Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Praktické dárky pro kutily – 13 tipů na užitečný dárek

29. 10. 2023 aktualizováno

Máte ve svém okolí kutila? Potom moc dobře víte, že ho vlastně nic jiného nezajímá. To je pořád jen dílna nebo garáž, nářadí, návody a pomalu se doma nestaví ani na jídlo. A když se staví, bude to ve špinavých montérkách, se špinavýma rukama a špinavým nářadím, které ideálně položí na stůl vedle talíře.

Proto zapomeňte na vaši strategii „tohle podporovat nebudu“ a vezměte to za druhý konec – pravidelně ho zásobujte novým oblečením, doplňky i nářadím. Ocení váš zájem, bude mít velkou radost, a navíc za ním nebudete muset vytírat šlápoty nebo drhnout jídelní židli. Ať už se jedná o manžela, taťku, bráchu, kamaráda, kolegu,… Kutilů je v České republice velká spousta. Také díky tomu existuje i spousta tipů na dárek pro kutila. Já jsem vytipovala 13 nejzajímavějších a nejpraktičtějších dárků pro kutily, snad si vyberete. Pokud náhodou ne, připravili jsme mnohem více tipů na dárky pro muže. A myslete na to, že kdo si hraje, nezlobí.

13 tipů na nejlepší dárky pro kutily

1) Praktický organizér pro kutila aneb na pořádku záleží

Praktický organizér pro kutila aneb na pořádku záleží – nejlepší dárky pro kutila

Alza.cz

Ano, i takoví kutilové existují. Mají rádi pořádek. Jenže to jde jen do té doby, než mají nářadí, šroubků a dílků tolik, že už se jim do jejich přihrádek a šuplíků nevejde. Neváhejte a pořiďte vašemu kutilovi dárek do dílny v podobě nového, velkého a praktického organizéru. Garantuji vám rozzářené oči, až si bude moct ty svoje věcičky zase přehazovat a třídit. My to možná nepochopíme, ale o to přece nejde. Hlavní je, aby byl váš kutil spokojený. A vy budete mít čas třeba na oblíbený seriál.

Jaký organizér pro kutila vybrat? Nejvíc mě asi zaujala pojízdná skříň na kolečkách Vorel. Může si ji kdykoliv vytáhnout před garáž, nebo s ní zajet až k sousedovi a pochlubit se… Na výšku má více než metr, takže se toho do ní vejde opravdu hodně. Pokud za svou dílnou musí kutil dojíždět, popř. nářadí potřebuje k práci, kam jezdí, mohla by se mu hodit prostorná profesionální taška přes rameno Stanley FatMax. Tou nejjednodušší variantou je organizér na šroubky, který existuje v desítkách provedení. Vašemu kutilovi pořiďte takový, který se mu vejde do jeho „pracovny“.

2) Dárek pro dědu kutila

Kladívko 6 v 1 dárek pro dědu kutila – praktické dárky pro kutily

Babičkářství.cz

Dědeček kutil? Takový je snad každý druhý. Potěšte ho nějakým hezkým dárkem, kterým podpoříte jeho aktivní způsob trávení volného času. Je skvělé, když i v pozdějším věku zaměstnávají dědové mozek či jemnou motoriku. Nejvíc se mi líbí tričko s nápisem „MISTR“. Přijde mi to jako praktický a zároveň vtipný dárek pro kutila.

Bílý nápis na tričku je složený z různých druhů nářadí. Třeba „M“ je rozložený metr, „I“ šroubovák, „R“ hasák atd. Tento tip na dárek by měl být dárkem pro dědečka kutila, ale já si myslím, že radost udělá každému šikulovi, respektive mistrovi. Tričko můžete pořídit ve všech velikostech od S do XXL. Materiál je 100% bavlna, nic umělého, takže pro práci to nejlepší. Z dalších fajn dárků pro dědu kutila jsem našla například velmi praktickou pinzetu se světýlkem nebo kladívko 6 v 1 nebo posuvnou podložku pod kolena s nosností 110 kilogramů, která unese i mocnější mistry, což je univerzální nářadí, které se hodí vždy a všude.

3) Čokoládový box s nářadím pro mlsného kutila

Čokoládový box s nářadím pro mlsného kutila – sladký dárek pro kutila mlsouna

Chocolissimo.cz

I když říkají, že ne, stejně ji mají rádi. Čokoláda a muži, to je velké téma. Jeden tvrdí, že čokoládu nejí, ale kdykoliv si nějakou rozděláte, nenápadně a postupně vám mizí. Druhý se svojí sladkou vášní netají a kdykoliv dostanete čokoládu nebo bonboniéru, hned se na ni vrhne… Už jste viděli čokoládové nářadí? Ano, jedná se o sadu čokolád, které nemají tvar pralinek, ale opravdového nářadí. To by mohl být vtipný dárek pro kutila mlsala, co říkáte?

Je libo zakousnout se do šroubováku, kladívka či hasáku? Klidně. Všechny nástroje jsou vyrobeny z velmi kvalitní mléčné čokolády s doplňky z čokolády bílé a hořké. Celkem v sadě naleznete opravdu reálně vypadající pilku, kladivo, švédský klíč, šroubovák a kombinačky. Vše je zabaleno v hezkém kartonovém boxu na nářadí. Další variantou může být přesně tato sada nářadí doplněná o čokoládovou pivní lahev. Jen popřemýšlejte o tom, abyste tímto dárkem kutila nenaštvali. Jestli by si raději nedal klasické pivo.

4) Pracovní oblečení – praktický dárek pro kutila, který se vždy hodí

Pracovní oblečení – praktický dárek pro kutila, který se vždy hodí

Alza.cz

O špinavém oblečení jsem se tady už zmínila. V nejlepším případě ho kutilové vysvlečou na zemi v předsíni, v tom nejhorším jej hodí na postel. Radím vám dobře, doplňujte mu pravidelně jeho pracovní šatník – jednak nebude až tak moc špinavý, jednak vám nebude dělat ostudu před sousedy. Nebojte se nákupu oblečení pro kutila přes internet. Pokud to jeho stávající dobře změříte, věřím, že se do velikosti jednoduše trefíte.

Základem jsou určitě montérky s laclem, ty jsou vůbec nejlepší – neleze jim z nich ani břicho, ani pozadí. Hodně mě zaujala čepice s LED světlem, která se nabíjí přes USB kabel. Je to super kombinace čepice a čelovky. Super pomocníkem nejen třeba pro dědu kutila mohou být chrániče kolen. A co si budeme povídat, pracovní rukavice jsou vždy nedostatkové „zboží“. Také se vám už několikrát stalo, že jste si chtěla půjčit rukavice toho vašeho kutila, ale zjistila jste, že jsou tak děravé, že je jedno, jestli je máte, či nikoliv? Pořiďte mu hned několik párů, protože v dílně i na zahradě se hodí vždy.

5) Aku rádio pro lepší náladu v dílně ?

Aku rádio pro lepší náladu v dílně – praktický dárek pro kutily

Svářečky-obchod.cz

Kutilové si při práci velmi rádi zpívají, pobrukují, pískají. Jestli jeho, nebo i vás rozčiluje, jak to staré rádio neustále chrčí, mrkněte na nové aku rádio. Je skvělým společníkem v dílně, garáži, na zahradě či na stavbě. Aku rádia, stejně jako veškeré aku nářadí, jsou skvělá v tom, že k nim nepotřebujete elektriku. Zásuvka tak zůstane volná pro jiné nástroje či nářadí.

Vybrat si můžete buď klasické rádio, nebo pouze reproduktor. Ten přenáší zvuk díky bluetooth technologii z mobilního telefonu, tabletu nebo počítače. Z rádií se mi líbí například vzhledově klasické rádio Ryobi R18RH-0 aku 18 V s možností předvolby až 10 stanic a s dalšími zajímavými funkcemi, také tento menší a levnější kousek R18R-0 – aku rádio s bluetooth ONE+ by mohla být správná trefa do dárku pro kutila. Z reproduktorů mě na první pohled zaujal tento robot Reproduktor/rádio vibrační “R360” HiFi, opravdu „nadupaně“ vypadá Milwaukee Aku bluetooth reproduktor M12-18 JSSP-0. S vybavením od Milwaukee chybu rozhodně neuděláte, protože se jedná o předního výrobce Heavy-Duty přenosného elektrického nářadí a příslušenství, který je právem známý po celém světě.

6) Kurz výroby nábytku z palet pro šikovné ručičky

Kurz výroby nábytku z palet pro šikovné ručičky – dárky pro kutily

Adrop.cz

Dárek pro kutila a zároveň dárek pro vás? Co třeba kurz výroby nábytku z palet? Na kurzu se kutil zabaví a naučí se něco nového, vám potom na terase, balkoně či zahradě vyrobí originální a trendy posezení. To zní jako dobrý plán, nemyslíte? Kurz je ideálním dárkem pro ty kutily, kteří milují práci se dřevem, ale i pro ty, kteří si naopak stěžují, že se dřevem zatím moc neumí a rádi by to změnili.

Dřevo není to pravé? A co třeba stát se bagristou.

Kurz probíhá v Liberci, a to celý víkend, respektive celkem 15 hodin během dvou víkendových dní. Na kurzu se naučí, jak vyrobit originální nábytek na terasu nebo klidně i zajímavé poličky do ložnice. Všichni víme, že paletový nábytek je čím dál tím oblíbenější, navíc mnohdy nestojí téměř nic. Paleta zbude čas od času každému kutilovi. Výroba není fyzicky náročná, takže víkend zvládne jakoby nic. Po celou dobu kurzu mu samozřejmě bude k ruce zkušený instruktor. Můžete vybrat dárek pouze pro vašeho kutila, popř. zvolit variantu pro dvě osoby a poslat s ním do Liberce tátu, bráchu nebo kámoše. Sále váháte? Připravili jsme další skvělé tipy na zážitkové dárky.

7) Magnetický náramek – aby šla práce rychleji od ruky

Magnetický náramek – aby šla práce rychleji od ruky

Balabim.cz

Pokud už nechcete být tím, kdo mu neustále podává hřebíčky a šroubky, doporučuji tento velmi praktický dárek pro kutila – magnetický náramek. Sám kutil si na něj dopředu bezpečně a hlavně přehledně uchytí všechny potřebné věci a může jít v klidu pracovat. Už žádné zbytečné vstávání a hledání, žádné otravování okolí. Vše důležité bude mít stále po ruce.

Náramek je vyrobený z polyesteru a magnetu, na zápěstí se zapíná na suchý zip. To, že se na něm šroubky a spol. udrží, zaručuje rovnou 15 silných magnetů. Najdete na něm i 2 malé kapsy. Je ideální pro uchycení menších kovových předmětů, jako jsou hřebíky, šrouby, matky, špendlíky… Šroubovák na něm asi držet nebude, ale to můžete vyřešit jinak – co třeba k magnetickému dárku darovat kutilovi navíc i multifunkční nářadí 8 v 1 Stormtrooper. Obsahuje 3 x plochý šroubovák, 3 x křížový šroubovák, 1 x šroubovák na brýle a 1 x LED světlo. S těmito dvěma dárky bude mít kutil to nejdůležitější pro svoji práci vždy u sebe.

8) Sada nářadí aneb na velikosti záleží

Sada nářadí aneb na velikosti záleží – dárek pro kutila do dílny

4home.cz

Jasně, že už má doma spoustu nářadí, a naopak byste byla ráda, kdyby se něčeho zbavil. Ale taková pořádná sada nářadí vonící novotou… Víte, jak by takový dárek kutila potěšil? A potom mu můžete nenápadně zabavovat to jeho staré omlácené nářadí. A tady konkrétně si myslím, že na velikosti určitě záleží. Existují malé sady, ale… Ta velká se stovkami příslušenství podle mě bude přesně to pravé.

Takže jakou sadu nářadí pro vašeho kutila zvolit? Tahle je možná ta největší COMPASS 09461 Home Sada nářadí – rovnou 550 ks klíčů, šroubků, nůžek, kleští, vrtáků apod. je krásně urovnáno v praktickém kufříku. O něco menší je potom téměř třístovková sada Sixtol Sada nářadí Home, 299 ks, kterou najdete v kvalitním hliníkovém kufru. A pokud je váš kutil spíše začátečník a myslíte si, že mu bude stačit jen základní sada, mrkněte na tuhle Fieldman FDG 5005-85R s 85 ks příslušenství.

Tip: Co mě tady opravdu zaujalo, to jsou vyloženě dárky pro kutilky, např. růžový Aku šroubovák nebo Sada nářadí Home Pink. Už jste někdy v ruce drželi růžový šroubovák? Může se hodit jak pro ty ženy, jejichž muži kutilství zrovna neholdují, tak i pro ty, které rádi kutí se svými partnery. Věřím, že i kutilské páry existují.

9) Nástěnka pro kutila do dílny

Nástěnka pro kutila do dílny – originální dárek pro kutila

Alza.cz

Říkáte si, jestli jsem se nezbláznila? Nástěnka jako dárek pro kutila? Myslím, že nezbláznila, opravdu mi to přijde praktické. Jen se běžte podívat do jeho pracovny, garáže, dílny. Určitě tam má nějaká stolek, poličku nebo skříňku, kde se válí spousta papírků s poznámkami a také účtenek. Nebylo by tak praktičtější, kdyby si na zeď přidělal nástěnku a měl všechny papíry na ní? Za mě rozhodně. K tomu si tam může připíchnout rodinnou fotku, obrázek od vnoučete, fotky svých kutilských úspěchů… Prostě nástěnka je praktický dárek pro kutila do dílny.

Co se týče výběru nástěnky, tady není moc co řešit. Jediný rozdíl je ve velikostech a také v materiálu. Většinou narazíte na korkovou nástěnku s dřevěným rámem, ale ani korková s hliníkovým rámem není výjimkou. Pár z nich má místo korkového povrchu textilní, k tomu také hliníkový rám. A velikosti? Největší nástěnka měří 90 x 150 cm, nejmenší 40 x 60 cm. Už víte, která by se hodila právě tomu vašemu kutilovi? A už víte, co mu na nástěnku jako první připevníte?

10) Pás na nářadí pro sexy kutily

Pás na nářadí pro sexy kutily – dárek pro kutily

4home.cz

Také vám přijde sexy, když má chlap kolem pasu arzenál nářadí? Jestli ano, potom mám radost, že jsem se trefila. Jestli ne, tak se omlouvám. Každopádně ať tak, nebo tak, myslím si, že pás na nářadí je další z velmi praktických dárků pro kutila. Už jsme tu měli multitooly i magnetický náramek pro drobné kovové pomocníky, pás je plnohodnotným pomocníkem a držákem i velkých nástrojů.

Jedná se dokonce o kvalitní kožený pás, který má na sobě rovnou 9 kapes – 2 velké, 3 střední a 4 malé. To ale není všechno. K tomu je na něm navíc i držák na kladivo, poutko na klíče a kapsa na svinovací metr. Slušné, co říkáte? Délka pásku je od 106 do 130 cm, velikost se dá jednoduše nastavovat. Pás na nářadí můžete předat jen tak, nebo ho naplnit novými kousky nářadí. To už by byl opravdu kompletní dárek pro kutila.

11) Keramické topidlo pro kutily do dílny i na zahradu

Přenosné keramické topidlo do dílny i na stavbu – dárek pro kutila

 

Svářečky-obchod.cz

Studená ráda, studené večery, brzy i studené dny. A i když si ten váš kutil neustále stěžuje, že je mu v při práci zima, tráví ve své dílně pořád spoustu času. Co kdybyste ně něho byli hodní a pořídili mu nějakého topidlo? Nejedná se o úplně levnou záležitost, také je potřeba vybrat ten správný typ. Ale když se na něj složíte a necháte si poradit od blízkých nebo přímo ve specializovaném e-shopu, máte skvělý dárek pro kutila do garáže nebo dílny.

Základní rozdělení topidel je na elektrická, infračervená, plynová, naftová a teplovzdušná kamna. Opravdu se nebojte zavolat odborníkům do specializovaného e-shopu, určitě vám rádi a dobře poradí. Do menších dílen se hodí tzv. infračervená topidla, která zbytečně neohřívají vzduch ale rovnou předměty a osoby v jejich dosahu. Tím jsou velmi efektivní. Největší klasikou jsou asi elektrická infračervená topidla, která jsou vhodná jak do menších dílen, tak i do obytných prostorů. Jsou tichá a osvědčená.

12) Kniha pro kutila, třeba pro inspiraci

Kniha pro kutila, třeba pro inspiraci: Kutilem doma i na zahradě Pavel Zeman

Knihy Dobrovský.cz

Jak už jsem psala v samotném úvodu, Češi jsou národem kutilů (a také pivařů, ale o tom pojednává jiný článek – 15 tipů na nejlepší dárky pro pivaře). Také proto najdete v knihkupectvích a na e-shopech s knihami velké množství „kutilské literatury“. Některé vychází ze známých TV pořadů, některé jsou obecné, některé jsou konkrétně zaměřené.

Je jen na vás, respektive na vašem kutilovi, jaký typ knihy zvolíte. Pokud máte doma kutila začátečníka, zvolte nějakou obecnou literaturu, kde se dozví základy všeho možného. Pro kutily odborníky zvolte tematickou knihu. Například zajímavým dárkem pro dědečka kutila by mohla být knih „Kutilem doma i na zahradě s Receptářem Prima nápadů“. „Velká kniha o dřevě“ je zase pro ty, kteří jsou fascinováni tímto přírodním materiálem a zajímají se o všechno kolem něj. Pro tatínka kutila by mohla být kniha Stavíme domečky pro zvířátka, díky níž postaví se svým dítětem něco užitečného na zahradu. Pro malé kutily zkuste knihu „Pohádkové nápady pro malé kutily a kuchtíky“.

13) Dřevěná bedna plná jedlých a pitelných pokladů

Dřevěná bedna plná jedlých a pitelných pokladů – dárek pro kutila

Sablio.cz

V žádném článku s tipy na dárky pro muže nesmí chybět jídlo a pití. To je prostě základ. Ať už se jedná o motorkáře, kolegu, partnera či kutila. Jenže dát kutilovi jen tak lahev, to by nebyla žádná sranda. Proto mě ihned napadla bedna. Bedna, do které se oslavenec nejdřív musí dostat, aby zjistil, jaké poklady se v ní ukrývají. Ke každé bedně se dodává i páčidlo, ale třeba si kutil poradí po svém.

Beden je celá řada, já jsem na začátek vybrala českou klasiku s 5 typy českých piv. Kromě nich se v bedně nachází také sušené maso, tyčinky, preclíky a otvírák na lahve. Podobná je i tato bedna, která ale obsahuje piva ze zahraničí (Coronu, Desperados, Heinekena, Stellu Artois a Hoegaardena). Další bedny stojí na velké lahvi tvrdého alkoholu, tady vybírejte podle toho, co váš kutil pije nejraději. Pokud vás alkohol nezajímá, mrkněte na ryze jídelní bedny – ty obsahují čokolády, paštiky, sušená masa, ořechy, zdravé potraviny, chilli produkty,… Výběr je opravdu široký. Zajímavým dárkem pro kutila může být i bar v podobě kanystru s LED osvětlením.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 5.0 (2 hlasy)

Autor článku

Vendula
Vendula

Ahoj, jsem Vendula a jsem závislá… na dárcích. Všude kolem sebe vidím, co by se komu mohlo hodit, a podle toho také vypadá můj účet. Ale dárků nikdy nelituji – podle mě jimi dává člověk najevo, že druhého dobře zná, poslouchá ho a že mu na něm záleží. A co mé další závislosti? Rodina v čele s mým dvouletým chlapečkem, cestování, jídlo a pití, kamarádi a volejbal.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář