Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Nejlepší nealkoholické víno – 9 nej nealko vín

9. 11. 2023 aktualizováno

Nealkoholické víno? Cože, to jako fakt existuje? Ano, existuje. I když byste jej mezi těmi opravdovými alkoholickými zřejmě nepoznali. Barva stejná, chuť stejná, původ stejný, jen tomu chybí procenta. Tedy alkohol.

Říkáte si, co ještě nevymyslí? Vždyť je to naprosto super. Minimálně těhotné ženy a řidiči z toho musí mít velkou radost. Mohou si s čistým svědomím dopřát klidně celou lahev. Pochutnají si a přitom budou 100% čistí.

9 tipů na nejlepší nealkoholická vína

Název Druh
Nejlepší nealko vína
Nealkoholické víno Vintense Chardonnay – srovnání nealko vín Vintense Chardonnay Nejlepší nealkoholické Chardonnay Zjistit cenu
Nealko víno Vintense Sauvignon – srovnání a představení nealkoholických vín Vintense Sauvignon Nejlepší nealkoholický Sauvignon Zjistit cenu
Carl Jung Riesling – nejlepší nealkoholický Riesling Carl Jung Riesling Nejlepší nealkoholický Riesling Zjistit cenu
Carl Jung The Herby – bylinkové bio nealkoholické víno Carl Jung The Herby Nejlepší nealkoholické bio víno Zjistit cenu
Červené nealkoholické víno Vitense Merlot – recenze a srovnání nealko vín Vintense Merlot Nejlepší nealkoholický Merlot Zjistit cenu
Carl Jung Shiraz – nejlepší nealkoholický Shiraz Carl Jung Shiraz Nejlepší nealkoholický Shiraz Zjistit cenu
Vintense Cabernet Sauvignon – nejlepší nealkoholický Cabernet Sauvignon Vintense Cabernet Sauvignon Nejlepší nealkoholický Cabernet Sauvignon Zjistit cenu
Nealkoholické růžové víno Vintense Syrah – srovnání dealkoholizovaných vín Vintense Syrah Nejlepší nealko růžové víno Zjistit cenu
Carl Jung Mousseux Sekt dealko 0,75 l – nejlepší nealkoholický sekt Carl Jung Mousseux Nejlepší nealkoholický sekt Zjistit cenu
Náš tip

Hledáte klasické víno? Pak čtetě naše tipy na nejlepší vína.

1) Vintense Chardonnay – nejlepší nealkoholické Chardonnay

Vintense Chardonnay 0,75l 0%

Alkohol.cz

Tato „šardonka“ je nejpopulárnějším bílým nealko vínem řady Vintense. Proč? Díky plné chuti, ve které jsou patrné tóny citrusů a exotického ovoce. Jako každé Chardonnay se jedná o svěží víno, které se doporučuje podávat nachlazené na 8-10 °C. A co k němu? Ideálně bílé maso, ryby a mořské plody.

Vyrábí se šetrnou dealkoholizací za využití vakua a nízkého tlaku. Tím si zachovává veškerou chuť a vůni svého alkoholického předka. A přitom alkoholu je v tomto nealkoholickém Chardonnay… Nula. Opravdu nula. Takže i řidiči, marodi nebo těhotné ženy si mohou dopřát plnohodnotnou skleničku a přitom se vůbec nemusí bát o papíry a zdraví.

2) Vintense Sauvignon – nejlepší nealkoholický Sauvignon

Vintense Sauvignon

Alkohol.cz

Vintense Sauvignon, to je osvěžující nealkoholické bílé víno. Barva dobrá, světle žlutá. Chuť? Dokonalá. S výraznými tóny citronové kůry a exotického ovoce, na patře se k nim přidá i chuť manga. Víno je 100% nealkoholické, resp. 0% alkoholické. Takže je opravdu pro každého.

Nealkoholické víno je vyrobeno šetrnou dealkoholizací, takže chuť i vůně je naprosto totožná s klasickým alkoholickým Sauvignonem. Víno je ideální servírovat při teplotě 12-16 °C a zapíjet s ním ryby i grilovačku. A ještě jeden tip – nealko Sauvignon můžete využít i jako plnohodnotný aperitiv.

3) Carl Jung Riesling – nejlepší nealkoholický Riesling

Carl Jung Riesling – nejlepší nealkoholický Riesling

Alkohol.cz

Díky dokonale propracované a patentované technologii dealkoholizace ve vakuu si i tento suchý nealkoholický Riesling zachovává veškerou chuť i vůni svého alkoholického „kolegy“. Obsahuje sice jen necelých 0,5 % alkoholu, i tak vám ale dokáže zpříjemnit večer. A samozřejmě také ráno, klidně i po 2 lahvích. Víte, jak to bývá…

Carl Jung Riesling je suché nealkoholické bílé víno s příjemně svěžími a jemně nakyslými tóny zelených jablíček a citrusů. Věděli jste, že v Německu je Riesling jednou z nejoblíbenějších vinných odrůd? Možná právě proto je Carl Jung Riesling bestsellerem mezi dealkoholizovanými víny. A jak si jej nejlépe vychutnat? Nachlazený na teplotu někde mezi 6-8 °C a samozřejmě s těmi nejbližšími.

4) Carl Jung The Herby – bylinkové bio nealkoholické víno

Carl Jung The Herby – bylinkové bio nealkoholické víno

Alkohol.cz

Jste zastánci bio životního stylu? Potom by se vám mohlo zalíbit toto bio bylinkové víno. Bio vína jsou vína bez chemických přípravků, průmyslových hnojiv a dalších umělých látek. Navíc pozor, konkrétně toto nealko víno obsahuje pouze 22, 4 Kcal. na 100 ml, což je asi o 2/3 méně než klasická vína. Takže pokud bio a zdraví, potom bio nealko víno. Má méně než 0,5 % alkoholu, dopřát si ho tak může úplně každý – ať už ze zdravotních důvodů, nebo prostě z přesvědčení.

The Herby je unikátní nealkoholické víno, které vzniklo skvělou kombinací bílého vína a směsi bylinek. Vychutnat si tak můžete lehké bílé víno se špetkou oregana, tymiánu a zázvoru. K tomu je víno vyšperkováno jemným perlením, které zvýrazňuje jeho chuť a dodává vínu přirozenou svěžest.

5) Vintense Merlot – nejlepší nealkoholický Merlot

Vintense Merlot

Alkohol.cz

Hledáte špičkové červené víno s nulovým obsahu alkoholu? Právě jste jej našli. Řada Vintense vyrábí svá nealkoholická vína z těch nejlepších hroznů, ručně je sbírá, třídí, takže se do lahve dostane jen 100% kvalita.

Vintense Merlot je nealkoholické červené víno temně rudé barvy. Chuť je plná, s výrazně ovocnými tóny černého rybízu a borůvek. V závěru decentně a velmi příjemně vystupují třísloviny. Doporučená teplota pro servírování je 15-18 °C. Hodí se na stůl spolu s červeným masem a sýry.

6) Carl Jung Shiraz – nejlepší nealkoholický Shiraz

Carl Jung Shiraz – nejlepší nealkoholický Shiraz

Alkohol.cz

Z oblasti Rhôny k nám připlula klasická modrá vinná odrůda Shiraz neboli Syrah. Nealkoholický Shiraz k nám doputoval z německého rodinného vinařství Carl Jung a patří k nejlépe hodnoceným nealko červeným vínům. Obsahuje 0,5 % alkoholu (stejně jako třeba nealko piva). Takže sklenku, nebo klidně i dvě si může bez obav dopřát úplně každý.

Nealko Shiraz má stejně jako jeho alko verze typický buket s tóny čokolády a výraznými tříslovinami. Výrobce doporučuje podávat Shiraz ke grilovaným specialitám nebo pečeným masům. A vy si ho samozřejmě dejte… kdy chcete a k čemu chcete. A na závěr tajemství: sluší mu teploty mezi 14 a 16 °C.

7) Vintense Cabernet Sauvignon – nejlepší nealkoholický Cabernet Sauvignon

Vintense Cabernet Sauvignon – nejlepší nealkoholický Cabernet Sauvignon

Alkohol.cz

Máte rádi Cabernet Sauvignon? Aby také ne, jedná se o jednu ze čtyř celosvětově nejoblíbenějších odrůd červeného vína. Je známý svou rubínovou barvou s fialovými odlesky, komplexností, tóny černého rybízu a také potenciálem k archivaci. Co je ale nejdůležitější, nealkoholický Cabernet Sauvignon je zcela bez chuťových kompromisů. Díky propracovanému výrobnímu procesu v něm zůstává 100 % skvělého červeného vína a 0 % alkoholu.

Vintense Cabernet Sauvignon je tedy dealkoholizované červené víno s jiskrnou, temně rubínovou barvou. Jeho chuť je plná a příjemně natrpklá, ucítíte v ní tóny černého i červeného rybízu, k tomu i lehkou chuť kávových zrn. Doporučujeme nachladit jej na cca 12-16 °C. A k jakým pokrmům se nejvíce hodí? Tak třeba ke grilovanému masu i sýrům.

8) Vintense Syrah – nejlepší nealkoholické růžové víno

Vintense Syrah

Alkohol.cz

Další Syrah, tentokrát růžový. Se 100% chutí a s 0 % alkoholu. Díky dealkoholizaci při velmi nízkých teplotách si tohle nealkoholické růžové víno zachovává veškerou chuť i vůni. Oproti alkoholickému Syrahu nepoznáte rozdíl. To je skvělé, ne? Plnohodnotné růžové nealko víno pro všechny – řidiče, těhule, maminky i lidi se zdravotními problémy.

Vintense Syrah, to je svěží roséčko s výrazně růžovou barvou a nafialovělými odlesky. Zní to hezky, co? A jak takové nealko rosé chutná? Představte si maliny, červený rybíz a šťavnaté broskve. Nejlépe si všechny tyto chutě vychutnáte při 8-10 °C, doporučujeme párovat s grilovaným masem a saláty.

9) Carl Jung Mousseux Sekt dealko – nejlepší nealkoholický sekt

Carl Jung Mousseux Sekt dealko 0,75 l – nejlepší nealkoholický sekt

Alkohol.cz

Jen si to představte – jdete na oslavu, jenže… jste těhotná, užíváte léky nebo z oslavy musíte odjet autem. Tak pozor, nyní už se nemusíte omezovat a klidně si můžete s ostatními přiťuknout. Carl Jung Jr. totiž už před více než 100 lety vynalezl unikátní metodu dealkoholizace vína pomocí vakua. Ano, čtete správně – nealkoholická vína mají opravdu dlouhou historii, u nás hlásí boom až v posledních pár letech.

Carl Jung Mousseux Sekt je příjemné, osvěžující, a především dealkoholizované šumivé víno. Můžete si jej tak dopřát opravdu kdykoliv a kdekoliv. A nemusíte se bát, nejedná se o žádné rychlé špunty. Je to kvalitní perlivé víno s příjemně ovocným aromatem a drobnými bublinkami. Doporučujeme vychladit na 6–8 stupňů a užít si bublinky bez omezení.

Nealkoholické víno a vše co o něm potřebujete vědět

Vy jste na existenci nealkoholického vína přišli teprve nyní? Vždyť na trhu je více než 10 let. Abychom byli přesní a ctili právní normy měli bychom psát o „odalkoholizovaném“ víně. To je totiž oficiální termín pro víno bez alkoholu.

No bez alkoholu… Už u naší výše uvedené top pětky jste si mohli všimnout, že nealko vína mohou mít obsah skutečného alkoholu až 0,5 % v hotovém výrobku. Ale rozhodně se nemusíte bát, 0,5% jsou i nealkoholická piva, která si s chutí dávají těhotné ženy i řidiči. Jedna či dvě sklenky neuškodí rozhodně nikomu. Základem nealkoholických, de-alkoholizovaných nebo také odalkoholizovaných vín je přírodní víno, ze kterého se pomocí technologického zařízení odebere alkohol.

Nejlepší nealkoholické víno

Jak se nealko víno vyrábí?

Výroba dealkoholizovaného vína je náročná a jsou známé tři technologie pro jeho výrobu:

  1. Vakuová extrakce – tato technologie je založená na zahřátí vína do 40 °C ve vakuové komoře, kde začne docházet k odpařování alkoholu (sublimaci).
  2. Dvoufázová vakuová extrakce – technologie byla vyvinuta v Austrálii. Ve vakuové odparce je jako první odebráno aroma z vína, teprve potom je odebrán alkohol a na závěr je aroma vráceno zpět do vína.
  3. Buněčná osmóza – poslední metodu vymysleli vinaři v Itálii, ale není stále 100% vyladěná, chuť ani vůně takto odalkoholizovaného vína není prozatím ideální.

Nejvyužívanější je první metoda, tedy vakuová extrakce. Šťáva z hroznů prochází, stejně jako u klasického alkoholického vína, procesem kvašení. Dealkoholizace potom probíhá ve vakuu za působení nízkého tlaku. Alkohol se za těchto „vakuových“ podmínek odpařuje už při teplotě do 40 °C. Jedině to dokáže zaručit, že ve výsledném nealkoholickém vinném nápoji zůstane 100 % chuti i vůně. A 0-0,5 % alkoholu.

Nealkoholické víno Carl Jung

Nealkoholické víno v těhotenství

Víno v těhotenství by mělo být pro nastávající maminky tabu. Ty však nemusí smutnit, jelikož mají možnost využít nealkoholické formy vína, které se nemusí bát. Tedy ani nastávající maminky se nemusí tohoto vína bát. Opravdu ne. Ani „0,5% sklenička“ jim ani jejich bříškům nijak neuškodí. Naopak. Říká se, že nealkoholická vína působí na organizmus blahodárně (konkrétně například na cévní systém) a přináší i efektivnější trávení (tělo nemusí vynakládat energii na trávení alkoholu, takže veškerou energii vkládá do trávení potravy). Červená vína jsou celkově považována za „zdravotní“, ale pozor – dealkoholizovaná červená vína mají prý ještě pozitivnější zdravotní efekt než klasická červená vína. Nealko vína bývají často zcela bez tuků a oproti alko vínům obsahují až o 2/3 kalorií méně. Nejsou tedy jen pro těhule a řidiče, ale také pro dietáře či osoby se zdravotními potížemi.

Nealkoholické víno v těhotenství

Nealkoholické víno v Česku

V České republice se dealkoholizované víno také vyrábí, jeho zřejmě největším propagátorem je Vinselekt Michlovský. Ten se zaměřuje na nealkoholická jemně perlivá vína z čerstvých mladých vín – nejlepší jsou podle Michlovského odrůdy Müller-Thurgau, Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Chardonnay, Pinot noir, Zweigeltrebe, Frankovka apod.

Nealko víno Michlovský

Kromě odalkoholizovaného vína přidává do lahví i hroznový mošt, což je pro tento druh vína oficiálně povoleno. Vinselekt je zajímavý i tím, že nealkoholická vína vyrábí za pomoci dvoufázové destilační vakuové kolony, tedy druhou výše popsanou metodou. Stroj pro takovou výrobu si dovezl v roce 2011 až z Austrálie a v Evropě byl jeho teprve druhým majitelem.

3 nejznámější značky nealkoholického vína

Už víte, co to nealkoholické víno vlastně je, tušíte, jak se vyrábí, znáte ty nejlepší odrůdy pro nealkoholická vína, tak teď vám představíme 3 nejznámější značky těchto vín.

Nealkoholické víno Carl Jung

Společnost Carl Jung byla založena v roce 1868 a sídlí na zámku Boosenburg v malém německém městečku. Zajímavé je, že se toto rodinné vinařství se zabývá výrobou pouze dealkoholizovaných vín. Zároveň je považované za jejich zakladatele. V současné době jsou až 4 miliony lahví určené na export do zemí jako Švédsko, Norsko, Dánsko a USA. Zajímavostí je, že zatímco u nás nejsou nealko vína v restauracích a barech téměř vidět, v USA a Kanadě naopak nenaleznete restauraci, kde by toto víno neměli. Carl Jung tak byl první, kdo s dealkoholizací vína přišel, a jedničkou na světovém trhu nealkoholických vín zůstává i nadále.

Nealkoholické víno Vintense

Vintense je prémiová řada nealkoholických vín od belgického výrobce Neobulles. V Belgii se jedná o lídra v kategorii nealkoholických vín, a to až se 75% podílem na trhu. Je ale potřeba zmínit, že tato značka je oceňována i mimo svoji „rodnou“ zemi. Kromě klasických nealko vín si od nich můžete pochutnat také na nealkoholickém šumivém víně – bílém i růžovém. Jejich dealkoholizace je tak dokonalá, že na rozdíl od některých konkurentů nemají jejich vína ani jednu jedinou kapku alkoholu. Jsou skutečně 0%, za to požitek z nich je 100%.

Nealkoholické víno Bon Voayage

Parlez vous français? I když francouzsky možná nemluvíte, název této značky si určitě dokážete přeložit. „Šťastnou cestu“ nepřejí jejich lahve náhodou – při výrobě mysleli v tomto vinařství především na řidiče. Ale samozřejmě že nejen na ně. Že mají Francouzi dobrý vkus a smysl pro estetiku, o tom se můžete přesvědčit i na etiketách jejich dealkoholizovaných vín. Jsou kreslené a ve veselých barvách. V jejich sortimentu najdete vína bílá, růžová, červená i šumivá. Stačí si vybrat podle chuti a příležitosti.

Kde koupit nealkoholické víno

Nealko vína u nás nejsou stále tak rozšířená jako například nealko piva. Ano, jsem národem pivařů, ale skvělá vína také umíme, ne? Je škoda, že se na řádek s nealkoholickým vínem v nápojovém lístku restaurací a barů nemůžeme ani dnes 100% spolehnout. Samozřejmě v kvalitní vinotéce byste nějakou tu nealko vinnou lahev měli najít. Domů si ji potom můžete objednat ze specializovaného e-shopu.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 5.0 (4 hlasy)

Autor článku

Vendula
Vendula

Ahoj, jsem Vendula a jsem závislá… na dárcích. Všude kolem sebe vidím, co by se komu mohlo hodit, a podle toho také vypadá můj účet. Ale dárků nikdy nelituji – podle mě jimi dává člověk najevo, že druhého dobře zná, poslouchá ho a že mu na něm záleží. A co mé další závislosti? Rodina v čele s mým dvouletým chlapečkem, cestování, jídlo a pití, kamarádi a volejbal.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář