Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Dobrá Víla » Dárky pro muže

Dárkový poukaz – oblíbený dárek na poslední chvíli

10. 11. 2023 aktualizováno

Vymýšlení dárku na poslední chvíli. Zažili jste to také? Potom víte, jak nepříjemný zážitek to může být. A ještě nepříjemnější je, když ve spěchu zvolíte něco, co se obdarovanému nelíbí. Snaží se, co může, aby to na sobě nedal znát, ale jeho křečovitý úsměv mluví sám za sebe. Přitom se těmto situacím můžete jednoduše vyhnout. Stačí vsadit na dárkový poukaz, který je tím nejvděčnějším dárkem na poslední chvíli.

Existuje nespočet výhod hrajících ve prospěch dárkové poukázky. Oslavenec získává možnost si ve svém oblíbeném obchodě sám vybrat, co by se mu líbilo. Vy mu jen určíte cenovou hranici. Pokud kupujete dárkový poukaz online, v drtivé většině případů vám přijde e-mailem téměř okamžitě. A balení dárku v podstatě neexistuje – dárkový voucher stačí dát do pěkné obálky. I tím tedy ušetříte čas.

Dárkové karty si oblíbíte i díky jejich velké univerzálnosti. Jsou vhodné pro muže, ženy a dokonce i děti. Potěší maminku, tetu, kamaráda i oblíbeného učitele. Darovat je můžete k jakékoliv příležitosti, fantazii se meze nekladou. Neurazí jako dárek k narozeninám, Vánocům ani k výročí. Pro každou z těchto významných chvilek však můžete zvolit jinak vysokou investici.

A že to vypadá, jako byste si s dárkem nedali žádnou práci? Toho se nebojte. Pokud se totiž trefíte do obchodu, který má oslavenec opravdu rád, dáte mu tím najevo, že nasloucháte a víte, po čem by mohl toužit. Dárkový šek navíc nabízí v dnešní době téměř každý obchod. Ať už se jedná o kamenný nebo e-shop. Pojďme se společně podívat na tipy na dárkové poukazy.

Nejoblíbenější dárkové poukazy

1. Dárkový poukaz ArtMasterAcademy

Art master academy dárkový poukaz

Naučit se něco nového, to je ten nejlepší dárek, jaký si člověk může darovat. A v dnešní době můžete takto obdarovat i někoho, koho máte rádi. Máte například partnera, který miluje hudbu a chtěl by se naučit zpívat nebo hrát na nějaký nástroj?

Ve spolupráci s ArtMaster jsme si pro vás připravili slevu 20 % na veškeré kurzy, nezapomeňte zadat DOBRAVILA20.

Prostřednictvím dárkového poukazu mu (nebo jí) můžete otevřít brány k špičkovým online kurzům ArtMaster, které vedou zkušení a významní čeští muzikanti. Najdete zde však i kurzy kreslení nebo třeba tance.

2. Dárkový certifikát Grizly pro milovníky zdravé stravy

Dárkový certifikát pro milovníky zdravé stravy - dárkové poukazy

Co je synonymem pro sušené ovoce, alternativní sladidla a rostlinné oleje? Pokud vás napadla zdravá strava, pak máte pravdu. Pro vyznavače zdravého životního stylu doporučujeme zakoupit dárkový poukaz na Grizly.cz. Jsou dostupné v hodnotě od 300 Kč od 2 000 Kč a na e-mail vám přijdou do pěti minut. To z něj dělá skvělý dárek na poslední chvíli.

Zdravé mlsání se hodí pro každého, proto můžete poukaz darovat někomu, koho dobře znáte, i někomu, kdo vám není až tolik blízký. Miluje vaše maminka sušené lesní plody? Tak neváhejte. V nabídce nechybí ani přírodní kosmetika nebo doplňky stravy.

3. Dárkový voucher Zážitky.cz

Dárkový voucher plný zážitků - dárkové poukazy

Vybírat zážitek pro druhé může být opravdu riskantní. Právě zde víc než u jakéhokoliv jiného dárku hrozí, že dané osobě zkrátka nesedne a bude ho muset odmítnout. Dárkový poukaz na zážitek můžete vybírat v různých hodnotách od skromných 500 Kč do štědrých 25 000 Kč. Web Zazitky.cz vám sám napoví, kolik zážitků si může obdarovaný za částku vybrat.

Až si bude oslavenec svůj dárek vybírat, filtrovat může podle typu zážitku, věku, pohlaví i místa. Na své si přijdou milovníci simulátorů, degustací, adrenalinu i relaxace. Vyberte univerzální poukaz na masáž, nebo dárkovou poukázku pro dlouholetého kamaráda k narozeninám.

4. Dárkové poukazy pro ženy Notino

Dárkový poukaz na kosmetiku - dárkové poukazy

Kosmetiku si každý rád vybere sám. Proto, raději než udělat nějakou chybu, zvolte v tomto případě dárkový poukaz pro ženy. Obdarované osobě tím dáte prostor se rozhodnout, zda zůstane věrná oblíbeným značkám, nebo bude trochu experimentovat. Notino dárkový poukaz má platnost celý 1 rok. Času na výběr dárku tak bude více než dost.

Notino poukazy není nutné využít jen na produkty pro dámy. Ačkoliv ty nás ve spojitosti s kosmetikou napadnou jako první. Na své si může přijít třeba i váš manžel výběrem kolínské vody nebo holicího strojku. K dispozici jsou však i aromalampy, kondicionéry nebo kartáčky.

5. Alza dárkový poukaz

Alza dárkový poukaz - dárkové poukazy

Alza rozhodně není na našem trhu žádným nováčkem. Díky jejímu rozmanitému sortimentu snad nikoho nepřekvapí, že má ve své nabídce také dárkové poukazy pro ženy, muže i celé rodiny. Její elektronické dárkové poukazy jsou k dispozici v různých finančních hodnotách. Dárkový poukaz Alza lze využít na velké množství zboží a služeb.

Rádi byste vybrali dárkový poukaz k narozeninám pro teenagera? Darovat můžete například herní kupon v podobě dobíjecí karty na PlayStation. Cestovatelský dárkový voucher zvolte pro dobrodruha, který rád objíždí různé kouty světa.

6. Dárkový poukaz pro muže na tričko CityZen

Dárkový poukaz na oblečení - dárkové poukazy

Zdá se vám, že je většina poukazů cílena spíše na ženy a točí se hlavně kolem kosmetiky? Vyvedeme vás z omylu. Na webu Cityzenwear.cz totiž můžete vybrat dárkové poukazy pro muže, kteří tato trička díky svému praktickému smýšlení opravdu ocení. E-shop se specializuje na výrobu triček, která odolají potu, špíně i zápachu.

Že se to zdá nemožné? Je to ale přesně tak, jak píšeme. Vlastnosti ocení například vášnivý cyklista. Na výběr jsou nejen klasická trička, ale také polokošile či košile. Pány potěší výběr boxerek, dámy si získají bavlněná kojicí trička.

7. Dárkový voucher Bauer pro fanouška i hráče hokeje

Dárkový voucher pro fanouška i hráče hokeje - dárkové poukazy

Než bez potřebných znalostí vyrazíte do specializovaného obchodu hledat dárek pro hráče hokeje, zadržte. Také v tomto případě doporučujeme zvolit dárkový poukaz pro muže. Bauerhockey.cz nabízí poukázky za 1 000 Kč, 2 000 Kč a 5 000 Kč. Pokud ho zakoupíte nyní, dáváte tím obdarované osobě prostor na výběr dárku až do konce roku 2025.

Takovýto dárek na poslední chvíli ocení každý člověk, kterého to táhne ke hraní hokeje. Na své si ale přijdou i fanoušci. Vyberte dárkový poukaz k narozeninám, které slaví například váš starší bratr. Vybere si sportovní mikinu nebo kšiltovku?

8. Dárkový poukaz k narozeninám do „eko“ e-shopu Econea

Dárkový poukaz k narozeninám do „eko“ e-shopu - dárkové poukazy

Internetový obchod Econea.cz se vyznačuje svým pozitivním přístupem k ochraně planety. Zakládá si na udržitelnosti a zdravém životním stylu. Znáte někoho s podobným životním postojem? Pak vězte, že i tady můžete vybrat dárkový poukaz pro ženy v různých hodnotách od 500 Kč do 2 000 Kč. Ten se netiskne na nic jiného než na recyklovaný papír.

Máte ekologicky založenou partnerku nebo třeba tchýni? Jsme si jistí, že jim podobný voucher udělá radost. Využít ho mohou na nákup zdravotně nezávadných obalů na svačinu, ekologických lahví, přírodní kosmetiky, ústní hygieny nebo dalších hygienických potřeb.

9. Dárkové karty 4camping na cokoliv outdoorového

Dárkové karty na cokoliv outdoorového - dárkové poukazy

Balí krosnu, spacák, karimatku a vydává se na cestu. Zdá se, že mu nic nechybí. Ale zdání může klamat. Proto nabízí i e-shop s outdoorovým vybavením 4camping.cz dárkové poukázky. Přijde vám v tištěné podobě, ale pokud ji potřebujete okamžitě, obchod vám vyhoví a zašle ji e-mailem. Poukázka má platnost 1 rok.

Jestliže nenaleznete pro svého milovaného cestovatele jiný dárek, je poukázka skvělou alternativou. Pořídit si za něj může cokoliv potřebného ke spoustě různých aktivit, nechybí samozřejmě ani výběr kvalitního oblečení či trekové obuvi.

10. Dárkový poukaz SportobchodDárkový poukaz pro sportovce - dárkové poukazy

Nejrůznější sportovní vybavení je k dispozici na e-shopu Sportobchod.cz. Ale kromě vybavení zde můžete pořídit právě také poukázky. Na výběr máte z pěti hodnot, které začínají na 500 Kč a končí na 5 000 Kč. Jedná se o elektronické dárkové poukazy, které vám přijdou e-mailem v pdf. Všechny vypadají jako diplom, takže svého oslavence jistě pobavíte.

Tento vtipný dárkový poukaz může osoba využít na nákup vybavení potřebného například pro tenis, cyklistiku, hokej, fitness a další. Jde si váš syn každé ráno zaběhat? Pak nejspíš zabrousí do běžeckého vybavení pro sporttester či pořádné barefoot boty, ideální dárek k 18. narozeninám.

11. Dárkový poukaz Pompo pro naše nejmenší

Dárkový poukaz pro naše nejmenší - dárkové poukazy

Na základě titulku si možná říkáte, že děti přece dárkový voucher neocení. Rády si rozbalí již „hotový“ dárek. Ale to by se nesmělo jednat o poukaz na hračky v e-shopu Pompo.cz. Dáte jim neuvěřitelnou svobodu pro výběr hračky podle vlastního přání. Ale pozor, zvolte ho jako dárkový poukaz k narozeninám nebo svátku. Nechceme jim přece zkazit důvěru v Ježíška.

Dítě by z podobného dárku již mělo mít rozum, proto ho doporučujeme zvolit například pro syna nebo dceru na prvním stupni. A výběr je snad ještě lepší než v hračkářství. Padne jim do oka LEGO stavebnice, panenka, model autíčka, česací hlava nebo autodráha?

12. Papírové či elektronické dárkové poukazy Elnino

Papírové či elektronické dárkové poukazy na kosmetiku - dárkové poukazy

E-shop Elnino.cz rozlišuje mezi papírovými a elektronickými poukazy na kosmetiku. Papírový poukaz doručí fyzicky až k vám, elektronický dárkový poukaz pro ženy vám přistane do mailové pošty. Budete ho mít rychleji, ale papírový vám ušetří starosti s tisknutím. Výběr dárku na webu je pak už tou příjemnější starostí, kterou necháte na oslavenci samotném.

Dárkové poukázky mohou mít různou hodnotu, proto vyberete, i když se chystáte slavit nějakou menší událost. Zajisté vás potěší nejlevnější varianta, kterou můžete zvolit například jako dárkový poukaz pro ženy k svátku. Pořídí zde vše od kategorie líčení přes péči o vlasy až po pleť.

13. Osobní dárkový poukaz na hračky od Agáty

Osobní dárkový poukaz na hračky - dárkové poukazy

Agátin Svět umožňuje i našim dětem okusit, jakou radost přináší dárkové poukázky. Tato je v hodnotě 500 Kč a díky možnosti ji popsat se stane velmi osobním dárkem. Přijde vám do mailu, vhodné by tedy bylo ho vytisknout barevně, aby si zachoval svůj pěkný design. Vyplňte jméno, částku, připište láskyplný vzkaz a darujte ho dítěti.

E-shop má ve své nabídce kromě hraček také školní potřeby, batohy či pomůcky pro tvoření. Filtrovat můžete podle věku a zastoupena je i kategorie dětí od 12 let. Pokud tedy poukaz věnujete svému třináctiletému synovi, pak i on si bude moci vybrat.

14. Dárkový voucher inSPORTline pro aktivní osoby

Dárkový voucher pro aktivní osoby - dárkové poukazy

Do e-shopu inSPORTline.cz nakukují hlavně osoby žijící aktivním životem. Důvodem jsou sportovní či moto doplňky s dobrým hodnocením. Jestli si na výběr takového dárku netroufáte, pak můžete i v tomto případě vsadit vše na dárkový poukaz. Maximální hodnota činí 10 000 Kč. Alternativou je také zakoupení přístupu do Gymbee.cz.

Máte ve svém okolí motorkáře? Na webu může vybírat přilby, oblečení i další doplňky. Třeba vás ale překvapí a využije poukaz na masáž, tedy na nákup masážních pomůcek. Ano, až sem výběr sahá. Jsou zde však i stany či pomůcky na pilates a jógu.

15. Dárkový poukaz pro muže Angry Beards

Poukaz na kosmetiku pro vousáče - dárkové poukazy

Vtipný dárkový poukaz pro muže zakoupíte na Angrybeards.cz. Už samotný e-shop vás má pobavit, ovšem poukázky jsou dotažené na úplně novou úroveň. Pokud ho zakoupíte a necháte zaslat poštou, všimněte si formy stíracího losu. Ta u elektronického poukazu možná není, ale přijde vám do mailu okamžitě. Obě formy jsou v hodnotě 1 111 Kč.

Tento poukaz pro muže lze využít na nákup péče o mužské intimní partie, vousy, tělo i vlasy. Péči usnadňují nejrůznější sady, hřebeny či nůžky, o které zde také není nouze. Jsou to proto perfektní poukázky pro manžela, který udržuje svůj plnovous nejen během Movemberu.

16. Dárkový poukaz Feedo pro pár s novorozencem

Dárkový poukaz pro pár s novorozencem - dárkové poukazy

Dárkové poukazy pro dva obvykle obnášejí cestu na wellness, zájezd či do restaurace na degustaci. To vůbec není špatně strávený čas, ale pokud vybíráte dárek pro pár s „čerstvým“ přírůstkem, darujte voucher na Feedo.cz. Podle hodnoty poukazu ušetříte novopečeným rodičům částku, kterou jistě v náročných finančních začátcích ocení.

A co všechno může váš oblíbený pár svému milovanému děťátku na stránkách pořídit? Prakticky vše od plen přes kočárky až po hračky. Těch se jim ale určitě sejde mnoho, takže pravděpodobně raději sáhnou po něčem praktickém.

17. Voucher na outdoor věci pro malé i velké Hanibal

Voucher na outdoor věci pro malé i velké - dárkové poukazy

Jde vám už z vybírání outdoorového vybavení hlava kolem? A co teprve, když ho ani nevybíráte pro sebe ale pro druhé. Je lepší vyhnout se možným chybám a nechat oslavence, ať si na webu Hanibal.cz sám vybere to, co se mu na cestách osvědčilo. Voucher v hodnotě 500 Kč lze zakoupit v kamenné prodejně, ale také jako dárkový poukaz online.

E-shop nabízí v několika kategoriích vybavení pro lezení po skalách, na turistiku i kemping a oblečení pro dospělé i děti. Hledáte dárek na poslední chvíli pro dědečka rybáře? Na stránkách si vybere pohodlné kempingové vybavení či chladící box.

18. Dárkový voucher Biooo na bio výrobky

Dárkový voucher na bio výrobky - dárkové poukazy

Produkty výhradně s bio kvalitou lze zakoupit na e-shopu Biooo.cz. Kromě nich se i zde skrývají dárkové poukázky, které je možné využít na e-shopu i v kamenné prodejně. Na výběr máte z devíti možností, které zahrnují vouchery klasické i elektronické. Darujte tento dárkový poukaz k narozeninám, Vánocům nebo třeba svátku.

Tento internetový obchod má ve své nabídce superpotraviny, éterické oleje, přírodní sladidla, i produkty přírodní kosmetiky. Jestliže máte ve svém okolí ekologicky smýšlející osobu, třeba sestru, poukaz jí rozhodně udělá radost.

19. Dárkový poukaz do fantasy shopu imago

Dárkový poukaz do fantasy shopu - dárkové poukazy

Sledování oblíbených filmů či seriálů dnes neznamená jen hodiny u televize nebo tetování na věčnou památku. Spojit se s nimi dá i pomocí odpovídajících merchů. Výběr z nesmírného množství poskytuje internetový obchod imago.cz. Na našem seznamu se objevil díky přítomnosti dárkových poukazů v hodnotě od 500 Kč do 2 000 Kč.

Na webu může oslavenec vybírat podle konkrétního pořadu. Jeho oblíbení hrdinové se objevují na oblečení, předmětech do domácnosti, v knihách, námětech her i kostýmech. Ideální poukázky pro přítele k výročí jako ukázka podpory jeho hravosti.

20. Dárkové poukazy k narozeninám od EMP-shop.cz

Poukazy k narozeninám fanoušků metalu - dárkové poukazy

Tři tisíce korun se dají investovat různě. Můžete nakoupit spoustu jídla, pořídit si chytré hodinky nebo kvalitní běžecké boty. Nebo můžete udělat radost blízké osobě. Například tímto dárkovým poukazem na Emp-shop.cz. Ten však nepotěší každého – hodí se hlavně pro milovníky metalových a rockových kapel.

A jaké kapely jsou zastoupeny? Jedná se například o Slipknot, Five Finger Death Punch či Guns N‘ Roses. Nabídka je rozšířena i o merch různých filmů (Harry Potter) a trochu překvapivě i o Disney pořady. Šplhněte si dárkovým poukazem u svého tchána.

21. Dárkový šek pro rybáře od Rybina.cz

Dárkový šek pro rybáře - dárkové poukazy

Pokud se svým dárkem chcete zavděčit rybáři, budete se muset opravdu hodně snažit a projevit o téma zájem. Ten jim může být podezřelý, ale s dárkovým poukazem vás neprokouknou. Na webu Rybina.cz můžete zvolit poukaz o hodnotě až 10 000 Kč. Klidně se na něj složte se členy rodiny nebo partou kamarádů a darujte ho třeba k životnímu jubileu.

Za poukaz si může pořídit nový prut, chybějící outdoorový nábytek nebo lepší rybářský ohoz. Nezáleží na tom, koho ve vaší blízkosti rybaření baví. Může to být třeba dědeček a oslava 70. narozenin. Může to být ale také kdokoliv jiný, komu se toto hobby stalo velkou vášní.

22. Univerzální dárkový poukaz na zážitek od Adrop

Univerzální dárkový poukaz na zážitek - dárkové poukazy

Zážitek je dárek na poslední chvíli, který zůstane obdarovanému v podobě vzpomínky napořád. Proto je dobré se při výběru takového dárku neseknout. Jestli si nejste jistí tím, co by sklidilo úspěch, vyberte univerzální dárkový poukaz a oslavenec si vybere sám. Poukaz koupený na Adrop.cz můžete do 30 dní jednoduše vrátit. Větší pravděpodobnost však je, že oslavenec neodolá.

Než se k němu poukaz dostane, je na vás, abyste zvolili jeho hodnotu. Ta může začínat na částce 500 Kč a vystoupat až k 5 000 Kč. Slavíte s přítelkyní významné výročí? Pak sáhněte po nejdražším a vybírat může téměř ze 400 různých zážitků včetně masáží.

23. Dárkový poukaz Astratex na spodní prádlo či plavky

Dárkový poukaz na spodní prádlo či plavky - dárkové poukazy

E-shop Astratex.cz pro vás jistě není nic neznámého. Už jste jeho kvalitnímu spodnímu prádlu také propadli? Doporučte ho dál a kupte dárkový poukaz někomu, kdo si to podle vás zaslouží. V tomto případě se jedná o vynikající řešení, protože pravděpodobně nechcete riskovat nepadnoucí velikost nebo to, že se netrefíte do vkusu.

Vyvolená či vyvolený může svůj dárkový šek využít na nákup spodního prádla, ale to jistě víte. Nechybí však ani výběr pyžam či plavek. A komu jej darovat? Nabízí se jako ideální adept na dárek na poslední chvíli pro přítelkyni k Valentýnu.

24. Poukaz pro muže i ženy do lékárny Benu

Poukaz pro muže i ženy do lékárny - dárkové poukazy

Toto je dárkový poukaz, který by chtěl pravděpodobně získat málokdo. Nákup v lékárně si chceme všichni odpustit. Ale internetový obchod lékárny Benu.cz nenabízí jen léky. Každý si na něm najde něco, co by mu mohlo zkvalitnit život, aniž by měl nějaké zdravotní problémy. Dárkové poukázky jsou k zakoupení v hodnotě 300 Kč nebo 500 Kč a platí půl roku.

Je jasné, že děti takový šek neocení. Naopak vaše babička by z něj mohla mít upřímnou radost. Třeba si konečně pořídí ty kompresní punčochy, které už dlouho potřebuje. Může tam však pořídit i něco pro svého pejska, který je jí věrným parťákem už po mnoho let.

25. Dárkové poukazy nakladatelství Svojtka

Dárkové poukazy do knihkupectví - dárkové poukazy

Nakladatelství Svojtka má také své webové stránky Svojtka.cz, skrze které zprostředkovává zejména knihy pro vývoj dítěte. Na výběr je ze dvou poukázek, přičemž ta dražší má hodnotu 1 000 Kč, druhá částka je poloviční. Poukaz je možné zaslat elektronicky či poštou a využít ho jak v kamenných prodejnách, tak na již zmiňovaném e-shopu.

Poukaz můžete darovat malému školákovi nebo rodičům ještě menšího caparta, který si za sebe prozatím nevybere. Unikátní by ale bylo darovat ho učiteli/učitelce. Ti odsud třeba načerpají nápady na to, jak vést výuku více po vzoru Montessori zásad.

26. Dárkový voucher na Grilykrby

Dárkový voucher na grily - dárkové poukazy

Na grilovací sezónu se těší snad všichni. Ten pocit, kdy sedíte s rodinou nebo přáteli na terase svého domu, začíná se pomalu stmívat a do toho voní čerstvě ugrilované maso, se vyrovná máločemu. Web Grilykrby.cz netrhá partu a nabízí dárkové poukázky pro muže i ženy, tedy pro každého, kdo chce udělat radost jinému grilmasterovi.

Na stránkách je k dispozici vše od grilů až po nejrůznější pomůcky potřebné při grilování nebo po něm. Zakoupit je možné přípravky na čištění grilu, grilovací nářadí či litinové nádobí. Správný zahrádkář si s poukazem zaručeně poradí.

27. Dárkový poukaz knihy Dobrovský

Dárkový poukaz knihy Dobrovský - dárkové poukazy

Dárek v podobě knihy je nesmrtelný. Stačí zjistit, jaký titul ještě oslavenec ve své knihovně nemá a jaký žánr nebo autor ho baví nejvíce. Jestliže to okolnosti nedovolují a vy se nechcete vyptávat, můžete koupit dárkový poukaz na Knihydobrovsky.cz. Tím ho překvapíte, ale knihu si vybere sám. Vám jen stačí vybrat hodnotu poukazu a najít pro něj nějakou pěknou obálku.

Výběr knihy může na e-shopu zabrat spoustu času, nabídka je totiž rozsáhlá. Nechybí detektivky, cizojazyčná literatura, knihy o cestování či o hubnutí. Jsou zde také e-knihy a audioknihy. Skvělý tip na dárek na poslední chvíli pro kolegy a kolegyně v práci.

28. Poukaz na trička s potiskem TRIKO4U

Poukaz na trička s potiskem - dárkové poukazy

Poukaz na vtipná trička s potiskem můžete pořídit na Triko4u.cz. Ačkoliv název stránky není celý v českém jazyce, nápisům na poukázce budete rozumět všichni. Udávají, za kolik korun si může vámi vybraný šťastlivec zakoupit dárek na e-shopu. Poukaz má platnost vždy 1 rok od data zakoupení. Vybrat si za něj může cokoliv.

Mohou to být například funkční trička s potiskem vhodná na sport, tepláky, bundy či čepice. Vsaďte na něj při výběru dárku pro svědka či svědkyni, kterým tím poděkujete za jejich důležitou roli při vaší svatbě. V kategorii „Kočičkáři“ si na své přijdou i milovníci koček.

29. Poukázka pro ajťáka i svalovce Brainmarket

Poukázka pro ajťáka i svalovce - dárkové poukazy

Že dárky pro uvedené dvě osoby nejdou dohromady? To na webu Brainmarket.cz rozhodně neplatí. Za poukázky si zde vybere dárek na poslední chvíli v podstatě kdokoliv. Jedinou podmínkou je, aby se trochu zajímal o své tělo. Poukázky jsou elektronické i tištěné, takže v tomto případě záleží jen na tom, co vy sami vyhodnotíte jako pohodlnější.

Ale nyní už k tomu, proč se jedná o tak univerzální dárkový poukaz. Obdarovaná osoba si za něj může pořídit brýle proti modrému světlu, ale i bylinné čaje nebo sportovní výživu. Skvělé jako vánoční poukaz třeba pro pár, který se navzájem podporuje ve sportovních výkonech.

30. Ryze sportovní poukázka Hejduk sport

Ryze sportovní poukázka - dárkové poukazy

Sport, sport a ještě jednou sport. Někomu jeho výkony úspěšně vydělávají, někdo jiný si zase vystačí s koníčkem. Pro sportovce ve vašem okolí vytvořil internetový obchod Hejduksport.cz dárkové karty, které mají symbolickou částku, ale i poměrně vysokou hodnotu. Od vystavení má oslavenec půl roku na výběr dárku. Pořízení na poslední chvíli se v tomto případě vyplatí.

E-shop je zaměřený hlavně na hokejisty. Máte ve svém okolí nějakého? Pokud ne, mohl by poukaz ocenit alespoň tatínek, který je velkým fanouškem a ocení alespoň tričko, mikinu nebo kšiltovku. V nabídce jsou ovšem i lední brusle, florbalové hokejky či koloběžky.

31. Tescoma dárkový poukaz

Tescoma dárkový poukaz - dárkové poukazy

Dárkové poukazy mohou mít vtipný, ale i praktický význam. A právě ten přinášejí poukázky na Tescoma.cz. Jsou k zakoupení v hodnotě 500 Kč a 1 000 Kč, přičemž rozhodovat se můžete mezi tištěnou a elektronickou verzí. My to považujeme za naprosto perfektní dárek na poslední chvíli pro někoho, kdo se stěhuje do nového domova. A co vy?

Třeba takové novomanžele tímhle poukazem zajisté neurazíte. Budou si moci pořídit něco, co využijí společně. A výběr má Tescoma velký. Ať už jim chybí struhadlo, váha, nože, pánve či vykrajovátka, věřte, že kvalitními výrobky to tam jen hýří.

32. Voucher pouze pro dospělé od Alkohol.cz

Voucher pouze pro dospělé - dárkové poukazy

Pod titulkem si můžete domyslet všelicos, ale my máme na mysli dárkový poukaz na Alkohol.cz. Poukaz lze zakoupit v hodnotě startující na 500 Kč, cena se však může vyšplhat až na 10 000 Kč. Za to už by byla pěkná lahev, nemyslíte? Bylo by určitě pěkné se spojit a trochu zainvestovat, ať je výběr široký.

Internetový obchod nabízí téměř všechny lihoviny, na které si vzpomenete. Kromě toho jsou zde také vína, cidery a mlsání k alkoholu. Ať se oslavenec nezapomene podívat do kategorie sklenic, některé jsou moc hezké. A díky pivům se poukaz hodí i pro nadšené pivaře.

33. Poukaz vybízející k alkoholovému dýchánku Warehouse1

Poukaz vybízející k alkoholovému dýchánku - dárkové poukazy

Vlastní degustační setkání si můžete uspořádat poté, co si váš oslavenec vybere za poukaz svůj dárek na Warehouse1.cz. Zatímco u alkoholu si na expirační dobu málokdy hrajeme, poukaz nevydrží déle než 6 měsíců. Uplatnění poukazu je možné na e-shopu i v kamenné prodejně. Ta se nachází v Praze 8.

Na e-shopu hraje prim zejména tvrdý alkohol v čele s rumem, vodkou, whisky a ginem. Nechybí ale ani výběr nealka, díky kterému si může oslavenec zahrát na barmana a namíchat koktejl. Podobný poukaz navrhujeme třeba jako dárek k 50. narozeninám.

34. Dárkový šek Vicom-víno

Dárkový šek na víno - dárkové poukazy

Přátelé a příbuzní vinařů, zpozorněte! Internetový obchod Vicom-vino.cz má své nabídce kromě úžasných vín také poukazy na libovolný výběr některého z nich. Naprosto jedinečný je však poukaz na služby sommeliera, který pak podle preferovaných chutí vaší obdarované osoby vytvoří seznam vín, která padnou jen a pouze jí samotné.

Vám voucher přistane do mailové pošty a pak už honem pro obálku, ve které ho darujete vinaři. Ten pak může vybírat víno podle svých chutí nebo klidně podle upřednostňované země původu vína. Výměnou za poukaz může mít vína červená, růžová, bílá i šumivá.

35. Jak zabalit a darovat dárkové poukazy

Ať už vybíráte dárek na poslední chvíli pro školáka, svoji babičku nebo kamaráda s kutilským nadáním, troufáme si tvrdit, že poukazem nic nezkazíte. Stačí jen dobře promyslet výběr obchodu, zvážit částku na základě příležitosti, neodfláknout předání dárku a o zbytek už se oslavenec postará sám. Tedy, může se stát, že senioři nebo děti budou vaši pomoc při brouzdání na internetu potřebovat, ale to už je to nejmenší.

Aby byl náš článek kompletní, přinášíme ještě pár slov k balení a samotnému darování voucherů.

36. Jak zabalit dárkový poukaz

Jestliže vám to čas dovoluje, buďte kreativní u balení a předání dárkového poukazu. Jasně, kus papíru můžete hodit do eurodesek a tím práce končí. Ale uznejte sami. Některé dárkové karty či poukázky jsou dnes tak pěkně vymyšlené, že by to byla škoda. Jestli vy sami žádné nápady nemáte, nevadí. My ano!

1. Rulička

K této variantě nepotřebujete kromě poukazu a hezké stužky či provázku nic jiného. Pokud máte poukázku vytištěnou na klasickém papíru, smotejte ho do ruličky a kolem něj zavažte stužku nebo provázek. Působí to dojmem důležitého dokumentu z dávných dob a téměř nic vás to nestojí. S tvrdšími papíry buďte opatrní, ať se poukaz nepoškodí.

2. Obálka

Klasika, která napadne každého. Vyberte v papírnictví slavnostní obálku a umístěte do ní poukaz. Vypadá to jako úkol, na kterém není co zkazit, ale víte, co se říká: nepodcenit soupeře! Může totiž dojít k nečekaným komplikacím, kdy zjistíte, že se přeložený poukaz do obálky nevejde. Zkuste proto vytvořit vlastní, třeba z barevného papíru.

3. Zarámujte ho

Darujete poukaz k důležité životní události či jubileu? Dejte si trochu více práce a nechte ho zasklít či jen zarámovat. Bude tak působit mnohem honosněji. O to víc, když se na něm objeví štědrá částka. Přidejte podpisy darujících osob a dočkáte se úsměvu na tváři. Pod poukaz můžete dát vaši společnou fotku, aby měl obdarovaný důvod si rámeček ponechat.

4. Nechte ho zalaminovat

Podobným, ale pravděpodobně o něco levnějším řešením může být laminace poukazu. Zkrátka aby se nepomačkal či jakkoliv jinak neponičil. Možná vás oslavenec překvapí a vystaví si ho na nástěnku, kde se bude krásně vyjímat. Vlastně to bude mít i další výhodu, protože ho bude mít stále na očích a nezapomene ho využít.

5. Nechte to na e-shopu

Pokud vám došly nápady a opravdu nejste typ člověka, který by si s takovými věcmi dokázal vyhrát, nechte tuto starost na e-shopu. Některé totiž nabízejí dárková balení, která se mohou týkat i poukazů. Obzvláště zážitkové e-shopy a obchody s kosmetikou jsou v tomto mistři. Dárky balí elegantně ale i vtipně, záleží na vaší volbě.

Jak zabalit dárkový poukaz - dárkové poukazy

37. Jak vtipně darovat poukaz

Z darování poukazu můžete vytvořit hru, s pomocí které svému „obyčejnému“ dárku přidáte na zajímavosti. Mezi ostatními dárky se tak nakonec bude vyjímat, i když se třeba jedná o běžnou poukázku do knihkupectví. Vedle tipů na balení dárkové poukázky tak přinášíme i originální způsoby, jak ji oslavenci nebo oslavencům předat.

1. Puzzle

Jak se asi bude oslavenec tvářit, až mu předáte rozstříhaný papír? Jakmile přijde na to, že si má papír složit a vznikne z něj poukaz, určitě se rozesměje. Udělat z poukazu puzzle se vám může zdát radikální, ale málokdo vás v tom pak trumfne. Vy si jen dejte pozor, abyste při stříhání neponičili důležité údaje jako je třeba QR kód nebo číselný kód. Skvělá hra pro děti.

2. Krabice

Tento fígl můžete vyzkoušet v podstatě s jakýmkoliv dárkem na poslední chvíli menší velikosti. Vezměte velkou, obrovskou krabici a na její dno položte poukázku. Zbytek krabice vyplňte třeba novinovými papíry, bonbóny, nebo čímkoliv jiným vás napadne. I kdyby to mělo být seno. Oslavenec bude hledat a hledat, až se konečně dostane na dno a na něm najde překvapení.

3. Miniatura

Dalším způsobem na darování poukazu jsou miniatury. Vybíráte dárkové poukazy pro dva, například pro pár? Pak z poukazů udělejte dvě zmenšené verze, přidejte k nim lupu a nechte osoby, ať mezi sebou soutěží. Můžete z toho udělat hromadnou hru a nechat zbytek skupinky, ať se vsadí, kdo z nich dokáže pointu certifikátu přečíst jako první.

4. Vzkaz v láhvi

Jestliže už máte voucher stočený do ruličky a převázaný provázkem, dotáhněte tuhle myšlenku ještě dál. Abyste ho osobě nepředávali jen klasicky do ruky, zkuste ho vměstnat do lahve. Když se vám ho tam podaří dát šikovně (nebo spíš nešikovně), určitě ji tím na nějakou chvíli zaměstnáte. A navíc to vypadá moc pěkně.

5. Krabice opět na scéně

Zdá se, že krabice jsou oblíbené. Objevuje se na našem seznamu totiž ještě jednou. V tomto případě vám ale postačí menší, ať oslavence moc netrápíme. Navrhujeme totiž krabici vyplnit desítkou zmuchlaných papírů, z nichž jen jeden bude voucher. Zbytek z nich bude prázdný. Tak schválně, na kolikáté bude mít oslavenec štěstí a sáhne po tom správném?

Pokud jste kreativní a alespoň malinko zruční, můžete si vyrobit dárkový poukaz doma. Velice oblíbený, především u dětí, je dárkový poukaz na výlet. Zajímavých destinací ve vašem okolí je jistě mnoho. Přítelkyně by určitě ocenila dárkový poukaz na večeři ve vaší oblíbené restauraci. Pro seniory by mohl být zajímavý poukaz na nákup v obchodě s potravinami nebo dárkový poukaz na pohonné hmoty. Představivosti se v tomto případě meze nekladou.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.8 (26 hlasů)

Autor článku

Adéla
Adéla

Miluji život a vychutnávám si ho plnými doušky. Momentálně mě definují tři věci: cestování, poznávání a posouvání vlastních hranic. Obdarovávání mých nejbližších mám spojené s úsměvem na jejich tváři. S úsměvem, který mě pokaždé zahřeje u srdce.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář