Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Dobrá Víla » Dárky pro děti

Robotické a interaktivní hračky pro děti k Vánocům

15. 5. 2024 aktualizováno

Interaktivní hračka jako vhodný dárek pro děti k Vánocům? Hýbe se to, vydává to zvuky… Je přece tak srandovní, když po vás hračka opakuje slova či zvuky nebo když se za vámi pomalu blíží. Je tak „husté“, když můžete auto předělat na robota a obráceně. No a přesně proto jsou interaktivní a robotické hračky u dětí tak oblíbené. Není to totiž jen pasivní zábava, je to hračka mnoha možností.

1. Magnetická stavebnice GeoSmart

Magnetická stavebnice GeoSmart - interaktivní dárky dobrá víla

Agátin svět.cz

Málokdo by možná čekal, že lze interaktivní hračku vytvořit i ze stavebnice. GeoSmart Space Ball ovšem předčí veškerá očekávání. Jedná se o magnetickou stavebnici, která spočívá v sestavení vesmírného objektu. Ten může mít několik různých tvarů, takže děti mohou dát průchod své fantazii. Vesmírný objekt je vybavený barevnými LED světly.

Při vytváření této stavebnice mysleli výrobci i na zajištění dlouhé životnosti, proto je vybavená silnými magnety a bezpečnostním systémem. Díky tomu si s ní mohou vyhrát děti už od pěti let. V tomto věku pochopí snadné sestavení 36 dílků. Jednotlivé komponenty stavebnice mají různé tvary i barvy, takže děti neomrzí.

2. Líhnoucí se zvířátka

Líhnoucí se zvířátka - interaktivní dárky

Spinkids.cz

S jedinečnými postavičkami, které představují další z tipů na interaktivní dárky pro děti, přichází společnost Hatchimals. Zatímco většina interaktivních zvířátek, o která se děti musejí starat, přichází v podobě mláďat, s těmito se budou moci sžít už od jejich narození. Vylíhnou se totiž z vajíčka po aktivaci vodou. Líhnoucí se zvířátka jsou vhodná pro děti od 3 let.

Hatchimals jsou uložená v krabičce, po jejímž otevření se odkryje pět vajíček. Kromě pěti postaviček získají děti přístup také k 11 doplňkům. Doplňky mají podobu pomůcek pro vytváření hudby. Přesně o to se totiž Hatchimals snaží. Rády si s dětmi zahrají nejrůznější melodie. Krabičku je možné používat také pro transport vylíhnutých zvířátek.

3. Elektronická Albi tužka s knihou

Elektronická Albi tužka s knihou - interaktivní dárky

Albi.cz

Interaktivní tužka s knihou je moderním vynálezem pro děti, který se opravdu povedl. S její pomocí se děti dozví nepřeberné množství nových informací z různých oblastí. Tužka a kniha spolupracují, aby děti seznámily se světem zvířat, dopravními pravidly i s pohádkami.

Konkrétně tato kniha je zaměřená na poznávání lidského těla. Po přiložení tužky k příslušnému obrázku se ozvou zajímavosti o jednotlivých částech a soustavách našich těl. Kniha je určená pro děti ve věku od 5 let.

4. Interaktivní digitální zvířátka

Interaktivní digitální zvířátka - interaktivní dárky

Alza.cz

Zvířátka jsou oblíbeným dárkem v jakékoliv podobě. Ať už se jedná o plyšáky, puzzle nebo třeba jen omalovánky. V případě interaktivních dárků jsme vsadili na stejné téma a vybrali digitální zvířátka, která reagují na dotyk dětské ručky. Digitální zvířátka od Bitzee jsou vhodná pro kluky i holky od 4 let. Najdou využití jako dárek k narozeninám i Vánocům.

Každé z interaktivních zvířátek začíná jako mládě. Úkolem jejich majitele je se o ně starat a dát jim tak prostor růst. Zvířátka reagují na dotyk, zatřesení krabičkou i hlas. Dokonce existuje možnost starat se o více zvířátek, k tomu ale bude potřeba jim věnovat pravidelnou péči, hrát si s nimi a krmit je. Do kufříku mohou děti takto nasbírat až 15 zvířátek.

5. Parní lokomotiva s vodní nádrží

Parní lokomotiva s vodní nádrží - robotické a interaktivní dárky

Agátin svět.cz

Realistických parních efektů dokáže dosáhnout tato interaktivní parní lokomotiva. Na cestu si svítí světýlkem, aby bezpečně projela i se svým nákladním vozem s nákladem. Červená tlačítka v horní části slouží k rozjetí lokomotivy dopředu a dozadu. Nákladní vůz zároveň slouží jako plnící díl pro vodu potřebnou k vytvoření již zmiňované páry.

Pára vychází z komína lokomotivy a na dotek je pochopitelně zcela bezpečná. Všechny součásti lokomotivy jsou vyrobené z kvalitních plastů doplněných o kovové detaily. Při výrobě byl kladen důraz na bezpečnost všech součástek. Parní lokomotiva je díky tomu vhodná pro děti již od 3 let. Děti nejen zabaví, ale také u nich rozvíjí motoriku.

6. Česky mluvící pejsek

Česky mluvící pejsek Fisher Price – interaktivní dárek pro děti

Alza.cz

Naprostá klasika, kterou má doma snad každé druhé miminko. Mluvící pejsek je vhodný už od cca 6 měsíců, takže ideální například jako interaktivní hračka v prvním Vánocům. Pejsek měří optimálních 33 cm a skvělé na něm je, že všechny zvuky, které vydává, jsou v českém jazyce. Žádná angličtina, žádný asijský jazyk. Prostě čeština, díky které se vaše miminko může spoustu naučit.

Celkem totiž mluvící pejsek zvládne víc než 100 základních slov, je v něm nahráno více než 75 skladeb, zvuků, melodií a frází. Zvolit můžete jednu ze 3 obtížností, pejsek tak dítku vydrží i více než rok. Naučí se díky němu barvy, části těla, říkanky a písničky… Co si budeme povídat, občas se takový šikovný interaktivní pomocník na zabavení miminka hodí. Může si s ním hrát doma, ale klidně i v autě na cestách.

7. Interaktivní sada k rozpohybování obrázkového robota

Interaktivní sada k rozpohybování obrázkového robota – robotický dárek pro děti k Vánocům i narozeninám

Agátin svět.cz

Tento tip na interaktivní dárek je trošku z jiného soudku. Nejedná se totiž o skutečného robota, ale o jeho obrázek. Říkáte si „obyčejný obrázek?“. Nebojte se, nejde o nudné kreslení či vystřihování. Obrázek robota je potřeba nejdříve složit z různých kartiček na magnetickou desku, potom může vaše dítko (a troufnu si říct, že i vy) sledovat, jak robot díky optickému klamu ožívá.

Jedná se o interaktivní sadu pro kluky i holky od 6 do 10 let, která rozvíjí jejich motoriku, fantazii a tvořivost. Celkem tato interaktivní hra pro děti obsahuje 60 ks kartiček, ze kterých malý šikula dokáže poskládat nejrůznější roboty, vesmírné dopravní prostředky i vozidla, která ještě nikdo nikdy neviděl. Vše závisí na (před)školákově kreativě. Doporučila bych ji především pro děti, které baví různé skládačky, které rády něco vytváří a zkoumají.

8. Skákající plyšový zajíček Bany

Skákající plyšový zajíček – interaktivní dárek pro kluky i holky

Alza.cz

Když se řekne interaktivní plyšová hračka, tak to nemusí být jen pejsek nebo kočička. Tento plyšový zajíček určitě potěší všechny děti, které by si tak moc přály skutečného domácího mazlíčka. Zajíček je celý plyšový, má bílou barvu a růžová ouška. A co umí? Vtipně vyskočí vpřed, vydává zaječí zvuky a roztomile hýbe ušima. Malým dětem tak dokonale nahradí skutečné zvířátko.

Super tip na interaktivní dárek k narozeninám či Vánocům pro menší děti, co myslíte? Hračka je prý vhodná pro děti od 3 let, ale já si myslím, že skvěle zabaví, pobaví a potěší už „dvouleťáka“. Zajíček funguje díky 2 ks baterií typu AA 1,5 V, které ale nejsou součástí balení. Tak je nezapomeňte přikoupit. Zajíček je dlouhý i vysoký necelých 20 cm, což ale pro skákajícího kamaráda úplně stačí.

9. Tarantule na dálkové ovládání

Tarantule na dálkové ovládání - interaktivní dárky dobrá víla

Wiky hračky.cz

Rodiče, kteří jsou odpůrci strašidelných nebo bojových hraček teď zavřou oči, nebo je alespoň přimhouří. Víte, jakou radost by vašemu školákovi udělal tento „hustej robotickej“ pavouk? Toho dítě ovládá pomocí dálkového ovladače, a pavouk se tak pohybuje po svých osmi nohách. A navíc mu svítí oči!

10. Interaktivní poník

Interaktivní poník - interaktivní dárky dobrá víla

Alza.cz

Plyšáci patří mezi nejoblíbenější dárky pro děti. A co teprve, když jsou interaktivní! Tehdy je dojem z plyšového kamaráda úplně jiný a dostává nový rozměr. Pro demonstraci jsme vybrali plyšového poníka z řady FurReal. Čím nás oslovil? Kromě toho, že patří mezi nejoblíbenější interaktivní plyšáky v nabídce, je také mimořádně roztomilý.

Krásné zpracování potěší děti, kvalitní provedení zase vás. Je heboučký, roztomilý a hlavně kamarádský. Dokáže ze sebe vydat více než 80 zvukových efektů, přičemž reaguje také na pohlazení. K medvídkovi děti dostanou lahvičku i med, kterým ho mohou krmit. Je vhodný pro všechny děti od 4 let. Pro provoz poníka je nutné dokoupit baterie, nejsou totiž součástí balení.

11. Interaktivní kuličková dráha GraviTrax

Interaktivní kuličková dráha GraviTrax - interaktivní dárky

4Kids.cz

Nesvítí, nevydává žádné zvuky, ale zábava je díky ní zaručená na dlouhou dobu. Interaktivní kuličková dráha Gravitrax se totiž dá stavět znovu a znovu, pokaždé jinak, vždy podle své vlastní fantazie. Je určená pro děti od 8 let, které si s ní jistě skvěle poradí. A já si troufám říct, že se velmi rád přidá i tatínek nebo maminka. Stavebnice je totiž opravdu vychytaná a pomocí nejrůznějších rozšíření se z ní dají stavět opravdu „promakané“ stavby.

S touto interaktivní stavebnicí neuděláte chybu. Jednak kluky i holky zabaví, jednak je naučí, jak působení různých fyzikálních zákonů ovlivňuje běh kuličky. Díky zábavnému stavění se děti seznámí s fyzikálními zákony magnetismu, kinetiky a gravitace. Tato sada je startovní, takže je opravdu základem. Obsahuje mnoho dílků a šikovných stavebních prvků, díky kterým lze sestavovat napínavé kuličkové dráhy.

12. Interaktivní smartphone pro nejmenší děti

Interaktivní smartphone Simba pro nejmenší děti – moderní dárek k Vánocům

Alza.cz

Zná to podle mě každý rodič. Než se mu narodí vlastní dítě, kroutí hlavou nad tím, že támhletomu miminku rodiče půjčí svůj mobil, a říká si „To moje dítě si s mobilem rozhodně hrát nebude, na televizi bude koukat jen chvíli, tablet až do školy…“. No a pak přijde realita. Už brzy pochopí, že mobily, tablety, klávesnice či ovladače jsou pro malé děti těmi nejoblíbenějšími hračkami. Proto doporučuji koupit mu vlastní naučný „mobil“, než zničí ten váš opravdový.

Můj první smartphone zaujme vaše dítko barevným designem se spoustou ikonek se zvířátky, notami a dalšími motivy. Zvukové efekty zahrnují různé melodie, hlasy zvířátek a další, navíc tento interaktivní mobil zvládne i světelné efekty. Smartphone je samozřejmě vyrobený z kvalitního a zdravotně nezávadného materiálu a je vhodný pro děti už od 1 roku. Co se v mládí naučí…

13. Robot z plechovky pro malé šikuly

Robot z plechovky pro malé šikuly – robotický dárek pro kluka

Agátin svět.cz

Zamilovalo se vaše dítko do robotů? Většinou je obdivují kluci, ale ani holky rozhodně nejsou výjimkou. Pro tyto případy pro vás máme tip na robotický dárek třeba k Vánocům. Jedná se o sadu k výrobě robota z vlastní plechovky, která v roce 2010 dostala cenu nejlépe prodávaného produktu měsíčníku podle Toy Directory v USA. Tím, že si dítě vyrobí robota samo, by z něj mělo mít i větší radost. Robot totiž bude umět chodit, kymácet se a bude možné jej jednoduše přeměnit na příšerku.

Kromě toho, že si dítě vlastníma rukama vyrobí funkční hračku s motorkem, drátky, hřídelí apod., naučí se také něco o recyklaci – stará plechovka se najednou přemění na zábavného interaktivního robota. Robotická sada obsahuje více než 30 součástek, navíc bude potřeba jedna použitá a čistá plechovka, 1,5V baterie AA a malý křížový šroubovák. Robot z plechovky je určený pro děti od 8 let.

14. Mluvící krteček s kulichem

Moravská Ústředna Brno Krtek 20 cm červený kulich plyš Zvuk – interaktivní dárek do postýlky

Alza.cz

Krtečka by mělo znát každé malé dítě. Vždyť je to náš český večerníčkový poklad. Před více než 60 lety jej stvořil výtvarník Zdeněk Miler a od té doby dělá radost mnoha generacím. A nejen u nás, dokonce i ve světě. Je symbolem veselí, přátelství i malých dobrodružství s kamarády. Tento interaktivní plyšák Krtek toho moc neumí, ale je roztomilý, a pokud dárek spojíte i se sledováním pohádek s jeho postavou, zamiluje si ho každé malé dítě.

Krtek má na hlavě kulich, je velký 25 cm a po zmáčknutí bříška začne říkat (nebo možná vydávat) své originální zvuky, které všichni známe právě z večerníčků o Krtečkovi. Pro holky i kluky bude skvělým kamarádem, nejen v postýlce při usínání. Krtečka můžete v případě potřeby prát v pračce.

15. Ježek s projekcí

Ježek s projekcí - interaktivní dárky dobrá víla

Wiky hračky.cz

Jak pomoci dítěti s usínáním? Tímto plyšovým ježkem. Jeho interaktivní charakter tkví v tom, že vydává uklidňující melodie a zvuky šumění. Na bříšku je vybavený projektorem, který na stěny pokojíčku promítá noční oblohu. Dítě tedy bude usínat za přítomnosti hvězd a barviček, které doprovází příjemné zvuky. Je vhodná pro děti už od okamžiku jejich narození, a to pro chlapce i děvčata.

16. Robotický pejsek

Robotický pejsek - interaktivní dárky dobrá víla

Alza.cz

Tady je další tip na interaktivní dárek pro dítě, které si moc přeje svého domácího mazlíčka. Samozřejmě, že živého čtyřnohého kamaráda robotický pejsek nenahradí, ale můžete na něm vyzkoušet, jak by se dítě ke zvířátku chovalo. Robotický pejsek má celou řadu dovedností. Je řízen dálkovým ovládáním. Dokáže tančit a díky LED světlům mu dokonce září oči.

Pejsek však vydává mnoho zvukových a světelných efektů. Podle prodejce je tato interaktivní hračka vhodná pro děti už od 4 let. Pro děti od 5 let by potom mohl být fajn alternativou tento robotický pes Silverlit Deckel. Na rozdíl od výše zmíněného pejska má tento navíc třeba speciální míček, podle kterého se pohybuje. Také mu svítí oči, štěká a vrtí ocasem. Co víc si přát.

17. Ohnivý drak s efekty

Ohnivý drak s efekty – interaktivní dárek pro děti k Vánocům i narozeninám

Wiky hračky.cz

Draci – děti se jich nejdříve bojí, po pár měsících či letech je naprosto fascinují. Tento ohnivý drak vaše dítko doslova očaruje. Umí totiž hned několik zajímavých věcí: chrlí opravdovou páru, hýbe křídly, svítí mu oči, chodí, protivníky zastrašuje ohnivým dechem a řevem. Co víc si přát. Tato dračí interaktivní hračka se ovládá jednoduše pomocí dálkového ovladače.

RC modely možná znáte pouze ze světa autíček, ale pozor, i tento 45 cm velký ohnivý drak Firegon se řadí mezi RC modely. Děti kromě velikosti jednoznačně zaujmou jeho super světelné a zvukové efekty. Tato interaktivní hračka je vhodná pro děti již od 3 let, sami zvažte, jestli se jí „tříleťák“ ještě nebude bát. Součástí balení jsou i tužkové baterie, které pro provoz draka budete potřebovat.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 5.0 (5 hlasů)

Autor článku

Vendula
Vendula

Ahoj, jsem Vendula a jsem závislá… na dárcích. Všude kolem sebe vidím, co by se komu mohlo hodit, a podle toho také vypadá můj účet. Ale dárků nikdy nelituji – podle mě jimi dává člověk najevo, že druhého dobře zná, poslouchá ho a že mu na něm záleží. A co mé další závislosti? Rodina v čele s mým dvouletým chlapečkem, cestování, jídlo a pití, kamarádi a volejbal.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář