Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Adventní kalendář Harry Potter 2023

3. 11. 2023 aktualizováno

Až budete hledat adventní kalendáře pro děti, zjistíte, že jedna tematika je zastoupena obzvlášť hojně. Jedná se o kouzelnický svět, který vznikl v knize, proslavil se ve filmech a postupně začal pronikat také do dalších oblastí. Neváhejte a pořiďte dětem adventní kalendář Harry Potter. Výběr je opravdu neuvěřitelně pestrý a udělá radost každému fanouškovi!

Harry Potter nebaví jen děti, ale i dospělé. Pokud zde však pro velkého fanouška nic nevyberete, pokračujte do našeho článku o adventních kalendářích obecně.

Nejlepší adventní kalendáře Harry Potter

7 postaviček z Harryho

Oblíbený typ adventního kalendáře s Harrym. Obsahuje 24 dárečků z Lega.

24 mini figurek

Adventní kalendář Harry Potter s 24 mini verzemi oblíbených Funko Pop!.

Ovocné bonbóny

Překvapivě chutné fazolky s ovocnými příchutěmi ukryté v tomto kalendáři.

Všechny tipy na adventní kalendář Harry Potter

1. Harry Potter adventní kalendář se šperky a doplňky

Harry Potter adventní kalendář se šperky a doplňky - adventní kalendář harry potter

Dobré-knihy.cz

Chtělo by to naše tipy na adventní kalendář Harry Potter obohatit nějakým pestrým dárkem. Kalendářem, u kterého je už na první pohled zřejmé, že bude něčím speciální. Symbolizuje uzamčenou skříňku, která bude postupně odkrývat svá tajemství. Obsahuje 24 jedinečných dárků, které vzhledem ke svému charakteru udělají radost zejména holčičkám.

Obsah kalendáře představuje pečlivě uspořádanou skříňku, která disponuje různými šuplíky, lahvičkami a lektvary. A právě v nich se skrývají ony dárky. Mezi dárky budou například placky, náramky, řetízky, gumičky, klíčenka, přívěsky, propisky, náušnice nebo třeba záložka do knihy. Veškerý obsah je možné uklidit zpátky do skříňky a tu zamknout.

2. Lego Harry Potter adventní kalendář

Lego Harry Potter adventní kalendář - adventní kalendář harry potter

KnihyDobrovský.cz

Na prvních příčkách našeho výběru adventních kalendářů s Harrym nesmí chybět ten s obsahem lego figurek. Patří totiž k těm nejoblíbenějším. Má vaše dítě rádo Harryho i lego? Pak je to jasná volba, kterou mu uděláte pravděpodobně tu největší radost. Adventní kalendář Lego Harry Potter je vhodný pro děti od 7 let a obsahuje 24 malých dárečků.

Obsah kalendáře s motivy kouzelnického světa je opravdu pestrý. V prvních třech dnech vytvoří obsah kalendáře scénu z prvního filmu, v dalších třech dnech pak scénu z druhého filmu, a takto to pokračuje až do Štědrého dne. V kalendáři najdou děti také 7 minifigurek, které znázorňují neznámější postavičky, bez kterých by se příběh neobešel.

3. Harry Potter Funko Pop! adventní kalendář

Harry Potter Funko Pop! adventní kalendář - adventní kalendář harry potter

Srovnáme.cz

Pravděpodobně neexistuje žánr, do kterého by postavičky Funko Pop! ještě nepronikly. Tyto sběratelské figurky už dělají radost fanouškům Star Wars, Marvelů, DC komiksů, ale i kapely Five Finger Death Punch, zpěváka Michaela Jacksona či fotbalisty Lionela Messiho. A proto není divu, že světlo světa spatřily také mini verze hrdinů z Harryho Pottera.

Harry Potter Funko Pop! adventní kalendář postupně odhalí 24 postaviček. Kromě hlavních hrdinů Harryho, Hermiony a Rona to bude třeba také roztomilý Dobby nebo podceňovaný Severus Snape. Díky kalendáři se vytvoří pěkná sbírka, která možná přivede na svět nového sběratele. Figurky jsou vhodné pro děti od 3 let a jsou vysoké zhruba jen 5 cm.

