Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Dobrá Víla » Dárky k Vánocům

20 nejlepších LEGO® dárků pro děti i dospělé

14. 5. 2024 aktualizováno

Jaký je ten nejlepší dárek pro děti i dospělé? Přece originální stavebnice LEGO®, které dnes seženete v tisícero podobách. Jsou chytré, plné dobrodružství, variabilní, multimediální, na dálkové ovládání, svítící, jezdící, perfektně do sebe zapadající – prostě božské. Jedinečná zábava na hodiny a hodiny, dlouhé zimní večery i týdenní dovolené na chatě nebo u babičky.

Stačí jednou vyzkoušet originální lego a uvidíte, že už nikdy nekoupíte žádné jiné.

LEGO® Friends Mia a její dům

Heureka.cz

Prožijte velké dobrodružství v přírodě, kde se nachází Miin rodný dům. Najdete ho? Je tajně schovaný v lese! Mía a její rodiče mají s domem hodně práce, je potřeba, aby jim s ním někdo pomohl. Mía se nejraději stará se o svého koně Metzie, se kterým každý den vyráží na projížďku. Zapomenout nesmí ani na mrkvičku pro svého králíčka.

Dům je vybavený kuchyní, koupelnou, obývacím pokojem a Míiným krásným pokojíčkem, do kterého se Mía může prolézt přes boží lezeckou stěnu.

Sundej podlahu ložnice, ať si můžeš snadno hrát ve zbytku domku. Domeček uprostřed přírody se zahradou a venkovním posezením a stájí je perfektní pro hraní si na rodinný život. Součástí jsou 3 minifigurky: Mia, maminka Ann a tatínek Angus, a navíc 2 zvířátka.

2. LEGO® Ninjago útok ohnivého draka

Lego Ninjago - útok ohnivého draka

Heureka.cz

Toto je naprostá šílenost, kterou prostě musíte mít! Bojujte spolu s Kaiem, Zanem a ohnivým drakem, proti nepřátelským kostivcům.

Co na vás v sadě čeká? Velký ohnivý drak doprovázen několika hrdiny. Nechybí Kai, Zane, Wyplash a zlatá minifigurka Nyi z edice Legacy. Ta vyšla u příležitosti 10. výročí hraček Ninjago.

Tato naprosto senzační stavebnice, s ninjago bojovníky, vám umožní znovu prožít klasické akční scény z TV seriálu NINJAGO Mistři Spinjitzu.

3. LEGO® Harry Potter Brumbálův fénix

Harry Potter a Fawkes - lego dárek pro děti i dospělé

Heureka.cz

Už máš kouzelnickou hůlku? Tak to abys stihl vlak vyjíždějící z nástupiště devět a tři čtvrtě. Hlavně si nezapomeň s sebou zabalit klec s Hedvikou. A hurrá do školy čar a kouzel v Bradavicích!

Sběratelský pohyblivý model s minifigurkou Brumbála posune čarovný svět Harryho Pottera zase o kousek dál. Bude to však stačit na všudypřítomné mozkomory?

Užij si s Fawkesem spoustu zábavy při létání, mechanický model ti to umožní.

4. LEGO® DUPLO® Hasičská stanice

LEGO® DUPLO® Hasičská stanice

Heureka.cz

I vy můžete být součástí skutečného života postaviček z Lego městečka. LEGO® DUPLO® Moje město je stavebnice určena těm nejmenším průzkumníkům, kteří se pouštějí za lego dobrodružstvím. LEGO® DUPLO® Moje město tvoří snadno pochopitelný svět s moderními DUPLO figurkami.

Nám se nejvíce líbí tato snadno sestavitelná Požární stanice, kde si můžete nejen hrát, ale hlavně pomáhat hasičům. Uhaste oheň, vyšplhejte po žebříku do věže, zachraňte pejska…

Až vám někdo zavolá, pomozte svému předškolákovi naložit hasiče do hasičského auta, zapněte blikající světlo a sirénu a vydejte se na další odvážnou záchrannou misi! Součástí jsou 2 DUPLO figurky a navíc figurka psa. Hasičská stanice Lego Duplo je ideálním dárkem pro malého hasiče.

5. LEGO® DUPLO® Vláček s čísly

LEGO® DUPLO® Vláček s čísly

4Kids.cz

Hledáte vláček pro nejmenší cestovatele? LEGO® DUPLO® Vláček s čísly je pestrobarevným úvodem do čísel a počítání. Vaše malé dítě si zamiluje stavění a přestavování tohoto vláčku a během toho se bude ještě učit čísla. Jasně, že asi nebude hned umět počítat, ale tvary si zapamatuje a později bude sypat čísla z rukávu.

Díky dvěma DUPLO figurkám dětí a figurce kočky pro další možnosti se situačními scénáři poskytuje tato sada nekonečně mnoho zábavy se stavěním, řízením vlaku a učením.

DUPLO kostky jsou navržené tak, aby byly bezpečné a vhodné i pro ty nejmenší ručičky. Malí strojvedoucí si zamilují procvičování raných znalostí čísel a počítání, zatímco si budou stavět a hrát s tímto barevným vláčkem.

6. LEGO® Star Wars Dělová loď droidů

LEGO® Star Wars Dělová loď droidů

Heureka.cz

Milujete Hvězdné Války a už máte základní sadu této edice? Tak to určitě mlsně pokukujete po rozšíření, třeba po těžce vyzbrojeném Bombardéru droidů.

Stejně jako ve filmu Star Wars: Pomsta Sithů nabízí i tento propracovaný model otevírací kokpit s prostorem pro LEGO figurku bitevního droida z planety Kashyyyk, vysouvací podvozek a směrová děla v přední části.

Přidejte alespoň 8 vystřelovacích raket a 2 vystřelovače, a k tomu navíc minifigurky náčelníka Tarffula a mistra Yody, a získáte dokonalý recept na akční galaxii plnou dobrodružství LEGO Star Wars! Tato stavebnice obsahuje 2 minifigurky a 2 LEGO figurky.

7. LEGO® Technic Kaskadérské závodní auto na dálkové ovládání

LEGO® Technic Kaskadérské závodní auto na dálkové ovládání

Heureka.cz

Tak tento dárek je sice dražšího charakteru, ale rozhodně si s ním vyhrají i tatínci! Ukaž své řidičské dovednosti ve vysoké rychlosti v jakémkoli terénu s tímto plně motorizovaným vozidlem ze sady LEGO® Technic, autem na dálkové ovládání.

Tento model je vybaven mohutnými pásy a velkými zadními pohonnými koly pro monstrózní zrychlení. Jezdi dopředu, dozadu, doleva nebo doprava a dělá otočky o 360°. Přestavěj tento model 2 v 1 na závoďák na dálkové ovládání pro dvojnásobnou zábavu a zážitky ze stavění.

8. LEGO® City Osobní vlak

 LEGO® City Osobní vlak

Heureka.cz

Ve své mysli a s Lego stavebnicemi nikdy nemusíš sedět doma! Vydej se na nádraží a vyraz na ten nejzábavnější výlet. Jízdenku máš do elegantního Osobního vlaku od LEGO® City, kde si během cesty dej něco k snědku v jídelním voze. Kochej se výhledem na krajinu nebo si schrupni.

Cink, cink. Vstávat, vlak přijíždí do stanice. Je čas vyrazit na další dobrodružství v LEGO City! Tato zábavná sada obsahuje motor na dálkové ovládání, který máš v merku díky technologii Bluetooth s 10 rychlostmi.

Těšit se můžeš na kabinu strojvedoucího, 2 vozy s odnímatelnou střechou, sedačky, stoly, oválnou trať s celkem 20 díly kolejnicemi, a navíc sestavitelné nástupiště s lavičkou a jízdním řádem, signalizačním zařízením a 4 LEGO minifigurky.

9. LEGO® Minecraft Jeskyně se zombie

LEGO® Minecraft Jeskyně se zombie

Heureka.cz

Nasaď si helmu, popadni krumpáč a vydej se po žebříku do Jeskyně se zombie plné netopýrů. Použij dynamit a proraz si cestu dovnitř. Ale dávej si sakramentského bacha – všude kolem jsou zombíci!. Dobývej uhlí, zlato a diamantové rudy, ale pozor na padající štěrkové bloky, ty tě můžou dostat!

Tato sada byla vytvořena podle populární hry Minecraft. Obsahuje scenérii důlní jeskyně se zombies a netopýry. Po zatažení páky se vyvalí bloky štěrku. Součástí je také množství příslušenství, například: žebřík, pec, láva a uhlí, zlato a dílky diamantové rudy. Součástí jsou také 4 minifigurky: Steve, zombie, malá zombie a netopýr.

10. LEGO® BATMAN movie Úžasný Batmobil

LEGO Super Heroes 76112 Batmobil ovládaný aplikací

Heureka.cz

Svět už nikdy nebude jako dřív! Rozlož vyzbrojený Batmobil na čtyři vozidla – Batmobil, Batmanovo letadlo, Bat-Tank a Batcycle – a překvap tím super-padouchy. Spoj své síly s Batmanem, Batgirl™, Robinem a Alfrédem Pennyworthem (v Batobleku) – a nech super-padouchy zažít hned čtyřnásobné potíže díky Úžasnému Batmobilu!

Tento úžasný model lze rozložit na čtyři samostatná vozidla: Batmobil, Batmanovo letadlo, Bat-Tank a Batcycle. Batmobil obsahuje rozkládací trysky a čtyři vystřelovače, zatímco Batmanovo letadlo má rozkládací křídla a dva pružinové vystřelovače.

Batcycle má skládací kola a Bat-Tank s těžkou výzbrojí má dva ukryté rychlé vystřelovače. Sada obsahuje také otáčecí Bat-Signál se svítící LEGO® kostkou a létající disk Polka-Dot Mana. A ještě mnohem více! Ale to se nechte raději překvapit.

11. LEGO® Elves Zlý drak krále skřetů

LEGO® Elves Zlý drak krále skřetů

Heureka.cz

Nejen pro kluky ale i pro všechny neohrožené slečny, které rády prožívají fantastická dobrodružství, je tady série LEGO Elves. Létej s Králem skřetů na hřbetě jeho myslí ovládaného draka, Ashwinga, zatímco se snaží získat krystaly k dobití energie do své brány!

Popadni medvědici Blubeary pomocí Ashwingových pařátů, zatímco prozkoumává prázdnou jeskyni s Lil’ Blu, a potom nech skřeta Jimblina použít dynamit, abys vyhodila do povětří část jeskyně a našla speciální krystal.

Ulož krystal do klece na Ashwingově hřbetě a odleť do pevnosti Krále skřetů! Připoj se k napínavým novým dobrodružstvím ve světě Elvendale s Cronanem Darkrootem, Králem skřetů, který se vydává hledat krystaly na získání energie pro svou zlou bránu. Tak co, už vám běhá mráz po zádech?

12. LEGO® Jurassic World Jurský park: raptor rescue truck

LEGO Juniors 10757 Jurský svět Raptor Rescue Truck - lego dárek

Heureka.cz

Pšššt… neslyšíte něco? Jako kdyby tady číhal nějaký predátor… Před řídící místností je Velociraptor! Zůstaňte na zemi a nevykukujte. Hlavně ať si vás nevšimne!

Pomozte Owenovi a mladému stopaři přechytračit Velociraptora. Vlákejte ho do klece pomocí kuřecího stehýnka. Připraveni na lov?

Přehrávej si klasickou scénu z původního filmu Jurský park s touto zábavnou LEGO® sadou, která vznikla na oslavu 25. výročí tohoto filmu. Tato dinosauří stavebnice obsahuje navíc uspávací pistoli, vysílačku a samozřejmě figurku raptora.

13. LEGO® NEXO KNIGHTS™ Aaronův vůz Horolezec

LEGO® NEXO KNIGHTS™ Aaronův vůz Horolezec

Heureka.cz

Vyraz vstříc odvážnému dobrodružství LEGO® NEXO KNIGHTS™ ve voze Horolezec 3 v 1. Využij futuristickou terénní buginu a poraz lorda Krakenskulla. Zastav temného pána, který se snaží vštěpit Zapomenutou Sílu do hrůzostrašné příšery Krakenbeasta a uvolnit tak jeho skutečné temné síly.

Součástí sady jsou tři skenovatelné štíty s NEXO Silami Bojový pokřik a Slizcí slimáci a Zapomenutá Síla Ničivý úpadek.

Přidej se ke třem velikánům, do kterých se můžete vžít díky figurkám, které jsou součástí balení: Aaron, Aaronův robot a Lord Krakenskull, navíc sestavitelný Krakenbeast a figurky Bouldrona a Brickstera.

14. LEGO® CREATOR Pirátská horská dráha

LEGO® CREATOR Pirátská horská dráha

Heureka.cz

Drž se pevně a klidně můžeš i křičet na kolotočích ze sady 3v1 Pirátská horská dráha od LEGO® Creator. Tato úžasná sada obsahuje funkční horskou dráhu s tématikou pirátů a spoustou pirátských rekvizit, včetně vraku korábu, průjezd lebkou, palmy nebo chobotnice.

Nesmí chybět ani funkční vozíky se žraločími motivy nebo sjezd s vodním příkopem a vodním dělem. Sada obsahuje také pokladnu s lístky a stánek s balónky. Tento model lze pro ještě větší porci pouťové zábavy přestavět na Strašidelný dům nebo Houpací loď.

Součástí sady jsou také 4 minifigurky, které jsou připraveny na hromadu zábavy na pouti, a také figurka kostlivce.

15. LEGO® Juniors Joker™ útočí na Batcave

LEGO® Juniors Joker™ útočí na Batcave

Heureka.cz

Tak tuhle jednoduchou skládačku, se kterou si užijete obří dobrodružství, prostě musíte mít ve sbírce! Honem do obleku a připoj se k Batmanovi™ a Robinovi™ v jejich boji proti Jokerovi™.

Joker dokáže střílet z křídel, jezdí Jokerovým bláznivým sporťákem, a nakonec se schová do jeskyně Batcave s přistávací plochou pro Batwing, vězeňskou celou a kontrolním centrem. WOOOW to je prostě síla!

Součástí této zábavné skládací herní sady je také jednoduchý návod na to, jak ji sestavit a hrát si s ní, a větší základní dílky, které pomáhají budovat sebejistotu mladších dětí.

16. LEGO® SPEED CHAMPIONS Porsche 911 RSR a 911 Turbo 3,0

LEGO® SPEED CHAMPIONS Porsche 911 RSR a 911 Turbo 3,0

Heureka.cz

To by nebylo žádné lego kdybychom tady neměli ty nejlepší sporťáky a závodní dráhu! Připrav se na závod moderního proti klasickému s LEGO® Speed Champions verzemi úžasných aut Porsche 911 RSR a 911 Turbo 3,0, které mají kokpity pro minifigurky, snímatelná čelní skla a autentické designové detaily.

Tato skládací hračka obsahuje 3 minifigurky, čítač kol, stěnu boxů s tabulí zobrazující pořadí a šachovnicovou vlajku, se kterými si můžeš parádně zazávodit. Už slyšíš túrovat motory? My ano, vyrážíme závodit!

17. LEGO® City Police – Letecká policie a loupež diamantu

LEGO® City Police - Letecká policie a loupež diamantu

Heureka.cz

Hlídej ulice LEGO® City z nebes v parádní stavebnici Letecká policie a loupež diamantu, ve které najdeš policejní obrněný transportér s otevírací střechou a fungující světelnou a zvukovou kostkou, vězeňskou celu a trezor na diamant.

Tato akční policejní sada od LEGO City obsahuje také policejní jetpack, vrtulník padoucha s otočnými rotory, plastovým lezeckým lanem a otevíracím kokpitem, a navíc také 4 minifigurky. Prostě nabušená stavebnice pro všechny detektivy a policejní důstojníky.

18. LEGO® Super Heroes Groot

LEGO® Super Heroes Groot - nejlepší lego dobrá víla

Alza.cz

Vidět Strážce Galaxie a nezamilovat se do Groota je téměř nemožné. Tahle ikonická postava sice ničím nepřispěla v oblasti dialogů, ale příběhy by bez ní nebyly tím, čím jsou. Jako merch se nejčastěji objevuje Baby Groot z druhého dílu.

Lego Já jsem Groot je vhodné pro děti už od 10 let. Po složení téměř 500 dílků vznikne malý pohyblivý Groot. Postavička je polohovatelná a k dispozici budete mít i nejrůznější doplňky, které připomínají rekvizity z filmu.

19. LEGO® Architecture Paříž

LEGO® Architecture Paříž

Alza.cz

Už jste objevili novinku ze světa Lega? Nyní si můžete postavit Eiffelovu věž přímo u vás v obývacím pokoji. Spojte dohromady nejslavnější pařížská místa díky tomuto nádhernému panoramatickému modelu Paříže.

Tato LEGO sada byl navržena tak, aby poskytla příjemný a obohacující zážitek ze stavění všem, kdo se zajímají o architekturu, cestování, historii a design.

Sada obsahuje Vítězný oblouk, bulvár Champs-Elysées, výškovou budovu Tour Montparnasse, výstavní pavilon Grand Palais, Eiffelovu věž a slavný Louvre, a navíc ozdobnou cedulku s názvem města.

A příště si postavíte třeba New York, Las Vegas, nebo zavítáte třeba do Šanghaje…

20. LEGO® Classic Velký kreativní box

LEGO® Classic Velký kreativní box

Alza.cz

Na závěr nemůžeme opomenout naprostou klasiku, ale nespokojíme se jen s kostkami, samozřejmě. S tímto obrovským boxem plným klasických kostek LEGO® ve 33 různých barvách zažiješ skutečnou stavební horečku. Sada obsahuje množství rozmanitých oken a dveří a celou řadu dalších speciálních dílů, takže se můžeš nechat unášet svou fantazií.

Tato sada obsahuje i několik návodů pro začátek a skvěle přispívá k rozvoji tvůrčích schopností začínajících stavitelů všech věkových kategorií, kteří si stavbu celé řady klasických staveb LEGO skutečně užijí.

Sada se dodává v praktickém plastovém úložném boxu a skvěle doplní jakoukoliv stávající sadu LEGO.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 5.0 (6 hlasů)

Autor článku

Gabriela
Gabriela

Milovnice kávy a dobrého jídla, náruživá cestovatelka a čtenářka dobrých knih. Kromě cestování a poznávání nových kultur si užívám čas strávený s rodinou a těmi nejbližšími, kterým ráda vymýšlím nejrůznější dárky. Nápady pak předávám dál, jak je tomu třeba i na tomto webu. 🙂

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář