Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

24 tipů na dárek k 60. narozeninám pro muže i ženy

23. 10. 2023 aktualizováno

Podle mě jsou dva typy šedesátníků – ti aktivní a ti stárnoucí. Těm prvním byste 60 let rozhodně netipovali, mají spoustu aktivit a jejich elán jim může závidět spousta třicátníků. Druhá skupinka je pravý opak – tito šedesátníci mají rádi klid, tráví čas doma u televize, knížek či s vnoučaty, těší se na pohodový důchod. Každá skupinka si samozřejmě zaslouží jiný druh dárků. Sepsala jsem pro vás celkem 24 tipů na dárky k 60. narozeninám. Tipy jsem opět rozdělila na dárek k 60. narozeninám pro ženu a dárek k 60 pro muže. Doufám a věřím, že si vyberete.

Dárek k 60. narozeninám pro ženu

1) Degustační večeře se šéfkuchařem

Degustační večeře se šéfkuchařem – dárek k 60. narozeninám

Zážitky.cz

Ona je vždy ta, co všem vyvařuje. Vy k ní chodíte pravidelně na jídlo a jen párkrát jste si troufli uvařit vy jí. Tentokrát z jejího pohoštění nemusíte mít žádné nervy. Dopřejte jí naprosto luxusní dárek k 60. narozeninám pro maminku, a to v podobě degustační večeře pod taktovkou profesionálního šéfkuchaře.

Jak takový zážitek probíhá? Dva uznávaní šéfkuchaři připraví pro skupinku maximálně 10 lidí dokonale sladěné 5chodové menu. To si obdarovaná (spolu s partnerem – degustace je samozřejmě pro dva) vybere dopředu. Pokrmy se obměňují každý měsíc a jejich složení je do velké míry ovlivněné sezónností. Přesně tak, jak by to mělo v kuchyni fungovat.

Tip: Večeři můžete ještě víc „vytunit“, pokud k zážitku přikoupíte i vinné párování. To se platí na místě degustace, takže do obálky s degustačním voucherem vložte navíc i nějaké peníze na 100% vyladěný zážitek.

2) Společenská hra nejen pro babičky

Společenská hra – dárek k 60. narozeninám

Knihy Dobrovský.cz

Co je víc, než se spolu celá rodina smát? Slibuji vám, že s tímto dárkem budete. A ne jednou. Hra dělaná přímo pro babičky a dědečky, ale hrát ji můžete úplně všichni. Celkem je určená až pro 12 hráčů.

Hra „Babičko, dědečku… Jak to tenkrát bylo?“ obsahuje hrací plán, karty s retro fotkami, karty s otázkami a figurky. Základem hry je vyprávění. Myslíte si, že už jste slyšeli všechny babiččiny historky? To jste na omylu. Hra připomene nejen prarodičům ty nejstarší, nejvtipnější, nejtrapnější i nejkrásnější vzpomínky a zážitky. Užijte si to.

Tip: Na hru musíte mít dostatek času i lidí. Buď se do hry pustíte rovnou na oslavě, nebo, což bych doporučovala asi víc, svolejte rodinu na sobotní večer, objednejte nějaké dobré jídlo a pití a užijte si rodinnou „vyprávěcí“ party.

3) Fotorámeček na vzpomínky

Fotorámeček na vzpomínky

4home.cz

Stejně jako lahev dobrého pití, i rámeček s fotografiemi je univerzální a velmi vděčný dárek. K šedesátinám pro ženu se hodí skvěle. Byla bych pro rámeček s vícero fotografiemi, to se ke kulatinám hodí nejlépe.

Našla jsem rámeček dokonce i s 16 fotkami – domluvte se s celou rodinou a nejbližšími přáteli, společně vytvořte vaší oslavenkyni krásnou vzpomínkovou koláž.

Tip: Do jednoho okénka vložte, popř. na zadní stranu rámečku přilepte nějaký voucher či vstupenku. A máte dárek 2 v 1.

4) Zlaté šumivé víno k 60. narozeninám

dárek k 60. narozeninám – Zlaté šumivé víno

Balabim.cz

A zase ten alkohol. Nedám si s ním pokoj. Za prvé se vám bude hodit na oslavě, za druhé krásně vypadá, za třetí i po vypití bude dělat parádu – lahev se dá někam na výstavku, může sloužit i jako váza pro kytičku.

Tahle lahev v sobě ukrývá bílé šumivé víno Gold Cuvee s nádechem muškátu a bezového květu. Ale to není všechno, mezi bublinkami navíc plavou také 23karátové okvětní lístky zlata. Aby byla lahev opravdu stylová, má speciální etiketu s nápisem „60 Všechno nejlepší k narozeninám“. Zaručuji vám, že z něj bude (nejen) oslavenkyně nadšená.

5) Ultrazvuková špachtle

Ultrazvuková špachtle - dárky k šedesátinám

Concept.cz

Ultrazvuková špachtle je dárek pro ženu k 60. narozeninám, který říká, že se v každém věku může cítit krásně. Vrásky jsou přirozené a ke stárnutí patří, ale někdo na ně může být citlivější a snaží se je skrývat. Ultrazvuková špachtle je výrobek, který by v tomto ohledu mohl pomoci. Hloubkově čistí pleť a odstraňuje odumřelé kožní buňky.

Pokud padne volba na tuto špachtli, pak bude mít k dispozici 3 režimy. Těmi jsou čištění pleti, zapracování kosmetických přípravků a omlazení. Kromě toho disponuje funkcí automatického vypnutí. Je lehoučká a dáma k ní dostane i sáček určený ke skladování špachtle. A že si na výdobytky moderní doby nepotrpí? Nebojte, ovládání je snadné a osvojí si ho hned.

6) Šití bot pro začátečníky

Šití bot pro začátečníky - dárky k šedesátinám

Kurzy pro radost.cz

Už jsem stará na to, abych se učila něco nového, vždyť mně už to do hlavy vůbec neleze… Slýcháte občas svoji šedesátnici říkat něco podobného? Přesvědčte ji o opaku. Ukažte jí, že právě teď je ten nejlepší čas, kdy si vyhradit prostor sama pro sebe a rozvíjet dále svoji osobnost. Tento kurz navíc spočívá v manuální práci, takže žádné výmluvy!

Tento online kurz ji zasvětí do řemesla, ve kterém jde o šití bot. Kurz začíná pozvolna, nejdříve se naučí základy práce s kůží a vyzkouší si ji na náramcích a peněženkách. Ve druhé části kurzu přicházejí na řadu boty. Studenti se naučí vybírat kvalitní pomůcky, které zúročí během výroby kožených bot a doplňků. Kurz je rozdělený do 14 různě dlouhých lekcí.

7) Chňapka s originálním potiskem

dárek k šedesátinám pro maminku - chňapka

Belabel.cz

Menší, a přitom originální dárek k šedesátinám pro maminku? Něco do kuchyně. Ale ne jak tak něco. Klasických doplňků do domácnosti i kuchyně má oslavenkyně určitě spoustu. Našla jsem ale způsob, jak z obyčejné chňapky udělat neobyčejnou.

Nechejte ji potisknout. Ano, vlastní potisk je možný třeba i na chňapku. Máte nějakou hezkou fotku z kuchyně, popř. při společném jídle? Napadl vás nějaký krátký vzkaz, který maminku každý den rozesměje či potěší? Pokud se vám chňapka úplně nezdá, zaujala mě k potištění ještě plechová dóza třeba na čokoládky nebo snídaňová miska pro zpříjemnění každého rána.

8) Masáž přímo na tělo

Masáž přímo na tělo – dárek k 60. narozeninám

Zážitky.cz

Jasně, že každá masáž se dělá přímo na tělo. Myslela jsem to tak, že vám na začátek doporučím celou kategorii „Masáže a relaxace“ a vy vyberete tu nejlepší masáž, přesně podle preferencí vaší oslavenkyně.

Mě moc zaujaly tyto:

  • reflexní masáž nohou – skvělý dárek k 60. narozeninám pro ženu, která si stěžuje na oteklé a bolavé nohy,
  • masáž medem – třeba moje mamka med miluje, takže nad touhle masáží pro ni určitě popřemýšlím,
  • relaxační olejová aromaterapie – už po přečtení popisu této masáže jsem začala cítit tu krásnou vůni, to musí být pecka.

9) Sranda knížka pro šedesátnice

Sranda knížka pro šedesátnice – dárek k 60. narozeninám

Alza.cz

Tento dárek k 60. narozeninám je spíš pro zasmání než pro velkou parádu. Knížka má název „Žena 60+ Co už nemusí řešit“ a bude vhodná jako vtipný doplněk k nějakému dalšímu dárku, nebo klidně jako dárek pro potěšení pro kolegyni, kamarádku…

Kniha má pevnou vazbu, 48 stran a obsahuje humorné ilustrace i hlášky. Je to takový dárek k 60. pro odlehčení. Některé ženy svůj věk berou velmi vážně, vy jim tímto ukážete, že věk je jen číslo a 60. narozeniny mají i spoustu výhod. Přesně o to v knize jde.

10) Pletený a zároveň moderní obleček

Dárek k 60 narozeninám

Aboutyou.cz

Některé šedesátnice rády pletou. Ne vždy to je ale nositelné. Ano, na doma jsou super teplé barevné ponožky určitě skvělé, ale ven v nich raději nechoďte. A jak to nenápadně naznačit i vaší oslavenkyni?

Pořiďte jí pletený kousek oblečení, který jí vyrazí dech. Nemusíte se bát ani špatně zvolené velikosti, spousta pleteného oblečení má univerzální rozměry. Velmi mě zaujaly kardigany a dlouhé pletené kabáty. Vyberte nějakou barvičku a dokonalá inspirace pro další „handmade“ výrobky je na světě.

11) Balíček z lékárny – denní a noční krém proti vráskám

Balíček z lékárny

Benu.cz

Ne, nebudu vám tady radit, abyste šedesátnici kupovali mastičky na klouby a léky na bolest. I když by to některá možná uvítala, váš balíček bude o trošku milejší a zajímavější.

Vybrala jsem pro vás, respektive pro vaši oslavenkyni do balíčku tyto kousky:

12) Luxusní a šmrncovní župan

Luxusní a šmrncovní župan

Astratex.cz

Šedesátnice by na sebe měly dávat už větší pozor – aby neprochladly a tak. Ne, dělám si srandu. Zapomeňte na huňatý župan po kotníky. Dělají se tak krásné kousky, že se v něm bude oslavenkyně cítit nejen pohodlně, ale navíc stále velmi krásně a třeba i sexy.

Tak co, zvolíte luxusní saténový či krajkový? Jednobarevný, květovaný nebo puntíkovaný? Dlouhý vs. kratší? Ano, výběr je opět velký. Pokud jste žena, vyberte takový, který by se líbil i vám. Pokud jste muž, vyberte takový, ve kterém se vám bude dáma líbit. Je to tak jednoduché.

Dárek k 60. narozeninám pro muže

13) Pivní lázně s ubytováním

Pivní lázně s ubytováním

Adrop.cz

Každý šedesátník má rád pivo, ne? No možná ne každý, ale velká spousta určitě ano. Pobyt, kde se bude pivo nejen pít, ale také v něm odpočívat, by mohl být skvělý dárek k 60. narozeninám pro muže.

Tento zážitek má mnoho variant. Jednak si můžete vybrat ze dvou lokalit (bude se vám víc hodit Moravskoslezský kraj, nebo ten Plzeňský?), ale samozřejmě si můžete zvolit i délku pobytu (od jedné do čtyř nocí) nebo obsáhlost procedur a programu. Ta nejzákladnější verze za 3 900 Kč na 1 noc pro dva obsahuje čtyřchodovou večeři, snídani, 120minutovou pivní proceduru, neomezený vstup do vnitřního bazénu, parking, wi-fi, župan. Paráda, co říkáte?

Tip: Když se na dárek složí více lidí, můžete zvolit našlapanější zážitek, např. s pivní relaxací Exclusive nebo pobyt rovnou na 4 noci.

14) Pivní degustační sada

Pivní degustační sada - dárek k 60. narozeninám

Domácí-pivotéka.cz

Kulatiny přímo vybízejí k darování hodnotnějších dárků. Obzvlášť, pokud se jedná o milovanou osobu. Vsadit můžete na degustační sadu složenou z lahvových piv, piv v plechu a něčeho drobného na zakousnutí. Ovšem piva jsou dominantou.

Lahvových piv je v sadě celkem 15. Nechybí mezi nimi Bakalář medový speciál, Bizon Traditional Ale či Ferdinand silné světlé pivo. Mezi 8 plechovými pivy je Rohozec Skalák či Rebel. K pivu může zakousnout hospodské brambůrky, cibulové kroužky či další 3 dobroty.

15) Pilotem na zkoušku

Pilotem na zkoušku

Adrop.cz

Má rád váš oslavenec letadla? Potom jsem pro koupit mu jako dárek k šedesátinám zážitek v podobě pilotování letadla. Jsem ženská, ale myslím, že tohle musí být sen téměř každého chlapa, co myslíte?

Vybírat můžete hned z několika typů letadel, od Boeingů a Airbusů přes stíhačky až po vrtulník či malé sportovní letadlo. Mě ohromil světový unikát, který mají v Liberci – simulátor vytvořený z kokpitu skutečného letadla. To musí být opravdu autentický zážitek.

Tip: Pokud je šedesátník střelec, zvolte samozřejmě akčnější typ vzdušného zážitku – pošlete ho přímo do vzduchu. Jestli to bude malé letadlo, vrtulník, balón či rogalo, to už nechám na vás.

16) Pálenka pro pořádné chlapy – Kleiner Connoisseur Edition Wild Pin

Dárek Pálenka

Alkohol.cz

Šedesátníci z Moravy ji možná úplně neocení (ta jejich je samozřejmě vždy nejlepší, popř. mají ověřené zdroje na ty nej „slivovice“), ti z Čech by si mohli na pořádné pálence pochutnat. Všichni asi víme, že to není žádná šťáva pro dámičky. Pálenka je pití pro pořádné chlapy a zároveň také luxusní dárek k 60. narozeninám.

Vybírat můžete z neuvěřitelných 17 kategorií, samozřejmě jsou pojmenované podle převládajícího páleného ovoce. Sáhnete po pravé slivovici ze švestek, po jemnější meruňkovici, nebo dáte přednost zahraničním pálenkám? Já jsem určitě pro pálenku z našeho českého ovoce. Věděli jste, že existuje něco jako oskerušovice? Jedná se o produkt z plodů stromu jeřáb oskeruše. Jeřáb znáte, ne?

17) Mikina pro 60letého frajera

Mikina pro 60letého frajera

Aboutyou.cz

Co vám budu povídat, původně jsem sem chtěla vložit tip na košili či svetr. Ale potom jsem si řekla a dost. Tento tip bude určený pro šedesátníky, kteří se cítí tak na 40. Máte ho doma – že jo? Kašlete na usedlé kousky a pořiďte mu šmrncovní mikinu.

Výběr je opět veliký – s kapucí, bez kapuce, na rozepínání, přes hlavu, barevné, s obrázkem, s proužkem… Pokud jste pro velkou parádu, co vašemu oslavenci pořídit značkovou mikinu s nápisem BOSS na prsou? Jednak všichni ví, že to je luxusní značka, jednak je to perfektně dvojsmyslné.

18) Tablet pro seniory

Tablet pro seniory

Alza.cz

Zrak už není, co býval, ale chuť brouzdat po internetu by byla? Pořiďte mu jako dárek k 60. narozeninám tablet. Věděli jste, že jsou tablety určené přímo pro seniory?

Tablet je podle mě super věc, když doma nemáte počítač, nebo když se vám třeba notebook nechce vytahovat z tašky. Mobil by určitě stačil, ale když ty „písmenka na něm jsou čím dál tím menší“ a na dlouhé sledování to úplně není. Tablety vybírejte podle značky i podle funkcí. Věřím, že v tomto případě těch funkcí nebude potřeba mnoho. V dnešní době jsou všechny elektronické věcičky v perfektní kvalitě.

19) Vtipný dárek pro televizní diváky

Vtipný dárek pro televizní diváky

Balabim.cz

Spadá váš šedesátník do kategorie pohodových seniorů? Má rád svůj klídek a pohodlí, ideálně doma před televizí? Tento dárek mu jeho komfort ještě vylepší.

Držák na dálkové ovládání s podnosem, který se jednoduše nasune na rukojeť sedačky. Má celkem šest kapes, je z pružné látky, takže se sedačce dobře přizpůsobí. Má samozřejmě i pevný odkládací podnos, na který se dá postavit hrneček i miska. Hlavně na pohodu, že jo.

Tip: Můžete oslavenci vytvořit vtipný balíček. Kromě tohoto držáku mu do něj můžete vložit i nějaké dobroty a Více alko dárků >> k televizi, klidně i televizní program nebo křížovky. Sranda musí být.

Žádná pořádná oslava se neobejde bez balónkové výzdoby, co takhle nějaký tematický balónek s heliem.

20) Gril nejen na zahradu

Gril nejen na zahradu

GrilyKrby.cz

Docela luxusní dárek pro tátu k 60. narozeninám, co říkáte? Myslete ale na to, že to není dárek jen pro oslavence. Je pro vás všechny – pro jeho rodinu i blízké přátele. Když se složíte, můžete vašemu oslavenci koupit pořádné dělo i s příslušenstvím.

Grily můžeme jednoduše rozdělit do dvou kategorií: elektrické a na dřevěné uhlí. Mezi elektrické se řadí spíše domácí stolní kousky, ve kterých se dá udělat maso, zapéct tortilla a vlastně spousta dalších věcí v pohodlí domova. Grily na dřevěné uhlí, to už je jiné kafe. Jsou určeny na zahradu, většinou jsou na kolečkách a jídlo z nich chutná naprosto dokonale. Grilování na dřevě podle mě nic nenahradí. Samozřejmě vybírejte podle „prostorových“ možností obdarovaného.

21) Hobby literatura

Hobby literatura

Knihy Dobrovský.cz

Věděli jste, že letošní šedesátníci, tj. muži narození v roce 1960, mohou jít právě letos do předčasného důchodu? Věřím, že někteří, co celý život fyzicky pracovali, toho rádi využijí. A zrovna pro ty by mohla být skvělým dárkem k narozeninám nějaká ta hobby literatura. V důchodu je na koníčky moře času.

Hobby literatura má pod sebou hned několik kategorií – kutilství, auto-moto, chovatelství, myslivost, houbaření, příroda, záhady, hudba… Zařadili byste do některé z nich vašeho oslavence? Věřím, že ano. A pokud přeci jen ne, sáhněte po obyčejné knize – napadly mě třeba detektivky.

22) Zastřihovač chloupků v nose

Zastřihovač chloupků v nose

Alza.cz

Sranda, nebo realita? Toť otázka. Když jsem na něj narazila brala jsem to spíš jako vtipný dárek k 60. narozeninám pro muže. Pak jsem si ale řekla, že to je opravdu praktický dárek a už vidím ty hrdé pány, jak se zastřihovačem nenápadně míří k zrcadlu.

Ty základní zastřihovače, které jsou určeny pouze na chloupky v nose, popř. v uších (nesmějte se, pamatuji si, že moje mamka je kdysi stříhala dědečkovi nůžkami) mají většinou jen jeden nástavec. Víc jich ani není potřeba. Existují i vymakanější kousky, které jsou více univerzální a díky dalším nástavcům se s nimi dají zastřihnout i vlasy a vousy. Jakou variantu vyberete?

23) Masážní křeslo

Masážní křeslo - dárky k šedesátinám

inSPORTline.cz

Kulatiny, jako jsou šedesátiny, si zaslouží i hodnotné dárky! Složte se s celou rodinou na něco, čím muži řeknete, že je její důležitou součástí. Pokud každý z vás „obětuje“ štědrý finanční obnos, sejde se několik tisíc a hned máte z čeho vybírat. My jsme ale vybrali za vás. Náš další tip na dárek pro muže k 60. narozeninám je totiž masážní křeslo.

Jen si to představte. Oblíbený pořad, výborné české pivo a masáž. Kdo by si to nepřál? A v 60 letech už je přece nejvyšší čas začít s rozmazlováním. Tento model masážního křesla nabídne 3 druhy masáží, odnímatelnou podložku pro vyšší pohodlí a reproduktory pro poslech hudby. Dopřejete mu tím chvilku klidu, než přiběhnou vnoučata a vyskočí dědečkovi na klín.

24) Vtipné ponožky pro super dědečka

Vtipné ponožky

Balabim.cz

Hodně šedesátníků je už dědečkem. A co chtít od vnoučat za dárek k 60. narozeninám než něco malého a milého? Našla jsem skvělé ponožky, které dědečka prostě musí potěšit.

Ponožky jsou opravdu designové, je na nich šedo-černo-červený vzor, který byl kdysi typický pro pánské svetry i jiné oblečení. Na špičkách je obrázek roztomilého brýlatého dědečka. Na každé noze je jiný – na levé se usmívá, na pravé mrká. Právě na pravé ponožce je navíc i všem známý znak „S“ pro všechny superhrdiny. V tomto případě pro super dědečka.

Tip: Pokud byste měli pocit, že by babičce bylo líto, že ona tyto veselé a vtipné ponožky nedostala, pořiďte jí taky jedny stylové.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.8 (8 hlasů)

Autor článku

Vendula
Vendula

Ahoj, jsem Vendula a jsem závislá… na dárcích. Všude kolem sebe vidím, co by se komu mohlo hodit, a podle toho také vypadá můj účet. Ale dárků nikdy nelituji – podle mě jimi dává člověk najevo, že druhého dobře zná, poslouchá ho a že mu na něm záleží. A co mé další závislosti? Rodina v čele s mým dvouletým chlapečkem, cestování, jídlo a pití, kamarádi a volejbal.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář