Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Nejlepší zážitky pro ženy – 15 tipů na zážitkové dárky pro ženy

26. 4. 2024 aktualizováno

Jako ženy se staráme o spokojenost druhých, ale na sebe občas zapomínáme. I my bychom si čas od času měly dopřát prostor jen samy pro sebe. Ale pokud to nedokážeme, je dobré mít vedle sebe někoho, kdo řekne „Běž si odpočinout.“ Ať už hledáte uvolnění pro sebe nebo pro někoho jiného, v našem článku naleznete tipy na nejlepší zážitky pro ženy.

P. S.: Prohlédněte si i další články z kategorie Dárky pro ženy.

1. Noc v Tančícím domě

Noc v Tančícím domě - zážitky pro ženy

Zážitky.cz

Tančící dům je bezpochyby ikonou Prahy. Stovky obyvatel denně proudí kolem něj, ať už pěšky, v autech nebo tramvajích. Kolik z nich ale zná tento klenot nejen zvenku, ale také zevnitř? Dopřejte tento pohled některé ze svých nejbližších žen pomocí tohoto zážitku. Jelikož je pro dvě osoby, možná se stane, že vás požádá, abyste byli jejím doprovodem.

Tento zážitkový pobyt zahrnuje jednu noc strávenou přímo v Tančícím domě. Pobyt absolvuje v pokoji s výhledem na Vltavu. Na pokoji bude mít k dispozici ovoce, vodu i láhev šampaňského. V ceně je rovněž také snídaně a vstup na vyhlídkovou terasu, ze které je Praha takříkajíc jako na dlani. I to jí dá možnost podívat se na ni z jiného, zcela nového úhlu.

Tento zážitek je možné absolvovat jako pár, podobně jako další zážitky sepsané v samostatném článku. Šampaňské a romantické výhledy k tomu přímo vybízejí.

2. Privátní vinná koupel

Privátní vinná koupel - zážitky pro ženy

Adrop.cz

Víte o tom, že víno se nemusí jen pít, ale můžete se v něm i koupat? Podobně jako pivo nebo čokoláda se používá při koupelích v podobě speciálně vytvořené směsi. Zde jde o kombinaci červeného vína, vinných jader, soli a olejů. Koupel má navíc srovnatelné benefity s těmi, které získáváte při pití vína. Má omlazující účinky a přispívá k vitalitě celého těla.

Zážitek kromě koupele zahrnuje také sklenku dobrého vína a neomezený přístup do přilehlé finské sauny. Tím to ale rozhodně nekončí. Na konci zážitku dostane jako dárek vinnou kosmetiku, s jejíž pomocí může v rozmazlování pokračovat doma. Zážitek je na 50 nebo na 100 minut, vždy však pro dvě osoby. Třeba se u něj sejdou dvě nejlepší kamarádky.

Pokud by vás zajímaly zmíněné pivní lázně, můžete navštívit tento článek. V něm jsme se zaměřili na zážitkové pivní koupele a wellness, které se konají po celé republice.

3. Let balónem nad Českým Krumlovem

Let balónem nad Českým Krumlovem - zážitky pro ženy

Zážitky.cz

Při každém letu letadlem máme možnost pozorovat svět z výšky. Obrysy však nejsou nijak ostré a během letu není možné rozpoznávat jednotlivá města. To při letu horkovzdušným balónem neplatí. Panoramata jsou naprosto zřetelná, a proto se nabízí vydat se nad některé z našich nejkrásnějších měst. U tohoto zážitku padla volba na Český Krumlov.

Samotný zážitek může začít ještě předtím, než balón vzletí 300 metrů nad zem. Účastníci mohou pomáhat s přípravami na vzlet. Let pak trvá přibližně hodinu a na jeho konci čeká přípitek. Ačkoliv tedy můžete poukaz zakoupit pro jednu osobu, doporučovali bychom ho absolvovat ve dvou. Dáma alespoň bude mít možnost probrat všechny dojmy z letu.

Domníváte se, že by ji lákal vzdušný zážitek s mnohem větší dávkou adrenalinu? Pak se inspirujte v tomto článku, ve kterém jsme se věnovali nejrůznějším tandemovým seskokům.

4. Znovuzrozená bohyně

Znovuzrozená bohyně - zážitky pro ženy

Spa.cz

Odpočinkový pobyt pro ženy nesmí v našich tipech chybět. Název odkazuje na to, čemu jsme se věnovali už v úvodu. Víte, že v ní dříve ta bohyně byla, ale teď jako by byla příliš unavená na to se přihlásit o slovo? Pomozte jí zpět na nohy. Dopřejte jí wellness víkend pro ženy, při kterém se veškerá ženská energie a sebevědomí opět dostanou na přední příčky jejího já.

A co všechno tento pobyt zahrnuje? V první řadě je to ubytování na dvě noci ve čtyřhvězdičkovém hotelu v Poděbradech. Chybět nebudou ani chutné snídaně a večeře a uvítací drink. Nejdůležitější součástí pobytu je ovšem relaxace ve wellness, aroma masáž, lekce pilates nebo jógy a gongová lázeň mysli. Návrat bohyně na sebe nenechá dlouho čekat.

Zážitkové dárky pro ženy v podobě relaxačních pobytů patří k nejoblíbenějším. A pravděpodobně i mezi samotnými oslavenkyněmi. Doporučujeme spojit s prohlídkou města.

5. Tajemství kaligrafické malby

Tajemství kaligrafické malby - zážitky pro ženy

Zážitky.cz

Tajemství kaligrafie je zážitkový dárek pro ženu, která má v sobě duši umělkyně. Umožní jí získat náhled na toto starodávné umění z teoretického i praktického hlediska. S čínskou tuší v ruce se během šesti hodin naučí malovat a tvořit touto dnes již netradiční pomůckou. Své umění si pak může odnést domů a kochat se tím, co sama během zážitku vytvořila.

Kurz probíhá v Praze a kromě tuše bude lektorka předávat své znalosti i z oblasti asijské estetiky a filozofie. Pak se přejde k samotné praxi a účastníci se naučí techniku zvanou sumi-e, která je vhodná pro malbu spíše než pro psaní. Vzhledem k nízkému počtu zúčastněných osob (5) se může lektorka věnovat každému účastníku zvlášť a intenzivně ho provést kurzem.

Pro absolvování kurzu není nutné pořizovat žádné pomůcky, vše dostane na místě. K dispozici bude mít také kávu, vodu nebo čaj. Prostor bude i pro oběd a doplnění sil.

6. Škola smyku pro ženy

Škola smyku pro ženy - zážitky pro ženy

Adrop.cz

Jsou situace, které na silnici zažít nechceme, ale je lepší se na ně připravit. Jednou z nich je smyk, do kterého se může jednoduše dostat každý z nás. Proto existují školy smyku, které mají za cíl řidiče na tuto situaci připravit teoreticky i prakticky. Mezi zážitky pro ženy jsme tedy zařadili i školu smyku speciálně připravenou právě pro toto něžné pohlaví.

Kurz bezpečné jízdy se odehrává v Mostě, kde se nachází známý polygon. Začíná teoretickou částí, která potrvá jednu hodinu. Ta hlavní část trvá celých pět hodin a jedná se o praktický výcvik. Během něj si žena vyzkouší různé krizové situace, zvládání smyků, brzdění a podobně. Z kurzu bude odcházet sebevědomější a bohatší o nové schopnosti a certifikát.

Tento zážitek s sebou nese i určitou dávku adrenalinu. Pokud byste hledali něco podobného i pro muže, můžete vybírat zde. Adrenalinový zážitek jako dárek ho bezpochyby potěší.

7. Antistresový víkend ve Varech

Antistresový víkend ve Varech - zážitky pro ženy DV

Spa.cz

Nazout přezuvky, převléknout se do županu a vyčkat na koupel. Tak přesně s takovými zážitky pro ženy nikdy neuděláte chybu. Potěšíte tím babičku, maminku, kamarádku i vzdálenější příbuznou. Zkrátka každou ženu. Tento bezchybný zážitek plný relaxace a odpočinku může zažít v pětihvězdičkovém hotelu v Karlových Varech na západě Čech.

Zážitek začíná hned po příjezdu v podobě welcome drinku a drobného občerstvení. Každé další ráno ochutná výborné snídaně. Procedury zahrnují perličkovou koupel, indickou masáž hlavy, oxygenoterapii a jeden vstup do solné jeskyně. Dále je v ceně zahrnut také vstup do bazénu, vířivky, sauny a kardio centra.

Před odjezdem jí připomeňte, aby nezapomněla vyzkoušet proslulé karlovarské prameny. Možná si je odveze jako suvenýr z cesty a ochotně se o ně po příjezdu podělí.

8. Bali masáž

Bali masáž - zážitky pro ženy

Zážitky.cz

Pokračujeme dále v kategorii zážitkové dárky pro ženy. Když vybíráte zážitek jako dárek, možná vás napadne si zjistit, jaké patří k těm nejoblíbenějším. Na prvních příčkách bezpochyby figurují wellness pobyty pro ženy a v jejich těsném závěsu budou masáže. A právě jednu zajímavou masáž jsme do našich tipů začlenili také. Konkrétně Bali masáž.

Kokosový olej jí do pokožky vmasíruje profesionální masérka z Bali. Věnovat se bude celému jejímu tělu od hlavy až po konečky prstů. Po masáži si ještě bude moci odpočinout v horké vaně plné bylinek a esenciálních olejů. Jako bonus dostane šálek zeleného čaje a čerstvého ovoce. Celý zážitek doprovází jemná hudba, která ho ještě umocní.

O něco intimnější formu masáže představují tantrické. Věnovali jsme se jim v jednom z našich článků. Nabídneme tipy na nejlepší tantrické masáže pro muže, ženy i páry.

9. Venkovní únikovka

Venkovní únikovka - zážitky pro ženy

Adrop.cz

Zážitek jako dárek stále častěji představuje také formu únikové hry. Ta, kterou jsme vybrali pro tento článek, se jmenuje Hledání elixíru věčného mládí. Ženy bývají na otázku věku citlivé, proto je vhodné jej zvolit jako dárek pro někoho, kdo se nebere příliš vážně. Podle nás skvěle poslouží jako zážitkový dárek pro kamarádku. Jedná se o venkovní únikovou hru.

Hledání elixíru věčného mládí se odehrává v Moravské Třebové. Trasa je dlouhá přibližně 2 km a zúčastnit se může až šestičlenný tým. Pro vaši kamarádku to tedy znamená, že na hledání elixíru nebude sama. Během cesty se dostane k luštění nejrůznějších hádanek, které ji přivedou k tolik vytouženému receptu. Zážitek obvykle trvá zhruba kolem 2 hodin.

Pokud jste četli náš článek o nejzajímavějších únikových hrách, pak pro vás existence venkovních není žádné překvapení. V článku jsme mimo jiné doporučili i únikovky pro děti.

10. Základy sebeobrany pro ženy

Základy sebeobrany pro ženy - zážitky pro ženy

Firma na zážitky.cz

Základy sebeobrany by měl umět každý. Proto se jeden z našich tipů vydal tímto směrem. Ačkoliv nebezpečné situace nikomu nepřejeme, člověk nikdy neví. Pokud se umíte bránit, může to zachránit život vám ale i ostatním. Tento zážitek považujeme za obzvlášť důležitý, pokud se žena venku často pohybuje sama ve večerních hodinách. Například po skončení pracovní směny.

Zážitek se skládá ze dvou částí. Nejdříve se dozví více o technice sebeobrany Wing Chun a poté následuje rozcvička. Ta rozproudí krev a rozpohybuje klouby. Techniky probrané v teoretické části pak bude mít možnost se naučit. Získá však komplexní přehled a naučí se převzít kontrolu nad danou situací. Návratu domů ve večerních hodinách už se nebude bát.

Zážitky pro ženy obvykle bývají poklidné a přispívají k uvolnění. Tento jí klid přinese až v momentě, kdy z něj bude odcházet. Doufejme, že v realitě nebude nikdy nutné ho použít.

11. Kurz pečení

Kurz pečení - zážitky pro ženy

Zážitky.cz

Snaží se vám maminka udělat radost nějakou sladkou dobrotou pokaždé, když ji přijedete navštívit? Kurzem pečení jí nemusíte nutně říkat, že by se měla zlepšit. Možná není co zlepšovat, jen zdokonalovat již naučené. A pokud ji samotnou pečení baví, není důvod váhat. Poukaz má platnost po dobu jednoho roku a může si ho tedy vybrat, kdy se jí to bude hodit.

Tento zážitek trvá čtyři hodiny a žena může vybrat z několika druhů kurzů. V nich se naučí například přípravu croissantů, koláčků, makronek, věnečků, retro zákusků či vánočního cukroví. Cena kurzu zahrnuje suroviny, tištěné recepty, zapůjčení zástěry, drobné občerstvení a možná trochu překvapivě také neomezenou degustaci několika druhů vín.

Pokud se ale domníváte, že by si dáma od přípravy občerstvení raději odpočinula a spíše ochutnávala, můžete vybrat z gurmánských zážitků, které jsme sepsali v tomto článku.

12. Virtuální realita

Virtuální realita - zážitky pro ženy

Adrop.cz

Nedostala se letos vaše oslavenkyně na dovolenou? Jestliže si nemůžete dovolit pořídit jí celý zájezd, dopřejte jí poznávání alespoň virtuální cestou. Virtuální realita dává člověku možnost zažít věci, ke kterým by možná ve skutečném životě nesebral odvahu. V tomto případě to může být podobné. Umožněte jí navštívit místa, která se zdají být až příliš vzdálená.

Při rezervaci brýlí k virtuální realitě můžete zvolit, na jak dlouho si přejete zařízení zapůjčit. K dispozici ho může mít na 2 až 7 dnů. Součástí cestovatelského balíčku je poznávání nejznámějších míst na světě, vesmíru nebo třeba také podmořského světa. Zážitek jí navíc můžete dopřát jako překvapení a nechat brýle poslat k ní domů. Vše přiveze i odveze kurýr.

Tento zážitek by nebyl úplný bez cestovatelských aplikací. Mezi nimi je například National Geographic Explore VR, Oculus TV, YouTube VR či Nature Treks VR.

13. Zážitkový kurz malování

Zážitkový kurz malování - zážitky pro ženy

Firma na zážitky.cz

Jednou z možností, jak nechat průchod svému uměleckému talentu, je malování. Oslavenkyně během této činnosti přijde na jiné myšlenky a pročistí si hlavu. A to klidně ve společnosti někoho dalšího, pokud se rozhodnete zakoupit poukaz na zážitek jako dárek pro dvě osoby. Možná ani tolik nezáleží na tom, zda umí malovat. Jde hlavně o to, aby si tento moment užila.

Čas zážitku je vyměřený na 3 hodiny. Na samotném začátku je welcome drink, který dostane po příchodu na místo. Potom už jen stačí vybrat předlohu a začít kreslit. Času je na dokončení obrazu dostatek. Po celou dobu je účastníkům kurzu k dispozici lektorka, která je zasvětí do umění malovat a zodpoví případné dotazy. Objasní i správné držení štětce či nanášení barev.

Své nově vytvořené dílo si pochopitelně může odnést s sebou domů. Zaměstnanci ho pro ni zabalí tak, aby nedošlo k poškození. Celý zážitek probíhá v honosné pražské restauraci.

14. Kosmetické ošetření pleti a rukou

Kosmetické ošetření pleti a rukou - zážitky pro ženy

Adrop.cz

Na pokožce se mohou projevovat naše starosti i radosti. Pokud je těch prvních více, může být viditelně unavená a nepříliš zdravá. Je tedy důležité jí věnovat náležitou péči. I to je důvod, proč jsme mezi zážitky pro ženy zařadili poukaz na kosmetické ošetření pleti a rukou. O dámu se během hodinového zážitku nepostará nikdo jiný než profesionální kosmetička.

Kosmetické ošetření pleti a rukou sestává z hloubkového vyčištění, hydratace a masáže. Kosmetička bude používat pouze prvotřídní francouzskou kosmetiku Darphin. Tu lze popsat ve třech vlastnostech – přírodní, účinná a netestovaná na zvířatech. Přesně to jsou vlastnosti, které by měly mít všechny kosmetické přípravky. Možná nakonec na tuto značku přesedlá.

Během zážitku okusí její pleť až devět procedur. Mezi ně patří odlíčení, hloubkové čištění, masáž či maska. Všechny budou přizpůsobené tomu, co konkrétně její pleť potřebuje.

15. Dárkový poukaz na zážitek

Poukaz na zážitek vlastního výběru

Zážitky.cz

Zážitkové portály už máme trochu v oku, ale možná jsme se vám tentokrát netrefili do vkusu. Proto jsme na závěr zařadili univerzální dárkový poukaz na zážitek. Dámě nebo slečně darujete poukaz s nějakou finanční hodnotou a ona si za něj později sama vybere to, co by se jí líbilo zažít. Třeba vás nakonec překvapí a vybere něco, co byste u ní nikdy nečekali.

Dárkový poukaz můžete vytvořit na každém zážitkovém portálu. Nabízí se například Zážitky, Adrop, Spa či Firma na zážitky. Hodnotu poukazu si na každém z webů určíte sami.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.7 (22 hlasů)

Autor článku

Adéla
Adéla

Miluji život a vychutnávám si ho plnými doušky. Momentálně mě definují tři věci: cestování, poznávání a posouvání vlastních hranic. Obdarovávání mých nejbližších mám spojené s úsměvem na jejich tváři. S úsměvem, který mě pokaždé zahřeje u srdce.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář