Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Dobrá Víla » Dárky pro děti

Pokémon dárky k Vánocům i narozeninám

13. 5. 2024 aktualizováno

Je jich více než 700, jsou překvapivě velice inteligentní a v zápase prokazují takové bojové schopnosti, za které by se nemusel stydět ani Jean-Claude van Damme. Řeč je o Pokémonech, kteří si získali fanoušky napříč herním, seriálovým i komiksovým světem. Proto by nás nepřekvapilo, pokud byste pro některého z nadšenců hledali dárek s touto tematikou. Sestavili jsme seznam tipů na Pokémon dárky, které potěší malé i velké děti.

1. Funko POP figurka

Funko POP figurka pokémon dárky

Imago.cz

Figurky Funko POP zažily na našem trhu rozmach teprve nedávno, ale ve světě nejsou ničím neznámým. Světový trh je zná už více než 20 let. Tyto poněkud nesouměrné postavičky si vybírají hrdiny nejznámějších videoher i filmů, sportovce či hudebníky, aby si je přetvořily do své podoby. Proto se nemůžeme divit, že se mezi nimi objevil také pokémon Pikachu.

Jedná se o typicky malou postavičku o výšce pouhých 9 cm. Vyrobená je z vinylu a dodává se v průhledné krabičce. V případě těchto postaviček se jedná o sběratelské kousky, vyndat ji z krabičky tedy možná ani nebude nutné. Pokémon dárky v podobě sběratelských předmětů udělají radost fanouškovi v každém věku. O to víc, když jde o nejznámějšího pokémona.

Pokud by vás zajímaly spíše Pokémon hračky než sběratelské figurky, můžete vybrat třeba plyšáka. Toho můžete pořídit i menším fanouškům a mít jistotu, že ho nezničí.

2. Pokémon TCG

Pokémon TCG pokémon dárky

Albi.cz

Příběhy pokémonů pronikly do celé řady her. S největší pravděpodobností vám neunikl hit v podobě mobilní aplikace s názvem Pokémon GO. Dneska ale mezi dětmi frčí něco jiného – Pokémon TCG. Jedná se o karetní hru inspirovanou videohrou. Hráči mezi sebou bojují prostřednictvím karet s hrdiny, kteří mají různé schopnosti.

Pokémon TCG ve verzi Build & Battle Stadium obsahuje 2 krabičky karet, se kterými je možné ihned začít hrát. Kromě toho je součástí také 11 boosterů a 121 karet energií. Společně se všemi těmito kartami činí hráči během soubojů strategické kroky, které jim mohou pomoci k dosažení vítězství nad protihráčem. V balíčku nechybí ani promo karta.

Hru pochopí děti už od 6 let. Zvlášť k ní můžete přikoupit ještě balení Elite Trainer Boxu s 9 booster balíčky. V každém případě se jedná o ikonické a krásně ilustrované karty.

3. Poké Ball jako vaflovač

Poké Ball jako vaflovač - pokémon dárky aktualizace

Veselý drak.cz

Pokémon hračky udělají dětem ohromnou radost. Rozšíří svoji sbírku o nové přírůstky, se kterými se budou moci pochlubit svým vrstevníkům. Už má hraček ale opravdu hodně a nevíte, kam by se další várka vešla? A co takhle praktický dárek? Vybrali jsme pro vás vaflovač, který vypadá jako Poké Ball. Ve stejném tvaru budou i vzniklé vafle.

Pokud jste měli problém přemluvit děti k vydatné snídani, teď už se toho obávat nemusíte. Dokonce existuje možnost, že se k vám během přípravy pokrmu přidají. Vaflovač je zkrátka bude bavit. Vyznačuje se svou kompaktností, snadnou údržbou a také snadným použitím. Jedná se o oficiálně licencovaný produkt.

Chcete přimět děti i k dodržování pitného režimu? Pak nezbývá než přihodit designové skleničky, na kterých je vyobrazen oblíbený pokémon Pikachu.

4. Plakát s pokémony

Plakát s pokémony pokémon dárky

Posters.cz

Vzhledem k tomu, že je pokémonů obrovské množství, dělí se do generací tak, jak postupně přibývali. Do první generace by tak patřil třeba pokémon Eevee, Squirtle, Bulbasaur nebo třeba Charizard. V této generaci jich je celkem 151 a my navrhujeme, abyste je koupili všechny. Nebojte, nebudete se muset stěhovat do většího bytu. Všichni jsou na plakátě!

Plakát je velký 61 × 91,5 cm a vyobrazený je každý zástupce 1. generace. Natištění jsou na kvalitní papír, který je možné srolovat a vložit do tubusu. Ale aby byl plakát s pokémony ozdobou pokoje, můžete ho rovnou nechat zarámovat. Na výběr je z dřevěných, hliníkových i plastových rámů v různých barvách. Budou se proto hodit do každého pokoje.

Říkáte si, že spousta malých pokémonů pohromadě není to pravé? Na výběr jsou samozřejmě i jiné designy. Co třeba pokémon Eevee na plakátu během celého svého vývoje?

5. Replika Poké Ballu

Replika Poké Ballu pokémon dárky

Emp-shop.cz

Poké Ball je zcela nezbytným vybavením každého trenéra pokémonů. Díky němu může své hrdiny pochytat a poskytnout jim malý domeček, ve kterém mohou cestovat. Pokud byste se o něj ale zajímali více, zjistíte, že je pro trenéry mnohem důležitější, než by se mohlo zdát. Je navíc symbolem celého tohoto světa. Jako replika je k dostání i pro fanoušky.

Tuto repliku Poké Ballu byste od toho skutečného (pokud byste ho někdy měli v ruce) téměř nerozeznali. Je vyrobený z kvalitních materiálů, které zajišťují jeho odolnost. Zda může sloužit jako hračka? S tím bychom byli opatrní. Rozhodně ale fanouškovi nebraňte ve vyzkoušení světelných efektů. Vlastnosti balonku jsou sepsané v ilustrovaném manuálu.

Poké Ball zůstane vystavený doma, ale v oblečení se děti mohou ukázat mezi kamarády. Co takhle pokémon Pikachu na mikině? Hodí se pro každého malého i většího trenéra.

6. Pokémon komiks

Pokémon komiks pokémon dárky

Knihy Dobrovský.cz

Říkáte si, jak děti odlákat od mobilů a zvýšit u nich zájem o čtení? Zcela jednoduše – pořídit jim takové čtení, ve kterém budou jejich oblíbení hrdinové. V tomto případě pokémoni. Pro tuto příležitost jsme vybrali sérii dvanácti komiksů typu manga, jejichž první vydání se datuje už do roku 1997. I o více než 20 let později zde stále máme tuto oblíbenou komiksovou sérii.

Příběhy začínají první knihou, ve které se chlapec Red rozhodne stát tím nejlepším trenérem pokémonů, který kdy byl. V dalších knihách se postupně přidávají další postavy, některé mu ale v cestě za dosažením snu brání. Přibývat budou také jednotliví pokémoni a napínavé souboje mezi nimi. Od osmého dílu jsou příběhy věnované novým postavám.

Komiksů je mnoho a zabaví fanoušky na dlouhou dobu, ale co pak? V této encyklopedii ze světa Pokémonu mohou listovat kdykoliv se jim zachce. Zjistí, že toho ještě spoustu nevěděli.

Náš tip

Manga se stala naším předmětem bádání v jiném z článků. V něm jsme nabídli tipy na nejzajímavější japonské komiksy včetně vysvětlení, co to vlastně manga je.

7. Pokémon TCG Mystery Box

Pokémon TCG Mystery Box pokémon dárky

Tlama games.com

Mystery boxy se staly oblíbenou součástí mnoha e-shopů. Obchodníci vám sami poskládají balíček z produktů, které vyberou. Až na pár indicií bude obsah balíčku překvapením. I my jsme se jeden takový rozhodli zařadit na seznam tipů na Pokémon dárky. Až do momentu rozbalení krabice tak vlastně nebudete vědět, co jste fanouškovi pořídili.

Pár informací je o něm ale přeci jen povoleno vědět. Tento mystery box bude poskládaný z předmětů, které lze zařadit do kategorie Pokémon TCG (Trading Card Game). Lze tedy předpokládat, že se bude jednat o sběratelské karty a cokoliv, co s nimi souvisí a běžně se to v balíčcích objevuje. Produkty budou ve dvojnásobné hodnotě samotného mystery boxu.

Mystery box s pokémony je dostupný ve velikosti M a L. Pokud ale tušíte, že byste s překvapením neuspěli, vyberte konkrétní produkt. Třeba pěknou úložnou bednu.

8. Pokémon Nintendo Switch

Pokémon Nintendo Switch pokémon dárky

Alza.cz

Do gamingu pronikají nejrůznější témata a Pokémon rozhodně nesmí chybět. Jako videohra dokonce vznikl dříve než karetní hra. Karty jsou videoherní sérií inspirované. Řada z videoher pochází z dílny společnosti Nintendo a k dostání jich je celá řada. Vybrali jsme tu, která patří k nejoblíbenějším, a proto zde Pokémon Nintendo Switch reprezentuje verze Violet.

Hra spočívá v hledání jednotlivých pokémonů v celém tomto virtuálním světě. Samozřejmostí jsou souboje mezi pokémony navzájem, které můžete během hry chytat. Celý svět má mnoho vrstev, kterými může váš avatar s pochytanými zástupci pokémonů cestovat. Oblečený bude ve fialové, odtud i název. Zahrát si mohou děti i dospělí až ve čtyřčlenné skupince.

Aby si fanoušci mohli hru Pokémon na Nintendo Switch zahrát, potřebovat budou příslušnou herní konzoli. I ta je za nás perfektním dárkem, pokud ji ještě nemá.

9. Pokémon Earpods

Pokémon Earpods pokémon dárky

Kytary.cz

Bezdrátová sluchátka nás zbavila otravných kabelů, které překážely zrovna v momentě, kdy se to nejméně hodilo. Tento typ sluchátek vzniká pod vedením nejrůznějších značek a může se pochlubit celou řadou designů. Přítomnost špuntových bezdrátových sluchátek s motivy Pokémona tedy nikoho nepřekvapí. Na sluchátkách je vyobrazený Poké Ball.

Sluchátka disponují mikrofonem a váží pouze 0,04 kg. V balení kromě nich naleznete také pouzdro, USB kabel a náhradní špunty ve třech velikostech. Na jedno nabití by měly vydržet až 24 hodin provozu. Čisté výšky a hluboké basy jsou samozřejmostí. Ovládání je zajištěné prostřednictvím dotykových gest. K již spárovanému zařízení se připojí automaticky.

Tento typ sluchátek je vhodný třeba na ven nebo na cesty, pro gaming ale budou vhodnější klasická velká sluchátka. Jsou vybavená odnímatelným mikrofonem.

10. Budík s Eevee

Budík s Eevee pokémon dárky

4kids.cz

Pokémon Eevee pochází z první generace pokémonů. Zastane téměř jakoukoliv funkci, protože tohoto dokáže opravdu spoustu. Neznamená to, že by uměl od každého trochu, ale naopak je silným článkem týmu, ke kterému patří. Díky své všestrannosti se stal jedním z nejoblíbenějších, a tak nás napadlo, že je jím možná i pro osobu, které vybíráte dárek.

Pokémon Eevee je vyobrazený na celé řadě předmětů a oblečení, ale rozhodli jsme se pro budík. Díky tomu s ním bude moci fanoušek usínat i vstávat. První, co ráno uvidí, je jeho oblíbený pokémon. Ten sedí na budíku a plní funkci LED lampičky. Na LED displeji se kromě času zobrazuje také datum a teplota daného pokoje.

Je místo Eevee tím oblíbeným Charizard pokémon? Pokud bychom zůstali u elektroniky, můžete ho fanouškovi dopřát na stylovém ovladačiherní konzoli Nintendo.

11. Charizard pokémon na peněžence

Charizard pokémon na peněžence pokémon dárky

Imago.cz

Mezi oblíbené (nejen) Pokémon dárky patří merch na oblečení a nejrůznějších doplňcích. Je to způsob, jak dát okolí najevo, co má daná osoba ráda, jaké hry hraje, jaký je její hudební styl nebo jaké filmy sleduje. Mohou tak vzniknout nová přátelství, když se fanoušek stejného fenoménu přijde zeptat, kde je tak parádní kousek z merche k dostání.

Peněženka s Charizardem je tím pravým nejen pro milovníky této postavy, ale říše Pokémonů celkově. Jedná se o oficiálně licencovaný produkt, což jim pravděpodobně udělá ještě větší radost. Disponuje kapsou na mince i oddělenými přihrádkami pro karty, jízdenky či průkazky. Na přední straně je vyobrazený právě Charizard pokémon a z druhé strany jsou plameny.

Když už jsme zmínili oblečení, přidáváme ještě typ na jeden módní kousek. Čepice, která vypadá jako pokémon Pikachu, to je klasika, která se objevuje i na Comic-Conu.

12. Album pro karty PTCG

Album pro karty PTCG pokémon dárky

Albi.cz

Karetní svět Pokémonu je dnes tak rozšířený, že jsme se jedno album rozhodli zařadit jako samostatný tip na Pokémon dárky. Pokud jich totiž fanoušek má už více než dost, ale nemá je kam dávat, před pořízením dalších karet dává smysl mít pro ně úložný prostor. Ten zabezpečují právě alba vytvořená speciálně pro karty z tohoto světa.

Vybrali jsme album k verzi karetní hry Scarlet & Violet. Je ozdobené pokémony z regionu Paldea, relativně nově vzniklé oblasti, která celou tematiku rozšiřuje. Tato oblast je inspirovaná Pyrenejským poloostrovem a nachází se na ní jezera, hory i pustá místa. Album má celkem 10 stran a je možné do něj vložit až 80 karet. Schovají se sem i 4 oversize karty.

Pokud byste s pořízením alba sběratelskou činnost teprve zahajovali, doporučujeme přihodit alespoň menší balení kartiček. Pro ukázku jsme vybrali to, které tematicky odpovídá albu.

13. Batoh s Pikachu

Batoh s Pikachu pokémon dárky

Veselý drak.cz

Vybavujete své dítě do školy? A miluje pokémony? Dovolte mu, aby ukázal své hrdiny spolužákům. S největší pravděpodobností se mezi dětmi najdou další, které je milují. Navrhujeme batoh s pokémonem Pikachu, který je v různých vyobrazeních rozesetý po celém batohu. Na přední straně se nachází kapsička a obrázek Poké Ballu.

Kromě batohu se pokémoni objevují i na dalších doplňcích. Jako další příklad uvádíme dárkový set čepice a rukavic, tentokrát s Bulbasaurem. Tento pokémon patří k první generaci pokémonů a je jedovatý. Na zádech nosí cibulku, která roste spolu s ním. Je jeho zbraní a zároveň mu slouží jako zásobárna energie. Mezi trenéry je oblíbený díky své odvaze.

Batohy a čepice pochopitelně nejsou jediné doplňky. Široký je také výběr ponožek či kšiltovek. Vybírejte tedy ideálně podle toho, co fanoušek rád nosí.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.9 (30 hlasů)

Autor článku

Adéla
Adéla

Miluji život a vychutnávám si ho plnými doušky. Momentálně mě definují tři věci: cestování, poznávání a posouvání vlastních hranic. Obdarovávání mých nejbližších mám spojené s úsměvem na jejich tváři. S úsměvem, který mě pokaždé zahřeje u srdce.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář