DobráVíla.cz - vaše průvodkyně světem dárků DobráVíla.cz - vaše průvodkyně světem dárků
Menu

Nejlepší deskové hry pro děti i dospělé

Deskové hry už vytáhly z nudy každého z nás. Skvěle se osvědčily při rodinných návštěvách, narozeninových oslavách s přáteli, přespávačkách spolužáků, ale i jako řešení deštivých dnů, kvůli kterým jsme uvízli doma. Desková hra vyplní volný čas jedné, dvou i deseti osob. Díky jejich rozmanitosti lze bez nadsázky říct, že si tu pravou vybere opravdu každý.

Probrali jsme se trhem s nejrůznějšími deskovými hrami a vybrali pro vás ty nejlepší deskovky z několika kategorií. Z nich bychom rádi vyzdvihli nesmrtelné Člověče, nezlob se a legendární Osadníky z Katanu. Vsadíte na jistotu, nebo se rozhodnete experimentovat?

Nejlepší deskové hry pro děti i dospělé

Deskové hry pro nejmenší děti

Nebojte se začlenit deskové hry pro nejmenší děti do období jejich rozvoje. Pomohou jim se začleněním do skupiny i jejich osobním vývojem. Tyto hry bývají zaměřené na rozvoj slovní zásoby, trpělivosti a mnoho dalšího. Náš článek pro vás připravil tipy na ty nejlepší z nich.

Deskové hry pro děti od 3 do 6 let

Jelikož jsou deskové hry vytvářeny pro každou věkovou skupinu, nechybí pochopitelně ani hry pro děti od 3 do 6 let. Jsou zábavné, poučné, barevné i zvířátkové. Nechybí jim žádná z vlastností, které děti milují. Vyberte pro vašeho malého předškoláka jeden z našich tipů.

Deskové hry pro děti od 6 do 13 let

Přechod z dětství do puberty nemusí být zrovna snadný. Radosti střídají starosti a uvědomění, že naše vlastní štěstí závisí hlavně na nás. Pojďme ale ještě na chvíli dopřát školákům trochu bezstarostné zábavy u deskových her. Jestliže si nejste jistí, ať si z našich tipů vyberou sami.

Deskové hry pro teenagery

Co se týče dárků, jsou puberťáci nelehkou skupinou. Jejich nároky se rok od roku zvyšují a deskové hry nemusejí být zrovna in. Přesvědčte je s našimi tipy o opaku a dopřejte jim zábavu, za kterou se nebudou muset stydět ani mezi svými vrstevníky a kamarády.

Deskové hry pro dospělé

Děti už spí a vy byste si s partnerem rádi dopřáli zaslouženou zábavu? Chystáte se sejít se starými známými? Láká vás hraní náročných her, se kterými by si děti neporadily? Ať už vás k nákupu deskovky pro dospělé vede cokoliv, inspirovat se můžete tipy v našem článku.

Deskové hry pro rodinu

Všichni víme, že trávit čas s rodinou je důležité. Ne vždy je ale jednoduché najít takový víkendový program, který by bavil všechny stejně. Proto doporučujeme rodinné hry, které nedělají mezi členy rodiny rozdíl. I zde přicházíme s několika konkrétními nápady.

Deskové hry pro dva

Nemusíte hledat příliš mnoho osob na to, abyste si zahráli dobrou deskovku. Stačí vám jedna. S ní si můžete zahrát řadu deskovek, které jsou šité na míru dvěma hráčům. Nebuďte překvapeni, pokud narazíte na erotické hry. I ty mají na trhu své právoplatné místo.

Kooperativní deskové hry

Kooperativní deskové hry jsou tím pravým pro týmové hráče. Ukáže se, jak moc dokážete a chcete spolupracovat. Jestliže se spolupráci budete bránit, nepomůžete si. K záchraně planety, lidského života (včetně toho vašeho) nebo truhle plné zlaťáků vás totiž nic jiného nepřivede.

Strategické deskové hry

Strategické deskové hry nám umožňují vyzkoušet si role budovatelů, vládců, válečníků i spasitelů. Můžete budovat i ničit, léčit i nechávat být. Vše je povoleno. Důležité je vybrat takovou strategii, která vás dovede k vítězství. A pokud ne, alespoň jste si dobře zahráli.

Vědomostní deskové hry

Vědomostní deskovky otestují znalosti, které již máte, a přidají vám ty, které vám chybí. Testují různé oblasti vědění, které jsou obvykle rozdělené do několika kategorií. Vybrat si ale můžete i takovou deskovku, která je již zaměřena na oblast, která vás nejvíce zajímá.

Únikové deskové hry

Pro někoho možná bude překvapením, že za nezapomenutelným zážitkem z únikovky nemusíte nikam chodit. Ale je to tak. I na téma únikovek totiž vznikají deskové hry, které si můžete zahrát z pohodlí domova. Ty nejzajímavější jsme pro vás sepsali v článku.

Soubory deskových her pro děti i dospělé

Pořizování deskových her může být nákladnou záležitostí. Obzvlášť, snažíte-li se vyhovět každému členu rodiny. Navrhujeme proto vyřešit tuto situaci pořízením souboru her, který jich obsahuje hned několik a nabízí je za velmi přívětivou cenu. Velice výhodné řešení.

Člověče, nezlob se pro děti i dospělé

Člověče, nezlob se je jedna z mála her, kterou si můžete zahrát bez ohledu na věk hráčů. Pravidla se stačí jednou naučit a už si můžete zahrát jakékoliv vydání. A že jich je! Jestli si vytvoříte svá rodinná pravidla s úpravami, je jen na vás. U této hry hraje největší roli náhoda.