DobráVíla.cz - vaše průvodkyně světem dárků DobráVíla.cz - vaše průvodkyně světem dárků
Menu

Nejhranější deskové hry 2023 – TOP 10 deskovek

Myslíte si, že už vás žádná desková hra nepřekvapí? Že už jste si vyzkoušeli všechny možné deskové hry, a víte, ke které se rozhodně chcete (nebo nechcete) vracet? Ty, které vám představíme níže, patří mezi nejhranější deskové hry. Najdete mezi nimi deskové hry pro děti i pro dospělé. A pokud by vám snad tyto tipy nestačily, v tomto článku si vyberete kategorii, která je vašemu hráčskému srdci nejbližší. O které deskové hry se vaše sbírka rozroste?

Nejhranější deskové hry pro děti i dospělé

Název hry Popis
TOP deskovky
Desítka - deskové hry - tabulka Desítka Vědomostní hra, ve které zjistíte, co všechno nevíte. Zjistit cenu
Desítka Harry Potter - deskové hry - tabulka Desítka Harry Potter Oblíbená deskovka zaměřená na svět Harryho Pottera. Zjistit cenu
Karak - deskové hry - tabulka Karak Česká deskovka, která sblíží všechny členy rodiny. Zjistit cenu
Bananagrams - deskové hry - tabulka Bananagrams Vědomostní deskovka ve verzi slovní hry pro děti od 7 let. Zjistit cenu
Úniková hra Pán Prstenů - deskové hry - tabulka Úniková hra: Pán Prstenů Úniková deskovka, která vás zavede do Středozemě. Zjistit cenu
Dixit - deskové hry - tabulka Dixit Hra o kreativitě, představách a tak trochu i psychologii. Zjistit cenu
Dostihy a sázky - deskové hry - tabulka Dostihy a sázky Legendární desková hra plná výher a neškodného hazardu. Zjistit cenu
Máme rádi Česko - deskové hry - tabulka Máme rádi Česko Známá TV show schovaná do krabice od deskovky. Zjistit cenu
Desítka Česko - deskové hry - tabulka Desítka Česko Vědomostní desková hra zaměřená na znalosti o Česku. Zjistit cenu
Lovci Pokladů - deskové hry - tabulka Lovci Pokladů Strategická hra o hledání pokladu pro děti od 6 let. Zjistit cenu

1. Desítka

Desítka - nejhranější deskové hry

Knihydobrovský.cz

Typ hry: Vědomostní
Značka: Mindok

Známá herní klasika pro 2-8 hráčů, která si získala srdce již desítek tisíc fanoušků nejrůznějšího věku. A další její nadšení hráči stále přibývají, stejně tak jako nové varianty a rozšíření k této hře. Protože se jedná o vědomostní hru, rozvíjí v prvé řadě znalosti hráče. A protože je v balení celkem 200 okruhů otázek, dále 2000 konkrétních otázek a stejný počet možných odpovědí, je o zábavu na dlouhou dobu postaráno. Hra je vhodná i na cesty a je doporučena od věku 10 let.

2. Desítka Harry Potter

Desítka Harry Potter - nejhranější deskové hry

Knihydobrovský.cz

Typ hry: Vědomostní
Značka: Mindok

Stolní hra Desítka Harry Potter není jen běžné rozšíření, ale celá samostatná varianta postavená na principu původní Desítky. Je ovšem zaměřena čistě na fenomenální postavu mladého čaroděje Harryho Pottera, jeho přátel i nepřátel. Princip hry zůstává stejný jako u původní Desítky, přičemž tato edice přináší celkem 100 okruhů a tisícovku otázek a odpovědí, které otestují vaše znalosti ze série filmů Harry Potter. Hra je doporučena od věku 12 let a je vhodná pro 2-8 hráčů.

3. Karak

Karak - nejhranější deskové hry

Knihydobrovský.cz

Typ hry: Desková
Značka: Albi

Karak patří mezi tradiční stálice mezi deskovými hrami. Jedná se o originální českou hru s jednoduchými pravidly, která je vhodná pro 2-5 hráčů už od věku 7 let. Vyražte do tajemného labyrintu pod hradem jménem Karak, kde na vás v tajuplných katakombách číhají zákeřné nestvůry, ale i účinné zbraně a cenné poklady. Hráč ovládá hrdinu se speciálními schopnostmi, které musí dokázat ve hře účinně použít, aby dosáhl na vítězství.

4. Bananagrams

Bananagrams - nejhranější deskové hry

Knihydobrovský.cz

Typ hry: Vědomostní
Značka: Mindok

Slovní hra, ve které hraje nejdůležitější roli rychlost hráče. Hráči, kterých může být 1-8, mají za úkol tvořit co nejrychleji slova z kamenů s písmeny. Ta musí být čitelná z některé ze stran a můžou se navzájem prolínat. Před hráči tak vzniká mřížka ze slov, která lze podle potřeby i přeskupovat. Pokud kameny s písmeny dojdou a jeden z hráčů všechny své kameny již využil, má tak šanci na vítězství. Ale jen v případě, že všechna jím vytvořená slova jsou skutečně správná.

5. Úniková hra: Pán Prstenů

Úniková hra Pán Prstenů - nejhranější deskové hry

Knihydobrovský.cz

Typ hry: Úniková
Značka: Dino Toys

Myslíte, že únikové hry se dají hrát jen ve speciálních prostorách a lokacích k tomu určených? O opaku vás přesvědčí společenské hry ze série Exit, které získaly i ocenění hra roku v sousedním Německu. Únikovka Pán prstenů vám umožní z pohodlí domova zúčastnit se výpravy po Středozemi, jejímž cílem je zničení Jednoho prstenu a záchrana celého světa. Čeká vás spousta výzev a luštění tajemných šifer pomocí speciálního kotouče. K dispozici jsou i nápovědy, které vám pomohou posunout se dále. Hra je vhodná pro 1-4 hráče od 10 let.

6. Dixit

Dixit - nejhranější deskové hry

Knihydobrovský.cz

Typ hry: Desková
Značka: ADC Blackfire

Deskovka Dixit je také již dlouhodobou stálicí na herním trhu, která má příznivce ve všech generacích. Vznikly pro ni i různá rozšíření, přesto je původní Dixit stále nejžádanější variantou. V této hře se z vás stane vypravěč, jehož úkolem je vymýšlet vlastní příběhy. To napomáhá rozvoji fantazie dětí a nekomplikuje hraní složitými pravidly. Hráči se v roli vypravěče střídají a ostatní hádají jeho kartu pomocí poskytovaných nápověd. Jeho cílem je, aby ostatní navedl na správnou cestu, ale zachoval současně i určité tajemství. Hru si zahraje 3-8 hráčů ve věku od 8 let.

7. Dostihy a sázky

Dostihy a sázky - nejhranější deskové hry

Knihydobrovský.cz

Typ hry: Desková
Značka: Dino Toys

Kdo by neznal legendární Dostihy a sázky, hru, na které vyrostly celé generace českých dětí, a její kouzlo si s sebou nesou až do dospělosti. Jedná se o nové vydání původní hry s nezměněnými pravidly i výbavou. Je vhodná pro děti od 10 let, ale samozřejmě i pro starší hráče, kterých může být celkem 2-6. Princip hry je odvozen od známých Monopolů. Je potřeba chytře investovat do koní, kteří vyhrávají dostihy, a zůstat ve hře co nejdéle ze všech. Pro mladší hráče pak existuje i zjednodušená verze Junior.

8. Máme rádi Česko

Máme rádi Česko - nejhranější deskové hry

Knihydobrovský.cz

Typ hry: Vědomostní
Značka: Dino Toys

Patříte mezi fanoušky televizního pořadu Máme rádi Česko, který se vysílá na Primě již od roku 2013? Pak je tato hra přesně pro vás a nabídne vám stejnou míru zábavy i napětí, jakou můžete zažít v televizi. I zde proti sobě stojí dva týmy, jejichž úkolem je předvést svoje znalosti. A jak již název napovídá, půjde o znalosti o České republice. Konkrétně jsou zde otázky na slavné osobnosti, zeměpisné úkoly, ale třeba i kreativní záležitosti. Tím může být například poznat, co značí nakreslený obrázek a nebo hádat správné pojmy. To vše je navíc časově omezené a je potřeba stihnout vše dříve, než vybuchne bomba.

9. Desítka Česko

Desítka Česko - nejhranější deskové hry

Knihydobrovský.cz

Typ hry: Vědomostní
Značka: Mindok

Opět další varianta oblíbené Desítky, která se tentokrát zaměřuje na naši vlast. Jedná se o samostatnou hru, ale pokud vlastníte i tu původní, můžete si kartičky promíchat a zdvojnásobit jejich počet. Celkem je zde k dispozici 200 okruhů, 2000 otázek a stejný počet odpovědí. Hra je podobně jako původní Desítka vhodná pro 2-8 hráčů od 10 let a dá se díky balení Smartbox snadno vzít s sebou i na cesty a výlety.

10. Lovci Pokladů

Lovci Pokladů - nejhranější deskové hry

Knihydobrovský.cz

Typ hry: Strategická
Značka: Dino Toys

Tato dětská strategická hra, v níž se vžijete do rolí lovců pokladů, vznikla již v 80. letech a mnozí z nás si ji pamatují ze svého dětství. Díky jednoduchým pravidlům je vhodná pro 2-4 hráče již od 6 let. Cílem je na hrací ploše tvořené náhodně rozmístěnými kartičkami hledat skryté poklady a odnášet si je na svoji loď. Je ale potřeba dávat pozor nejen na skrytá nebezpečí, ale i na protihráče, jejichž cílem je také odnést co nejvíce pokladů – klidně i těch, které jste objevili předtím vy. Jedná se o ideální hru pro procvičování postřehu, strategického myšlení i počítání u dětí.