DobráVíla.cz - vaše průvodkyně světem dárků DobráVíla.cz - vaše průvodkyně světem dárků
Menu

Originální dárky pro bratra – 21 tipů k Vánocům a narozeninám

Datum 9.10.2020 Dobrá Víla Dobrá Víla

Ať už máte staršího nebo mladšího bratra, po pár letech dochází inspirace na originální dárky. Vyhněte se neosobním bonboniérám a připravte si něco speciálního, z čeho bude mít brácha radost. Díky skvělému a zajímavému dárku si váš bratr vždy vzpomene, že má skvělého sourozence.

Zapřemýšlejte, jestli ocení adrenalinový zážitek, elektronickou vymoženost, praktickou drobnost, nebo snad něco úplně jiného. Z následujících více než 20 tipů na dárek pro bráchu určitě vyberete, pokud by to bylo málo máme pro vás spoustu dalších tipů na dárky pro muže všech věkových kategorií.

1) Letecký simulátor stíhačky F16

Letecký simulátor stíhačky F16

Cena od 1 790 Kč na Adrop.cz

Stát se pilotem stíhačky je častým dětským snem mnoha mužů. Dárek pro bráchu v podobě pilotování slavné stíhačky F16 na leteckém simulátoru může být doslova splněným snem.

Perfektní vizualizace a realistické ovládání spolu s řešenou misí dodávají celému simulovanému letu adrenalinový nádech. Ale protože vše probíhá ze země, je zážitek zároveň naprosto bezpečný. Každý nadšenec do letadel bude jásat nad tak skvělým dárkem.

2) Degustační sada whiskey Jack Daniels

Degustační sada whiskey Jack Daniels

Cena od 499 Kč na Alkohol.cz

Pro milovníky whiskey je skvělým dárkem menší degustační sada s výběrem toho nejlepšího od legendární značky Jack Daniels. Dvakrát filtrovaná, ohnivá s příchutí skořice, medová, klasická a prémiová whiskey tvoří perfektní komplet, který přímo láká k darování. Objem lahviček je 0,05 l, což je akorát pro dostatečnou degustaci.

Až bratr ochutná všech pět variant, zeptejte se ho, jaká mu chutnala nejvíce. A ta whiskey se může ve větším balení stát příštím dárkem.

3) Kurz vaření masa a steaků

Kurz vaření masa a steaků

Cena od 2 739 Kč na Zazitky.cz

Pro bratra milovníka masa a steaků je tento kurz vaření jako dělaný! Díky postupům od zkušených kuchařů se naučí připravit dokonalý šťavnatý steak. Na kurzu vaření je skvělé, že kombinuje získávání nových dovedností rovnou s ochutnávkou výborného jídla.

Pořízení dárku v podobě kurzu vaření oceníte i v budoucnosti, až přijdete k bratrovi na návštěvu a ochutnáte famózní flák masa.

4) Kyvadlo – Strategická hra v reálném čase

Dárek pro bratra

Cena od 1 259 Kč na Albi.cz

Říkáte si, jestli v dnešní online době není společenská hra zbytečná? Tak to rozhodně není. Naopak. Taková stolní hra dokáže utužit vztahy, stmelit celou rodinu a vytvořit veselou, nebo v tomto případě naopak tajemnou atmosféru.

Kyvadlo je novinka mezi strategickými hrami a odehrává se v reálném čase. Ve hře využíváte skutečný čas pro různé typy akcí – budete dávat příkazy služebníkům, spřádat lsti a rozšiřovat své panství o nové provincie. Využijte svého času moudře, protože hráč, jenž se na závěrečné radě ukáže nejpovolanějším vladařem, usedne na trůn Věčného krále. Skvělý dárek pro bráchu teenagera.

5) RC traktor nebo bagr

RC traktor nebo bagr

Cena od 990 Kč na Alza.cz

RC modely jsou hračky pro menší ale i větší kluky. Autíčko je okoukanou klasikou, ale co třeba takový traktor nebo bagr, se kterým vyhrabete skutečnou hlínu?

Jde o perfektní dárek pro mladší bráchy nebo ty, kteří už třeba mají vlastní děti, protože s RC traktorem a bagrem se spolehlivě zabaví.

6) Jízda v Tesle X

Jízda v Tesle X

Cena od 1 799 na Zazitky.cz

Projížďka ve vozidle jako z budoucnosti je dalším ze zajímavých zážitkových dárků. Jde o alternativu k projížďce ve sportovních vozech a přináší zase něco trochu jiného.

Tesla X je elektromobilem plným nových funkcí a vymožeností. Pořizovací cena je však poměrně vysoká, takže zážitkový dárek je výbornou volbou, jak se dostat k příležitosti řízení takového vozu. S tímto dárkem či podobným automobilovým zážitkem určitě neuděláte chybu u milovníků aut.

7) Dron

Dron

Cena od 599 Kč na Alza.cz

Dalším chytrým dárkem vhodným pro technologické nadšence je dron. Dříve poměrně drahý přístroj se dnes dá pořídit za rozumnou cenu, takže může být skvělým tipem na dárek pro bráchu.

Hodně modelů je vybavených kamerkou, případně se dá doplnit. Dron tak může sloužit k uměleckým účelům pro pořizování epických záběrů krajiny a podobně.

8) Brýle pro virtuální realitu

Brýle pro virtuální realitu

Cena od 299 Kč na Alza.cz

Dostat se do světa virtuální reality dnes není nic těžkého. Stačí stáhnout speciální aplikaci, případně propojit brýle pro virtuální realitu s herní konzolí či počítačem a je to. I tohle by mohl být skvělý dárek pro bratra. Když k tomu navíc přikoupíte i nějakou dobrou hru, úspěch bude zaručen.

Tip: Zjistěte si, jestli bratr vlastní herní konzoli, případně jiné zařízení, se kterým budou vybrané brýle kompatibilní.

9) Úniková hra

Úniková hra

Cena od 1 399 Kč na Zazitky.cz

Úniková hra, neboli escape game, je skvělý dárek pro bratra, který má rád hádanky a dobrodružství. Jste zavřeni do komplexu několika místností a máte omezený čas na to, abyste se dostali ven. K tomu je potřeba vyřešit destíky různých úkolů a hlavolamů.

Úniková hra ověří bratrovu intelegenci, logické myšlení a důvtip. Většinou probíhá v týmu několika osob, takže je možné, že na ni vezme i vás.

10) Autokamera pro bezpečnou cestu

Autokamera

Cena od 790 Kč na Alza.cz

Autokamera je perfektním dárkem pro řidiče. Pomůže s případným odhalením viníka při nehodě. Dashcam, jak se kameře do auta také říká, je v poslední době velmi oblíbená pro nahrávání videí z jízd.

Variant existuje celá řada, takže záleží, kolik chcete do dárku investovat. Při výběru si pročtěte recenze a využijte nejrůznější nákupní rádce, ať se trefíte do dobrého modelu.

11) Vlastní pivní výčep

Vlastní pivní výčep

Cena od 900 Kč na Alza.cz

Mít vlastní pivní výčep? No řekněte, kdo to má? A takhle se bude moci na každé párty a zahradním grilování chlubit váš bratr, když mu darujete jeho vlastní chladicí výčep. Perfektně načepované pivo vychlazené na ideální teplotu potěší snad každého chlapa, takže pokud vašemu bratrovi už bylo 18 let, zauvažujte nad tímto zajímavým dárkem.

Tip: Nezapomeňte k výčepu přidat i soudek piva, ať rovnou vyzkoušíte, jestli dobře chladí a čepuje!

12) Zahradní nářadí

Zahradní nářadí

Cena od 59 Kč na 4home.cz

Pečuje váš bratr o zahradu? Potom určitě využijete zahradnické nůžky, rukavice, lopatky, sekyru a další drobnosti. Až se stavíte na návštěvu, zkuste nenápadně zjistit, co mu chybí a čím by si usnadnil péči o pozemek. S praktickým dárkem uděláte radost a dáte najevo, že se zajímáte o bratrovi koníčky a záliby.

K zahradnímu nářadí můžete přidat i vlastnoručně vyrobený poukaz, kdy darujete svůj čas a energii pro výpomoc.

13) Pánské chytré hodinky

Pánské chytré hodinky

Cena od 1 290 Kč na Vivantis.cz

Hodinky už dávno neukazují jen čas, ale nabízí i řadu pokročilých funkcí. Snímají tepovou frekvenci, počet kroků, monitorují spánek, nebo se do nich dají stáhnout různé aplikace.

Přesně takový dárek by mohl potěšit nadšence do elektroniky a moderních vymožeností. Stačí jen vybrat vhodný model podle konkrétních funkcí.

14) Karta přežití

Karta přežití

Cena od 69 Kč na Suprovedarky.cz

Karta přežití je malá, skladná a vejde se do peněženky. Obsahuje otvírák na konzervy, nůž, šroubovák, pravítko, pilu, škrabku a několik dalších praktických věcí. Je ideálním dárkem pro nadšence do cestování, stanování a podobných outdoorových aktivit. Nikdy totiž nevíte, kdy se bude hodit.

Tahle malá drobnost je originálním a zároveň praktickým dárkem pro bratra i každého jiného muže.

15) Degustace karibských rumů

Degustace karibských rumů

Cena od 1 399 Kč na Zazitky.cz

Vůně a chuť Karibiku se naplno rozvine v kvalitních výběrových karibských rumech. Ochutnávka probíhá ve více lidech a trvá 2 hodiny.

Součástí ochutnávky je 6 druhů výběrových karibských rumů a vybrané pochoutky. Díky objevování sladkých a kořeněných rumů se obdarovaný stane znalcem.

Náš tipNáš tip

Chcete darovat kvalitní lahev rumu? Nechte se inspirovat výběrem 7 nejlepších.

16) Čelovka

Cena od 249 Kč na 4camping.cz

Čelovka je výborný dárek pro sportovce, běžce, campingové a outdoorové nadšence. Určitě jí ocení i kutilové, co občas potřebují vyměnit žárovku po tmě a podobně. V moderním provedení se dobře nosí a zároveň vypadá i celkem stylově.

Určitě udělá radost i bratrovi, protože má mnoho způsobů využití.

17) Trénink s boxerským šampionem

Trénink s boxerským šampionem

Cena od 1 299 Kč na Adrop.cz

Má váš bratr rád box a chodí do posilovny zlepšovat své dovednosti? Připravte mu nezapomenutelný zážitek v podobě tréninku s mistrem ČR v boxu. Trénink se přizpůsobí zkušenostem obdarovaného, ale to nic nemění na tom, že si bratr na hodinu až hodinu a půl bude připadat jako Rocky Balboa.

S dárkem v podobě boxerského tréninku darujete i další motivaci ke zlepšování a pravidelnému trénování a to se určitě hodí.

18) Kožený pásek pro pravého muže

Kožený pásek pro pravého muže

Cena od 429 Kč na Aboutyou.cz

Kvalitní kožený pásek je doplňkem, který se rozhodně neztratí. Hodí se mít černou a hnědou variantu pro sladění s botami. Potom také univerzální pásek na každodenní nošení.

S trochou dobrého módního odhadu se jistě trefíte do kvalitního pásku pro bratra. Naprostou klasikou jsou varianty z pravé kůže, které vydrží po mnoho dlouhých let.

19) Sportovní výživa

Sportovní výživa

Cena od 100 Kč na DrMax.cz

Chodí váš bratr cvičit a sportuje? Protein, spalovač tuků, gainer, kreatin, výživa pro klouby a další sportovní výživa může být něčím, co potěší aktivního sportovce.

Připravte malý dárkový balíček, do kterého vyberete pár dobře hodnocených produktů a určitě neuděláte chybu. Nápovědou vám mohou být články o sportovní výživě, nejrůznější průvodci výběrem nejvhodnějšího produktu a recenze. Zkuste i nenápadně vysledovat, co zhruba váš bratr využívá.

20) Vitamíny pro silnou imunitu

Vitamíny pro silnou imunitu

Cena od 50 Kč na DrMax.cz

Darovat kvalitní doplněk výživy možná nezní úplně nejzábavněji, ale rozhodně jde o praktický dárek. Může jít o doplněk k věcem, které máte dál připravené, kdy dáte najevo, že vám záleží na bratrově zdraví.

Dárkové balení může obsahovat nějaký zajímavý dárek a bonus. Pokud máte bratra, který rád pečuje o své zdraví, určitě mu tím uděláte radost.

Tip: Zkuste připravit vtipně potištěnou krabičku, do které ukryjete doplňky stravy vyvážené sladkým, kvalitním čajem, kávou a dalšími oblíbenými pochutinami vašeho bratra.

21) Poukaz na zážitek vlastního výběru

Poukaz na zážitek vlastního výběru

Cena od 1 000 Kč na Zazitky.cz

Chcete pro bratra připravit zážitek přesně podle jeho gusta, ale nevíte, co by ocenil nejvíce? Ať si vybere sám!

Pořiďte poukaz na zážitek v určité hodnotě, který se jednoduše promění v perfektní dárek. Vyhnete se starostem s výběrem a máte jistotu, že nepořídíte nevhodný dárek.

Obdarovaný si může vybrat i dražší zážitek než je poukaz a rozdíl z ceny jednoduše doplatí.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 3.1 (8 hlasů)

Autor článku

Dobrá Víla
Dobrá Víla

Ať již nakupujete dárek pro přítelkyni, manžela, prarodiče nebo novorozence, Dobrá Víla přináší tipy a inspiraci na nejlepší dárky k narozeninám, Vánocům, Valentýnu či Dni Matek.

Podobné články