Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Dobrá Víla » Nezařazené

Flyboarding – Kde se vzal a kam za zážitkem?

18. 8. 2023 aktualizováno

Flyboarding se zrodil kolem roku 2012 a v dnešní době patří k jedné z nejadrenalinovějších aktivit, kterou můžete na vodě zažít. Stal se tak oblíbeným, že se v něm dokonce pořádají mistrovství a další nejrůznější soutěže. Je to sport, na který se skvěle dívá, ale ještě lepší je ho zažít! Dopřejte to sobě nebo někomu, koho znáte, a zamilujte se do prkna s tryskami.

1. Tipy na flyboarding

9 lokalit

Flyboard lze v tomto případě zajistit pro jednu až dvě osoby až na 40 minut.

6 lokalit

Tomuto flyboardingu předchází patnáctiminutová instruktáž v ČJ, AJ, či FJ.

10 lokalit

Vyberete-li tento zážitek, můžete rovnout přidat i netradiční dárkvé balení.

Flyboarding na 20 – 40 minut

Flyboarding na 20 – 40 minut

Počet osob: 1 – 2 | Délka zážitku: 20 – 40 minut | Místo konání: 9 lokalit

Vyzkoušet si flyboard umožňuje například portál Zážitky.cz. Nabízí ho v několika variantách – pro jednu osobu na 20 – 40 minut, nebo pro dvě osoby na 40 minut. Létání nad vodou se v tomto případě odehrává na devíti různých lokalitách, ze kterých si můžete vybrat tu, která je vám nejbližší. V nabídce je například Praha, Olomouc, Hradec Králové či Máchovo jezero.

Zážitek se objednává v podobě poukazu a je možné ho absolvovat od května do září. Samotnému letu předchází školení na souši, kdy bude účastníkovi vysvětleno, jak se na flyboardu létá. Pak se účastník oblékne do příslušného obleku, který sestává z neoprenu, vesty, helmy a toho nejdůležitějšího, tedy létacího prkna (flyboard).

Pokud si zážitkem nejste jistí, nadprůměrně dobrá hodnocení vás přesvědčí o tom, že je to zkrátka fantastický zážitek. Pro jeho absolvování je nutné umět plavat.

Flyboarding na 10 – 30 minut

Flyboarding na 10 – 30 minut

Počet osob: 1 – 2 | Délka zážitku: 10 – 30 minut | Místo konání: 6 lokalit

Brno, Brandýs nad Labem, Olomouc, Slapy, Máchovo jezero a Plzeň. Co spojuje tato místa? Na každém z nich můžete zažít flyboarding nabízený na Slevomatu. Zakoupit ho lze pro jednu až dvě osoby na 10 až 30 minut. V případě dvou osob je pochopitelně každá na svém flyboardu a 30 minut se rozpočítá mezi ně, tedy 15 minut pro každou z nich.

Dobrodružnému letu nad vodou předchází čtvrthodinová instruktáž, během které se účastníci dozvědí vše, co by o létání i plavání pod vodou měli vědět. Velkou výhodou je, že se tohoto zážitku mohou zúčastnit i osoby, které nemluví česky. Instruktáž je totiž možné provést i v angličtině či francouzštině. Na flyboardu se poté mohou dostat až do výšky 10 m nad vodní hladinou.

Účastníci si na tomto zážitku nejvíce chválí profesionální avšak milý přístup instruktorů. Možná se tak jako oni i vy po absolvování zážitku rozhodnete ho vyzkoušet znovu a znovu.

Flyboarding na 10 – 20 minut

Flyboarding na 10 – 20 minut

Počet osob: 1 | Délka zážitku: 10 – 20 minut | Místo konání: 10 lokalit

Nejširší výběr lokalit nabízí flyboarding, který zprostředkovává zážitkový portál Adrop. Zavede vás hned do sedmi z našich krajů a v případě Jihomoravského, Plzeňského a Prahy jsou v nabídce hned dvě varianty. V případě doby trvání je pak možné zvolit ze šesti variant, které umožňují vyzkoušet si tuto aktivitu na deset až dvacet minut + instruktáž.

Instruktáží je zapotřebí projít, aby byl účastník vpuštěn na vodu. V ceně je kromě letu a instruktáže také veškeré vybavení, vystačíte si tedy jen s ručníkem a plavkami. Flyboarding si v tomto případě mohou vyzkoušet děti už od 10 let. Létá se do výšky až 10 metrů nad vodní hladinou. Pokud chcete poukaz někomu darovat, můžete rovnou vybrat netradiční balení.

I v tomto případě jde za instruktory samá chvála. Nezřídka se u zážitku objevují hodnocení v plném počtu bodů. A počet recenzí dokazuje, že se jedná o oblíbenou aktivitu.

2. Jak probíhá flyboarding?

Před tím, než dostanete potřebné vybavení a vydáte se na vodu, projdete instruktáží dlouhou několik minut. Během ní se dozvíte teoretické informace o ovládání flyboardu, bezpečnosti a celkovém pohybu na něm. Během pobytu na vodě je s vámi přítomen instruktor, který je obvykle na vodním skútru a dle vaší šikovnosti (a přání) bude přidávat tlak.

Vodní skútr je nezbytným elementem tohoto sportu. Využívá se totiž síly motoru skútru, která žene vodu do hadice. Odtud pak vychází proud vody v podobě trysek, na kterých se vznášíte. Každý instruktor vás připraví na to, že je nejdůležitější mít zpevněné tělo a propnuté nohy.

3. První let na flyboardu

Co očekávat během prvních minut letu nad vodou? Nejspíš to, že bude potřeba se obrnit trpělivostí. Může chvíli trvat, než se vám podaří teoretické znalosti převést do praxe. Co se týče oblečení, obvykle se doporučuje mít s sebou plavky a případně také tričko a ručník. Máte-li vlastní neopren, i ten si můžete přinést, v opačném případě bude zapůjčen.

K další nezbytné výbavě, jejíž zapůjčení je v ceně zážitků, patří flyboard, vesta a helma. V některých případech můžete dostat také neoprenové ponožky, plavecké brýle či kuklu.

4. Jak dlouho trvá flyboarding?

Přesná doba létání nad vodou se liší v závislosti na zakoupeném zážitku. Flyboard si můžete zapůjčit na 10, ale i na 30 minut. Minimální doba u většiny nabízených zážitků je právě 10 minut a je možné ji protáhnout až na 30 minut. Instruktáž není v délce letu započítána. Zdá se vám to málo? Vaše nohy možná brzy zjistí, že těchto pár minut je napoprvé akorát.

5. Pro koho je vhodný?

Jednou z nejčastějších otázek je, zda je flyboarding vhodný i pro děti. Odpověď se liší podle lokality a podmínek konkrétního zážitku, obecně je ale vhodný pro děti od 10/12/15 let. Maximální váhový limit se také liší, nejčastěji se jedná o hranici 110/120 kg. Jelikož se zážitek koná na vodě, je pro jeho absolvování nutné umět plavat.

Flyboarding Dobrá Víla1

6. Kde se létá na flyboardu?

Na prkně se létá na místech k tomu určených – pochopitelně se jedná o vodní plochy, tedy např. vodní zábavní parky, jezera, přehrady apod. Ty jsou rozeseté po celé republice, proto můžete vybírat podle místa, které máte nejraději, nebo které je nejblíže vašemu bydlišti. Své místo má opravdu téměř každý kraj a záleží na konkrétní nabídce zážitkových portálů.

7. Kolik stojí flyboarding?

Cena se odvíjí od lokality a zejména od délky letu. Cena za desetiminutový zážitek začíná na 1 400 Kč. Pokud se podíváme na druhý konec žebříčku, pak se cena za dvacetiminutový let pohybuje kolem 2 500 Kč. Cena za let trvající 30 – 40 minut pak bývá kolem 3 000 Kč. Nejedná se o příliš nákladnou záležitost a k narozeninám jistě udělá radost.

8. Kde se vzal flyboarding?

Tento mladý sport vznikl v letech 2011 – 2012. Francouz Frank Zapata se tehdy nenechal vystrašit hrozícím koncem světa, který byl s rokem 2012 spojen, a vynalezl zařízení, které je schopné se vznášet nad vodou a přitom udržet rovnováhu. Svůj první flyboard představil právě už roku 2012 při příležitosti konání Jet Ski World Championship v Číně.

Nejen, že se od té doby prodaly tisíce létacích prken, ale také se pravidelně konají mezinárodní soutěže, aby sportovci předvedli svoji akrobacii. Při flyboardingu se létá ve výšce zhruba 9 metrů při rychlosti přibližně 20 km/hod. Do vody budete padat v rychlosti cca 10 km/hod, přičemž neopren a samotné prkno zpomalují pád a tlumí náraz.

Zážitek v podobě adrenalinu nad vodou udělá radost každému, kdo miluje vodu. Zážitkových dárků není nikdy dost a věřte tomu, že udělají obdarovanému radost na dlouhé roky.

Flyboarding Dobrá Víla2

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.8 (40 hlasů)

Autor článku

Adéla
Adéla

Miluji život a vychutnávám si ho plnými doušky. Momentálně mě definují tři věci: cestování, poznávání a posouvání vlastních hranic. Obdarovávání mých nejbližších mám spojené s úsměvem na jejich tváři. S úsměvem, který mě pokaždé zahřeje u srdce.

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář