DobráVíla.cz - vaše průvodkyně světem dárků DobráVíla.cz - vaše průvodkyně světem dárků
Menu

24 tipů na dárek k 30. narozeninám – pro ženu i muže

Datum 20.3.2020 Vendula Vendula

Když nám bylo „náct“, brali jsme třicet jako velký životní ukazatel. Alespoň my holky jsme si vždy říkaly: „Ve 30, to už budu mít děti, vlastní bydlení, auto, budu pracovat v nějaké super společnosti.“ Ti, kterým se všechny tyhle plány podařily, možná berou „třicítku“ jako klasické kulatiny. Pro ty, kteří takové štěstí neměli, může být toto jubileum tak trošku strašidelné. Ať tak, či tak, je potřeba těm našim třicátníkům vymyslet nějaký hezký dárek.

Tipy jsem rozdělila na dvě části – přeci jen bude jiný dárek k 30. narozeninám pro ženu a jiný k 30. narozeninám pro muže. Vyberete si?

1Dárek k 30. narozeninám pro ženu

1) Perlové šumivé víno

Perlové šumivé víno

Cena od 599 Kč na Alkohol.cz

Lahev alkoholu je evergreen, kterým nikde a nikdy neurazíte. Ani ženu slavící 30. narozeniny. Jako první mě napadlo darovat jí nějaký ten destilát s 30 % alkoholu. Takových je spousta, určitě byste vybrali. Potom jsem ale narazila na vyšší level – perlové šumivé víno s lávovým efektem.

Na výběr máte rovnou pět barevných variant: modrou, zlatou, stříbrnou, růžovou a oranžovou. Jako dárek ke 30. narozeninám pro ženu bych zvolila buď zlatou, nebo růžovou. A o co vlastně jde? Jedná se o osvěžující jemně perlivý nápoj ze Španělska, jehož zajímavý vzhled je dán perlovým prachem (používá se i v cukrářství). Lávový efekt se projeví při nalívání či při zatočení lahví, popř. skleničkou. Není tolik perlivé jako klasické šampaňské, takže že toho nemusíte bát.

2) Masáž horkou čokoládou

Masáž horkou čokoládou

Cena od 1 499 Kč na Zazitky.cz

Krásný dárek k 30. narozeninám pro kamarádku, přítelkyni, dceru i sestru. Je tak univerzální, že jej může koupit kdokoliv komukoliv. Zvlášť pokud má oslavenkyně ráda masáže a čokoládu. Potom se z tohoto dárku zblázní.

Čokoládový zážitek trvá 60 minut a obsahuje nejen klasickou masáž, ale také peeling a zábal. Celá tato procedura působí proti celulitidě – čerstvá třicátnice bude mít dokonale vyhlazenou pokožku celého těla. Součástí je navíc akupresurní masáž obličeje a hlavy.

3) Zájezd pro hodné třicátnice

Dovolená a potápění

Cena od 4 900 Kč na Travelportal.cz

Byla vaše oslavenkyně celý rok hodná? Mohli byste se praštit přes kapsu a vybrat nějakou krásnou dovolenou. Co si budeme povídat, finančně to není zrovna levný dárek. Na druhou stranu, jestli dovolenou plánujete, tak proč ji nevybrat právě nyní?

Říkala jsem si, že by bylo fajn vybrat něco jiného než klasickou válečku u moře. I když proti ní rozhodně nic nemám. Ale padla mi do oka kategorie „Dovolená a potápění“. Co říkáte? 30. narozeniny, to by mohl být správný čas na akčnější dovču. Mezi destinace, kam byste se za potápěním mohli vydat, patří jednoznačně Egypt, ale třeba i řecký Zakynthos nebo exotické Maledivy.

4) Rámeček se 3 fotkami i se vzkazem

Rámeček se 3 fotkami

Cena od 399 Kč na Suprovedarky.cz

Dárek k 30. narozeninám pro kamarádku? Nemusí to být nic extra drahého, hlavní je myšlenka. A když k dárku s myšlenkou, v tomto případě k rámečku s vašimi fotkami, přidáte například i krásnou barevnou kytici, štěstí je na světě. Víme přece, jak to chodí.

Znáte se od dětství? Co takhle dát do rámečku fotky, kdy vám bylo 10, 20, 30 let? A k tomu poskládejte pěkný vzkaz přímo od srdce. Možná se neznáte tak dlouho, ale nějaké trefné fotky určitě vyberete.

Tip: Do jednoho z rámečků můžete kromě fotky vložit i např. lístky do kina, voucher na večeři nebo na masáž. Co by vaše kamarádka ocenila?

5) Degustace gin&tonic

Degustace gin&tonic

Cena od 1 299 Kč na Zazitky.cz

Jak rozjet oslavu 30. narozenin? Mám pro vás tip: začněte degustací ginů a toniků. Drink, který ocení nejedna třicátnice.

Zážitek si užijete ve stylovém baru, který vypadá jako funkcionalistická banka. Degustace probíhá v jejím trezoru. Celkem ochutnáte šest vzorků těch nejlepších ginů a k nim skvěle spárované toniky. Kromě pití se dozvíte i něco z historie a původu ginů – tipuji, že to nebude žádná nudná přednáška.

Tip: Domluvte se s kamarádkami a pořiďte tento zážitek rovnou pro celou partu. Za degustaci pro 4 osoby zaplatíte 4 399 Kč, takže ještě ušetříte pár stovek na pokračování vaší oslavy.

6) Sranda automat na oříšky

Dárek k 30 narozeninám

Cena od 430 Kč na Suprovedarky.cz

Aby nebyla nuda, je potřeba občas vymyslet nějakou ptákovinu. Ano, i ve 30 je to fajn. Má vaše kamarádka či přítelkyně ráda oříšky, bonbóny a další malé pochutiny? Objevila jsem pro vás originální dárek k narozeninám.

Tento mini automat je opravdu vychytaný, a to díky senzoru pohybu. To znamená, že pod dávkovač dáte ruku a rázem v ní máte pár oříšků, nebo prostě cokoliv, čím automat naplníte. Funguje díky baterkám a má i tlačítko zapnutí/vypnutí.

7) Stojan na šperky

Stojan na šperky

Cena od 250 Kč na Vivantis.cz

Dárek k narozeninám pro ženu, který nepatří mezi ty nejvíc potřebné, ale rozhodně patří mezi ty, po kterých žena ráda pokukuje. Jsem si jistá, že tak potěší každou oslavenkyni, resp. tu, která nosí šperky. To je základní podmínka.

Stojany na šperky najdete v barvě oceli, žlutého či růžového zlata. Překvapilo mě, kolik z nich má tvar nějakého zvířátka (od psa přes zajíce až po lamu) – ty jsou většinou vhodné pouze na prstýnky. Existují ale i větší kousky, kam se vejdou i řetízky a náramky. Záleží na tom, co vaše třicátnice nosí a co odkládá.

Tip: Pánové, bylo by krásné darovat jako první stojan na šperky a poté vytasit ještě druhý dárek v podobě nějakého šperku. Ale nechci vás navádět, záleží to čistě na vás a vašich možnostech.

8) Vtipná kniha přímo pro třicátníky

Vtipný dárek ke 30. narozeninám

Cena od 89 Kč na Knihydobrovsky.cz

Další z mini dárků ke 30. narozeninám, který je spíše pro radost a potěšení. Ale i to se počítá, ne? Dokážu si představit, že jej daruje kolegyně spolu s kytičkou, nebo i kamarádi jako doplněk k většímu dárku.

Kniha s názvem „30 je prostě zábava“ má pevnou vazbu a 48 stran. Obsahuje vtipné popisky, proč je 30 super věk, jaké jsou jeho výhody, ale možná i jaké čekají oslavence starosti. Vše ale s nadsázkou, rozhodně po jejím prolistování nedojde k žádným depresím.

Tip: Můžete darovat pouze knihu. Respektive bude to vypadat, že jste koupili pouze tuto knihu. Vy do ní ale vložíte nějaký voucher, poukázku nebo vstupenky. To bude milé překvapení.

9) Krásné šaty pro krásnou oslavenkyni

Krásné šaty

Cena od 700 Kč na Aboutyou.cz

Troufnete si? Tento tip na dárek ke třicetinám patří mezi ty náročnější, protože trefit správnou velikost, to může být umění. Ale když se vám to podaří, ohromíte. To vám zaručuji.

Pro některé postavy je výběr šatů jednoduchý, jinde to může být složitější. Pro všechny případy doporučuji vklouznout na chvíli do šatníku vaší třicátnice a mrknout na velikosti. Ideální by bylo, kdyby se vám podařilo kouknout přímo na šaty, popř. na halenky. A co se týče konkrétních šatů, zvolila bych kategorii Krajkové šaty – ty v sobě spojují eleganci, ženskost i romantiku. To třicátnice jistě ocení.

10) Stolní hra pro rozveselení

Stolní hra pro rozveselení

Cena od 84 Kč na Knihydobrovsky.cz

Společenské hry se neztratí. Když je na ně čas, nikdy nezůstane jen u jednoho kola. Dokážou zabavit celou partu na několik hodin. Jako dárek ke 30. narozeninám bych vybrala nějakou buď vzpomínkovou, nebo aktivní hru.

Co třeba tyto?

  • Země, město… – klasiku dětských let v moderním kabátku. Je určena pro hráče od 6 let, ale věřím, že například s vínem se zabaví i třicátníci. Navíc u ní zavzpomínáte na staré dobré časy.
  • Activity – jestli jste je ještě nehráli, tak na co čekáte? Za mě největší klasika mezi aktivními společenskými hrami. Užijete si nejen pantomimu, ale také vysvětlování a kreslení. Zábava zaručena.
  • Párty věž – ze speciálních kostek postavíte věž, poté jednotlivé kostky odebíráte a plníte úkoly, které na nich jsou napsané (např. vypít sklenku do dna). Za nesplněný úkol vás samozřejmě čeká trest.

11) Něco pro stárnoucí pleť

Dárek pro ženu ke 30

Cena od 59 Kč na Pilulka.cz

Prosím vás, pánové, tento tip rovnou přeskočte. Opovažte se vaší partnerce darovat krém proti vráskám. To by byl doma pěkný průšvih. Tento tip je myšlený něco jako vtípek, jako dárek k 30. narozeninám pro kamarádku. Ale i kamarádky opatrně. Oslavenkyně musí mít smysl pro humor a být připravená na malé popíchnutí.

Přípravky pro stárnoucí pleť jsou přitom super praktické. Každý stárne a když s kvalitní a odpovídající péčí začne žena včas, určitě jí za to pleť jednou poděkuje. Krémy, séra, oleje, masky, tabletky… To všechno se kamarádce bude hodit. Našla jsem i krém přímo určený pro třicátnice – se šnečím slizem.

12) Kávovar pro velké holky

Dárek ke třicetinám - kávovar

Cena od 990 Kč na Alza.cz

Miluje dobrou kávu? Doma si dělá rozpustnou či překapávanou? Ale no tak, buďte na ni hodní a dopřejte jí nějakou kvalitní dávku kofeinu.

Existuje spousta druhů kávovarů, od kapslových až po automatické. Kapslové jsou levnější, ale na druhou stranu do nich musíte každou chvíli kupovat „náboje“. Ty automatické jsou dražší, ale zase doplňování kávy vychází levněji. Navíc si v nich uděláte pravé cappuccino, popř. dvě kávy najednou. Který typ by ocenila vaše oslavenkyně?

Tip: Ke kávovaru samozřejmě pořiďte rovnou i kávu, ať může oslavenkyně stroj rozjet co nejdříve.

2Dárek k 30. narozeninám pro muže

13) Kurz vaření

Kurz vaření

Cena od 2 590 Kč na Adrop.cz

Je mu 30 a umí si uvařit tak maximálně čaj? Tak tohle se musí změnit. Třicátník už by se o sebe měl umět postarat. A jestli se bojíte, že kurzy vaření nejsou pro muže, tak to jste na omylu. Mezi muži jsou velmi oblíbené.

Pro muže bych určitě doporučovala kurz přípravy steaků a masa, kurz ostré mexické kuchyně nebo kurz přípravy žebírek a křidýlek. Většina kurzů vaření trvá okolo 3–4 hodin a připravuje se během nich hned několik jídel. Všechno, co si tam oslavenec uvaří, si také sní. Už se těšíte, až vám uvaří?

14) 30letá, případně 30% lahev

Dárek pro muže

Cena od 259 Kč na Alkohol.cz

Pořádný chlap si zaslouží pořádnou lahev, na tom se asi shodneme. A i když normálně pije hlavně pivo a sem tam si dá rum, tentokrát jistě ocení i jiný typ alkoholu. Zvlášť, když bude kvalitní. Což zajisté bude.

Pokud vám nevadí vyšší cena, určitě sáhněte po 30leté lahvi, resp. po alkoholu, který zrál krásných 30 let, stejně jako váš oslavenec. Zaujal mě např. 30letý kostarický rum se 40 % alkoholu nebo španělská 30letá brandy. Pokud byste raději něco levnějšího, ale stále tematického, mrkněte na 30% alkohol. Líbí se mi banánový rum z Dominikánské republiky, česká rumová specialita i francouzský vanilkový koňak.

15) Headset s virtuální realitou

Headset s virtuální realitou

Cena od 249 Kč na Alza.cz

Možná si říkáte, že jsem se zbláznila, přece nebudete kupovat třicátníkovi takovouto hračku. Já si ale myslím, že i v tomto věku si muži rádi hrají. A virtuální realita v sobě spojuje moderní technologii i hru dohromady, což je podle mě ideální dárek k 30. narozeninám pro muže.

S virtuálními brýlemi oslavenec nejen že zažije adrenalinová dobrodružství, ale také si zahraje hry nebo se podívá na prostorový film. Existuje hned několik systémů pro virtuální realitu, tím nejvychytanějším je HTC Vive. Možnosti a funkce jdou samozřejmě ruku v ruce s cenou. Čím dražší, tím vymakanější systém.

16) Velká kára pro velké chlapy – zážitek k třicetinám

Zážitek pro muže

Cena od 1 199 Kč na Adrop.cz

Dárek ke třicetinám pro muže, to by chtělo nějakou pořádnou jízdu. Mám pro vás tip – zážitkovou jízdu v Hummeru. A rozhodně ne po silnici. V drsném terénu.

Můžete zvolit jízdu vojenským speciálem Humvee nebo jeho civilnějším kolegou Hummer H2. Všechny jízdy trvají od 10 do 40 minut, jet může oslavenec sám, nebo se můžete svézt s ním, jezdí se na několika místech po ČR, tratě jsou speciálně upravené, vozy luxusně zařízené, instruktor je po celou dobu v autě s řidičem. A to je asi tak všechno, co k tomuto dárku potřebujete vědět. Prostě ho kupte a budete za hvězdu.

17) Diamantové panáky na chlapské pití

Diamantové panáky

Cena od 675 Kč na Suprovedarky.cz

Tip na originální dárek v podobě „ohnivé vody“ jsem uvedla hned mezi prvními. Pokud si na lahev netroufnete, protože oslavenec je například rumový machr, navíc má doma sbírku lahví, mám pro vás skvělý doplněk k jeho „alkoholové“ vášni.

Diamantové panáky vypadají naprosto luxusně, dobře se drží a za pomocí světla kolem sebe vytváří zajímavé obrazce. Balení obsahuje čtyři panáky, každý o objemu 50 ml. Zvolit můžete i balení jedné sklenice či dvou sklenic.

18) Retro mini TV konzole

Retro mini TV konzola

Cena od 1 190 Kč na Suprovedarky.cz

Další tip na hru… Když ti chlapi jsou prostě hračičky, s tím nic nenaděláme. Věřím, že tento dárek si s oslavencem užijí i jejich hravé partnerky. Vždyť tahle mini TV konzole vám přinese tolik vzpomínek na dětství – na staré hluboké televize, rozsypanou grafiku nebo modem, který vydával strašidelné zvuky.

Tahle hračka má tedy podobu malé staré televize s anténkami, k sobě má dva bezdrátové ovladače. Obsahuje 8bitové hry, kterých je více než 300 – pro jednoho i dva hráče. Mini TV konzole se dá jednoduše připojit i ke klasické televizi.

19) Kniha do nepohody ke 30

Knižní dárek ke 30

Cena od 312 Kč na Knihydobrovsky.cz

Bestseller, který oslavence naučí užívat si obyčejný život. Jakou jinou knihu dát jako dárek k 30. narozeninám pro muže než „Důmyslné umění jak mít všechno u pr..le“? Prostě neřešit a užívat si života. I když už je vám třicet.

Autor tohoto světového bestselleru staví celou knihu na reálném výzkumu, který ve zkratce říká, že všechno nemůže být pozitivní a růžové. Prostě existují chyby i špatné dny. Je důležité si to umět přiznat, naučit se s tím žít a soustředit se na důležitější věci.

20) Pánská elegantní košile

Pánská elegantní košile

Cena od 248 Kč na Urbanstore.cz

Trička jsou super, ale velcí kluci by měli mít v zásobě i nějaké to elegantní oblečení. Košile s dlouhým rukávem je za mě základ pánského šatníku. Hodí se do práce, na oslavy, ale i na posezení s kamarády. Všimli jste si, že chlapi o sebe začínají čím dál tím více dbát?

Na výběr je velké množství košilí – kostkované, džínové, jednobarevné, vícebarevné… Pokud chcete opravdu elegantní kousek, zvolte jednobarevnou variantu. Pokud chcete univerzální košili na každodenní nošení, klidně sáhněte po kostkované či barevné košili. Vše záleží na stylu oslavence i na vašem vkusu.

21) Doplněk stravy – vtipný dárek ke třicetinám

vtipný dárek ke třicetinám

Cena od 91 Kč na Pilulka.cz

Přítelkyně by to asi nekoupila, ale parta kamarádů se toho bát nebude. 30. narozeniny, to už není žádná sranda, člověk už je prostě starý. Takhle nějak by mohl znít proslov při předávání tohoto dárku k narozeninám pro kamaráda – doplňku stravy na potenci a prostatu.

Typy a účinky takového přípravku vám popisovat nebudu, o to tady zrovna teď nejde. Měl by to být vtípek, takže jen takový doplňující dárek. Vždyť na oslavě 30. narozenin musí být sranda. A jestli si oslavenec umí udělat legraci sám ze sebe, proč ne? Někomu se může zdát takový dárek jako trapný a zbytečný. Možná to tak je, ale věřte mi, že s tím správným proslovem se nejen oslavenec alespoň na chvíli pobaví.

22) Fitness vybavení

Fitness vybavení

Cena od 200 Kč na Alza.cz

Možná popíchnutí, možná velmi praktický dárek. Každý třicátník by se měl udržovat ve formě, co myslíte? Dejte to oslavenci jasně najevo.

Konkrétní výběr nechám na vás, já bych vybrala mezi těmito pomocníky:

  • Hrazda mezi dveře – výbava mnohých domácností. Díky hrazdě posiluje člověk vlastní vahou, a to nejen paže, ale také břicho a záda.
  • TRX systém – tento závěsný posilovací systém se těší velké oblibě. Dá se s ním procvičit celé tělo, opět budete potřebovat pomoc dveří.
  • Činky– obyčejné činky, ty by měl mít pod postelí každý muž. To asi přeháním, ale když už žádný jiný posilovací přístroj doma neprojde, tohle by mohlo klapnout.

23) Zastřihovač vlasů, vousů a chloupků

Zastřihovač vlasů

Cena od 399 Kč na Alza.cz

Třicátník, to je chlap na ženění. Neměl by o sebe začít víc dbát? Jen to, maminko, podejte víc diplomaticky. Tak třeba… dnešní doba přeje upraveným mužům – kromě barber shopů se vyrábí čím dál tím víc pánské kosmetiky a také přístrojů k pánské „údržbě“.

Výběr je samozřejmě veliký – záleží na tom, na jakou partii má být zastřihovač primárně určený, jak dlouhé jsou chlupy, jaké by vám vyhovovalo napájení a v neposlední řadě, jaké od něj požadujete funkce. Ty nejlevnější pořídíte za stovky korun, nejkvalitnější za tisíce. Právě tyto bývají univerzální a mají velké množství nástavců.

24) Zavírací nůž pro správné muže

Zavírací nůž

Cena od 230 Kč na 4camping.cz

Každý správný muž má mít v kapse nůž. Platí to pořád? Podle mě by mělo. Chlap má být chlap a má si umět poradit v každé situaci. Pokud tedy máte doma chlapa, pořiďte mu super multifunkční zavírací nůž.

Největší klasikou jsou ty švýcarské červené, mě moc zaujaly jejich barevné verze – např. s obrázkem horské večeře, nebo pěkný dřevěný nůž. Většinou mají od 6 do 14 funkcí a jsou praktickou pomůckou nejen do přírody.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 1.0 (2 hlasy)

Autor článku

Vendula
Vendula

Ahoj, jsem Vendula a jsem závislá... na dárcích. Všude kolem sebe vidím, co by se komu mohlo hodit, a podle toho také vypadá můj účet. Ale dárků nikdy nelituji - podle mě jimi dává člověk najevo, že druhého dobře zná, poslouchá ho a že mu na něm záleží. A co mé další závislosti? Rodina v čele s mým dvouletým chlapečkem, cestování, jídlo a pití, kamarádi a volejbal.

Podobné články