Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Člověče, nezlob se pro děti i dospělé

Člověče, nezlob se! patří mezi nejznámější a nejoblíbenější stolní hry. Pokud máte pocit, že vám tato osvědčená klasika již nemá, co nabídnout, pak rozhodně čtěte dál. Níže vám představíme ta nejlepší Člověče, nezlob se pro malé i velké.

Společenské hry jsou skvělý způsob, jak zabavit děti či rozjet zábavu na večírku. Připravili jsme pro vás výběr těch nejzajímavějších deskových her, které rozhodně stojí za vyzkoušení. Čekají na vás propracované strategické hry i vtipné párty deskovky na herní večery.

Nejlepší Člověče, nezlob se!

Verze Charakteristika
TOP Člověče nezlob se
člověče nezlob se pro nejmenší Pojď si hrát Nejlepší Člověče nezlob se pro nejmenší Zjistit cenu
Dřevěné Člověče, nezlob se Legler Dřevěné Člověče nezlob se Zjistit cenu
Retro člověče nezlob se Efko Retro Člověče nezlob se pro 6 Zjistit cenu
Tlapková patrola Člověče nezlob se hodnocení Tlapková patrola Cestovní Člověče nezlob se Zjistit cenu
člověče nezlob se pro děti Zetore nezlob se Člověče nezlob se pro děti Zjistit cenu
Alkoholové Člověče nezlob se recenze Párty verze

Alkoholové Člověče nezlob se

Zjistit cenu
velké člověče nezlob se Detoa Velké Člověče nezlob se Zjistit cenu
magnetické člověče nezlob se recenze Albi Magnetické Člověče nezlob se na cesty Zjistit cenu
Člověče nezlob se Harry Potter Hogwarts Ludo Člověče nezlob se Harry Potter Zjistit cenu

1. Pojď si hrát pro nejmenší

člověče nezlob se pro nejmenší

Knihy Dobrovský.cz

Přesto, že je Člověče nezlob se, jako jedna z mála deskových her, určené pro všechny věkové kategorie, s dětmi předškolního věku může být hraní poněkud obtížné. Dítě by mělo znát čísla a ovládat základní počty, aby se mohlo bez obtíží pohybovat po herním plánu. Pro mladší děti, které ještě nedovedou počítat, je výbornou alternativou obrázkové Člověče nezlob se.

Krtečkové Pojď si hrát totiž místo klasické kostky s body obsahuje kostku se 6 různými obrázky. Stejné obrázky pak najdete také na herním plánu. Malí hráči své figurky posouvají podle symbolů, které hodí s pomocí obrázkové kostky. Pravidla jsou totožná jako u tradičního verze této hry. Pojď si hrát představuje perfektní způsob, jak děti seznámit s hrou Člověče nezlob se.

2. Dřevěné Člověče nezlob se

Člověče nezlob se v pastelových barvách

Elis Design.cz

Rodičům, kteří dávají přednost hračkám ze dřeva, doporučujeme stylové Člověče nezlob se v pastelových barvách. Dospělí ocení kvalitní zpracování a bezpečné přírodní materiály, dětem udělá radost roztomilý design. Namísto obyčejných plastových figurek po herním plánu běhají mini zvířátka ze dřeva.

Vzhledem k neutrálnímu designu se dřevěné Člověče nezlob skvěle hodí pro kluky i holky. Avšak s ohledem na velikost figurek, které měří jen 4 cm, je hra vhodná pro děti od 4 let. Balení obsahuje herní plán ve tvaru čtverce s rozměry 20 × 20 cm, 16 dřevěných figurek, hrací kostku a praktický látkový sáček pro bezpečné uložení.

3. Retro člověče nezlob se Efko

Retro člověče nezlob se

Hubatá Černoška.cz

Ať už jste hrávali člověče s rodiči, babičkou či sourozencem, Retro Člověče nezlob se značky Efko vám připomene šťastné chvíle vašeho dětsví. Klasický design hry, která nesměla chybět v žádné domácnosti, ve vás probudí nejen touhu vzpomínat, ale především si hrát.

Velkým plusem nejsou jen kvalitní dřevěné figurky, ale oboustranný herní plán. Jedna strana obsahuje běžný, křížový herní plán pro 4 hráče, na druhé straně najdete Člověče nezlob se pro 6 hráčů. Pospíchat do domečku tak můžete v užším rodinném kruhu i ve větší skupině s přáteli. Tato legendární desková hra je navíc k dostání za opravdu přijatelnou cenu.

4. Cestovní Člověče, nezlob se! Tlapková patrola

Tlapková patrola Člověče nezlob se hodnocení

Alza.cz

Pokud i u vás doma letí veselí psí záchranáři, pak vsaďte na Člověče nezlob se Tlapková patrola. Tato verze zaujme nejen unikátní designem s milovanými dětskými hrdiny, ale také praktickou konstrukcí. Herní plán je opatřen průsvitným plastovým krytem s otvory. Ten nejenže chrání herní desku před poničením, ale především zabraňuje padání a neúmyslnému posouvání figurek.

Tento dárek pro nejmenší děti si bez obav můžete sbalit také na cesty. Své využití najde i během cesty autem či vlakem, kdy potřebujete zabavit své ratolesti. Vzhledem k tomu, že cesta k domečku je poměrně krátká, hru lze dohrát již za 15 až 20 minut.

5. Zetore nezlob se pro děti

člověče nezlob se pro děti

Knihy Dobrovský.cz

Jen málokteré dítě nemiluje bagry a traktory. Pokud i vaše dítko jásá, když kolem projede traktor, pak ho zaručeně potěší Zetore nezlob se. Toto dětské člověče zaujme malé hráče designem s veselými traktůrky. V balení najdete kartonový herní plán s tradiční cestou do kříže a 16 plastových figurek. Toto provedení je tedy určené pouze pro 4 hráče.

6. Alkoholové Člověče nezlob se na party

Alkoholové Člověče nezlob se recenze

Balabim.cz

Kdo si hraje, nezlobí. A to platí o malých i velkých. Alkoholové Člověče nezlob se potěší všechny milovníky této nesmrtelné klasiky. V balení nenajdete žádné obyčejné figurky z plastu. Místo nich budete do domečku pospíchat se skleněnými pohárky, které obsahují váš oblíbený alkohol.

Alkoholické Člověče nezlob se má jen lehce pozměněná pravidla. Pokud vaši figurku někdo vyhodí, než ji znovu postavíte na start, musíte nejprve vyprázdnit její obsah. Vyhazování najednou zní jako zábava, nemyslíte? Další předností této verze je její nevšední design se skleněným hracím plánem.

7. Maxi Člověče nezlob se

velké člověče nezlob se

Agátin Svět.cz

Velké Člověče nezlob se značky Detoa nesmí chybět v žádné rodině. V balení nenajdete jeden, ale rovnou dva herní plány k této populární společenské hře. Člověče nezlob se Maxi je ideální pro rodiny s dětmi. Kromě tradiční verze tu na váš čeká dětská varianta s barevnou hrací kostkou. Cestu k domečku tvoří políčka v různých barvách, po nichž hráči postupují podle barvy, kterou hodili na kostce.

Další předností, kterou se tato verze odlišuje od ostatních variant, je velikost a celkový design figurek. Figurky jsou totiž o poznání větší. S výškou 6 centimetrů jsou ideální pro malé dětské ručky. Navíc je zdobí veselé obličeje, které zaručeně vykouzlí úsměv na tváři každého malého hráče.

8. Magnetické Člověče nezlob se od Albi

magnetické člověče nezlob se recenze

Albi.cz

Věčně padající figurky dokážou leckdy naštvat víc, než když vás někdo vyhodí před domečkem. Zbytečné nervy vám ušetří magnetické Člověče nezlob se. Toto kompaktní balení je vhodné nejen na cesty, ale hodí se i pro hry s malými dětmi. Ty totiž velmi často figurky posouvají či shazují. Hlavní předností je především velikost hry. Praktická kovová krabička se vám totiž bez problému vejde i do kapsy.

9. Hogwarts Ludo Harry Potter

Člověče nezlob se Harry Potter

Tlama Games.cz

Na závěr tu máme tip pro fanoušky populární ságy Harry Potter. Přesto, že se nejedná o klasické Člověče nezlob se, ale hru jménem Ludo, tato deskovka má opravdu, co nabídnou. Ludo je svým způsobem hra, z níž legendární člověče vychází. Hra je však o poznání složitější, a proto se nehodí pro velmi malé děti. Pravidla jsou součástí balení, či si je můžete přečíst zde.

Člověče, nezlob se pro děti i dospělé DobráVíla.cz

10. Jak se hraje Člověče, nezlob se!

Možná už to nějaký ten pátek bude, co jste naposledy hráli tuto nestárnoucí klasiku. Pojďme si tedy osvěžit její pravidla. Cílem hry je dostat všechny figurky do domečku. Na začátku hry stojí figurky mimo herní plán. Na start je můžete nasadit, pokud hodíte 6. V tom případě pak házíte ještě jednou. Po herním plánu se figurky pohybují ve směru hodinových ručiček. V případě, že váš hod vyjde na pole, kde již stojí váš soupeř, jeho figurku vyhodíte a postavíte ji zpět mimo herní plán. Zvítězí první hráč se všemi figurkami v domečku.