Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Nejlepší dřevěné hračky pro děti – Dárek k Vánocům i narozeninám

25. 10. 2023 aktualizováno

Sháníte opravdu hezký dárek pro děti? Zkuste darovat dětem k narozeninám nějakou opravdu krásnou dřevěnou hračku. Hračky ze dřeva určitě nespadají do starého železa, právě naopak. Zkuste pro jednou místo plastu pořídit dřevěné dárky z kvalitního přírodního materiálu, který je příjemný na dotek a dlouho vydrží. Hračky ze dřeva zasahují do mnoha kategorií, od hraček didaktických a naučných, přes nejrůznější dřevěné stavebnice, auta, odrážedla, hračky na ven i pro deštivé dny, pro kluky i holky. Speciální kategorií jsou také hračky pro úplně nejmenší děti, ze kterých si určitě vyberete. Tady je 23 skvělých tipů na ty nejlepší dřevěné dárky pro děti.

1. Activity board – pro zvídavé děti a jejich šikovné ručičky

Montessori domeček pro zvídavé děti – nejlepší dřevěná hračka pro děti

ELISdesign.cz

S Activity Boardem jste se už určitě setkali. Je to taková ta velká dřevěná deska, popř. kostka (Activity Cube), na které najdete nejrůznější typy zámků, přezky, ozubená kolečka, počítadla, zásuvky, tkaničky, hodiny, tvary, knoflíky,… Jedná se o typickou Montessori hračku, která rozvíjí dětskou kreativitu, zručnost, logické myšlení, jemnou motoriku i pozornost nebo trpělivost. Protože jsou děti zvídavé, zabaví je tato praktická hračka na dlouho a opakovaně. Navíc se díky ní zdokonalí v praktických každodenních dovednostech, které se jim budou do života skvěle hodit.

V této kategorii najdete na e-shopu rovnou 17 položek – 13 Activity Boardů a 4 náhradní díly. Všechny jsou opravdu vychytané a designové, navrhované i vyráběné v Evropě. Nemusíte se bát, že tento dárek vaše dítě při první příležitosti zničí. I když bude Activity Board zkoumat každý den, důkladné zpracování a kvalitní materiál zaručují vysokou odolnost a životnost. Zajímavé také je, že všechny Activity Boardy jsou z 98 % ručně vyráběné. Samozřejmostí je splnění certifikace dle normy EN-71 pro dětské hračky. Jedná se o ideální Montessori dárek pro děti od 1 roku.

2. Dřevěná kuchyňka – pro malé hospodyňky

Dřevěná kuchyňka - dřevěné hračky

Agátin svět.cz

Pod dřevěnou hračkou si nemusíte představit jen něco malého. Může to být celá kuchyňka, ve které bude moci dítě napodobovat svoji maminku. Ze všeho nejvíce pomáhá tato dřevěná kuchyňka s rozvojem hry rolí a dětské fantazie. Tento krásný vánoční dárek můžete zvolit pro děti od tří let, vyhrají si s ní ale i předškoláci. Podobné hračky ostatně bývají i ve školkách.

Kuchyňka v kombinaci růžové, bílé a šedé barvy uchvátí vás i děti svou propracovaností. Je totiž vybavená dřezem, varnou deskou, troubou, poličkami, hodinami a úložným prostorem. Dokonce vydává i zvuky. Pracovní plocha je v úrovni 50 cm. Aby mohly děti plně rozvíjet svoji fantazii, je součástí balení kromě kuchyňky také pánev, naběračka a převracečka.

3. Montessori vkládací puzzle strom – pro rozvoj dovedností

Montessori dřevěné vkládací puzzle strom

Montessori hračky.cz

Tato hračka je určená pro nejmenší děti. Každý dřevěný kousek má své místo. Rozvíjí jemnou motoriku a trénuje koordinaci oka a ruky.

Pedagogika Montessori podporuje dítě při rozvíjení jeho poznatků a dovedností. Klade důraz především na svobodný rozvoj dítěte a jeho samostatnost.

,,Pomoz mi, abych to dokázal sám.”

4. Dřevěná stavebnice Walachia – kvalitní česká dřevěná stavebnice

Dřevěná stavebnice Walachia – kvalitní dřevěná stavebnice české výroby

Agátin svět.cz

Stavebnice jsou klasika a nesmí chybět v žádném dětském hracím koutku. Pokud chcete kvalitní dřevěné dárky, které jsou vyráběny za účelem rozvoje dětské motoriky a samostatnosti, určitě vsaďte na kvalitní českou značku Walachia.

Kostky jsou vyrobeny z valašského masivního bukového dřeva. Dřevěná stavebnice se skládá z neuvěřitelných 418 kusů. Postavit můžete nejrůznější sruby, domky, statky, kostelíčky a mnoho dalšího. Věříme, že stavět bude celá rodina.

5. Smyslové kostky ze dřeva – vzdělávací dřevěná hračka pro malé děti

Smyslové kostky ze dřeva – vzdělávací hračka pro malé děti

Kidtown.cz

Dřevěné vzdělávací hračky pro děti od 18 měsíců. Každá kostka je navíc vyplněna jinou náplní, děti tak poznávají jaký zvuk vydává například písek, voda nebo kulička. Součástí dřevěné stavebnice jsou i speciální zrcadlové kostky, které dodávají hře zcela nový rozměr.

Sada obsahuje 8 velkých dřevěných kostek s oboustranným plastovým zrcadlem a 16 dřevěných kostek s různou náplní. Pokud chcete podpořit rozvoj sluchu, hmatu a zraku u svého dítěte je tato sada právě pro vás.

6. Můj první fotoaparát – dřevěná edukativní hračka

Můj první fotoaparát

4Kids.cz

Dejte svým dětem edukativní hračku, se kterou si užijí spousty legrace, a ještě se něčemu přiučí!

S tímto malým fotoaparátem uděláte obrázky perfektních výhledů z vašeho okolí. Stačí zaostřit, soustředit se, stisknout spoušť a podívat se na obrázky skrze čočku kaleidoskopu.

Hračka je vhodná pro děti od 18 měsíců. Firma PlanToys používá ve své výrobě hraček lepidlo bez formaldehydů a barvy na vodní bázi, které jsou bezpečné, bez olova a jiných těžkých kovů. Pro obaly a tištěné materiály se využívá recyklovaný papír.

7. Dřevěná tahací hračka – tahací pejsek

Dřevěná tahací hračka – pohyblivý pejsek

Alza.cz

Roztomilý malý pejsek má hned radost, že vás vidí. Při zatahání za šňůrky hned vesele vrtí ocáskem. Milá, dřevěná, tahací hračka v podobě barevného psíka se díky otáčení koleček celá rozpohybuje.

Hračka je vyrobena z kvalitních materiálů, které splňují nejpřísnější normy EU.

8. Dřevěné odrážedlo – tříkolka pro nejmenší děti

Dřevěné odrážedlo a tříkolka pro velmi malé dětiAgátin svět.cz

Toto odrážedlo je navrženo i pro velmi malé děti, které se začínají učit základům rovnováhy. Je menší než klasická dětská odrážedla, takže je vhodné i pro ty nejmenší výletníky. Hlavní předností výrobku je jeho stabilita. Nemusíte se tak bát, že se váš malý závodník vyklopí hned v první zatáčce.

Díky praktickým gumovým kolečkům má odrážedlo skvělé jízdní vlastnosti na různých druzích povrchu. Je složeno z ekologicky šetrných materiálů, včetně pevného rámu, který je vyroben z odolného dřeva.

9. Woody Xylofon – pro rozvoj kreativního myšlení

WOODY Xylofon

Alza.cz

Máte doma budoucího hudebníka? Děti mají moc rády hračky, které jsou nejen barevné a veselé, ale navíc vydávají zvuky. Xylofon je skvělým dárkem ze dřeva pro malé klavíristy či budoucí harmonikáře. Dítko se může naučit základům tónů a také to, že se s hudebními nástroji jedná šetrně.

Celý xylofon, včetně kláves, je vyroben ze dřeva. Značka WOODY nabízí širokou škálu dřevěných výrobků, zaměřující se na didaktické a motorické hračky, rozvíjející jemnou motoriku, kombinatoriku a jednoduché kreativní a kombinační myšlení.

10. Dřevěná cukrárna s dortíky – pro malé cukráře

Dřevěná cukrárna s dortíky - dřevěné hračky

Agátin svět.cz

Trochu netradičním dřevěným dárkem pro děti od věku 3 let je tato cukrárna. Rozvíjí motoriku a hru rolí u všech chlapců a děvčat, která u ní tráví svůj čas. Cukrárna nese název Tom & Charlotte, což jsou jména, která odkazují na hlavní tváře podniku. Děti si získá už barevná krabice, která láká na všemožné dobroty, které mohou v roli cukrářů vytvořit.

Uvnitř krabice je několik dřevěných položek, které mají různé barvy i tvary. Z nich mohou děti vytvářet nejrůznější zákusky, které je napadnou. Nachází se zde ovšem i „recept“ na tři základní zákusky, které je z položek možné ukuchtit. Krabice nemusí při hraní přijít nazmar – stačí ji otočit a udělat si z ní pult. Pak mohou děti pozvat své kamarády nebo plyšáky.

11. Bigjigs Nasazování čísel – pro malé matematiky

Bigjigs Nasazování čísel

Alza.cz

Veselá hračka pro zvídavé děti, která přispívá nejen k vývoji dětské motoriky, ale také k výuce prvního počítání, poznávání barev a tvarů. Součástí balení je vše, co vidíte na obrázku.

Bigjigs je značka s dlouholetou tradicí, která začínala v malém zahradním domku, kde majitelé s láskou ručně vyráběli dřevěné hračky. Kvalita hraček značky Bigjigs je testována a odpovídá všem podmínkám pro prodej v EU.

12. Dřevěná skládací slepička – dřevěná hračka s překvapením

Dřevěná skládací slepička

4Kids.cz

Nádherná veselá hračka pro nejmenší objevitele. Když správně poskládáte kroužky na sebe, vznikne krásná maminka slepička.

Uvnitř je jako překvapení ukryté vajíčko. Francouzská firma Djeco se soustředí na tradiční dřevěné hračky se svěžím moderním vzhledem, které okouzlí malé i velké děti po celém světě.

13. Dřevěné korálky – pro tvořivé děti

Dřevěné korálky - dřevěné hračky

Agátin svět.cz

Pastelovými korálky zabavíte všechny děti ve věku od 4 let. Krásně si na nich procvičí svoji motoriku i tvořivost. Práce s těmito korálky pomůže rozvíjet kreativitu a rovněž i dětskou představivost. Bojíte se, že dítě některé z korálků poztrácí? I kdyby, tak vás to dlouhou dobu nebude muset trápit. Dřevěných pastelových korálků je v balení totiž hned 400 ks.

Korálky jsou uložené v krásné krabičce, která má tvar duhy. A co se s korálky dělá? V balení je zhruba 5 metrů dlouhý provázek, na který ho děti mohou navlékat. Kromě výše zmíněných přínosů se tedy děti naučí také trpělivosti a soustředěnosti. A pokud by je korálky přestaly bavit, mohou využít i zajímavých přívěsků. Mohou si tak vytvořit pěkný náramek či řetízek.

14. Teddies domeček dřevěná farma – seznámení se zvířátky

TEDDIES Domeček dřevěná farma - dřevěné hračky

Feedo.cz

Tato farma je určena pro kluky i holky, od těch nejmenších i po ty starší. Na farmě je k vidění velké množství zvířat, se kterými si děti mohou dosyta vyhrát.

Sada obsahuje několik zvířat, farmáře, traktor, stromy, plot a další vesele zbarvené doplňky. Farma se velmi jednoduše složí do menších rozměrů. Hračka je navržena pro podporu dětské kreativity a fantazie.

15. Pirátská loď – pro dobrodruhy

Pirátská loď - dřevěné hračky

Agátin svět.cz

Dřevěná pirátská loď, kterou jsme se na seznam dřevěných hraček také rozhodli umístit, poslouží dětem ke hraní na dlouhé hodiny. Rodiče i děti ji zkrátka milují. Její kvalitní a pro děti atraktivní zpracování umožňuje dlouhé hodiny hraní, při kterých děti rozvíjejí svoji fantazii skrze vymyšlené příběhy, ve kterých jsou piráti hlavními hrdiny.

Pirát sice není součástí balení, můžete ho ale přikoupit samostatně a udělat tak dětem ještě větší radost. I když chybí posádka, je tato pirátská loď vybavena plachtou, vlajkou i spouštěcí kotvou. Nechybí ani kormidlo a žebřík, po kterém mohou piráti během svého velkého dobrodružství lézt. S dřevěnou pirátskou lodí se zabaví každé dítě ve věku od 4 let.

16. Vláčkodráha osmička – s elektrickou mašinkou

Vláčkodráha osmička s elektrickou mašinou

Alza.cz

Nejlepší první vláčkodráha pro vaše dítko. Sada obsahuje koleje, most, vlak se dvěma vagony, autíčko, značky, postavičky a stromy. Tento základní set můžete dále rozšiřovat velkým množstvím příslušenství.

Součástí balíčku je také elektrická mašinka se zpátečkou a 40 ks samotné stavebnice. Značka WOODY se zaměřuje na didaktické a motorické hračky, rozvíjející jemnou motoriku, kombinatoriku a jednoduché kreativní a kombinační myšlení.

17. Dřevěné kostičky s obrázky – pro podporu logického myšlení

Dřevěné kostičky s obrázky - dřevěné hračky

Wiky hračky.cz

Skvělá dřevěná hračka pro nejmenší děti. Pomocí kostiček může vaše ratolest postavit komín, hrad nebo třeba garáž pro autíčko. Každý z nás měl své oblíbené kostičky. Dřevěná krabička obsahuje 9 dřevěných kostek s barevným potiskem a je možné z nich poskládat 6 různých obrázků.

Kostky rozvíjí prostorové vnímání, představivost a samozřejmě logické myšlení.

18. Dřevěné pískoviště – bezpečné dětské pískoviště na zahradu

Dřevěné pískoviště

Alza.cz

Dřevěný dárek v podobě dětského pískoviště oživí každou zahradu. Děti milují hraní si s pískem – vydrží u něj celé hodiny. Pokud si mají kde pohodlně sednout a koutek je krásně barvený, určitě v něm budou trávit většinu času. Vy si tak můžete na chvíli odpočinout a věnovat se třeba čtení knížky.

19. Odrážedlo pro dívky s praktickou taštičkou – motorka pro princezny

Odrážedlo pro dívky s praktickou taštičkou

Agátin svět.cz

Jedno odrážedlo jsme vám už představili. Tento “skútr” je však pro zkušené motoristky, nafukovací kola a výškově nastavitelné sedadlo dopřejí pohodlnou jízdu i na delší vzdálenosti. Navíc si malá slečna do taštičky může přibalit i svačinku a pití.

Při rychlé jízdě si slečny procvičí zručnost. Tak nasedat a jedem.

20. Dřevěný provazový žebřík woody – žebřík ze dřeva pro kluky i holky

Dřevěný provazový žebřík woody pro kluky i holky

Alza.cz

Levná kvalitní hračka, díky které si vaše větší i menší děti užijí spousty zábavy, a hlavně si na zahradě zasportují. Žebřík však můžete umístit i v dětském pokoji a vytvořit tak malou domácí tělocvičnu.

Děti mohou trénovat svoji odvahu i fyzickou zdatnost a zároveň zažijí spousty legrace.

21. Dřevěné nářadí v kufříku – pro malé kutily

Dřevěné nářadí v kufříku pro malé kutily

Agátin svět.cz

Malí kutilové potřebují své vlastní nářadí, o tom není pochyb. Bigjigs dřevěné nářadí v kufříku obsahuje vše, co budou vaši malí opraváři potřebovat. Kufřík je navíc skladný a naučí vašeho malého kloučka pořádku. Po práci je přeci vše potřeba řádně umýt a uklidit tak, aby se mohlo druhý den zase začít s prací.

Sada obsahuje: pilku, kladívko, vrtačku, kleště, šroubovák, klíč, metr a spoustu dalšího. Hračka je skvělým dřevěným dárkem pro děti od 3 let.

22. Bigjigs dřevěná zatloukačka – didaktická hračka pro holky i kluky

Bigjigs dřevěná zatloukačka – didaktická hračka pro holky i kluky

Alza.cz

Zatloukačka je klasikou mezi dřevěnými dárky. Hračka rozvíjí motoriku a je vhodná nejen pro kluky, ale také pro všechny holčičky. Díky dřevěnému materiálu a ekologicky šetrným barvám je skvělá i pro nejmenší děti.

Podporuje motoriku a zájem dítěte o tvorbu. Děti se však navíc mohou vyřádit a zabíjet kolíky tam, kde je potřeba – nebudou tak ničit vše okolo, jak je občas zvykem. 😊

23. Oblíbený houpací kruh Woody – houpačka na každou zahradu

Oblíbený houpací kruh Woody – houpačka na každou zahradu

Alza.cz

Woody houpací kruh je nová houpačka pro děti na zahradu, nebo do mateřských školek. Houpačka má tvar kruhu s červeně vypleteným dnem, na kterém se mohou houpat bezpečně až dvě děti.

Doporučujeme tento houpací kruh umístit nad rovný, měkký povrch, nejlépe s minimálním odstupem 2 m od možných překážek.

Další skvělé tipy na dárky pro děti.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.7 (3 hlasy)

Autor článku

Gabriela
Gabriela

Milovnice kávy a dobrého jídla, náruživá cestovatelka a čtenářka dobrých knih. Kromě cestování a poznávání nových kultur si užívám čas strávený s rodinou a těmi nejbližšími, kterým ráda vymýšlím nejrůznější dárky. Nápady pak předávám dál, jak je tomu třeba i na tomto webu. 🙂

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář