Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Dobrá Víla » Dárky k Vánocům

27 tipů na vánoční dárky pro muže

26. 11. 2023 aktualizováno

Že jsou Vánoce ještě daleko a na pořizování dárků je kupa času? Takže asi patříte k těm, kteří pár dní před Vánoci zmateně pobíhají po obchoďáku, a snaží se nakoupit ty nejlepší vánoční dárky pro muže na poslední chvíli. Letos to udělejte jinak, a nezůstaňte jen u předsevzetí. Nakupujte dárky během celého roku. Pokaždé, když vám něco padne do oka, rovnou to kupte.

Já nejraději nakupuji online a nechávám si vánoční dárky zaslat poštou až domů. Je to velice pohodlné, a navíc i často ušetřím. A s dárky pro svého muže si tak už nemusím lámat hlavu, jelikož je mám bezpečně schované ve skříni dávno před Vánoci. A pokud je pro vás problém spíše Vánoční dárky pro muže vymyslet a vybrat, než je nakoupit, sepsala jsem pro vás 27 osvědčených tipů, jak své muže o Vánocích potěšit. Tady jsou ty nejlepší vánoční dárky pro muže.

1. Péče o ovocné stromy

Péče o ovocné stromy - dárky pro muže k Vánocům

Kurzy pro radost.cz

Zimní období je skvělou příležitostí k prořezání ovocných stromů. Podpoří se tím jejich další růst a zbylé větve zesílí. Kurz zaměřený na toto téma je tedy perfektním dárkem k Vánocům pro někoho, kdo se péči o ovocné stromy věnuje a chtěl by se v ní zlepšit. Prošlo jím už více než 15 000 účastníků, kteří si ho dle recenzí nemohou vynachválit.

Kurz je rozdělený do 18 různě dlouhých částí. Profesionální zahradník v něm účastníkovi ukáže základní a jednoduché zásady, jak o stromy v tomto směru pečovat. Poradí, jak být přínosným pečovatelem o mladý i dospělý stromek. Vysvětlí, jak péče o strom ovlivňuje jeho plodnost a prosperitu a hlavně ukáže správný postup při prořezávání stromů.

2. Kávové předplatné

Kávové předplatné - dárky muž vánoce

Darka-shop.cz

Čím udělat radost muži, který si každé ráno před odjezdem do práce rád dopřeje šálek lahodné kávy, ale doplňování zásob mu dělá trochu problémy? Praktickým řešením, které mu ale hlavně udělá upřímnou radost, je kávové předplatné. Každý měsíc mu přijde čerstvá káva, nebude pro ni tedy muset nikam jezdit, nebude muset na nic myslet a o nic se starat.

Kávu každý měsíc přiveze PPL až na práh jeho domu. Za dopravu nebude muset nic platit, vše je součástí předplatného. Zrnková káva přijde vždy první týden v měsíci. Množství bude poměrně štědré – 2 × 200 g. Jedná se o čerstvě praženou kávu z celého světa. Vybrali jsme předplatné na šest měsíců, dostupná je ovšem také varianta předplatného na celý rok.

3. Koloběžka pro dospělé

Koloběžka Crussis Cross 6.2 – skvělý dárek pro muže nejen k Vánocům

Insportline.cz

Do práce na kole? A co tak na koloběžce? Koloběžka pro dospělé je skvělým dopravním prostředkem, který vás rychle přesune po městě a nemusíte se o něj bát – vzít si ho můžete s sebou do obchodu i do hospody.

Koloběžka je také efektivním pomocníkem na formování postavy. Je to tak ideální vánoční dárek pro muže, kteří nemají moc volného času na sport, protože jsou celé dny v práci. Koloběžka pro dospělé je pevný stroj a originální vánoční dárek pro muže, se kterým se rychle dopravíte kamkoli.

4. Dárková sada na výrobu nože

Dárková sada na výrobu nože - dárky muž vánoce

Craftiry.com

Každá žena i každý muž ví, že kvalitní nůž je nezbytností doma i na cestách. Jeho pořízení ale může být nákladná záležitost. Tak co teď, když si na jeho výrobu muž netroufá? S dárkovou sadou na výrobu nože si ale poradí. Nejen, že získá vlastnoručně vyrobený nůž, ale ještě bude mít radost z celého procesu tvoření. DIY sady jsou zkrátka balzámem na duši.

Jak to tedy funguje? Tato dárková sada obsahuje čepel, lepidlo, brusný papír, dřívka na rukojeť, kolíky, gumičky i příslušenství na výrobu pouzdra. Samozřejmostí je návod v českém jazyce. Už za čtyři hodiny by měl být váš obdarovaný schopný vyrobit nůž. Je jen na něm, kde pak bude svůj nový výtvor využívat. Získá ale něco, co mu vydrží už možná napořád.

5. Pivní lázně v Praze pro dva

Pivní lázně v Praze pro dva

Zážitky.cz

O tom, že pivo je lék, vás snad přesvědčovat nemusíme. Nechejte se naložit do speciální vany, kde na vás budou působit přírodní suroviny ve formě chmele, kvasnic a dalších přírodních látek, které se jinak používají k výrobě piva.

Zjistíte, co věděli už dávno ve středověku, a sice že pivo působí blahodárně na naše tělo nejen zevnitř. 😉 Ale nebojte, konzumace vás nemine, nepasterizované pivo Bernard v neomezeném množství čeká jen na vás.

TIP: Pokud nejste z Prahy, spojte tento dárek s výletem do našeho hlavního města. Ubytujte se v krásném hotelu se snídaní, udělejte si procházku, a pak si dejte kafíčko přímo na projížďce lodí po Vltavě. Den zakončete v pivních lázních a romantickou večeří.

6. Příprava na léto

Příprava na léto - dárky muž vánoce

Knihy Dobrovský.cz

K Vánocům nemusíte vybírat jen takové dárky, které může člověk používat ihned. Můžete ho jimi i jen nalákat na to, jak vydařený bude další rok. Nechte pána přičichnout k tomu, jakou vůni může vnést do svých letních grilovaček.

V knize Grilování, tipy a postupy krok za krokem se od Romana Vaňka a jeho ženy Jany Vaňkové dozví na toto téma spoustu rad, kterými může své grilování vyšperkovat. Nechybí pochopitelně ani množství receptů, na kterých si své nově nabyté vědomosti může vyzkoušet.

7. Dron pro velké hračičky

Dron pro velké hračičky

Alza.cz

Ať už váš muž dříve „modelařil“, nebo jej prostě jen lákají všechny elektronické vychytávky a hračky, bude pro něj dron tím pravým vánočním dárkem pro muže.

Drony existují v indoor a outdoor verzi. Ovládat je můžete pomocí dálkového ovladače, nebo i z mobilu. Pokud váš muž s dronem ještě nelétal, pořiďte mu rozhodně kousek určený pro začátečníky. U něj je počítáno s nějakým tím pádem, takže je odolnější, a navíc i levnější. Při výběru dbejte také na dosah dálkového ovládání, rychlost a dobu letu, typ kamery, popř. i počet vrtulí.

Tip: K dronu svému muži vytiskněte i pravidla pro létání. Aby kvůli vašemu dárku a své „šikovnosti“ neměl problémy se zákonem. 😊

8. Erotická hra pro společné rozptýlení

Erotická hra pro společné rozptýlení

Balabim.cz

I když na hry moc není, tahle se mu bude určitě líbit. Věřte nám. V poslední době na sebe nemáte moc času, společné chvíle trávíte u mobilu, počítače nebo telky. Co tahle všechnu elektroniku vypnout a soustředit se jen sami na sebe a svá těla?

Erotických her najdete několik, samy musíte mrknout, která konkrétně by se vám a vašemu partnerovi líbila. Většina obsahuje herní plán, pravidla a nějaké kartičky s úkoly. V některých najdete i doplňky jako jsou třeba plyšová pouta.

Tip: Vezměte to celé do svých rukou a připravte nejen vašemu muži romanticko-erotický večer. Dobrá večeře, vínečko, sexy prádlo, svíčka a váš dárek. To všechno vám přinese pobavení, rozptýlení a potom i jedinečný víte co… 😉

9. Kostičková stavebnice pro dospělé

Lego dárek pro muže k Vánocům

Alza.cz

Je obdarovaný hračička? Baví ho sestavování různých modelů, dětem občas bere stavebnice? Mám pro vás tip na skvělý vánoční dárek pro muže v podobě legendárních kostiček. Nevěřila byste, kolik setů existuje, co vše se z nich dá vyrobit.

Lego stavebnice lze vybírat například podle mužových zájmů: vozidla, filmy, sport, architektura, věda a technika nebo art&deco. Mě moc zaujal například obraz sestavený z mini kostiček, např. s motivem Star Wars, Mars Rover, stylové Lamborginy Sián i kousek Jurského parku. Tak která sada by se vašemu muži líbila nejvíc?

10. Nový stan pro nová společná dobrodružství

Nový stan

4camping.cz

Pamatujete, jak jste před svatbou všude jezdili vlakem a spali po kempech? Možná váš muž touží zažít opět taková dobrodružství, s batohem na zádech projet Česko, Slovensko, nebo třeba i další země. Proč šetřit na drahou dovolenou, když si můžete udělat týden plný zážitků pod stanem za poloviční cenu?

Udělejte o Vánocích velké překvapení a dejte si nové předsevzetí. Že zahodíte příští prázdniny pohodlí a vyrazíte pod stan. Svému muži (na jmenovku můžete napsat jména vás obou) dejte jako vánoční dárek nový stan, pokud máte jen takový, do kterého teče. Vybírat však můžete i jiné vybavení pro vaše dobrodružství. Určitě se vám bude hodit:

11. Dárek pro milovníky vína – domácí vinotéka

Domácí vinotéka PHILCO PW 40 LV – dárek pro milovníka vína

Alza.cz

Jste milovníci vína? Rádi degustujete a nemáte své vína kam uložit? Vinotéka může být pro manžela ideální vánoční dárek – vaše lahve budou už vždy krásně vychlazené, a navíc i stylově vystavené.

Volně stojící vinotéka s kapacitou 41 lahví má osvětlený interiér a osm kovových polic. Ukazatel teploty je na přehledném LCD displeji. Teplotu si můžete nastavit v rozmezí + 5 až + 22 °C. Díky stylovému černému provedení je krásným doplňkem do každého interiéru.

12. Láhev luxusního alkoholu

Láhev luxusního alkoholu

Alkohol.cz

Whiskey, Gin, Brandy – vybírejte dle toho, jaký alkohol má váš muž nejraději. Pro jednou ale nevybírejte podle ceny, ale podle vkusu. Zkuste pořídit luxusnější láhev alkoholu, kterou váš muž ještě neochutnal. Můžete si pak udělat společný vánoční degustační večer, završený příjemnou romantikou.

Nás oslovila tato vynikající láhev kvalitního rumu Diplomatico Reserva Exclusiva. Tenhle rum je jako dělaný pro pomalé pití a postupné poznávání všech jeho vrstev. Říká se, že v každé sklence najdete něco nového – třeba vůni sušeného zázvoru, kokosu, vanilky, karamelu, oříšků nebo pečených banánů. Pro svou sladší chuť je tento rum je oblíbený jak mezi muži, tak ženami.

13. Kvalitní pánské termoprádlo

Kvalitní pánské termoprádlo

4camping.cz

Pánské funkční tričko je vhodné na celou řadu sportů v chladném počasí. Je skvělé také na zimní výlety, nebo při opravdu nízkých teplotách ve městě. Tričko skvěle odvádí vlhkost od těla, takže pot nepřichází v úvahu. Váš muž jej může nosit jako spodní první vrstvu, na sport, nebo jako příjemný oděv i do práce (pokud nemusí nosit oblek) 😊.

Podobně, funkční spodky udržují teplo a odvádí vlhkost od těla. Často jsou antibakteriální a vysoce absorpční. Využít se dají jak v zimě, tak i na podzim nebo během chladnějšího jara.

14. Společný romantický víkend v Evropě

Společný romantický víkend v Evropě

Travelportal.cz

Řím, Athény, Benátky, nebo třeba Istanbul, Paříž nebo Londýn? Vyberte si destinaci, kde jste se chtěli s partnerem vždycky podívat a pořiďte jedinečný vánoční dárek – společný romantický víkend. Nejlepší vánoční dárky pro muže jsou totiž ty, které zahrnují nějaký zážitek. A společné zážitky vztah nejen oživí, ale dobijí vás neskutečnou energií. Co byste řekli na to mít příští rande u řeky Seiny, v restauraci pod Eiffelovou věží?

V nabídce jsou levnější varianty s dopravou autobusem, i ty luxusnější letadlem, v krásných hotelech se snídaní či polopenzí. Záleží jen na vás. A když koupíte zájezd online a více dopředu, rozhodně ušetříte.

15. Zážitek: Řízení kolosu TATRA 813

Zážitek: Řízení kolosu TATRA 813

Adrop.cz

Teď tady máme teprve pořádný vánoční dárek pro chlapy. Má ten váš rád velké a těžké stroje, které překonají každou překážku? Tak to je potom tato 17 tunová ocelová Tatra pro něj to pravé!

Za volantem Tatry 813 8×8, v úpravě extrém truck trial závodní speciál, zjistí, že žádná překážka na terénním polygonu není tak velká, aby ji nezvládl. Nejkrásnější pohled na svět není ze hřbetu koně, ale od volantu pořádného náklaďáku.

V ceně zážitku máte jízdu a řízení Tatry 813 8×8, služby instruktora i údržbu vozu po absolvování zážitku. Pohonné hmoty se doplácejí na místě.

16. Hrazda do pánského koutku

Hrazda do pánského koutku

Insportline.cz

Každý muž potřebuje trochu prostoru pro sebe. Pokud váš manžel nemá vlastní pracovnu, nebo dílnu, může mít alespoň svůj pánský koutek. Třeba s pomůckami na cvičení. Parádní posilovacím strojem, který nezabere vlastně žádné místo a můžete jej občas použít i jako věšák, je nástěnná hrazda.

A pokud se vám ani tento kousek nového příslušenství do bytu nevejde, kupte hrazdu do dveří. Uvidíte, že s dárkem zabodujete.

17. Pánská výbava na zimu

Pánská výbava na zimu

Horsefeathers.cz

Co se týče zimních doplňků, většina mužů si hraje na frajery. Sami by si třeba čepici nikdy nekoupili, nadšení nejsou ani v okamžiku, kdy tento měkký dárek k Vánocům dostanou. Ovšem jakmile přituhne, jsou za uši, krk i prsty v teple rádi.

Jak je na tom se zimní výbavou váš muž? Pokud by se mu hodily nové kousky, vytipovala jsem právě pro něj třeba tyto: čepice pro ty, co mají rádi barvičky, kulich na procházky v přírodě, čepice pro elegány, značková a elegantní šála, kvalitní a velmi hezké rukavice. Tak co, vybrala jste? Věřím, že určitě ano. Vybírejte především podle toho, jestli se váš partner pohybuje spíše ve městě (elegantní e jednobarevné doplňky), nebo jestli se mu bude výbava hodit spíš na procházky či sport (funkční, a klidně i barevné kousky).

18. Luxusní pánský parfém od Versace

Luxusní pánský parfém od Versace

Notino.cz

Pánská vůně Versace Pour Homme je esencí zemí kolem Středozemního moře, vůně pro muže silného, ale zároveň romantického a plného životní energie. První nádech parfému otevírají citrusy z kalábrijské oblasti Diamantem, spolu s lístky a květy hořkých pomerančovníků.

Ne náhodou je vůně ukryta ve flakonu, který připomíná broušený drahokam. Gravírovaný stříbrný motiv antického meandru, nezaměnitelný emblém módního domu Versace, zdobí jak rozprašovač, tak i flakon. Jedná se o opravdu luxusní vánoční dárek pro muže, který není pod stromečkem každý rok.

TIP: Pokud máte zálusk na pánský parfém, a nevíte, který vybrat, mrkněte do našeho článku Nejlepší parfémy pro muže.

19. Značková taška přes rameno

Značková taška přes rameno

Aboutyou.cz

Klíče v kapse, mobil v kapse, peněženka v kapse. A když někam jedete a potřebuje si s sebou vzít něco navíc, přijde klasická otázka: „Můžu si to dát k tobě do kabelky?“. Je na čase říct: „Ne“. Pořiďte mu vlastní mini tašku přes rameno.

Určitě sáhněte po nějaké značkové, tou se bude rád pyšnit. Je váš muž sporťák, nebo spíše elegán? Na výběr máte desítky nejrůznějších modelů.

Tip: Co kdybyste do tašky vložila ještě nějaký dárek? Napadla nás třeba nová peněženka, kterou také najdete ve sportovní i elegantní verzi.

20. Africký buben Djembe

Africký buben Djembe – Vánoční dárek pro muže

Kytary.cz

Zkuste letošní Vánoce oživit rytmickým dárkem a pusťte do vašeho života trochu africké energie! Djembe ze série Meinl Headliner Series jsou bubny vyráběné skutečně tradičními postupy. Kvalita těchto bubnů je samozřejmostí, ne nadarmo patří mezi jedny z nejoblíbenějších na trhu.

Toto Djembe je vyrobeno z jednoho kusu výběrového dřeva mahagonu a na ozvučnou blánu je použita pečlivě vybíraná kozí kůže – zcela ideální materiál pro dosažení vyrovnaného zvuku.

21. Pivní helma nejen pro pivaře

Pivní helma nejen pro pivaře

Hubatá Černoška.cz

Protože srandy není nikdy dost, a protože by váš muž měl vědět, jak úžasnou má ženu, našli jsme pro vás skvělou (nejen) pivní helmu. Helma má po stranách dva držáky na plechovky, do kterých potom zastrčíte trubičky a… pijete.

Super vánoční dárek na zahradu a třeba i na procházky. Kolikrát se stalo, že váš šikula shodil při grilování pivko ze stolu? Spočítala jste někdy, kolikrát za sezonu jste mu jeho musela na zahradu přinést jeho oblíbenou Colu? S touto vychytávkou už nemusíte, pití bude mít stále k dispozici.

Tip: K helmě se nabízí koupit i zásobu plechovek. Tím spojíte vtipnou maličkost s opravdu užitečným a vítaným dárkem.

22. Barevné a originální boxerky

Barevné a originální boxerky

Astratex.cz

Možná se váš muž jako každý rok svěřil svému Ježíškovi, že by potřeboval nové boxerky. Nechce se vám kupovat mu obyčejné? Připadáte si potom jako jeho matka, která mu je kupovala snad do té doby, než potkal vás?

Udělejte kompromis. Kupte mu boxerky, ale po svém. Nějaké originální, s vtipným, milým nebo sexy vzorem. Co se týče obrázků, v kurzu jsou pusinky, zvířátka, autíčka, piva, vánoční motivy… Co se týče nápisů, není nic víc než chlap s boxerkami „Kiss me“, „Hot love“ nebo „Oh boy“. Snad si to uvědomí včas a na fotbal s kamarády si vezme jednobarevné.

Tip: Pokud je váš muž spíše trenýrkový typ, i u nich najdete nevšední motivy.

23. Brýle pro virtuální realitu

Brýle pro virtuální realitu – Vánoční dárek pro muže

Alza.cz

Už o nich básnil? Má rád veškeré elektronické vychytávky? Tak na něj buďte hodná a pořiďte mu je. Brýle pro virtuální realitu. Možná jste nevěděla, že neslouží pouze ke hrám… Ale také ke sledování filmů, pozorování nejrůznějších 3D modelů a můžete se s nimi také vzdělávat.

Existují čtyři základní tipy: brýle k mobilu, počítači, herní konzoli a dronu. Popřemýšlejte, které by se mu hodily nejvíc. Nejrozšířenější jsou ty k mobilu, důležité je si pořádně prostudovat kompatibilitu a samozřejmě také recenze.

24. Sada nožů pro vášnivé kuchtíky

Sada nožů pro vášnivé kuchtíky

Tescoma.cz

Tráví váš muž v kuchyni více času než vy? V první řadě gratulujeme, v druhé řadě je tento tip právě pro něj. Co kdybyste mu pořídila nějakou sadu kvalitních nožů?

Co si budeme povídat, tento dárek není pouze pro muže, užije si jej celá rodina. Sada může obsahovat pouze nože, ale také nůžky, vidlici, stojan, škrabku, brousek… U tohoto dárku doporučujeme nepodceňovat kvalitu. Víte, že na těchto věcech si muži opravdu zakládají.

25. Dárková kazeta plná kosmetiky

Old Spice Citron Bartender Dárková sada pro muže

Notino.cz

Patří váš muž mezi ty, co o sebe dbají snad více než vy? No dobře, to asi přeháníme. Ale jestli si potrpí na tom být vyvoněný kdykoliv vychází z domu, pořiďte mu pod stromeček nějakou pěknou dárkovou sadu.

Sáhnout můžete po klasice jako je například sprcháč a deodorant, nebo parfém a sprej. Mrkněte určitě i na kazety s krémy, holicími strojky, nebo třeba i oleji do koupele. Jestli má váš muž oblíbenou nějakou značku, máte výběr usnadněný. Tento tip sice nepatří mezi nejoriginálnější vánoční dárky pro muže, věřím však, že radost udělá i tak.

26. Termoska nebo termo hrnek na zahřátí

Termo dárek pro muže

4home.cz

Do auta, do dílny, na zahradu, na ryby, na hory… Pěkný a kvalitní termo hrnek, nebo rovnou větší termoska by se vašemu manželovi mohli líbit. Zvlášť, pokud mu do něj s láskou uvaříte čajíček (klidně i ostřejší) nebo pořádnou dávku kávy.

Výběr je veliký, klidně bych sáhla i po speciálních motivech. Co třeba termoska ve tvaru náboje? V nabídce ale nechybí ani elegantnější a decentnější termo hrnek  či velmi stylová termoska. Vybírejte především podle objemu, vlastnosti mají termo nádoby velmi podobné.

27. Drbátko na záda

Drbátko na záda - dárek pro muže

Babičkářství.cz

Taky za vámi manžel chodí s prosíkem, abyste ho podrbala na zádech? Ideálně po tom, co jste si zrovna nalakovala nehty. Věděla jste, že existuje tzv. ortopedické drbátko na záda? Vy budete mít klid a muž bude i tak nadmíru spokojený.

Rukojeť drbátka je vyrobená z nerezové oceli a je nastavitelná – od skladných 16 cm do praktických 50 cm. Na konci je kovová „drbací“ část, kterou bych přirovnala k něčemu mezi vidličkou, pacičkou a hráběmi. Použít lze nejen na záda, ale samozřejmě také na hlavu. To bude pohodička. Pokud muži k Vánocům darujete 2 kousky, určitě se budou hodit – jedna domů, jedna do práce. No a možná ještě jedna do auta…?

Stále nemáte vybráno? Zkuste nějaký z dalších tipů na dárky pro muže.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 5.0 (8 hlasů)

Autor článku

Gabriela
Gabriela

Milovnice kávy a dobrého jídla, náruživá cestovatelka a čtenářka dobrých knih. Kromě cestování a poznávání nových kultur si užívám čas strávený s rodinou a těmi nejbližšími, kterým ráda vymýšlím nejrůznější dárky. Nápady pak předávám dál, jak je tomu třeba i na tomto webu. 🙂

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář