Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Dobrá Víla » Dárky k narozeninám

Let balónem – Jak probíhá a kde se proletíte?

18. 10. 2023 aktualizováno

Láká vás let balónem nebo ho pro někoho vybíráte jako dárek k významnému životnímu jubileu? Pak už jste si možná někdy položili otázku, co takový vyhlídkový let balonem obnáší. Pokud vás zajímá, jak probíhá, co si s sebou vzít a zda je vhodný i pro děti, jste tu správně. V tomto článku si zodpovíme ty nejdůležitější otázky.

1. Tipy na vyhlídkový let balonem

1 hodina

Hodinový soukromý let pro dva až deset odvážlivců. Nechybí závěrečná křest.

1 hodina

Lety, které probíhají po celé České republice. Účastníci budou u celého procesu.

1 - 2 hodiny

Romantický zážitek v horkovzdušném balónu. Nabízí možnost privátního letu.

Privátní let balonem

Privátní let balonem - let balónem

Doba letu: 1 hodina | Počet osob: 2 – 10 | Odletová místa: celá ČR

Je libo privátní let balonem, při kterém budou přítomné opravdu jen osoby, které si ho společně rezervují? Pak je právě tato varianta tou, která by vás mohla oslovit. Jedná se o let balonem pro dva zamilované, čtyřčlennou rodinu nebo třeba partu deseti přátel. Let lze opravdu absolvovat ve dvou až deseti lidech. Cena se odvíjí od počtu osob i lokality.

Balónem se poletí ve výšce až 300 metrů nad českou krajinou. Lokalit je nespočet, létá se totiž po celé zemi. Samotný let je v délce jedné hodiny, je ovšem zapotřebí počítat s tím, že celý zážitek trvá až 4 hodiny. Na konci zážitku na vás čeká křest a slavnostní předání certifikátu o absolvování zážitku. Účastníci si zážitek chválí i díky přístupu pilota.

Rádi byste tento zážitek někomu darovali? Můžete vybírat z několika dostupných dárkových balení. Patří mezi ně např. hlavolam, bedna s páčidlem nebo třeba stírací los.

Let balónem až pro 4 osoby

Let balónem až pro 4 osoby - let balónem

Doba letu: 1 hodina | Počet osob: 1 – 4 | Odletová místa: celá ČR

Sólo let, romantika nebo zážitek party přátel? Ať už má pro vás mít let horkovzdušným balonem jakoukoliv z těchto podob, tento zážitek je tou správnou volbou. Můžete ho totiž zarezervovat pro jednu až čtyři osoby. Let trvá u každé z těchto variant jednu hodinu. Celý zážitek ovšem zahrnuje i křest letců a dopravu na místo odletu, proto trvá až 3 hodiny.

Lety probíhají po celé České republice. Proto naleznete mezi lokalitami nabízenými pro let balonem Český ráj, Český Krumlov, Zlín, Telč, Brno a mnoho dalších měst. Zážitek však není jen o samotném letu. Jeho účastníkům se totiž naskytne příležitost být už u samotného rozbalování, nafukování a následného balení po letu. Budou tak u celého procesu.

Křest čeká na ty, kteří touto cestou zažijí svůj první let balonem. Během léta probíhají zážitky po východu slunce a před západem slunce, o kouzelnou atmosféru tak bude postaráno.

Romantický let balonem pro dva

Romantický let balonem pro dva - let balónem

Doba letu: 1 – 2 hodiny | Počet osob: 1 – 2 nebo 8 – 24 | Odletová místa: celá ČR

Let balónem je oblíbeným romantickým zážitkem pro páry. Tip na jeden takový nám tu proto nesmí chybět. V horkovzdušném balónu stráví jednu až dvě hodiny. Tento let je dostupný ve třech možnostech. První dvě možnosti zahrnují hodinový let pro jednu nebo dvě osoby, v balónu ale bude početná skupinka 8 – 24 osob. Nejde tedy o privátní lety.

Třetí možnost je speciální a jedná se o dvouhodinový soukromý let balónem pro dva. Tato varianta je fantastickým dárkem k výročí nebo třeba ke svatbě. Tento privátní let se odehrává za východu slunce, přičemž v ceně je také snídaně formou pikniku. Po přistání čeká na dobrodruhy slavnostní křest a výstupní certifikát jako vzpomínka na krásný zážitek.

Jako odletové místo můžete zvolit pro tento let balonem České Budějovice, Brno, Tábor, Pardubice a celou řadu dalších měst po České republice. V ceně je transfer na místo vzletu.

2. Jak probíhá let balónem?

Průběh letu balonem bychom si mohli rozdělit na část před startem, během letu a po přistání. Před startem společnými silami sestavíte koš a balón se naplní vzduchem z ventilátoru. Poté se vzduch ohřeje hořákem a vy můžete nastupovat. Létá se ve výšce do 1000 m. Rychlost balonu udává vítr. Po přistání se balon složí a „prvoletce“ čeká slavnostní křest.

3. První let balonem

Pokud vás čeká první let balonem, možná vás zajímá, co si vzít na sebe. Je zapotřebí počítat s tím, že desítky metrů nad zemí bude o něco chladněji. Nicméně výrazné rozdíly poměrně slušně vyrovná hořák. Doporučuje se pohodlné outdoorové oblečení a pevná obuv. Nic nezkazíte ani pokrývkou hlavy, zejména v případě, že jste vyšší postavy.

4. Co si vzít s sebou na let balónem?

Co jiného kromě doporučeného oblečení si s sebou vzít? Vzpomínky určitě stojí za to uchovat na mobil nebo fotoaparát, a to i z toho důvodu, abyste se jimi mohli pochlubit pozorovatelům ze země. Na mobil můžete zachytit i video z letu. Málokoho by možná napadlo vzít si dalekohled, proto pokud ho máte, nezapomeňte na něj. Výhled s ním bude o to lepší.

5. Jak dlouho trvá let horkovzdušným balonem?

S trochou nadsázky lze říci, že let horkovzdušným balonem trvá tak dlouho, na jak dlouho si ho zarezervujete. Obvykle se však létá 1 – 2 hodiny. Vzhledem k tomu, že letu předchází doprava na místo vzletu, příprava balonu a po přistání jeho následné složení a případná křest letců, se však může celková doba tohoto zážitku vyšplhat až na čtyři hodiny.

6. Pro kolik lidí se lety organizují?

Tato skutečnost se odvíjí od konkrétního zážitku. Do některých balónů se vejde až 24 osob + pilot. Do vícemístných košů se obvykle vejde třeba jen polovina pasažérů, v každém případě se ale jedná o velké horkovzdušné balony. Výjimkou ovšem není ani privátní let pro jednu nebo dvě osoby + pilot. Záleží čistě na tom, kterou z nabízených variant vyberete.

Let balónem Dobrá Víla1

7. Je vyhlídkový let balonem vhodný pro malé děti?

Bezpochyby vás zajímá také to, zda jsou pro absolvování letu nějaká omezení. Co se týče věku, zúčastnit se mohou děti už od 8 let a 140 cm. Maximální váhová hranice bývá stanovena na 130 kg. Některé lety jsou dokonce přizpůsobené pro handicapované pasažéry. O konkrétních podmínkách je ovšem vždy dobré se informovat u daného zážitku.

8. Kde se létá balónem?

Trasy letu si můžete domluvit přímo s pilotem. Ten udělá vše pro to, aby vyhověl vašim požadavkům, samozřejmě s přihlédnutím k aktuálním povětrnostním podmínkám. Obecně se ale létá nad celou Českou republikou a některé zážitkové portály dokonce nabízejí lety i v zahraničí. Pokud chcete vybrat pro let balonem Český ráj nebo třeba Tatry, nebude to problém.

9. Kdy se létá?

Zážitkové lety balónem se konají celoročně. Konkrétní čas je dán ročním obdobím, let totiž závisí na termice. Během letních měsíců si můžete zaletět ráno těsně po východu slunce nebo večer před západem slunce. Během ostatních ročních období se čas posouvá k poledním hodinám. A kdy se nelétá? Nelétá se v silném větru, dešti nebo v případě sněhové přeháňky.

10. Kolik stojí let balónem?

Cena za vyhlídkový let balonem se liší podle toho, v jaké lokalitě a v kolika osobách se chystáte zážitek podniknout. Nejčastěji se však cena pohybuje v rozmezí od 3 000 do 15 000 Kč. Protože ve většině případů sahá spíše k horní hranici, je zvykem tento zážitek zvolit jako dárek a složit se na něj v několika lidech. Pokud vám tedy na někom záleží, vzhůru do oblak!

Let balónem Dobrá Víla2

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.8 (30 hlasů)

Autor článku

Adéla
Adéla

Miluji život a vychutnávám si ho plnými doušky. Momentálně mě definují tři věci: cestování, poznávání a posouvání vlastních hranic. Obdarovávání mých nejbližších mám spojené s úsměvem na jejich tváři. S úsměvem, který mě pokaždé zahřeje u srdce.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář