Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Dobrá Víla » Dárky k narozeninám

Nejlepší zážitky pro dva – 17 tipů na zážitkové dárky pro dva

3. 1. 2024 aktualizováno

Zážitkové portály nabízí nespočet nezapomenutelných akcí, ze kterých vyberete dárek v podstatě pro kohokoliv. A nemusí jít jen o jednotlivce, ale také o dvě osoby najednou. Vedle tipů na dárky pro páry, kterým jsme se věnovali v jednom z předchozích článků, nyní přinášíme také tipy na zážitky pro dva. Sdílená radost je dvojnásobná radost!

1. Bungee jumping ve dvou

Bungee jumping ve dvou - zážitky pro dva

Zážitky.cz

Bungee jumping patří mezi nejoblíbenější zážitky pro dva. Často se využívá jako svatební dar i dárek k narozeninám pro jednotlivce. Nemusíte ho darovat pouze páru. Co takhle spojit dva rozhádané kamarády? Takový zážitek je bezpochyby donutí hodit neshody za hlavu. Zážitku se navíc mohou zúčastnit i osoby mladší 18 let, pokud mají souhlas zákonného zástupce.

Tento zážitek jako dárek pro dva je možné absolvovat ve Zvíkovském Podhradí nebo Chomutově. V obou případech se jedná o skok z mostu. Ten ve Zvíkově je vysoký 48 m, chomutovský most je o 14 m vyšší. S výškou 62 metrů je dokonce nejvyšším mostem, ze kterého se u nás skáče bungee jumping. Zážitek vám instruktoři povolí absolvovat za každého počasí.

Pokud byste hledali adrenalinové dárky pro muže, zvažte jejich stavbu těla. U seskoku pro dva je váhový limit 135 kg v případě Zvíkova, v Chomutově je to pak 160 kg.

2. Rande v jeskyni

Rande v jeskyni - zážitky pro dva

Adrop.cz

Mezi romantické zážitky pro dva patří Rande v jeskyni. Už z názvu je patrné, že je tento zážitek vhodný pro zamilované dvojice. Můžete ho darovat jeden druhému, ale i nějakému páru, který znáte. Může tak najít své uplatnění jako společný dárek k Vánocům nebo pro novomanžele. Zařadili bychom ho však i mezi zážitkové dárky pro rodiče od jejich dětí.

Tento zážitek probíhá v Ostrově u Macochy v oblasti Moravského krasu. Díky tomu ho mohou účastníci spojit s objevováním této jedinečné jihomoravské destinace. Ale zpět k zážitku. Během dvou hodin sestoupají zúčastnění do hloubky 40 metrů a kromě nezvyklé podívané je čeká také spousta lezení, plazení a prolézání útrobami jeskyní. Pro absolvování není nutné být pár.

Ti, kteří tímto zážitkem již prošli, si pochvalují profesionální přístup instruktorů, kteří vás během celé cesty doprovázejí. Zážitek lze darovat ve formě hlavolamu i toaletního papíru.

3. Vonná relaxace ve dvou osobách

Vonná relaxace ve dvou osobách - zážitky pro dva

Spa.cz

Typickým zážitkem pro zamilované je pobyt na pěkném místě s dobrým jídlem a pitím. Jedno takové místo se nachází například v Poděbradech. Ve tříhvězdičkovém hotelu Golfi čekají na zamilované dvě noci s polopenzí a dvěma procedurami. Poděbrady jsou lázeňským městem, ve kterém se léčí zejména onemocnění srdce, dále také cukrovka či pohybový aparát.

V čem spočívá ryze romantický charakter tohoto zážitku? Je to například tříchodová večeře při svíčkách či přístup do soukromého parního boxu. Na pokoji na vás bude čekat také láhev sektu a vonné svíčky. Pobyt tak máte spojený s aromaterapií. Pro dámu je poté připravena aromamasáž a pro pána sportovní masáž. Pobyty lze rezervovat v průběhu celého roku.

Tento zážitek vznikl opravdu výhradně pro páry a nemůžete ho zarezervovat pouze pro jednu osobu. Výborně se tak hodí například jako dárek k Valentýnu pro vaši polovičku.

4. Degustační sushi talíř

Degustační sushi talíř - zážitky pro dva

Zážitky.cz

Zážitkové dárky pro dva jsme se rozhodli obohatit o degustaci. Tentokrát si přijdou na své milovníci sushi, oblíbené japonské pochoutky ze syrového rybího masa v kombinaci s rýží. Degustační talíř pro dvě osoby si účastníci vychutnají během dvouhodinového zážitku v Praze. Je možné ho absolvovat v kterémkoliv ročním období vždy od pondělí do soboty.

Slovo talíř v názvu zážitku neodkazuje na žádný malý talířek. Právě naopak, zúčastnění dostanou hned 34 kousků sushi, které předtím pravděpodobně ještě nikdy neochutnali. Uvnitř jsou totiž ingredience, které se v restauracích moc často neobjevují – křepelčí majonéza, koření togarashi, sýr Philadelphia či úhoř. Rolky budou po 4, případně po 8 kusech.

Před zážitkem nezapomeňte zvážit možné alergie na některé z použitých surovin. Pokud by tedy nakonec sushi nebylo to pravé, můžete vybírat z dalších gurmánských zážitků.

5. Tandem paragliding pro dvě osoby

Tandem paragliding pro dvě osoby - zážitky pro dva

Adrop.cz

A máme zde další tip na dárek z kategorie adrenalinové zážitky pro dva. Tentokrát se jedná o paragliding v tandemu se zkušenými piloty. Každého z vás bude mít na starost jiný pilot, pečlivě vás připraví na let a krátce po sobě s vámi pak vzletí vstříc dobrodružství. Ve vzduchu tak budete dohromady se svojí polovičkou právě tak blízko sebe, jak to situace dovolí.

Adrenalinové zážitkové dárky pro dva se však oproti romantickým pobytům neomezují pouze na pár. Vzletět můžete i s nejlepším kamarádem či kamarádkou, sourozencem nebo ponechat tyto zážitky pro rodiče. Tandem paragliding probíhá obvykle v Liberci nebo Janských Lázních a na výběr je ze tří variant – základního, panoramatického nebo akrobatického letu.

Potrpíte si na adrenalinové zážitky pro dva a zároveň vás lákají vzdušné akce? Sepsali jsme pro vás tipy na ty nejzajímavější tandemové seskoky padákem a další zážitky ve vzduchu.

6. Elixír lásky

Elixír lásky - zážitky pro dva

Spa.cz

Další z našich tipů na romantické zážitky pro dva nás přivedl do Mariánských Lázní. Zde se nachází čtyřhvězdičkový Gala Hotel Excelsior. V něm můžete zažít vy, nebo ten, komu zážitek dopřejete, dvě noci s polopenzí a dvěma procedurami. Název Elixír lásky napovídá, že pro dva kamarády nebo kamarádky nemusí být zážitek zrovna vhodný. Cílí na páry.

Mariánské Lázně leží v lázeňském trojúhelníku v západních Čechách. Místní lesy a kolonády přispějí k tomu, aby návštěvníci odjížděli uvolnění a spokojení. Během pobytu vás k tomuto pocitu přiblíží ještě slavnostní večeře při svíčkách, balíček kosmetiky vyrobené z místních zdrojů, broskvová nebo kokosová masáž a koupel a neomezený vstup do římských lázní.

Pobyt je možné absolvovat s menším cenovým rozdílem v průběhu celého roku. V Mariánkách můžete navštívit Park Boheminium se zmenšeninami známých památek.

7. Let letadlem pro dva

Let letadlem pro dva - zážitky pro dva

Zážitky.cz

Na náš seznam zážitků pro dva jsme se rozhodli zařadit i jednu dražší záležitost. Jedná se o let letadlem pro dvě osoby, který je možné absolvovat na několika místech po celé České republice. Vyhlídkový let trvá 30 minut. Vzhledem ke své ceně nemusí být dostupný pro každého, a tak se nabízí se na něj poskládat a udělat radost například novomanželům.

Na začátku zážitku se seznámíte s pilotem, který vás teoreticky připraví na let. Poté dostanete láhev sektu a budete vyčkávat na moment, kdy dostanete povolení nastoupit do letadla. Během letu vystoupáte tak vysoko, jak jen to bude možné. Pokud počasí dovolí, můžete let absolvovat kdykoliv během roku. Na využití poukazu máte standardně jeden rok.

Ačkoliv je let charakterizován jako romantický, ryze romantický charakter nemá. Proto si můžete let i vychlazený sekt užít s kýmkoliv, koho chcete mít během zážitku po svém boku.

8. Plavba po Lipně pro dvě osoby

Plavba po Lipně pro dvě osoby - zážitky pro dva

Adrop.cz

Zážitkové dárky pro dva se nemusejí odehrávat jen v hotelech nebo ve vzduchu. Mohou se konat také na vodě! Příkladem je plavba po Lipně, která se navíc koná ve večerních hodinách. Západ slunce a láhev sektu, to je přece zaručený recept na romantiku. Vodní nádrž Lipno se navíc rozkládá v krásné krajině, takže se přímo nabízí dlouhá procházka před plavbou.

Plavby jsou jako stvořené pro zážitky pro pár. V tomto případě pobydete na plachetnici tři hodiny, během kterých vás čeká již zmíněný sekt a západ slunce. V ceně je ovšem i večeře pro dva v restauraci v přístavu. Neznáme lepší způsob, jak završit tak krásný a romantický zážitek. Během plavby se nemusíte o nic starat, dohled nad plachetnicí obstará kapitán.

Platnost poukazu je jeden rok, za určitou částku je možné ji prodloužit. Plavby po Lipně se konají za teplého i chladnějšího počasí, důvodem k vynechání jsou pouze bouřky či silný vítr.

9. Kurz lezení pro dva

Kurz lezení pro dva - zážitky pro dva

Firma na zážitky.cz

Nevšední zážitky pro dva mohou mít například podobu kurzu lezení. Moc si u něj nepopovídáte, ale stmelí vás společné úsilí, které do činnosti musíte dát. Výhodou tohoto zážitku je, že je vhodný pro jakoukoliv dvojici. Lze jej darovat dospělým nad 18 let. Zařadili bychom ho i mezi zážitky pro pár. Jedinou podmínkou k absolvování je dobrý zdravotní stav.

Zážitek má délku jedné hodiny a koná se v Praze nebo Ústí nad Labem. Na samotném začátku představí instruktoři zúčastněným vybavení a poté se vydají na stěnu. K dispozici jsou různě náročné trasy a všechny tyto obtížnosti si mohou vyzkoušet. Díky lezení na stěně v interiéru je možné využít poukaz po předchozí domluvě kdykoliv během roku nezávisle na počasí.

Vzhledem ke svému charakteru je tento zážitek vhodný spíše pro dvojice, které s lezením prozatím nemají žádné zkušenosti. Kromě lezení se naučí například i vázat uzly a jistit.

10. Thajská masáž pro dva

Thajská masáž pro dva - zážitky pro dva

Zážitky.cz

Masáž se zařadila mezi nejoblíbenější zážitkové dárky. A když už je tak oblíbená jako dárek pro jednotlivce, proč ji nezařadit i mezi zážitkové dárky pro dva? Pár nebo jiná dvojice tak zažije totožnou masáž a později ji budou moci u dobrého jídla či pití probrat a zhodnotit. Dopřejte masáž někomu, o kom víte, že by si ji zasloužil, ale sám nebo sami si ji nekoupí.

Tento zážitek pro dva může být dlouhý 60, 90 nebo 120 minut. Koná se v Praze, Brně a Karlových Varech. Speciální techniky využívané při thajské masáži jsou velice efektivní a mohou pomoci s pohyblivostí kloubů, protažením končetin i celkovým zlepšením nervového systému. Jako po každé masáži budete i odsud odcházet dokonale uvolnění.

Pokud hledáte zážitky pro pár a chtěli byste zůstat u masáží, pak můžete zabrousit také do oblasti tantrických masáží. I ty je možné absolvovat ve dvou osobách najednou.

11. Zážitkový večer pro dvě dámy

Zážitkový večer pro dvě dámy - zážitky pro dva

Firma na zážitky.cz

Občas je potřeba zavřít za sebou dveře a zajít na skleničku s naší nejbližší kamarádkou. Může to být i maminka, babička, nebo třeba sestra, ale hlavně by to měla být podobně smýšlející osoba, se kterou jsme naladěné na stejnou notu. A když už se vydáváte na tu skleničku, co takhle si ji spojit se zážitkovým večerem, který bude celý jen o vašem rozmazlování?

Během zážitkového večera ochutnáte lehké menu vytvořené šéfkuchařem Martinem Kortusem. Poté se samy naučíte připravovat drobné pohoštění ve formě kanapek. S nově nabytou schopností se blýsknete při přípravě občerstvení na narozeninové oslavy. Chybět nebude ani degustace vín, kterou vás provede profesionální sommelier Václav Vašek.

Proč je tento zážitek jen pro ženy? Protože někdy zapomínáme, že naše rodina může být jen tak šťastná, jak jsme my samy. Více tipů na zážitky pro ženy naleznete v samostatném článku.

12. Nocleh na posedu

Nocleh na posedu - zážitky pro dva

Zážitky.cz

Dalším zástupcem kategorie nevšední zážitky pro dva je noc strávená mezi stromy. Posedy máme spojené s myslivci, kteří odsud mohou nerušeně sledovat dění v lese. Podobný zážitek si teď díky glampingu můžete vyzkoušet také. Oproti myslivcům ale budete mít o něco vyšší komfort a to, co se děje kolem, vás nebude muset trápit. Stačí nasávat atmosféru lesa.

Posed je schovaný mezi stromy na Břeclavsku. Auto necháte zaparkované opodál, aby nerušilo dojem z okolní přírody. Společně zažijete dvě nezapomenutelné noci, při kterých vám bude dělat společnost láhev vína a plně vybavený posed. To, že jste v přírodě, vám připomene suchý záchod, ohniště i venkovní sprcha. Zatopit si můžete v plynových kamnech.

Glamping našel pomyslný střed mezi luxusem a kempováním. Nabízí ubytování v přírodě s výhledy do okolních lesů, hor či luk, avšak při zachování pohodlných postelí a vybavení.

13. Projížďka veteránem

Projížďka veteránem - zážitky pro dva

Firma na zážitky.cz

Už několik týdnů brouzdáte v kategorii zážitkové dárky pro rodiče, ale pořád se vám nepodařilo žádný vybrat? Vaše hledání je nyní u konce. Připomeňte rodičům legendární vůz, ve kterém se možná už dávno chtěli projet, ale nikdy k tomu neměli příležitost. Nostalgie a sentiment jsou jistě na místě, ale zábava a radost jsou emoce, které budou převládat.

Projížďka veteránem obnáší 90minutovou jízdu, která rodiče provede historickým centrem Prahy. Nejde proto tedy jen o běžnou zážitkovou jízdu v historickém vozidle, ale také o vyhlídkovou jízdu. A dokonce s výkladem od řidiče. A ani to není všechno. Rodiče budou navíc obdarování také lahví prosecca. Budou odjíždět přesvědčení, jak skvěle vás vychovali.

Poukaz platí po celý rok, projížďky ovšem probíhají celoročně. Jezdí se historickými vozy Alfa Romeo Spider, Ford T či Ford A (respektive jejich replikami). Účastníci zážitku se dostanou i na vyhlídky nad městem.

14. Úniková hra Doupě revoluce

Úniková hra Doupě revoluce - zážitky pro dva

Adrop.cz

Abychom zážitky pro rodiče neomezovali pouze na wellness pobyty, rozhodli jsme se na seznam tipů zařadit také únikovou hru. Téma Sametové revoluce by je totiž mohlo zaujmout. Tentokrát však nebudou událostem nečinně přihlížet, ale sami budou vytvářet impulzy ke změně. Zážitek lze zakoupit pro dvě osoby, k dispozici je ovšem i varianta pro tři až pět osob.

Účastníci této únikové hry se ocitnou v tajné klubovně, ve které se setkávají studenti a odpůrci režimu. Jejich úkolem je najít dokument, který se za žádnou cenu nesmí dostat do rukou StB. Pokud ho členové StB objeví dříve než oni, je celá revoluce ztracená. Únikovka se odehrává v Praze a kladně hodnotíme celkové pojetí tématu a zpracování hry.

Milujete únikovky? V tomto článku jsme sepsali tipy na ty nejzajímavější, které se v naší zemi konají. Nechybí tipy na únikové hry pro děti, strašidelné ani venkovní únikovky.

15. Kino jen pro vás dva

Kino jen pro vás dva - zážitky pro dva

Zážitky.cz

Ano, čtete správně. Tímto zážitkem dáváte nějaké dvojici možnost zažít soukromé promítání jejich nejoblíbenějšího filmu. Stejně tak ho ale můžete dopřát sobě a své milované polovičce. Je to velké gesto, kterým můžete oslavit například významné výročí. A pokud už máte děti, bude pro vás tento moment o samotě snad ještě cennější. Částka je vysoká, ale vyplatí se.

Promítání probíhá v menším ze sálů pražského kina Lucerna a můžete si vybrat film o délce až 2 hodin. Výběr je široký. Stačí, aby byl tento film v minulosti promítán v českých kinech, případně vyšel na DVD nebo Blu-ray. O nic dalšího se nemusíte starat, kino pro vás tento film obstará. Budete mít dokonce průvodce, který vám ukáže i zázemí kina a projekční kabinu.

A aby vám během sledování filmu nevyhládlo, před začátkem promítání dostanete popkorn. Ten budete moci zapíjet šampaňským, které po jedné skleničce dostane každý z vás.

16. Pivní lázně Bernard

Pivní lázně Bernard - zážitky pro dva

Adrop.cz

A máme zde zážitek, který ocení zejména pánové (zúčastnit se ale mohou i dámy). Pivní lázně s neomezenou konzumací piva Bernard. Pokud tento zážitek pořídíte svému miláčkovi, nezlobte se, pokud se rozhodne k sobě přizvat nejlepšího kamaráda. Dejte mu prostor probrat ryze mužské záležitosti, u kterých může popíjet dobré pivo a dokonce absolvovat masáž.

Tento zážitek lze absolvovat v jedné až šesti osobách. Směs použitá pro koupel je navržená pivovarem a měla by mít ozdravné účinky. Koneckonců, stále jsou to lázně. Kromě lázní a masáže čeká na účastníky zážitku také již zmíněná neomezená konzumace nepasterizovaného piva. Na pípu s pivem Bernard dosáhnou pohodlně z vany a mohou si čepovat podle potřeby.

Pivní lázně se staly na poli wellness důležitým prvkem. Aby taky ne, když je u nás pivo tak oblíbené. Pokud by vás zajímalo více takových zážitků, inspirujte se v dalším z našich článků.

17. Dárkový poukaz na zážitky pro dva

Dárkový poukaz na zážitky pro dva - zážitky pro dva

Zážitky.cz

Nepodařilo se nám vybrat nic, co byste chtěli pořídit sobě nebo jiné dvojici? Obáváte se, že investice do některého ze zážitků by mohla přijít vniveč, protože byste se nemuseli trefit do vkusu daných osob? Dárkový poukaz všechny tyto pochybnosti rozežene. Obdarovaným tím dáte možnost si vybrat podle sebe. A díky pestré nabídce zážitků vybere opravdu každý.

Dárkový poukaz můžete zakoupit na každém zážitkovém portále. Doporučit vám můžeme například Zážitky, Adrop, Spa či Firmu na zážitky. Hodnoty jsou volitelné.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.8 (12 hlasů)

Autor článku

Adéla
Adéla

Miluji život a vychutnávám si ho plnými doušky. Momentálně mě definují tři věci: cestování, poznávání a posouvání vlastních hranic. Obdarovávání mých nejbližších mám spojené s úsměvem na jejich tváři. S úsměvem, který mě pokaždé zahřeje u srdce.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář