Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Nejlepší knihy v angličtině – TOP 10 tipů na anglické knihy

Existuje mnoho cest, jak si osvojit cizí jazyk. Někdo se rozhodne strávit určitou dobu v zahraničí, někdo další dává přednost filmům a seriálům v daném jazyce. A pak jsou tady knihy v angličtině a další cizojazyčné knihy, které umožňují strávit nad jazykem tolik času, kolik je potřeba. Velkou výhodou je, že se slova rovnou učíte v jejich psané podobě.

V tomto článku se zaměříme na knihy v angličtině, z nichž většina osloví zejména mladé slečny a dospělé. Nechybí ale ani tipy na dětské knihy v angličtině. Na další oblíbené knihy z různých kategorií jsme se zaměřili v samostatném článku.

Nejlepší knihy v angličtině

Kniha Kategorie
TOP anglické knížky
It Ends With Us - knihy v angličtině It Ends With Us
Colleen Hoover
Bestseller v oblasti současné literatury Zjistit cenu
Icebreaker - knihy v angličtině Icebreaker
Hannah Grace
Bestseller v oblasti romantické literatury Zjistit cenu
The Love Hypothesis - knihy v angličtině The Love Hypothesis
Ali Hazelwood
TikToková senzace Zjistit cenu
Harry Potter - knihy v angličtině Harry Potter
J. K. Rowling
Fantasy romány Zjistit cenu
The Little Prince - knihy v angličtině The Little Prince
Antoine de Saint-Exupéry
Pohádkový příběh Zjistit cenu
Animal Farm - knihy v angličtině Animal Farm
George Orwell
Dystopický román Zjistit cenu
A Treasury of Wintertime Tales - knihy v angličtině A Treasury of Wintertime Tales
Kolektiv autorů
Pohádková kniha pro děti Zjistit cenu
Winnie-the-Pooh - knihy v angličtině Winnie-the-Pooh
A. A. Milne
Dětská kniha Zjistit cenu
Twisted Love - knihy v angličtině Twisted Love
Ana Huang
Román Zjistit cenu
Friends, Lovers and the Big Terrible Thing - knihy v angličtině Friends, Lovers and the Big Terrible Thing
Matthew Perry
Životopisný román Zjistit cenu

1. It Ends With Us – Bestseller v oblasti současné literatury

It Ends With Us - knihy v angličtině

Knihydobrovský.cz

Autorka Colleen Hoover má na svém kontě hned pět New York Times bestsellerů. Proto jsme je mezi anglické knihy museli zařadit i my. Současným trhákem je kniha It Ends With Us, která si získala řadu příznivců zejména v ženských řadách. Jak samy říkají, přečtení knihy v angličtině pro vás bude mít výhodu v podobě nových slov ve vaší slovní zásobě.

Čtenářky si neméně chválí jazykovou stránku vzhledem k jejímu obsahu. Kniha je dojemným čtením o životě podnikatelky Lily, která si prochází obdobím zamilovanosti s nedokonalým protějškem. Její láska Ryle je ve spárech vlastních démonů, i Lily ale brzy doženou stíny minulosti. Kniha ve vás vyvolá spoustu emocí včetně dojetí, pláče i pochopení.

Úspěšná je i autorčina navazující kniha It Starts With Us, která proniká v příběhu hlouběji.

2. Icebreaker – Bestseller v oblasti romantické literatury

Icebreaker - knihy v angličtině

Knihydobrovský.cz

Mezi nejoblíbenější knížky v angličtině jsme zařadili rovněž titul Icebreaker. Opět se jedná o čtení spíše pro dámy, které touží po tom nechat se unést romantickým příběhem. A že jím tato kniha opravdu je. Podmanila si čtenářky všech věkových kategorií. V rámci svého žánru se stala kniha bestsellerem a české vydání se chystá. Nečekejte a přečtěte si knihu anglicky!

Příběh knihy se odehrává na americké univerzitě, kde si k sobě hledají cestu dvě zdánlivě odlišné povahy. Na jedné straně stojí krasobruslařka Anastasia a na straně druhé hráč hokeje Nate. Ze začátku se nemohou vystát, ale jak už to tak v romantických příbězích bývá, nebude to dlouho trvat a začnou se o sebe zajímat. Kniha se věnuje životnímu příběhu každého z nich.

Hlavní hrdinové knihy vám přirostou k srdci a bude těžké neudělat si o nich svůj obrázek.

3. The Love Hypothesis – TikToková senzace

The Love Hypothesis - knihy v angličtině

Knihydobrovský.cz

The Love Hypothesis, nebo chcete-li Hypotéza lásky, je romantické čtení v angličtině, o kterém je často referováno jako o TikTokové senzaci. Sociální sítě si možná podmanila, neradi bychom ale její kvality omezovali jen na tuto oblast. Jedná se totiž o New York Times Bestseller s mnoha překvapivými okamžiky, ačkoliv je hlavním tématem opět love story.

Hlavní hrdinou je doktorandka Olive, která míří za úspěšnou kariérou v laboratorním prostředí. Výzva najít si opravdovou lásku, kterou jí udělila její kamarádka, ji však donutí obrátit pozornost k sobě samé a stát se alespoň na moment předmětem vlastního bádání. Romantický příběh je doplněný o dávku humoru, ale i o dojemné okamžiky.

I navzdory chemickému prostředí je kniha psaná srozumitelnou angličtinou.

4. Harry Potter – Fantasy romány

Harry Potter - knihy v angličtině

Knihydobrovský.cz

Harryho Pottera nikomu představovat nemusíme. Ať už jste si k této fantasy sérii našli cestu v dětství, nebo v dospělosti, existuje velká pravděpodobnost, že jste si příběh zamilovali. V jednom z našich článků jsme proto sepsali tipy na dárky pro milovníky Harryho Pottera. Tento článek je ale zaměřený na anglické knížky, a tak jsme zařadili i Harryho v originále.

Tak, jako byl Harry překvapený, když se dozvěděl o svých kouzelnických schopnostech, budete možná i vy při čtení knihy v angličtině překvapeni mnoha termíny. Jak se anglicky řekne famfrpál, názvy kolejí nebo třeba Brumbál? U tohoto titulu tak možná poprvé skutečně oceníte práci překladatelů, kteří musejí být stejnými mistry slova stejně jako sami autoři.

Jeden díl by nemohl bez druhého existovat, proto doporučujeme zakoupení celé série.

5. The Little Prince – Pohádkový příběh

The Little Prince - knihy v angličtině

Knihydobrovský.cz

Malého Prince jste četli snad stokrát? Jste si vědomi jeho hodnoty, ale máte pocit, že už na díle nemáte co objevovat? Omyl! K dostání je totiž Malý Princ v angličtině, který vás rád znovu přesvědčí o tom, že se bezpochyby jedná o jednu z knih, ke kterým se můžete vracet celý život. Tato zjednodušená četba v angličtině se opírá o zrcadlový text v ČJ a AJ.

Je neuvěřitelné, že toto nesmrtelné dílo vzniklo už v roce 1943. Antoine de Saint-Exupéry vydal dílo rok před svou smrtí, kterou zapříčinila letecká nehoda, o jejíž příčině se dodnes diskutuje. Člověka mrazí, když ví, že letecká havárie postihla i pilota na začátku příběhu. Kdo ví, třeba si autor předurčil svůj vlastní osud a vydal se hledat svého vlastního Malého Prince.

Ačkoliv se jedná o zjednodušenou četbu, očekává se znalost jazyka min. na úrovni B2.

6. Animal Farm – Dystopický román

Animal Farm - knihy v angličtině

Knihydobrovský.cz

Zjednodušená četba angličtinu nijak neznehodnocuje. Otevírá dveře těm, kdo s jazykem začínají, ale rádi by své studium podpořili četbou anglických knih. Vzhledem k nízké úrovni znalosti jazyka jim ale může unikat pointa příběhu, a právě tomuto jednoduché knihy v angličtině zabraňují. Negativní vliv to nemá ani na díla, i když jde např. o Farmu zvířat.

Dvojjazyčné vydání knihy Farma zvířat přibližuje čtenářům román od světoznámého autora George Orwella. My jsme ho sice definovali jako dystopický román, pojmenovat by se však dal i mnoha dalšími slovy. Jedná se o alegorii, o bajku i politickou satiru, ze všeho nejvíce se ale jedná o brilantně napsané dílo, která má varovat před nebezpečím mocných lidí.

Zrcadlové čtení vám dává možnost porovnat shodný obsah knihy v obou jazycích.

7. A Treasury of Wintertime Tales – Pohádková kniha pro děti

A Treasury of Wintertime Tales - knihy v angličtině

Knihydobrovský.cz

Na seznamu nám nesmějí chybět ani dětské knihy v angličtině. Jak lépe totiž angličtinu k dětem dostat než přes pohádky? Pokud umíte anglicky, nebude vám čtení příběhů v angličtině činit sebemenší potíže. V pohádkách se neobjevují žádné odborné názvy ani složité fráze. Vzhledem k jednoduchosti jazyka byste si měli vystačit se základní znalostí.

Tato kniha obsahuje 13 pohádek, které děti vezmou po celém světě. Podívají se s ní třeba do Skandinávie nebo na oslavy Čínského Nového roku. Vznik příběhů se datuje do let 1823 – 1972 a přispěvovateli se stali například američtí, maďarští, ruští ale i švédští autoři. Všechny příběhy by měly být svým způsobem ve svém dobrodružném ději inspirativní.

Děti i rodiče zaujmou na knize nejen samotné příběhy, ale i doprovázející ilustrace.

8. Winnie-the-Pooh – Dětská kniha

Winnie-the-Pooh - knihy v angličtině

Knihydobrovský.cz

Kdo by neznal Medvídka Pú? Přítomnost této dětské knihy v angličtině na našem seznamu snad nikoho nepřekvapí. Mezi dětmi jsou jeho příběhy oblíbené i přes kritiku několika odborníků, kteří v knize vidí to, co do ní autor zcela jistě cíleně promítnout nechtěl. O tom ale možná jindy. Teď nás zajímá Medvídek Pú anglicky! V čemž tkví úspěch anglické knihy?

Kniha je souborem dobrodružných příběhů Medvídka Pú, Kryštůfka Robina, Ijáčka, Králíčka, Klokánka a Prasátka. A přesně to si rodiče pochvalují – rozmanitost příběhů, mezi kterými narazíte na krátké i delší pohádky. Text doplňují barevné ilustrace, které dětem pomohou představit si svět těchto hrdinů. Kniha má i morální hodnotu a děti se mohou lecčemu přiučit.

Příběhů ze světa této skupiny přátel je mnoho, doporučit můžeme i klasickou knihu.

9. Twisted Love – Román

Twisted Love - knihy v angličtině

Knihydobrovský.cz

Ana Huang je úspěšnou autorkou současnosti. Zařadit její díla mezi oblíbené cizojazyčné knihy tedy byla jasná volba. Její knihy jsou plné romantických příběhů, které však mohou dospělému čtenáři občas připadat nelogické nebo příliš přibarvené. Proto si toto romantické čtení v angličtině najde fanoušky spíše mezi mladými slečnami, které se ještě rády zasní.

Příběh této anglické knihy svede dohromady muže a ženu, kteří si ve svém životě prošli už mnohým. Osud se rozhodl spojit jejich cesty, aby se jeden od druhého něčemu přiučili. Sledujeme tak cestu Alexe a Avy, která je plná zvratů, napínavých momentů i komplikovaných vztahů mezi jednotlivými postavami. Nechybí to nejdůležitější – přitažlivost.

Od autorky lze doporučit i další knihy ze série Twisted, např. Hate, Games a Lies.

10. Friends, Lovers and the Big Terrible Thing – Životopisný román

Friends, Lovers and the Big Terrible Thing - knihy v angličtině

Knihydobrovský.cz

Memoár oblíbeného herce Matthewa Perryho nazvaný v češtině Přátelé, lásky a ten ohromný průšvih jednoznačně patří mezi nejlepší knihy v angličtině, které jsou v současnosti na trhu k dostání. Když si k této upřímné zpovědi přidáte ještě jeho otevřený rozhovor, získáte obrázek o životě herce, který se nejvíce proslavil svou rolí v neméně oblíbeném seriálu.

Přečtením knihy v angličtině a zhlédnutím videa v originálním znění (klidně s titulky) získáte mnohem více než ucelený vhled do hercova života a všech jeho útrap. Vaše angličtina bude jen vzkvétat. O hercově životě, jehož část popisuje, se to ale bohužel říci nedá. Knize rozhodně nechybí citlivě a dojemně podané pasáže, po kterých ho už nikdy neuvidíte stejně.

Drtivé procento čtenářů hodnotí tuto knihu 5 hvězdičkami z 5, další pak 4 z 5.