Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Dobrá Víla » Nejlepší knihy

Nejlepší fantasy knihy – TOP 11 tipů

Skutečných příběhů, romantických i detektivních, máme ve svých životech víc než dost, a proto je občas potřeba uniknout do zcela jiného světa. Světa nekonečné fantazie, nových možností či zajímavých stvoření. Mezi legendární fantasy knihy patří Pán prstenů, Harry Potter, Píseň ledu a ohně (Hra o trůny) nebo třeba „holčičí“ sága Stmívání. Někteří lidé fantasy knihy nemusí, připadají jim nesmyslné. Chápete to? Pro vás, kteří fantasy literaturu máte rádi, i pro vás, kteří byste si chtěli konečně nějaké to fantasy přečíst, přinášíme přehled těch nejlepších a nejzajímavějších fantasy knih.

TOP fantasy knihy

Kniha Kategorie
TOP fantasy knihy
Lehké fantastično – limitovaná sběratelská edice Lehké fantastično – sběratelská edice
Terry Pratchett
Zajímavá novinka Zjistit cenu
Nejprodávanější fantasy: Zaklínač VII - Paní jezera Zaklínač VII: Paní jezera
Andrzej Sapkowski
Nejprodávanější fantasy Zjistit cenu
Nejlépe hodnocená fantasy: Volání vlka Volání vlka
Anthony Ryan
Nejlépe hodnocená fantasy Zjistit cenu
Oceněná fantasy kniha: Všichni ptáci na nebi Všichni ptáci na nebi
Charlie Jane Andersová
Oceněná fantasy kniha Zjistit cenu
Česká fantasy kniha: Naslouchač Naslouchač
Petra Stehlíková
Česká fantasy kniha Zjistit cenu
Romantická fantasy pro dívky: Podvedený anděl Podvedený anděl
Melissa de la Cruz
Romantická fantasy pro dívky Zjistit cenu
Fantasy kniha pro mládež: Čarodol – Magický náramek Čarodol – Magický náramek
Natalja Ščerba
Fantasy pro mládež Zjistit cenu
Fantasy kniha pro děti: Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců
Joanne K. Rowlingová
Fantasy kniha pro děti Zjistit cenu
Theomachia Válka bohů – historické fantasy Theomachia: Válka bohů
Petr Jaroněk
Historické fantasy Zjistit cenu
Young Adult Fantasy: Dědictví krve Dědictví krve
Amélie Wen Zhao
Young Adult fantasy Zjistit cenu
Fantasy komiks: Zaklínač – Skleněný dům Zaklínač – Skleněný dům
Tobin Paul, Joe Querio
Fantasy komiks Zjistit cenu
Náš tip

Nevybrali jste si? Podívejte se na populární knihy z dalších žánrů.

1) Lehké fantastično: limitovaná sběratelská edice – zajímavá fantasy novinka

Lehké fantastično – limitovaná sběratelská edice

Knihydobrovský.cz

Tato fantasy kniha není novinkou v pravém slova smyslu. Jak už název napovídá, jedná se o starší kousek v novém limitovaném balení. Speciální edice s sebou přináší nový moderní obal, uvnitř hezkou grafiku a také upravený text. Autorem ilustrací je Angličan Joe McLaren, jehož práce jsou originální a na první pohled identifikovatelné.

Chcete vstoupit do světa, kde stromy mluví a barvy voní? Chcete si přečíst knihu, která má obrovskou dávku vtipu, ironie až absurdity? Lehké fantastično by se vám mohlo líbit. Zkuste si představit vesmír, kde na krunýři želvy pochodují čtyři sloni a nesou základ celého fantastična – Zeměplochu. Ta se řítí ke srážce se škodolibou rudou hvězdou a zachránit ji může jen zbabělý čaroděj Mrakoplaš, který je navíc i tak trošku kopyto. Zeměplocha je jakýmsi zrcadlem dnešního světa, odráží naše nedostatky a nás takové, jací uvnitř opravdu jsme.

2) Zaklínač VII: Paní jezera – nejprodávanější fantasy

Nejprodávanější fantasy: Zaklínač VII - Paní jezera

Knihydobrovský.cz

Mezi nejprodávanější fantasy knihy patří i tento poslední díl ságy Zaklínač. Celá série je velmi úspěšná a poslední díl je prý… Na jednu stranu by mnoho čtenářů celou ságu zakončilo jinak a samozřejmě lépe, na druhou stranu je tato kniha velmi dobře hodnocená. Čtenáři ji popisují jako napínavou, skvěle vyprávěnou a propracovanou s řadou velmi silných pasáží. Někdo dokonce napsal: „… Hrdinové mi přirostli k srdci a budu na ně vzpomínat ještě dlouho po dočtení tohoto veledíla.“.

Příběh Geralta z Rivie (bojovník, mutant a lovec nestvůr, který získal své schopnosti přeměnou organismu a drsným výcvikem) se v sedmém díle uzavírá, stejně tak spějí ke konci i osudy princezny z Cintry a Yennefer. Všichni se znovu setkají na pozadí boje o osud světa, ale v této sáze nejde nikdy nic tak, jak bylo naplánování… Minulost se prolíná s budoucností, něco končí a něco začíná…

3) Volání vlka – nejlépe hodnocená fantasy kniha

Nejlépe hodnocená fantasy: Volání vlka

Knihydobrovský.cz

Mezi čtenáři má Volání vlka opravdu skvělé hodnocení. A teď se soustřeďte – jedná se o první díl série Čepel krkavce, která je návratem k trilogii Stín krkavce. Proč patří Volání vlka mezi nejlépe hodnocené fantasy knihy? Skvěle vykreslený děj, fascinující postavy a do detailu propracovaný fantasy svět. V knize se nepřeskakují dějové linie, což je u fantasy knih oceňované kvůli lepšímu chápání a plynulému ději.

Knížka je dostupná i v audio verzi, kterou naleznete zde.

Pokud nejste ve světě fantasy knih nováčkem, možná už jste zaslechli o jméně Vélin Al Sorna. Je to legenda, kterou kromě vás zná i celé království. Bitvy a dobývání vyměnil za poklidný život v ústraní. Z toho jej v této knize vytrhne armáda zvaná Ocelová horda. Kvůli Šerin, ženě, kterou kdysi ztratil a která je nyní v ohrožení, se mocné hrozbě postaví tváří v tvář. Jenže… Vélin si poprvé uvědomí, že existují bitvy, ve kterých možná nedokáže zvítězit ani on.

Náš tip

Zajímavé mohou být výhodné balíčky několika knih, například Tolkienův odkaz.

4) Všichni ptáci na nebi – oceněná fantasy kniha

Oceněná fantasy kniha: Všichni ptáci na nebi

Knihydobrovský.cz

Kniha nominovaná na prestižní ceny pro sci-fi a fantasy literaturu Hugo a Nebula, v roce 2020 zařazená do žebříčku top 10 děl časopisu Time a letošní vítěz Crawfordovy ceny pro autory fantasy. Všichni ptáci na nebi jsou popisovaní jako inteligentní fantasy s prvky sci-fi, která ve vás zanechá myšlenky o důležitosti přírody a technologickém vývoji. Jediné, co je knize vytýkané, je pomalejší spád děje a matoucí jména postav. Kdybychom citovali čtenáře, tak: „Je to nádherný příběh o magii a vědě, apokalypse a lásce…

Cesty Patricie a Laurence se na střední rozdělily – ona získala magické schopnosti, on vynalezl dvouvteřinový stroj času. V dospělosti se on spolu s kolegy pokusí odvrátit katastrofu technologickými zásahy do globálního klimatu, ona s dalšími mágy bojuje proti rostoucímu množství nemocí ve světě. Teď mají společně zachránit svět. Nebo jej ponořit do nové doby temna?

5) Naslouchač – česká fantasy kniha

Česká fantasy kniha: Naslouchač

Knihydobrovský.cz

Jedna z nejprodávanějších českých fantasy, se skvělým hodnocením 4,9 z 5. Autorka Petra Stehlíková je označována za hvězdu poslední doby. Naslouchač je prvním dílem stejnojmenné série. A jaká tedy je tato česká fantasy kniha? Dechberoucí, okouzlující, temná. Autorka v ní vytvořila zcela nový svět, ve kterém jsou dokonale propracované postavy i jejich osudy. Jako v každé správné fantasy nechybí napětí, ale třeba i přátelství.

Knížka je dostupná i v audio verzi, kterou naleznete zde.

Válka rozdělila svět na dvě části – jedna je obyvatelná, druhá zamořená jedovatými plyny. Obyvatelnou půlku ochraňuje štít, který čerpá energii z nerostu sklenit. Ten těží zotročení a znetvoření sklenaři. Dívka Ilan se narodila bez deformací a také se vzácným darem — umí naslouchat sklenitu. Vydává se za chlapce a do svých řad si ji vybere kapitán družiny, která chrání sklenařská města. Ilan své tajemství musí před bojovníky uchránit. Sklenaři jsou pro ně „nic“. Nebo ne?

6) Podvedený anděl – romantická fantasy pro dívky

Romantická fantasy pro dívky: Podvedený anděl

Knihydobrovský.cz

Někteří čtenáři označují obsah knihy jako „trochu přitažené za vlasy“. Ale pojďme si připomenout, že se jedná o romantickou fantasy knihu pro dívky. A ty si přece zaslouží pořádnou romantiku i pořádné fantasy. Další, co je Podvedenému andělovi vytýkáno, je otevřený konec… Alespoň si „lovestory“ můžete dohrát podle svého.

Jsou mladí, krásní, bohatí a navíc i nesmrtelní. Upíři. Schuyler a její zakázaná láska Jack utekli do Florencie, kde mají za úkol najít a ochránit pět bran, které stojí mezi zemí a Luciferem. Mimi přišla o Jacka i dalšího muže, ale musí se vzchopit – uneseným upírům hrozí veřejná smrt a ona, jako nová regentka upířího Shromáždění, musí fungovat a odvrátit další útoky zabijáků. Na pomoc jí přichází šanghajská venatorka Deming Čen. V této těžké době navíc mladí upíři odhalí smrtící staleté tajemství. Osud postaví Schuyler k obrovskému rozhodnutí, kterým směrem se bude ubírat její srdce…

7)  Čarodol: Magický náramek – fantasy kniha pro mládež

Fantasy kniha pro mládež: Čarodol – Magický náramek

Knihydobrovský.cz

Skvěle hodnocená a hezky popisovaná fantasy kniha pro mladší čtenáře. Jedná se o první díl série Čarodol, kam dále patří Karpatský kníže a Ztracené město. Magický náramek je opravdu napínavý – čtenář má chvílemi strach, co bude dál, potom zase cítí vzrušení, na konci radost. To potvrzuje i jeden ze čtenářů slovy: „… člověk u toho prožívá spoustu příjemných pocitů.“. Čarodol, to jsou staré slovanské mýty, rodinná prokletí, romantické i divoké prostředí Karpat.

Táně zemřela prababička, v její chaloupce v zapadlé karpatské vesnici najde zajímavý náramek ve tvaru ještěrky. Jakmile si jej navlékne, ocitne se v kouzelném světě mágů a vědem. Šperk dodá Táně, jemné dvacetileté dívce, nadlidské schopnosti, které ale neumí ovládat. Přitom svět mágů je tak nebezpečný. Před hrdinkou nyní stojí mnoho otázek. A na tom, jak Táňa odpoví, závisí spousta věcí…

8) Harry Potter a Kámen mudrců – fantasy kniha pro děti

Fantasy kniha pro děti: Harry Potter a Kámen mudrců

Knihydobrovský.cz

Mysleli jste si, že na Harryho Pottera už nedojde? Ale no tak. Mezi top fantasy knihami všech dob přece musí být. Vždyť Harry Potter je jakási fantasy legenda. Joanne K. Rowlingová se díky mladému čarodějovi, resp. díky stejnojmenné sedmidílné sérii stala jednou z nejznámějších spisovatelek na světě. Čím své fanoušky okouzlila hned první kniha série? Ukrývá vše, co dětské čtenáře fantasy knih zajímá: je pohádková, kouzelná, poučná, vtipná a také trošku strašidelná. Navíc je také krásně ilustrovaná.

Harry byl (nebo si to alespoň myslel) obyčejný chlapec. Zlom nastal v 11 letech, kdy dostal soví poštou dopis s pozvánkou ke studiu na prestižní Škole čar a kouzel v Bradavicích. Tam získá nové kamarády, naučí se hrát famfrpál, dozví se o minulosti zemřelých rodičů, kvůli Kameni mudrců podstoupí souboj se zloduchem Voldemortem.

9) Theomachia: Válka bohů – historické fantasy

Theomachia Válka bohů – historické fantasy

Knihydobrovský.cz

Tato novinka českého autora nabízí pohled na kolaps doby bronzové v Řecku v podobě, dalo by se říct, fiktivního mýtu. Děje se účastní jak lidští protagonisté, tak i bohové a bohyně. Tahle antická řežba vás pohltí sugestivním prostředím a hutnou atmosférou i autentickými postavami.

Pokud máte rádi epicky rozmáchlé historické fantasy, které na pořádné hromadě stran rozvinou komplexní, živý svět a silný příběh, který se vryje pod kůži, Theomachia: Válka bohů by vám rozhodně neměla uniknout.

10) Dědictví krve – Young Adult fantasy

Young Adult Fantasy: Dědictví krve

Knihydobrovský.cz

Young Adult je relativně nový žánr (samozřejmě, že knihy pro mladé byly i dříve, ale označení YA je otázkou pár let), díky němuž spousta mladých lidí začala číst. Což je skvělý počin. Kdo jsou Young Adult? Oficiálně se uvádí 12-18 let, ale výzkumy posouvají horní hranici až na 30 let. Dědictví krve je inspirováno počítačovou hrou Diablo, ale bude se líbit i „nehráčům“. Je plná napětí, dobrodružství, touhy i naděje. Někdo říká, že děj byl občas zbytečně zdlouhavý, někdo zase chválí dějové zvraty. Ke kterému táboru se přidáte vy?

Princeznu Anu obviní z vraždy otce. Uteče tak z paláce a vydá se hledat pravého vraha. Sama to ale nedokáže. Pomoc jí nabízí podrazák Ramson, který má „srdce černější než ta nejtemnější noc“. Ramson má vlastní plány a tajemství, jenže… za nedlouho zjistí, že Ana je nebezpečnější, než by ho kdy napadlo.

11) Zaklínač: Skleněný dům – fantasy komiks

Fantasy komiks: Zaklínač – Skleněný dům

Knihydobrovský.cz

Zaklínač, to je mezi fantasy čtenáři známý pojem. Jednak se jedná o mnohadílnou knižní sérii od Andrzeje Sapkowského, jednak o fantasy komiks, resp. grafický román, který má prozatím 4 díly. Všichni chválí netypický styl kreseb v komiksu. Ostré detaily střídají obrazy v mlze, depresivní barvy by na první dojem mohly být vnímány negativně, ale opak je pravdou – čtenáři je oceňují.

Skleněný dům je prvním dílem této komiksové série ze světa Zaklínače. Zaklínač Geralt potká rybáře Jakuba, který stále miluje svoji mrtvou ženu. Ta „žije“ ve skleněném domě v lese, kam si nikdo netroufá. Geralt s Jakubem brzy pochopí proč – je plný přízraků a nekonečného množství záhadných pokojů. Za každým rohem se skrývá nové děsivé překvapení a tajemství. Jakub totiž nebyl k zaklínačovi zcela upřímný.