Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Zážitkové dárky pro muže – 20 tipů na adrenalinový zážitek

19. 10. 2023 aktualizováno

Sháníte nějaký originální dárek pro přítele nebo manžela? Chcete tentokrát něco opravdu jedinečného? Nejlepším dárkem, který můžete svému muži dát, je den plný zážitků. Něco, na co bude dlouho vzpomínat. Adrenalinové zážitky pro chlapy, gurmánské večeře a ochutnávky koňaků, povolání na zkoušku, vojenské zážitky, sportovní i relaxační pobyty – to vše, a ještě mnohem více. My jsme pro vás připravili tipy na ty nejlepší zážitkové dárky pro muže, které lze v ČR zakoupit. Stačí si jen vybrat.

1. Výlet na čtyřkolkách

Výlet na čtyřkolkách

Zážitky.cz

Široké terénní pneumatiky a to nejlepší z motocyklu a automobilu, to je čtyřkolka. Dejte svému partnerovi nezapomenutelný výlet na čtyřech kolech. Posaďte ho do sedadla jedné z terénních čtyřkolek, a vyjeďte si na netradiční výlet po Vysočině.

TIP: Zážitek pro muže můžete spojit s nádherným víkendovým výletem do okolí Jihlavska, světa lesů, luk, rybníků a nádherných scenérií.

Vyzkoušejte si ovládat čtyřkolku v terénu i na silnici a podívejte se do míst, která byste zcela jistě jinak nenavštívili.

2. Adrenalinový zážitek ve vzduchu

Adrenalinový zážitek ve vzduchu

Adrop.cz

Máte doma nadšence do adrenalinových sportů? Dejte svému muži jedinečný zážitek, který se nebude odehrávat na zemi, ale ve vzduchu. Prohlížet si svět z ptačí perspektivy je nezapomenutelným okamžikem, zážitkem na celý život.

Vybírat můžete nejen z těch vysoce adrenalinových zážitků pro chlapy, jako je tandemový seskok, ale i ty pohodovější, jako je pilotování na zkoušku, nebo takové, které si užijete v páru – vyhlídkový let.

Které bychom mohli určitě doporučit? Vyhlídkový let nad Karlštejnem, akrobatický let letadlem, tandemový seskok padákem a samozřejmě – let balónem.

3. Projížďka v terénním voze Hummer H1

Projížďka v terénním voze Hummer H1

Zážitky.cz

Začneme hned tím nejlepším, co můžete pro svého muže pořídit. Teda pokud spadá do těch 98 % mužské populace, která miluje adrenalin a pořádná auta.

Tento 5 tun vážící kolos se poprvé objevil v operaci Pouštní bouře v Perském zálivu. Od té doby nebylo vyrobeno žádné sériové auto s takovými vlastnostmi a průchodností terénem. Hummer H1 je legenda, která vašeho muže dostane do kolen. Během jízdy si vyzkouší limity nejen terénního auta, ale také své. 😊

4. Ochutnávka té nejlepší whisky

Ochutnávka té nejlepší whisky

Zážitky.cz

Nemohlo to být jinde než na drsném severu, kde se zrodila nejlepší whisky na světě. Dopřejte svému partnerovi pravý chuťový zážitek ze skotské, s možností ochutnat až osm druhů whisky z různých regionů, zrajících 10-12 let.

Nedílnou součástí akce je prezentace s popisem jednotlivých whisky a skotských palíren. Gurmánský zážitek pro muže probíhá v neformálním duchu formou přátelských diskuzí o chutích a vůních jednotlivých degustovaných vzorků.

5. Umění sushi a japonské kuchyně

Umění sushi a japonské kuchyně

Zážitky.cz

Máte doma gurmána, který miluje exotické kuchyně? Je váš muž nadšený kuchař který rád zkouší nové recepty?

Obdarujte ho možností stát se sushi mistrem. Ovládne pěstování wasabi a odhalí, která část ryby fugu je jedovatá. Zaposlouchejte se společně do japonských zážitků a vyzkoušejte si, jaké to je připravovat sushi, japonskou polévku misoširu nebo sorbet z wasabi.

Během tohoto kurzu poznáte spousty pro Japonsko typických kulinářských triků, které si samozřejmě osvojíte. Pak už stačí jen nakoupit suroviny a trénovat. A samozřejmě degustovat!

6. Kurz jachtingu nebo víkend na plachetnici (jachtě)

Kurz jachtingu nebo víkend na plachetnici (jachtě)

Adrop.cz

Vždycky si chtěl váš muž zkusit plachtění, a nejlépe se tomuto nádhernému sportu naučit? Udělejte mu radost a pořiďte mu zážitkový kurz jachtingu, nebo se spolu rovnou vydejte na romantickou víkendovou plavbu.

V rámci kurzu i instruktáže před plavbou se dozvíte jak teoretické základy, tak si vyzkoušíte, jaké to je vyplouvat, přistávat, křižovat a mnoho dalších úkonů.

A pak už jen stačí odstrčit loď od břehu a nechat vítr zabrat do plachet.

7. Uvařte si vlastní pivo

Uvařte si vlastní pivo

Zážitky.cz

Mezi zážitkové dárky pro muže nemůže chybět parádní dárek pro všechny milovníky piva: jedinečnou možnost pivo nejen ochutnávat, ale zároveň si svůj oblíbený mok pod dohledem zkušeného sládka uvařit.

Nejprve si vyberete, jaký druh piva budete vařit, a následně se zapojíte do všech fází výroby od šrotování, rmutování, scezování, přes chmelovar až po spilkování. V průběhu kurzu je zajištěno bohaté občerstvení a ochutnávka místních piv.

V ceně kurzu je odběr 50 piv (po zakvašení stočení várky do sudů a zajištění ležení).

8. Dovolená v zahraničí nebo eurovíkend pro dva

Dovolená v zahraničí nebo eurovíkend pro dva

Travelportal.cz

Vždycky vás lákalo zahraničí? Pořád to je ale jen do práce z práce, žádné volno, možnost si oddychnout? Odkládáte dovolenou už třetím rokem, že na to prostě není čas ani peníze?

Tento rok udělejte výjimku a opravdu vyrazte. Za dovolenou pro dva nemusíte nutně utratit majlant. A když nákup dovolené spojíte s nákupem dárku třeba k narozeninám, ušetříte za zbytečnosti, které normálně pořizujete. Můžete se s rodinou i složit, nebo vybrat výlet jen na pár dní.

Na výběr je spousty skvělých destinací, na týden i třeba jen na víkend.

9. Counter-Strike na vlastní kůži

Counter-Strike na vlastní kůži

Zážitky.cz

Slavná počítačová hra dostala novou podobu – airsoftovou podobu! Zapojte svého muže do protiteroristické jednotky, která vede nelítostný boj s teroristy.

Čekají na vás různé herní scénáře, jako třeba teamová hra, záchrana rukojmích a mnoho dalších. Legendární zbraně AK-47, odstřelovací puška M24, Glock 17 jsou jen výčet toho, na co se může váš muž těšit. Další skvělý adrenalinový zážitkový dárek pro muže.

TIP: Counter-Strike se hraje za pomocí airsoftové munice. Kdyby vašeho muže ale spíše lákalo zastřílet si z opravdové zbraně s ostrými náboji, tady je skvělý tip na zážitek.

10. Surfování na řece nebo indoor surfing

Surfování na řece nebo indoor surfing

Adrop.cz

Buďte s vaším mužem „na jedné vlně“ a užijte si tento adrenalinový zážitek ve dvou! Už nemusíte cestovat za oceánem a kupovat drahé vybavení. Skutečný surfing můžete zažít i u nás.

Nově si to pravé adrenalinové surfování na divoké vlně můžete vyzkoušet  na Labi, nebo indoor ve speciálním trenažéru, který najdete v Praze. Dostanete odbornou instruktáž a zapůjčení všeho potřebného.

11. Bungee jumping z televizní věže

Bungee jumping z televizní věže

Adrop.cz

Teď tady máme něco pro opravdové odvážlivce, zážitek pro muže, který prověří opravdu každého chlapa!

Bungee jumping je jeden z nejznámějších adrenalinových sportů a zcela jistě patří mezi nejoblíbenější adrenalinové zážitky pro muže. Stačí se jen postavit na okraj, nechat si odstartovat skok a užít si volný pád.

12. Škola smyku

Škola smyku

Zážitky.cz

V autoškole se naučíme ovládat vůz za optimálních podmínek, co se ale stane v případně krizové situace? Tento zážitek k narozeninám připraví vašeho muže i na to nejhorší, co se může na silnicích stát. Nejenže si bude moci vyzkoušet rychlou jízdu ve smyku, ale naučí se, jak auto bezpečně ovládat.

Jak neztratit kontrolu při smyku přední či zadní nápravy? Jak rychle reagovat na nebezpečí na silnici, brzdit s co nejkratší brzdnou dráhou? To vše a ještě mnohem více na vás čeká ve škole smyku.

Vybírat můžete z několika variant pro řidiče začátečníky i pokročilé.

13. Romantika na zámku – zážitek pro dva

Romantika na zámku pro dva

Zážitky.cz

Slavíte s partnerem výročí a chcete něco opravdu luxusního, jedinečného, nezapomenutelného? Ubytujte se na zámku!

Vybírat můžete z několik historických apartmánů a těšit se můžete na bohatou snídani, večeři při svíčkách, láhev sektu či prohlídku samotného zámku. Ztratit se můžete v deseti místních labyrintech a zrelaxovat v zámeckém bazénu či sauně.

V ceně je rovněž lahev sektu 🙂

14. Kurz přežití pro opravdové muže

Kurz přežití pro opravdové muže

Zážitky.cz

Víkend jenom pro chlapy? A proč ne! Ukažte svému muži, že znáte jeho koníčky a touhy. Dopřejte mu dva dny v divočině, kde se bude muset postarat jen sám o sebe. Dokázat si, že se o sebe zvládne postarat i v těch nejnáročnějších podmínkách.

Přežít v divočině, postavit si příbytek, rozdělat oheň jen pomocí křesadla, najít a vyčistit pitnou vodu, naučit se orientaci v terénu ve dne i v noci.

Nechte svého muže vystoupit ze své komfortní zóny a postavit se tváří v tvář přírodě a všem výzvám, které pro něj nachystá.

15. Víkendový pobyt na zámku, s wellness, nebo v 3* hotelu s all inclusive

Víkendový pobyt

Adrop.cz

Nejen ženy se nechávají rády opečovávat. Dopřejte svému muži víkend plný relaxace a vyrazte společně za romantikou, ale hlavně luxusem. Vybírejte z velké škály zážitkových pobytů v luxusních resortech – s wellness, na zámku, v hotelu s all inclusive, nebo dokonce na jachtě.

Hoďte starosti za hlavu a nechte ostatní, aby se postarali o vaše pohodlí. 

16. Jízda v Lamborghini

Jízda v Lamborghini

Zážitky.cz

Vím, že těch aut a zážitků za volantem jsme tady už měli plno, ale tento prostě nemůžeme vynechat. Který muž by odolal řízení tohoto božského vozu?

Brutálnímu burácení motoru a nespoutanému výkonu vozu s býkem v logu odolá jen málokdo. Aerodynamický tvar a nejvyspělejší technologie dělají z tohoto italského vozu nekorunovaného krále dálnic.

Darujte svému muži jedinečný adrenalinový zážitek – posaďte ho za volant a dopřejte mu vyrazit na cestu plnou zážitků.

17. Kurz potápění

Kurz potápění

Adrop.cz

Milujete pozorování podmořského světa, ale zatím jste se vydali s mužem jen šnorchlovat? Tak to je ideální čas postoupit na další level a naučit se potápět tak, abyste se mohli na dovolené podívat do tajuplných hlubin.

Po absolvování tohoto kurzu můžete obdivovat podmořský svět všech oceánů a moří a nemusíte za to platit přemrštěné peníze, které diver centra chtějí. Vše už budete umět – stačí si pak jen půjčit, nebo pořídit vlastní vybavení.

Během tohoto vícedenního kurzu potápění absolvujete ponory v bazénu i v otevřené vodě – užijte si zkušební ponor v jezeře. Zážitek je vhodný pro začátečníky a pro ty, co se ještě nikdy nepotápěli.
Pro zkušeného potápěče můžete vybrat nějaké nové vybavení.

18. Online trénink s profíkem

Online trénink s profíkem

Adrop.cz

S veřejným sportováním je to čím dál tím náročnější a nikdo neví, co ještě přijde a kdy se situace zlepší. Je váš muž otrávený z toho, že nebude moct chodit na své oblíbené tréninky? Darujte mu online poradenství s profesionálním trenérem.

Online trénink, resp. konzultaci s prvky CrossFitu a workoutu vede Radek Hadrovský. Ten se zaměřuje jednak na správné složení tréninku (v souvislosti na cílech „cvičence“ – zhubnout, nabrat svalovou hmotu, zlepšit fyzičku), jednak na správné provedení cviků. Poradí také v oblasti zdravé výživy. To vše proběhne formou cca 60minutového videohovoru, a to přesně podle přání a potřeb obdarovaného.

19. Hvězdářem na zkoušku – nebeský zážitkový dárek

Hvězdářem na zkoušku - nebeský dárek

Adrop.cz

Že pozorování hvězd není pro chlapy? Ale no tak. Svobodný chlap tento hvězdný zážitek ocení, protože za ním uvidí perspektivní rozšíření svých „balicí“ technik. Zadaný muž si to užije zase jinak, klidně i ruku v ruce se svojí drahou polovičkou.

Zážitek trvá zhruba dvě hodiny a probíhat může buď v přírodě Jizerských hor, nebo na hvězdárně v Turnově. Jeho náplní nebude jen pozorování hvězd a hledání Velké medvědice, ale účastník se seznámí i s technikou a principem fungování profesionálního dalekohledu. Pro ty zadané muže a zamilované páry je k dispozici i romantická varianta pro dvě osoby, kdy v ceně zážitku pro vás bude připravena lahev Prosecca a miska jahod.

20. Dárkový poukaz pro muže na jedinečný zážitek

Dárkový poukaz na jedinečný zážitek

Zážitky.cz

Chcete pořídit opravdu ten nejlepší zážitek pro muže, a nevíte, který vybrat? Tak to sáhněte po certifikátu, díky kterému si váš muž vybere sám, co se mu nejvíce líbí. Poukaz můžete pořídit v různé finanční hodnotě a dá se za něj pořídit i více zážitků najednou. 😊

Dárkový poukaz dostanete v nádherném balení a má platnost 12 měsíců.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.5 (13 hlasů)

Autor článku

Gabriela
Gabriela

Milovnice kávy a dobrého jídla, náruživá cestovatelka a čtenářka dobrých knih. Kromě cestování a poznávání nových kultur si užívám čas strávený s rodinou a těmi nejbližšími, kterým ráda vymýšlím nejrůznější dárky. Nápady pak předávám dál, jak je tomu třeba i na tomto webu. 🙂

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář