DobráVíla.cz - vaše průvodkyně světem dárků DobráVíla.cz - vaše průvodkyně světem dárků
Menu

Nejlepší dřevěné hračky pro děti – Dárek k Vánocům i narozeninám

27.9.2022 Gabriela Gabriela

Sháníte opravdu hezký dárek pro děti? Zkuste darovat dětem k narozeninám nějakou opravdu krásnou dřevěnou hračku. Hračky ze dřeva určitě nespadají do starého železa, právě naopak. Zkuste pro jednou místo plastu pořídit dřevěné dárky z kvalitního přírodního materiálu, který je příjemný na dotek a dlouho vydrží. Hračky ze dřeva zasahují do mnoha kategorií, od hraček didaktických a naučných, přes nejrůznější dřevěné stavebnice, auta, odrážedla, hračky na ven i pro deštivé dny, pro kluky i holky. Speciální kategorií jsou také hračky pro úplně nejmenší děti, ze kterých si určitě vyberete. Tady je 19 skvělých tipů na ty nejlepší dřevěné dárky pro děti.

1. Activity board pro zvídavé děti a jejich šikovné ručičky

Montessori domeček pro zvídavé děti – nejlepší dřevěná hračka pro děti

ELISdesign.cz

S Activity Boardem jste se už určitě setkali. Je to taková ta velká dřevěná deska, popř. kostka (Activity Cube), na které najdete nejrůznější typy zámků, přezky, ozubená kolečka, počítadla, zásuvky, tkaničky, hodiny, tvary, knoflíky,… Jedná se o typickou Montessori hračku, která rozvíjí dětskou kreativitu, zručnost, logické myšlení, jemnou motoriku i pozornost nebo trpělivost. Protože jsou děti zvídavé, zabaví je tato praktická hračka na dlouho a opakovaně. Navíc se díky ní zdokonalí v praktických každodenních dovednostech, které se jim budou do života skvěle hodit.

V této kategorii najdete na e-shopu rovnou 17 položek – 13 Activity Boardů a 4 náhradní díly. Všechny jsou opravdu vychytané a designové, navrhované i vyráběné v Evropě. Nemusíte se bát, že tento dárek vaše dítě při první příležitosti zničí. I když bude Activity Board zkoumat každý den, důkladné zpracování a kvalitní materiál zaručují vysokou odolnost a životnost. Zajímavé také je, že všechny Activity Boardy jsou z 98 % ručně vyráběné. Samozřejmostí je splnění certifikace dle normy EN-71 pro dětské hračky. Jedná se o ideální Montessori dárek pro děti od 1 roku.

2. Montessori vkládací puzzle strom – pro rozvoj dovedností

Montessori dřevěné vkládací puzzle strom

Montessori hračky.cz

Tato hračka je určená pro nejmenší děti. Každý dřevěný kousek má své místo. Rozvíjí jemnou motoriku a trénuje koordinaci oka a ruky.

Pedagogika Montessori podporuje dítě při rozvíjení jeho poznatků a dovedností. Klade důraz především na svobodný rozvoj dítěte a jeho samostatnost.

,,Pomoz mi, abych to dokázal sám.“

3. Dřevěná stavebnice Walachia – kvalitní česká dřevěná stavebnice

Dřevěná stavebnice Walachia – kvalitní dřevěná stavebnice české výroby

Agátin svět.cz

Stavebnice jsou klasika a nesmí chybět v žádném dětském hracím koutku. Pokud chcete kvalitní dřevěné dárky, které jsou vyráběny za účelem rozvoje dětské motoriky a samostatnosti, určitě vsaďte na kvalitní českou značku Walachia.

Kostky jsou vyrobeny z valašského masivního bukového dřeva. Dřevěná stavebnice se skládá z neuvěřitelných 418 kusů. Postavit můžete nejrůznější sruby, domky, statky, kostelíčky a mnoho dalšího. Věříme, že stavět bude celá rodina.

4. Smyslové kostky ze dřeva – vzdělávací dřevěná hračka pro malé děti

Smyslové kostky ze dřeva – vzdělávací hračka pro malé děti

Kidtown.cz

Dřevěné vzdělávací hračky pro děti od 18 měsíců. Každá kostka je navíc vyplněna jinou náplní, děti tak poznávají jaký zvuk vydává například písek, voda nebo kulička. Součástí dřevěné stavebnice jsou i speciální zrcadlové kostky, které dodávají hře zcela nový rozměr.

Sada obsahuje 8 velkých dřevěných kostek s oboustranným plastovým zrcadlem a 16 dřevěných kostek s různou náplní. Pokud chcete podpořit rozvoj sluchu, hmatu a zraku u svého dítěte je tato sada právě pro vás.

5. Můj první fotoaparát – dřevěná edukativní hračka

Můj první fotoaparát

4Kids.cz

Dejte svým dětem edukativní hračku, se kterou si užijí spousty legrace, a ještě se něčemu přiučí!

S tímto malým fotoaparátem uděláte obrázky perfektních výhledů z vašeho okolí. Stačí zaostřit, soustředit se, stisknout spoušť a podívat se na obrázky skrze čočku kaleidoskopu.

Hračka je vhodná pro děti od 18 měsíců. Firma PlanToys používá ve své výrobě hraček lepidlo bez formaldehydů a barvy na vodní bázi, které jsou bezpečné, bez olova a jiných těžkých kovů. Pro obaly a tištěné materiály se využívá recyklovaný papír.

6. Dřevěná tahací hračka – tahací pejsek

Dřevěná tahací hračka – pohyblivý pejsek

Alza.cz

Roztomilý malý pejsek má hned radost, že vás vidí. Při zatahání za šňůrky hned vesele vrtí ocáskem. Milá, dřevěná, tahací hračka v podobě barevného psíka se díky otáčení koleček celá rozpohybuje.

Hračka je vyrobena z kvalitních materiálů, které splňují nejpřísnější normy EU.

7. Dřevěné odrážedlo – tříkolka pro nejmenší děti

Dřevěné odrážedlo a tříkolka pro velmi malé dětiAgátin svět.cz

Toto odrážedlo je navrženo i pro velmi malé děti, které se začínají učit základům rovnováhy. Je menší než klasická dětská odrážedla, takže je vhodné i pro ty nejmenší výletníky. Hlavní předností výrobku je jeho stabilita. Nemusíte se tak bát, že se váš malý závodník vyklopí hned v první zatáčce.

Díky praktickým gumovým kolečkům má odrážedlo skvělé jízdní vlastnosti na různých druzích povrchu. Je složeno z ekologicky šetrných materiálů, včetně pevného rámu, který je vyroben z odolného dřeva.

8. Woody Xylofon – pro rozvoj kreativního myšlení

WOODY Xylofon

Alza.cz

Máte doma budoucího hudebníka? Děti mají moc rády hračky, které jsou nejen barevné a veselé, ale navíc vydávají zvuky. Xylofon je skvělým dárkem ze dřeva pro malé klavíristy či budoucí harmonikáře. Dítko se může naučit základům tónů a také to, že se s hudebními nástroji jedná šetrně.

Celý xylofon, včetně kláves, je vyroben ze dřeva. Značka WOODY nabízí širokou škálu dřevěných výrobků, zaměřující se na didaktické a motorické hračky, rozvíjející jemnou motoriku, kombinatoriku a jednoduché kreativní a kombinační myšlení.

9. Bigjigs Nasazování čísel – pro malé matematiky

Bigjigs Nasazování čísel

Alza.cz

Veselá hračka pro zvídavé děti, která přispívá nejen k vývoji dětské motoriky, ale také k výuce prvního počítání, poznávání barev a tvarů. Součástí balení je vše, co vidíte na obrázku.

Bigjigs je značka s dlouholetou tradicí, která začínala v malém zahradním domku, kde majitelé s láskou ručně vyráběli dřevěné hračky. Kvalita hraček značky Bigjigs je testována a odpovídá všem podmínkám pro prodej v EU.

10. Dřevěné nářadí v kufříku – pro malé kutily

Dřevěné nářadí v kufříku pro malé kutily

Agátin svět.cz

Malí kutilové potřebují své vlastní nářadí, o tom není pochyb. Bigjigs dřevěné nářadí v kufříku obsahuje vše, co budou vaši malí opraváři potřebovat. Kufřík je navíc skladný a naučí vašeho malého kloučka pořádku. Po práci je přeci vše potřeba řádně umýt a uklidit tak, aby se mohlo druhý den zase začít s prací.

Sada obsahuje: pilku, kladívko, vrtačku, kleště, šroubovák, klíč, metr a spoustu dalšího. Hračka je skvělým dřevěným dárkem pro děti od 3 let.

11. Dřevěná skládací slepička – dřevěná hračka s překvapením

Dřevěná skládací slepička

4Kids.cz

Nádherná veselá hračka pro nejmenší objevitele. Když správně poskládáte kroužky na sebe, vznikne krásná maminka slepička.

Uvnitř je jako překvapení ukryté vajíčko. Francouzská firma Djeco se soustředí na tradiční dřevěné hračky se svěžím moderním vzhledem, které okouzlí malé i velké děti po celém světě.

12. Teddies domeček dřevěná farma – farma v praktickém kufříku

Malá dřevěná farma pro začínající farmáře

Alza.cz

Tato farma je určena pro kluky i holky, od těch nejmenších i po ty starší. Na farmě je k vidění velké množství zvířat, se kterými si děti mohou dosyta vyhrát.

Sada obsahuje několik zvířat, farmáře, farmářku, stromy, plot a další vesele zbarvené doplňky. Farma se velmi jednoduše složí do malého domečku. Hračka je navržena pro podporu dětské kreativity a fantazie.

13. Vláčkodráha osmička – s elektrickou mašinkou

Vláčkodráha osmička s elektrickou mašinou

Alza.cz

Nejlepší první vláčkodráha pro vaše dítko. Sada obsahuje koleje, most, vlak se dvěma vagony, autíčko, značky, postavičky a stromy. Tento základní set můžete dále rozšiřovat velkým množstvím příslušenství.

Součástí balíčku je také elektrická mašinka se zpátečkou a 40 ks samotné stavebnice. Značka WOODY se zaměřuje na didaktické a motorické hračky, rozvíjející jemnou motoriku, kombinatoriku a jednoduché kreativní a kombinační myšlení.

14. Dřevěné kostičky s obrázky – pro podporu logického myšlení

Dřevěné kostky s obrázky pro nejmenší

Wiky hračky.cz

Skvělá dřevěná hračka pro nejmenší děti. Pomocí kostiček může vaše ratolest postavit komín, hrad nebo třeba garáž pro autíčko. Každý z nás měl své oblíbené kostičky. Dřevěná krabička obsahuje 9 dřevěných kostek s barevným potiskem a je možné z nich poskládat 6 různých obrázků.

Kostky rozvíjí prostorové vnímání, představivost a samozřejmě logické myšlení.

15. Odrážedlo pro dívky s praktickou taštičkou – motorka pro princezny

Odrážedlo pro dívky s praktickou taštičkou

Agátin svět.cz

Jedno odrážedlo jsme vám už představili. Tento „skútr“ je však pro zkušené motoristky, nafukovací kola a výškově nastavitelné sedadlo dopřejí pohodlnou jízdu i na delší vzdálenosti. Navíc si malá slečna do taštičky může přibalit i svačinku a pití.

Při rychlé jízdě si slečny procvičí zručnost. Tak nasedat a jedem.

16. Dřevěné pískoviště – bezpečné dětské pískoviště na zahradu

Dřevěné pískoviště

Alza.cz

Dřevěný dárek v podobě dětského pískoviště oživí každou zahradu. Děti milují hraní si s pískem – vydrží u něj celé hodiny. Pokud si mají kde pohodlně sednout a koutek je krásně barvený, určitě v něm budou trávit většinu času. Vy si tak můžete na chvíli odpočinout a věnovat se třeba čtení knížky.

17. Dřevěný provazový žebřík woody – žebřík ze dřeva pro kluky i holky

Dřevěný provazový žebřík woody pro kluky i holky

Alza.cz

Levná kvalitní hračka, díky které si vaše větší i menší děti užijí spousty zábavy, a hlavně si na zahradě zasportují. Žebřík však můžete umístit i v dětském pokoji a vytvořit tak malou domácí tělocvičnu.

Děti mohou trénovat svoji odvahu i fyzickou zdatnost a zároveň zažijí spousty legrace.

18. Bigjigs dřevěná zatloukačka – didaktická hračka pro holky i kluky

Bigjigs dřevěná zatloukačka – didaktická hračka pro holky i kluky

Alza.cz

Zatloukačka je klasikou mezi dřevěnými dárky. Hračka rozvíjí motoriku a je vhodná nejen pro kluky, ale také pro všechny holčičky. Díky dřevěnému materiálu a ekologicky šetrným barvám je skvělá i pro nejmenší děti.

Podporuje motoriku a zájem dítěte o tvorbu. Děti se však navíc mohou vyřádit a zabíjet kolíky tam, kde je potřeba – nebudou tak ničit vše okolo, jak je občas zvykem. 😊

19. Oblíbený houpací kruh Woody – houpačka na každou zahradu

Oblíbený houpací kruh Woody – houpačka na každou zahradu

Alza.cz

Woody houpací kruh je nová houpačka pro děti na zahradu, nebo do mateřských školek. Houpačka má tvar kruhu s červeně vypleteným dnem, na kterém se mohou houpat bezpečně až dvě děti.

Doporučujeme tento houpací kruh umístit nad rovný, měkký povrch, nejlépe s minimálním odstupem 2 m od možných překážek.

Další skvělé tipy na dárky pro děti.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.7 (3 hlasy)

Autor článku

Gabriela
Gabriela

Milovnice kávy a dobrého jídla, náruživá cestovatelka a čtenářka dobrých knih. Kromě cestování a poznávání nových kultur si užívám čas strávený s rodinou a těmi nejbližšími, kterým ráda vymýšlím nejrůznější dárky. Nápady pak předávám dál, jak je tomu třeba i na tomto webu. :)

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář