DobráVíla.cz - vaše průvodkyně světem dárků DobráVíla.cz - vaše průvodkyně světem dárků
Menu

Robotické a interaktivní hračky pro děti k Vánocům

8.12.2022 Vendula Vendula

Interaktivní hračka jako vhodný dárek pro děti k Vánocům? Hýbe se to, vydává to zvuky… Je přece tak srandovní, když po vás hračka opakuje slova či zvuky nebo když se za vámi pomalu blíží. Je tak „husté“, když můžete auto předělat na robota a obráceně. No a přesně proto jsou interaktivní a robotické hračky u dětí tak oblíbené. Není to totiž jen pasivní zábava, je to hračka mnoha možností. Tuším, že z robota k Vánocům nejste úplně nadšení, ale věřte mi, že vaše dítko bude. Na druhou stranu je také potřeba říct, abyste tyto hračky hned nezatracovali. Děti díky nim mohou rozvíjet jemnou motoriku i logiku, naučí se např. barvy, tvary a říkanky, mají nového kamaráda (sice není tak roztomilý jako ten plyšový, ale aspoň se navzájem mohou něco naučit)… Prostě robotickým a interaktivním hračkám se jen tak nevyhnete.

1. Ohnivý drak s efekty

Ohnivý drak s efekty – interaktivní dárek pro děti k Vánocům i narozeninám

Wiky hračky.cz

Draci – děti se jich nejdříve bojí, po pár měsících či letech je naprosto fascinují. Tento ohnivý drak vaše dítko doslova očaruje. Umí totiž hned několik zajímavých věcí: chrlí opravdovou páru, hýbe křídly, svítí mu oči, chodí, protivníky zastrašuje ohnivým dechem a řevem. Co víc si přát. Tato dračí interaktivní hračka se ovládá jednoduše pomocí dálkového ovladače.

RC modely možná znáte pouze ze světa autíček, ale pozor, i tento 45 cm velký ohnivý drak Firegon se řadí mezi RC modely. Děti kromě velikosti jednoznačně zaujmou jeho super světelné a zvukové efekty. Tato interaktivní hračka je vhodná pro děti již od 3 let, sami zvažte, jestli se jí „tříleťák“ ještě nebude bát. Součástí balení jsou i tužkové baterie, které pro provoz draka budete potřebovat.

2. Česky mluvící pejsek

Česky mluvící pejsek Fisher Price – interaktivní dárek pro děti

Alza.cz

Naprostá klasika, kterou má doma snad každé druhé miminko. Mluvící pejsek je vhodný už od cca 6 měsíců, takže ideální například jako interaktivní hračka v prvním Vánocům. Pejsek měří optimálních 33 cm a skvělé na něm je, že všechny zvuky, které vydává, jsou v českém jazyce. Žádná angličtina, žádný asijský jazyk. Prostě čeština, díky které se vaše miminko může spoustu naučit.

Celkem totiž mluvící pejsek zvládne víc než 100 základních slov, je v něm nahráno více než 75 skladeb, zvuků, melodií a frází. Zvolit můžete jednu ze 3 obtížností, pejsek tak dítku vydrží i více než rok. Naučí se díky němu barvy, části těla, říkanky a písničky… Co si budeme povídat, občas se takový šikovný interaktivní pomocník na zabavení miminka hodí. Může si s ním hrát doma, ale klidně i v autě na cestách.

3. Elektronická Albi tužka s knihou

Elektronická Albi tužka s knihou - robotické a interaktivní dárky

Knihy Dobrovský.cz

Interaktivní tužka s knihou je moderním vynálezem pro děti, který se opravdu povedl. S její pomocí se děti dozví nepřeberné množství nových informací z různých oblastí. Tužka a kniha spolupracují, aby děti seznámily se světem zvířat, dopravními pravidly i s pohádkami.

Konkrétně tato kniha je zaměřená na poznávání lidského těla. Po přiložení tužky k příslušnému obrázku se ozvou zajímavosti o jednotlivých částech a soustavách našich těl. Kniha je určená pro děti ve věku od 5 let.

4. Interaktivní sada k rozpohybování obrázkového robota

Interaktivní sada k rozpohybování obrázkového robota – robotický dárek pro děti k Vánocům i narozeninám

Agátin svět.cz

Tento tip na interaktivní dárek je trošku z jiného soudku. Nejedná se totiž o skutečného robota, ale o jeho obrázek. Říkáte si „obyčejný obrázek?“. Nebojte se, nejde o nudné kreslení či vystřihování. Obrázek robota je potřeba nejdříve složit z různých kartiček na magnetickou desku, potom může vaše dítko (a troufnu si říct, že i vy) sledovat, jak robot díky optickému klamu ožívá.

Jedná se o interaktivní sadu pro kluky i holky od 6 do 10 let, která rozvíjí jejich motoriku, fantazii a tvořivost. Celkem tato interaktivní hra pro děti obsahuje 60 ks kartiček, ze kterých malý šikula dokáže poskládat nejrůznější roboty, vesmírné dopravní prostředky i vozidla, která ještě nikdo nikdy neviděl. Vše závisí na (před)školákově kreativě. Doporučila bych ji především pro děti, které baví různé skládačky, které rády něco vytváří a zkoumají.

5. Skákající plyšový zajíček Bany

Skákající plyšový zajíček – interaktivní dárek pro kluky i holky

Alza.cz

Když se řekne interaktivní plyšová hračka, tak to nemusí být jen pejsek nebo kočička. Tento plyšový zajíček určitě potěší všechny děti, které by si tak moc přály skutečného domácího mazlíčka. Zajíček je celý plyšový, má bílou barvu a růžová ouška. A co umí? Vtipně vyskočí vpřed, vydává zaječí zvuky a roztomile hýbe ušima. Malým dětem tak dokonale nahradí skutečné zvířátko.

Super tip na interaktivní dárek k narozeninám či Vánocům pro menší děti, co myslíte? Hračka je prý vhodná pro děti od 3 let, ale já si myslím, že skvěle zabaví, pobaví a potěší už „dvouleťáka“. Zajíček funguje díky 2 ks baterií typu AA 1,5 V, které ale nejsou součástí balení. Tak je nezapomeňte přikoupit. Zajíček je dlouhý i vysoký necelých 20 cm, což ale pro skákajícího kamaráda úplně stačí.

6. Interaktivní kůň, který potřebuje veterináře

Interaktivní kůň, který potřebuje veterináře – interaktivní dárek pro holky

Wiky hračky.cz

Jak dítě naučit, že o zvířátka je potřeba se starat? Jak mu ukázat, že se nemusí bát chodit k doktorovi? Vyzkoušejte tuto veterinární sadu s malým roztomilým koníkem a máte to 2 v 1. Děti zvířata milují, tak by taková veterinární sada mohla být opravdu užitečným dárkem k Vánocům či narozeninám. Kromě 30cm koně obsahuje sada také stetoskop, injekční stříkačku, mrkvičku a lžičku na podání léků.

Jedná se o interaktivní hračku, takže kůň vydává i několik zvukových efektů. Stačí mu stisknout pravou nohu, přiložit mu stetoskop na hruď nebo mrkvičku k ústům. Tak co myslíte, zvládne se vaše dítě postarat o nemocného koníka? Dá mu samo injekci, léky a nakrmí ho? Věřím, že spousta dětí bude koně vyšetřovat každý den, a to i několikrát. Hračka je určena pro děti od 3 let, ale protože neobsahuje malé části, klidně bych ji zvolila jako interaktivní dárek i o něco dříve. Pro nadšence do koní můžete zvolit opravdové vybavení.

7. Robot z plechovky pro malé šikuly

Robot z plechovky pro malé šikuly – robotický dárek pro kluka

Agátin svět.cz

Zamilovalo se vaše dítko do robotů? Většinou je obdivují kluci, ale ani holky rozhodně nejsou výjimkou. Pro tyto případy pro vás máme tip na robotický dárek třeba k Vánocům. Jedná se o sadu k výrobě robota z vlastní plechovky, která v roce 2010 dostala cenu nejlépe prodávaného produktu měsíčníku podle Toy Directory v USA. Tím, že si dítě vyrobí robota samo, by z něj mělo mít i větší radost. Robot totiž bude umět chodit, kymácet se a bude možné jej jednoduše přeměnit na příšerku.

Kromě toho, že si dítě vlastníma rukama vyrobí funkční hračku s motorkem, drátky, hřídelí apod., naučí se také něco o recyklaci – stará plechovka se najednou přemění na zábavného interaktivního robota. Robotická sada obsahuje více než 30 součástek, navíc bude potřeba jedna použitá a čistá plechovka, 1,5V baterie AA a malý křížový šroubovák. Robot z plechovky je určený pro děti od 8 let.

8. Plyšová příšerka z bedny

Plyšová příšerka z bedny – kreativní dárek pro kluky i holky

Alza.cz

Od roztomilosti ke strašení. Tento tip na interaktivní dárek k narozeninám nebo Vánocům je malinko děsivý, ale co si budeme povídat, dětem od zhruba 4 let to vadit určitě nebude. Naopak jim to přijde vtipné a „husté“. V bedně se schovává nový strašidelný plyšový kamarád a těší se, až ho někdo vysvobodí. Stačí zatlačit, bedna exploduje a interaktivní plyšák je venku. Jedná se o vlastně roztomilou příšerku, se kterou si děti užijí spoustu zábavy.

Mohou ji zatahat za jazyk, ruce nebo nohy a ona bude vydávat děsivé zvuky a skřeky. Jedná se o celou edici příšerek, takže pokud bedýnek koupíte více, může malý obdarovaný skládat příšerky libovolně mezi sebou. Vezme tělo jedné příšerky, přidá ruce druhé, nohy třetí a získá unikátní příšeru přesně podle své fantazie. A když bude příšera unavená, nebo bude moc zlobit, může ji dítko kdykoli zavřít zpátky do bedny. Součástí balení jsou také tři baterie AA.

9. Interaktivní panenka pro holčičky

Interaktivní panenka pro holčičky – skvělý dárek k Vánocům

Baječné hračky.cz

Děti se velmi rády „opičí“ po dospělácích. Co dělá maminka nebo tatínek, to musí hned vyzkoušet i dítě. Mezi nejoblíbenější činnosti tak patří pomoc v kuchyni, se smetákem nebo třeba s péčí o menšího sourozence. Proto bude pro holčičku vlastní miminko ideálním dárkem k Vánocům nebo narozeninám.

Interaktivní panenka je nejen roztomilá, ale také šikovná. Umí pít vodu z láhve, a dokonce i čůrat. Ale pozor, sama si neřekne, takže bude potřeba ji přebalovat. Pravidelně. Zvládne to vaše holčička? Věřím, že ji péče o vlastní miminko bude moc bavit. Panenka totiž umí i mluvit (říká „Mama“, „Tata“, občas si něco zablábolí) a smát se, takže hra na maminku nebude jen o starostech. I když… Moc dobře umí i plakat. Panenka je velká 35 cm, součástí balení je lahvička, nočník, plenka a dudlík. Navíc je potřeba dokoupit 3 ks baterií typu AA 1,5V.

10. LEGO robot pro náročné

LEGO robot pro náročné – robotický dárek pro děti

Alza.cz

Pro náročnější děti (a samozřejmě také rodiče, nebo možná spíše tatínky) je tu robot z dílny legendárního a všemi oblíbeného LEGA. Jedná se o rozsáhlou stavebnici (celkem obsahuje 847 dílků), která je určena pro malé fanoušky (od cca 7 let) stavění a jednoduchého programování. Za pomoci podrobného návodu si obdarovaný sestaví robota, nainstaluje LEGO aplikaci do mobilu a programování aktivit i zábava může začít.

Robot reaguje na lidský hlas, pohybuje se všemi směry, rozpoznává barvy, a navíc udělá přesně to, co se mu v aplikaci nastaví. Skvělé je to, že jeden model lze přestavět na 4 další. Takže zábava je zaručena na dlouhou dobu. Balení kromě potřebného návodu 847 kostiček obsahuje: motorizovaný LEGO Hub, náhradní motor a senzor rozpoznávání barvy a vzdálenosti. K tomu bude potřeba dokoupit 6 ks baterií AAA.

11. Robotický bojový pavouk pro větší děti

HEXBUG Bojový pavouk 2.0 – Robotický pavouk pro větší děti

Wiky hračky.cz

Rodiče, kteří jsou odpůrci strašidelných nebo bojových hraček teď zavřou oči, nebo je alespoň přimhouří. Víte, jakou radost by vašemu školákovi udělal tento „hustej robotickej“ pavouk? Toho dítě ovládá pomocí dálkového ovladače, a pavouk se tak pohybuje všemi směry, navíc dokáže střílet paprskem na jiné bojové pavouky či brouky.

Pavouk střílí paprsky díky LED pušce, která dokonce vydává realistické zvuky. Dosah paprsku je 0,1 až skvělých 1,5 metru. Pavouk má počítadlo zásahů a při souboji dochází po několika zásazích k deaktivaci poraženého protivníka. Samozřejmě jen na chvíli, aby zábava mohla zase co nejdříve pokračovat. Skvělé je, že ovladač je čtyřkanálový, takže s ním lze ovládat více pavouků zároveň. Součástí balení jsou i baterie (do robota 3x AG13, do ovladače 2x AG13). Tak co, robotický dárek k Vánocům vybrán?

12. Interaktivní kuličková dráha GraviTrax

Interaktivní kuličková dráha GraviTrax – interaktivní dárek pro děti k Vánocům

4Kids.cz

Nesvítí, nevydává žádné zvuky, ale zábava je díky ní zaručená na dlouhou dobu. Interaktivní kuličková dráha Gravitrax se totiž dá stavět znovu a znovu, pokaždé jinak, vždy podle své vlastní fantazie. Je určená pro děti od 8 let, které si s ní jistě skvěle poradí. A já si troufám říct, že se velmi rád přidá i tatínek nebo maminka. Stavebnice je totiž opravdu vychytaná a pomocí nejrůznějších rozšíření se z ní dají stavět opravdu „promakané“ stavby.

S touto interaktivní stavebnicí neuděláte chybu. Jednak kluky i holky zabaví, jednak je naučí, jak působení různých fyzikálních zákonů ovlivňuje běh kuličky. Díky zábavnému stavění se děti seznámí s fyzikálními zákony magnetismu, kinetiky a gravitace. Tato sada je startovní, takže je opravdu základem. Obsahuje více než 100 dílků a 18 šikovných stavebních prvků, díky kterým lze sestavovat napínavé kuličkové dráhy. Dráhu je možné sestavit nedříve virtuálně v mobilní aplikaci a poté sestavit fyzicky s už ověřeným výsledkem.

13. Interaktivní kočka na vodítku

Interaktivní kočka na vodítku – FurReal Friends Poopalots dárek pro děti

Alza.cz

Už jsme tu měli tip na dárek v podobě psa, koně i králíka. Co nám ještě chybí? Samozřejmě kočka. Tento tip na interaktivního plyšáka je tedy spíše pro holky. Kočička se složitým názvem FurReal Friends Poopalots je krásně hebká a má na sobě připevněné vodítko. Jedná se tedy o interaktivní hračku, kterou s sebou vaše dítko může vzít i na venkovní procházku. Díky tlačení vodítka a otáčecímu kolečku na tlapce kočky to nový domácí mazlíček lehce zvládne.

A nesmí se zapomínat ani na krmení. Součástí balení je také stylová taštička a k ní 9 pamlsků. S nimi lze kočku opravdu nakrmit a pozor, po jídle dělá tento interaktivní plyšák dokonce i bobky. Stačí ho vzít na procházku. Takže pytlík s sebou. I když postačí jen přiložená taštička, kterou bobek také jednoduše naberete. K interaktivní kočce můžete dokoupit i další kamarády (psy, jednorožce, další kočky), mezi FurReal Friends najdete další velká, ale i malá zvířátka.

14. Interaktivní smartphone pro nejmenší děti

Interaktivní smartphone Simba pro nejmenší děti – moderní dárek k Vánocům

Alza.cz

Zná to podle mě každý rodič. Než se mu narodí vlastní dítě, kroutí hlavou nad tím, že támhletomu miminku rodiče půjčí svůj mobil, a říká si „To moje dítě si s mobilem rozhodně hrát nebude, na televizi bude koukat jen chvíli, tablet až do školy…“. No a pak přijde realita. Už brzy pochopí, že mobily, tablety, klávesnice či ovladače jsou pro malé děti těmi nejoblíbenějšími hračkami. Proto doporučuji koupit mu vlastní naučný „mobil“, než zničí ten váš opravdový.

Můj první smartphone zaujme vaše dítko barevným designem se spoustou ikonek se zvířátky, notami a dalšími motivy. Zvukové efekty zahrnují různé melodie, hlasy zvířátek a další, navíc tento interaktivní mobil zvládne i světelné efekty. Smartphone je samozřejmě vyrobený z kvalitního a zdravotně nezávadného materiálu a je vhodný pro děti už od 1 roku. Co se v mládí naučí…

15. Mluvící krteček s kulichem

Moravská Ústředna Brno Krtek 20 cm červený kulich plyš Zvuk – interaktivní dárek do postýlky

Alza.cz

Krtečka by mělo znát každé malé dítě. Vždyť je to náš český večerníčkový poklad. Před více než 60 lety jej stvořil výtvarník Zdeněk Miler a od té doby dělá radost mnoha generacím. A nejen u nás, dokonce i ve světě. Je symbolem veselí, přátelství i malých dobrodružství s kamarády. Tento interaktivní plyšák Krtek toho moc neumí, ale je roztomilý, a pokud dárek spojíte i se sledováním pohádek s jeho postavou, zamiluje si ho každé malé dítě.

Krtek má sundavací červený kulich, je velký 20 cm a po zmáčknutí bříška začne říkat (nebo možná vydávat) své originální zvuky, které všichni známe právě z večerníčků o Krtečkovi. Pro holky i kluky bude skvělým kamarádem, nejen v postýlce při usínání. Je zasazený do dárkové krabičky, jejíž součástí jsou i potřebné baterie. Interaktivní Krtek je vyroben v České republice, konkrétně Moravskou ústřednou Brno.

16. Robotické štěně, které vždy poslechne

QST Robopes PuppyGo s umělou inteligencí – robotické štěně pro děti

Alza.cz

Tady je další tip na interaktivní dárek pro dítě, které si moc přeje svého domácího mazlíčka. Samozřejmě, že živého čtyřnohého kamaráda robotický pejsek nenahradí, ale můžete na něm vyzkoušet, jak by se dítě ke zvířátku chovalo. Robotické štěně PuppyGo reaguje na hlasové povely, na dotek ruky nebo na povely zadané prostřednictvím aplikace v mobilním telefonu. Pejska tedy můžete naprogramovat, takže krmení a výchova bude velice snadná.

Štěně funguje díky vestavné baterii, která se postará o to, že si dítě bude moci s pejskem hrát až 60 minut v kuse. Podle prodejce je tato interaktivní hračka vhodná pro děti od 8 let, sami posuďte, jestli se nebude hodit o něco dříve. Pro menší děti (uváděno od 5 let) by potom mohl být fajn alternativou tento robotický pes Silverlit Deckel. Na rozdíl od PuppyGo je toto štěně na baterky, nelze ovládat mobilem, ale navíc má třeba speciální míček, podle kterého se pohybuje. Také mu svítí oči, štěká a vrtí ocasem. Co víc si přát.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 5.0 (4 hlasy)

Autor článku

Vendula
Vendula

Ahoj, jsem Vendula a jsem závislá… na dárcích. Všude kolem sebe vidím, co by se komu mohlo hodit, a podle toho také vypadá můj účet. Ale dárků nikdy nelituji – podle mě jimi dává člověk najevo, že druhého dobře zná, poslouchá ho a že mu na něm záleží. A co mé další závislosti? Rodina v čele s mým dvouletým chlapečkem, cestování, jídlo a pití, kamarádi a volejbal.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář