DobráVíla.cz - vaše průvodkyně světem dárků DobráVíla.cz - vaše průvodkyně světem dárků
Menu

Nejlepší adventní kalendáře 2021

Adventní kalendář je oblíbená předvánoční tradice pocházející již z poloviny 19. století. Jeho původním cílem bylo zpříjemnit dětem čekání na Ježíška. K tomu stačilo do 24 okének schovat oříšky a sušené ovoce. Dnes se nabídka a podoba adventních kalendářů výrazně rozšířila. Kromě klasických čokoládových kalendářů, můžete dětem darovat ty s hračkami či knížkami. Smutní ale nemusí být ani dospělí. Existuje totiž celá řada adventních kalendářů pro dospělé, které si rovněž získávají na popularitě.

Abyste měli výběr usnadněn, přinášíme tipy na ty nejlepší adventní kalendáře 2021.

Náš tip: Adventní kalendář Harry Potter – Holiday Magic

1Adventní kalendář pro děti

Originální Vánoční kalendář

Adventní kalendář pro děti se dřevěnými hračkami. Nechybí mašinka, sněhulák ani zvířátka.

Pro milovníky lega

Adventní kalendář LEGO skrývá plno překvapivých kostiček pro kluky i holky.

Pro malé čtenáře

Místo jedné čokolády, denně jednu pohádku. 24 různých příběhů, které si děti zamilují.

Klasikou pro děti je papírový adventní kalendář s čokoládami. Vedle něho ale můžete sehnat i spoustu jiných druhů. Mezi nejoblíbenější patří knižní kalendáře s pohádkami či kalendáře s figurkami. Adventní kalendář pro kluky se může nést ve znamení lega, zatímco ten pro holky může obsahovat figurky koníků. Sehnat se dá i spousta prázdných kalendářů, ať již ze dřeva či látky, kam můžete poschovávat dobroty a hračky dle vlastního výběru. Fantazii se meze nekladou!

2Adventní kalendář pro muže

Pro elegány

Unikátní adventní kalendář s pánskou kosmetikou z limitované edice.

Pro milovníky dobrého pití

Darujte muži 24 lahviček s jeho oblíbeným nápojem – rumem, whisky, ginem či slivovicí.

Pro fanoušky komiksu

Pro fanoušky komiksů a muže mladé nejen duchem. Skvělý dárek pro geeka.

Už dávno neplatí, že jsou adventní kalendáře jen pro děti. S některými uspějete i u vašich partnerů a manželů! Kromě klasického čokoládového kalendáře, kterým nepohrdne žádný mlsoun, můžete darovat i kalendář s pánskou kosmetikou, obsahující tělové mýdlo, vodu po holení nebo břitvu. Pro geeky a věčné hračičky pak doporučujeme adventní kalendář lego Star Wars a nebo komiksový od Marvelu. Mezi nejoblíbenější chlapské adventní kalendáře nicméně patří alkoholové, které v sobě skrývají malé lahvičky nejrůznějších nápojů, ať již jsou to rumy, whisky či slivovice. Každý den tak váš muž může ochutnat něco nového.

3Adventní kalendář pro ženy

Dárek plný péče

Adventní kalendář Nivea promění každý adventní den v malé Vánoce.

Pro náročné

Krásný kosmetický kalendář od jedné z největších parfumérií v Evropě.

Oblíbená vánoční kolekce

Douglas adventní kalendář potěší ženu každý den předvánočního období.

Možná je darování adventního kalendáře dospělým pro vás již příjemná tradice, možná jste to ještě nezkusili. Tak či tak pro vás máme několik tipů na skvělé předvánoční kalendáře plné kosmetických přípravků, kterými potěšíte každou ženu (manželku, maminku, dceru či kamarádku). Většina z nich v sobě nejen ukrývá kosmetická tajemství z dílny světoznámých značek, ale navíc jsou i krásně designově zpracované. Mezi nejoblíbenější kalendáře pro ženy patří jednoznačně Douglas, Sephora a Nivea. Adventních kalendářů s kosmetikou je nicméně na trhu spousta, takže výběr máte vskutku široký. Preferuje vaše milá spíše dekorativní kosmetiku nebo parfémy, make-up či přípravky pro relaxační koupel? To vše najdete v našich tipech.