Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Dobrá Víla » Deskové hry

Soubor deskových her pro děti i dospělé

Deskovky se prodávají také jako soubor her. Většinou se jedná o soubor her pro děti, výjimkou však nejsou ani rodinné hry nebo ty pro dospělé. Hry, které se společně nacházejí v jedné krabici, většinou spojuje podobná tematika. Například pohádková. Jejich pořízení má velkou výhodu. Za rozumnou cenu získáte najednou třeba i dvacet her. Máte tak jistotu, že vždy naleznete alespoň jednu, kterou budete mít chuť si zahrát.

V tomto článku je pro vás přichystáno 11 tipů na soubory deskových her.

Nejlepší soubory deskových her pro děti i dospělé

1. Cestujeme do pohádek

Cestujeme do pohádek - soubor deskových her

Knihydobrovský.cz

Soubor her pro děti otevíráme ryze pohádkovým světem. Krabice připomínající kufřík láká na seznámení s postavičkami známými z Večerníčků. Nechybí Bob a Bobek, víla Amálka ani Maxipes Fík. Hry jsou vhodné pro 2 až 6 hráčů ve věku již od 4 let. Nemusíte se proto bát pořídit tento soubor her s Večerníčkem ani svým nejmenším.

Uvnitř čekají na dětičky čtyři hry. Jmenovitě se jedná o Černého Petra, pexeso, Kouzelné pohádky a Pohádkového šneka. Poslední dvě zmíněné si děti zahrají na oboustranném herním plánu. Výrobu tohoto souboru zajistila česká firma Dino Toys, která patří k předním tvůrcům deskových her a puzzlí na našem trhu. Zaměřuje se na děti i dospělé.

Kladně hodnotíme kufřík, ve kterém jsou hry uloženy. Při troše šikovnosti se vám možná podaří ulovit v něm nějaký prostor pro úschovu i dalších her, které v něm původně nebyly.

2. Soubor 150 her

Soubor 150 her - soubor deskových her

Tlamagames.com

Naším dalším tipem je Soubor 150 her. Díky tak velkému počtu v něm naleznete hry pro děti i dospělé. Možná si říkáte, jak se může 150 her vejít do tak malé krabice. Inu, výrobci jsou zkrátka vynalézaví. Poradili si s herními plány i ostatními herními komponenty tak, aby bylo možné je využívat při více než jedné hře. I díky tomu si tento soubor her zachoval skladnost.

Mezi hrami narazíte na zástupce klasických i karetních her. Patří k nim například šachy, mlýn, člověče, vrhcáby, dáma, mariáš, prší či kostky. Pravidla popisují 150 možných variací. Je tedy jen na vás, kterou z nich si budete chtít zahrát. Do vybraných her můžete zapojit děti od 5 let. Použití kvalitních materiálů zajistí, že se herní komponenty jen tak nezničí.

Soubor 150 her je velice oblíbenou volbou při koupi deskových her. Nemusíte totiž kupovat každou z nich zvlášť. Kromě času vám tato varianta ušetří také spoustu peněz.

3. Veselé hry s Krtkem

Veselé hry s Krtkem - soubor deskových her

Alza.cz

Krteček je oblíbenou postavičkou nejen v pohádkách, ale také v deskovkách. Vzniklo jich nespočet, my jsme pro vás vybrali Veselé hry s Krtkem. Patří k těm nejoblíbenějším, navíc přesně odpovídají tomu, co hledáme. Tedy soubor deskových her. Krteček zve ke hraní 2 až 6 hráčů od 3 let. Děti zabaví u 6 různých stolních her zhruba na 15 minut.

Mezi obsažené hry patří pexeso a karetní hra Score. K dispozici jsou také čtyři deskové hry, pro které jsou připraveny čtyři herní plány. Hraním se děti učí rozeznávat barvy, počítat, a mimo jiné také rozvíjí svoji fantazii. Díky tomu víte, že čas, který jste s vašimi dětmi u těchto her strávili, přispěl k jejich rozvoji i budování vztahu mezi vámi dvěma.

K výhodám tohoto souboru patří, že je inspirován Krtečkem, kterého mají děti moc rády. Hezké ilustrace se skloubily s nízkou cenou, kterou jako rodič oceníte zase vy.

4. Receptář Prima nápadů – Soubor 20 her

Receptář Prima nápadů – Soubor 20 her - soubor deskových her

Knihydobrovský.cz

Tímto tipem přinášíme soubor společenských her zejména pro dospělé. Jeho obal je totiž inspirován TV pořadem Receptář Prima nápadů. Byl vydán ke 20 letům vysílání Receptáře, z tohoto důvodu také obsahuje 20 her. Svým designem tedy děti pravděpodobně neosloví, avšak uvnitř se skrývají deskovky, do kterých se může zapojit až 6 hráčů ve věku od 8 let.

Strategické a logické dovednosti celé vaší rodiny prověří dva oboustranné herní plány, člověče, dáma, kostky, mariáš, prší, hadi a žebříky a další oblíbené hry. Pokud máte chvilku pro sebe, určitě naleznete i tu, kterou si můžete zahrát bez spoluhráčů. Jedinou společnost by vám v tomto případě dělal současný moderátor receptáře, jehož fotka je na krabici.

Ačkoliv jubilejních 20 let oslavil pořad v roce 2021, obliba her je aktuální i letos. A předpokládáme, že ještě dlouhé roky bude. Aby taky ne, obsažené hry jsou nesmrtelné.

5. Pohádkový soubor 9 her

Pohádkový soubor 9 her - soubor deskových her

Tlamagames.com

A máme zde Pohádkový soubor her. Nejen, že se tak jmenuje, on pohádkový opravdu je. Svým obsahem i ilustracemi připomíná, jak důležité jsou pohádky v dětském světě. Hry, které se v tomto souboru nacházejí, si mohou zahrát děti již od 4 let. Zahrát si mohou v maximálním počtu 4 hráčů. Ideální jako rodinná zábava.

Už při pohledu na krabici zjistíte, že navštívil tento soubor her Večerníček. Ilustrace lákají na Křemílka a Vochomůrku, Rákosníčka či Malou čarodějnici. Děti se zabaví u pexesa, karetních her, domina, ale i u člověče a dalších deskovek. Každá z her má i svůj vlastní pohádkový název – Jak se Rákosníček vydal za hvězdou nebo třeba Štaflík a Špagetka hrají Člověče.

Rodiče znalí deskových her si pochvalují pěkné grafické zpracování, jednoduchost her i počet her, které jsou zastoupeny. Také my můžeme tento soubor her vřele doporučit.

6. Soubor her Mickey a přátelé 8v1

Soubor her Mickey a přátelé 8v1 - soubor deskových her

Alza.cz

Zůstáváme v kategorii soubor her pro nejmenší. Tyto hry jsou totiž určené pro děti už od 3 let, mohou se tak stát jedněmi z jejich prvních her. Takové deskovky by měly děti zejména něco naučit. Soubor her Mickey a přátelé pomáhá dětem s rozvojem soustředění, paměti a také logického myšlení. Pravidla jsou upravena tak, aby jim porozuměly i takto malé děti.

Soubor her od Mickeyho disponuje celkem 8 hrami. Ze známějších lze jmenovat Člověče, nezlob se, Hady a žebříky či Domino. K těm dalším patří například Husičky či Koňské dostihy. Bezpochyby se některá z nich stane tou nejoblíbenější. Hry ozkouší také trpělivost vašich dětí. I kdyby docházela, Mickey děti rád opět vtáhne do hry.

Každá z her vyniká poutavými ilustracemi. Educa je španělskou značkou, která se zabývá výrobou edukačních hraček. Kromě jejích her můžete narazit také na puzzle.

7. Hurvínku, nezlob!

Hurvínku, nezlob - soubor deskových her

Knihydobrovský.cz

Příběh Hurvínka, Spejbla, Máničky a Žeryka ožívá nejen v nových filmových zpracováních, ale také v deskových hrách. Díky nim se mohou i dnešní předškoláci seznámit s těmito loutkovými postavami. Tento soubor her pro děti zabaví každého malého fanouška od 4 let. Ukrývá v sobě celkem tři různé hry. Pojďme si říci, jaké to jsou.

První hrou je Člověče, nezlob se. Tato hra nesmí chybět snad v žádném souboru, je to naprostá klasika. Další hrou je hra nazvaná Vzhůru do oblak. Může trochu připomínat děj jednoho z filmů, úkolem hráčů je totiž dorazit na jedno z políček a získat tolik důležitý kouzelný disk. Poslední obsaženou hrou je tradiční pexeso s motivy z pohádek o Hurvínkovi.

Jestliže máte dítko, které už ovládá použití nůžek, aniž by se s nimi poranilo, můžete ho zapojit do příprav. Pexeso totiž přichází v podobě, kterou je nutné teprve rozstříhat.

8. Soubor 20 klasických her

Soubor 20 klasických her - soubor deskových her

Tlamagames.com

Nebyl by to kompletní seznam tipů, kdyby nám zde chyběl soubor her dřevěných. Je všeobecně známo, že dřevěné hračky patří k těm, které vydrží po generace. Neztrácejí své kouzlo ani kvalitu. Ze dřeva vyrobíte autíčko, kačera, panenku, ale také deskové hry. Důkazem je tento soubor 20 klasických her vyrobených ze dřeva.

Hry, které se v dřevěné krabici nacházejí, jsou vhodné pro děti od 6 let. Krabice se tváří, že schovává pouze jednu herní desku, po otevření ale naleznete rovnou tři kvalitně zpracované desky. Uvnitř krabice jsou pak barevně odlišené figurky pro člověče, šachové figurky či mikádo uschované v dřevěné krabičce. Nechybí ani kostky a karty.

Tento soubor deskových her pochází z dílny německé firmy, která kromě kvality zaručuje také jejich zdravotní nezávadnost. Odebíraným dřevem zajišťuje zachování zalesňování.

9. Soubor her Prasátko Peppa 8v1

Soubor her Prasátko Peppa 8v1 - soubor deskových her

Alza.cz

K dalším velice oblíbeným pohádkám současných předškoláků patří Prasátko Peppa s rodinou a přáteli. Není proto překvapením, že i na motivy této pohádky vznikají různé předměty. Kromě plyšáků můžete dětem pořídit například příbor, sluchátka, razítka nebo deku. Pro nás je ovšem zajímavý Soubor her Prasátko Peppa, který obsahuje 8 deskovek.

Hry jsou vhodné pro 1 až 6 hráčů ve věku od 3 let. Délka každé z her činí zhruba 20 minut, což se nám zdá jako ideální doba, při které ještě dokáže dítě udržet pozornost. Mezi hrami naleznete Domino, Hady a žebříky či Člověče, nezlob se. Nebuďte však překvapeni ani přítomností těch méně známých, ze kterých můžeme jmenovat například Tři v řadě.

Na ilustracích naleznete snad každého příbuzného Prasátka Peppy. To se, jak brzy zjistíte, podívá například do vesmíru či zábavního parku, ale projede se také na kole.

10. 50 veselých her na dětskou oslavu

50 veselých her na dětskou oslavu - soubor deskových her

Knihydobrovský.cz

Sada 50 veselých her na dětskou oslavu není typickým zástupcem souborů her, ale zcela určitě zde má své místo. A to nejen díky vysokému počtu her, které v balíčku jsou, ale také díky počtu hráčů. Ten se totiž pohybuje ve velkém rozpětí od 1 do 20. Jsou tak přímo stvořeny pro početné dětské oslavy. Nejnižší věková hranice je 5 let.

Hry přimějí děti tančit, hrát divadlo, hledat, hádat, malovat nebo hrát s kostkami. A mnoho dalšího. Stačí následovat popisy her. Součástí balíčku je 50 karet, z nichž každá vás přivede k jiné hře. Na žádné oslavě už se nestane, že byste po sobě koukali a nevěděli, čím se zabavit dál. A co víc – zabaví se všechny děti, které na oslavě budou.

Pokud by vás tento balíček nezaujal, v podobném duchu se nesou i další varianty. Zakoupit si tak můžete třeba také 50 experimentů, 50 her do auta či 50 optických iluzí.

11. Párty do kapsy – Prolhaný kostky

Párty do kapsy – Prolhaný kostky - soubor deskových her

Albi.cz

Tohoto zástupce byste mezi soubory stolních her možná nečekali. Má to dva důvody. Je určený pouze dospělým a obsahuje jen kostkové hry. Výhodou však je, že s sebou toto kompaktní balení můžete vzít kamkoliv na cesty, na dovolenou či na oslavu. Jedná se o pět menších her, které jsou svižné a rychlé, ale příjemně vám rozproudí krev v žilách.

A kde se vzal název Prolhaný kostky? Vyplývá z charakteru těchto kostkových her, které vám mají otevřít cestu k blafování a riskování. Cílem každé z nich je obalamutit vašeho protihráče. Mezi hrami naleznete kromě Prolhaných kostek také hru Macháček, Kostkový poker, Betl a Boss. Ke každé z nich jsou v balení přiložena pravidla.

Na závěr ještě pár čísel. Hry nehrajte s osobami mladšími 18 let, nepatří totiž mezi nejslušnější. Hrací doba se pohybuje kolem 15 minut a více, počet hráčů by měl začít na 2.