Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Dobrá Víla » Dárky k Vánocům

Vtipné dárky pro muže i ženy – 34 nápadů na srandovní dárky

24. 11. 2023 aktualizováno

Srandy není nikdy dost, to je jasná věc. Vždyť co je víc, než se se svými přáteli a rodinou smát? Vtipnými dárky pro kamarády a kamarádky, ale nemám na mysli jen ty praštěné. Existuje spousta legračních dárků, které pobaví a potěší zároveň. Možná jste si doma řekli, že si budete k narozeninám, svátkům, Vánocům dávat jen maličkosti. K tomu jsou vtipné dárky ideální. A rozhodně nejsou pouze pro ségru nebo kámoše. Mezi srandovní dárky určitě patří i něco pro ostatní členy rodiny. Pár tipů věnuji přímo vtipným dárkům pro novomanžele, svatba je přece skvělá příležitost na malý vtípek (zvlášť, když k němu přidáte i nějakou tu korunu).

1. Extrémně pálivý dárkový balíček

Extrémně pálivý dárkový balíček - dárky vtipné

Hot-chip.cz

Další z tipů možná nebude až taková sranda pro toho, kdo ho dostane, ale pro diváky zcela určitě. Minimálně od momentu, kdy přijde ochutnávka. Vybrali jsme totiž dárkový balíček s extrémně pálivými dobrotami. Možná, že to i vašeho milovníka pálivého zvedne ze židle a bude si muset dojít pro mléko, aby si od pálivosti alespoň trochu ulevil.

Tento extrémně pálivý balíček obsahuje jen samé speciality. Najde v něm například švestkovou chilli omáčku, chilli prášek z nejpálivější papričky světa, jahodový chilli džem, sušené papričky Bhut Jolokia, vločky z nejpálivější papričky světa či sušené hovězí maso s limetkou a chilli. Pálivých produktů je v tomto balíčku celkem patnáct.

2. Toaletní papír pro fanoušky (nejen) Slavie

Toaletní papír pro fanoušky (nejen) Slavie – vtipné dárky k svátku

Nejlepší-dárečky.cz

Tak tento tip na dárek mě opravdu pobavil. Máte doma fotbalistu? Ano, i ten pasivní se počítá. A patří navíc mezi ty, kteří úplně nemusí pražskou Spartu? Jen si to představte – darujete mu plastovou krabičku s názvem „Sparta“. Obdarovaný bude na první pohled zmatený až rozčílený, proč mu jako dáváte dárek s tímto konkurenčním klubem? Na druhý pohled si všimne podnadpisu „toaleťák“. A už to jede – až si tento vtipný dárek otevře, očekávejte výbuch smíchu a úprk k záchodu. Alespoň pro radost si jeden útržek určitě hned bude chtít spláchnout.

Samozřejmě se jedná o ideální dárek přímo pro fanoušky Slavie, ale věřím, že nejen pro ně. Krabička je barevná (červená s bílým nápisem), toaletní papír je klasický bílý s černým a šedým potiskem. Na každém útržku je nápis „Sparta“ a grafika á la logo. Darujete tento vtipný dárek kamarádům, příteli, taťkovi nebo třeba kolegovi? A pozor, abych byla objektivní, tady máte ten stejný vtípek i pro Sparťany – slávistický toaleťák.

3. Tričko s vtipným potiskem

Pánské tričko Nesnáším být sexy ale jsem Matyáš

Lemurák.cz

Vím, že tričko s potiskem není žádný objev. Ale musela jsem ho mezi tipy na vtipné dárky pro ženu zařadit. Takové tričko dokáže být jednak originální, jednak vtipné, a hlavně dokáže obdarovaného na první pohled skvěle vystihnout.

Zaujaly mě například tyto nápisy:

4. Termohrnek pro milovníky aut

Termohrnek pro milovníky aut – vtipný dárek pro motoristu

Hubatá černoška.cz

Auto. Pro ženu pohodlný dopravní prostředek, pro muže láska. Ach jo. Pokud máte vedle sebe někoho, kdo svého čtyřkolového miláčka opečovává a ladí do posledního detailu, mám pro vás tip na originální dárek. Termo hrnek složený z pěti pneumatik.

Jeho rozměry jsou 17,5 × 8,5 × 8,5 cm a padne do nejrůznějších nápojových držáků. Má otočné, pevně uzavíratelné víko, takže se nemusíte bát, že by kafíčko nebo čajíček káply na ruční brzdu, řadicí páku nebo dokonce na opečovávanou sedačku. Vnitřní stěna termo hrnku je samozřejmě z nerezu, takže nápoj zůstane dlouho teplý. Objem tohoto dárku pro všechny řidiče, milovníky aut a automechaniky je 300 ml.

5. Elixír věčného mládí

Elixír věčného mládí

Alkohol.cz

Vyrobit nějaký ten léčivý elixír, to by chtěl každý. Naštěstí v Panamě jej už vymysleli za nás. Vy jej teď můžete s klidem darovat třeba taťkovi, dědovi, šéfovi. Prostě komukoliv, kdo si zaslouží zázračný a kvalitní nápoj.

SéRUM Elixír je namíchaný ze tří až osmiletých panamských rumů, do kterých se od konce 19. století začalo přidávat nakládané sušené ovoce a koření. Tento nápoj ženy balili svým mužům ke svačině, aby se jim vyhýbaly nemoci a měli dost síly na těžkou práci. Komu jej přibalíte vy?

6. Sranda plavky á la Borat

Plavky á la Borat

Balabim.cz

Vím, jeden tip na vtipný dárek pro muže v podobě pánského spodního prádla jsem zde už uvedla. Ale když tenhle jsem vám sem prostě taky musela přidat. Už víte, kterému frajerovi darujete originální vtipné plavky?

I když jste možná film s Boratem neviděli, jeho plavky určitě znáte. Doufám, že znáte. Protože vlastně nevím, jak bych vám je popsala. Možná jako tanga plavky, které si muž natáhne až na ramena. A barva nemůže být jiná než křiklavá – žlutozelená.

7. Čokoládový smartphone

Vtipný dárek pro kamaráda Čokoládový smartphone

Chocolissimo.cz

Tabulka čokolády? Nuda. Originální čokoládová figurka? Vtipný dárek. Mě zaujal čokoládový smartphone, ale vybírat můžete z více než 30 dalších figurek a předmětů. Všechny jsou vyrobené z té nejkvalitnější čokolády. Smartphone má rozměr 11,4 × 5,6 × 0,5 cm, hmotnost 40 g a jeho základ tvoří hořká čokoláda. Tlačítka jsou potom ozdobené mléčnou a bílou belgickou čokoládou. Hodí se jako vtipný dárek pro všechny milovníky čokolády, kteří svůj mobilní telefon nepustí ani na minutu z ruky.

Podobný je potom dálkový ovladač z čokolády pro všechny televizní diváky (rozměr 12,8 × 4,3 × 1 cm) nebo čokoládový gamepad (rozměr 12 × 7 × 1 cm). Pokud se vám čoko „elektronika“ jako vtipný dárek nezdá, co třeba čokoládové Porsche 911, sada na holení nebo sadu pizzy a piva. To vše z pravé belgické čokolády. Mňam.

8. Vtipné svítící povlečení

Vtipné svítící povlečení - dárky vtipné

4home.cz

Hledáte vtipný, ale zároveň také praktický dárek? Pak se vám bude tento další tip bezpochyby líbit. Jedná se totiž o povlečení. Je vyrobené ze stoprocentní bavlny, která se obecně pyšní dlouhou životností. A u povlečení tomu nebude jinak. Skládá se z povlaku na polštář a na peřinu. Pro polštář činí rozměry 70 × 90 cm, pro přikrývku 140 × 200 cm. Povlečení se zapíná na zip.

A co je na něm tedy tak speciální a proč bychom se mu měli smát? Důvodem je jeho design. Zdobí ho krásný chameleon, a to z obou stran. Z každé strany je tento motiv ovšem trochu jiný. Největším lákadlem tohoto povlečení je ovšem jeho svítící charakter. Zkuste to oslavenci zamlčet a uvidíte, jak bude během první noci překvapený.

9. Destruktoterapie (nejen) pro bouřliváky

Destruktoterapie

Adrop.cz

Máte mezi svými nejbližšími cholerika? Smějete se mu, že jej dokáže rozhodit i ta nejvíc nejmenší hloupost? Nebo naopak máte kámoše, který je tak klidný, že jste jej nikdy neslyšeli ani zvýšit hlas?

Pro oba extrémy si dokážu představit tento sranda dárek. Bouřlivák se vybije, kliďas ukáže (hlavně sám sobě), co v něm je. Vybrat můžete rozbíjení kanceláře nebo zničení auta. Ze zážitku si lze odnést také video záznam a fotografie. Pokud byste se chtěli ke kamarádovi přidat, můžete vybrat variantu až pro čtyři lidi.

Vhodným dárkem jsou také dárkové poukazy. Volbou správného dárkového voucheru uděláte vždy radost.

10. Vtipný hrnek pro maminku

Vtipný hrnek pro maminku - vtipné dárky

Balabim.cz

Chtěli byste mamku pobavit a zároveň potěšit? Mám pro vás skvělý tip na vtipný dárek. Garantuji vám, že jí tento srandovní dárek v podobě hrnku vykouzlí úsměv na rtech, a hlavně díky jeho originálnímu vzhledu pochopí, že si vážíte toho, co všechno pro vás a celou rodinu dělá.

Hrníček má nápis „Super Mom“ a díky doplňku v podobě pláště je jasné, kterým super hrdinou se jeho tvůrci inspirovali. Superman vs. Super Mom, vždyť je to jedno. Oba mají super sílu, pomáhají svému okolí a jsou tu pro vás kdykoliv potřebujete.

11. Tantra masáž za trest, nebo za odměnu?

Tantra masáž pro muže

Zážitky.cz

Váš kamarád slaví kulatiny a vy byste mu chtěli dát nějaký pořádný, ale zároveň žertovný dárek? Přesně pro tuto příležitost mě napadla tantra masáž. Dárek je to naprosto luxusní a určitě jej přivede do rozpaků. A minimálně vy se mu zasmějete.

Tantra masáž se snaží probudit smyslnou energii lidského těla. Na obdarovaného tak čekají tichá hudba, jemná vůně a především nejrůznější doteky nejen rukama. Na začátku mu masérka (může být i masér, ale pro heterosexuála bych zrovna tento druh vtípku nedoporučovala) vše vysvětlí, představí, potom přijde sprcha, převlečení a může se jít na zahajovací rituál.

Tip: Pokud chcete tento vtipný dárek pro kamaráda vyšperkovat, objednejte mu delší masáž zahrnující i masáž lingam (sanskrtský název pro mužské pohlaví).

12. Legrační dárek – Igráček

Igráček

Alza.cz

Igráček je tradiční česká postavička. Vyrobená z plastu, hýbající končetinami a otáčející hlavou. Proč vám dávám nějakou figurku mezi vtipné dárky?

Doktor, námořník s lodičkou, kuchař, zedník, „třídič“ odpadu… Nenajde se mezi nimi někdo, kdo je podobný vašemu kamarádovi, tátovi, kolegovi? Vždyť kdo by nechtěl mít vystavenou svoji podobiznu v kanceláři nebo na nočním stolku. Navíc se jedná o vzpomínku na dětství mnohých z nás.

13. Alkoholové Člověče, nezlob se

Alkoholové Člověče, nezlob se – vtipné dárky

Nejlepší-dárečky.cz

Někdo party hry miluje, jiný je nemusí. Jednak protože se nechce ztrapnit nějakou pantomimou nebo kreslením, které mu moc nejde, jednak protože chce pít a nevyrušovat se nějakým přemýšlením. Díky tomuto dárku spojíte obě věci dohromady – hru i pití. Alkoholové Člověče, nezlob se je jednoduchá hra, která díky originálním figurkám získává zcela nový rozměr. Je to vtipný dárek pro všechny – pijany, hračičky, kámoše i rodinu (pro její dospělou část samozřejmě).

Princip hry je stejný jako u dětské verze, jen místo figurek jezdíte s naplněnými malými panáky. Když vás někdo vyhodí, musíte panák vypít. Pokud k tomu nedojde a vy dorazíte do domečku, opět je čas na to svého panáka vypít. V balení najdete skleněnou hrací desku o velikosti 30 × 30 cm, 16 panáků (4 červené, 4 zelené, 4 modré, 4 žluté) a 2 kostky.

14. Veselé ukulele

Veselé ukulele

Kytary.cz

Nevěříte, že se dá v hudebninách najít vtipný dárek? A co takhle mini kytara, neboli ukulele. Ať už oslavenec na nějaký hudební nástroj hraje či nehraje, je to jedno. Hlavní je, aby měl rád hudbu a zbytek přijde sám. Opravdu tomu věřím. Ještě by mohl být alespoň trošku šikovný. Aby to nebyla úplná tragédie. Jinak mám ale pocit, že tahle „malá kytara“ dostane úplně každého.

V poslední době je to velmi oblíbený hudební nástroj. Můžete ho vidět nejen ve videoklipech, ale třeba i v létě na vodě. Existují různé druhy tohoto strunného hudebního nástroje, pro začátečníky se doporučuje to sopránová – je nejmenší ze všech typů a pořídíte jej v mnoha úžasných vzhledech. Co třeba růžové? Či nějaké pokreslené? Nebo žluté veselé? Nezapomeňte k vtipnému ukulele koupit i nějaký vtipný zpěvník. Vyberete si? Napadnou vás další srandovní dárky pro muzikanta?

15. Nafukovací panna pro samotáře

Nafukovací panna pro samotáře - vtipné dárky

RůžovýSlon.cz

Ano, opravdu existuje. Nafukovací panna je za mě takový unikát – každý ji zná, ale málokdo ji opravdu viděl. Co takhle ji pořídit jako legrační dárek pro bratra či kamaráda?

Tato čokoládová kráska má neobvyklý tvar, veškeré experimenty se tedy povolují. Co myslíte, seznámí se se všemi třemi otvory?

Tip: Tento vtipný dárek k narozeninám bude ještě vtipnější, pokud pannu dovedete na oslavu v nějakém dámském oblečení. Sexy šatičky jí budou určitě slušet.

16. Pánská tanga

Pánská tanga

Trenýrkárna.cz

U tohoto tipu na vtipný dárek pro muže mě napadly tři možnosti, kdy jej partnerovi pořídit: 1. Obdivuje váš miláček dámská tanga a nechápe, že je nechcete nosit?, 2. Postěžoval si, že mu Ježíšek nepřinesl žádné spodní prádlo?, 3. Každý den kroutí hlavou nad tím, že má moc obyčejné trenýrky?

Pořiďte mu pánská tanga. Dárek možná na jednu noc, ale určitě bude stát za to. Vybrat si můžete z černých, bílých, šedých nebo červených kousků. Věděli jste, že se dělají i bezešvé nebo kvalitní tanga z bambusu? S tím opatrně – aby si je váš partner nezamiloval. To asi nechcete. Ale samozřejmě proti gustu…

Tip: Pokud ho v tom nechcete nechat samotného, pořiďte si také jeden kousek. Samozřejmě slaďte barvy, ať je ten jeden večer, kdy si váš partner tanga nasadí, stylový a opravdu výjimečný.

17. Kniha pro „neknihomoly“

Vtipná kniha

Knihy Dobrovský.cz

Kniha je vděčný dárek. Jenže pokud to má být vtipný dárek, tak to nemůže být ledajaká kniha. Proto bych tento tip doporučovala spíš pro ty, kteří zrovna nepatří do kategorie milovníků knih. Ty by takový knižní vtípek nemusel pobavit.

18. Deka plná peněz pro (ne)pracháče

Deka plná peněz pro (ne)pracháče – vtipný dárek k narozeninám

Fotodeky.cz

Jaké to asi je zabořit se do stovek či tisíců bankovek? Dopřejte tento luxusní pocit vašemu oslavenci a pořiďte mu teplou deku s potiskem bankovek. Jedná se o vtipný a zároveň praktický dárek. Doporučuji ho jednak pro opravdové pracháče, jednak pro ty, kteří o penězích pořád mluví a pořád jich mají nedostatek. Popř. jsou tu i takové skupinky lidí, pro které je deka vlastně ušitá na míru – máte doma bankéře, finančního poradce, účetní? O tento dárek je nesmíte ochudit.

Deka má rozměr 140 × 200 cm a je opravdu kvalitní, vyrobena z oboustranně česaného fleecu o gramáži 360 g/m2. Kdo se do ní večer zachumlá, tak pocítí nejen příjemné teplo, ale také pocit luxusu. Komu byste tyto krásné hřejivé chvilky chtěli dopřát?

19. Veselé ponožky na pánské nožky

Vtipný dárek - ponožky

Balabim.cz

Ponožek není nikdy dost, s tím máme zkušenost všichni – buď se jedna z páru někde záhadně zatoulá, nebo je muž zničí tak, že místo do pračky letí rovnou do koše. To, že existují veselé ponožky, už asi víte. Já jsem ale našla jedny extra vtipné.

Ponožky v sandálech, to je jedna velká česká tragédie, díky které vznikla i spousta vtipů. A tady jeden z nich máte. Ponožky, které na sobě mají pásky jako na sandálech. Prostě pecka – srandovní dárek pro pravé Čechy. Samozřejmě je potřeba vytáhnout je co nejvýš. Pro chlapy se mi ještě líbí fotbalové ponožky, ponožky pro pivaře a třeba stavařské, jestli je obdarovaný kutil.

20. Vlastní CD pro domácí zpěvačku

Zážitky pro ženu

Zážitky.cz

Zpívá si ve sprše i u vaření, sleduje všechny pěvecké soutěže? Dejte jí šanci nazpívat si vlastní písničku jako pravá zpěvačka. Dárek jsem zařadila mezi vtipné dárky pro ženy kvůli jeho originalitě a výjimečnosti – opovažte se obdarované u zpívání smát. To by nedopadlo dobře.

Vaši zpěvačku čekají minimálně dvě setkání (záleží, kterou variantu zážitku si vyberete) s profesionálním hudebníkem. První setkání je informační, kdy obdarovaná představí hudebníkovi vybranou písničku, na druhém setkání už se jde natáčet. Natáčení jedné písničky trvá zhruba čtyři hodiny. Nahrávku dostane vaše paní zpěvačka na CD, druhé CD dostane s originálním hudebním podkresem, kdyby chtěla svoji písničku zpívat někdy živě.

21. Prasátko do ledničky

Prasátko do ledničky

4home.cz

Věčná dietářka, která si ze sebe dokáže udělat srandu. Tak přesně pro ni je určený tento tip na srandovní dárek pro manželku.

Toto dietní prasátko je vychytanější, než by vás napadlo. Jakmile se otevře lednička a rozsvítí se v ní světlo, prasátko zachrochtá. Připomene tak obdarované, že si má dobře rozmyslet, co si z ledničky odnese.

Tip: K prasátku můžete do balíčku přidat například papriku, čaj na hubnutí nebo i metr na měření ubývajících centimetrů.

22. Vtipné křížovky nejen pro babičky

Vtipné křížovky

Knihy Dobrovský.cz

Jestli mají být vtipné křížovky opravdu vtipné, musíte je darovat v ten správný okamžik. Babičce samozřejmě kdykoliv, ale pro ni to asi není tak úplně srandovní dárek.

Představte si ale tyto situace: mamince ke kulatinám (S vysvětlením, že senioři přece luští křížovky.), těhotné kolegyni (Odchází na dovolenou, tak bude mít na křížovky určitě čas.), kamarádce ke kolaudaci (Stěhuje se kamarádka do domečku za město? Co jiného dělat na vesnici než luštit křížovky.)… To už by se dalo považovat za vtipný dárek, co myslíte?

23. Netradiční zátka na lahev

Sklenice na láhev - srandovní dárek

Balabim.cz

Miluje vaše kamarádka, ségra či kolegyně víno? Podle vyprávění i společných zážitků víte, že „za to umí zabrat“? V tom případě je tento srandovní dárek to nejlepší, co jí můžete dát. Takže doporučuji lahev a k ní zátku, ale ne jen tak obyčejnou. Co třeba zámek místo zátky? Nebojte, pokud zapomene kód, může využít tlačítko pro odblokování. Do své lahve se tak vždy dostane.

24. Nafukovací bazén na horké letní dny

Vtipný dárek - bazén

4camping.cz

Pořád si stěžuje, že nemá bazén? Tak jí ho dopřejte. Že nemáte místo ani peníze? Ale no tak. Seženete jej za pár korun a rozměrově se vám vejde i na balkón.

Vtipný dárek pro ženu, které byste nejraději splnili modré z nebe, ale někdy to prostě nejde. Pokud má vaše manželka smysl pro humor a ocení originální myšlení a odvahu, jděte do toho. A víte, co by byla pecka? Vložit jí na dno objednávku či fakturu na skutečný zahradní bazén. S tím dostane váš vtipný dárek zcela nový rozměr. Vše samozřejmě závisí na finančních a „prostorových“ možnostech.

25. Vtipná a roztomilá forma na led

Vtipná a roztomilá forma na led

Nejlepší-dárečky.cz

A teď pro změnu tip na dárek spíše pro ženy, popř. pro děti. Silikonová forma na led. Ale pozor, není jen tak obyčejná. Nedostanete z ní klasickou ledovou kostku, ale originální tvar v podobě roztomilého medvídka. Jedná se o milý a hravý design, který potěší děti i dospělé. Tento vtipný dárek lze využít nejen do osvěžujících nápojů, ale také na zchlazení čaje, který děti moc nemusí. Díky originálnímu způsobu chlazení by si ho konečně mohly oblíbit.

Formička je ze silikonu, materiálu, který je v kuchyni hodně oblíbený. Kromě tvaru tučňáka můžete mít i roztomilého ledního medvěda na kře. Rozměry formičky jsou 7 × 7 × 5,5 cm. Takže pozor, aby nedošlo k omylu. Tato forma je pouze na jeden led – není to víc kousků, jak jste u obyčejných forem zvyklí. Doporučuji proto koupit formiček víc, aby obdarovaný nemusel vtipný drink popíjet sám.

26. Kniha, která sedne

Humorná kniha

Knihy Dobrovský.cz

Možná jste si pomysleli, že knihy darujete často a nepřijdou vám jako vtipný dárek – teda kromě souborů vtipů, které už ale také vyšly z módy. Já jsem našla pár knih, které mi pro ženu připadají velmi důvtipné.

U těchto knih je velmi důležité správné načasování. Tak například návod k obsluze miminka asi nerozesměje matku tří dětí, rozesměje a potěší nějakou „těhuli“. Pro kamarádku, kolegyni, sestru, která si zrovna našla mladšího partnera, si potom dokážu představit knihu, která radí, jak si udržet sexuální vitalitu. Pro blondýnku se mrkněte třeba po IQ testech. Díky nim bude zábava zaručena na celý narozeninový večer pro celou vaši partu.

Tip: Existují miliony knih. Aby kniha vtipně sedla, doporučuji projet si nějaké internetové knihkupectví a hledat mezi názvy. Určitě na nějakou trefnou narazíte.

27. Protistresový balíček

 Happy Pills

DrMax.cz

Takový balíček z lékárny může být buď opravdu užitečný, nebo můžete proházet produkty a vytvořit vtipný balíček pro ženu. V dnešní uspěchané době je každý vystaven stresu a únavě. Samotné produkty tak nemusí působit vtipně, ale když je dáte spolu do balíčku, určitě pobaví.

Co by měl balíček obsahovat? Vysmáté barevné pilulky, relaxační lízátka, denní dávku konopí a vrby, balení pilulek dobré nálady. A když už jsme u toho vína, můžete balíček doplnit i „nelékárenským“ zbožím – víno, čokoláda, vstupenky do kina…

28. Zástěra pro usměvavé kuchařky

Zástěra pro usměvavé kuchařky

Balabim.cz

Praktický a vtipný dárek pro manželku, který ale díky vtipnému potisku najednou dostává úplně jiný rozměr. Vtipnou zástěru můžete dát jak vášnivé kuchařce, tak i ženě, která se kuchyni vyhýbá obloukem. Obě varianty pobaví.

Zaujaly mě tyto kousky: pro babičku, pro kamarádku, pro manželku a jedna i pro milenku.

29. Hodiny Game Over

Hodiny Game Over

Balabim.cz

Dárky do domácnosti se na svatbách už příliš nedávají. Obrazy se zlatým rámem, porcelánový jelen a podobné cennosti způsobily, že dnes novomanželé dostávají už jen obálky s penězi.

Budete originální a troufnete si na dekoraci do novomanželské ložnice? Hodiny s nápisem Game Over se budou nad dveřmi z ložnice skvěle vyjímat. Novomanželé tak budou mít vtipnou hlášku stále na očích.

Tip: Na zadní stranu hodin můžete přilepit obálku s hotovostí nebo i voucher.

30. Pokladnička na společné finance

Pokladnička na společné finance prasátka

Albi.cz

Jestli přemýšlíte, jak vtipně a jednoduše předat novomanželům peníze, tady to je. Společná pokladnička pro nevěstu a ženicha. Je to dárek, který je pobaví, protože pokladnička pro nevěstu je mnohem větší. Nemusíte je samozřejmě darovat jen novomanželům, ale zdá se to jako skvělá příležitost.

Tip: Zapomeňte na papírové peníze a pokladničku naplňte pouze kováky. Padesátikoruny jsou ideální. Mezi ně můžete vložit i pár poskládaných minipapírků s nějakým milým, vtipným, moudrým vzkazem.

31. Uživatelská příručka pro novomanžele

Uživatelská příručka pro novomanžele

Knihy Dobrovský.cz

I když se v prvním tipu na vtipný dárek pro novomanžele píše, že svatbou hra končí, je jasné, že to tak rozhodně není. Svatbou pořádná hra teprve začíná. A aby probíhala bezproblémově, je třeba mít k dispozici příručku.

Vtipná kniha, která ale neřeší jen vtipné manželské situace. Peníze, hádky, tchýně, děti, bydlení… S tím vším dokáže poradit. Jo a do kapitoly řešící společné finance doporučuji vložit nějaký ten barevný papírek s minimálně dvěma nulami.

32. Lahev s vtipnou vlastní etiketou

Becherovka Personalizovaná láhev

Alkohol.cz

Lahev dobrého vínečka nebo tvrdého alkoholu pro společné večery se hodí vždy, s ní chybu nikdy neuděláte. Jako svatební dar byste ji ale měli trošku vyšperkovat. Už víte, co na originální etiketu vymyslíte?

V dnešní době sociálních sítí je jednoduché sehnat nějakou společnou super fotografii. K ní přidejte jména novomanželů (nebo pouze společné příjmení), datum, klidně i nějakou vtipnou hlášku, citát… Fantazii se meze nekladou. A hned máte vtipný a originální dárek pro novomanžele

33. Budík s terčem a nabitou zbraní

Budík s terčem a nabitou zbraní – vtipné dárky

Hubatá černoška.cz

Máte mezi blízkými někoho, kdo opravdu nerad vstává? Určitě ano, každý z nás by občas ten otravný budík nejraději vyhodil z okna. Proč ale ničit okno, když je možnost budík rovnou zastřelit? Ano, čtete správně. Jakmile budík začne ráno „řvát“, vyskočí z něj terč a na obdarovaném bude jej pomocí pistole trefit a budík tím umlčet. Vtipný dárek, co myslíte? Mohl by se líbit i větším klukům, pro které je vstávání do školy hrozný „opruz“. Třeba s budíkem a pistolí už nebude.

Další vychytávkou na tomto vtipném dárku je i možnost nahrát na budík vzkaz. Ten se přehraje místo klasického infarktového zvonění. Budík se napájí pomocí AC/DC adaptéru nebo 4 AA baterií. Pistole je potom na 2 AA baterie. Jen pozor, baterie nejsou součástí balení – tak je nezapomeňte k originálnímu dárku přikoupit.

34. Vtipný hrnek pro dva

Vtipný hrnek pro dva

Balabim.cz

Už jsem tady psala, že výbava do domácnosti se na svatbách v poslední době moc nevidí. Ale když některé věci jsou pro novomanžele prostě super. Co třeba společné hrníčky s vtipným nápisem?

Mr. Right a Mrs. Always Right. Co k tomu dodat. Opět připomínka, jak to v životě chodí. Zaujaly mě i popisovací hrnečky. Samotné nejsou tak moc vtipné, ale s vaším originálním vzkazem mohou být. A až váš vzkaz novomanželé smyjí, vsaďte se, že ze žertovného dárku se rázem stane dárek romantický. Vzájemná vyznání při společné snídani, to je nádhera.

Tip: Do vtipných hrnků jim můžete přidat něco navíc. A nemusí to být jen peníze. Co třeba složený voucher na nějaký společný zážitek?

35. Pár tipů, jak vtipně zabalit dárek

Dárek je jedna věc, obal je druhá věc. A co si budeme povídat, i když samozřejmě nejvíc záleží na obsahu, ten první pohled je také hodně důležitý. Aby váš dárek zaujmul právě na první pohled, je potřeba myslet na originální balení. Můžete zvolit klasiku v podobě veselé tašky, kterých se v dnešní době vyrábí opravdu nespočet, popř. tu nejvíc nejobyčejnější záležitost, kterou je balicí papír. Ten dnes také najdete v mnoha designech, takže pokud se vám nechce nic vymýšlet, zajděte do papírnictví a něco hezkého určitě seženete. Papír, stužka a je hotovo. Pro ty náročnější, veselejší a originálnější jsme sepsali pár tipů na zajímavá a vtipná dárková balení. Inspirujete se?

Balicí papír trošku jinak

U klasiky ještě zůstaneme. Co kdybyste si vytvořili vlastní balicí papír? Nebojte, nemusíte nikam do tiskárny nebo papírny. Stačí vám noviny, fotky, pastelky, nálepky,… Tak např. jednobarevný papír dokážete vyladit díky veselým fotkám obdarovaného. Necháme na vás, jestli to bude fotka jedna, nebo fotkami polepíte celý papír. Pokud máte doma větší roli úplně obyčejného papíru (děti ji mívají součástí kreslicí tabule), dejte šanci své kreativitě, nebo k výrobě přizvěte právě děti. Kreslete, malujte, otiskujte… A originální vzor balicího papíru je na světě. Pro milovníky novin lze dárek originálně zabalit i do nich. Když k tomu přidáte jutový provázek a třeba z novinových písmenek vytvořenou jmenovku, máte další originální obal na dárek.

Krabice v krabici

Toto vtipné balení dárků snad ve svém životě zažil úplně každý. Dřív to byla normálka, dnes se spíš jede na estetiku než na vtip. Proto bych byla pro návrat balení dárku do krabic, pěkně od nejmenší po největší. Víte, co myslím, že? Máte malý dárek v krabičce. Tu dáte do větší krabičky, tu větší krabičku ještě do větší krabice a tu víc větší ještě do největší krabice. Obdarovaný si bude lámat hlavu s tím, co velkého jste mu koupili, navíc si svůj dárek bude muset „vydolovat“. Každou krabici pořádně zalepte, ať to nemá tak jednoduché. Aby krabice v krabici úplně nelétaly, můžete je vystlat třeba novinami nebo starým balicím papírem.

Balení dárku jménem furoshiki

Furoshiki. O co jde? Tak se v Japonsku nazývá balení dárků do látky. Je to trendy způsob balení dárků, neboť jde ruku v ruce s tzv. zero waste myšlenkou. A ta se teď hodně řeší. Prostě váš dárek, ať už měkký, nebo tvrdý, zabalíte do nějaké látky – jestli to bude šátek, nebo utěrka, ručník, nebo tričko, je to jedno. Hlavní je, že tím zbytečně neplýtváte papírem a že se využijí obě věci – jak dárek, tak obal, který je vlastně také dárkem. Takže to máte rovnou dva dárky v jednom. Jestli si říkáte „Hezký, ale jak to bude vypadat? Stejně to budu muset něčím zavázat.“. Existuje spousta tutoriálů, které vám s balením dárku do látky pomohou.

Co dům dal, co zahrada dala

Rozhlédněte se kolem sebe. Nic speciálního nevidíte? Ale no tak. Co třeba tubus od lahodného müsli, sklenice od okurek, krabice od papírových kapesníků, bylinky za oknem, rozkvetlá růžička pod oknem? Všechno můžete k balení dárku využít. Opravdu se toho nebojte, originalitě a fantazii se meze nekladou. Třeba vtipné trenýrky klidně nacpěte do zavařovačky. „Salámisti“ a extrémní vtipálci klidně mohou nechat i původní etiketu (jestli obdarovaný okurky miluje, tak proč ne), ti uvážlivější etiketu seškrábou a nalepí na dárkové balení etiketu originální – s fotkou, přáním, přezdívkou, mottem… A k čemu bylinky, kytičky či větvičky? Obyčejnou krabici nebo balicí papír krásně osvěží, rozveselí a provoní.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.8 (22 hlasů)

Autor článku

Vendula
Vendula

Ahoj, jsem Vendula a jsem závislá… na dárcích. Všude kolem sebe vidím, co by se komu mohlo hodit, a podle toho také vypadá můj účet. Ale dárků nikdy nelituji – podle mě jimi dává člověk najevo, že druhého dobře zná, poslouchá ho a že mu na něm záleží. A co mé další závislosti? Rodina v čele s mým dvouletým chlapečkem, cestování, jídlo a pití, kamarádi a volejbal.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář