Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Dobrá Víla » Deskové hry

Deskové hry pro dospělé

Deskové hry pro dospělé dokazují, že se zábava tohoto typu netýká jen dětí a dospívajících. I my, kdo jsme již dětství před více či méně lety opustili, si můžeme zahrát takové hry, které nás buď ponoukají k přemýšlení, nebo nám umožní zapomenout na každodenní starosti. Zahrát si můžete sami, s partnerem, s dětmi, i s přáteli. Pokaždé by se mělo jednat o kvalitně strávený čas. Proto je také důležité vybrat hru, která za to bude stát.

Takové hry jsme pro vás vybrali a níže si můžete prohlédnout 9 tipů na nejlepší deskové hry pro dospělé.

Nejlepší společenské hry pro dospělé

Název hry Stručný popis hry
1. Párty Alias Mládeži nepřístupno - tabulka Párty Alias Mládeži nepřístupno Známá párty hra ve verzi hry pro dospělé. Zjistit cenu
2. Manželství hrou - tabulka Manželství hrou Hra vhodná pro manželské páry, které se trochu nudí. Zjistit cenu
3. Nikdy neříkej nikdy - tabulka Nikdy neříkej nikdy Desková hra pro dospělé s erotickým námětem. Zjistit cenu
4. Výbušná koťátka Přisprostlá edice - tabulka Výbušná koťátka: Přisprostlá edice Oblíbená koťátka nevhodná pro děti. Zjistit cenu
5. Shit happens - tabulka Shit happens Pobavte se nad nepříjemnými situacemi. Zjistit cenu
6. This War of Mine - tabulka This War of Mine Strategická hra o válce a nesmírné touze přežít. Zjistit cenu
7. Tipni si Známe se 18+ - tabulka Tipni si! Známe se? 18+ Otázky na tělo v zábavné párty hře pro dospělé. Zjistit cenu
8. Labilní jednorožci Přisprostlá edice - tabulka Labilní jednorožci: Přisprostlá edice Nestydatí jednorožci ve verzi karetní hry. Zjistit cenu
9. ZÓNA Tajemství Černobylu - tabulka ZÓNA: Tajemství Černobylu Dobrodružná hra z oblasti zbytků elektrárny. Zjistit cenu

1. Párty Alias Mládeži nepřístupno

Párty Alias Mládeži nepřístupno - deskové hry pro dospělé

Knihydobrovský.cz

Hry pro dospělé otevíráme jednou z nejznámějších párty her. A tou není nic jiného než Párty Alias ve verzi Mládeži nepřístupno. Již název napovídá, že je určená jen a pouze osobám starším 18 let. A to ze zcela jasného důvodu – ve hře jde o vysvětlování slov, před kterými mladší osoby chráníme. I když většinou bez úspěchu.

Hraje se v týmech, přičemž principem je vysvětlování daných slov svým spoluhráčům. Slova se týkají milování, vztahů ale třeba i částí těla. Hrací doba činí obvykle zhruba půl hodiny, během které zažijete velkou porci zábavy a možná i objevování vlastního talentu. Doplňovací kartičky umožňují přidání vlastních kreativních slov do hry.

Hry Párty Alias jsou obecně velice vyhledávanými hrami. Díky velkému množství verzí přizpůsobených na míru cílovým skupinám si každá věková kategorie najde tu svou.

2. Manželství hrou

Manželství hrou - deskové hry pro dospělé

Hubatáčernoška.cz

Manželství hrou je hra vhodná pro manželské páry, které chtějí trochu otestovat své soužití. Spektrum potenciálních hráčů je ovšem mnohem širší. Zahrát si mohou páry, které již do manželství vstoupily, ty, které se na to chystají, i ty, které chtějí zjistit, zda to vůbec zvažovat. Páry se musejí poprat s různými situacemi, problémy i krizemi.

Herní plán obsahuje řadu úkolů, za jejichž splnění jsou manželé hodnoceni bodovým systémem. Vítězem je ten, kdo jako první prošel celým herním plánem a dorazil do cíle. Hra je definována jako poučně zábavná. Zábava je na prvním místě, můžete si z ní ale i odnést zajímavé poznatky. Pokud chcete, můžete k hraní přizvat i další příbuzné či přátele.

Hra je poměrně slušně propracovaná, přidanou hodnotou jsou humorné ilustrace. Mimo to se skvěle hodí jako dárek pro novomanžele. Zejména pro ty, které spojuje obliba deskových her.

3. Nikdy neříkej nikdy

Nikdy neříkej nikdy - deskové hry pro dospělé

Knihydobrovský.cz

Hrou, která rovněž patří mezi deskové hry pro dospělé, je Nikdy neříkej nikdy. Díky ní jsme se dostali k erotickým hrám pro páry. Ty mají bojovat proti zevšednělým vztahům, ale i umožnit nově vzniklým dvojicím se lépe poznat. V této hře pomáhá poznávání 160 karet s úkoly, které jsou rozdělené do 4 okruhů.

Tyto čtyři okruhy s otázkami a úkoly vám mají pomoci odtajnit sny a fantazie vašeho partnera či partnerky. Jedná se pochopitelně zejména o erotické představy. Nechybí tipy na vášnivé okamžiky při použití erotických pomůcek či zkoušení nových netradičních míst. Hru okoření také dvě obálky na tajná přání. Název odkazuje na otevřenost vůči erotickým výzvám.

Samotné hraní vás zabaví zhruba na 15 minut, důsledky vašeho hraní ale nejspíš na mnohem déle. Čeká vás nespočet příjemně strávených večerů.

4. Výbušná koťátka: Přisprostlá edice

Výbušná koťátka Přisprostlá edice - deskové hry pro dospělé

Tlamagames.com

Výbušná koťátka jsou naprosto nevinnou hrou, ovšem ve verzi nazvané Přisprostlá edice už tato mláďátka tak nevinná nejsou. Kočička na obalu se sice stále tváří roztomile, ale hra by neměla přijít do ruky osobám mladším 18 let. Stále si však zachovává svůj svižný a zejména zábavný charakter. Společně se zabaví 2 až 5 hráčů.

Ve hře jde stále o to samé jako v jejích slušných verzích. Hráči tahají karty až do momentu, kdy jeden z nich nevytáhne vybuchující koťátko. Pak pro něj hra končí. Této chvíli ovšem předchází řada nečekaných výzev a úkolů, které vám mohou i takzvaně zachránit krk před vypadnutím. Hra se liší v použitých ilustracích, výrazech a úkolech.

Osoby, které tuto hru již vlastní, si pochvalují její jednoduchá pravidla, zpracování karet i rychlost, s jakou je odehrána. Žádné kolo vás nezačne nudit a můžete jich hrát, kolik chcete.

5. Shit happens

Shit happens - deskové hry pro dospělé

Alza.cz

Shit happens. Slogan, který se proslavil ve Forrestu Gumpovi, se probojoval i do společenské hry pro dospělé. A podobně jako ve filmu odkazuje na situace, které každého akorát tak naštvou. S odstupem času a získáním potřebného nadhledu vám však mohou připadat úsměvné a rádi se nad nimi zasmějete. A právě k tomu tato hra vyzývá.

Nabízí vám 200 karet s popisem situací, do kterých se nikdo z nás nechce dostat. Vaším úkolem je seřadit vám přiřazené situace podle toho, jak hrozné a nepříjemné vám připadají. Kdo správně seřadí 10 situací, vyhrává. Aby to ovšem nezáleželo na subjektivním hodnocení mezi spoluhráči, opíráte se o indexy vytvořené odborníky.

Vzhledem k charakteru hry se může stát, že se vám po čase ohraje. Proto navrhujeme z ní udělat putovní dárek, který každého na nějakou dobu zabaví a pobaví.

6. This War of Mine

This War of Mine - deskové hry pro dospělé

Tlamagames.com

Rovněž hra This War of Mine patří mezi společenské hry pro dospělé, ale vsadíme se, že jste na podobnou hru ještě nenarazili. Vlastně možná ano, ale v počítačové verzi, na jejíž motivy je vytvořena. Odehrává se v okupovaném městě, ve kterém jsou hráči civilistou, který se snaží zachránit svůj život. Cíl je jasný – ukrýt se na bezpečném místě a přežít.

Kvůli obsahu brutálních scén je hra nevhodná pro osoby mladší 18 let. Nebývalý význam hra získala nejen díky svému hernímu principu, ale také díky knize příběhů. Ta má 160 stránek a obsahuje skoro 2000 příhod a situací, do kterých se mohou postavy dostat. Neméně důležitými herními komponenty jsou deník, 200 karet, scénář či 12 figurek.

Vzhledem k vysokému množství scénářů je možné hrát hru opakovaně. Příběhy jsou zpracované důvěryhodně, celkové prostředí hry je natolik detailní, až z toho mrazí.

7. Tipni si! Známe se? 18+

Tipni si Známe se 18+ - deskové hry pro dospělé

Albi.cz

Osmnáctka v názvu této hry je velice důležitá. Jinak bychom ji nemohli zařadit mezi nejlepší deskové hry pro dospělé. Dotýká se pikantních témat, mezi která patří kromě intimností a vztahů také trapasy či zlozvyky. S těmito 6 okruhy je úzce svázáno 900 tvrzení, u nichž hádáte, kdo danou odpověď na ně zvolil. O spoluhráčích se tak dozvíte více, než byste čekali.

Ve hře se objevují otázky o nevěrách, kousání nehtů i falšování podpisů. Hráči odpovídají a posléze se hádá, kdo zvolil jakou odpověď. Hru si můžete upgradovat a přidat sázky na konkrétní hráče. Můžete si ale také zahrát takovou verzi, ve které zůstane autor odpovědi anonymní. Záleží na tom, jak moc se svým spoluhráčům chcete otevřít.

Ačkoliv si o sobě myslíte, že nemáte co skrývat, hra vás nejspíše přesvědčí o opaku. Pokud byste raději o něco klidnější hru, můžete si vybrat jednu z dalších verzí této deskovky.

8. Labilní jednorožci: Přisprostlá edice

Labilní jednorožci Přisprostlá edice - deskové hry pro dospělé

Tlamagames.com

I desková hra pro dospělé nazvaná Labilní jednorožci nás zavede mezi neškodná (a v tomto případě navíc mytická) zvířátka. Avšak i ta se dokáží pořádně rozparádit. Proto vznikla tato Přisprostlá edice, která vám připomene, jak je důležité se bavit. Ačkoliv se jedná o strategickou karetní hru, radíme vám, abyste ji nehráli v přítomnosti dětí.

Jednorožci vás překvapí svým vzhledem, jménem i úkoly. Slušné výrazy na kartách se zde rozhodně nekonají. Příkladem za všechny je spoře oděný jednorožec čekající na svého BDSM parťáka. Více už neprozradíme. Možná jen to, že pokud by to pro někoho stále bylo málo, můžete hru opepřit pomocí popsaných svlékacích pravidel.

Hra absolutně nectí zákony přátelství, proto si do party ke hraní přiberte někoho, kdo se nebere příliš vážně. Obliba jednorožců není zárukou výhry.

9. ZÓNA: Tajemství Černobylu

ZÓNA Tajemství Černobylu - deskové hry pro dospělé

Albi.cz

A máme zde dobrodružnou hru z prostředí Černobylu. Toto místo i události kolem něj přilákaly nespočet filmařů, dokumentaristů, fotografů i obyčejných lidí. Není proto divu, že se tématem inspirovali také tvůrci deskových her. Tato hra sice hráče nepřivede přímo do okamžiku tragédie, ale dýchne na ně atmosféru z období poté.

Hráči se prodírají černobylskou zakázanou zónou, ve které pátrají po artefaktech, fungujícím vybavení i dalších zdrojích. Snaží se odhalit tajemství celého místa. Vítězem hry je ten, kdo vstoupí do sarkofágu reaktoru jako první. Avšak aby to dokázal, musí být držitelem alespoň dvou tajemství. Hru činí napínavější časový limit. Po jeho uplynutí všichni prohrávají.

Hra je vhodná pro osoby od 18 let. Hrát mohou společně až 4 hráči. Využívat můžete také sólo módu, ale jen ti z vás, kdo mají pro strach uděláno. V Černobylu totiž nejste sami.