Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Dobrá Víla » Dárky pro ženy

15 tipů na dárky pro sestru k narozeninám i Vánocům

Dárek pro sestru, ségru, sestřičku. Několikrát jste se pohádali, několikrát jste si vjeli do vlasů, několikrát jste na sebe žalovali. Pořád je to ale vaše sestra, jedna z těch nejbližších.

Za těch X let, co si dáváte dárky, jste si koupili snad už všechno. Od knížek přes vstupenky do divadla až po ušatou čepici. Ráda bych vám letošní vánoční nákupy ulehčila, proto jsem pro vás vybrala rovnou 15 dárků pro sestřičku, které by se vaší sestře mohly líbit.

Najdete zde tipy za desítky korun, ale i dražší kousky. Záleží na tom, kolik chcete a můžete do sestřičky investovat, zda jí dárek budete dávat sami, nebo se na něj složíte s dalšími členy rodiny. Většina dárků pro sestru je univerzálních, neplatí tak pouze na Vánoce či narozeniny. Také si můžete projít další stovky tipů na dárky pro ženy.

1. Degustace kvalitního vína/piva

gurmánský tip dárek pro sestru

Degustace kvalitního vína – gurmánský dárek pro sestru

Adrop.cz

Má vaše sestra ráda dobré víno nebo pivo? Udělejte jí radost ochutnávkou různých vín nebo piv přímo ve vinném sklípku či pivovaru. V mnoha případech je dárek jako zážitek mnohem lepší než předmět, na který se bude prášit na poličce.

Nejen ochutnávka, ale také ochutnávka spojená s večeří. Takový dárek se hodí sestře k narozeninám, ale radost může udělat i na Vánoce nebo jmeniny. Nezapomeňte, že degustace se provádí minimálně pro dvě osoby, takže se k ní můžete připojit.

2. Víla Elfe s křídly

dárek pro mladší sestřičku

Víla Elfe s křídly - dárky sestra

Agátin svět.cz

Je vaše sestřička stále malou holčičkou školního věku, která si ze všeho nejvíce ráda hraje a tráví čas ve svém vlastním pohádkovém světě? Pořiďte jí tuto roztomilou Elfe, díky které ve svých pohádkových fantaziích nebude sama. Víla je vhodná jako dárek pro dívky ve věku od 4 do 9 let. Svým charakterem rozvíjí nejen fantazii dítěte, ale také jeho motorické dovednosti.

Figurka Elfe disponuje odnímatelnými křídly a v ruce drží kabelku. Elfe není sama, na cestě do dětských srdcí jí dělá společnost slon Bolero. Figurka víly je vysoká zhruba 7,5 cm, což odpovídá velikosti i dalších figurek řady Tinyly. Každá z figurek má jinou roli, shodují se ovšem v tom, že nikdy nejsou samy. Řada z nich je vybavena i dalším příslušenstvím.

3. Náramek s přívěsky s odkazem na rodinu

dojemný dárek pro sestřičku

Náramek s přívěsky s odkazem na rodinu - dárky pro sestru

iOcel.cz

Je vaše sestřička citlivá duše, kterou dojme i reklama na zvířecí útulek? Na tom není nic špatného. Jen jste možná občas nuceni volit při vašich dialozích opatrná slova. Možná si ale říkáte, jak tuhle její vlastnost promítnout do dárku? Zcela jednoduše. Pořídit jí takový šperk, který ji dojme. Vždyť kdo jiný by ocenil šperk, který v ní vyvolá vzpomínky na dětství.

Tento náramek má takové přívěsky, které odkazují na rodinu a možná i tak trochu na to dětství. Skrývá se mezi nimi totiž vláček a medvídek. Uprostřed toho všeho pak stojí srdíčko s nápisem Family, tedy rodina. Co víc dodat? Kvůli jeho roztomilosti ztrácíme slova. A nejspíš je ztratí i vaše rozněžnělá sestřička, až otevře dárkovou krabičku.

Šperk je vyrobený z chirurgické oceli a disponuje také čtyřmi malými kamínky ze zirkonu. V záloze máme i šperk s trochu jednodušším designem.

4. Kreslení pravou hemisférou

kreativní kurz jako dárek pro sestru

Kreslení pravou hemisférou - dárky pro sestru

Kurzy pro radost.cz

Období Vánoc a zimy znamená spoustu chladných večerů strávených doma. Proto doporučujeme zvolit jako dárek pro sestru k Vánocům něco, díky čemu bude moci tyto večery využívat naplno. Jako tip jsme vybrali velice oblíbený kurz kreslení pravou hemisférou, kterému propadlo už více než 25 000 účastníků. Kurz má celkem 11 částí.

V tomto online kurzu se sestra naučí ovládat techniku kreslení pravou hemisférou. Soustředí se na kresbu osob a provádí studenty tím, jak během kreslení neopomenout žádný detail. Dozví se, jak nakreslit obličej, rysy ve tváři, vlasy i ruce. Naučí se kreslit profil, portrét a dokonce i autoportrét. Zaměřuje se na kreslení podle skutečnosti, nikoliv podle fotografií.

5. Sada na výrobu náramků

kreativní dárek pro sestřičku

Sada na výrobu náramků - dárek pro sestru

Spinkids.cz

Další z našich tipů na dárky pro sestru udělá radost všem slečnám ve věku od 6 let. S jeho pomocí podpoříte svoji sestřičku v kreativitě a tvořivosti a umožníte jí využívat jejích vlastních výrobků. Jak je to možné? Jedná se totiž o sadu na výrobu náramků. Své výtvory nemusí schovávat doma v šuplíku, může z nich vytvořit dárečky pro své kamarádky či rodinu.

Systém tvorby náramků umožňuje opětovné vytváření deseti doplňků. Vybírat může slečna ze 170 korálků s nejrůznějšími vzory a barvami. Sada je doplněna o úložný prostor, ve kterém lze všechny nevyužité korálky skladovat. Na tvorbě korálků může vaše malá sestřička objevovat svoji fantazii a dostane prostor k sebevyjádření a utváření své vlastní osobnosti.

6. Dárková sada parfémů

dárek pro sestru nejen k Vánocům

Dárková sada parfémů – perfektní dárek pro sestru k Vánocům

Notino.cz

Stále nevíte, jak vybrat nejlepší dárek pro svou sestru? Dárková sada parfémů může být vhodnou volbou, jak jí udělat radost. Kromě parfému obsahuje sada také další kosmetiku stejné značky a vůně. Takový dárek se hodí víceméně pod stromeček, ale když ho dáte i k narozeninám nebo jmeninám, nic nezkazíte.

Před výběrem zjistěte, jakou vůni má vaše sestra nejraději, nebo dokonce jaká je její oblíbená značka. Tímto způsobem ji určitě svým dárkem potěšíte. Víte který parfém má sestra nejraději? Vsaďte tedy na jistotu a vyberte jeden z 15 nejoblíbenějších parfémů pro ženy.

7. Vyhlídkový let letadlem

zážitkový dárek pro sestru s trochou adrenalinu

Vyhlídkový let letadlem - zážitkový dárek pro sestru s trochou adrenalinu

Adrop.cz

Nebojí se vaše sestra výšek? Udělejte jí radost dárkem v podobě vyhlídkového letu, na který jen tak nezapomene. Na výběr máte několik možností. Klidný let nad různými částmi Česka. Pohled z ptačí perspektivy si můžete vychutnat také z rogala nebo při motorovém či klasickém paraglidingu.

Pokud máte rádi pořádný adrenalin, nabízí se akrobatický let letadlem, při kterém pilot provádí manévry jako přemety nebo salta.

8. Pohádkové učení od Albi

praktický dárek pro zvídavou sestřičku

Pohádkové učení od Albi - albi tužkaAlbi.cz

Hledáte dárek pro opravdu malou sestřičku? Je jisté, že tříletá princezna neocení šperk ani oblečení. Proto musíte vsadit na něco, co ji zabaví. A tím by podle nás mohla být kniha od Albi, kterou zakoupíte s elektronickou tužkou. Když se tyto dvě věci spojí, vytvoří předpoklad pro to, aby se dítě pobavilo, ale i něco naučilo.

Pohádkové učení provede děti naprostými základy. Seznámí je s barvami, tvary, částmi těla, čísly a podobně. Své znalosti děti utuží pomocí zábavných her a za odměnu jim tužka převypráví pohádku nebo zazpívá. Při objevování navíc děti získají nového kamaráda, kterým je skřítek Zvídálek. Tak jako ony, i on se toho spoustu naučí.

Podobné znalosti děti získají v Předškolákovi, kde si mimo jiné procvičí i pozornost či paměť. Alternativou může být také Encyklopedie pro předškoláky s průvodcem Šimonem.

9. Fotorámeček s fotografií

osobní dárek pro sestru

Fotorámeček s fotografií - osobní dáreček pro sestřičku

4home.cz

Prožili jste se sestrou mnoho společných chvil, které jsou zvěčněny i na fotografii? Zkuste jí dát fotorámeček s vaší společnou fotografií. Můžete si také vybrat z rámečků, do kterých lze umístit několik fotografií. Toto je skvělý tip, jak vyrobit dárek pro sestru. Fotorámeček si musíte koupit, ale fotografie budou od vás. Není to úplně diy dárek pro sestru, ale je mu velmi podobný.

Fotorámeček s vaší společnou fotografií ji stoprocentně potěší a hlavně ukáže, že vám na ní záleží.

Náš tip

Podělte se s námi o své tipy na dárky pro malou i velkou ségru a napište nám je dolů do komentáře.

10. Úniková hra nejen pro sestru

dárek pro sestřičku ve formě skupinového zážitku

Úniková hra – dárek nejen pro sestru

Zážitky.cz

Únikové hry jsou stále oblíbenější. Je důležité si uvědomit, že tento zážitek je určen pro skupinu lidí. Takže pokud ho darujete své sestře, určitě by bylo vhodné, kdybyste do toho šli společně. Celá akce trvá obvykle jednu hodinu. Během této doby máte za úkol dostat se z místa řešením různých úkolů.

Existuje několik typů těchto her, mezi nimiž najdete například drsnější hororovou únikovou hru nebo zkázu Titaniku.

11. Luxusní peněženka

praktický a stylový dáreček pro sestru

Luxusní nebo stylová peněženka k narozeninám pro sestru

AboutYou.cz

Peněženka je předmět, který používáme každý den. Je to nejen praktický, ale často i stylový doplněk. Zkuste se zeptat své sestry, zda nepotřebuje novou peněženku. Pokud ano, máte pro svou sestru vhodný dárek, který ji jistě potěší. Vybírat můžete z různých materiálů, barev, vzorů, značek atd. Vybrat tu správnou nemusí být snadné. Proto se podívejte, jakou peněženku má nyní, a podle toho vyberte takovou, která má podobný styl.

12. Fitness náramek

dárek pro sestru sportovkyni

Fitness náramek pro sestru k narozeninám

InSPORTline.cz

Fitness náramek je nenápadný doplněk, který však dokáže měřit mnoho různých parametrů. Základní jsou počet kroků, tepová frekvence nebo počet ujetých kilometrů. Dražší modely mají funkce, jako je měření krevního tlaku, nadmořské výšky, aktuální polohy nebo dokonce telefonních hovorů. Je vaše sestra stále fyzicky aktivní a nemá ještě jedny z těchto hodinek? Výborné v tomto případě máte o dárek ségře k narozeninám nebo Vánocům vystaráno.

Při výběru zohledněte množství a typ funkcí, protože nákup zbytečně drahého modelu, který nevyužije, je víceméně zbytečný.

13. Polštář jako dekorace do pokoje či přítel na cesty

designový a pohodlný dárek pro sestru k svátku

Polštář, jako dekorace do pokoje či přítel na cesty

4Home.cz

Polštáře slouží nejen k podepření hlavy při ležení, ale také jako designový doplněk v domácnosti. Výběr polštářů je široký a najdete v něm vtipné, zajímavé i moderní motivy. Také jejich tvary jsou různé (např. objímající polštář). Je vaše sestra často na cestách? Ocení cestovní polštář, který jí umožní zdřímnout si, aniž by ji bolel krk.

Při výběru polštáře se snažte zjistit, jaký motiv by se vaší sestře nejvíce líbil. Budete tak mít jistotu, že jí takový dárek udělá radost.

14. Poutavá kniha

dárek pro sestru knihomolku

dárek pro sestru knihomolku

Knihy Dobrovský.cz

Ne každý je čtenář, to je jasné. V dnešní době však existuje tolik typů knih, tolik různých spisovatelů a tolik námětů, že tu svoji knihu si musí vybrat každý. Jak je na tom vaše sestra? Můžete sáhnout i po složitější čtení, nebo spolu vybereme něco lehčího a odpočinkového?

Pro vášnivé čtenářky doporučuji knihu, která je pokračováním úspěšné série Sirotčinec slečny Peregrinové, tentokrát s podnázvem Ptačí sněm. Pro ty, které mají rády české autory a rády se zasmějí nabízím také pokračování série Aristokratka – Aristokratka u královského dvora. Pokud čtení (zatím) nepatří mezi ty největší koníčky vaší sestry, co třeba knížku se seriálovými oblíbenci Slunečná. No a na závěr… Jedna (de)motivační Všechno je v pr**li. Knih je opravdu spousta, věřím, že vyberete.

Další skvělé knihy najdete v našich tipech na dárky pro knihomily.

15. Peníze do pokladničky

univerzální dárek pro sestřičku

Obrovská pokladnička prasátko s kladivem

Balabim.cz

Chystá se ségra na cestu do zahraničí? Ať už to bude cesta studijní, nebo zážitková, peníze se jí budou vždy hodit. A jestli jí nechcete dát obyčejnou obálku s bankovkami, máme pro vás jeden (už málem zapomenutý) tip. Co jí peníze předat rovnou v pokladničce? Nejčastějším motivem jsou samozřejmě prasátka, zaujalo nás např. černé prasátko, na které můžete křídou napsat vzkaz.

Náš tip

Našli jsme také originální digitální pokladničku, která vám Euro mince rovnou spočítá. Sestra tak bude přesně vědět, kolik má na cestu našetřeno.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.4 (16 hlasů)

Autor článku

Vendula
Vendula

Ahoj, jsem Vendula a jsem závislá… na dárcích. Všude kolem sebe vidím, co by se komu mohlo hodit, a podle toho také vypadá můj účet. Ale dárků nikdy nelituji – podle mě jimi dává člověk najevo, že druhého dobře zná, poslouchá ho a že mu na něm záleží. A co mé další závislosti? Rodina v čele s mým dvouletým chlapečkem, cestování, jídlo a pití, kamarádi a volejbal.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář