Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Dárek pro hasiče – 12 žhavých tipů na hasičské dárky

18. 10. 2023 aktualizováno

Hasič, to je povolání, které absolutně obdivuji. To, co v práci hasiči a hasičky zažívají, si mnozí z nás nedokážeme ani představit. Kromě profesionálních hasičů je v České republice velká komunita dobrovolných hasičů, kteří těm profesionálním pomáhají s menšími lokálními zásahy. Také jim patří velký obdiv a hasičský dárek. Komu z nás by se chtělo ve svém volném čase trénovat a čekat v pozoru na výjezd k nepříjemným událostem? Pokud máte doma, popř. ve svém okolí nějakého nadšeného dobrovolného hasiče, podporujte ho v jeho odhodlání. Třeba hezkým dárkem pro hasiče k jeho narozeninám, svátku či jiné slavnostní příležitosti. Na různých e-shopech najdete zajímavé dárky pro hasiče, od těch vtipných až po praktické. Níže najdete inspiraci v podobě 11 tipů na ty nejlepší hasičské dárky.

1. Tělová kosmetika pro voňavého hasiče

Tělová kosmetika pro voňavého hasiče

Angry Beards.cz

Hledáte praktický dárek pro hasiče? Co tahle balíček kosmetických přípravků? Ty se hodí vždy a věřím, že hasiči jich mají velkou spotřebu. Zkuste mu tentokrát pořídit něco výjimečného, zajímavého, značkového,… Existují snad miliony voňavých produktů pro muže, vybrala jsem pro vás pár zajímavých kousků. A nejen zajímavých, ale také funkčních. Protože to je přesně to, co zpocení a unavení hasiči potřebují.

Věděli jste, že existuje kompletní péče o intimní partie? A teď beze srandy. Jsem si jistá, že jej obdarovaný ocení (jen mu na to nesmí přijít kolegové). Sprcháč, sprej a voda po holení, to je klasická sada od klasické značky Old Spice, kterou mám u mužů moc ráda. Tato sada dokonce nese název Fireman. Proti nadměrnému pocení podle mě nejde 100 % bojovat, ale můžete k tomuto účelu vyzkoušet deodorant ve spreji od Vichy nebo tuhý roll-on antiperspirant. Navíc mu pořiďte nějaký kvalitní parfém i něco na holení a bude to. Dárek i radost. Ušetříte totiž obdarovanému hasiči nejen peníze, ale především čas v drogerii. Víme, jak muži nakupování zbožňují.

2. Hasicí přístroj jako originální úkryt na lahev

Hasicí přístroj jako originální úkryt na lahev – luxusní dárek pro hasiče

Hubatáčernoška.cz

Tento tip na dárek pro hasiče prostě nelze přehlédnout. Jedná se o ryze český produkt ruční výroby a je jako dělaný pro každého hasiče. Jedná se o skutečný hasicí přístroj, který v sobě ukrývá něco jako soukromý mini bar. Dřevěný vnitřek dodává tomuto dárku stylový a elegantní design. Dalším plusem potom je i vybavení hasičského mini baru – láhev sice neobsahuje, zato v něm najdete dvě luxusní panákové sklenice a zapalovač.

Hasičák samozřejmě obsahuje i hadici s úchytem, laserem gravírovanou pečeť „Hasičák bar“, držák, pomocí kterého lze mini bar zavěsit na zeď a také zámek se dvěma klíči. Majitel si tak svůj tekutý poklad (a nejen ten) může pořádně zamknout. Tento dárek pro hasiče je navržen pro jakoukoli lahev alkoholu, takže doporučuji přikoupit to, co má oslavenec nejraději – bude to kvalitní rum, whisky, vodka,…? Nebo klidně i nějaká nealko lahev – správný hasič by měl být vždy v pohotovosti, nebo ne?

3. Flyboarding aneb adrenalinový zážitek pro hasiče

Flyboarding aneb adrenalinový zážitek pro milovníky vody

Adrop.cz

Voda k hasičům neodmyslitelně patří, stejně jako adrenalin k pořádným chlapům. A že hasiči jsou pořádní chlapi, to je jasné. Proto bych v tomto tipu na dárek pro hasiče obojí ráda spojila. Znáte flyboarding? Od vidění určitě ano. Jsou to takové ty speciální boty s hadicí, díky kterým dokážete létat nad vodní hladinou. Prý až 10 metrů vysoko.

A teď více odborně: Flyboard je speciální vodní vznášedlo, které odvážlivce dostane pomocí silných proudů nad vodní hladinu. Pohání ho skútr, který žene vodu do hadice. Vypadá to velmi složitě, ale trénovaný hasič si zážitek určitě užije – stačí zpevnit tělo a nechat se vytlačit ven z vody. Tento vodní zážitek je pro všechny milovníky adrenalinu starší 10 let. Při koupi voucheru můžete vybrat jednu z 12 lokalit po celé ČR a také délku zážitku (10, 15, 20 minut + u každé varianty je samozřejmá instruktáž). Flyboarding má skvělé hodnocení, tak se toho nebojte a adrenalinový dárek svému hasiči pořiďte.

4. Něco na osvěžení

Něco na osvěžení - dárek pro hasiče

Domácí-pivotéka.cz

Hasiči platí za pořádné chlapy. A pořádní chlapi pijí pivo. Ale samozřejmě s rozumem, v práci to tedy nehrozí. Nicméně po návratu ze šichty si mohou chmelové osvěžení dovolit. Potěšte je proto dárkovou sadou s 6 plechovkovými pivy.

A jaké klenoty na něj v sadě čekají? Jedná se o Kácov Hubertus Premium, Konrád, Rebel, Pivo Petra Voka, Rohozec Skalák a Rychtář Premium. Všechna piva tedy pocházejí z českých pivovarů. K objednávce navíc zdarma dostanete pivní tácky.

5. S.W.A.T. trénink pro pořádné chlapy

S.W.A.T. trénink pro pořádné chlapy – zážitek pro hasiče

Zážitky.cz

I když jsou hasiči skvěle trénovaní, věřím, že takový speciální S.W.A.T. trénink by se hodil a líbil každému z nich. Víte, co přesně znamená zkratka S.W.A.T.? Special Weapons and Tactics aneb speciální jednotky policie v USA, které obvykle řeší rizikové situace nebo zadržení nebezpečných osob. Aby byl zážitek co nejvěrohodnější, a především co nejužitečnější, nafasuje obdarovaný po počátečních instrukcích kompletní výstroj (od kombinézy přes balistickou vestu a helmu až po cvičné zbraně) a pod dohledem instruktorů ze skutečných speciálních jednotek zažije tvrdý výcvik.

Po ukončení výcviku si obdarovaný vyzkouší cvičné zásahy s reálnými scénáři a představiteli. Na závěr obdrží diplom, i když ten asi nebude hlavním cílem tohoto dárku pro hasiče. Pokud byste chtěli zážitek pro hasiče ještě více „vytunit“, můžete mu dokoupit rozšíření o střelbu. Zážitek probíhá v Milovicích, okres Nymburk, a trvá cca 5 hodin (se střelbou 6).

6. Vojenský pásek do práce i do přírody

Vojenský pásek do práce i do přírody

Nejlepší-dárečky.cz

Army opasek se nehodí jen vojákům, je velmi praktickým dárkem pro hasiče, policisty, ale třeba i pro všechny muže, kteří mají rádi outdoorové až adrenalinové aktivity. Je praktickým pomocníkem nejen při záchranářské práci, ale muži jej také ocení při turistice, adrenalinových sportech, na vodě, na horách,…

Pásek má speciální sponu, díky které se dá ve vteřině rozepnout i zapnout. Navíc na něj lze zavěsit nejrůznější pouzdra na zbraně či nože. Pásek je vyroben z kvalitního, nepromokavého a prodyšného materiálu, spona je z kovu. Jeho celková délka je 125 cm (dá se lehce přizpůsobit), šířka 3,8 cm. Barva je ta nejpraktičtější ze všech = černá.

7. Kniha pro malého i velkého hasiče

Kniha pro malého i velkého hasiče

Knihy Dobrovský.cz

Knihy jako dárek mám moc ráda. Spousta lidí si sama knihu nekoupí, ale když ji dostanou darem, je to o něčem jiném. Rádi si ji prohlíží, vrací se k ní, myslím, že ji i s chutí přečtou. Většinou samozřejmě. U malých hasičů je to o něco jistější, těm knihu přečte maminka nebo tatínek, u velkých hasičů budeme muset doufat, že si darovanou knihu opravdu přečtou. Knih s hasičskou tematikou existují desítky, já jsem vám jich pár „předvybrala“.

Knihu „Hasiči“ napsal Roman Kutálek, profesionální hasič, který v příbězích autenticky zaznamenal skutečné události z let 2001-2018. Pro malé nadšené hasiče bych doporučila knihu s názvem „Velká knížka HASIČI pro malé vypravěče“ – je nádherně ilustrovaná, velké barevné stránky přimějí malého čtenáře k povídání a prozkoumávání hasičského života. U malých dětí jsou velmi oblíbené knihy se znovu použitelnými magnetky, jako je tomu např. v knížce „Naši hasiči“ (obsahuje 16 tématických magnetků). Hasičům je věnována i mini interaktivní mluvící kniha ze série „Kouzelné čtení“ od Albi.

8. Hasičský dárek k uhašení žízně

Hasičský dárek k uhašení žízně

Alkohol.cz

Jaký alkohol se vám vybaví, když se řekne „uhasit žízeň“? Předpokládám, že odpověď je jednoznačná = pivo. Za mě velmi praktický a velmi vděčný dárek pro muže (nejen pro hasiče). Na oblíbeném e-shopu Alkohol.cz najdete desítky druhů piva v nejrůznějších typech balení. Jako dárek pro hasiče bych zvolila nějaký ze soudků, kterých tady pár objevíte.

Co třeba rockerský soudek AC/DC z německého pivovaru Karlsberg? I když se tváří drsně, jedná se o lehký a svěží ležák s 5 % alkoholu. Hodně se mi líbí i krásný soudek z Pivovaru Svijany, který v sobě ukrývá prémiový ležák s 4,6 % alkoholu. Ten byl speciálně uvařen pro oslavy 450 let od založení pivovaru. Oba soudky v době mají zabudovanou pípu, takže je oslavenec jednoduše otevře. Pokud byste raději něco jiného než soudek, doporučovala bych balíček, popř. karton nějakých zajímavých pivních kousků. Na výběr máte piva z 8 zemí. Pořídíte zástupce z každé pivařské země?

9. Povlečení pro hasiče s hasičským motivem

Povlečení pro hasiče s hasičským motivem

Fotodeky.cz

Málem bych zapomněla na jednu důležitou skupinku hasičů, a tou jsou malí kluci (a možná i holky), kteří hasiče zbožňují. Někteří z nich dokonce už i trénují v nějakém „SDH“ (Sboru dobrovolných hasičů). Hledáte perfektní dárek pro malého hasiče? Tady je můj tip: povlečení s hasičským motivem. Když nad tím tak přemýšlím, nemusí to být vlastně dárek jen pro malého hasiče. I větší kluci či chlapi by z něho mohli mít radost. Ale chápu, že na společnou postel v ložnici se vám hodit úplně nebude.

Jedná se o povlečení ze 100% polyester Interlock, materiál je velmi hladký a příjemný na dotek. Rozměry jsou klasické: povlak na peřinu 140 x 200 cm a povlak na polštář 70 x 90 cm. Výrobce doporučuje prát toto hasičské povlečení rubem nahoru, ideálně se zapnutým zipem. Aby tento dárek hasiči zůstal co nejdéle.

10. Vtipný dárek pro dobrovolného hasiče

Vtipný dárek pro dobrovolného hasiče

Hubatá černoška.cz

Tak ten mě opravdu pobavil a doufám, že pobaví i vašeho oslavence. Polštářek pro dobrovolného hasiče. Bílo-červený pruhovaný polštář, na něm černá kresba hasiče s pivem, k tomu nápisy „Dobrovolný hasič“ a „Žízeň hasím dobrovolně“. Originální dárek pro hasiče, který potěší i pobaví. Polštářek má rozměr 40 × 40 cm a skládá se z oboustranně potištěného povlaku se zapínáním na zip a z vyjímatelné výplně. Materiál povlaku je 100% polyester.

To ale není vše, vtipných polštářů pro hasiče ještě pár existuje. Tak např. polštář „Přednosti hasiče. A které přednosti to jsou? Nebojí se bubáků. Dostane se kamkoliv. Dostane každou dívku. Budí ohromný respekt. Ví, jak doplnit energii. Pro hasiče romantika můžete zvolit polštářek ve tvaru srdíčka s nápisem „Hasič celým srdcem“.

11. Hasičské ponožky

Hasičské ponožky pro hasiče

Balabim.cz

A teď to trošku odlehčím. Přináším vám tip na milý dárek pro hasiče, kterým mu vykouzlíte úsměv na rtech. Že ten váš hasič ještě nemá hasičské ponožky? Tak to musíte okamžitě napravit. Jedná se o trendy ponožky s hezkým potiskem, kdy každá ponožka má jiný motiv. Levou nohu bude zdobit hasič v helmě a s hasičským přístrojem, pravou nohu potom malé plamínky, sekyrky a pilky…

Hasičské ponožky jsou krásně barevné, černo-červeno-žluté. Prostě obsahují ty nejtypičtější barvy pro hasiče. Jsou k zakoupení ve velikostech 40-43 a 44-46 a vyrobeny z 80 % z bavlny. Výrobce doporučuje prát tyto veselé ponožky na 30 °C, aby tomu vašemu hasiči dlouho vydržely.

12. Boxerky s hasičskými obrázky

Boxerky s hasičskými obrázky

Trenýrkárna.cz

Když už tu byly hasičské ponožky, nesmíme zapomenout ani na boxerky. I ty by měl mít pan hasič stylové. Hasičské boxerky seženete od známé značky Dedoles a jsou opravdu moc hezké. Guma je široká červená (s nápisem Dedoles), samotné boxerky zdobí obrázky nejrůznějších věcí typických pro hasiče – od hasičského auta přes hadici a hasičský přístroj až po helmu.

Boxerky jako dárek pro hasiče můžete koupit ve velikostech S, M, XL a XXL. Jsou vyrobeny z bavlny (95 %) a elastanu (5 %), výrobce doporučuje prát na max. 40 °C a nesušit v sušičce. Pokud byste chtěli vašemu hasiči koupit i nějaké další veselé a barevné boxerky, mrkněte na celou „veselou“ kategorii.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.4 (23 hlasů)

Autor článku

Vendula
Vendula

Ahoj, jsem Vendula a jsem závislá… na dárcích. Všude kolem sebe vidím, co by se komu mohlo hodit, a podle toho také vypadá můj účet. Ale dárků nikdy nelituji – podle mě jimi dává člověk najevo, že druhého dobře zná, poslouchá ho a že mu na něm záleží. A co mé další závislosti? Rodina v čele s mým dvouletým chlapečkem, cestování, jídlo a pití, kamarádi a volejbal.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář