Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Dárky pro děti

Znáte to: malé děti = malé starosti, velké děti = velké starosti. A podobně je to i s dárky pro děti. Malým dětem stačí k radosti maličkosti, velkým dětem se jen tak nezavděčíte. Takže zatímco novorozencům a malým dětem kupujete dárky, které jsou určené především k jejich rozvoji, puberťáci by vám dárek spojený s učením mohli „omlátit“ o hlavu.

Rádi bychom vám s výběrem těch nejlepších dárků pro děti pomohli. Dětičky jsme tak rozdělili do několika kategorií a pro každou jsme našli zajímavé tipy na dárky pro děti. Budeme moc rádi, když vás přinejmenším inspirují. Pokud si nevyberete, nezbývá než využít některý z dárkových poukazů.

1. Dárky pro novorozence

Nejlepší dárky pro novorozence

Novorozenci jsou nejméně náročnými „oslavenci“. Stačí jim láskyplná náruč a cokoliv, co vydává zvuky. Ale nám to stejně nedá a chtěli bychom jim dopřát co nejkrásnější a nejzajímavější hračky nebo doplňky. Co se týče výbavy, na té se určitě domluvte s maminkou novorozence, aby se jim nesešly dvě stejné věci. U hraček je to asi jednodušší – vždy se trefíte čímkoliv chrasticím, čímkoliv, co může novorozenec pomačkat a strčit do pusinky. U nejmenších určitě věnujte pozornost informaci, pro jak stará miminka je hračka vhodná.

2. Dárky ke křtinám

Dary ke křtinám - náhledový obrázek

Dárek ke křtu je tradiční způsob, jak vyjádřit přání novorozenci a jeho rodině. Takový dárek je považován za gesto štědrosti a podpory pro novou rodinu. Kromě toho může vytvořit trvalou vzpomínku na tento důležitý okamžik v životě dítěte. Tyto dary jsou důležité zejména pro věřící rodiče, které chtějí svému dítěti vyjádřit lásku a podporu.

3. Dárky pro roční miminko

Dárek pro roční miminko k narozeninám i Vánocům

Všechno musí prozkoumat, všechno chce zkusit, rychle se učí. Proto jsou ideálními dárky pro roční miminko didaktické hračky, odrážedla, hudební nástroje, stavebnice, knížky pro miminka… Prostě vše, co rozvíjí jeho jemnou motoriku i šikovný a učenlivý mozeček. Zatímco novorozenci stačily jednoduché dárky pro děti, tady už doporučujeme sáhnout po co nejbarevnějších a nejhlučnějších kouscích. Rodiče z toho možná nebudou nadšení, ale hudební nástroje, zvukové knížky, mluvící hračky či houkající autíčka, to je jednoznačně trefa do černého.

4. Dárky pro kluky

Nejlepší dárky pro kluky 13 let

Také vám přijde, že jsou kluci na rozdíl od holek méně nároční? To máte auta, stavebnice, auta, nářadí, auta, auta… A jsou spokojení. Samozřejmě s postupem času už přestanou stačit obyčejná autíčka a přechází se na auta s dálkovým ovládáním nebo ideálně ta velká elektrická, ve kterých se cítí jako velcí páni řidiči. Kromě aut jsme samozřejmě připravili i další tipy na dárky pro děti, doporučujeme různé sportovní vybavení (kola, brusle, koloběžky, hokejky, míče, dětské šipky atd.), knížky, zajímavé hry a třeba i oblečení s jejich oblíbenými hrdiny.

5. Dárky pro dívky

Nejlepší dárky pro dívky 15 let

Ano, i u holek je to vlastně jednoduché. Kromě panenek (pozor, ne všechny holčičky budou z růžové panenky nadšené) menší holky rozhodně ocení všechno, co má maminka – kuchyňku, kočárek na panenku (často v něm končí spíš plyšáci a živí domácí mazlíčci než panenky), úklidové nástroje apod. Stejně jako u kluků je fajn vést holky ke sportu, často je navíc baví i kreslení, knížky, kreativní hry. Pokud chcete koupit oblečení, myslete na to, že holky bývají vybíravé – rády si přesně nadiktují barvu i motiv.

6. Dárky pro teenagery

Cool dárky pro puberťáky / teenagery

A tady ta sranda končí. Teenageři jsou velmi náročná skupina, a to vlastně na všech frontách. Kdo má doma čitelného a nenáročného puberťáka, ten… možná ani neexistuje. Na jednu stranu je to s nimi složité – pokud jim chcete připravit nějaké překvapení, na druhou dost jednoduché – už moc dobře ví, co chtějí a co by se jim nutně hodilo. Připravte se jen na to, že už se zřejmě nebude jednat o dárky v řádech stovek korun. Značkové oblečení, elektronika, PC hry, sportovní vybavení… Tady už jsme v tisících.

7. Funko POP! figurky

Funko pop figurky - úvodní obrázek dobrá víla

Funko POP figurka udělá radost velkému i malému sběrateli. Zatímco děti osloví spíše pohádkové motivy, dospělí ocení podobizny členů své oblíbené kapely. Film nebo hudba ale nejsou jediné oblasti, kam figurky pronikají. Na trhu jsou i zástupci sportu, politiky nebo videoher. Stačí si jen vybrat. Nebo vybrat někomu jako dárek, to už necháme na vás.

8. Hračky Tlapková patrola

Úvodní obrázek tlapková patrola hračky

Tlapková patrola baví děti skrze seriál, filmy i knihy. Ze své hlídkovací věže střeží pejsci své město, aby byli kdykoliv připraveni vyrazit na pomoc komukoliv, kdo to potřebuje. Záchranný tým má 6 členů – Marshalla, Rubblea, Chase, Rockyho, Zumu a Skye. Každý z nich se v nějaké podobě objevil v našich tipech na dárky pro milovníky Tlapkové patroly.

9. Harry Potter dárky pro kluky i holky

Harry Potter figurka – dárek pro děti k Vánocům

Existuje velké množství nejrůznějších předmětů, rekvizit a dárků, které znázorňují nejen hlavního hrdinu, ale také jeho kamarády, zvířecí mazlíčky, erby bradavické školy i kolejí, legendární nástupiště, Zlatonku z Famfrpálu, kouzelnické potřeby apod. Ze stovek, možná tisíců věcí jsme pro vás vybrali 24 nejzajímavějších tipů na Harry Potter dárky.

10. Spiderman dárky

Spiderman hračky - úvodní obrázek dobrá víla

Spiderman patří k jednomu z nejoblíbenějších komiksů. Od kluka, kterého čirou náhodou kousnul pavouk, až po hrdinu, který zachraňuje celý mnohamilionový New York – tak bychom mohli ve zkratce charakterizovat příběh Petera Parkera. Není divu, že je oblíbeným hrdinou mnoha dětí (i dospělých). Prohlédněte si naše tipy na hračky, oblečení i doplňky se Spidermanem.

11. Fortnite dárky

Fortnite dárky - dobrá víla úvodní obrázek

Fortnite je střílečka, která je ke stažení zcela zdarma. I to bude jeden z důvodů, proč jí propadly miliony hráčů po celém světě. Právě pro ně jsme přichystali článek s několika tipy na dárky a hračky, které by jim mohly udělat radost. Hodí se jako dárky k narozeninám či Vánocům, ale najdete tam i drobnosti, které by mohly posloužit třeba jako odměna za úspěšné dokončení dalšího školního roku.

12. Dřevěné hračky pro děti

Nejlepší dřevěné hračky

Dřevěné hračky jsou skvělým dárkem pro děti a neuvěřitelným evergreenem. „Frčely“ za našich rodičů, za nás a dnešní děti si s nimi taky krásně vyhrají. Začíná to tahacím kačerem a navlékáním kroužků na tyčku, pokračuje to zvonkohrou a končí to u „vláčkodráhy“ nebo různých stavebnic. V dnešní době se samozřejmě vyrábí i nové kousky, velmi oblíbené je například dřevěné houpací prkno. Mnoho lidí právě tento typ hraček schovává pro své ratolesti a to je na dřevěných hračkách kouzelné. Jsou plné mezigeneračních zážitků a vzpomínek.

13. Hračky na zahradu a ven

Hračky na zahradu a ven - dobrá víla úvodní obrázek

Nafukovací hračky na zahradu, odrážedla, létající draci nebo třeba zahradní nábytek – to je jen pár nápadů z této kategorie. My jsme jich v článku připravili hned několik, abyste nemuseli dlouze přemýšlet nad tím, čím své děti potěšit. A pokud nemáte prostor na celou prolézačku s lanovými žebříky a skluzavkami, nezoufejte. Děti se budou radovat i z pouhého míče.

14. Minecraft dárky pro děti

Minecraft Alex s krumpáčem – tipy na minecraft dárky

Minecraft se odehrává ve třech dimenzích – Overworld (okolní svět), Nether (podsvětí) a The End (závěrečný svět) – každá má své vlastnosti, příšery a pravidla. A na závěr ještě jedna Minecraft perlička – hra má spoustu zápisů v Guinessově knize rekordů. Jedním z nich je např. největší svět ve videohře s hodnotou 4 722 366 482 869 645 km². Chápete to?

15. Pokémon dárky pro děti

Pokémon dárky Dobrá Víla

Potřebujete inspiraci na Pokémon hračky? Rádi pomůžeme. V našich tipech vyberete dárek pro malé i větší děti. A dokonce i pro dospěláka, který kouzlu Pokémona propadl jako dítě, ale drží se ho stále. A není se čemu divit. Tato říše malých bytostí s velkými schopnostmi se stále rozrůstá, přibývají noví zástupci i celé nové oblasti.

16. Zbraně Nerf pro kluky i holky

Dárek k narozeninám i Vánocům – Nerf pro kluky i holky

I zarytí odpůrci dětských zbraní jednou zřejmě povolí. Hra na vojáčky byla, je a bude u dětí velmi oblíbená. Především u kluků, ale i holky umí překvapit. Nerf zbraně jsou oblíbené a vyhledávané pro svoji bezpečnost – jejich munici totiž tvoří pěnové šipky. Díky tomu tak děti nikomu neublíží, ani nevysklí žádné sklo. „Nerfky“ mají dostřel až 20 metrů, lze k nim dokoupit i bohaté příslušenství. Hra na vojáky může být navíc prospěšná – zlepší postřeh a posílí týmového ducha. Tak co, dáte těmto zbraním šanci?

17. Lego dárek pro děti

Nejlepší lego dárky

Dlouhodobě nejlepším dárkem pro děti je lego. Kostičky může skládat opravdu kdokoliv. Znáte to sami začíná to Lego Duplem a o pár desítek let později říkáte vlastním dětem ať vám tu stavebnici neničí. Věřím, že každý má doma alespoň jednu skládačku, se kterou si jako dítě hrál, tak proč to nedopřát těm vlastním. Dnes je na výběr mnoho různých tematicky zaměřených druhů Lega např.: Lego Star Wars, Ninjago, Lego City, Minecraft, Batman. Pro větší děti potom Lego Technic nebo Architecture.

18. Robotické a interaktivní hračky

Robotické a interaktivní hračky pro děti – nejlepší dárek k Vánocům

Interaktivní a robotické hračky se stávají čím dál větším hitem. Věřím, že se u vás nejedna taková hračka najde a ani o tom nevíte. Díky těmto pomocníkům děti procvičí jemnou motoriku a logiku. Mohou dokonce získat i nového kamaráda v podobě roztomilého pejska, plyšového králíčka nebo jednorožce.

19. Pán prstenů dárky

Úvodní obrázek Pán prstenů DV

Pán prstenů má ohromné množství fanoušků, proto se může stát, že pro některého z nich vybíráte dárek. Nechte se inspirovat našimi tipy, které obsahují zcela očekávatelné nápady, ale i dárky, které by vás nejspíš ani nenapadly. A nás možná také ne, kdybychom je někde nezahlédli. Výhodou je, že pro ně nemusíte absolvovat žádnou strastiplnou cestu – stačí pár kliknutí.

20. Star Wars dárky pro děti

Hvězdné války mistr yoda – Star wars dárky pro děti i pro tatínka

Hvězdné války jsou tu s námi více než 30 let a za tu dobu se doslova a do písmene staly popkulturním fenoménem, který zasáhl snad každého z nás. Star Wars dárků je tak nepřeberné množství od knih, komiksů, stolních her, lega přes různé dárkové předměty jako jsou figurky, hrnečky, lampičky až po sběratelské edice mincí. Je jen na vás zvolit tu správnou stranu Síly.