Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Dárky k narozeninám – inspirace a tipy na narozeninové dárky

Narozeniny patří mezi významné dny v životě každého z nás. Pokud je ve vašem okolí někdo, jehož narozeniny se blíží, jistě se poohlížíte po vhodném dárku k narozeninám. Pro ty nejmenší z nás vystačí darovat plenky, oblečení a hračky. Později darujeme nejrůznější vtipné dárky, elektronické spotřebiče, šperky a alkohol. Pokud oslavenec již vše důležité má, přicházejí na řadu dárky zážitkové, které obdarovanému zůstanou v podobě vzpomínek navždy. Abychom vám s výběrem toho pravého dárku k narozeninám pomohli, připravili jsme několik článků s tipy na nezapomenutelné, tradiční i originální narozeninové dárky pro všechny věkové kategorie. Pokud jste opravdu v koncích univerzálním dárkem k narozeninám může být dárkový poukaz.

1. Dárky k 18. narozeninám

Plnoletost je významným okamžikem každého z nás. Je to možnost poprvé legálně ochutnat alkohol, řídit auto a mít možnost volit ve volbách. Jedním z tipů na dárek k narozeninám je tak lahev kvalitního alkoholu. Rovněž je možné darovat zážitek jízdy ve supersportu nebo darovat školu smyku. Tak či tak je dobré zvolit něco, co oslavenec nečeká a čím učiníte z jeho osmnáctin nezapomenutelný den. V našem článku najdete hned 22 tipů na dárky k 18. narozeninám pro chlapce i dívky.

2. Dárky k 20. narozeninám

Dvacítka je věk, kdy je všechno možné a vy chcete stále zkoušet nové věci. Proč nepomáhat oslavenci objevit sám sebe a své zájmy? Při hledání dárku k narozeninám se vyplatí popřemýšlet o zajímavých workshopech, akcích či zážitcích, které obdarovaného nejen skvěle zabaví, ale i inspirují k dalším experimentům. Podívejte se na naše zajímavé tipy na dárky k 20. narozeninám – třeba jeden z nich bude trefa do černého!

3. Dárky k 30. narozeninám

Třicetiny jsou dalším důležitým milníkem. Většina lidí již má po škole, pracuje na plný úvazek a nejspíše již i založila rodinu. Pro ty, kterým se tyto plány podařilo naplnit, je třicítka jednou ze záminek pro pořádnou oslavu. Naopak ti, kteří takové štěstí neměli, mohou mít dojem, že není moc co slavit. Tak jako tak, byste měli vašim třicátníkům pořídit nějaký suprový narozeninový dárek. Že nevíte co? Nezoufejte, připravily jsme pro vás více než 25 tipů na ty nejlepší dárky k třicátým narozeninám, a to jak pro muže, tak pro ženy. Vyberete si?

4. Dárky k 40. narozeninám

Obálka s penězi či čokoláda nejsou zrovna nejzajímavější dárky ke 40. narozeninám. I když tyto kulatiny nemusí být pro mnohé tak významné, určitě stojí za to zkusit být originální a k tomuto životnímu jubileu oslavenci či oslavenkyni darovat něco extra. Zkusit můžete například nějaký netradiční zážitek či dražší dárek v podobě luxusního parfému. My jsme si rovněž dali tu práci a připravili pro vás hned 30 tipů na ty nejúžasnější narozeninové dárky, které oslavencům vyrazí dech.

5. Dárky k 50. narozeninám

50. narozeniny jsou super kulaté jubileum, značící, že oslavenec již dosáhl věku moudrosti a je plný životního nadhledu. Děti mu již odrostly, kariéra ho většinou už také tolik netrápí a nyní by se zase rád konečně užíval života plnými doušky. Proto k padesátinám vybírejte takové narozeninové dárky, které pobaví a na které bude obdarovaný ještě dlouho vzpomínat. S ohledem na obdarovaného takový dárek však může mít mnoho podob. Někdo ocení nezapomenutelný zážitek, méně dobrodružné povahy dají přednost spíše relaxačním dárkům. Ať již vybíráte dárek k narozeninám pro ženu či muže, naše tipy vás mohou postrčit tím správným směrem.

6. Dárky k 60. narozeninám

V kategorii dárků k šedesátinám přinášíme spoustu tipů, jak co nejlépe obdarovat osobu, která se dožila tohoto úctyhodného věku. I když některým oslavencům již mohou docházet síly, 60. narozeniny rozhodně nejsou důvodem k trudomyslnosti. Naopak je třeba to s rodinou pořádně oslavit a zavzpomínat na krásy mládí. Narozeninový dárek může mít mnoho podob. Záleží na zdraví oslavenkyně/oslavence a jejich zálibách.

7. Dárky k 70. narozeninám

Od vyššího věku není snadné vymýšlet nezapomenutelné narozeninové dárky. Proto jsme pro vaše rodiče a prarodiče připravily širokou škálu inspirace. Volit můžete jak z relaxačních dárků k narozeninám, tak i těch určených k aktivnímu odpočinku. Ze všeho nejvíce vybírejte dárek k narozeninám od srdce. Vězte, že starší lidi dokáží ocenit i drobné maličkosti.

8. Dárky k 80. narozeninám

Výběr dárku k narozeninám se stává s přibývajícím věkem stále větším a větším oříškem. Je dobré vybírat věci které mohou být k užitku a zároveň udělají oslavenci radost. Proto vám poradíme, jaký dárek k 80. narozeninám vybrat. Tipy jsme rozdělili na narozeninové dárky pro muže a dárky k narozeninám pro ženy.

9. Degustace vína, piva, rumů a whisky

Stále nevíte, co darovat k narozeninám? Nechcete se rozhodovat podle věku? Univerzální volbou může být zážitek a co teprve degustační narozeninový zážitek. Obdarovaný bude mít skvělou vzpomínku na své narozky a ještě si pochutná na nějaké specialitě. Tentokrát jsme si připravili nejlepší degustace vína, piva, whisky a rumů.

10. Tandemové seskoky padákem

Zážitek je prostě a jednoduše nejlepším dárkem k narozeninám. Nemá oslavenec strach z výšek? Ideální. Darujte mu tandemový skok padákem, pokud už tento druh zábavy vyzkoušel. Posuňte hranice zase o kousek dál a vyzkoušejte základní parašutistický výcvik. Adrenalinu není nikdy dost, co myslíte?

11. Relaxace v pivních lázních

Adrenalinu bylo dost. Teď trochu té narozeninové pohody a klidu. Pivní lázně jsou zajímavou volbou pro milovníky zlatavého moku. Samotnou koupel a degustaci piva většinou doprovází relaxační masáž. Narozeninový oslavenec si pořádně odpočine a zapomene na shon všedních dní. Pokud však neholduje pivu, vyberte raději trochu jiný druh relaxace.

12. Jedlé dárky

Jedlé dárky nevydrží oslavenci navěky, ale nezatracujte jejich důležitost. Přijdou vhod pokaždé, když už opravdu nevíte, co pořídit. Jakmile se sejdete u stolu a oslavenec zjistí, že jste pro něj upekli jeho oblíbený dort, jeho radost z každého dalšího dárku se násobí. Pokud si ale na vlastní výrobu jedlého dárku netroufáte, inspirujte se našimi tipy, které za vás připravili ostatní, ale radost udělají stejnou.

13. Zážitkové dárky pro dva

Chystáte-li oslavu pro dvě osoby najednou, možná by bylo vhodné vymyslet i společný dárek. Přesně pro takovou příležitost vznikl náš článek zaměřený na zážitky pro dva. Najdeme mezi nimi ale i tipy na takové zážitky, které jsou vhodné např. pro novomanžele, dlouholetý pár nebo rodiče. Přesvědčte se sami o tom, že zážitek jako dárek může udělat radost opravdu komukoliv.

14. Let horkovzdušným balónem

Tento dárek je ideální pro osoby, které milují dobrodružství a chtějí zažít něco mimořádného. Je to skvělá možnost pro ty, kteří si chtějí odškrtnout další věc z jejich bucket listu, nebo pro ty, kteří ocení romantický let ve dvou. Pro milovníky přírody a fotografy je let balónem šancí zachytit nádherné scenérie z výšky. Je to dokonalý dárek k narozeninám od 8 do 90+ let, výročí nebo jen tak, pro radost.

15. Flyboarding

Tento dárek je ideální pro dobrodružné jedince, kteří milují adrenalinové zážitky a chtějí vyzkoušet něco nového a vzrušujícího. Flyboarding je především skvělá volba pro nadšence, kteří se nebojí vody a chtějí rozšířit své dovednosti. Je to také perfektní způsob, jak oslavit narozeniny opravdu stylově, a poskytnout obdarovanému jedinečný zážitek, o kterém bude vyprávět ještě dlouhou dobu.

Tipy na další originální dárky k narozeninám