DobráVíla.cz - vaše průvodkyně světem dárků DobráVíla.cz - vaše průvodkyně světem dárků
Menu

Dárky pro cestovatele – 17 tipů na dárek pro dobrodruha

Datum 16.11.2021 Adéla Adéla

Cestovatelé dokáží být náročnými zákazníky. Dárek pro muže i cestovatelku by měl splňovat vysoké nároky na kvalitu a odolnost za všech situací. Jak jim ale máme sami vybrat něco, co by mohlo odpovídat cestovatelským představám? S pár dárky pro cestovatele nešlápnete vedle. Však on si správný dobrodruh už najde způsob, jak je využít.

Pojďte s námi probádat 17 tipů na dárek pro cestovatele. Možná má i váš oslavenec pocit, že mu nic nechybí, ale s dárky pro dobrodruhy níže vykouzlíte ohromná slova díku.

17 tipů na cestovatelské dárky

1) Darujte vzdělání

Darujte vzdělání - dárky pro cestovatele

Cena od 2490 Kč na Onlinejazyky.cz

Nezbytnou součástí cestování je komunikace v cizích jazycích. Proto je přirozené, že se cestovatelé stále snaží svůj mluvený projev zlepšovat. Jednou z cest, jak jim pomoci, je cestovatelský dárek v podobě kurzu. Nejuniverzálnější je pochopitelně angličtina, se kterou mají velkou šanci uspět téměř po celém světě.

Kurzy můžete zakoupit již v podobě dárku. Obvykle jsou zaměřené na obecné nebo profesní využití. Darovat navíc můžete jen kurz v podobě tréninku slovní zásoby. Kromě angličtiny můžete vybírat ze spousty jazyků například němčiny či francouzštiny.

2) Cestovní pouzdro s brčkem a příborem

Cestovní pouzdro s brčkem a příborem - cestovatelské dárky

Cena od 1259 Kč na 4camping.cz

Jednou z možností, jak ušetřit místo v krosně, je pořízení praktické věcičky s názvem „spork“. Ta v sobě spojuje vidličku, nůž i lžíci. Vidlička se lžící jsou na protilehlých stranách, zoubky jsou součástí vidličky. V sadě je samostatně obsažené také brčko. Cestovní pouzdro je vyrobené z merino vlny, příbor a slámka z titanu. Proto počítejte s vysokou kvalitou a pevností výrobků.

Spork není pro cestovatele nic neznámého a pravděpodobně už se s ní někdy setkali. Třeba ale neměli prostor si ji pořídit. Ještě větší úspora prostoru přichází se sadou GoSun Flatware. Vidlička a lžíce jsou ukryty v ultra tenkém balení.

3) Špičkový švýcarský Victorinox

Špičkový švýcarský Victorinox - dárky pro cestovatele

Cena od 1049 Kč na Alza.cz

Švýcarské nože Victorinox jsou proslulé jsou univerzálností a kvalitou. Nejsou to klasické kapesní nožíky, nýbrž velice všestranné pomůcky. U multitoolu RangerGrip 79 tomu není jinak. Jeho součástí je například pilka, vývrtka, šroubovák, párátko, i otvírák na lahve. Funkcí je celkem 12 a na každé z nich si dali Švýcaři záležet.

Tento praktický dárek pro cestovatele dosahuje délky 13 cm, přičemž hned 10 cm zabírá čepel. Samozřejmostí je bezpečností pojistka, která předchází zraněním. Jako pozornost můžete přikoupit typicky českou (a slovenskou) rybičku.

4) Binokulární dalekohled

Binokulární dalekohled - dárky pro cestovatele

Cena od 590 Kč na Insportline.cz

Někdy by si člověk přál, aby dohlédl dál a žádná z krás kolem mu neunikala. Dalekohled Apexel Porro to může vašemu milému oslavenci splnit. Na cestách je toho totiž k vidění více než dost. Možná se alespoň příjemně nabudí, když si bude moci svůj vytoužený cíl byť jen zdánlivě přiblížit. Společníkem na cestě mu bude lehká konstrukce i odolnost proti vlhkosti.

Součástí dárku pro dobrodruha je kromě samotného dalekohledu také pouzdro a čisticí hadřík. Čisté čočky v kombinaci s širokým zorným polem zajistí, že cestovateli nic neunikne. Pokud by se vám hodnota nezdála dostačující, vsaďte na Apexel Marine.

5) Plynový vařič s integrovaným zapalováním

Plynový vařič s integrovaným zapalováním - dárky pro cestovatele

Cena od 499 Kč na Decathlon.cz

Jídlo je důležité a na cestách obzvlášť. Mělo by být jednoduše připravitelné a zároveň vydatné, abychom načerpali sílu a mohli se vydat dál. Se snadnou přípravou pokrmu pomůže dobrodruhovi plynový vařič Piezo Trek 100. Disponuje integrovaným zapalováním, díky kterému nevzniká potřeba u sebe nosit zapalovač či jiný zdroj ohně.

Jeden litr vody přivedete na tomto vařiči k varu za méně než 4 minuty. Pro případ přenosu v batohu může cestovatel vařič zabalit do pouzdra. Ještě praktičtější by byl dárek v kombinaci se závětřím, které uchrání provizorní kuchyňku před větrem.

6) Praktický vak na vodu

Vak na vodu - dárky pro cestovatele

Cena od 725 Kč na Armyshop.cz

Nejen strava, ale také pitný režim je zaručeně jedna z věcí, které se nevyplatí na cestách podcenit. Cestovatel o tom ví své a tak si možná pořídil vak na vodu. Pokud je tomu již dávno, udělejte mu radost a darujte mu nový. Je to milovník maskáčového designu? Pak už není důvod váhat. Koukněte na gumový vak s objemem až 2,5 l.

K dostání je pochopitelně i neutrální černá či olivově zelená. V každém případě darujete kromě vaku i úložný prostor v zádové části. Pomocí plastových oček může cestovatel k vaku připevnit i další výstroj.

7) Pro výlety za tmy

Pro výlety za tmy - dárky pro dobrodruhy

Cena od 1899 Kč na Rybina.cz

Neodpustí si váš oslavenec výlety ani po setmění? Žádný problém. Přestaňte se strachovat a věnujte mu čelovku RidgeMonkey VRH300. Než se zděsíte nad cenou, měli byste vědět, že má svůj důvod. Tím je například displej, dlouhá výdrž či voděodolnost vnitřního pláště. V závislosti na situaci lze zvolit pokaždé jiný paprsek.

Výdrž baterie může vystoupat až k 90 hodinám. Indikátor vás bude s radostí informovat o aktuálním stavu baterie. Pokud jsou vaše finance odložené na dárek pro cestovatele o něco nižší, alternativou může být čelovka NGT Dynamic Cree.

8) Solární nabíječka

Solární nabíječka - dárky pro cestovatele

Cena od 999 Kč na Alza.cz

Při cestách může být občas obtížné najít zdroj elektřiny. Zejména při návštěvě odlehlých destinací. Užitečným řešením je proto solární nabíječka, která odolá i náročnějším podmínkám. Příkladem může být AlzaPower SolarScout. Je to powerbanka opatřená solárním panelem a dvěma LED diodami.

Powerbanka je navíc voděodolná a disponuje kryty, které ji chrání před průnikem prachu a dalších nečistot. K dobíjení elektroniky na cestách skvěle poslouží i samotné solární panely s výkonem 36 W.

9) Darujte dovolenou u moře

Darujte dovolenou u moře - dárky pro cestovatele

Cena od 9 290 Kč na Blue-style.cz

Dovolená u moře je skvělý dárek pro cestovatele, který si rád čas od času odpočine od plánování a organizování vlastních dobrodružství. Prostřednictvím dovolené zprostředkované cestovní kanceláří má možnost zakusit klidnější formy cestování. Pro následující léto již bylo vytvořeno několik termínů. Víte, kdy má dovolenou? Pak neváhejte.

Vybírat můžete z desítek destinací, z nichž každá má svá specifika. Můžete si udělat radost dohromady a společně si odpočinout třeba u Středozemního moře v nádherném Španělsku. Má narozeniny v dohledné době? Koukněte na nabídky last minute zájezdů.

10) Cestovní rychleschnoucí ručník

Cestovní rychleschnoucí ručník - dárky pro cestovatele

Cena od 279 Kč na 4camping.cz

Vychytávky pro cestovatele jsou vždy velmi užitečnými dárky. Věděli jste například o existenci rychleschnoucích ručníků? Jeden můžete zakoupit od značky Warg za poměrně slušnou cenu. Je lehký, suchý během pár minut a navíc disponuje pouzdrem. Zkrátka soubor vlastností, které dobrodruh ocení.

Ručník je vyrobený z jemného mikrovlákna. Díky tomu je jeho použití na těle velmi příjemné. Zaujal vás? Pak k balíčku přihoďte ještě toaletní taštičku, do které si schová zbytek vybavení k mytí.

11) Kompas udávající směr

Kompas - dárky pro cestovatele

Cena od 489 Kč na Alza.cz

Kompas představuje nejen praktický dárek pro cestovatele, ale také nádherný doplněk obecně. Je to zajisté jedna z věcí, které si člověk ihned spojí s cestováním. Kompas Suunto A-10 NH v sobě spojuje jednoduchost a kvalitu zároveň. Disponuje stupnicí v palcích i centimetrech a je vyvážen pro severní polokouli.

Kompasem můžete udělat radost a současně prokázat velkou laskavost. Pokud by se vám zachtělo do oslavence zainvestovat o pár stovek víc, mrkněte na Suunto MCB NH Mirror. Ten je navíc ještě vybaven zrcátkem.

12) Cestovní polštářek

Cestovní polštářek - dárky pro dobrodruhy

Cena od 519 Kč na Insportline.cz

Vychytávka pro cestovatele v podobě cestovního polštářku jsou přesně ten typ dárku, které obdarovaného pobaví, ale zároveň přinesou užitek. Pokud tráví spoustu času v letadle, autobuse či vlaku, je to naprosto ideální dárek pro vašeho milovaného cestovatele. Cesty budou pohodlnější a příjemnější i v nepříliš komfortních prostředcích.

Polštářek je navíc 2v1 – anatomicky tvarovaný kolem krku i obyčejný čtvercový. Je měkoučký a lehký. Pokud ho zamýšlíte jako drobný dárek pro cestovatele k něčemu hodnotnějšímu, můžete se podívat na nafukovací polštářek Yate.

13) Hygienický balíček do terénu

Hygienický balíček - dárky pro cestovatele

Cena od 179 Kč na Decathlon.cz

Každý dobrodruh moc dobře ví, jak složité může být udržování hygieny v nepříliš hygienických podmínkách. Mezi další dárky pro cestovatele proto patří víceúčelové bio mýdlo. To mohou využít nejen k mytí svého těla, ale také k praní špinavého oblečení či umývání nádobí. Fantastická věc vyrobená z bio surovin.

Toužíte po dalším tipu na dárek pro cestovatele? Co třeba voňavé antibakteriální mýdlo? V boji proti hmyzu pomůže repelent, po prohraném boji zase zklidňující tyčinka. Všechny tyto maličkosti můžete spojit v jeden balíček.

14) Magnéziové křesadlo

Magnéziové křesadlo - dárky pro dobrodruhy

Cena od 155 Kč na Armyshop.cz

Spolehlivým parťákem pro výlety do přírody je křesadlo. Konkrétně Fire Starter Import Sturm je křesadlo vyrobené z magnézia. Je doplněné o plíšek s pilovitými zoubky určený ke škrtání. Je malé, váží pouhých 50 gramů a navíc je odolné proti vodě i vnějším vlivům. K rozdělání ohně postačí pouhá troška magnéziových pilin.

Další možností je darování celé sady. Díky ní obdarujete oslavence nejen křesadlem, ale také vatou, lihem a kovovým pouzdrem. Alternativou může být i kapesní plynový zapalovač FireWire Turbo. Disponuje očkem pro zavěšení.

15) Dobrodružná expedice ve virtuální realitě

Virtuální realita - dárky pro cestovatele

Cena od 1399 Kč na Zazitky.cz

Vybrat zážitek pro cestovatele, který vás s jejich množstvím třeba už několikrát předstihl, se zdá jako nadlidský úkol. Každá cesta je velkým dobrodružstvím a skrývá neočekáváné. Ale i kdyby navštívil všechny divy světa, do minulosti se reálně vydat nemůže. Ve virtuální realitě mu to ale můžete splnit.

Prostřednictvím brýlí pro virtuální realitu může váš oslavenec navštívit antické Řecko, Egypt, nebo Persii. Zážitku navíc přidává fakt, že je celá expedice zakomponovaná do řešení složitých úkolů.

16) Dvousezónní spacák pro zahřátí na cestách

Dvousezónní spacák - dárky pro dobrodruhy

Cena od 499 Kč na 4camping.cz

Pojďme seznam uzavřít praktickým dárkem pro cestovatele. Ve výbavě správného dobrodruha by rozhodně neměl chybět spací pytel. V tomto případě by možná bylo vhodné se s někým poradit, případně vyzvídat přímo u osoby, kterou se jím chystáte obdarovat. Možná vám dá tip na oblíbenou značku či upřesní parametry.

Jakousi univerzální variantu představuje například spacák Vango Atlas 250. Je poměrně oblíbený a samozřejmě také kladně hodnocený. V chladných dnech zahřeje, v teplých dnech příjemně ochladí. Opravdovým outdoorovým nadšencům udělá největší radost luxusní celoroční spacák Patizon DPRO.

17) Tričko s potiskem

Tričko pro cestovatele fáze měsíce

Cena od 197 Kč na Belabel.cz

Pokud se vám zdá, že neexistují žádné vtipné dárky pro cestovatele, které by vás nadchly, proč si jeden nevyrobit? Zkuste vymyslet třeba vtipný slogan na tričko. Třeba nějaký interní vtip, který vás dva vždy pobaví. Je to tip na cestovatelský dárek, do kterého se naplno vložíte a můžete popustit uzdu vlastní fantazii.

Pokud by si váš vtípek žádal větší anonymitu, můžete ho místo trička nechat umístit třeba na hrneček. Obdarovaný si na vás vzpomene při každé ranní kávě. Pokud vás nic vtipného nenapadne, napište tam třeba datum společného výstupu na Sněžku.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor článku

Adéla
Adéla

Miluji život a vychutnávám si ho plnými doušky. Momentálně mě definují tři věci: cestování, poznávání a posouvání vlastních hranic. Obdarovávání mých nejbližších mám spojené s úsměvem na jejich tváři. S úsměvem, který mě pokaždé zahřeje u srdce.

Podobné články