Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Dobrá Víla » Deskové hry

Deskové hry pro teenagery

Tvrdí vám váš teenager, že je na deskové hry příliš starý? Pak asi ještě nenarazil na ty správné. Na takové, které pobaví nejen jeho, ale i pozvané kamarády. A zajistí, že se budou na přespávačku u něj rádi vracet. Stačí, aby byly hry trochu cool, zábavné, šly s dobou a dětem ve věku od 13 do 18 let se nezdály trapné. Přeci jen, puberta už se v tomto věku rozjela v plné parádě a nároky dětí jsou vyšší než kdy dříve. Pokusili jsme se dodržet všechny výše zmíněné parametry, které jsme si pro deskové hry pro teenagery určili, a přinášíme vám seznam 9 tipů na ty nejlepší.

Nejlepší stolní hry pro teenagery

Název hry Stručný popis hry
1. Scythe - tabulka Scythe Strategická hra z poválečné Evropy, která se stále vzpamatovává. Zjistit cenu
2. Hedbanz pro dospěláky - deskové hry pro teenagery Hedbanz pro dospěláky Zábavná hra s kartičkami, které určují to, kým jste. Zjistit cenu
3. Twilight Inscription - deskové hry pro teenagery Twilight Inscription Vesmírná desková hra s roll & write konceptem. Zjistit cenu
4. Bestie - tabulka Bestie Hra, která staví jednoho hráče v roli bestie proti všem ostatním. Zjistit cenu
5. Squid Game - tabulka Squid Game Desková, život neohrožující verze korejského seriálu. Zjistit cenu
6. Activity Original - tabulka Activity Original Oblíbená párty hra plná akce a zábavy, kterou si zahraje až 16 hráčů. Zjistit cenu
7. Brazil Imperial - tabulka Brazil: Imperial Budovatelská hra, ve které se soutěží o titul brazilského císaře. Zjistit cenu
8. Divukraj - tabulka Divukraj Velice kladně hodnocená deskovka odehrávající se v lesní říši. Zjistit cenu
9. Válka o prsten - deskové hry pro teenagery Válka o Prsten Hra, ve které se vydáte na záchranu Středozemě. Zjistit cenu

1. Scythe

Scythe - deskové hry pro teenagery

Knihydobrovský.cz

Děj hry Scythe se odehrává ve 20. letech 20. století. Evropa se zotavuje z války, ale poválečný vývoj kolem městského státu Továrna je stále napjatý. Za války býval důležitým místem pro výrobu těžce ozbrojených strojů. Po skončení bojů však výroba z logického důvodu utichla. S tím ovšem nesouhlasí sousední státy.

Ve hře se proto každý z hráčů stane vůdcem jednoho z pěti národů. Tyto národy se snaží obsazovat území, vylepšovat svá vojska, získávat suroviny a vyhrávat v bojích proti ostatním hráčům. Ve hře je nejdůležitější zapojit své strategické dovednosti, jen to totiž může dovést hráče k vítězství. Hra je vhodná až pro 5 hráčů ve věku od 14 let.

Scythe se řadí mezi deskové hry pro teenagery, kteří rádi přemýšlejí, a vy tušíte, že budou mít blízko ke strategickým hrám. Různá rozšíření zajišťují její hratelnost po dlouhou dobu.

2. Hedbanz pro dospěláky

Hedbanz pro dospěláky - deskové hry pro teenagery

Spinkids.cz

Je vám známý koncept hry, při které máte na čele papírek s nápisem, který symbolizuje, čím zrovna jste? Vy to samozřejmě v danou chvíli nevíte a vaším cílem je to uhodnout. Můžete být prakticky čímkoliv. Tento princip se objevil také v deskové hře Hedbanz, kterou jsme ve verzi pro dospěláky zařadili i mezi naše tipy na deskové hry pro teenagery.

Nenechte se zmást názvem – Hedbanz pro dospělé. Tato deskovka je totiž vhodná pro mládež již od 14 let. Součástí balení jsou pásky na čelo, karty i přesýpací hodiny. Každý si svoji kartu losuje, přičemž poté se s pomocí otázek typu ano/ne snaží dozvědět, čím se stal. Hra je kompletně v českém jazyce. Témata se dotýkají reálií, aplikací i profesí.

Díky této hře se váš byt stane oblíbeným místem pro setkávání vašich dětí s jejich kamarády. Připravte dostatek dobrot, deskovku Hedbanz si totiž může zahrát tři až šest osob.

3. Twilight Inscription

Twilight Inscription - deskové hry pro teenagery

Veselý-drak.cz

Všechny osoby od 14 let zve ke hraní deskovka Twilight Inscription. Se slavnou filmovou ságou o upírech nemá až na název nic společného. Zde se totiž namísto hlubokých lesů podíváte do vesmíru. Přináší jedinečný koncept hry roll & write. Strávit až dvě zábavné hodiny s ní může 1 až 8 hráčů ve věku od 14 let. A co je čeká?

Hned po rozbalení vám obsažené herní komponenty napoví, že se bude jednat o poměrně komplexní hru. Obsahuje například 32 postav hráčů, 25 karet událostí, 12 karet cílů či kartu Mluvčího. S pomocí všech komponentů můžete bojovat proti nepřátelům. Zjistíte, jak zábavné je prozkoumávat galaxii a při tom utvářet příběh svého herního hrdiny.

Již zmíněný koncept roll & write hráčům umožňuje zasahovat do herních archů. Na hře oceňují její opakovatelnou hratelnost a celkové vyobrazení daného prostředí.

4. Bestie

Bestie - deskové hry pro teenagery

Tlamagames.com

Bestie je díky svému hernímu konceptu naprosto jedinečná a neohraná. Je určena pro 2 až 4 hráče od 14 let, které přivede do tajemného, a snad není překvapením, že i nebezpečného kraje. V něm se kromě nedotčené přírody ukrývá také bestie, která je připravena učinit pobyt hlavních postav v tomto kraji co nejméně příjemný.

Hlavní postavy totiž ztvárňují lovce, kteří se ji snaží chytit. Bestie je vychytralá, své stopy pečlivě odstraňuje a pohybuje se po těžko prostupném terénu. Upozorňuje však na sebe útoky na některé z postav. Ani to ale nezaručuje, že lovci bestii chytí. Pouze tím zjistí její lokaci. Ve zbytku hry musejí lovci doufat, že stopy, které objevili, je k ní skutečně dovedou.

Pamatujete, jak jsme v úvodu zmiňovali jedinečný koncept hry? Tak zde se k němu dostáváme. Jedná se o hru „jeden proti všem“. Jeden hráč je bestií, zbytek hraje za lovce. Skvělá desková hra pro teenagera!

5. Squid Game

Squid Game - deskové hry pro teenagery

Albi.cz

Díky názvu snad možná netřeba komentáře. Možná není potřeba vracet se k nebetyčnému úspěchu seriálu, po jehož pokračování lační většina fanoušků. Věděli jste, že byla na její motivy vytvořena deskovka? A sledovali vaši puberťáci seriál i přes to, že je celý život chráníte před brutalitou a násilím, kterých je v televizi až přespříliš?

Pokud jste si na poslední otázku odpověděli ano, tak hrou už nic nezkazíte. Naopak, možná se raději budou vracet ke hře než ke sledování seriálu. Podobně jako v něm před sebou mají hráči šest her, ze kterých musejí vyváznout živí. Hraje se v týmech a pro výhru stačí, aby všemi šesti hrami prošel bez úhony alespoň jeden člen týmu.

Stejně jako seriál, i hra je určená osobám starším 16 let. Na rozdíl od něj jsou ale všichni zúčastnění v bezpečí a nehrozí jim žádné nebezpečí. Hrát může 3 až 6 hráčů.

6. Activity Original

Activity Original - deskové hry pro teenagery

Knihydobrovský.cz

Activity Original jsme mezi stolní hry pro teenagery zkrátka museli zařadit. Je to právě jedna z těch her, která nesmí chybět na žádné správné přespávačce. A nezáleží na tom, jestli jde o partu kamarádů nebo školní výlet. Zahraje si totiž až 16 hráčů, jejichž věk je minimálně 12 let. Už to však není typická dětská verze, pro teenagery je tak jako stvořená.

Nekončící zábavu a utužování vztahů zajistí 2640 úkolů. V nich se střídá pantomima, slovní popis či kreslení. Vše na téma výrazu napsaného na kartičce. Každý z hráčů předvádí výraz pro svůj tým, a pokud spoluhráči pojem uhodnou, mohou se na herní desce posunout dál. Jestliže se posunou na pole obsazené protihráčem, mohou jeho figurku posunout o pole zpět.

Ať už hru hraje rodina nebo parta puberťáků, všichni se skvěle pobaví. U kohokoliv existuje velká pravděpodobnost, že se právě tato hra stane jeho či její nejoblíbenější.

7. Brazil: Imperial

Brazil Imperial - deskové hry pro teenagery

Tlamagames.com

Brazil s podnázvem Imperial je hra, která opět zavede teenagery do světa strategie. Je hratelná v 1 až 4 hráčích ve věku od 14 let. Tentokrát je hra zasazena do oblasti Brazílie. Herní deska vyobrazuje reálné brazilské regiony, které mohou hráči využívat při budování říše v dané zemi. Děj hry se odehrává v období mezi 16. a 19. stoletím.

Úkolem hráčů je zkoumání nových míst, správa zdrojů, výstavba budov i vytvoření prostředí vhodného pro obchodování. Neméně důležitý je silný armádní základ, který hráči využijí proti nepřátelům. Postup do dalšího století zajišťují splněné mise, kterými si mohou nahrát body k dobru. Panovník, který si vedl nejlépe, nakonec získá titul brazilského císaře.

Hra v sobě mísí koncept eurohry a hry 4X. Ten je kombinací sbírání a spravování zdrojů, které se odehrává současně s objevováním a obsazováním nových území.

8. Divukraj

Divukraj - deskové hry pro teenagery

Alza.cz

Mezi stolní hry pro teenagery jsme zařadili také Divukraj. Hra s kouzelným názvem a vlastně i kouzelnou atmosférou. K jejím největším přednostem patří bezchybné grafické zpracování, možnost sólo hraní i přínosy pro trénink logického a strategického myšlení. Ačkoliv jsou pravidla relativně jednoduchá, přemýšlení se hráči nevyhnou.

Hra je vhodná pro náctileté od věku 13 let. Úkolem hráčů je vytvořit vesnici pro lesní zvířátka. Stihnout to musí během jednoho ročního období. K výstavbě budov a zajištění perfektního chodu vesnice je zapotřebí získat nezbytné suroviny. Ve hře může docházet i k plnění dalších cílů, ale vyhrává ten, kdo získá nejvíce bodů za svoji vesničku.

Recenze hrají jednoznačně ve prospěch této deskovky. Majitelé si cení širokých možností rozšíření, ilustrací, zajímavé tematiky a prostředí i podařených komponentů.

9. Válka o Prsten

Válka o prsten - deskové hry pro teenagery

Veselý-drak.cz

Jak je na tom váš teenager se světem Pána Prstenů? Uchvátil ho, přečetl všechny knihy a viděl dlouhé verze filmů? Pak mu doma nesmí chybět ani deskovka, díky níž se bude moci tohoto světa doslova dotknout. Zabaví všechny osoby od 14 let, které si najdou dvě a půl až tři hodiny času potřebného ke hraní. Počet hráčů činí 2 až 4 osoby.

Velký herní plán odkazuje na fantastickou propracovanost hry. Ostatně se to po komplexnosti filmů docela nabízelo. K dalším herním komponentům patří 205 figurek, přes 20 kostek a 110 karet událostí a dalších postav. Hra proti sobě staví dobro a zlo, tedy svobodné národy Středozemě proti příznivcům Saurona. Cílem je dostat prsten k Hoře osudu.

Během hraní se hráči setkají se všemi důležitými postavami, které se objevily v příbězích. Karty i herní desku v podobě mapy doprovázejí povedené ilustrace.