DobráVíla.cz - vaše průvodkyně světem dárků DobráVíla.cz - vaše průvodkyně světem dárků
Menu

18 originálních tipů na dárky pro dědu

Datum 2.10.2020 Gabriela Gabriela

Opravdu zajímavý dárek pro prarodiče, zejména pro dědečky, je pro většinu z nás nadlidský úkol. Všechno, co potřebují, už přece mají, a nic dalšího nechtějí.

Většina starších lidí nemá moc koníčků, špatně se jim chodí, bolí je záda, jsou nejraději doma a odpočívají. Co tedy vybrat dědovi k narozeninám?

Správným dárkem můžete své prarodiče nejen potěšit, ale také namotivovat do trochu akčnějšího života. Tady je hned 20 skvělých tipů, ze kterých si určitě vyberete a pokud ne, máme spoustu dalších skvělých tipů na dárky pro muže.

1. Kniha Dědečku, vyprávěj

Kniha Dědečku, vyprávěj

Cena od 390 Kč na Babickarstvi.cz

Pokud je váš dědeček stejný, jako 99 % dědečků, určitě rád vypráví. „To za našich mladých let…“ Znáte to, že? Starší lidé mají více volného času, a tak rádi vzpomínají.

A dělají to ještě radši, když jim někdo se zájmem naslouchá.

Nechte svého dědu zavzpomínat na to, jak to všechno bylo. Co zajímavého ve svém životě prožil, koho poznal, jak se seznámil s vaší babičkou, a jaké velké věci se udály. Knížka vás vyprávěním krásně provede, díky čemuž bude příběh zábavný nejen pro dědu, ale i pro vás.

2. Hra pro celou rodinu „Jak to tenkrát bylo?“

Hra pro celou rodinu „Jak to tenkrát bylo?“

Cena od 590 Kč na Babickarstvi.cz

Zajímá vás příběh vaší rodiny? Chcete slyšet dávno zapomenuté příběhy, které jste ještě nikdy neslyšeli?

Tato desková hra je určená celé rodině, hlavními aktéry jsou však vaši prarodiče. Je tak skvělým dárkem od vnoučat a jejich rodičů.

„Jak to tenkrát bylo?“ je hra, při které si vaše babička nebo vyprávějí zapomenuté příběhy z rodinné historie. Hra obsahuje plno karet s retro fotografiemi a hravou formou vybízí k vyprávění příběhů.

3. Eurovíkend v Benátkách

Eurovíkend v Benátkách

Cena od 3 000 Kč na Travelportal.cz

Mrzí vás, že se babička s dědou během svého života nikam nepodívali? Jsou aktivní a rádi jezdí za památkami a poznávají nejen Česko, ale i jiné státy Evropy? Tak to máte o skvělý dárek vystaráno. Kupte dědečkovi k narozeninám zájezd do některé z evropských metropolí, kde ještě nebyl. Třeba do Benátek!

Zájezdy obsahují příjemné ubytování v pohodlném penzionu či hotelu, jídlo, průvodce a plno zajímavostí navrch.

4. Předplatné oblíbeného časopisu

Předplatné oblíbeného časopisu

Cena od 539 Kč na Babickarstvi.cz

Někdy se člověku do čtení knihy nechce, ale přeci by si jen pár řádků přečetl. K tomu jsou ideální zajímavé časopisy, třeba o dění ze světa.

Časopis bude chodit k dědečkovi domů každý měsíc, a to ještě dříve, než se dostane na pulty novinových stánků. Můžete vybrat nějaký, který dědeček rád kupuje, nebo jej překvapit něčím novým – třeba 21. STOLETÍM, který populární formou přibližuje nejnovější poznatky ze světa vědy a techniky.

5. Kamzík na klouby

Kamzík na klouby

Cena od 299 Kč na Prozdravi.cz

Rád by si váš dědeček užil aktivní stáří, ale čím dál častěji ho trápí bolesti kloubů, špatně se mu vstává a chodí? Má dědeček zahrádku, o kterou by se chtěl starat, ale už to jde jen těžko? Tak mu kupte kvalitní doplněk stravy, který ho doslova postaví na nohy!

Cemio Kamzík je přípravek švýcarské kvality určený na klouby, vazy a šlachy. Obsahuje unikátní kombinaci čistého kolagenu typu I a II, a to ve vynikající kvalitě.

6. Online kurz anglického jazyka

Angličtina na cesty

Cena od 1 490 Kč na Onlinejazyky.cz

Patří váš dědeček do nadšených cestovatelů a rád by se podíval za hranice Česka? To se mu určitě bude hodit pár frází angličtiny, se kterými se v zahraničí neztratí.

Učení cizích jazyků trénuje mozek a snižuje pravděpodobnost Alzheimerovy choroby. V tomto kurzu si dědeček osvojí základní anglické fráze nezbytné k tomu, aby se domluvil na cestách.

Tip: K online kurzu můžete dokoupit knížku angličtiny pro samouky, praktický slovník, nebo aplikaci překladače do tabletu/mobilu (pokud dědeček má).

7. Karty splněných přání

Karty splněných přání

Cena od 89 Kč na Babickarstvi.cz

Chcete k velkému dárku pořídit ještě nějaký menší, u kterého se všichni zasmějí? Nějaký vtipný dárek, který si užije celá rodina?

Tak to můžeme doporučit zábavnou hru plnou karet přání. Karty si můžete rozdělit mezi sebou předem, nebo je může rozdělit dědeček, až je rozbalí.

Kdo dědečkovi kartičku dává se zavazuje splnit přání, které kartička obsahuje – například, že se s ním bude babička dívat na sport.

8. Nesmeky na zimu

Nesmeky na zimu

Cena od 269 Kč na 4camping.cz

Během zimy a chladných dní se na zemi tvoří námraza, která je zejména pro lidi staršího věku velice nebezpečná. S nesmeky se dědeček už nebude muset bát vyjít z domu, třeba na příjemnou procházku či výlet.

Bezpečnostní protiskluzové návleky na obuv jsou vhodné na chůzi po zledovatělém chodníku, silnici, nebo i ušlapaném sněhu. Snadně se nasazují a drží díky odolným suchým zipům.

9. Turistické / Trekingové hole

Turistické / Trekingové hole

Cena od 549 Kč na 4camping.cz

U sportu ještě chvíli zůstaneme. Pokud dědeček rád chodí, ale potřebuje už trochu pomoci, určitě se mu budou hodit tyto praktické turistické hole. Může si je vzít na výlet do přírody, ale i na procházku po městě.

Trekingové hole jsou skvělou oporou, díky které bude chůze mnohem příjemnější. Navíc dědeček posílí celé tělo – zejména pak paže. Další výhodou je skladnost a nastavitelná výška.

10. Relax v pivních lázních

Relax v pivních lázních

Cena od 2 699 Kč na Zazitky.cz

Pro milovníky piva máme skvělý tip na relaxační dárek – zážitkové pivní lázně s neomezenou degustací piva.

Pivo je lék, který je skvělý nejen k vnitřnímu užití. Relaxace probíhá ve speciálních pivních kádích, ve kterých na vás působí přírodní suroviny ve formě chmele, kvasnic a dalších přírodních látek, které se jinak používají k výrobě piva.

11. Kniha Digitální fotografie pro seniory

Kniha Digitální fotografie pro seniory

Cena od 268 Kč na Knihydobrovsky.cz

Důchodový věk je skvělým časem pro pěstování nových koníčků. Že váš děda zatím žádný nemá, a pořád kouká jen na televizi? Třeba by ho potěšila knížka s tipy, jak fotit krásné fotky pomocí digitálního fotoaparátu, který se mu jen válí v šuplíku.

Knihy jsou skvělým dárkem, kterým dědečkovi ukážete, že na něj myslíte. Rozhodně se nejedná o nudný dárek, na který by se jen tak prášilo. Vybírejte podle dědečkových zálib, nebo zkuste i něco nového.

12. Pětichodové degustační menu pro dva

Pětichodové degustační menu pro dva

Cena od 2 380 Kč na Adrop.cz

Dopřejte vašim prarodičům romantický večer ve dvou. Babička nebude muset pro jednou vařit a dědeček zase umývat nádobí – a ani platit. Díky tomu si užijí nádherný, a hlavně nezapomenutelný večer, s neuvěřitelným gurmánským zážitkem.

Degustační menu se podává v restauraci, která byla zařazena do slavného michelinského průvodce.

Jednotlivé chody jsou vždy připraveny z čerstvých sezónních surovin a vychutnáte si je v luxusním prostředí. Součástí menu jsou samozřejmě také nápoje a kvalitní víno.

13. Ptačí krmítko na sestavení

Ptačí krmítko na sestavení

Cena od 399 Kč na Babickarstvi.cz

Máte dědečka kutila? Tak to si určitě užije dárek, který si může sám postavit. Třeba se do toho vrhnete všichni i s vnoučaty, stavět může celá rodina. Balení obsahuje vše, co budete potřebovat: od dřevěných částí, přes štětec, po impregnaci na dřevo.

Dřevěné krmítko je vyrobeno v České Republice a jeho sestavení zabere přibližně dvě hodiny. Když k budce přikoupíte i ptačí zob a knížku o našich ptácích, budete mít skvělý dárkový balíček.

Pak už jen stačí čekat, až přiletí první strávníci. 😊

14. Mobilní madlo do koupelny

Mobilní madlo do koupelny

Cena od 1 024 Kč na Babickarstvi.cz

I když nejde o dárek, který by zrovna vířil zábavností, je to věcička, kterou starší lidé hodně ocení. Mobilní madlo se dá sehnat spíše přes internet, v běžných domácích potřebách na něj často nenarazíte. Pokud váš dědeček nekamarádí s počítačem, určitě ocení, že mu takové madlo pořídíte.

Mobilní madlo zajistí oporu, stabilitu a bezpečnost při koupání. Snadno se umisťuje a demontuje, a to během několika vteřin – bez vrtání. Madlo je velmi flexibilní, a tedy vhodné i pro cestování, na dovolenou nebo návštěvy. Prostě skvělý pomocník, který vašemu dědovi usnadní život.

15. Lehký a praktický batoh

Lehký a praktický batoh

Cena od 829 Kč na 4camping.cz

Na menší nákupy, procházky do města nebo do přírody se hodí malý, lehký, ale pohodlný batůžek. Tento má ale jednu tajnou vlastnost – můžete jej jednoduše sbalit a strčit do kapsy.

Děda tak může v případě potřeby batůžek rozbalit a menší nákup pohodlně nést na zádech – nebude se tak tahat s taškami. Firma Osprey je zárukou kvality – batůžek dědovi vydrží spousty let.

Tip: Pokud máte aktivního dědečka, který chodí i na hory, pořiďte mu kvalitní turistický batoh s popruhy. Takové se kdysi nevyráběly a svou kvalitou určitě předčí ten, který má děda už dvacet let doma.

16. Fóliovník na balkon i na zahradu

Fóliovník na balkon i na zahradu

Cena od 1 399 Kč na 4home.cz

Nyní se přesuneme k dědečků – tzv. zahradníkům a kutilům. Většina prarodičů, kteří bydlí v domečku, mají svou zahrádku a pěstování je pro ně radost. S postupným věkem je však práce na zahradě čím dál tím náročnější.

Díky fóliovníku může váš dědeček pěstovat květiny, bylinky i zeleninu, aniž by se musel ohýbat a plevat záhon. Je to tak skvělá alternativa pro případy, že už je práce na zahradě moc náročná.

Tip: Fóliovník se hodí skvěle i na balkon – je to tedy ideální dárek pro všechny, kteří pěstování ještě nezkusili. Třeba si tak dědeček najde nový koníček, který ho bude bavit.

17. Elektrický stolní gril

Elektrický stolní gril

Cena od 1 829 Kč na 4home.cz

Řekněte, který mužský nemá rád pořádnou flákotu masa z grilu? Pokud mají vaši prarodiče zahradu, můžete pořídit i kvalitní gril venkovní. Tento elektrický má však spousty výhod. Nemusíte nakupovat uhlí a po grilování vysypávat popel.

Perfektní grilovanou večeři si může váš dědeček připravit kdykoli během roku, nejen, když je léto. Můžete jej používat i doma – vhodný je tedy jako dárek pro prarodiče, kteří nebydlí v rodinném domě. Díky domácímu grilu si mohou vychutnat pohodu při grilování i v pohodlí kuchyně nebo na balkoně.

18. Relaxační pobyt na víkend pro dva

Relaxační pobyt na víkend pro dva

Cena od 4 199 Kč na Zazitky.cz

Darujte svým prarodičům druhé líbánky – luxusní pobyt v tříhvězdičkovém hotelu přímo na náměstí lázeňského města Bechyně.

Jedná se o relaxační pobyt, plný prvotřídních služeb, bohaté snídaně a pochoutek v hotelové restauraci.

Z romantického městečka Bechyně, mohou vyrazit na nedaleký hrad Zvíkov či zámek Hluboká, na houby do Černické obory nebo na výlet k jihočeským rybníkům. Prostě ideální dovolená ve stáří.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 2.8 (14 hlasů)

Autor článku

Gabriela
Gabriela

Milovnice kávy a dobrého jídla, náruživá cestovatelka a čtenářka dobrých knih. Kromě cestování a poznávání nových kultur si užívám čas strávený s rodinou a těmi nejbližšími, kterým ráda vymýšlím nejrůznější dárky. Nápady pak předávám dál, jak je tomu třeba i na tomto webu. :)

Podobné články