DobráVíla.cz - vaše průvodkyně světem dárků DobráVíla.cz - vaše průvodkyně světem dárků
Menu

Dárky pro děti

Znáte to: Malé děti = malé starosti, velké děti = velké starosti. A podobně je to i s dárky pro děti. Malým dětem stačí k radosti maličkosti, velkým dětem se jen tak nezavděčíte. Takže zatímco novorozencům a malým dětem kupujete dárky, které jsou určené především k jejich rozvoji, puberťáci by vám dárek spojený s učením mohli „omlátit“ o hlavu.

Rádi bychom vám s výběrem těch nejlepších dárků pro děti pomohli. Dětičky jsme tak rozdělili do několika kategorií a pro každou jsme našli zajímavé tipy na dárky pro děti. Budeme moc rádi, když vás při nejmenším alespoň inspirují.

Dárky pro děti k narozeninám i Vánocům

Dárky pro novorozence

Novorozenci jsou nejméně náročnými „oslavenci“. Stačí jim láskyplná náruč a cokoliv, co vydává zvuky. Ale nám to stejně nedá a chtěli bychom jim dopřát co nejkrásnější a nejzajímavější hračky nebo doplňky. Co se týče výbavy, na té se určitě domluvte s maminkou novorozence, aby se jim nesešly dvě stejné věci. U hraček je to asi jednodušší – vždy se trefíte čímkoliv chrasticím, čímkoliv, co může novorozenec pomačkat a strčit do pusinky. U nejmenších určitě věnujte pozornost informaci, pro jak stará miminka je hračka vhodná.

Dárky pro roční miminko

Všechno musí prozkoumat, všechno chce zkusit, rychle se učí. Proto jsou ideálními dárky pro roční miminko didaktické hračky, odrážedla, hudební nástroje, stavebnice, knížky pro miminka… Prostě vše, co rozvíjí jeho jemnou motoriku i šikovný a učenlivý mozeček. Zatímco novorozenci stačily jednoduché dárky, tady už doporučujeme sáhnout po co nejbarevnějších a nejhlučnějších kouscích. Rodiče z toho možná nebudou nadšení, ale hudební nástroje, zvukové knížky, mluvící hračky či houkající autíčka, to je jednoznačně trefa do černého.

Dárky pro kluky

Také vám přijde, že jsou kluci na rozdíl od holek méně nároční? To máte auta, stavebnice, auta, nářadí, auta, auta… A jsou spokojení. Samozřejmě s postupem času už přestanou stačit obyčejná autíčka a přechází se na auta s dálkovým ovládáním nebo ideálně ta velká elektrická, ve kterých se cítí jako velcí páni řidiči. Kromě aut samozřejmě doporučujeme i různé sportovní vybavení (kola, brusle, koloběžky, hokejky, míče, dětské šipky atd.), knížky, zajímavé hry a třeba i oblečení s jejich oblíbenými hrdiny.

Dárky pro dívky

Ano, i u holek je to vlastně jednoduché. Kromě panenek (pozor, ne všechny holčičky budou z růžové panenky nadšené) menší holky rozhodně ocení všechno, co má maminka – kuchyňku, kočárek na panenku (často v něm končí spíš plyšáci a živí domácí mazlíčci než panenky), úklidové nástroje apod. Stejně jako u kluků je fajn vést holky ke sportu, často je navíc baví i kreslení, knížky, kreativní hry. Pokud chcete koupit oblečení, myslete na to, že holky bývají vybíravé – rády si přesně nadiktují barvu i motiv.

Dárky pro teenagery

A tady ta sranda končí. Teenageři jsou velmi náročná skupina, a to vlastně na všech frontách. Kdo má doma čitelného a nenáročného puberťáka, ten… možná ani neexistuje. Na jednu stranu je to s nimi složité – pokud jim chcete připravit nějaké překvapení, na druhou dost jednoduché – už moc dobře ví, co chtějí a co by se jim nutně hodilo. Připravte se jen na to, že už se zřejmě nebude jednat o dárky v řádech stovek korun. Značkové oblečení, elektronika, PC hry, sportovní vybavení… Tady už jsme v tisících.

Dřevěné hračky pro děti

Dřevěné hračky jsou neuvěřitelným evergreenem. „Frčely“ za našich rodičů, za nás a dnešní děti si s nimi taky krásně vyhrají. Začíná to tahacím kačerem a navlékáním kroužků na tyčku, pokračuje to zvonkohrou a končí to u „vláčkodráhy“ nebo různých stavebnic. V dnešní době se samozřejmě vyrábí i nové kousky, velmi oblíbené je například dřevěné houpací prkno. Mnoho lidí právě tento typ hraček schovává pro své ratolesti a to je na dřevěných hračkách kouzelné. Jsou plné mezigeneračních zážitků a vzpomínek.

Zbraně Nerf pro kluky i holky

I zarytí odpůrci dětských zbraní jednou zřejmě povolí. Hra na vojáčky byla, je a bude u dětí velmi oblíbená. Především u kluků, ale i holky umí překvapit. Nerf zbraně jsou oblíbené a vyhledávané pro svoji bezpečnost – jejich munici totiž tvoří pěnové šipky. Díky tomu tak děti nikomu neublíží, ani nevysklí žádné sklo. „Nerfky“ mají dostřel až 20 metrů, lze k nim dokoupit i bohaté příslušenství. Hra na vojáky může být navíc prospěšná – zlepší postřeh a posílí týmového ducha. Tak co, dáte těmto zbraním šanci?

Lego dárek pro děti

Dlouhodobě nejlepším dárkem pro děti je lego. Kostičky může skládat opravdu kdokoliv. Znáte to sami začíná to Lego Duplem a o pár desítek let později říkáte vlastním dětem ať vám tu stavebnici neničí. Věřím, že každý má doma alespoň jednu skládačku, se kterou si jako dítě hrál, tak proč to nedopřát těm vlastním. Dnes je na výběr mnoho různých tematicky zaměřených druhů Lega např.: Lego Star Wars, Ninjago, Lego City, Minecraft, Batman. Pro větší děti potom Lego Technic a Architecture…

Robotické a interaktivní hračky

Interaktivní a robotické hračky se stávají čím dál větším hitem. Věřím, že se u vás nejedna taková hračka najde a ani o tom nevíte. Díky těmto pomocníkům děti procvičí jemnou motoriku a logiku. Mohou dokonce získat i nového kamaráda v podobě roztomilého pejska, plyšového králíčka nebo panenky.