DobráVíla.cz - vaše průvodkyně světem dárků DobráVíla.cz - vaše průvodkyně světem dárků
Menu

Nejlepší adventní kalendáře pro děti 2021

Datum 25.11.2020 Michaela Michaela

Předvánoční období je neodmyslitelně spojeno s adventním kalendářem. Snad každý z nás si pamatuje, s jakým nadšením chodil otvírat maličká okýnka a počítal, kolik dní zbývá do Vánoc. Zobání často nepříliš kvalitní čokolády však není jediný způsob, jak odpočítávat, za kolik dní přijde Ježíšek.

Pokud chcete svým dětem věnovat originální adventní kalendář, po kterém jim zůstanou nejen zdravé zuby, ale také krásná památka, nechte se inspirovat následujícími řádky. Přinášíme vám deset skvělých tipů na jedinečné adventní kalendáře pro děti.

Náš tipNáš tip

Předvánoční kalendáře nejsou jen pro děti. Čtěte také tipy na adventní kalendáře pro ženy a adventní kalendáře pro muže.

TOP3 adventní kalendáře pro děti

Originální kalendář

Prázdný dřevěný kalendář, do kterého můžete schovat dobroty a menší hračky.

Pro milovníky lega

Adventní kalendář LEGO skrývá plno překvapivých kostiček pro kluky i holky.

Pro malé čtenáře

Místo jedné čokolády, denně jednu pohádku. 24 různých příběhů, které si děti zamilují.

Všechny tipy

1) Knižní kolekce

Disney Pohádkový adventní kalendář

Cena od 184 Kč na Alza.cz

Místo jedné čokolády, denně jednu pohádku. Takto jednoduše lze popsat knižní adventní kalendáře, které obsahují celkem 24 krásných pohádkových knížek, jež si můžete se svými dětmi číst třeba jako pohádku na dobrou noc.

V širokém výběru najdete nejrůznější pohádkové příběhy, které si vaše děti bezesporu zamilují. Zkuste vsadit na pohádkové klasiky od Disney, originální příběhy od české autorky nebo knižní kolekce o populární Tlapkové patrole či Prasátku Pepovi.

2) Tvořivý adventní kalendář

Tvořivý adventní kalendář

Cena od 299 Kč na Alza.cz

Pokud máte doma malého kreativce, vhodným řešením bude tvořivý adventní kalendář. Kalendář obsahuje 24 kreativních úkolů s vánoční tematikou. Vaše dítko se pomocí kalendáře naučí, jak vyrobit vánoční svícen, roztomilé dekorace či veselý přívěsek na školní tašku.

Tvořivé adventní kalendáře pomáhají dětem rozvíjet kreativitu i motorické schopnosti. Zároveň jsou skvělými pomocníky pro zaneprázdněné rodiče, kteří mohou během tvořivé chvilky svých ratolestí dohánět adventní resty.

3) Kalendář s figurkami

Kalendář s figurkami

Cena od 499 Kč na 4home.cz

Perfektním tipem na adventní kalendář pro děti je kalendář s figurkami. Místo čokolády a jiných sladkostí se za očíslovanými okýnky skrývají nejrůznější postavičky a figurky, které dohromady tvoří krásnou hrací sadu.

Adventní kalendář s figurkami je dostupný hned v několika variantách, můžete tedy své dítko potěšit přesně tím typem hraček, které ho opravdu zabaví. Objevte sadu s domácími zvířátky, mašinkou či set pro milovníky koní, který obsahuje figurky koníků i malého ošetřovatele – ideální jako adventní kalendář pro dívky.

4) Adventní kalendář pro nejmenší – Kouzelné čtení

Adventní kalendář Kouzelné čtení

Cena od 179 Kč na Albi.cz

Většina rodičů malých předškoláků i školáků již jistě zná jedinečné knihy s chytrou tužkou Albi. Jedná se o interaktivní knihy, které v kombinaci se speciální tužkou přehrávají zvuky a povídaní o daných tématech. V posledních letech se knihy s tužkou Albi staly opravdovým hitem mezi malými čtenáři i jejich rodiči.

Albi adventní kalendář je skvělá vzdělávací pomůcka, se kterou si vy i vaše dítko užijete spoustu legrace. Kniha obsahuje více než 300 zvuků a textů, které vás provedou adventním časem. V interaktivní knize na vás čeká nejen vánoční pohádka či koledy, které si můžete se svými dětmi zazpívat, ale také nejrůznější úkoly, díky nimž bude vás advent plný zábavy a dobrodružství.

5) Lego adventní kalendář

Lego adventní kalendáře

Cena od 469 Kč na Alza.cz

Pokud vaše dítě miluje Lego, pak je ideální volbou Lego adventní kalendář. Malí stavitelé se jistě nebudou moci dočkat dalšího dne, kdy za očíslovaným okénkem najdou další lego dílek či postavičku.

V pestré nabídce najdete sety s nejrůznějšími motivy, vhodné pro děti již od 6 let. Objevte adventní kalendáře vytvořené speciálně pro holčičky, či kalendáře s motivy oblíbených filmů jako Harry Potter či sága Star Wars – super adventní kalendář pro kluky.

6) Kalendář s 3D betlémem a koledami

Kalendář s 3D betlémem a koledami

Cena od 161 Kč na Alza.cz

Unikátní adventní kalendář s názvem V Betlémě se svítí je parádní kombinací tvořivého i knižního kalendáře. Betlém tradičně patří mezi nejvýznamnější symboly Vánoc. Sestavte si se svými dětmi jeho trojrozměrný model. Užijete si při tom nejen spoustu legrace, ale získáte tak i originální vánoční dekoraci vlastní výroby.

V adventním kalendáři najdete celkem 24 koled, vánočních říkanek a také vystřihovánky. Na každý den adventního období je pro vás a vašeho potomka připravena jedna vánoční koleda či říkanka a jedna vystřihovánka, která je součástí modelu Betléma.

7) Textilní kalendář

Textilní kalendář

Cena od 599 Kč na 4home.cz

Textilní adventní kalendáře se během posledních let staly opravdovým hitem. Jsou nejen velice praktické, ale slouží i jako krásná vánoční dekorace. Kalendář tvoří řetěz, na kterém je zavěšeno 24 látkových sáčků opatřených číslicemi. Sáčky je možné naplnit sladkostmi či drobnými hračkami, jež vaše děti budou jistě s radostí objevovat.

Vedle vánočního řetězu jsou k dostání také látkové kalendáře v podobě stromečku. Uzavíratelné sáčky jsou poskládány do tvaru stromku, který je možné zavěsit na zeď či okno a získat tak originální vánoční dekoraci. Velkou výhodu látkových kalendářů je, že je lze používat každý rok znovu a znovu.

8) Kalendář z dřevěných kostek

Kalendář z dřevěných kostek

Cena od 599 Kč na 4home.cz

Dobrou volbou jsou také adventní kalendáře složené z dřevěných kostek. Kostky jsou opatřeny malými šuplíky, do kterých můžete vašim dětem schovat nejrůznější dobroty nebo menší hračky. Kostky jsou sestaveny do tvary pyramidy, nezabírají tedy příliš prostoru a skvěle zapadnou do každého interiéru.

Dřevěné adventní kalendáře pro děti jsou k dostání v různých provedeních. Velmi populární jsou kostky se skandinávskými motivy. V nabídce však najdete také kalendáře ozdobené obrázky veselých postaviček, které se perfektně hodí do dětských pokojíčků. Kalendáře nejsou označeny rokem a díky jejich kvalitnímu zpracování vám tak mohou sloužit i během dalších let.

9) Adventní skřítek

Adventní skřítek

Cena od 549 Kč na 4home.cz

Opravdu jedinečným adventním kalendářem pro děti je látkový skřítek. Tato varianta je parádní volba pro malé i vetší děti, neboť je zaujme již svým veselým designem. Látkový skřítci se během posledních let staly součástí vánočních dekorací v nejedné domácnosti.

Roztomilý vánoční skřítek je opatřen maličkými kapsami, kam snadno skryjete sladkosti či drobné předměty. Vaše děti si bezesporu užijí spoustu legrace při jejich objevování. Skřítka je možné bez problému využít také následují rok, neboť není opatřen žádným letopočtem.

10) Dřevěný adventní kalendář

Dřevěný adventní kalendář

Cena od 149 Kč na 4home.cz

Hledáte adventní kalendář, který bude sloužit i jako dekorace? Objevte roztomilý dřevěný kalendář s vánočními motivy. Kalendář tvoří precizně opracovaná lišty s čísly od 1 do 24, po které se pohybuje posuvný sněhulák či vánoční autíčko. Díky těmto veselým motivům se hodí i jako domácí adventní kalendář pro děti.

Kalendář z přírodního dřeva díky svým praktickým rozměrům a decentnímu vzhledu zapadne do každého interiéru. Kouzelné vánoční motivy navíc zaujmou i vaše děti, pro které bude odpočítávání dnů o to větší zábava. Kalendář není opatřen letopočtem, je tedy možné ho používat i během následujících let.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 5.0 (1 hlas)

Autor článku

Michaela
Michaela

Kromě dobré kávy a hudby miluju nakupování. A především nakupování online. Ve světě e-shopů jsem jako doma a vždy vím, kde se co šustne. Proto vám mohu přinášet ty nejlepší tipy na dárky pro vaše blízké.

Podobné články