DobráVíla.cz - vaše průvodkyně světem dárků DobráVíla.cz - vaše průvodkyně světem dárků
Menu

Vtipné dárky pro muže i ženy – 25 nápadů na srandovní dárky

Datum 26.1.2022 Vendula Vendula

Srandy není nikdy dost, to je jasná věc. Vždyť co je víc, než se se svými přáteli a rodinou smát? Vtipnými dárky pro kamarády a kamarádky, ale nemám na mysli jen ty praštěné. Existuje spousta legračních dárků, které pobaví a potěší zároveň. Možná jste si doma řekli, že si budete k narozeninám, svátkům, Vánocům dávat jen maličkosti. K tomu jsou vtipné dárky ideální. A rozhodně nejsou pouze pro ségru nebo kámoše. Mezi srandovní dárky určitě patří i něco pro ostatní členy rodiny. Pár tipů věnuji přímo vtipným dárkům pro novomanžele, svatba je přece skvělá příležitost na malý vtípek (zvlášť, když k němu přidáte i nějakou tu korunu).

1. Destruktoterapie (nejen) pro bouřliváky

Destruktoterapie

Cena od 3 489 Kč na Adrop.cz

Máte mezi svými nejbližšími cholerika? Smějete se mu, že jej dokáže rozhodit i ta nejvíc nejmenší hloupost? Nebo naopak máte kámoše, který je tak klidný, že jste jej nikdy neslyšeli ani zvýšit hlas?

Pro oba extrémy si dokážu představit tento sranda dárek. Bouřlivák se vybije, kliďas ukáže (hlavně sám sobě), co v něm je. Vybrat můžete rozbíjení kanceláře nebo zničení auta. Ze zážitku si lze odnést také video záznam a fotografie. Pokud byste se chtěli ke kamarádovi přidat, můžete vybrat variantu až pro čtyři lidi.

Vhodným dárkem jsou také dárkové poukazy. Volbou správného dárkového voucheru uděláte vždy radost.

2. Pánská tanga

Pánská tanga

Cena od 249 Kč na Trenýrkárna.cz

U tohoto tipu na vtipný dárek pro muže mě napadly tři možnosti, kdy jej partnerovi pořídit: 1. Obdivuje váš miláček dámská tanga a nechápe, že je nechcete nosit?, 2. Postěžoval si, že mu Ježíšek nepřinesl žádné spodní prádlo?, 3. Každý den kroutí hlavou nad tím, že má moc obyčejné trenýrky?

Pořiďte mu pánská tanga. Dárek možná na jednu noc, ale určitě bude stát za to. Vybrat si můžete z černých, bílých, šedých nebo červených kousků. Věděli jste, že se dělají i bezešvé nebo kvalitní tanga z bambusu? S tím opatrně – aby si je váš partner nezamiloval. To asi nechcete. Ale samozřejmě proti gustu…

Tip: Pokud ho v tom nechcete nechat samotného, pořiďte si také jeden kousek. Samozřejmě slaďte barvy, ať je ten jeden večer, kdy si váš partner tanga nasadí, stylový a opravdu výjimečný.

3. Tantra masáž za trest, nebo za odměnu?

Tantra masáž pro muže

Cena od 3 599 Kč na Zazitky.cz

Váš kamarád slaví kulatiny a vy byste mu chtěli dát nějaký pořádný, ale zároveň žertovný dárek? Přesně pro tuto příležitost mě napadla tantra masáž. Dárek je to naprosto luxusní a určitě jej přivede do rozpaků. A minimálně vy se mu zasmějete.

Tantra masáž se snaží probudit smyslnou energii lidského těla. Na obdarovaného tak čekají tichá hudba, jemná vůně a především nejrůznější doteky nejen rukama. Na začátku mu masérka (může být i masér, ale pro heterosexuála bych zrovna tento druh vtípku nedoporučovala) vše vysvětlí, představí, potom přijde sprcha, převlečení a může se jít na zahajovací rituál.

Tip: Pokud chcete tento vtipný dárek pro kamaráda vyšperkovat, objednejte mu delší masáž zahrnující i masáž lingam (sanskrtský název pro mužské pohlaví).

4. Legrační dárek – Igráček

Igráček

Cena od 119 Kč na Alza.cz

Igráček je tradiční česká postavička. Vyrobená z plastu, hýbající končetinami a otáčející hlavou. Proč vám dávám nějakou figurku mezi vtipné dárky?

Doktor, námořník s lodičkou, kuchař, zedník, „třídič“ odpadu… Nenajde se mezi nimi někdo, kdo je podobný vašemu kamarádovi, tátovi, kolegovi? Vždyť kdo by nechtěl mít vystavenou svoji podobiznu v kanceláři nebo na nočním stolku. Navíc se jedná o vzpomínku na dětství mnohých z nás.

5. Sranda plavky á la Borat

Plavky á la Borat

Cena od 149 Kč na Suprovedarky.cz

Vím, jeden tip na vtipný dárek pro muže v podobě pánského spodního prádla jsem zde už uvedla. Ale když tenhle jsem vám sem prostě taky musela přidat. Už víte, kterému frajerovi darujete originální vtipné plavky?

I když jste možná film s Boratem neviděli, jeho plavky určitě znáte. Doufám, že znáte. Protože vlastně nevím, jak bych vám je popsala. Možná jako tanga plavky, které si muž natáhne až na ramena. A barva nemůže být jiná než křiklavá – žlutozelená.

6. Veselé ukulele

Veselé ukulele

Cena od 690 Kč na Kytary.cz

Nevěříte, že se dá v hudebninách najít vtipný dárek? A co takhle mini kytara, neboli ukulele. Ať už oslavenec na nějaký hudební nástroj hraje či nehraje, je to jedno. Hlavní je, aby měl rád hudbu a zbytek přijde sám. Opravdu tomu věřím. Ještě by mohl být alespoň trošku šikovný. Aby to nebyla úplná tragédie. Jinak mám ale pocit, že tahle „malá kytara“ dostane úplně každého.

V poslední době je to velmi oblíbený hudební nástroj. Můžete ho vidět nejen ve videoklipech, ale třeba i v létě na vodě. Existují různé druhy tohoto strunného hudebního nástroje, pro začátečníky se doporučuje to sopránová – je nejmenší ze všech typů a pořídíte jej v mnoha úžasných vzhledech. Co třeba růžové? Či nějaké pokreslené? Nebo žluté veselé? Nezapomeňte k vtipnému ukulele koupit i nějaký vtipný zpěvník. Vyberete si? Napadnou vás další srandovní dárky pro muzikanta?

7. Nafukovací panna pro samotáře

Nafukovací panna pro samotáře

Cena od 549 Kč na Suprovedarky.cz

Ano, opravdu existuje. Nafukovací panna je za mě takový unikát – každý ji zná, ale málokdo ji opravdu viděl. Co takhle ji pořídit jako legrační dárek pro bratra či kamaráda?

Tato panna není ledajaká. Ráda bych vám ji představila: sexy sestřička, velké oči, velké rty, velká prsa, výška 155 cm, pružná, dva otvory.

Tip: Tento vtipný dárek k narozeninám bude ještě vtipnější, pokud pannu dovedete na oslavu v nějakém dámském oblečení. Sexy šatičky jí budou určitě slušet.

8. Kniha pro „neknihomoly“

Vtipná kniha

Cena od 89 Kč na Knihydobrovsky.cz

Kniha je vděčný dárek. Jenže pokud to má být vtipný dárek, tak to nemůže být ledajaká kniha. Proto bych tento tip doporučovala spíš pro ty, kteří zrovna nepatří do kategorie milovníků knih. Ty by takový knižní vtípek nemusel pobavit.

Našla jsem pro vás tyto kousky:

9. Elixír věčného mládí

Elixír věčného mládí

Cena od 519 Kč na Alkohol.cz

Vyrobit nějaký ten léčivý elixír, to by chtěl každý. Naštěstí v Panamě jej už vymysleli za nás. Vy jej teď můžete s klidem darovat třeba taťkovi, dědovi, šéfovi. Prostě komukoliv, kdo si zaslouží zázračný a kvalitní nápoj.

SéRUM Elixír je namíchaný ze tří až osmiletých panamských rumů, do kterých se od konce 19. století začalo přidávat nakládané sušené ovoce a koření. Tento nápoj ženy balili svým mužům ke svačině, aby se jim vyhýbaly nemoci a měli dost síly na těžkou práci. Komu jej přibalíte vy?

10. Veselé ponožky na pánské nožky

Vtipný dárek - ponožky

Cena od 240 Kč na Suprovedarky.cz

Ponožek není nikdy dost, s tím máme zkušenost všichni – buď se jedna z páru někde záhadně zatoulá, nebo je muž zničí tak, že místo do pračky letí rovnou do koše. To, že existují veselé ponožky, už asi víte. Já jsem ale našla jedny extra vtipné.

Ponožky v sandálech, to je jedna velká česká tragédie, díky které vznikla i spousta vtipů. A tady jeden z nich máte. Ponožky, které na sobě mají pásky jako na sandálech. Prostě pecka – srandovní dárek pro pravé Čechy. Samozřejmě je potřeba vytáhnout je co nejvýš. Pro chlapy se mi ještě líbí fotbalové ponožky, ponožky pro pivaře a třeba stavařské, jestli je obdarovaný kutil.

11. Vlastní CD pro domácí zpěvačku

Zážitky pro ženu

Cena od 3 999 Kč na Zazitky.cz

Zpívá si ve sprše i u vaření, sleduje všechny pěvecké soutěže? Dejte jí šanci nazpívat si vlastní písničku jako pravá zpěvačka. Dárek jsem zařadila mezi vtipné dárky pro ženy kvůli jeho originalitě a výjimečnosti – opovažte se obdarované u zpívání smát. To by nedopadlo dobře.

Vaši zpěvačku čekají minimálně dvě setkání (záleží, kterou variantu zážitku si vyberete) s profesionálním hudebníkem. První setkání je informační, kdy obdarovaná představí hudebníkovi vybranou písničku, na druhém setkání už se jde natáčet. Natáčení jedné písničky trvá zhruba čtyři hodiny. Nahrávku dostane vaše paní zpěvačka na CD, druhé CD dostane s originálním hudebním podkresem, kdyby chtěla svoji písničku zpívat někdy živě.

12. Tričko s vtipným potiskem

Tričko s potiskem

Cena od 149 Kč na Trikator.cz

Vím, že tričko s potiskem není žádný objev. Ale musela jsem ho mezi tipy na vtipné dárky pro ženu zařadit. Takové tričko dokáže být jednak originální, jednak vtipné, a hlavně dokáže obdarovaného na první pohled skvěle vystihnout.

Zaujaly mě například tyto nápisy:

13. Prasátko do ledničky

Prasátko do ledničky

Cena od 159 Kč na 4home.cz

Věčná dietářka, která si ze sebe dokáže udělat srandu. Tak přesně pro ni je určený tento tip na srandovní dárek pro manželku.

Toto dietní prasátko je vychytanější, než by vás napadlo. Jakmile se otevře lednička a rozsvítí se v ní světlo, prasátko zachrochtá. Připomene tak obdarované, že si má dobře rozmyslet, co si z ledničky odnese.

Tip: K prasátku můžete do balíčku přidat například papriku, čaj na hubnutí nebo i metr na měření ubývajících centimetrů.

14. Vtipné křížovky nejen pro babičky

Vtipné křížovky

Cena od 99 Kč na Alza.cz

Jestli mají být vtipné křížovky opravdu vtipné, musíte je darovat v ten správný okamžik. Babičce samozřejmě kdykoliv, ale pro ni to asi není tak úplně srandovní dárek.

Představte si ale tyto situace: mamince ke kulatinám (S vysvětlením, že senioři přece luští křížovky.), těhotné kolegyni (Odchází na dovolenou, tak bude mít na křížovky určitě čas.), kamarádce ke kolaudaci (Stěhuje se kamarádka do domečku za město? Co jiného dělat na vesnici než luštit křížovky.)… To už by se dalo považovat za vtipný dárek, co myslíte?

15. Zátka na láhev ve tvaru sklenice

Sklenice na láhev - srandovní dárek

Cena od 235 Kč na Suprovedarky.cz

Miluje vaše kamarádka, ségra či kolegyně víno? Podle vyprávění i společných zážitků víte, že „za to umí zabrat“? V tom případě je tento srandovní dárek to nejlepší, co jí můžete dát. Takže doporučuji lahev a skleničku – ale ne obyčejnou.

Tato sklenička je žertovná v tom, že se nasazuje přímo na lahev a obdarovaná tak může (ne)pít přímo z lahve, aniž by porušovala nějaká základní pravidla etikety. Z lahve se přece nepije. Ale o skleničce na lahvi nikdo nic neříkal. Sklenička je vyrobená z borosilikátového skla a měla by se mít jen ručně. A nebojte, sedí na většinu lahví. Tak na zdraví.

16. Nafukovací bazén na horké letní dny

Vtipný dárek - bazén

Od 129 Kč na 4camping.cz

Pořád si stěžuje, že nemá bazén? Tak jí ho dopřejte. Že nemáte místo ani peníze? Ale no tak. Seženete jej za pár korun a rozměrově se vám vejde i na balkón.

Vtipný dárek pro ženu, které byste nejraději splnili modré z nebe, ale někdy to prostě nejde. Pokud má vaše manželka smysl pro humor a ocení originální myšlení a odvahu, jděte do toho. A víte, co by byla pecka? Vložit jí na dno objednávku či fakturu na skutečný zahradní bazén. S tím dostane váš vtipný dárek zcela nový rozměr. Vše samozřejmě závisí na finančních a „prostorových“ možnostech.

17. Vtipný hrnek pro maminku

Vtipný hrnek pro maminku

Cena od 285 Kč na Suprovedarky.cz

Chtěli byste mamku pobavit a zároveň potěšit? Mám pro vás skvělý tip na vtipný dárek. Garantuji vám, že jí tento srandovní dárek v podobě hrnku vykouzlí úsměv na rtech, a hlavně díky jeho originálnímu vzhledu pochopí, že si vážíte toho, co všechno pro vás a celou rodinu dělá.

Hrníček má nápis „Super Mum“, je krásný růžovo-fialový a díky doplňku v podobě pláště je jasné, kterým super hrdinou se jeho tvůrci inspirovali. Superman vs. Super Mum, vždyť je to jedno. Oba mají super sílu, pomáhají svému okolí a jsou tu pro vás kdykoliv potřebujete.

18. Kniha, která sedne

Humorná kniha

Cena od 80 Kč na Knihydobrovsky.cz

Možná jste si pomysleli, že knihy darujete často a nepřijdou vám jako vtipný dárek – teda kromě souborů vtipů, které už ale také vyšly z módy. Já jsem našla pár knih, které mi pro ženu připadají velmi důvtipné.

U těchto knih je velmi důležité správné načasování. Tak například návod k obsluze miminka asi nerozesměje matku tří dětí, rozesměje a potěší nějakou „těhuli“. Pro kamarádku, kolegyni, sestru, která si zrovna našla mladšího partnera, si potom dokážu představit knihu, která radí, jak si udržet sexuální vitalitu. Nebo máte mezi blízkými dámami naopak nějakou, které se nedaří najít muže svých snů? Dejte jí návod, jak na to. Pro blondýnku se mrkněte třeba po IQ testech. Díky nim bude zábava zaručena na celý narozeninový večer pro celou vaši partu.

Tip: Existují miliony knih. Aby kniha vtipně sedla, doporučuji projet si nějaké internetové knihkupectví a hledat mezi názvy. Určitě na nějakou trefnou narazíte.

19. Protistresový balíček

 Happy Pills

Cena od 395 Kč na DrMax.cz

Takový balíček z lékárny může být buď opravdu užitečný, nebo můžete proházet produkty a vytvořit vtipný balíček pro ženu. V dnešní uspěchané době je každý vystaven stresu a únavě. Samotné produkty tak nemusí působit vtipně, ale když je dáte spolu do balíčku, určitě pobaví.

Co by měl balíček obsahovat? Vysmáté barevné pilulky, relaxační lízátka, denní dávku konopí a vrby, balení pilulek dobré nálady. A když už jsme u toho vína, můžete balíček doplnit i „nelékárenským“ zbožím – víno, čokoláda, vstupenky do kina…

20. Zástěra pro usměvavé kuchařky

Zástěra pro usměvavé kuchařky

Cena od 199 Kč na Suprovedarky.cz

Praktický dárek, který ale díky vtipnému potisku najednou dostává úplně jiný rozměr. Vtipnou zástěru můžete dát jak vášnivé kuchařce, tak i ženě, která se kuchyni vyhýbá obloukem. Obě varianty pobaví.

Zaujaly mě tyto kousky: pro babičku, pro kamarádku, pro manželku a jedna i pro milenku.

21. Hodiny Game Over

Hodiny Game Over

Cena od 399 Kč na Suprovedarky.cz

Dárky do domácnosti se na svatbách už příliš nedávají. Obrazy se zlatým rámem, porcelánový jelen a podobné cennosti způsobily, že dnes novomanželé dostávají už jen obálky s penězi.

Budete originální a troufnete si na dekoraci do novomanželské ložnice? Hodiny s nápisem Game Over se budou nad dveřmi z ložnice skvěle vyjímat. Novomanželé tak budou mít vtipnou hlášku stále na očích.

Tip: Na zadní stranu hodin můžete přilepit obálku s hotovostí nebo i voucher.

22. Pokladnička na společné finance

Pokladnička na společné finance

Cena od 249 Kč na 4home.cz

Jestli přemýšlíte, jak vtipně a jednoduše předat novomanželům peníze, tady to je. Společná pokladnička pro nevěstu a ženicha. I když ženich je v tomto případě trošku v nevýhodě. Co se dá dělat, to je život.

Pokladnička je spíš na drobné, ale určitě do ní můžete vložit i srolované či poskládané papírovky. Je dřevěná s proskleným čelem, doplněná zlato-černými nápisy „His money“ a „Her money“. A co je na ní vtipného? Peníze hodíte vrchním otvorem do části označené jako „Jeho peníze“. Ale tam rozhodně nezůstanou. Rovnou totiž propadávají do větší části s označením „Její peníze“. Ať je rovnou jasné, kdo v nové rodině bude držet kasu. Žena. Jak jinak.

Tip: Zapomeňte na papírové peníze a pokladničku naplňte pouze kováky. Padesátikoruny jsou ideální. Mezi ně můžete vložit i pár poskládaných minipapírků s nějakým milým, vtipným, moudrým vzkazem.

23. Uživatelská příručka pro novomanžele

Uživatelská příručka pro novomanžele

Cena od 259 Kč na Knihydobrovsky.cz

I když se v prvním tipu na vtipný dárek pro novomanžele píše, že svatbou hra končí, je jasné, že to tak rozhodně není. Svatbou pořádná hra teprve začíná. A aby probíhala bezproblémově, je třeba mít k dispozici příručku.

Vtipná kniha, která ale neřeší jen vtipné manželské situace. Peníze, hádky, tchýně, děti, bydlení… S tím vším dokáže poradit. Jo a do kapitoly řešící společné finance doporučuji vložit nějaký ten barevný papírek s minimálně dvěma nulami.

24. Lahev s vtipnou vlastní etiketou

Becherovka Personalizovaná láhev

Cena od 179 Kč na Alkohol.cz

Lahev dobrého vínečka nebo tvrdého alkoholu pro společné večery se hodí vždy, s ní chybu nikdy neuděláte. Jako svatební dar byste ji ale měli trošku vyšperkovat. Už víte, co na originální etiketu vymyslíte?

V dnešní době sociálních sítí je jednoduché sehnat nějakou společnou super fotografii. K ní přidejte jména novomanželů (nebo pouze společné příjmení), datum, klidně i nějakou vtipnou hlášku, citát… Fantazii se meze nekladou. A hned máte vtipný a originální dárek pro novomanžele

25. Vtipný hrnek pro dva

Vtipný hrnek pro dva

Cena od 259 Kč na Suprovedarky.cz

Už jsem tady psala, že výbava do domácnosti se na svatbách v poslední době moc nevidí. Ale když některé věci jsou pro novomanžele prostě super. Co třeba společné hrníčky s vtipným nápisem?

Mr. Right a Mrs. Always Right. Co k tomu dodat. Opět připomínka, jak to v životě chodí. Zaujaly mě i popisovací hrnečky. Samotné nejsou tak moc vtipné, ale s vaším originálním vzkazem mohou být. A až váš vzkaz novomanželé smyjí, vsaďte se, že ze žertovného dárku se rázem stane dárek romantický. Vzájemná vyznání při společné snídani, to je nádhera.

Tip: Do vtipných hrnků jim můžete přidat něco navíc. A nemusí to být jen peníze. Co třeba složený voucher na nějaký společný zážitek?

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor článku

Vendula
Vendula

Ahoj, jsem Vendula a jsem závislá... na dárcích. Všude kolem sebe vidím, co by se komu mohlo hodit, a podle toho také vypadá můj účet. Ale dárků nikdy nelituji - podle mě jimi dává člověk najevo, že druhého dobře zná, poslouchá ho a že mu na něm záleží. A co mé další závislosti? Rodina v čele s mým dvouletým chlapečkem, cestování, jídlo a pití, kamarádi a volejbal.

Podobné články