DobráVíla.cz - vaše průvodkyně světem dárků DobráVíla.cz - vaše průvodkyně světem dárků
Menu

Nejlepší adventní kalendáře pro děti 2022

Datum 22.10.2021 Michaela Michaela

Předvánoční období je neodmyslitelně spojeno s adventním kalendářem. Snad každý z nás si pamatuje, s jakým nadšením chodil otvírat maličká okýnka a počítal, kolik dní zbývá do Vánoc. Zobání často nepříliš kvalitní čokolády však není jediný způsob, jak odpočítávat, za kolik dní přijde Ježíšek.

Pokud chcete svým ratolestem věnovat originální dětský adventní kalendář, po kterém jim zůstanou nejen zdravé zuby, ale také krásná památka, nechte se inspirovat následujícími řádky. Přinášíme vám deset skvělých tipů na jedinečné adventní kalendáře pro kluky i holky.

Nejlepší adventní kalendáře pro děti

Pro milovníky lega

Adventní kalendář LEGO skrývá plno překvapivých kostiček pro kluky i holky.

Originální Vánoční kalendář

Adventní kalendář pro děti se dřevěnými hračkami. Nechybí mašinka, sněhulák ani zvířátka.

Pro malé čtenáře

Místo jedné čokolády, denně jednu pohádku. 24 různých příběhů, které si děti zamilují.

Všechny tipy na adventní kalendáře pro kluky i holky

1. Adventní kalendář s koníky

Adventní kalendář Schleich - recenze

Cena od 699 Kč na 4home.cz

Tento adventní kalendář spojuje s těmi klasickými jen jediná věc – 24 okének. Za nimi se však neskrývají čokoládky, ale figurky a předměty z prostředí stájí. Pokud se vaše dítě zajímá o koníky, s tímto adventním kalendářem pro děti rozhodně nesáhnete vedle.

Za okénky na děti čekají kromě klisny a hříbátka také štěně, kočička, kuřátko nebo postava holčičky. U předmětů se mohou radovat z jablíček, uzdy, kosti pro pejska i misky. A pokud by snad koníci nebyli to pravé, můžete zakoupit edici s africkými nebo domácími zvířaty. Ať tak či tak, vaší holčičce nebo chlapečkovi se pokojík rozroste o pěknou sbírku figurek.

2. Adventní kalendář pro závodníky

Adventní kalendář Hot Wheels - recenze

Cena od 699 Kč na Alza.cz

Adventní kalendář Hot Wheels boří mýty o tom, že si pod značkou můžete představit jen pouhou autodráhu. Tradiční počet 24 okének představuje cestu plnou nových modelů aut ve společnosti sněhuláka, skokánku ze sněhu i stromků.

Po otevření všech dvířek si mohou děti obrázek z krabičky ponechat a využívat ho jako dráhu. Je krásně ilustrovaný a objevené doplňky do něj zapadají. Adventní kalendář se hodí pro všechny děti, které si vyhrají s auťáky. Pokud máte malé závodníky dva, můžete pořídit i podobnou verzi dalšího adventního kalendáře Hot Wheels.

3. Dřevěný adventní kalendář Small Foot

Dřevěný adventní kalendář Small Foot - adventní kalendáře

Cena od 1572 Kč na Dudlu.cz

Dřevo okouzlilo i další výrobce hraček a dekorací. Díky tomu můžete obdivovat další adventní kalendář vyrobený ze dřeva, tentokrát od značky Small Foot. Ani zde nechybí LED osvětlení, které mu přidává na kráse a sváteční atmosféře.

Kalendář je ozdoben motivem nočního města, kterým uhání Santa Claus se soby a kočárem plným dárků. Tradičních 24 šuplíků vyzývá k naplnění těmi nejchutnějšími sladkostmi nebo malými dárky. A pokud by se vám zdálo vyobrazení Vánoc moc americké, sáhněte po sněhulákovi s okénky.

4. Dřevěná mašinka s 24 překvapeními

Dřevěná mašinka s 24 překvapeními - adventní kalendáře

Cena od 749 Kč na Goleto.cz

Když se řekne adventní kalendář, je typické představit si ten, který se nejčastěji objevuje v regálech obchodů. Málokoho napadne, že adventní kalendář může mít i podobu vláčku. Navíc vyrobeného ze dřeva namísto plastových dílků.

Této dřevěné mašince vévodí červená barva, která spolu se zlatými a bílými detaily zapadá do konceptu správné vánoční atmosféry. Mašinka je opatřena 24 šuplíčky. Ty jsou prázdné, abyste do nich mohli schovat drobnosti, které vás zrovna napadnou. Můžete si ji schovat i na další roky, aby dítě vědělo, na co se může těšit.

5. Adventní kalendář Playmobil

Adventní kalendář od Playmobil - adventní kalendáře pro děti

Cena od 599 Kč na 4kids.cz

Hračky od Playmobil nejsou žádná novinka a jistě se objeví pod stromečkem jako dárek pro nejedno děťátko. Už jste ale viděli jejich adventní kalendář? Jako motiv posloužil piknik členů královské rodiny v parku.

Celkem 24 okének obsahuje postavičky, zvířátka, rostliny, loďku, kočárek a předměty potřebné k pikniku. Děti si tak mohou vytvořit celou scenérii. O něco dražší variantou adventního kalendáře od stejného výrobce je Novelmore Dariova dílna. Figurky s rytířskou tématikou i královský piknik jsou určeny dětem od 4 let.

6. Dřevěný adventní kalendář s LED osvětlením

Dřevěný adventní kalendář s LED osvětlením - adventní kalendáře

Cena od 499 Kč na 4home.cz

Adventní kalendáře nemusejí být vyrobené jen z papíru. A už vůbec nemusí být nutné je po vyprázdnění vyhazovat, protože svůj účel splnily a ničemu dalšímu neposlouží. Přesvědčit vás může dřevěný adventní kalendář s názvem Secrets of Santa.

Jak už název vypovídá, kalendář je se svými 24 okénky připraven postupně odhalovat svá tajemství. Okénka plní funkci malých šuplíčků, které můžete naplnit podle vlastní fantazie. Nejenže je dřevěný a krásně zdobený, ale také svítí. Pokud se ho tedy rozhodnete využít zároveň i jako vánoční dekoraci, neuděláte chybu.

7. Čarodějný adventní speciál

Adventní kalendář Harry Potter - recenze

Cena od 699 Kč na imago.cz

Harry Potter si stále ještě nepřestal získávat srdce fanoušků. Ikona čarodějnického světa se z knihy přenesla do adventního kalendáře, aby dětem zpříjemnila čas při čekání na Ježíška. S množstvím úkolů, vzpomínkových kartiček a omalovánek jim bude ubíhat mnohem rychleji.

V případě, že se vaše dítko učí anglicky, o to lépe. Veškerý obsah knihy je totiž v angličtině. Proto je logické, že má kniha 25 okének namísto běžných 24. Britské děti totiž rozbalují dárky až 25. 12. My ale s obdarováváním nemusíme otálet a onen 25. den můžeme považovat za jakýsi bonus.

8. Vánoční pekárna od Small Foot

Vánoční pekárna od Small Foot - adventní kalendáře

Cena od 1156 Kč na Dudlu.cz

Dřevěné adventní kalendáře nemusejí splňovat jen zábavní a dekorační funkci. Jejich koupí můžete rovněž i podpořit něco dobrého. Třeba jako v případě vánoční pekárny od německé značky Small Foot by Legler.

Kalendář samotný je vyrobený ze dřeva získaného od lesnických společností, které podporují zalesňování. Část zisku z prodeje navíc putuje k nadaci Radost dětem. Jako námět byla zvolena pekárna. V ní můžete kromě pece spatřit i figurky s odpovídajícími čepečky. Celé prostředí pekárny je krásně nasvícené.

9. Vrtulník na dálkové ovládání

Adventní kalendář Carrera - recenze

Cena od 1 099 Kč na Heureka.cz

Adventní kalendář nemusí být jen o vybalování čokoládek nebo hotových hraček. Firma Carrera přišla s nápadem na sestavení vrtulníku na dálkové ovládání při čekání na další kupu dárků. Děti každý den objeví dílek nutný pro dokončení modelu vrtulníku.

Vrtulník prokazuje službu ještě dlouho poté. Zakládá si na odolné konstrukci, navíc je opatřen LED osvětlením. Lze jej ovládat až na dálku 100 metrů. Samozřejmostí je systém zajišťující stabilizaci. Doba letu se může vyšplhat až k deseti minutám. Kvůli svému charakteru je však vhodný spíše pro větší děti.

10. Adventní kalendář s hračkami ze dřeva

Adventní kalendář Woody - recenze

Cena od 569 Kč na 4home.cz

Každý ví, že si dřevěné hračky udržují svoji kvalitu. Pokud tak chcete svým ratolestem darovat něco, s čím si třeba jednou budou hrát i jejich potomci, vsaďte na tento adventní kalendář. Většina hraček má v sobě nějakým způsobem zakomponované dřevo.

Adventní kalendář Woody postupně odkrývá koleje, mašinku s vagónky, zvířátka, stromky, sněhuláka, dopravní značky a dva človíčky. Zvířátka jsou hospodářská. Koníkovi dělá společnost ještě prase, kráva a ovečka. Obal doporučujeme nevyhazovat. Ilustrací by byla škoda a děti si s ním pravděpodobně ještě vyhrají.

11. Knižní kolekce

Disney Pohádkový adventní kalendář

Cena od 184 Kč na Alza.cz

Místo jedné čokolády, denně jednu pohádku. Takto jednoduše lze popsat knižní adventní kalendáře, které obsahují celkem 24 krásných pohádkových knížek, jež si můžete se svými dětmi číst třeba jako pohádku na dobrou noc.

V širokém výběru najdete nejrůznější pohádkové příběhy, které si vaše děti bezesporu zamilují. Zkuste vsadit na pohádkové klasiky od Disney, originální příběhy od české autorky nebo knižní kolekce o populární Tlapkové patrole či Prasátku Pepovi.

12. Tvořivý adventní kalendář

Tvořivý adventní kalendář

Cena od 336 Kč na AgátinSvět.cz

Pokud máte doma malého kreativce, vhodným řešením bude tvořivý adventní kalendář. Kalendář obsahuje 24 kreativních úkolů s vánoční tematikou. Vaše dítko se pomocí kalendáře naučí, jak vyrobit vánoční svícen, roztomilé dekorace či veselý přívěsek na školní tašku.

Tvořivé adventní kalendáře pomáhají dětem rozvíjet kreativitu i motorické schopnosti. Zároveň jsou skvělými pomocníky pro zaneprázdněné rodiče, kteří mohou během tvořivé chvilky svých ratolestí dohánět adventní resty.

Náš tipNáš tip

Předvánoční – adventní kalendáře nejsou jen pro děti. Čtěte také tipy na adventní kalendáře pro ženy a adventní kalendáře pro muže.

13. Lego adventní kalendář

Lego adventní kalendáře

Cena od 469 Kč na Alza.cz

Pokud vaše dítě miluje Lego, pak je ideální volbou Lego adventní kalendář. Malí stavitelé se jistě nebudou moci dočkat dalšího dne, kdy za očíslovaným okénkem najdou další lego dílek či postavičku.

V pestré nabídce najdete sety s nejrůznějšími motivy, vhodné pro děti již od 6 let. Objevte adventní kalendáře vytvořené speciálně pro holčičky, či kalendáře s motivy oblíbených filmů jako Harry Potter či sága Star Wars – super adventní kalendář pro kluky.

14. Kalendář s 3D betlémem a koledami

Kalendář s 3D betlémem a koledami

Cena od 161 Kč na Alza.cz

Unikátní adventní kalendář s názvem V Betlémě se svítí je parádní kombinací tvořivého i knižního kalendáře. Betlém tradičně patří mezi nejvýznamnější symboly Vánoc. Sestavte si se svými dětmi jeho trojrozměrný model. Užijete si při tom nejen spoustu legrace, ale získáte tak i originální vánoční dekoraci vlastní výroby.

V adventním kalendáři najdete celkem 24 koled, vánočních říkanek a také vystřihovánky. Na každý den adventního období je pro vás a vašeho potomka připravena jedna vánoční koleda či říkanka a jedna vystřihovánka, která je součástí modelu Betléma.

15. Dřevěný adventní kalendář

Dřevěný adventní kalendář

Cena od 149 Kč na 4home.cz

Hledáte adventní kalendář, který bude sloužit i jako dekorace? Objevte roztomilý dřevěný kalendář s vánočními motivy. Kalendář tvoří precizně opracovaná lišty s čísly od 1 do 24, po které se pohybuje posuvný sněhulák či vánoční autíčko. Díky těmto veselým motivům se hodí i jako domácí adventní kalendář pro děti.

Kalendář z přírodního dřeva díky svým praktickým rozměrům a decentnímu vzhledu zapadne do každého interiéru. Kouzelné vánoční motivy navíc zaujmou i vaše děti, pro které bude odpočítávání dnů o to větší zábava. Kalendář není opatřen letopočtem, je tedy možné ho používat i během následujících let.

16. Adventní kalendář Baby born

Adventní kalendář Baby born - recenze

Cena od 1 199 Kč na Alza.cz

Kdo by neznal panenku Baby born? Od svého vzniku v roce 1991 udělala radost nespočtu dítek. Její charakter je různý, od blonďatých holčiček přes hnědovlasé chlapečky až po malé černoušky. A nyní se otevírá možnost zakoupit i adventní kalendář.

V okénkách se však neschovávají zmenšeniny panenek, jak by někdo možná čekal. Děti po odhalení získají šikovné doplňky a kousky oblečení. Svou panenku tak mohou obléct do botiček se sněhulákem nebo tepláků se sobem. A pokud by někdo dával přednost Baby Annabell, i pro ni byl vytvořen adventní kalendář.

17. Adventní kalendář s Ryderem a jeho psí partou

Adventní kalendář Tlapková patrola - recenze

Cena od 1 399 Kč na Alza.cz

Že vám jméno Ryder nic neříká? A co takhle Marshall nebo Chase? Ano, řeč je o oblíbené Tlapkové patrole, která pronikla snad již do každé domácnosti s malými špunty. Kdo by taky neodolal mluvícím pejskům, kterým se každý den podaří nový záchranářský kousek.

Součástí adventního kalendáře je 24 hraček motivovaných právě Tlapkovou patrolou. V okénkách je schováno 7 pejsků, ptáček, hlemýžď a další předměty ze zimního období. Dětem dáte možnost posbírat jejich oblíbené hrdiny zakomponované do vánočních dnů. Ryder sice chybí, ale při troše kreativity si jistě najdete způsob, jak si ho vyrobit.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 5.0 (3 hlasy)

Autor článku

Michaela
Michaela

Kromě dobré kávy a hudby miluju nakupování. A především nakupování online. Ve světě e-shopů jsem jako doma a vždy vím, kde se co šustne. Proto vám mohu přinášet ty nejlepší tipy na dárky pro vaše blízké.

Podobné články