DobráVíla.cz - vaše průvodkyně světem dárků DobráVíla.cz - vaše průvodkyně světem dárků
Menu

Nejlepší adventní kalendáře pro děti 2023

16.1.2023 Michaela Michaela

Předvánoční období je neodmyslitelně spojeno s adventním kalendářem. Snad každý z nás si pamatuje, s jakým nadšením chodil otvírat maličká okýnka a počítal, kolik dní zbývá do Vánoc. Zobání často nepříliš kvalitní čokolády však není jediný způsob, jak odpočítávat, za kolik dní přijde Ježíšek.

Pokud chcete svým ratolestem věnovat originální dětský adventní kalendář, po kterém jim zůstanou nejen zdravé zuby, ale také krásná památka, nechte se inspirovat následujícími řádky. Přinášíme vám deset skvělých tipů na jedinečné adventní kalendáře pro kluky i holky.

Nejlepší adventní kalendáře pro děti

Pro milovníky lega

Adventní kalendář LEGO skrývá plno překvapivých kostiček pro kluky i holky.

Originální Vánoční kalendář

Adventní kalendář pro děti se dřevěnými hračkami. Nechybí mašinka, sněhulák ani zvířátka.

Pro malé čtenáře

Místo jedné čokolády, denně jednu pohádku. 24 různých příběhů, které si děti zamilují.

Všechny tipy na adventní kalendáře pro kluky i holky

1. Adventní kalendář s koníky

Adventní kalendář pro holky s koníky

4home.cz

Tento adventní kalendář spojuje s těmi klasickými jen jediná věc – 24 okének. Za nimi se však neskrývají čokoládky, ale figurky a předměty z prostředí stájí. Pokud se vaše dítě zajímá o koníky, s tímto adventním kalendářem pro děti rozhodně nesáhnete vedle.

Za okénky na děti čekají kromě klisny a hříbátka také štěně, kočička, kuřátko nebo postava holčičky. U předmětů se mohou radovat z jablíček, uzdy, kosti pro pejska i misky. A pokud by snad koníci nebyli to pravé, můžete zakoupit edici s dinosaury nebo domácími zvířaty. Ať tak či tak, vaší holčičce nebo chlapečkovi se pokojík rozroste o pěknou sbírku figurek.

2. Čarodějný adventní speciál

Adventní kalendář Harry Potter 2022 - Vánoce v magickém světě

imago.cz

Harry Potter si stále ještě nepřestal získávat srdce fanoušků. Ikona čarodějnického světa se z knihy přenesla do adventního kalendáře Harry Potter – Vánoce v magickém světě, aby dětem zpříjemnila čas při čekání na Ježíška. S množstvím dárečků v podobě přívěsků, razítek, puzzle i ponožek jim budou dlouhé zimní večery ubíhat mnohem rychleji.

3. Vánoční kalendář Pokémon TCG

ADC Pokémon TCG Holiday Calendar Adventní kalendář

Dobré knihy.cz

Speciální Adventní kalendář z prostředí Pokémon nadchne nejednoho fanouška. Kalendář je nadupaný od prvního dne až po ten čtyřiadvacátý. Dostanete 8 foil promo karet s vánočním razítkem. Zaručeně rozšíříte svou sbírku o 1 VMAX Pokémona a 2 V Pokémony. Co na vás čeká v 12 booster boxech? Bude tam nějaký banger?

4. Dřevěný adventní kalendář Small Foot

Dřevěný adventní kalendář Small Foot - adventní kalendáře

Dudlu.cz

Dřevo okouzlilo i další výrobce hraček a dekorací. Díky tomu můžete obdivovat další adventní kalendář vyrobený ze dřeva, tentokrát od značky Small Foot. Ani zde nechybí LED osvětlení, které mu přidává na kráse a sváteční atmosféře.

Kalendář je ozdoben motivem nočního města, kterým uhání Santa Claus se soby a kočárem plným dárků. Tradičních 24 šuplíků vyzývá k naplnění těmi nejchutnějšími sladkostmi nebo malými dárky. A pokud by se vám zdálo vyobrazení Vánoc moc americké, sáhněte po sněhulákovi s okénky.

5. Adventní kalendář Marvel

Adventní kalendář Marvel - adventní kalendáře pro děti

Alza.cz

Nevyhnulo se vaší domácnosti marvelové šílenství? To nás vůbec nepřekvapuje. Aby měla láska k těmto postavám dlouhého trvání, můžete ji prohloubit adventním kalendářem s odpovídajícími postavičkami. Vhodný je pro děti již od 3 let.

Funko POP! postavičky z Marvel filmů se postupně objevují ve 24 okénkách. Vyrobené jsou z vinylu a stejně jako totožný typ figurek na jiné téma jsou vhodné jako sběratelské. Figurky se vrtí ze strany na stranu a momentálně patří k nejoblíbenějším sběratelským postavičkám. V tomto kalendáři nechybí zmenšený Captain America, Thanos, Venom ani Iron Man.

6. Adventní kalendář Playmobil

Adventní kalendář Playmobil mořské panny

4kids.cz

Hračky od Playmobil nejsou žádná novinka a jistě se objeví pod stromečkem jako dárek pro nejedno děťátko. Už jste ale viděli jejich adventní kalendář? Jako motiv posloužil piknik členů královské rodiny v parku.

Celkem 24 okének obsahuje postavičky, zvířátka, rostliny, loďku, kočárek a předměty potřebné k pikniku. Děti si tak mohou vytvořit celou scenérii. O něco dražší variantou adventního kalendáře od stejného výrobce je Novelmore Dariova dílna. Figurky s rytířskou tématikou i královský piknik jsou určeny dětem od 4 let.

7. Adventní kalendář Baby born

Adventní kalendář Baby born

Alza.cz

Kdo by neznal panenku Baby born? Od svého vzniku v roce 1991 udělala radost nespočtu dítek. Její charakter je různý, od blonďatých holčiček přes hnědovlasé chlapečky až po malé černoušky. A nyní se otevírá možnost zakoupit i adventní kalendář.

V okénkách se však neschovávají zmenšeniny panenek, jak by někdo možná čekal. Děti po odhalení získají šikovné doplňky a kousky oblečení. Svou panenku tak mohou obléct do botiček se sněhulákem nebo tepláků se sobem. A pokud by někdo dával přednost Baby Annabell, i pro ni byl vytvořen adventní kalendář.

8. Adventní kalendář Fortnite

Adventní kalendář Fortnite - adventní kalendáře pro děti

Alza.cz

Zmiňovali se někdy vaše děti o hře Fortnite? A chystáte se jim k Vánocům koupit i něco, co s touto hrou nějak souvisí? Pak můžete začít už při adventu a zkrátit jim čekání na dárky adventním kalendářem s figurkami z této oblíbené hry.

Kalendář obsahuje 24 zmenšených verzí Funko POP! figurek, které jsou obecně známé pro své legrační zpracování hrdinů ze světa komiksů, filmů, her apod. V tomto případě tedy odkazují na Fortnite. Výhodou takového kalendáře je, že se z něj děti budou těšit ještě dlouho poté, co už Vánoce dávno skončily.

9. Dřevěná mašinka s 24 překvapeními

Dřevěná mašinka s 24 překvapeními - adventní kalendáře

Goleto.cz

Když se řekne adventní kalendář, je typické představit si ten, který se nejčastěji objevuje v regálech obchodů. Málokoho napadne, že adventní kalendář může mít i podobu vláčku. Navíc vyrobeného ze dřeva namísto plastových dílků.

Této dřevěné mašince vévodí červená barva, která spolu se zlatými a bílými detaily zapadá do konceptu správné vánoční atmosféry. Mašinka je opatřena 24 šuplíčky. Ty jsou prázdné, abyste do nich mohli schovat drobnosti, které vás zrovna napadnou. Můžete si ji schovat i na další roky, aby dítě vědělo, na co se může těšit.

10. Adventní kalendář s Ryderem a jeho psí partou

Adventní kalendář Tlapková patrola - recenze

Heureka.cz

Že vám jméno Ryder nic neříká? A co takhle Marshall nebo Chase? Ano, řeč je o oblíbené Tlapkové patrole, která pronikla snad již do každé domácnosti s malými špunty. Kdo by taky neodolal mluvícím pejskům, kterým se každý den podaří nový záchranářský kousek.

Součástí adventního kalendáře je 24 hraček motivovaných právě Tlapkovou patrolou. V okénkách je schováno 7 pejsků, ptáček, hlemýžď a další předměty ze zimního období. Dětem dáte možnost posbírat jejich oblíbené hrdiny zakomponované do vánočních dnů. Ryder sice chybí, ale při troše kreativity si jistě najdete způsob, jak si ho vyrobit.

11. Adventní kalendář Porsche 911 RSR

Adventní kalendář Porsche 911 RSR

Heureka.cz

Adventní kalendář nemusí být jen o vybalování čokoládek nebo hotových hraček. Firma Carrera přišla s nápadem na sestavení Porsche 911 RSR pro autodráhy Digital 124 při čekání na další kupu dárků. Děti každý den objeví dílek nutný pro dokončení modelu auta.

Porsche prokazuje službu ještě dlouho poté. Zakládá si na odolné konstrukci, navíc má funkční zadní i přední světla.

12. Adventní kalendář Woody s hračkami ze dřeva

Adventní kalendář Woody - recenze

Feedo.cz

Každý ví, že si dřevěné hračky udržují svoji kvalitu. Pokud tak chcete svým ratolestem darovat něco, s čím si třeba jednou budou hrát i jejich potomci, vsaďte na tento adventní kalendář. Většina hraček má v sobě nějakým způsobem zakomponované dřevo.

Adventní kalendář Woody postupně odkrývá koleje, mašinku s vagónky, zvířátka, stromky, sněhuláka, dopravní značky a dva človíčky. Zvířátka jsou hospodářská. Koníkovi dělá společnost ještě prase, kráva a ovečka. Obal doporučujeme nevyhazovat. Ilustrací by byla škoda a děti si s ním pravděpodobně ještě vyhrají.

13. Knižní Adventní kalendář Disney

Knižní Adventní kalendář Disney

Knihy Dobrovský.cz

Místo jedné čokolády, denně jednu pohádku. Takto jednoduše lze popsat knižní adventní kalendáře, které obsahují celkem 24 krásných pohádkových knížek, jež si můžete se svými dětmi číst třeba jako pohádku na dobrou noc.

V širokém výběru najdete nejrůznější pohádkové příběhy, které si vaše děti bezesporu zamilují. Zkuste vsadit na pohádkové klasiky od Disney, originální příběhy od české autorky nebo stírací knižku o populární Tlapkové patrole či Prasátku Pepovi.

14. Adventní kalendář pro závodníky

Adventní kalendář pro závodníky

Alza.cz

Adventní kalendář Hot Wheels boří mýty o tom, že si pod značkou můžete představit jen pouhou autodráhu. Tradiční počet 24 okének představuje cestu plnou nových modelů aut ve společnosti sněhuláka, skokánku ze sněhu i stromků.

Po otevření všech dvířek si mohou děti obrázek z krabičky ponechat a využívat ho jako dráhu. Je krásně ilustrovaný a objevené doplňky do něj zapadají. Adventní kalendář se hodí pro všechny děti, které si vyhrají s auťáky. Pokud máte malé závodníky dva, můžete pořídit i podobnou verzi dalšího adventního kalendáře Hot Wheels.

15. Tvořivý adventní kalendář

Tvořivý adventní kalendář

Agátin Svět.cz

Pokud máte doma malého kreativce, vhodným řešením bude tvořivý adventní kalendář. Kalendář obsahuje 24 kreativních úkolů s vánoční tematikou. Vaše dítko se pomocí kalendáře naučí, jak vyrobit vánoční svícen, roztomilé dekorace či veselý přívěsek na školní tašku.

Tvořivé adventní kalendáře pomáhají dětem rozvíjet kreativitu i motorické schopnosti. Zároveň jsou skvělými pomocníky pro zaneprázdněné rodiče, kteří mohou během tvořivé chvilky svých ratolestí dohánět adventní resty.

Náš tip

Předvánoční – adventní kalendáře nejsou jen pro děti. Čtěte také tipy na adventní kalendáře pro ženy a adventní kalendáře pro muže.

16. Lego adventní kalendář

Lego adventní kalendář pro děti

Alza.cz

Pokud vaše dítě miluje Lego, pak je ideální volbou Lego adventní kalendář. Malí stavitelé se jistě nebudou moci dočkat dalšího dne, kdy za očíslovaným okénkem najdou další lego dílek či postavičku.

V pestré nabídce najdete sety s nejrůznějšími motivy, vhodné pro děti již od 6 let. Objevte adventní kalendáře vytvořené speciálně pro holčičky, či kalendáře s motivy oblíbených filmů jako Harry Potter či sága Star Wars – super adventní kalendář pro kluky.

17. Kalendář s 3D betlémem a koledami

Kalendář s 3D betlémem a koledami

Alza.cz

Unikátní adventní kalendář s názvem V Betlémě se svítí je parádní kombinací tvořivého i knižního kalendáře. Betlém tradičně patří mezi nejvýznamnější symboly Vánoc. Sestavte si se svými dětmi jeho trojrozměrný model. Užijete si při tom nejen spoustu legrace, ale získáte tak i originální vánoční dekoraci vlastní výroby.

V adventním kalendáři najdete celkem 24 koled, vánočních říkanek a také vystřihovánky. Na každý den adventního období je pro vás a vašeho potomka připravena jedna vánoční koleda či říkanka a jedna vystřihovánka, která je součástí modelu Betléma.

18. Dřevěný adventní kalendář

Dřevěný adventní kalendář

4home.cz

Hledáte adventní kalendář, který bude sloužit i jako dekorace? Objevte roztomilý dřevěný kalendář s vánočními motivy. Kalendář tvoří precizně opracovaná lišty s čísly od 1 do 24, po které se pohybuje posuvný sněhulák či vánoční autíčko. Díky těmto veselým motivům se hodí i jako domácí adventní kalendář pro děti.

Kalendář z přírodního dřeva díky svým praktickým rozměrům a decentnímu vzhledu zapadne do každého interiéru. Kouzelné vánoční motivy navíc zaujmou i vaše děti, pro které bude odpočítávání dnů o to větší zábava. Kalendář není opatřen letopočtem, je tedy možné ho používat i během následujících let.

19. Dřevěný adventní kalendář s LED osvětlením

Dřevěný adventní kalendář s LED osvětlením - adventní kalendáře

4home.cz

Adventní kalendáře nemusejí být vyrobené jen z papíru. A už vůbec nemusí být nutné je po vyprázdnění vyhazovat, protože svůj účel splnily a ničemu dalšímu neposlouží. Přesvědčit vás může dřevěný adventní kalendář s názvem Secrets of Santa.

Jak už název vypovídá, kalendář je se svými 24 okénky připraven postupně odhalovat svá tajemství. Okénka plní funkci malých šuplíčků, které můžete naplnit podle vlastní fantazie. Nejenže je dřevěný a krásně zdobený, ale také svítí. Pokud se ho tedy rozhodnete využít zároveň i jako vánoční dekoraci, neuděláte chybu.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 5.0 (4 hlasy)

Autor článku

Michaela
Michaela

Kromě dobré kávy a hudby miluju nakupování. A především nakupování online. Ve světě e-shopů jsem jako doma a vždy vím, kde se co šustne. Proto vám mohu přinášet ty nejlepší tipy na dárky pro vaše blízké.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář