DobráVíla.cz - vaše průvodkyně světem dárků DobráVíla.cz - vaše průvodkyně světem dárků
Menu

17 nejlepších dřevěných hraček pro děti

Datum 9.10.2019 Gabriela Gabriela

Sháníte nějakou opravdu krásnou hračku pro vaše dítko? Dřevěné hračky určitě nespadají do starého železa, právě naopak. Zkuste pro jednou místo plastu pořídit hračky z kvalitního přírodního materiálu, který je příjemný na dotek a dlouho vydrží.

Hračky ze dřeva zasahují do mnoha kategorií, od hraček didaktických a naučných, přes nejrůznější stavebnice, auta, odrážedla, hračky na ven i pro deštivé dny, pro kluky i holky.

Speciální kategorií jsou také hračky pro úplně nejmenší děti, ze kterých si určitě vyberete. Tady je 17 skvělých tipů na ty nejlepší dřevěné hračky na trhu.

1.  Montessori – Plan Toys Přírodní stavebnice (50 ks)

Montessori – Plan Toys Přírodní stavebnice

Cena od 1 599 Kč na Mall.cz

Stavebnice jsou klasika a nesmí chybět v žádném dětském hracím koutku. Pokud chcete kvalitní hračky ze dřeva, které jsou vyráběny za účelem rozvoje dětské motoriky a samostatnosti, určitě vsaďte na hračky řady Montessori.

Kostky jsou skvělý způsob, jak stimulovat zájem a touhu dětí o budování věcí. Sada obsahuje 11 různých tvarů kostek. Výrobce zaručuje trvale udržitelnou a ekologickou výrobu hraček, které jsou z vysoce kvalitního materiálu.

2.  Můj první fotoaparát – dřevěná edukativní hračka

Můj první fotoaparát

Cena od 349 Kč na Agatinsvet.cz

Dejte svým dětem edukativní hračku, se kterou si užijí spousty legrace, a ještě se něčemu přiučí!

S tímto malým fotoaparátem uděláte obrázky perfektních výhledů z vašeho okolí. Stačí zaostřit, soustředit se, stisknout spoušť a podívat se na obrázky skrze čočku kaleidoskopu.

Hračka je vhodná pro děti od 18 měsíců. Firma PlanToys používá ve své výrobě hraček lepidlo bez formaldehydů a barvy na vodní bázi, které jsou bezpečné, bez olova a jiných těžkých kovů. Pro obaly a tištěné materiály se využívá recyklovaný papír.

3.  Dřevěná tahací hračka – pohyblivý pejsek

Dřevěná tahací hračka – pohyblivý pejsek

Cena od 319 Kč na Alza.cz

Roztomilý malý pejsek má hned radost, že vás vidí. Při zatahání za šňůrky hned vesele vrtí ocáskem. Milá, dřevěná, tahací hračka v podobě barevného psíka se díky otáčení koleček celá rozpohybuje.

Hračka je vyrobena z kvalitních materiálů, které splňují nejpřísnější normy EU.

4.  Dřevěné odrážedlo a tříkolka 2 v 1

Dřevěné odrážedlo a tříkolka 2 v 1

Cena od 1 699 Kč na Mall.cz

Toto odrážedlo je navrženo i pro velmi malé děti, které se začínají učit základům rovnováhy. Je menší než klasická dětská odrážedla, takže je vhodné i pro ty nejmenší výletníky. Hlavní předností výrobku je, že jej lze snadno předělat na tříkolku.

Díky praktickým gumovým kolečkům má odrážedlo skvělé jízdní vlastnosti na různých druzích povrchu. Je složeno z ekologicky šetrných materiálů, včetně pevného rámu, který je vyroben z odolného dřeva.

5.  WOODY Xylofon

WOODY Xylofon

Cena od 322 Kč na Alza.cz

Máte doma budoucího hudebníka? Děti mají moc rády hračky, které jsou nejen barevné a veselé, ale navíc vydávají zvuky. Xylofon je skvělým začátkem pro malé klavíristy či budoucí harmonikáře. Dítko se může naučit základům tónů a také to, že se s hudebními nástroji jedná šetrně.

Celý xylofon, včetně kláves, je vyroben ze dřeva. Značka WOODY nabízí širokou škálu dřevěných výrobků, zaměřující se na didaktické a motorické hračky, rozvíjející jemnou motoriku, kombinatoriku a jednoduché kreativní a kombinační myšlení.

6.  Bigjigs Nasazování čísel

Bigjigs Nasazování čísel

Cena od 420 Kč na Alza.cz

Veselá hračka pro zvídavé děti, která přispívá nejen k vývoji dětské motoriky, ale také k výuce prvního počítání, poznávání barev a tvarů. Součástí balení je vše, co vidíte na obrázku.

Bigjigs je značka s dlouholetou tradicí, která začínala v malém zahradním domku, kde majitelé s láskou ručně vyráběli dřevěné hračky. Kvalita hraček značky Bigjigs je testována a odpovídá všem podmínkám pro prodej v EU.

7.  Dřevěné nářadí v kufříku (25 ks)

Dřevěné nářadí v kufříku (25 ks)

Cena od 599 Kč na Alza.cz

Malí kutilové potřebují své vlastní nářadí, o tom není pochyb. Teddies Dřevěné nářadí v kufříku obsahuje vše, co budou vaši malí opraváři potřebovat. Kufřík je navíc skladný a naučí vašeho malého kloučka pořádku. Po práci je přeci vše potřeba řádně umýt a uklidit tak, aby se mohlo druhý den zase začít s prací.

Sada obsahuje 25 kusů nářadí: pilku, kladívko, palici, kleště, šroubovák, klíč, šroubky, metr a doplňky. Hračka je vhodná pro děti od 3 let.

8.  Dřevěná skládací slepička

Dřevěná skládací slepička

Cena od 479 Kč na Mall.cz

Nádherná veselá hračka pro nejmenší objevitele. Když správně poskládáte kroužky na sebe, vznikne krásná maminka slepička.

Uvnitř je jako překvapení ukryté vajíčko. Francouzská firma Djeco se soustředí na tradiční dřevěné hračky se svěžím moderním vzhledem, které okouzlí malé i velké děti po celém světě.

9.  Bigjigs Velká dřevěná farma

Bigjigs Velká dřevěná farma

Cena od 789 Kč na Alza.cz

Tuto farmu si zamilují všechny děti, od těch nejmenších i po ty starší. Na farmě je k vidění velké množství zvířat, se kterými si děti mohou dosyta vyhrát.

Sada obsahuje spoustu veselých zvířat a farmáře s jeho ženou, spolu s funkčními stájemi, větrným mlýnem a pohyblivými ploty. Hračka je navržena pro podporu koordinace a představivosti.

10.  Vláčkodráha osmička s elektrickou mašinou

Vláčkodráha osmička s elektrickou mašinou

Cena od 799 Kč na Alza.cz

Nejlepší první vláčkodráha pro vaše dítko. Sada obsahuje koleje, most, vlak se dvěma vagony, autíčko, značky, postavičky a stromy. Tento základní set můžete dále rozšiřovat velkým množstvím příslušenství.

Součástí balíčku je také elektrická mašinka se zpátečkou a 40 ks samotné stavebnice. Značka WOODY se zaměřuje na didaktické a motorické hračky, rozvíjející jemnou motoriku, kombinatoriku a jednoduché kreativní a kombinační myšlení.

11. Dřevěný výtvarný set s razítky

Small foot Small Foot Dřevěné výtvarné hračky set razítka farma

Cena od 591 Kč na Mall.cz

Skvělá dřevěná hračka pro všechny malé výtvarníky. Pomocí 9 razítek a 2 inkoustových polštářků mohou děti tisknout na papír nejrůznější zvířátka z farmy.

Díky barevným pastelkám pak mohou natisknuté motivy i barevně domalovat. Do dřevěné krabice se navíc vejdou i další výtvarné potřeby.

Celkově jde o krásnou, kvalitně provednou a nápaditou dřevěnou hračku.

12. Odrážedlo s úložným prostorem

Odrážedlo koloušek

Cena od 3 119 Kč na Mall.cz

Jedno sportovní odrážedlo jsme vám už představili. Toto odrážedlo je spíše na domácí hraní, kdy kombinuje jemnou motoriku s pohyby a učením se rovnováhy.

Roztomilé odrážedlo ve tvaru kolouška naučí dítě koordinaci, kterou v budoucnu využije při učení se chůze či jízdě na kole. Díky robustní konstrukci je odrážedlo zcela bezpečné. Tajný úložný prostor mohou děti využít pro uschování svých hraček rozvíjení své fantazie.

13. Montessori Skládací strom pro nejmenší

Montessori Skládací strom pro nejmenší

Cena od 429 Kč na Mall.cz

Tato hračka je určená pro nejmenší děti. Každý dřevěný kousek může být složen do různých tvarů a druhů stromů. Pomáhá dětem naučit se barevné variace a velikosti.

Firma PlanToys je již více než 30 let úspěšně fungující firma na výrobu vysoce kvalitních ekologických hraček. Tyto dřevěné hračky z kaučukového dřeva podporují hru, kreativní mysl a učí děti o světě kolem nás.

14. Dřevěné pískoviště

Dřevěné pískoviště

Cena od 1 499 Kč na Alza.cz

Dětské dřevěné pískoviště oživí každou zahradu. Děti milují hraní si s pískem – vydrží u něj celé hodiny. Pokud si mají kde pohodlně sednout a koutek je krásně barvený, určitě v něm budou trávit většinu času. Vy si tak můžete na chvíli odpočinout a věnovat se třeba čtení knížky.

15. Dřevěný provazový žebřík

Dřevěný provazový žebřík

Cena od 399 Kč na Mall.cz

Levná kvalitní hračka, díky které si vaše větší i menší děti užijí spousty zábavy, a hlavně si na zahradě zasportují. Žebřík však můžete umístit i v dětském pokoji a vytvořit tak malou domácí tělocvičnu.

Děti mohou trénovat svoji odvahu i fyzickou zdatnost a zároveň zažijí spousty legrace.

16. Zatloukačka

Zatloukačka

Cena od 189 Kč na Alza.cz

Hračka rozvíjí motoriku a je vhodná nejen pro kluky, ale také pro všechny holčičky. Díky dřevěnému materiálu a ekologicky šetrným barvám je skvělá i pro nejmenší děti.

Zatloukačka podporuje motoriku a zájem dítěte o tvorbu. Děti se však navíc mohou vyřádit a zabíjet kolíky tam, kde je potřeba – nebudou tak ničit vše okolo, jak je občas zvykem. 😊

17. Dřevěná houpačka až pro dvě děti

Houpačka

Cena od 2 339 Kč na Mall.cz

Woody houpací obdélník je nová houpačka pro děti na zahradu, nebo do mateřských školek. Houpačka má tvar obdélníku s červeně vypleteným dnem, na kterém se mohou houpat až dvě děti.

Doporučujeme tento houpací obdélník umístit nad rovný, měkký povrch, nejlépe s minimálním odstupem 2 m od možných překážek.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 3.0 (2 hlasy)

Autor článku

Gabriela
Gabriela

Milovnice kávy a dobrého jídla, náruživá cestovatelka a čtenářka dobrých knih. Kromě cestování a poznávání nových kultur si užívám čas strávený s rodinou a těmi nejbližšími, kterým ráda vymýšlím nejrůznější dárky. Nápady pak předávám dál, jak je tomu třeba i na tomto webu. :)

Podobné články