Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Nejlepší adventní kalendáře pro děti 2023

28. 10. 2023 aktualizováno

Předvánoční období je neodmyslitelně spojeno s adventním kalendářem. Snad každý z nás si pamatuje, s jakým nadšením chodil otvírat maličká okýnka a počítal, kolik dní zbývá do Vánoc. Zobání často nepříliš kvalitní čokolády však není jediný způsob, jak odpočítávat, za kolik dní přijde Ježíšek.

Pokud chcete svým ratolestem věnovat originální dětský adventní kalendář, po kterém jim zůstanou nejen zdravé zuby, ale také krásná památka, nechte se inspirovat následujícími řádky. Přinášíme vám mnoho skvělých tipů na jedinečné adventní kalendáře pro kluky i holky.

Nejlepší adventní kalendáře pro děti

Pro milovníky lega

Adventní kalendář LEGO skrývá plno překvapivých kostiček pro kluky i holky.

Originální vánoční kalendář

Adventní kalendář pro děti, který můžete naplnit nejrůznějšími drobnostmi.

Pro malé čtenáře

Místo jedné čokolády, denně jednu pohádku. 24 různých příběhů, které si děti zamilují.

Všechny tipy na adventní kalendáře pro kluky i holky

1. Lektvary z Harryho Pottera

Lektvary z Harryho Pottera - adventní kalendáře děti

Imago.cz

Adventní kalendáře s některými slavnými tematikami se vyrábějí v mnoha a mnoha podobách. Příkladem za všechny je kouzelnický svět Harryho Pottera. Je nepřebernou studnicí zajímavých prvků, ze kterých lze čerpat nápady. Tentokrát se zvolilo téma lektvarů, které se skrývají ve 24 okénkách. Ale nebojte, rodičové, lektvary jsou zcela bezpečné!

Slibujeme, že ze sebe vaše děti omylem neudělají žábu ani netopýra. V lahvičkách, ve kterých se obvykle nacházejí právě rozmanité lektvary, budou v tomto případě třeba náušnice, propisky či přívěsky. Tento výjimečný adventní kalendář vás překvapí svým zpracováním. Má totiž podobu uzamykatelné skříňky, u níž bude k dispozici i zámeček.

2. Úniková hra v adventním kalendáři

Úniková hra v adventním kalendáři - adventní kalendáře děti

4kids.cz

Otevřít okénko, sníst dobrotu, a čekat na další den. Tak to obvykle vypadá v případě klasických adventních kalendářů s čokoládou nebo jinými dobrotami. Co když vám ale řekneme, že mohou děti z obsahu okének těžit ještě v průběhu následujících dní? A nejedná se přitom o hračky ani oblečení. Jde o kalendář značky Ravensburger s únikovou hrou.

Okénka představují 24 tajemných místností opuštěné továrny, ze které se děti musejí dostat ven. V každé místnosti se nachází nové hádanky a hlavolamy, které je potřeba vyřešit pro úspěšný únik z továrny. S řešením hlavolamů pomáhají nápovědy, které jsou k dispozici také online. Tento adventní kalendář má přidanou hodnotu v podobě rozvoje strategie u dětí.

3. Adventní kalendář s koníky

Adventní kalendář pro holky s koníky

4home.cz

Tento adventní kalendář spojuje s těmi klasickými jen jediná věc – 24 okének. Za nimi se však neskrývají čokoládky, ale figurky a předměty z prostředí stájí. Pokud se vaše dítě zajímá o koníky, s tímto adventním kalendářem pro děti rozhodně nesáhnete vedle.

Za okénky na děti čekají kromě klisny a hříbátka také štěně, kočička, kuřátko nebo postava holčičky. U předmětů se mohou radovat z jablíček, uzdy, kosti pro pejska i misky. A pokud by snad koníci nebyli to pravé, můžete zakoupit edici s dinosaury nebo domácími zvířaty. Ať tak či tak, vaší holčičce nebo chlapečkovi se pokojík rozroste o pěknou sbírku figurek.

4. Adventní kalendáře s Harrym Potterem

Svobodný skřítek Dobby - adventní kalendář harry potter

Alza.cz

Adventních kalendářů s motivy Harryho Pottera je tolik, že jsme se rozhodli mu věnovat samostatný tip i článek. Dětem můžete pořídit Harry Potter adventní kalendář s psacími potřebami, dospělým třeba ten, který rozšíří sbírku Lega. Neutrální variantu pak představuje kalendář s ponožkami, které zdobí například znaky jednotlivých kolejí, nástupiště, Moudrý klobouk, Dobby či sova Hedvika.

5. Šperky pro holčičku

Šperky pro holčičku - adventní kalendáře pro děti

Olivie.cz

Adventní kalendář plný ponožek, samolepek nebo hraček už v dnešní době není nic neobvyklého. Ale kalendář se šperky je opravdový klenot. Vězte, že se nevyrábí jen pro dospělé, ale také pro malé parádnice. Pravděpodobně s ním neoslovíte každou holčičku, ale tu, která se po vzoru své maminky ráda parádí, zcela jistě ano. Co uvnitř najde?

Adventní kalendář Olivie má čtyři okénka. V nich bude slečna postupně odkrývat kvalitně provedené šperky ze stříbra, které jsou zdobené zirkony světle růžové barvy. V okénkách najde prstýnek a hned troje stříbrné náušnice. Jedny mají tvar srdíčka, další tlapky a třetí tvar jednorožců. Šperky slibují dlouhou životnost i vysokou odolnost. Prstýnek je nastavitelný.

6. Adventní kalendář s příběhem

Adventní kalendář s příběhem - adventní kalendáře děti

Agátinsvět.cz

Dětmi i rodiči milovaný, to je adventní kalendář s příběhem, který nabízí Agátin svět. Nabízí naprosto neotřelý přístup k adventnímu kalendáři, který nebude jen o bezmyšlenkovitém otevírání okének a spotřebovávání jejich obsahu. Je cestou k vlastnoručně vyrobenému domečku, k jehož vytvoření musí děti projít adventem plným úkolů a nových informací.

Je pro vás těžké si takový kalendář představit? Tak si to pojďme trochu přiblížit. První okénko symbolizuje návštěvu skřítka, o kterého se děti začnou starat. V dalších dnech pro něj najdou v okénkách oblečky i věci potřebné ke stavbě domečku. Tento kalendář je ovšem i tvořením pro vás, rodiče. Bude totiž nutné ho pro děti připravit podle instrukcí.

7. Stavebnice GraviTrax

Stavebnice GraviTrax - adventní kalendáře děti

4kids.cz

Jsou-li vaše děti majiteli startovní sady stavebnice GraviTrax, můžete jim k ní pořídit rozšíření v podobě adventního kalendáře. Ne, že by jim měl samotný adventní kalendář nějak přispět, jeho obsah ale ano. Uvnitř se totiž nacházejí akční kameny, kameny s výhybkami, křižovatkami a zlatá kulička. Vše plně kompatibilní se všemi stavebnicemi z této řady.

Obsah kalendáře je vhodný pro děti od osmi let, získá si ale i starší fanoušky této stavebnice. Samozřejmostí je 24 okének, z čehož vyplývá 24 nových dílků. Aby mohly děti těchto dílků využívat, je opravdu zapotřebí vlastnit již zmiňovanou stavebnici. Teprve tehdy se budou moci z obsahu kalendáře radovat. Samotnou stavebnici GraviTrax lze zakoupit zde.

8. Adventní kalendář Pobertův plánek

Adventní kalendář Pobertův plánek - adventní kalendáře děti

Imago.cz

Harry Potter si stále ještě nepřestal získávat srdce fanoušků. Ikona čarodějnického světa se z knihy přenesla do adventního kalendáře Harry Potter – Pobertův plánek, aby dětem zpříjemnila čas při čekání na Ježíška. S množstvím dárečků v podobě samolepek, zvýrazňovače, puzzlí i ponožek jim budou dlouhé zimní večery ubíhat mnohem rychleji.

9. Vánoční kalendář Pokémon TCG

Vánoční kalendář Pokémon TCG - adventní kalendáře pro děti

Dobré knihy.cz

Speciální Adventní kalendář z prostředí Pokémon nadchne nejednoho fanouška. Kalendář je nadupaný od prvního dne až po ten čtyřiadvacátý. Nachází se v něm například 8 foil promo karet s vánočním razítkem. Svou sbírku děti rozšíří také o booster balíčky a card fun balíčky. Obsahuje také Pokémon mince a přístupový kód pro Pokémon TCG online hru.

10. Dřevěný adventní kalendář Small Foot

Dřevěný adventní kalendář Small Foot - adventní kalendáře

Dudlu.cz

Dřevo okouzlilo i další výrobce hraček a dekorací. Díky tomu můžete obdivovat další adventní kalendář vyrobený ze dřeva, tentokrát od značky Small Foot. Ani zde nechybí LED osvětlení, které mu přidává na kráse a sváteční atmosféře.

Kalendář je ozdoben motivem nočního města, kterým uhání Santa Claus se soby a kočárem plným dárků. Tradičních 24 šuplíků vyzývá k naplnění těmi nejchutnějšími sladkostmi nebo malými dárky. A pokud by se vám zdálo vyobrazení Vánoc moc americké, sáhněte po sněhulákovi s okénky.

11. Adventní kalendář Wednesday

Adventní kalendář Wednesday - adventní kalendáře děti

Imago.cz

Hororový seriál pro dospívající s názvem Wednesday se začal vysílat teprve v roce 2022, už teď má ale silnou základnu fanoušků. Ti prahnou po tom vlastnit co možná nejvíce předmětů, které na tento seriál odkazují. Máte-li ve svém okolí takového fanouška, dopřejte mu adventní kalendář, který mu jeho oblíbený seriál připomene v předvánočním období každý den.

Jedná se o oficiálně licencovaný produkt, který rozšíří bohatství dítěte o 24 krásných dárečků. Jmenovat můžete například hřeben, zrcátko, puzzle, ponožky či samolepky. To vše s motivy odpovídajícími již zmiňovanému seriálu. Nebojte, pavouk ani chodící ruka na dítě nikde nevyskočí. Charakterem výrobků je obsah vhodný pro děti starší šesti let.

12. Adventní kalendář Marvel

Adventní kalendář Marvel - adventní kalendáře děti

Emp-shop.cz

Nevyhnulo se vaší domácnosti marvelové šílenství? To nás vůbec nepřekvapuje. Aby měla láska k těmto postavám dlouhého trvání, můžete ji prohloubit adventním kalendářem s odpovídajícími postavičkami. Vhodný je pro děti již od 3 let.

Funko POP! postavičky z Marvel filmů se postupně objevují ve 24 okénkách. Vyrobené jsou z vinylu a stejně jako totožný typ figurek na jiné téma jsou vhodné jako sběratelské. Figurky se vrtí ze strany na stranu a momentálně patří k nejoblíbenějším sběratelským postavičkám. V tomto kalendáři nechybí zmenšený Captain America, Spiderman či Groot.

13. Adventní kalendář Playmobil

Adventní kalendář Playmobil - adventní kalendáře děti

4kids.cz

Hračky od Playmobil nejsou žádná novinka a jistě se objeví pod stromečkem jako dárek pro nejedno děťátko. Už jste ale viděli jejich adventní kalendář? Jako motiv posloužil vánoční městečko s pekárnou. Celkem 24 okének obsahuje postavičky, zvířátka, suroviny, nábytek, sněhuláka, troubu i stromek. Děti si tak mohou vytvořit celou scenérii.

14. Adventní kalendář Baby Annabell

Adventní kalendář Baby Annabell - adventní kalendáře děti

Alza.cz

Kdo by neznal panenku Baby Annabell? Od svého vzniku udělala radost nespočtu dítek. Její charakter je různý, od blonďatých holčiček přes hnědovlasé chlapečky až po malé černoušky. A nyní se otevírá možnost zakoupit i adventní kalendář.

V okénkách se však neschovávají zmenšeniny panenek, jak by někdo možná čekal. Děti po odhalení získají šikovné doplňky a kousky oblečení. Svou panenku tak mohou obléct do celé řady nových roztomilých oblečků.

15. Star Wars Funko Pop!

Star Wars Funko Pop! - adventní kalendáře děti

Imago.cz

Devítidílná řada filmů z vesmírného prostředí má své diváky napříč všemi věkovými kategoriemi. A proto jsme se rozhodli zařadit tento dárek i mezi adventní kalendáře pro děti. Věříme však, že by udělal radost i každému dalšímu fanouškovi, ať už je jakkoliv starý či mladý. O to spíš, pokud je vášnivým sběratelem oblíbených figurek Funko Pop.

Fanoušky Star Wars potěší 24 figurek, mezi nimiž nechybí hlavní představitelé těchto celovečerních filmů. Na poličce dětského pokoje se tedy postupně objeví např. Darth Vader, Luke Skywalker, princezna Leia či Stormtroopeři. Figurky jsou vysoké 4 cm a jsou vyrobené z vinylu. Pochválit ovšem musíme i design kalendáře, který odpovídá zimnímu období.

16. Dřevěná mašinka s 24 překvapeními

Dřevěná mašinka s 24 překvapeními - adventní kalendáře

Goleto.cz

Když se řekne adventní kalendář, je typické představit si ten, který se nejčastěji objevuje v regálech obchodů. Málokoho napadne, že adventní kalendář může mít i podobu vláčku. Navíc vyrobeného ze dřeva namísto plastových dílků.

Této dřevěné mašince vévodí červená barva, která spolu se zlatými a bílými detaily zapadá do konceptu správné vánoční atmosféry. Mašinka je opatřena 24 šuplíčky. Ty jsou prázdné, abyste do nich mohli schovat drobnosti, které vás zrovna napadnou. Můžete si ji schovat i na další roky, aby dítě vědělo, na co se může těšit.

17. Adventní kalendář s Ryderem a jeho psí partou

Adventní kalendář Tlapková patrola - recenze

Heureka.cz

Že vám jméno Ryder nic neříká? A co takhle Marshall nebo Chase? Ano, řeč je o oblíbené Tlapkové patrole, která pronikla snad již do každé domácnosti s malými špunty. Kdo by taky neodolal mluvícím pejskům, kterým se každý den podaří nový záchranářský kousek.

Součástí adventního kalendáře je 24 hraček motivovaných právě Tlapkovou patrolou. V okénkách je schováno 7 pejsků, ptáček, hlemýžď a další předměty ze zimního období. Dětem dáte možnost posbírat jejich oblíbené hrdiny zakomponované do vánočních dnů. Ryder sice chybí, ale při troše kreativity si jistě najdete způsob, jak si ho vyrobit.

18. Knižní Adventní kalendář Disney

Knižní Adventní kalendář Disney

Knihy Dobrovský.cz

Místo jedné čokolády, denně jednu pohádku. Takto jednoduše lze popsat knižní adventní kalendáře, které obsahují celkem 24 krásných pohádkových knížek, jež si můžete se svými dětmi číst třeba jako pohádku na dobrou noc.

V širokém výběru najdete nejrůznější pohádkové příběhy, které si vaše děti bezesporu zamilují. Zkuste vsadit na pohádkové klasiky od Disney nebo stírací knížku o populární Tlapkové patrole či Prasátku Pepovi.

19. Adventní kalendář pro závodníky

Adventní kalendář pro závodníky - adventní kalendář děti

Alza.cz

Adventní kalendář Hot Wheels boří mýty o tom, že si pod značkou můžete představit jen pouhou autodráhu. Tradiční počet 24 okének představuje cestu plnou nových modelů aut ve společnosti nejrůznějších doplňků.

Po otevření všech dvířek si mohou děti obrázek z krabičky ponechat a využívat ho jako dráhu. Je krásně ilustrovaný a objevené doplňky do něj zapadají. Adventní kalendář se hodí pro všechny děti, které si vyhrají s auťáky.

20. Tvořivý adventní kalendář

Tvořivý adventní kalendář

Agátin Svět.cz

Pokud máte doma malého kreativce, vhodným řešením bude tvořivý adventní kalendář. Kalendář obsahuje 24 kreativních úkolů s vánoční tematikou. Vaše dítko se pomocí kalendáře naučí, jak vyrobit vánoční svícen, roztomilé dekorace či veselý přívěsek na školní tašku.

Tvořivé adventní kalendáře pomáhají dětem rozvíjet kreativitu i motorické schopnosti. Zároveň jsou skvělými pomocníky pro zaneprázdněné rodiče, kteří mohou během tvořivé chvilky svých ratolestí dohánět adventní resty.

Náš tip

Předvánoční – adventní kalendáře nejsou jen pro děti. Čtěte také tipy na adventní kalendáře pro ženy a adventní kalendáře pro muže.

21. Lego adventní kalendář

Lego adventní kalendář pro děti

Alza.cz

Pokud vaše dítě miluje Lego, pak je ideální volbou Lego adventní kalendář. Malí stavitelé se jistě nebudou moci dočkat dalšího dne, kdy za očíslovaným okénkem najdou další lego dílek či postavičku.

V pestré nabídce najdete sety s nejrůznějšími motivy, vhodné pro děti již od 6 let. Objevte adventní kalendáře s motivy oblíbených filmů jako Harry Potter či sága Star Wars – super adventní kalendář pro kluky.

22. Dřevěný adventní kalendář s LED osvětlením

Dřevěný adventní kalendář s LED osvětlením - adventní kalendáře děti

4home.cz

Adventní kalendáře nemusejí být vyrobené jen z papíru. A už vůbec nemusí být nutné je po vyprázdnění vyhazovat, protože svůj účel splnily a ničemu dalšímu neposlouží. Přesvědčit vás může dřevěný adventní kalendář s názvem Horská chata.

Jak už název vypovídá, kalendář je se svými 24 okénky připraven postupně odhalovat svá tajemství. Okénka plní funkci malých šuplíčků, které můžete naplnit podle vlastní fantazie. Nejenže je dřevěný a krásně zdobený, ale také svítí. Pokud se ho tedy rozhodnete využít zároveň i jako vánoční dekoraci, neuděláte chybu.

23. Kalendář s 3D betlémem a koledami

Kalendář s 3D betlémem a koledami

Alza.cz

Unikátní adventní kalendář s názvem V Betlémě se svítí je parádní kombinací tvořivého i knižního kalendáře. Betlém tradičně patří mezi nejvýznamnější symboly Vánoc. Sestavte si se svými dětmi jeho trojrozměrný model. Užijete si při tom nejen spoustu legrace, ale získáte tak i originální vánoční dekoraci vlastní výroby.

V adventním kalendáři najdete celkem 24 koled, vánočních říkanek a také vystřihovánky. Na každý den adventního období je pro vás a vašeho potomka připravena jedna vánoční koleda či říkanka a jedna vystřihovánka, která je součástí modelu Betléma.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 5.0 (4 hlasy)

Autor článku

Michaela
Michaela

Kromě dobré kávy a hudby miluju nakupování. A především nakupování online. Ve světě e-shopů jsem jako doma a vždy vím, kde se co šustne. Proto vám mohu přinášet ty nejlepší tipy na dárky pro vaše blízké.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář