Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Dobrá Víla » Dárky pro děti

Tlapková patrola hračky a dárky – 15 tipů

13. 5. 2024 aktualizováno

Jakmile sklízí nějaký dětský pořad u dětí úspěch, můžete si velmi často začít všímat toho, že se na trhu k tomuto tématu začnou objevovat také hračky. A Tlapková patrola není výjimkou. Oblíbení pejsci získali i se svým kamarádem podobu plyšáků, společenských her i puzzlí. Probrali jsme se nabídkou a vybrali tipy na nejlepší Tlapková patrola hračky a dárky.

Inspirujte se i dalšími tipy na dárky pro děti.

1. Interaktivní vozidlo s figurkou Chase

Interaktivní vozidlo s figurkou Chase - tlapková patrola hračky

Spinkids.cz

Mezi nejoblíbenější Tlapková patrola hračky patří bezpochyby veškerá možná vozítka a auta. V příbězích jich je mnoho, proto se není čemu divit. My jsme vybrali interaktivní vozidlo s figurkou oblíbeného Chase. Design vozidla odkazuje na Tlapkovou patrolu ve velkofilmu. Ve filmu, který přišel do kin na podzim roku 2023, pejsci zachraňují své město.

Interaktivní hračky děti zkrátka milují a stejně tomu bude i v tomto případě. Samozřejmostí jsou totiž zvukové efekty i hudba z filmu. Figurku Chase je možné posadit přímo na vozidlo, a tím se aktivuje osvětlení. Stisknutím Chase se pak vozidlo dokáže transformovat do záchranného vozu a zvětšit se. S hračkou dítě od 3 let rozvíjí své motorické dovednosti.

2. Tlapková patrola Marshall

Tlapková patrola Marshall - tlapková patrola hračky

Spinkids.cz

Ačkoliv jsme říkali, že hračky Tlapková patrola rozhodně nejsou žádná nuda a můžete mezi nimi najít spoustu zajímavých kousků, neměla by nám v našem výběru chybět ani klasika. Tou myslíme plyšáky. Plyšák je věrný společník, kterého mělo snad každé dítě. Mnohým z nás dělali plyšáci společnost při cestování, ve školce, při spaní ale i u dětského lékaře.

Plyšáků Tlapkové patroly je mnoho. Můžete najít téměř každého z hlavních hrdinů. Nechybí tedy např. Marshall, který je v této podobě vysoký 23 cm. Vhodný je pro děti od 1 roku a disponuje omyvatelným povrchem. Pokud jste však s dětmi byli v nedávné době na promítání filmu o Paw Patrol, můžete se podívat na Chase v oblečku, ve kterém se ve filmu ukázal.

3. Tlapková patrola figurky

Tlapková patrola figurky - aktualizace dobrá víla

Alza.cz

Udělá malému fanouškovi něco ještě větší radost, než když bude mít všechny své oblíbené hrdiny pěkně pohromadě? Představte si, že mu darujete balíček s osmi postavičkami, které symbolizují hlavní hrdiny příběhů o Tlapkové patrole. Jedno takové speciální dárkové balení jsme pro vás našli. Je vybavené sedmi zvířecími postavičkami Paw Patrol a lidským parťákem Ryderem.

Tímto hracím setem můžete udělat radost dětem již od 3 let. Plastové figurky pejsků se dodávají v balení, které má připomínat džungli. A koho v balení najdou? Samozřejmostí je Chase, Marshall, Rocky, Rubble, Skye, Tracker či Zuma. Tato parta společně vyřeší každý problém! Figurky jsou vysoké zhruba 5,8 cm.

4. Palubní deska s volantem

Palubní deska s volantem - tlapková patrola hračky

Alza.cz

Najít originální tipy na hračky Tlapková patrola není nic těžkého. Další z našich tipů totiž dokazuje, že ani zdaleka nemusí jít jen o figurky nebo plyšáky. Pro pestrost našeho výběru jsme zařadili palubní desku s volantem, která může být přínosná pro rozvíjení jemné a hrubé motoriky a pro podporu budování dovedností. Je vhodná pro děti od 3 let.

V čem tedy tato hračka spočívá? Jedná se o volant se zvukovými i světelnými efekty. K němu děti dostanou karty s misí, které se zasunou do přední části desky. Díly desky jsou pohyblivé, je možné zatáčet i používat blinkry. Klíčem děti nastartují motor, který je posléze slyšet. Hračka bohužel nemluví česky, zato si na ní ale děti skvěle procvičí svoji angličtinu.

5. Tlapková patrola auta

Tlapková patrola auta - tlapková patrola hračky

Spinkids.cz

Tlapková patrola auta patří mezi ty nejoblíbenější Paw Patrol hračky nejen pro chlapce. Ne vždy se musí jednat o interaktivní vozítka, děti si vystačí i s pěknými autíčky, hlavně, když u nich budou mít svého oblíbeného hrdinu. Ten pak může naskočit do svého vozidla a jet zachránit každého, kdo to zrovna potřebuje. Kreativitě se u dětí zkrátka meze nekladou.

Jako zástupce jsme vybrali Chase v jeho charakteristické uniformě, který se může stát řidičem svého vozidla. Jakmile ho usadíte za volant, bude auto připravené se vydat na cestu. Pomoci mu v tom mají velká kola, která si poradí s každou nerovností na koberci i podlaze. Hračka je vhodná pro všechny děti od 3 let. Věříme, že si najde fanoušky mezi dívkami i chlapci.

6. Dobble Tlapková patrola

Dobble Tlapková patrola - tlapková patrola hračky

KnihyDobrovský.cz

Dobble je oblíbená společenská hra, ve verzi Tlapkové patroly ovšem její oblíbenost ještě vzrůstá. Tato postřehová hra je vhodná pro dva až pět hráčů ve věku od 4 let. I takto malé děti si totiž dokáží poradit s lehkou obtížností, která je u této hry nastavena. Délka hry se navíc pohybuje jen kolem 10 minut. Hra v dětech podpoří zdravou soutěživost.

Hra je vybavena 30 kartičkami, přičemž každá z nich je opatřena 6 obrázky souvisejícími s Tlapkovou patrolou. Úkolem je najít na kartičkách co nejrychleji dva stejné symboly. Herních stylů ale tato zábavná hra umožňuje mnohem více, nudit se tedy nebudete. Dobble je důkazem, že Tlapková patrola hračky mohou děti doprovázet třeba i při cestování.

7. Hedbanz Tlapková patrola

Hedbanz Tlapková patrola - aktualizace dobrá víla

4kids.cz

Tlapková patrola se objevují také v motivech rodinných her. Jednou takovou je také Hedbanz, hra, která je dostupná v nejrůznějších variantách včetně Paw Patrol. Díky svému hravému charakteru je vhodná pro děti již od 4 let. Zahrát ji si mohou dva až čtyři hráči, takže jí titul rodinná hra opravdu přísluší.

Ve hře má každý z hráčů na čele čelenku, v níž je zasazená vylosovaná karta. Karta určuje hráčovu identitu a on se ji s pomocí otázek typu Ano/Ne snaží uhodnout. Součástí tohoto balíčku je 24 karet. Aby bylo hádání snadné i pro malé děti, nejsou na kartě žádné složité obrázky – v tomto případě jsou to zvířátka. Součástí je i mapa se zvířátky a karty s nápovědou.

8. Tlapková patrola věž

Tlapková patrola věž - tlapková patrola hračky

Spinkids.cz

Hlídkovací věž je s Tlapkovou patrolou neodmyslitelně spjata. Je místem, ze kterého pejsci hlídkují a hlídají periskopem celé okolí. Pokud vidí, že se ocitl někdo v nesnázích, zmáčknou tlačítko, kterým svolají zbytek týmu, a jdou do akce. Hrací věže se vyrábějí v různých variantách, my jsme vybrali tu, která měří 51 cm a je vhodná pro děti od 3 let.

Kromě hlídkovací věže je součástí této Tlapková patrola hračky také policejní vůz. Do něj mohou děti posadit jednu ze dvou figurek, které znázorňují Chase. Na vrcholku věže se nachází periskop, s jehož pomocí si děti budou moci prohlédnout kartu s misí. Díky ní pak budou vědět, jaký úkol je čeká a kam se za ním mají s hrdinou Chasem vydat.

9. Puzzle Stateční psi

Puzzle Stateční psi - tlapková patrola hračky

Alza.cz

Když se díváme na název těchto puzzlí, říkáme si, jak jinak by se také měli jmenovat? Tlapková patrola je totiž plná statečných psů! V tom by s námi souhlasily i děti. Velkou výhodou těchto puzzlí je, že disponují dvěma odlišnými obrázky. Po složení jednoho z nich tedy na děti čeká ještě jeden. Každý z obrázků disponuje 24 dílky, celkem jich tedy složí 48.

Při skládání puzzlí budou děti rozvíjet svoji jemnou motoriku, prostorovou představivost, soustředění a trpělivost. A díky oblíbenému designu je navíc bude skládání bavit. Dílky jsou vybavené antireflexní úpravou. Vyrobené jsou z extra silného a odolného papíru, nemělo by tedy dojít k jejich poničení. Díky svému charakteru jsou puzzle vhodné pro děti od 4 let.

10. Big Trucks Velká garáž

Big Trucks Velká garáž - tlapková patrola hračky

4kids.cz

Už jsme zmiňovali, že Tlapková patrola má auta a vozidla jako svůj nepsaný symbol. A když už jsou vaše děti vybavené nespočtem těchto vozů, hodilo by se jim pořídit místo, kde je budou moci všechny pohromadě skladovat. Nebojte, nemáme na mysli další pokoj. Pro začátek si jistě vystačí s garáží, do které se vejde hned 6 vozidel psích záchranářů.

Každé z parkovacích míst je vybavené odpalovacím zařízením, které pomůže s odstartováním auta. Součástí garáže je kromě parkovacích míst také čerpací stanice a myčka. Hru s garáží zpestří zvukové a světelné efekty. Součástí balení je figurka Chase s náklaďákem. Pro plné využití vlastností garáže jsou zapotřebí Tlapková patrola auta označená jako Big Trucks.

11. Malování hrnečku

Malování hrnečku - tlapková patrola hračky

Alza.cz

Tento hrneček je způsob, jak své děti podpořit v kreativitě a tvoření, a zároveň jim dopřát jejich oblíbený motiv. Je navíc důkazem, že Tlapková patrola hračky opravdu nejsou jen ke hraní, ale dokáží mít pro děti přidanou hodnotu. Tento hrnek je vhodný pro děti od 4 let. Součástí balení je štětec, který můžete při tvoření namáčet do jedné ze šesti dostupných barev.

Po rozbalení krabice se před dětmi ocitne bílý hrnek s jednoduchou malůvkou. Ta symbolizuje Tlapkovou patrolu. Pomocí štětce a barev mohou děti tento motiv vybarvit a posléze nechat zapéct při teplotě zhruba 150 °C. Hrnek schne přibližně 24 hodin. Po tuto dobu ho uložte na bezpečné místo, pro děti bude jistě těžké jeho kráse odolat a počkat do zaschnutí.

12. Mluvící hodinky s Marshallem

Mluvící hodinky s Marshallem - dobrá víla tlapková patrola

4kids.cz

Do Tlapkové patroly Marshall neodmyslitelně patří. Jedná se o jednoho z psích chlapců. I tak by se ale vzhledem k červené barvě hodinek mohlo zdát, že tento tip míří spíše k dívkám, ale rozhodnutí necháme na dětech. Tyto hodinky jsme vybrali jako důkaz, že hračky Tlapková patrola dokáží být i praktického charakteru. Jejich krásný design osloví všechny děti ve školce i škole.

Tyto hodinky mají jednu zvláštnost. Nejsou to totiž obyčejné hodinky, ale mluvící. Psí hrdina Marshall dětem představí zábavnou formu vzdělávání. Zdokonalí se v matematice i svých pozorovacích schopnostech. Potrénují i paměť a soustředění. Jak? Prostřednictvím čtyř zábavných her, které jsou přímo v hodinkách. Je možné je hrát přímo na displeji.

13. Letoun s figurkou Skye

Letoun s figurkou Skye - tlapková patrola hračky

Spinkids.cz

Nejen seriál o Tlapkové patrole, ale také její filmové zpracování se promítá do hraček pro děti. Je tomu tak i v případě letounu, který řídí šikovná psí hrdinka Skye. Hračka je vhodná pro kluky i děvčata ve věku od 3 let. Stačí, aby byly fanoušky Paw Patrol. Samotnou hračku si jistě zamilují, tento letoun je totiž nejen krásně zpracovaný, ale také interaktivní.

Tento interaktivní letoun je dlouhý 38 cm a široký 35 cm. Je vybavený zvukovými efekty a rovněž z něj vychází hudba, která se objevila i ve filmu. Protože jsou součástí balení i baterie, budou si děti moci začít okamžitě hrát. Jakmile posadí Skye do letounu, rozsvítí se některé části jejího těla i letounu. S hračkou dítě rozvíjí své motorické dovednosti a představivost.

14. 5minutové pohádky

5minutové pohádky - tlapková patrola hračky

Alza.cz

Kniha pohádek svědčí o tom, že se hračky Tlapkové patroly nebojí zabrousit do žádného oboru. A je také důkazem, že příběhů o psích hrdinech je stále dostatek. Po seriálovém a filmovém zpracování je kniha další způsob, jak dětem tyto příběhy předat. Budou k tomu ale potřebovat vás, rodiče, prarodiče nebo třeba sourozence. Z dobrých konců se těšte společně.

Tato kniha disponuje 160 stranami, které jsou popsané mnoha pětiminutovými pohádkami. Hrdinové z Tlapkové patroly tak budou moci dát dětem dobrou noc. Doprovod dělají příběhům krásné ilustrace. Nemusejí však sloužit jen jako pohádky před spaním. Děti si knihu mohou vzít kdykoliv, kdy budou chtít být ve společnosti svých oblíbených psích hrdinů.

15. Vybarvovací batoh

Vybarvovací batoh - tlapková patrola hračky

Wikyhračky.cz

Chodíte s dětmi často na výlety a rády by měly batoh přesně podle svých představ? Pokud se jim nedaří vybrat žádný, který by se jim hned zalíbil, asi nezbývá jiná možnost, než aby si batoh vytvořily podle sebe. A ideálně takový, který bude svým motivem odkazovat na jejich oblíbené hrdiny. V tomto případě se tedy opět jedná o pejsky z Tlapkové patroly.

Batoh má tedy jasný pohádkový motiv, dorazí ale nevybarvený. Úkolem dětí je před použitím tento batoh dobarvit podle jejich představ. Je jen na nich, jak bude nakonec vypadat. Mohou zapojit svoji fantazii. Kromě batohu ovšem dostanou také pět speciálních fixů v různých barvách. Na výběr bude mezi zelenou, žlutou, fialovou, červenou a modrou.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.5 (54 hlasů)

Autor článku

Adéla
Adéla

Miluji život a vychutnávám si ho plnými doušky. Momentálně mě definují tři věci: cestování, poznávání a posouvání vlastních hranic. Obdarovávání mých nejbližších mám spojené s úsměvem na jejich tváři. S úsměvem, který mě pokaždé zahřeje u srdce.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář