DobráVíla.cz - vaše průvodkyně světem dárků DobráVíla.cz - vaše průvodkyně světem dárků
Menu

Star Wars dárky k Vánocům i narozeninám

Datum 9.8.2022 Adéla Adéla

Star Wars – Hvězdné války vám určitě nemusíme představovat. Příběh, který začal vznikat v 70. letech minulého století pod rukama George Lucase, je téměř nesmrtelný a zná ho každá nastupující generace. Vždyť jeho filmová dobrodružství se prolínají až do dnešních dnů. Proto není divu, že vznikají pro jejich fanoušky velmi nápadité Star Wars dárky. Samozřejmě se nemusí jednat pouze o dárek pro děti ale klidně i pro muže (vždyť ti jsou stále dětmi). Níže vám přinášíme ty nejzajímavější tipy.

20 tipů na Star Wars dárky k Vánocům i narozeninám

1) Star Wars: Vnější okraj

Star Wars Vnější okraj - star wars dárky

Cena od 1 559 Kč na imago.cz

Může se zdát, že název produktu je označením pro nový díl této sci-fi série. Ale není tomu tak. Odkazuje totiž na deskovou hru. V ní se hráči na čas promění v psance cestující právě po Vnějším okraji. Cílem hry je stát se tou nejznámější osobou v galaxii a jako první nasbírat 10 bodů proslulosti. Hru mohou hrát až čtyři osoby. Pokud nechcete experimentovat, můžete vsadit na starou dobrou klasiku v podobě Star Wars monopolů.

Díky deskovým hrám se Hvězdné války stanou doslova hmatatelnými uprostřed pokoje svých fanoušků. Her je mnoho. Ne každý má ale deskové hry rád. Alternativou proto mohou být hrací karty Star Wars dodávané v kovové krabičce.

2) Dětský kostým Mandalorian

Dětský kostým Mandalorian - star wars dárky

Cena od 1 539 Kč na Mojeparty.cz

Seriál Mandalorian je se Star Wars úzce spjatý. Proto by možná mohl vaše dítko potěšit kostým inspirovaný právě touto tematikou. Po jeho oblečení ale počítejte s tím, že o svém dítěti nějakou dobu vůbec neuslyšíte. Svým zpracováním ho vtrhne do děje, více, než by čekalo. Kostým je vybavený i pláštěm a maskou.

Možná ale na kostýmy vaše dítě moc neužije. Spí rádo s plyšáky? Společnost mu může dělat Zeb Orrelios. Pokud chystáte tyto Star Wars dárky k narozeninám, nepřehlédněte možnost pozvánek v hvězdném stylu. Fanoušky potěší i tematická dárková taška.

3) Tričko s mistrem Yodou

Tričko s Yodou - star wars dárky

Cena od 399 Kč na imago.cz

Všichni se rádi chlubíme svými oblíbenými hrdiny. A ještě o to víc, když jsou tak cool, jako mistr Yoda na tomhle tričku! Hvězdné války by bez něj nebyly tím, čím jsou. Tričko je vyrobené ze 100% bavlny, která zaručuje to největší možné pohodlí. V kombinaci se zeleným obrázkem samozřejmě nemohla padnout volba na jinou barvu trika než černou.

V nabídce jsou ale i další ikonická Star Wars trička. Pokud váš blízký upřednostňuje jednoduchý styl, vsaďte na klasické tričko s logem. Nechybí ale ani kousek s Darth Vaderem lákajícím na sušenky, pokud se přidáte k Temné straně.

4) Lego verze vesmírné lodi Millennium Falcon

Lego verze vesmírné lodi Millennium Falcon - star wars dárky

Cena od 3 629 Kč na Alza.cz

Interiér příznivce Star Wars můžete pomoci doplnit o LEGO stavebnici. Ale ne jen tak ledajakou. Jedná se o zmenšeninu lodi Millennium Falcon. Pro milovníky detailů je uvnitř připraven i počítač nebo nářadí. Loď je vybavena kokpitem i střeleckými věžemi. Hvězdné války ve formě stavebnice jsou interaktivním dárkem, který poslouží na dlouhou dobu.

Součástí stavebnice jsou i figurky. Najdete mezi nimi Chewbaccu, Finna nebo R2-D2. Pokud se vám Millennium Falcon nezdá dostatečně ikonická, pak nemůžeme poradit nic jiného než helmu Darth Vadera nebo Stormtroopera. Ty však zvolte pro dospělejší fanoušky.

5) Plakát pro zútulnění domácího prostředí

Plakát pro zútulnění domácího prostředí - star wars dárky

Cena od 129 Kč na imago.cz

Zútulnění možná není to správné slovo. Star Wars plakát ale zcela určitě přidá dětskému pokoji (nebo třeba pánské pracovně) nádech tajemného doupěte. Každý po vstupu do místnosti ihned pozná, na čí straně majitel plakátu stojí. Možná si potom nedovolí kritizovat nepořádek v okolí nebo mávnutí ruky nad domácími úkoly.

Pokud jednoduchý Star Wars plakát s Darth Vaderem není to pravé, můžete vybrat jeho vtipnější verzi. Klasikou je ale však také mistr Yoda ve svém typickém znázornění. Nechybí ani hláška, se kterou se ztotožňoval.

6) Zápisník s Hvězdou smrti

Zápisník s Hvězdou smrti - star wars dárky

Cena od 133 Kč na Knihydobrovsky.cz

Vánoce nebo narozeniny nemusejí být jen o předražených neužitečných dárcích. Pokud se rozhodnete svým blízkým pořídit zápisník, jistě ho v práci nebo ve škole využijí. Praktičnost můžete spojit s motivem jejich oblíbeného sci-fi filmu, v tomto případě Star Wars. Zápisník je linkovaný a má gumičku vedoucí přes přední desky.

Zápisníky lze zakoupit i v dalších designech. Kromě Hvězdy smrti se nabízí také důležitá postava droida R2-D2. Není notes to pravé? Zkuste se podívat na roztomilou klíčenku s mluvícím Yodou nebo tematickou sklenici se Stormtrooperem.

7) Lampička s „malým Yodou“

Lampička s „malým Yodou“ - star wars dárky

Cena od 599 Kč na imago.cz

Do výběru se nám opět přimotává Mandalorian. Tentokrát s sebou přivádí Baby Yodu zakomponovaného do lampičky. Dětští fanoušci tohoto roztomilého mrňouska tak mohou konečně začít překonávat svůj strach z tmy. Na cestu jim bude svítit jeho hlavička. V tomto provedení vypadá Baby Yoda snad ještě rozkošněji.

Vyblbnout se děti mohou také u hrací skříňky. Jistě nepřekvapí, že vydává melodii právě ze Star Wars. Pokud už jsou na ni vaše děti moc velké, pak možná nepohrdnou reproduktorem s malým Yodou. Při dobré hudbě se Grogu vesele roztančí.

8) Povlečení s motivem Star Wars

Povlečení s motivem Star Wars - star wars dárky

Cena od 779 Kč na 4home.cz

Rey, Chewbacca, C-3PO nebo Stormtroopeři. Ti všichni mohou dělat svým fanouškům společnost v posteli. Ne doopravdy, samozřejmě. Ale jako motiv na povlečení. Oba povlaky jsou vyrobené z 100% bavlny. Tím se fanouškům dostává velkého pohodlí, které mohou strávit v „přítomnosti“ svých oblíbených postav.

Kromě povlečení Star Wars s postavami a typickým logem můžete příznivcům Hvězdných válek koupit i motiv s Baby Yodou. Jako malou pozornost můžete k povlečení přihodit i polštářek s Darth Vaderem v hlavní roli.

9) Započněte sbírku postaviček

Započněte sbírku postaviček - star wars dárky

Cena od 369 Kč na imago.cz

Tento dárek je vhodný pro každou věkovou skupinu. Jednou malou postavičkou můžete přispět k nové celoživotní vášni. Osoba, které figurku pořídíte, se třeba rozhodne posbírat i ostatní. Máte tak námět na dárek nejen k Vánocům, ale také k narozeninám, svátku, i Vánocům v dalším roce. S ostatními se můžete složit na pěknou ručně vyráběnou vitrínku.

Začít můžete třeba figurkou Luka Skywalkera. Ten není sám, přítomnost mu dělá Yoda. Následovat mohou například Stormtroopeři. Zapomínat bychom neměli ani na jméno Palpatine, který představuje typického záporáka.

10) Hrnečků není nikdy dost

Hrnečků nikdy dost - star wars dárky

Cena od 351 Kč na Posters.cz

Dovolte svým blízkým začínat den s kávou v hrnku inspirovaném jejich oblíbenými příběhy. Do výrobny šálků se přimotala i podobizna Baby Yody ze seriálu Mandalorian a výsledek stojí za to. Velké uši, velké oči a všudypřítomná zelená. I takto jednoduše by se dal hrneček popsat.

V designech však nechybí ani Han Solo nebo Stormtrooper. Ve druhém případě darujete ručně malovaný hrneček. A pokud je oslavenec stále na cestách, pořiďte mu nerezovou cestovní lahev pro horké i studené nápoje.

11) Vřelé přivítání

Vřelé přivítání - star wars dárky

Cena od 499 Kč na imago.cz

Nastěhoval se váš oslavenec teprve nedávno do nového bytu? Mezi Star Wars dárky naleznete i rohožku, se kterou mu pomůžete navodit pocit domova rychleji. Každý jeho nebo její návrat domů bude doprovázet mistr Yoda s nápisem „Welcome you are“, v překladu „Vítán jsi“. Vrchní strana rohožky je vyrobena z kokosového vlákna.

Vybírat ale můžete i z dalších produktů pro domácnost. Co třeba světelný meč, který slouží jako mlýnek na sůl či pepř? K dispozici jsou dokonce v červené i modré variantě. O něco dostupnějším produktem je kuchyňská zástěra s motivem lodi Millennium Falcon.

12) Ať tě provází světlo

Ať tě provází světlo - star wars dárky

Cena od 230 Kč na Svět-svítidel.cz

Star Wars dárky pro děti jsou až překvapivě kreativní. Od kostýmů přes podložky pod myš až po balónky na oslavu. Proto nesmí chybět ani stolní lampa. Ta je doplněna o obrázek Darth Vadera, který v ruce drží světelný meč. Lampička může posloužit jako zajímavý doplněk k dalším předmětům do pokoje se stejným motivem.

Lampička disponuje funkcí automatického vypnutí po 15 minutách. Alespoň tak zajistíte, že vaše dítko půjde spát včas. A jestli snad prostřednictvím této postavy nechcete vytvářet negativní prostředí, pořiďte jim lampu s obrázky vesmírných lodí.

13) První klíče s překvapením

První klíče s překvapením - star wars dárky

Cena od 149 Kč na imago.cz

Klíčenky by jako Star Wars dárky pro muže asi neuspěly. Ale u dětí mohou! Pokud chystáte pro svého prcka první klíče od domova, přidejte mu na ně třeba Chewbaccu. Zajisté se pak vynasnaží, aby je neztratilo. Zaujmout je může i klíčenka Millennium Falcon nebo „the Child“ z Mandalorianu.

Obdobným dárkem může být také peněženka. I ty se vyrábějí s motivy Hvězdných válek. Jeden příklad za všechny je peněženka s mnoha postavami, pokud je pro ně těžké vybrat tu nejoblíbenější. Zde najdou Han Sola i Leiu.

14) Star Wars dárek výhradně pro dospělé

Star Wars dárek výhradně pro dospělé - star wars dárky

Cena od 633 Kč na Suprovedarky.cz

Říkáte si, že Star Wars dárky pro muže přebíjejí samé dětské produkty? Tak s tímto výrobkem vás vyvedeme z omylu. Placatka se Stormtrooperem se stane skvělým parťákem každého dospělého fanouška Hvězdných válek. Je vyrobena z nerezavějící oceli a lze ji zavřít do krabičky. Ani té nechybí kresba stejné postavy.

Alkoholový dýchánek může doplnit otvírák na lahvesklenice. I u těchto produktů počítejte s motivem Stormtroopera. Oproti placatce a otvíráku však sklenice zdobí celé postavy vojáků Impéria, nejen helma. Když přidáte k placatce dobrou lahev kvalitního pití, budete jistě za hvězdu.

15) Star Wars komiks

Star Wars komiks - star wars dárky

Cena od 419 Kč na imago.cz

Rádi byste oslavenci rozšířili obzory? Udělejte to s dalšími příběhy ze světa jeho/jejích oblíbených hrdinů. Komiks Vyvolený – Světlo pohasíná, sleduje osud Anakina Skywalkera ve třech různých příbězích. Ty čtenáři otevírají možnost prožít si proměnu z nevinného Anakina v temného lorda Darth Vadera se vším, co ji provázelo.

Pokud byste dárek pořizovali opravdu velkému čtenáři, můžete mu koupit hned vícero komiksů. S dalším příběhem přichází například Lando – Roztříštěné Impérium. Příběh o velké krádeži, která vyústí v boj o přežití.

16) Stormtrooper vak na záda

Vak na záda - star wars dárky

Cena od 249 Kč na imago.cz

Vaky na záda se v poslední době těší velké oblibě. Jsou zajímavější obdobou batohů a sluší zkrátka každému. Zvoleným designem navíc jejich majitel dává najevo svá přesvědčení a záliby. Stejně tomu je i u vaku s motivem Hvězdných válek. Stormstooper zkrátka předesílá, s kým máte tu čest.

Podobně stoupá i popularita plátěných tašek. Ty představují ekologickou a navíc stylovou variantu nákupních tašek. Nejvíce nevšední batoh ale zajisté představuje Baby Yoda. S těmito dárky si pravděpodobně získáte hlavně ženy a děti.

17) Hry pro PS, Xbox i Nintendo

Hry pro PS, Xbox i Nintendo - star wars dárky

Cena od 1 299 Kč na Jrc.cz

Sci-fi série filmů Star Wars pochopitelně pronikla i do herního světa. A pokud je váš oslavenec velkým milovníkem Hvězdných válek a her zároveň, není snad lepšího dárku. Vlastní Playstation 5? Vsaďte na Jedi: Fallen Order. Hráč se ocitá v kůži nového rytíře Jedi, který je vystaven množství různých výzev a úkolů.

Hned dvě různé hry jsou ukryté v balíčku Star Wars Jedi Knight Collection, který je určený pro Nintendo Switch. Pochopitelně nechybí ani hry pro majitele Xboxu. Jednou z nich je například Star Wars: Squadrons, ve které si hráč může vyzkoušet roli pilota.

18) Kronika, encyklopedie nebo kniha

Kronika, encyklopedie nebo kniha - star wars dárky

Cena od 589 Kč na imago.cz

Když už se sbírka předmětů souvisejících se Star Wars rozrostla o všechny možné kostýmy, repliky, deskové hry i postavičky, je čas přejít ke knižním verzím. Konkrétně doporučujeme Star Wars Rok za Rokem. Jak již název napovídá, kniha je obrazovou kronikou s chronologickým přehledem historie tohoto sci-fi světa.

Trochu jiné téma otevírá Encyklopedie stíhaček a jiných plavidel. Kniha poskytuje přehled o té nejznámější použití technice. Chybu neuděláte ani se Star Wars: Absolutně všechno, co potřebuješ vědět.

19) Vytvořte hvězdný balíček

Vytvořte balíček - star wars dárky

Cena od 349 Kč na imago.cz

Jsou dárky, které neohromí. Typickým příkladem za všechny jsou například ponožky. Ty ovšem dostávají přidáno na hodnotě, pokud je na nich vyobrazen Baby Yoda. A abyste nepořizovali pouze ponožky, můžete vytvořit balíček z dalších pár věcí, které by samostatně jako jediný dárek obdarovaného asi příliš nepotěšily.

Jako příklad se nabízí třeba ručník se Stormtrooperem. Byť vyrobený z bavlny, sám o sobě by se možná takové slávě netěšil. Ale v kombinaci s ponožkami a deštníkem z temné strany Síly dáte dotyčnému najevo, že ho v jeho zájmu plně podporujete.

20) Pro náročné fanoušky a pravé rytíře Jedi

Pro náročné fanoušky - star wars dárky

Cena od 22 990 Kč na Heureka.cz

Nejlepší Star Wars dárky pro muže, ženy i děti jsou zaručeně repliky. Svět Hvězdných válek k jejich výrobě přímo vybízí. A nemusí se nutně jednat o předměty, které své filmové předchůdce neviděly ani z dálky. Může jít o velmi reálné kousky, které kopírují vlastnosti původních předmětů.

Tento parametr splňuje například Světelný meč Anakin Skywalker. Chlubí se tím, že je plně kontaktní a výběr je umožněn z několika barevných variant. Disponuje také zvukovými efekty. Na rozdíl od ostatních dárků ale tento vyvažuje spojit finanční síly s někým dalším.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor článku

Adéla
Adéla

Miluji život a vychutnávám si ho plnými doušky. Momentálně mě definují tři věci: cestování, poznávání a posouvání vlastních hranic. Obdarovávání mých nejbližších mám spojené s úsměvem na jejich tváři. S úsměvem, který mě pokaždé zahřeje u srdce.

Podobné články