Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Dobrá Víla

Nejlepší knihy 2023 – Dárky pro knihomoly

Ať již hledáte knižní dárek na Vánoce či k narozeninám, vyplatí se mít přehled o tom, co je na knižním trhu aktuálně nejzajímavější. Připravili jsme pro vás proto přehled nejlepších knih tohoto roku. Ať již hledáte knihy pro ženy, detektivky, historické romány, fantastické čtení či knihy pro děti, v našich tipech na doporučené knihy si jistě vyberete. Neopomněli jsme ani knižní novinky a bestsellery.

Nejlepší knihy a knížky 2023

Kouzelné čtení do Albi

Kouzelné čtení od Albi děti prostě milují, a není divu. Elektronická tužka spolu s interaktivní knihou se postarají o zábavnou formu vzdělávání. Pojďme se tedy společně podívat na nejzajímavější knihy od Albi pro nejmenší i pro dospěláky.

Nejlepší knihy pro ženy

Ať již hledáte sladkou romantiku, humornou knížku k odpočinku, erotický román či dávku motivace a sebevědomí, stačí sáhnout po některé z námi doporučených knih pro ženy. Knižního dobrodružství, napětí a motivace totiž není nikdy dost.

Nejlepší knihy pro dívky

Pokud máte doma nadšenou čtenářku, určitě pátráte po tom, jakou knihou jí udělat radost. Máme pro vás tipy na deset nejlepších knih pro dívky, které si určitě zamiluje. Najdeme v nich lásku, velká přátelství, oblíbená zvířata a často i hlubší úvahy.

Nejlepší knihy pro děti

Stejně jako ve všech žánrech i dětských knih stále přibývá. Píší se nové příběhy, vycházejí nová zajímavá dobrodružství. Abyste získali přehled o těch nejlepších dětských knihách, připravili jsme pro vás tipy z různých oblastí určených pro děti různého věku.

Nejlepší knihy pro nejmenší

Naši nejmenší, to jsou ta nejvděčnější stvoření na světě. Jsou rádi za každou novou věc, vše s nadšením prozkoumávají, nedělá jim problém vracet se k jedné věci pořád dokola a navíc, pokud se jim k tomu věnuje i někdo z jejich blízkých, jsou štěstím bez sebe. A to samozřejmě platí i s knížkami.

Nejlepší fantasy knihy

Fantasy knihy jsou stále velmi populární žánry. Nabízejí totiž strhující příběhy, fascinující nové světy, magická stvoření i velkolepá dobrodružství. Chcete-li vědět, které knihy od světových i českých autorů jsou aktuálně ty nej, podívejte se na náš žebříček top knih v žánru fantastiky.

Nejlepší sci-fi knihy

Pokud jste v této oblasti prozatím nováčky, možná jako spousta dalších čtenářů hledáte rozdíl mezi sci-fi a fantasy. Jedná se o velmi blízké žánry, jen ve sci-fi mají hlavní slovo technologie, zatímco u fantasy to je magie.

Nejlepší knihy pro teenagery

Chystáte-li se darovat knihu někomu, koho už rozhodně nebaví dětské příběhy, ale zároveň si ještě plně neužije ani ty pro dospělé, přečtěte si naše tipy na knihy pro teenagery. V tomto článku naleznete spoustu návrhů na knihy pro náctileté, ze kterých si určitě vyberete.

Nejlepší historické romány

Milujete napínavé příběhy zasazené do historického prostředí? Chcete uniknout současnosti a přenést se do dávných časů českého středověku, viktoriánské Anglie, druhé světové války či Japonska období samurajů? Pak vás potěší náš přehled nejlepších historických románů současnosti.

Nejlepší detektivky

Rádi se začtete do napínavého příběhu a snažíte se co nejdřív odhalit vraha? Máte raději ty knihy, kde je pachatel známý už od začátku, nebo naopak potřebujete být napnutí až do úplného konce? Detektivní příběhy jsou mezi čtenáři velmi oblíbené, podívejte se na náš výběr nejlepších detektivek.

Nejlepší hororové knihy a knižní thrillery

Mrazení v zádech, strach, vzrušení to vše vám může nabídnout kvalitní hororová kniha nebo našlapaný psychothriller. Zapojte svou fantazii a představivost. Vyberte si z neoblíbenějších a nejprodávanějších hororů a thrillerů všech dob.

Nejlepší Manga komiksy

Manga je druh japonského komiksu s výraznými stylistickými prvky, jako jsou velké oči a malý nos postav, a je typicky čtena zprava doleva. S historií sahající až do 11. století, manga zahrnuje širokou škálu žánrů a často inspiruje animované seriály, filmy a videohry.

Nejlepší erotické knihy pro ženy

Kam se hrabe červená knihovna na současnou erotickou literaturu. Ta v poslední době zažívá velký boom – možná za to může zfilmovaná trilogie Padesát odstínů šedi, do které se zbláznily snad všechny ženy. Vy jste tuto knihu ještě nečetli? Právě pro vás jsme připravili přehled těch nejlepších erotických knih pro ženy.

Nejlepší knihy o osobním rozvoji

V posledních letech je na osobní rozvoj kladen velký důraz. Firmy pro své zaměstnance připravují nejrůznější školení, lidé sami si vyhledávají možnosti, jak se zdokonalit. Ať už jsou to jazyky, odborné kurzy, nebo tzv. soft skills. Mezi ně patří například komunikační dovednosti, řešení konfliktů a vyjednávání, asertivní chování, osobní efektivita, sebereflexe, tvůrčí nebo týmové řešení problémů apod.

Nejlepší knihy v angličtině

Rádi byste prohloubili svou znalost angličtiny, nebo vás zkrátka jen baví čtení titulů v originálním znění? Ať už vás k pořízení cizojazyčné knihy vede cokoliv, výběrem té nejlepší se můžete inspirovat v našem článku. Sestavili jsme seznam deseti nejlepších anglických knih.

Nejlepší kuchařky

S kuchařkami se v poslední době roztrhl pytel. Možná za to můžou kuchařské reality show, možná i fakt, že návštěva restaurací byla nějakou dobu hodně omezená. A pořád to není 100 % ono. Proto vám přinášíme 15 skvělých tipů na nejlepší kuchařky.

Nejlepší encyklopedie

Encyklopedie jsou zdrojem vědění a mají odpověď téměř na každou naši otázku. Bádání spojené s knihou má stále své kouzlo a je mnohem napínavější než brouzdání na internetu. Především školákům a menším dětem tak udělá poctivá encyklopedie radost.