4. Bertíkovy fazolky

Bertíkovy fazolky - adventní kalendář harry potter

Imago.cz

Svět Harryho Pottera je plný čar a kouzel, která zasahují do každé lidské činnosti. A to i do vaření a jídel. Hody, které probíhaly ve školní jídelně, můžeme talentovaným školákům jen závidět. Některé z pochutin ovšem pronikly i do našeho světa, takže je můžeme ochutnat. Příkladem za všechny jsou Bertíkovy fazolky, které obsahuje další z kalendářů.

Adventní kalendář Harry Potter s fazolkami obsahuje 24 okének, která jsou zaplněna pytlíčky s těmito bonbóny. Ty se proslavily jako sladkosti mnoha chutí, které nejsou vždy zrovna dobré. V tomto kalendáři je ovšem pouze výběr těch dobrých. Jedná se například o zelené jablko, vodní meloun, cukrovou vatu, třešeň, skořici, marshmallow či borůvku.

5. Svobodný skřítek Dobby

Svobodný skřítek Dobby - adventní kalendář harry potter

4kids.cz

Jednou z nejvíce ikonických postav filmů o Harrym Potterovi byl také skřítek Dobby. I přes svůj velice smutný konec dokázal vykouzlit úsměv na tváři každému z fanoušků. Ani on tedy nesmí v těchto tematických kalendářích chybět. A co jiného by měl adventní kalendář s Dobbym obsahovat než ponožky? Ponožky, které pro něj symbolizovaly svobodu.

Tento kalendář obsahuje 12 párů ponožek. To by bylo svobodných skřítků! Každý z párů nese motiv Bradavic, objeví se proto například sova Hedvika, nástupiště 9 a tři čtvrtě, znaky jednotlivých kolejí či Moudrý klobouk. Ponožky jsou úhledně srolované v kalendáři. Ponožky jsou ušité v univerzální velikosti 36 – 41. Jsou vyrobené z polyesteru a elastanu.

6. Adventní kalendář s exkluzivními předměty

Adventní kalendář s exkluzivními předměty - adventní kalendář harry potter

Czc.cz

Harry Potter adventní kalendář má v drtivé většině případů podobu kalendáře s upomínkovými předměty. Náš další tip tedy ctí tuto tradici a láká na tmavě modrou krabici ozdobenou erbem Bradavické školy. Samozřejmostí je také 24 okének, tedy 24 nových dárečků. Ty symbolizují předměty z Harryho Pottera a fanouškům by doma neměly chybět.

Na jaké předměty se můžete těšit? Jsou to klasiky v podobě ponožek, přívěsků, řetízků, razítek, puzzlí či magnetů. Mezi běžnými upomínkovými předměty, které odkazují na Školu čar a kouzel v Bradavicích, se ovšem nacházejí i některé exkluzivní předměty, které jinde nekoupíte. Někteří šťastlivci dokonce mohou objevit výherní kartu k Nimbusu 2000.

7. Kreslicí pomůcky s motivy kouzelnického světa

Kreslicí pomůcky s motivy kouzelnického světa - adventní kalendář harry potter

Sevt.cz

Pokud vás nezajímá adventní kalendář Lego Harry Potter ani ten s mini verzemi figurek Funko Pop!, pak přichází čas vrátit se zpět k běžným kouzelnickým předmětům, kterých jsou tyto kalendáře plné. Jejich výhodou je, že je mohou děti po otevření všech okének dále využívat při svém hraní, ale třeba i ve škole. Mnohdy se totiž jedná o praktické předměty.

Tento adventní kalendář Harry Potter má netradiční bílou krabici, její motivy ale nelžou. Nejen, že nechybí nápis Harry Potter a slogany z knih a filmů, ale hlavní tváří kalendáře je samotný herecký představitel tohoto světa. A obsah? Praktický, jak jsme již naznačili. Tentokrát se jedná o kreslicí pomůcky či nejrůznější razítka pro zábavné tvoření.

8. Prasinky jako lego

Prasinky jako lego - adventní kalendář harry potter

Heureka.cz

Adventní kalendář Lego Harry Potter je velice oblíbenou volbou. Proto si myslíme, že je vhodné mít tento adventní kalendář zastoupený i vícekrát než jednou. Na trhu je jich navíc poměrně mnoho, a tak je těžké vybrat ten, který bychom označili jako nejlepší. Vybrali jsme tedy ten, který svou atmosférou dokonale zapadá do kouzelného období Vánoc.

Tento Lego Harry Potter adventní kalendář obsahuje šest minifigurek, mezi nimiž nechybí Harry, Ron ani Hermiona. S pomocí 18 dalších modelů bude možné po rozbalení vytvořit scénu Prasinek, kam se studenti i učitelé vydávali každou zimu. Malí fanoušci bezpochyby nechají scénu oživnout při svém hraní, ti velcí si díky ní ozdobí poličku v ložnici.

9. Lenka Láskorádová

Lenka Láskorádová - adventní kalendář harry potter

Imago.cz

Některé postavy z příběhů o Harrym Potterovi jsou zkrátka nezapomenutelné. Některé za to vděčí svému vtipu, jiné inteligenci a ty další zase svému padoušskému charakteru. Existovala ovšem také jedna postava, která byla mimořádně svá a od ostatních se v mnohém odlišovala. Mluvíme o Lence Láskorádové, extravagantní dívce s čistým srdcem a úmysly.

Právě Lence je věnovaný další z našich tipů na adventní kalendář Harry Potter. Ve svých typických brýlích láká každého zvědavce na 24 dárečků. Je mezi nimi k nalezení například maska na oči, ponožky, propiska, pravítko, klíčenka, zvýrazňovač či náušnice. A nikoho z vás pravděpodobně nepřekvapí fakt, že všechny tyto předměty nesou motiv Lenky Láskorádové.

10. Kouzelný kalendář s postavičkou

Kouzelný kalendář s postavičkou - adventní kalendář

Alza.cz

Zajímavou volbou pro letošní rok je adventní kalendář Harry Potter dodávaný s panenkou. Nejedná se ale o běžnou panenku, se kterou si hrají holčičky na maminky. Jedná se o panenku Mattel typu Barbie. Tato panenka dokáže ohýbat ruce i nohy, pokud si s ní tedy děti budou chtít hrát, nic jim v tom bránit nebude. Kalendář je vhodný pro děti od šesti let.

Co se tedy skrývá v okénkách, když vás panenka vítá už zpoza obalu? Pokud tušíte, že by to mohly být doplňky pro ni, tušíte správně. Je jich celkem 24 a týkají se jak samotné postavy Harryho, tak i celých Bradavic. Nechybí proto létací koště, obraz, znak koleje, neviditelný plášť, šála, svetr či Hedvika. Harry může nosit dva různé outfity, záleží tedy jen na vás.

11. Adventní kalendář Harry Potter plný ponožek

Adventní kalendář Harry Potter plný ponožek - adventní kalendář harry potter

Emp-shop.cz

Ponožky jsou klasickým vánočním dárkem, to každý ví. Mezi osoby, které pod stromkem nejčastěji najdou ponožky, patří muži a děti. Obzvláště ta druhá skupina může být ale občas z takového dárku zklamaná. Pod stromeček je nedávejte – pořiďte je v adventním kalendáři! Atraktivitu zajišťují motivy z Harryho Pottera. A co teprve, když je těch párů hned 24!

Jedno po druhém se bude otevírat okénko s ponožkami vyrobenými z převážné části z bavlny, následuje polyamid a elastan. Ponožky mají univerzální velikost 36 – 41. Jsou úhledně srolované v okénkách a postupně odkrývají své kouzelnické motivy. Nechybí ponožky se třemi relikviemi, erbem školy či s motivy jednotlivých bradavických kolejí.

12. Veselé Vánoce

Veselé Vánoce - adventní kalendář harry potter

Imago.cz

I to je nápis, který může nést Harry Potter adventní kalendář. Ten, který jsme vybrali, je ovšem doplněný i o nejrůznější předměty spojené s Harrym. Na kalendáři je proto nakreslená třeba sova Hedvika, létací koště, Harryho brýle, zvací dopis do Bradavic či zlatonka. Nádhernou červenou krabici uprostřed doplňuje erb Školy čar a kouzel v Bradavicích.

Ovšem pro toho, komu se tento adventní kalendář Harry Potter dostane do ruky, bude mnohem důležitější jeho obsah. A ani ten nezklame. Po odemčení zámečku na kalendáři se odkryje 24 přihrádek plných zajímavých předmětů. Mohou to být například puzzle pro zahnání nudy, maska na oči, podtácek, odznak či taška. Najdou se tedy i praktické věci.

13. Harry Potter adventní kalendář zdobený erbem

Harry Potter adventní kalendář zdobený erbem - adventní kalendář harry potter

Posters.cz

Erb Školy čar a kouzel v Bradavicích je jedním z nejčastějších motivů, které se na těchto tematických dárcích objevují. Znázorňuje písmenko H (z anglického Hogwarts), kolem něhož jsou vyobrazeny všechny čtyři koleje. Jedná se o Nebelvír, Mrzimor, Havraspár a Zmijozel. Na erbu jsou tyto koleje znázorněny pomocí zvířat, která k nim náleží.

Proč to povídání o erbu? I se svým heslem totiž zdobí náš další tip na adventní kalendář Harry Potter. Ten je posetý různě velkými okénky, ve kterých čekají samá zajímavá překvapení. Zastoupeno je například kuličkové pero, tužky, poznámkový blok, pravítko nebo třeba samolepky. A ještě k tomu můžete přikoupit nějaký pěkný plakát, který také jistě potěší.

14. Kalendář plný figurek

Kalendář plný figurek - adventní kalendář harry potter

Alza.cz

Většině dětí zkrátka uděláte radost jen a pouze hračkami. Ačkoliv to s ponožkami nebo pomůckami pro malování a školními potřebami myslíte dobře, nic neocení tolik jako adventní kalendář plný figurek, se kterými si budou moci po otevření všech okének hrát. Proto nám mezi tipy nesmí chybět ani tento adventní kalendář Harry Potter s 24 figurkami.

V kalendáři jsou obsaženi všichni tři hlavní hrdinové – Harry, Ron i Hermiona. Společnost jim dělají další předměty z tohoto kouzelnického světa, např. svetry, máslové ležáky, Moudrý klobouk, kufr nebo Křivonožka. Největší radost však pravděpodobně udělá Harryho hůlka s UV světlem. Po otevření všech okének se stane tento kalendář krásnou ozdobou.

15. 12 párů roztomilých ponožek

12 párů roztomilých ponožek - adventní kalendář harry potter

Posters.cz

Ponožky se nikdy neztratí (pokud ovšem nejste jedna z těch domácností, kde mizí v pračce). Proto nám snad odpustíte, když mezi našimi tipy na adventní kalendář Harry Potter bude více těch, které obsahují ponožky. Koneckonců, oblečení s motivy filmových hrdinů je oblíbeným dárkem samo o sobě. A v tomto případě bude fanoušek obdarován 12 páry ponožek.

Pojďme od začátku. Ponožky jsou skryté v červeném adventním kalendáři, jehož bok zdobí zvířata spřízněná s jednotlivými kolejemi. Každý den se postupně odkrývají ponožky s Voldemortem, Moudrým kloboukem, Harryho brýlemi, sovičkou s dopisem a tak dále. Nechybí přitom ani nápisy spojené s příběhy Harryho Pottera nebo nástupiště 9 a tři čtvrtě.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.9 (40 hlasů)

Autor článku

Adéla
Adéla

Miluji život a vychutnávám si ho plnými doušky. Momentálně mě definují tři věci: cestování, poznávání a posouvání vlastních hranic. Obdarovávání mých nejbližších mám spojené s úsměvem na jejich tváři. S úsměvem, který mě pokaždé zahřeje u srdce.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář