20 originálních tipů na dárky pro dědu

Sehnat opravdu zajímavý dárek pro prarodiče, zejména pro dědečky, je pro většinu z nás nadlidský úkol. Všechno, co potřebují, už přece mají, a nic dalšího nechtějí.

Většina starších lidí nemá moc koníčků, špatně se jim chodí, bolí je záda, jsou nejraději doma a odpočívají. Co tedy vybrat?

Správným dárkem můžete své prarodiče nejen potěšit, ale také namotivovat do trochu akčnějšího života. Tady je hned 20 skvělých tipů, ze kterých si určitě vyberete.


1. Kniha Dědečku, vyprávěj

Kniha Dědečku, vyprávěj

Cena od 390 Kč na Babickarstvi.cz

Pokud je váš dědeček stejný, jako 99 % dědečků, určitě rád vypráví. „To za našich mladých let…“ Znáte to, že? Starší lidé mají více volného času, a tak rádi vzpomínají.

A dělají to ještě radši, když jim někdo se zájmem naslouchá.

Nechte svého dědu zavzpomínat na to, jak to všechno bylo. Co zajímavého ve svém životě prožil, koho poznal, jak se seznámil s vaší babičkou, a jaké velké věci se udály. Knížka vás vyprávěním krásně provede, díky čemuž bude příběh zábavný nejen pro dědu, ale i pro vás.

Více tipů na originální dárky pro dědečka >>


2. Hra pro celou rodinu „Jak to tenkrát bylo?“

Hra pro celou rodinu „Jak to tenkrát bylo?“

Cena od 590 Kč na Babickarstvi.cz

Zajímá vás příběh vaší rodiny? Chcete slyšet dávno zapomenuté příběhy, které jste ještě nikdy neslyšeli?

Tato desková hra je určená celé rodině, hlavními aktéry jsou však vaši prarodiče. Je tak skvělým dárkem od vnoučat a jejich rodičů.

„Jak to tenkrát bylo?“ je hra, při které si vaše babička nebo vyprávějí zapomenuté příběhy z rodinné historie. Hra obsahuje plno karet s retro fotografiemi a hravou formou vybízí k vyprávění příběhů.

Více tipů na originální dárky pro dědu >>


3. Eurovíkend v Benátkách

Eurovíkend v Benátkách

Cena od 4 622 Kč na Invia.cz

Mrzí vás, že se babička s dědou během svého života nikam nepodívali? Jsou aktivní a rádi jezdí za památkami a poznávají nejen Česko, ale i jiné státy Evropy? Tak to máte o skvělý dárek vystaráno. Kupte dědečkovi k narozeninám zájezd do některé z evropských metropolí, kde ještě nebyl. Třeba do Benátek!

Zájezd obsahuje příjemné ubytování v pohodlném penzionu či hotelu, jídlo, průvodce a plno zajímavostí navrch.

Více tipů na skvělé zájezdy >>


4. Předplatné oblíbeného časopisu

Předplatné oblíbeného časopisu

Cena od 479 Kč na Babickarstvi.cz

Někdy se člověku do čtení knihy nechce, ale přeci by si jen pár řádků přečetl. K tomu jsou ideální zajímavé časopisy, třeba o dění ze světa.

Časopis bude chodit k dědečkovi domů každý měsíc, a to ještě dříve, než se dostane na pulty novinových stánků. Můžete vybrat nějaký, který dědeček rád kupuje, nebo jej překvapit něčím novým – třeba 21. STOLETÍM, který populární formou přibližuje nejnovější poznatky ze světa vědy a techniky.

Více časopisů s předplatným >>


5. Kamzík na klouby

Kamzík na klouby

Cena od 279 Kč na Prozdravi.cz

Rád by si váš dědeček užil aktivní stáří, ale čím dál častěji ho trápí bolesti kloubů, špatně se mu vstává a chodí? Má dědeček zahrádku, o kterou by se chtěl starat, ale už to jde jen těžko? Tak mu kupte kvalitní doplněk stravy, který ho doslova postaví na nohy!

Cemio Kamzík je přípravek švýcarské kvality určený na klouby, vazy a šlachy. Obsahuje unikátní kombinaci čistého kolagenu typu I a II, a to ve vynikající kvalitě.

Více tipů na kvalitní doplňky stravy >>


6. Online kurz anglického jazyka

Online kurz anglického jazyka

Cena od 999 Kč na Vimvic.cz

Patří váš dědeček do nadšených cestovatelů a rád by se podíval za hranice Česka? To se mu určitě bude hodit pár frází angličtiny, se kterými se v zahraničí neztratí.

Učení cizích jazyků trénuje mozek a snižuje pravděpodobnost Alzheimerovy choroby. V tomto kurzu si dědeček osvojí základní anglické fráze nezbytné k tomu, aby se domluvil na cestách.

Tip: K online kurzu můžete dokoupit knížku angličtiny pro samouky, praktický slovník, nebo aplikaci překladače do tabletu/mobilu (pokud dědeček má).

Více skvělých online kurzů >>


7. Karty splněných přání

Karty splněných přání

Cena od 89 Kč na Babickarstvi.cz

Chcete k velkému dárku pořídit ještě nějaký menší, u kterého se všichni zasmějí? Nějaký vtipný dárek, který si užije celá rodina?

Tak to můžeme doporučit zábavnou hru plnou karet přání. Karty si můžete rozdělit mezi sebou předem, nebo je může rozdělit dědeček, až je rozbalí.

Kdo dědečkovi kartičku dává se zavazuje splnit přání, které kartička obsahuje – například, že se s ním bude babička dívat na sport.

Více tipů na kreativní dárky >>


8. Nesmeky na zimu

Nesmeky na zimu

Cena od 269 Kč na Sportobchod.cz

Během zimy a chladných dní se na zemi tvoří námraza, která je zejména pro lidi staršího věku velice nebezpečná. S těmito nesmeky se dědeček už nebude muset bát vyjít z domu, třeba na příjemnou procházku či výlet.

Bezpečnostní protiskluzové návleky na obuv jsou vhodné na chůzi po zledovatělém chodníku, silnici, nebo i ušlapaném sněhu. Snadně se nasazují a drží díky odolným suchým zipům.

Více druhů nesmeků >>


9. Turistické / Trekingové hole

Turistické / Trekingové hole

Cena od 400 Kč na Mall.cz

U sportu ještě chvíli zůstaneme. Pokud dědeček rád chodí, ale potřebuje už trochu pomoci, určitě se mu budou hodit tyto praktické turistické hole. Může si je vzít na výlet do přírody, ale i na procházku po městě.

Trekingové hole jsou skvělou oporou, díky které bude chůze mnohem příjemnější. Navíc dědeček posílí celé tělo – zejména pak paže. Další výhodou je skladnost a nastavitelná výška.

Více variant trekingových holí >>


10. Relax v pivních lázních

Relax v pivních lázních

Cena od 2 599 Kč na Zazitky.cz

Pro milovníky piva máme skvělý tip na relaxační dárek – zážitkové pivní lázně s neomezenou degustací piva.

Pivo je lék, který je skvělý nejen k vnitřnímu užití. Relaxace probíhá ve speciálních pivních kádích, ve kterých na vás působí přírodní suroviny ve formě chmele, kvasnic a dalších přírodních látek, které se jinak používají k výrobě piva.

Více tipů na relaxační zážitky >>


11. Tablet pro seniory

tablet-pro-seniory-telefonni-aplikace

Cena od 2 974 Kč na Babickarstvi.cz

Pořád se vás děda ptá, co jsou to za nové vymoženosti, ten tablet nebo chytrý telefon? Rád by si občas našel informace na internetu, nebo se přes tablet podíval na výsledky fotbalového utkání, jen je vše nějak moc složité?

Tak to vás určitě potěší, že existují i speciální tablety pro seniory. Velikost a uživatelské rozhraní je speciálně vyvinuté pro lidi vyššího věku. Vše je velice jednoduché, intuitivní a přehledné.

Tablet seniorTAB je navíc kombinovaný s velkým telefonem seniorPHONE, díky kterému může děda i rovnou volat. Můžete si tak kdykoli zavolat nebo rovnou zadarmo skypovat přes internet.

Více tipů na elektroniku pro seniory >>


12. Kniha Digitální fotografie pro seniory

Kniha Digitální fotografie pro seniory

Cena od 268 Kč na Knihydobrovsky.cz

Důchodový věk je skvělým časem pro pěstování nových koníčků. Že váš děda zatím žádný nemá, a pořád kouká jen na televizi? Třeba by ho potěšila knížka s tipy, jak fotit krásné fotky pomocí digitálního fotoaparátu, který se mu jen válí v šuplíku.

Knihy jsou skvělým dárkem, kterým dědečkovi ukážete, že na něj myslíte. Rozhodně se nejedná o nudný dárek, na který by se jen tak prášilo. Vybírejte podle dědečkových zálib, nebo zkuste i něco nového.

Tip: Můžete mu pořídit nejen knížku, ale také online kurz zabývající se digitální fotografií.

Více naučných knih o fotografii >>


13. Ledvinový pás

Ledvinový pás

Cena od 490 Kč na Babickarstvi.cz

Bolavá záda jsou ve starším věku nepřítelem č. 1. Často od bolesti nepomůžou prášky, ale osvědčené staré receptury. Mezi ty patří namazat záda sádlem a zabalit je do tepla – nejlépe do ovčí vlny.

Ledvinový pás umožňuje mít záda v příjemné pohodě. Pás pomáhá nejen od bolesti beder a zad, ale také jako prevence pro nachlazení a záněty močových cest.

Ledvinový pás je z lícové strany ze 100% ovčí vlny MERINO, výplň je rouno a rub 100% bavlna.

Více tipů na zdravotnické dárky >>


14. Pětichodové degustační menu pro dva

Pětichodové degustační menu pro dva

Cena od 1 980 Kč na Adrop.cz

Dopřejte vašim prarodičům romantický večer ve dvou. Babička nebude muset pro jednou vařit a dědeček zase umývat nádobí – a ani platit. Díky tomu si užijí nádherný, a hlavně nezapomenutelný večer, s neuvěřitelným gurmánským zážitkem.

Degustační menu se podává v restauraci, která byla zařazena do slavného michelinského průvodce.

Jednotlivé chody jsou vždy připraveny z čerstvých sezónních surovin a vychutnáte si je v luxusním prostředí. Součástí menu jsou samozřejmě také nápoje a kvalitní víno.

Více gurmánských zážitků >>


15. Ptačí krmítko na sestavení

Ptačí krmítko na sestavení

Cena od 389 Kč na Babickarstvi.cz

Máte dědečka kutila? Tak to si určitě užije dárek, který si může sám postavit. Třeba se do toho vrhnete všichni i s vnoučaty, stavět může celá rodina. Balení obsahuje vše, co budete potřebovat: od dřevěných částí, přes štětec, po impregnaci na dřevo.

Dřevěné krmítko je vyrobeno v České Republice a jeho sestavení zabere přibližně dvě hodiny. Když k budce přikoupíte i ptačí zob a knížku o našich ptácích, budete mít skvělý dárkový balíček.

Pak už jen stačí čekat, až přiletí první strávníci. 😊

Více tipů na kreativní dárky >>


16. Mobilní madlo do koupelny

Mobilní madlo do koupelny

Cena od 1 024 Kč na Babickarstvi.cz

I když nejde o dárek, který by zrovna vířil zábavností, je to věcička, kterou starší lidé hodně ocení. Mobilní madlo se dá sehnat spíše přes internet, v běžných domácích potřebách na něj často nenarazíte. Pokud váš dědeček nekamarádí s počítačem, určitě ocení, že mu takové madlo pořídíte.

Mobilní madlo zajistí oporu, stabilitu a bezpečnost při koupání. Snadno se umisťuje a demontuje, a to během několika vteřin – bez vrtání. Madlo je velmi flexibilní, a tedy vhodné i pro cestování, na dovolenou nebo návštěvy. Prostě skvělý pomocník, který vašemu dědovi usnadní život.

Více pomůcek pro snadnější život >>


17. Lehký a praktický batoh The North Face

Lehký a praktický batoh The North Face

Cena od 889 Kč na 4camping.cz

Na menší nákupy, procházky do města nebo do přírody se hodí malý, lehký, ale pohodlný batůžek. Tento má ale jednu tajnou vlastnost – můžete jej jednoduše sbalit a strčit do kapsy.

Děda tak může v případě potřeby batůžek rozbalit a menší nákup pohodlně nést na zádech – nebude se tak tahat s taškami. Firma The North Face je zárukou kvality – batůžek dědovi vydrží spousty let.

Tip: Pokud máte aktivního dědečka, který chodí i na hory, pořiďte mu kvalitní turistický batoh s popruhy. Takové se kdysi nevyráběly a svou kvalitou určitě předčí ten, který má děda už dvacet let doma.

Více tipů na parádní batohy >>


18. Fóliovník na balkon i na zahradu

Fóliovník na balkon i na zahradu

Cena od 1 699 Kč na 4home.cz

Nyní se přesuneme k dědečků – tzv. zahradníkům a kutilům. Většina prarodičů, kteří bydlí v domečku, mají svou zahrádku a pěstování je pro ně radost. S postupným věkem je však práce na zahradě čím dál tím náročnější.

Díky fóliovníku může váš dědeček pěstovat květiny, bylinky i zeleninu, aniž by se musel ohýbat a plevat záhon. Je to tak skvělá alternativa pro případy, že už je práce na zahradě moc náročná.

Tip: Fóliovník se hodí skvěle i na balkon – je to tedy ideální dárek pro všechny, kteří pěstování ještě nezkusili. Třeba si tak dědeček najde nový koníček, který ho bude bavit.

Více tipů na dárky pro zahrádkáře >>


19. Elektrický stolní gril

Elektrický stolní gril

Cena od 1 699 Kč na 4home.cz

Řekněte, který mužský nemá rád pořádnou flákotu masa z grilu? Pokud mají vaši prarodiče zahradu, můžete pořídit i kvalitní gril venkovní. Tento elektrický má však spousty výhod. Nemusíte nakupovat uhlí a po grilování vysypávat popel.

Perfektní grilovanou večeři si může váš dědeček připravit kdykoli během roku, nejen, když je léto. Můžete jej používat i doma – vhodný je tedy jako dárek pro prarodiče, kteří nebydlí v rodinném domě. Díky domácímu grilu si mohou vychutnat pohodu při grilování i v pohodlí kuchyně nebo na balkoně.

Více elektrických grilů >>


20. Wellness pobyt na víkend pro dva

Wellness pobyt pro dva

Cena od 4 199 Kč na Zazitky.cz

Darujte svým prarodičům druhé líbánky – luxusní pobyt v čtyřhvězdičkovém hotelu v blízkosti hlavního města Prahy.

Jedná se o relaxační wellness pobyt, plný prvotřídních služeb, pochoutek v hotelové restauraci a odpočinku v sauně a relaxační zóně.

Večer bude na babičku s dědečkem navíc čekat sklenice vína v útulném vinném sklípku. Prostě ideální dovolená ve stáří.

Více tipů na zážitkové pobyty >>

OKOMENTUJTE

Prosím, napište komentář!
Prosím napište sem své jméno