Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Nejlepší deskové hry pro děti i dospělé

Deskové hry už vytáhly z nudy každého z nás. Skvěle se osvědčily při rodinných návštěvách, narozeninových oslavách s přáteli, přespávačkách spolužáků, ale i jako řešení deštivých dnů, kvůli kterým jsme uvízli doma. Desková hra vyplní volný čas jedné, dvou i deseti osob. Díky jejich rozmanitosti lze bez nadsázky říct, že si tu pravou vybere opravdu každý.

Probrali jsme se trhem s nejrůznějšími deskovými hrami a vybrali pro vás ty nejlepší deskovky z několika kategorií. Z nich bychom rádi vyzdvihli nesmrtelné Člověče, nezlob se a legendární Osadníky z Katanu. Vsadíte na jistotu, nebo se rozhodnete experimentovat?

Nejlepší deskové hry pro děti i dospělé

Deskové hry pro nejmenší děti

Nebojte se začlenit deskové hry pro nejmenší děti do období jejich rozvoje. Pomohou jim se začleněním do skupiny i jejich osobním vývojem. Tyto hry bývají zaměřené na rozvoj slovní zásoby, trpělivosti a mnoho dalšího. Náš článek pro vás připravil tipy na ty nejlepší z nich.

Deskové hry pro děti od 3 do 6 let

Jelikož jsou deskové hry vytvářeny pro každou věkovou skupinu, nechybí pochopitelně ani hry pro děti od 3 do 6 let. Jsou zábavné, poučné, barevné i zvířátkové. Nechybí jim žádná z vlastností, které děti milují. Vyberte pro vašeho malého předškoláka jeden z našich tipů.

Deskové hry pro děti od 6 do 13 let

Přechod z dětství do puberty nemusí být zrovna snadný. Radosti střídají starosti a uvědomění, že naše vlastní štěstí závisí hlavně na nás. Pojďme ale ještě na chvíli dopřát školákům trochu bezstarostné zábavy u deskových her. Jestliže si nejste jistí, ať si z našich tipů vyberou sami.

Deskové hry pro teenagery

Co se týče dárků, jsou puberťáci nelehkou skupinou. Jejich nároky se rok od roku zvyšují a deskové hry nemusejí být zrovna in. Přesvědčte je s našimi tipy o opaku a dopřejte jim zábavu, za kterou se nebudou muset stydět ani mezi svými vrstevníky a kamarády.

Deskové hry pro dospělé

Děti už spí a vy byste si s partnerem rádi dopřáli zaslouženou zábavu? Chystáte se sejít se starými známými? Láká vás hraní náročných her, se kterými by si děti neporadily? Ať už vás k nákupu deskovky pro dospělé vede cokoliv, inspirovat se můžete tipy v našem článku.

Deskové hry pro rodinu

Všichni víme, že trávit čas s rodinou je důležité. Ne vždy je ale jednoduché najít takový víkendový program, který by bavil všechny stejně. Proto doporučujeme rodinné hry, které nedělají mezi členy rodiny rozdíl. I zde přicházíme s několika konkrétními nápady.

Deskové hry pro dva

Nemusíte hledat příliš mnoho osob na to, abyste si zahráli dobrou deskovku. Stačí vám jedna. S ní si můžete zahrát řadu deskovek, které jsou šité na míru dvěma hráčům. Nebuďte překvapeni, pokud narazíte na erotické hry. I ty mají na trhu své právoplatné místo.

Kooperativní deskové hry

Kooperativní deskové hry jsou tím pravým pro týmové hráče. Ukáže se, jak moc dokážete a chcete spolupracovat. Jestliže se spolupráci budete bránit, nepomůžete si. K záchraně planety, lidského života (včetně toho vašeho) nebo truhle plné zlaťáků vás totiž nic jiného nepřivede.

Strategické deskové hry

Strategické deskové hry nám umožňují vyzkoušet si role budovatelů, vládců, válečníků i spasitelů. Můžete budovat i ničit, léčit i nechávat být. Vše je povoleno. Důležité je vybrat takovou strategii, která vás dovede k vítězství. A pokud ne, alespoň jste si dobře zahráli.

Vědomostní deskové hry

Vědomostní deskovky otestují znalosti, které již máte, a přidají vám ty, které vám chybí. Testují různé oblasti vědění, které jsou obvykle rozdělené do několika kategorií. Vybrat si ale můžete i takovou deskovku, která je již zaměřena na oblast, která vás nejvíce zajímá.

Únikové deskové hry

Pro někoho možná bude překvapením, že za nezapomenutelným zážitkem z únikovky nemusíte nikam chodit. Ale je to tak. I na téma únikovek totiž vznikají deskové hry, které si můžete zahrát z pohodlí domova. Ty nejzajímavější jsme pro vás sepsali v článku.

Soubory deskových her pro děti i dospělé

Pořizování deskových her může být nákladnou záležitostí. Obzvlášť, snažíte-li se vyhovět každému členu rodiny. Navrhujeme proto vyřešit tuto situaci pořízením souboru her, který jich obsahuje hned několik a nabízí je za velmi přívětivou cenu. Velice výhodné řešení.

Člověče, nezlob se pro děti i dospělé

Člověče, nezlob se je jedna z mála her, kterou si můžete zahrát bez ohledu na věk hráčů. Pravidla se stačí jednou naučit a už si můžete zahrát jakékoliv vydání. A že jich je! Jestli si vytvoříte svá rodinná pravidla s úpravami, je jen na vás. U této hry hraje největší roli náhoda.

Nejhranější deskové hry pro děti i dospělé

Tato kategorie je pro vás jako dělaná v případě, že chcete vsadit na osvědčené klasiky. Ačkoliv se jedná o nejhranější hry, každý mezi nimi může najít tu, která se mu doteď někde skrývala. Je na čase vyzkoušet každou z nich a zjistit, čím si své věrné fanoušky tak získaly.

Deskové hry pro jednoho

To, že nemáte protihráče nebo spoluhráče neznamená, že si nemůžete zahrát deskovou hru. Od toho jsou tu deskové hry pro jednoho hráče. Že jste o jejich existenci neměli ani ponětí? O důvod více se vydat je prozkoumat. V našem článku vyberete solitérní hru pro sebe i dítě.

Karetní hry

Karetní hry by měly mít zastoupení v každé domácnosti. Obzvlášť, pokud se jedná o typické představitele, kterými jsou například Prší nebo Černý Petr. Nejen ty ale najdete v našem výběru. Jaké další karetní hry si zahrát? Pro inspiraci si přečtěte náš článek.