DobráVíla.cz - vaše průvodkyně světem dárků DobráVíla.cz - vaše průvodkyně světem dárků
Menu

Dárky pro muže

Potěšit muže originálním dárkem, který jim vykouzlí jiskřičky v očích, není snadné. Co by chtěli, vám neřeknou, a trefit se do jejich vkusu je složité. Protože s tímto úkolem sami často bojujeme, připravili jsme pro vás stovky tipů na dárky pro muže, které vám volbu usnadní.

Ať již vybíráte dárek pro manžela, partnera, tátu, dědu, bratra nebo kamaráda, máme pro vás kupu tipů na dárky pro muže, které rozhodně udělají radost. A mysleli jsme na všechny – sportovce, myslivce, rybáře, dobrodruhy. Hledáte univerzální dárek pro muže, luxusní dárek pro muže nebo elegantní dárek pro muže? Zkuste také dárky pro knihomoly.

1Dárky pro muže

Dárky pro manžela

Dárek pro manžela vybírejte nejlépe podle jeho zájmů. Jako jeho žena s ním trávíte spoustu času, takže nejspíš víte, co ho baví . Povětšinou platí, že muži jsou hračičkové a fascinují je nejnovější technická udělátka a inovace. S dárkem v podobě chytrého zařízení proto chybu neuděláte. Pokud je manžel spíše kutil, zkuste nějaké vybavení do dílny. Pro sportovce je jasnou volbou nové sportovní vybavení. Pokud chcete radost udělat i sobě, darujte zážitek pro dva nebo romantický pobyt, ať již v Česku či v zahraničí.

Dárky pro přítele

Zde platí to samé. Jediný rozdíl tkví v tom, že s přítelem jste kratší dobu a pravděpodobně ještě ve fázi velké zamilovanosti. Chybu proto neuděláte s romantickým zážitkem, či dárkem s erotickým podtextem. Skvělým dárkem bude i elegantní oblečení či módní doplněk.

Dárky pro tatínka

Pokud se s tátou již příliš nevídáte, vybrat pro něho narozeninový či vánoční dárek může být pěkný oříšek. Pokud si váš otec hýčká svého automobilového miláčka, můžete zkusit některou z auto vychytávek. Pro kutila se hodí kvalitní nářadí, pro věčného hračičku technologická novinka, případně desková či počítačová hra. Pro usedlejší tipy neuděláte chybu s lahví kvalitního alkoholu či nejnovějším bestsellerem.

Dárek pro dědečka

Rok se s rokem sešel a dědovi narozeniny jsou opět tu. Překvapit ho originálním a praktickým dárkem bude složité, protože váš děda již všechno nejspíše má. Pro šviháky zkuste například sadu na holení. Vlky samotáře potěšíte knihou či audioknihou. Ty aktivní pak sportovním vybavením či zážitkovým pobytem. Vybavení na zahradu či chatu nepochybně také ocení.

Dárky pro bratra

Pokud máte mladšího bráchu, pak ho jistě potěší Lego, sci-fi kniha nebo oblíbený komiks. Jeho důvtip můžete potrápit složitým hlavolamem. Teenageři nepohrdnou počítačovou hrou či adrenalinovým zážitkem. Pro staršího sourozence pak můžete zvolit něco univerzálního v podobě alkoholu či kvalitního vybavení do dílny, domu či na zahradu.

Dárky pro tchána

Dárek pro tchána bývá obzvláště zapeklitý, neboť se s ním možná moc nestýkáte. V tom případě volte univerzální dary v podobě alkoholu, knihy či doplňku do auta. Máte-li alespoň nějakou představu o jeho zálibách a vkusu, pak zkuste nějaké nové vybavení či kus stylového oblečení nebo módního doplňku. Je-li tchán otevřený novým věcem, darovat můžete i zážitek.

Dárky pro myslivce

Pokud je obdarovaný vášnivým myslivcem, máte při výběru dárku způli vyhráno. Stačí se jen inspirovat některými z našich dárků pro myslivce. Co by vašeho muže zahřálo na posedu?

Dárky pro rybáře

To samé platí o horlivých rybářích. Nový prut, podběrák, outdoorové oblečení nebo další rybářské vybavení jsou jasnou volbou. Při výběru pamatujte, že někdy prosedí spoustu dlouhých hodin na břehu rybníka, nebo přehrady.

Dárky pro motorkáře

Motorkáři jsou specifická skupina lidí. Motorka pro ně leckdy bývá na prvním místě a není jednoduché trefit ten správný dárek. Proto jsme za vás vybrali 15 skvělých tipů na nevšední dárky.

Dárky pro kolegu z práce

Dáváte si dárky s kolegy v práci pravidelně, nebo jen čas od času někoho obdarujete při odchodu či výročí? Připravili jsme pro vás 20 tipů na nejlepší dárky pro kolegu i šéfa. Darujte kolegovi třeba nejsilnější kávu na světě.

Dárky pro pivaře

Patří oslavenec mezi milovníky chmelového moku? Možná byste se divili, kolik zajímavých dárků pro pivaře a dárků z piva existuje. A nemusí vždy jít jen o pivní speciály. V našem článku najdete 15 nejzajímavějších tipů na dárky pro milovníky a milovnice piva.

Dárky pro kutila

Máte doma nadšeného kutila, který tráví většinu svého času v dílně nebo garáži? Chcete ho potěšit nějakým praktickým dárkem k narozeninám či svátku? Připravili jsme 13 tipů na dárky pro kutily. Samozřejmě nechybí nové nářadí ani speciální vychytávky do dílny.

2Dárky pro muže dle typu

Vánoční dárky pro muže

Hledáte ten pravý dárek pro muže k Vánocům, jedno, zda pro manžela, tátu či bratra? Zkuste naše tipy na vánoční dárky pro muže, kteří jsou vám blízcí.

Zážitkové dárky pro muže

Chcete-li dát svému muži něco skutečně jedinečného, pak darujte den plný zážitků. Ať již půjde o zážitek plný adrenalinu, ochutnávka kvalitního alkoholu či jídla, povolání na zkoušku nebo víkendový pobyt, jistě na tento dárek bude dlouho vzpomínat.

Originální dárky pro muže

Vyčerpali jste zásobu tradičních dárků a rádi byste darovali něco skutečně originálního? Pak si přečtěte naše tipy na netradiční dárky pro muže.

Gurmánské zážitky pro muže

Nejlepší dárky jsou ty, které můžeme prožít, nebo na kterých si pochutnáme. Ideálně obojí. Proto jsme připravili několik tipů na ty nejlepší gurmánské zážitky, zejména degustace piv, vín, whisek a romů.

Parfémy pro muže

Chtěli byste darovat svému muži skutečně kvalitní parfém, ale nevíte jakou vůni vybrat? Abychom vám volbu dárku ulehčili, sepsali jsme pro vás tipy na 20 nejlepších parfémů pro muže tohoto roku.

Dárkové sady pro muže

Máme pro vás 16 univerzálních tipů na dárkové sady, sety a balení pro každého muže. Tento typ dárku se hodí ke každé příležitosti. Je tedy jen na vás, kdy svého oslavence obdarujete. Určitě nepřehlédněte bednu plnou jídla.

Dárky pro muže k narozeninám

Možná plánujete dát oslavenci jen bonboniéru či obálku s penězi. Přiznejme si ale, že tyto dárky pro muže zajímavé moc nebudou. Zkuste vymyslet něco originálnějšího. Snad vám pomůžou desítky našich tipů na dárky pro muže – prakticky rozdělené podle věkových kategorií. Zajímavý je například stojan na víno ve tvaru kytary.

Dárky pro muže k promoci

Dobře zvládnuté státnice jsou jistě důvodem k oslavě. Nejen, že se tím završí dlouholeté vysokoškolské studium, ale je to zároveň i důležitý milník v životě každého člověka. Darovat byste tedy měli něco nezapomenutelného. Pokud hledáte inspiraci na opravdu originální dárek pro muže k promoci, prohlédněte si následující článek.

Další tipy na dárky pro chlapy