Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Dárky pro pivaře – 17 tipů na pivní dárky pro milovníky piva

26. 10. 2023 aktualizováno

Také v minulém roce patřili Češi mezi rekordmany v pití piva. Každý Čech podle Českého statistického úřadu vypije za rok průměrně 284 půllitrů, což vychází na pět velkých a jedno malé pivo týdně. Také pije někdo za vás? Pokud o někom, kdo se piva nebojí a hrdě zvyšuje národní pivní statistiky, víte, myslete na jeho zálibu i při výběru dárků. Možná byste se divili, kolik zajímavých pivních dárků nebo dárků pro milovníky piva existuje. Sepsala jsem pro vás 17 nejzajímavějších tipů na dárek pro pivaře.

Chcete více inspirace? Prohlédněte si další naše tipy na dárky pro muže.

1. Sada 20 speciálních piv

Sada 20 speciálních piv - dárek pro pivaře

Domácí-pivotéka.cz

Pivo, pivo a zase další pivo. Nic jiného v téhle sadě nenajdete. Ale to je dobře! Pivař se na vás určitě zlobit nebude. Tuto bednu plnou piv mu můžete darovat v případě nějakého speciálního výročí. Inu, jsou to přece pivní speciály.

V sadě je zastoupeno 20 piv z méně známých českých pivovarů. Za všechny lze vyjmenovat například tato piva – Bakalář medový speciál, Ferdinand silné světlé pivo d’Este, Herold pšeničný nefiltrovaný ležák, Pardubický Porter a další. Mnohé z nich svou silou překvapí.

2. Pivní zážitek pro pivaře – vaření piva

Pivní zážitek – vaření piva

Zážitky.cz

Začneme rovnou zostra. Co kdyby si ten váš pivař zkusil uvařit své vlastní pivo? To by se mu mohlo líbit, co myslíte? Zahrát si na sládka a přinést si domů vlastnoručně vyrobené pivo. Věřím, že toto je jeden ze zážitků, které si člověk bude pamatovat do konce života. I když může být obdarovaný stydlín, dokážu si představit, že tohle si opravdu užije.

Pivní zážitek probíhá v litoměřickém pivovárku Koliba v maximálním počtu 4 účastníků. Nejprve si po dohodě s dalšími účastníky a sládkem vyberete druh piva, který budete vařit, potom se zapojíte do všech fází výroby piva – šrotování, rmutování, scezování, chmelovar, spilkování… Během kurzu pivař samozřejmě dostane bohaté občerstvení a ochutná místní piva. V ceně kurzu je odběr 50 piv – uvařené pivo zraje 7 týdnů, poté si ho můžete odvézt v sudu, nebo v litrových pet lahvích. Pivař se může domluvit i na vlastní etiketě a názvu piva.

3. Originální sklenice na pivo

Originální sklenice na pivo - dárek pro pivaře

Balabim.cz

Tento pivní dárek je spíš pro zasmání, ale třeba nás pan pivař překvapí. Každý má své oblíbené pivní sklo, o tom vůbec nepochybuji. Ale třeba by se hezká rezervní sklenice na pivo mohla taky hodit. Na zahrádku, chatu, do dílny… Tento tip na dárek pro pivaře je určený především kamarádům, možná sourozencům, ale klidně i vtipným partnerkám.

Jedná se o půllitr a je samozřejmě skleněný – obdarovanému dejte raději tip, že jej nesmí svírat až moc pevně, protože právě to ho možná bude hodně lákat. Sklenice je totiž ve tvaru dámského těla. Pořádného českého – široké boky, úzký pas a krásná prsa, kterých se bude pivař dotýkat rty při každém loku. Co myslíte, ocenil by oslavenec k dobrému pivu i sexy půllitr?

4. Příručka pro domácí výrobu piva

Příručka pro domácí výrobu piva

Knihy Dobrovský.cz

Pokud vám předchozí tip na dárek pro pivaře přijde už moc, nabízím domácí variantu – knihu „Děláme si sami – pivo“, tedy příručku pro domácí výrobu piva. Nemusíte se bát, k samotné výrobě třeba ani nedojde. Myslím, že takové to teoretické snění a zapálené vyprávění „co by, kdyby“ by vašemu pivaři mohlo stačit. Alespoň na nějakou dobu. Poté mu můžete darovat výše zmíněný pivní zážitek – asi lepší, než kdyby se vaše kuchyně (a vlastně i celý byt) proměnila v pivovar, co myslíte?

Kniha má 164 stran, na kterých váš sládek teoretik najde všechno, co potřebuje vědět o domácí výrobě piva: od různých druhů sladu a chmelu, kvasnic a kvalitní vody přes náčiní, výrobu jednoduchých pomůcek až po hlavní náležitosti. Autor je zkušeným domácím výrobcem piva a své poznatky rád předává dál. Opravdu by mě zajímalo, kolik pivařů si po přečtení příručky troufne na domácí výrobu piva.

5. Pivní hotel s pivními lázněmi

Pivní hotel s pivními lázněmi

Zážitky.cz

Řekněme si to narovinu. Pivní lázně nejsou jen pro pivaře, ale i pro jeho druhou drahou polovičku. Podle mě se jedná o jeden z mála wellnessů, kam s ní drsný milovník piva dobrovolně a rád pojede. Nejedná se totiž o obyčejný wellness pobyt, tento je s nádechem piva. Za mě super kompromis pro unavenou partnerku a zarytého pivaře.

Unikátní Pivní hotel Zlatá kráva leží v městečku Nepomuk, kousek od Plzně. V rámci pobytu máte k dispozici vybraný typ ubytování, snídani a teď pozor – vlastní výčep na pokoji s 5l soudkem místního dvanáctistupňového Ležáku. K tomu 2 × volný vstup na 1 hodinu do wellnessu a hodinu společné pivní koupele. Jak jsem psala, tento dárek pro pivaře v sobě ukrývá pro každého něco.

6. Speciální dárek pro pivaře – pivní speciály

dárek pro pivaře – pivní speciály

Alkohol.cz

Spousta pivařů si jede zarytě to svoje a nemá moc ráda změny. Je to tak i u vás, nebo váš milovník piva rád zkouší i nové pivovary a různé pivní speciality? Ať tak, či tak, pro každého se dá vymyslet a poskládat zajímavý pivní balíček. Tentokrát nezůstaňte jen u jedné značky a klasického lahváče.

Na výběr máte desítky možností. Pro ty konzervativnější bych zvolila nějakou klasiku, například soudek Bernarda nebo balíček všech možných známých českých značek – od Plzničky přes Budvar až po Krušovice. Pro ty odvážnější jsou tu opravdu zajímavé kousky, jednak z malých českých pivovarů jako Zichovec, Muflon, Zlatá kráva, Kocour, Matuška a spol., jednak ze zahraničí – známý irský Guiness, mexická Corona, německý Paulaner nebo AC/DC soudek, nizozemský Desperados, nebo britský Robinsons.

7. Domácí degustace piva

Domácí degustace piva

Adrop.cz

Rádi byste darovali pivní zážitek, ale máte obavy z toho, kdy se bude moct vyrazit bez omezení do ulic, restaurací a pivovarů? Tento tip je domácí a přitom zážitkový. Je tedy ideální jak do aktuální doby, tak třeba i pro pivaře introverty, pro které je nějaký společenský zážitek spíše noční můrou. Degustace piva, na gauči, před počítačem nebo telkou.

Všechna piva obdarovanému dorazí až domů, aby opravdu nikam nemusel. K degustaci si potom pustí předtočené video s komentářem zkušeného instruktora a ochutnává. V rámci degustace je připravených celkem 6 různých „Mufloních“ ležáků a alů z řemeslného pivovaru Kunratice (o objemu 0, 3 l). Kromě informací o konkrétních pivech se dozví zajímavosti o vaření piva, jak by se pivo mělo správně degustovat, jaká jsou specifika jednotlivých druhů piv, v čem je unikátní české pivo, kolik u nás máme minipivovarů, proč všichni vaří pivo IPA a tak dále a tak dále.

8. Pivní ponožky, základ šatníku každého pivaře

Dárek pro pivaře - Pivní ponožky

Balabim.cz

Ponožky se hodí vždycky, tipy na ponožkové dárky tak najdete v mnoha našich článcích. Ne jinak tomu bude i u pivařů. Věděli jste, že existují ponožky s pivním motivem? Co mu tentokrát pořídit zajímavější a stylovější fusky než jen šedé nebo bílé? Barevné ponožky jsou velmi trendy.

Tento pivní dárek je velmi vtipně vyladěný. Pivní ponožky jsou jednak zabalené v 500ml cínové plechovce připomínající plechovku piva, jednak mezi ponožkami najdete hned 3 příchutě: světlé pivo (oranžové ponožky), ležák (žluté) a tmavé pivo (černé). Velikost odpovídá 41-45, takže většině pivařů by ponožky měly sedět. Mají vyšší střih, pohodlnost tedy zaručena. Co se týče materiálu, z 80 % se jedná o bavlnu. Co kdybyste tentokrát místo lahváčů vytvořili oslavenci balíček z pivních plechovek a přidali mezi ně i tuto originální ponožkovou plechovku?

9. Dárky z piva – sada pivní kosmetiky

Dárky z piva

Alza.cz

Pivo se nemusí užívat pouze vnitřně. Pár kosmetických společností napadlo, že by lásku Čechů ke chmelovému moku mohly využít právě i v oblasti tělové kosmetiky. Můžete sehnat jak jednotlivé sprchové gely, šampony i koupele, tak i efektní sady s mixem tělové kosmetiky – a to nejen pro muže, ale i pro ženy.

Mě nejvíc zaujala pánská Pivrncova sada se sprchovým gelem, tuhým mýdlem ve tvaru sklenice, šamponem na vlasy a plackou s nápisem „I ♥ pivo“. Kosmetika obsahuje výtažky z pivních kvasnic a chmele, které mají pozitivní (hojivé a hydratační) účinky na pokožku a vlasy, jsou vhodné i pro problematickou pleť. Etikety zdobí kresby známého kreslíře vtipů Petra Urbana. Velmi hezká je také sada sprcháče a šamponu zabalená do originální knihy, vtipná je potom sada s názvem Vyprošťovák, která obsahuje relaxační olejovou lázeň a Pivrncův multifunkční ručník.

10. Otvírák, tácek i tričko s pivním potiskem

dárky pro milovníky piva - podtácek

Belabel.cz

Dárky s vlastním potiskem jsou stále velmi oblíbené – a to jak u kupujících, tak u obdarovaných. Základem jsou samozřejmě trička, polštářky nebo foto obrazy, ale najdou se i speciální produkty a vychytávky – pár jsem jich našla také pro naše milé pivaře.

Vlastní tácek pod půllitr by měl být snad samozřejmostí. Pokud jej váš pivař ještě nemá, nechejte mu vyrobit korkový tácek přímo na míru. Můžete na něj nechat natisknout fotku, nějaký univerzální obrázek, přezdívku, citát… K tomu bych rozhodně přidala originální otvírák na pivo, na který se hodí nějaký vzkaz, jméno, název oblíbené hospody, značky piva či týmu. No a na závěr bych klidně přidala i tričko – tady se můžete nechat inspirovat předpřipravenými pivními motivy.

11. Chladicí pivní výčep

Chladicí pivní výčep

Balabim.cz

Pivařův skvělý kamarád na akce, oslavy i obyčejné žíznivé dny? Chladicí pivní výčep. Je skladný, lehce přenosný a není k němu potřeba žádný kabel = ideální parťák domů i na zahradu. A když k němu rovnou pořídíte i nějaký ten chmelový obsah, dokonalý dárek pro pivaře je na světě.

Chladicí pivní výčep má hezký a zajímavý design, díky svým rozměrům 24 × 41 ×24 cm se vejde na každý stůl (klidně i na zídku se sousedem). Ale nemusíte se bát, objem je dostačující = 3,5 l, dokáže tak vychladit až 7 piv najednou. A až pivař nebude doma, může si ho půjčit i manželka s kamarádkami na nějaký chlazený míchaný drink. Výčep nepotřebuje žádné elektrické napájení ani baterky – obsahuje vyjímatelnou nádobu na led, který váš nápoj dokonale vychladí. Už se taky těšíte na teplo, „opékačky“, grilovačky a popíječky?

12. Pivní kuchařka

Pivní kuchařka – dárek pro pivaře

Knihy Dobrovský.cz

Ač se to může některým ženám zdát nemožné, je spousta mužů, kteří jsou v kuchyni každý den a jsou v ní opravdovými mistry. Potom jsou takoví, kteří se do ní podívají sice jen občas, ale snaží se a rádi zkouší speciální recepty. No a taky existují muži, kteří ani netuší, kde v kuchyni najdou hrnec a vařečku. Pokud takového máte doma, tento tip na pivní dárek pro pivaře můžete přeskočit. Anebo ne, a pivní kuchařku si pořiďte pro sebe.

Kniha má měkkou vazbu a najdete v ní 111 pivních receptů na jednoduchá a chutná jídla, která jsou inspirována českou kuchyní a jejichž základní ingrediencí je pivo. Pivní kuchařka samozřejmě obsahuje kompletní pivní menu pro každého správného gurmána. To máte předkrmy, polévky, maso a zvěřina, zeleninová a bezmasá jídla, moučníky… Mňam, to bude dobrota.

13. Pivní povlečení pro pivní milovníky

Pivní povlečení pro pivní milovníky – praktický dárek pro pivaře

4home.cz

Co si budeme povídat, do společné postele se takové pivní povlečení zřejmě úplně nehodí. Jedině, že by partnerka byla také pivařka. To by ode mě měla palec nahoru a chtěla bych vidět fotku celé povlečené postele. Pro pivaře samotáře je ovšem tento tip na dárek také absolutně dokonalý. Co myslíte?

Překvapivě jsem našla ještě jedno povlečení s pivním motivem, takže máte na výběr. To se bude spinkat.

14. Vychytaný pivní dárkový box

pivní dárkový box – dárek pro pivaře

Babičkářství.cz

Balík piv i balíček pivní kosmetiky už v předchozích tipech na dárky pro pivaře najdete. Ale pozor. Tento tip spojuje jak pivo, tak pivní kosmetiku a má i něco navíc. Za mě dokonalý předpřipravený dárkový box. Objednáte, předáte a nemusíte nic vytvářet. Můžete se na něj složit klidně i s dalšími členy rodiny. Uvidíte, že všichni budou pro.

A co všechno tedy v uzavíratelném dřevěném dárkovém boxu najdete, resp. pivař najde? Tři pivní specialitky (španělské pivo San Miguel 0,33 l, irský Ale Kilkenny 0,33 l a irské tmavé pivo Guinness Extra Stout 0,33 l), balíček pivní kosmetiky (sprchový gel 200 ml, šampon 200 ml a dvousložková koupelová pěna 200 ml s extrakty z pivních kvasnic a chmele), tričko s vysoce reflexním nápisem „Pozor, jdu z hospody!“, dva kameninové podtácky pod půllitry, dřevěný otvírák s nápisem „Gentleman“ a koření Texas BBQ na pořádný flák masa. To koukáte, že už dárkový balíček někdo sestavil za vás, co?

15. Zvoneček „Ring For Beer“

Zvoneček „Ring For Beer“ dárek pro pivaře

Balabim.cz

A na závěr si dáme malý vtípek. Většina dárků by samozřejmě měla být praktických, vymyšlených tak, aby se obdarovanému skutečně hodily a neskončily někde na spodu skříně, nebo dokonce v koši. Občas je ale potřeba i nějaká ta srandička. Jako doplněk k jinému dárku pro pivaře, nebo pro někoho, s kým si velké dárky prostě nedáváte.

Zaujal mě totiž černý zvoneček s nápisem „Ring For Beer“. Úplně vidím, jak jej pivař z gauče nepustí z ruky. A taky vidím, že až jej pustí z ruky, tak poletí do již zmíněného koše. Ovšem nehodí ho tam obdarovaný, ale jeho manželka. Poprvé se tomu určitě zasměje a pivo po zazvonění manželovi skutečně donese. Po druhé už to zřejmě neklapne. 😊

16. Sada 20 ležáků

Sada 20 ležáků - dárek pro pivaře

Domácí-pivotéka.cz

Piva by v našich tipech mělo být dost, a proto přidáváme další týkající se dárkové sady. Tentokrát se jedná o poctivé ležáky pocházející opět z naší krajiny. K sadě navíc dostanete jako pozornost pivní tácky, které můžete k dárku zabalit.

A co sada obsahuje? Jedná se o 20 ležáků, přičemž nejčastěji jsou zastoupena piva 11° či 12°. Nechybí Čurdovo pivo, tmavý Ferdinand, Huhňák, Kácov Hubertus Premium, Postřižinská jedenáctka, Primátor a další.

17. Dárkové balení piv s etiketami od Karla Gotta

Pivní dárek - Dárkové balení piv s etiketami od Karla Gotta

Alkohol.cz

Kdo by ho nemiloval. Božský Kája byl a bude jen jeden. Kromě toho, že dokonale zpíval, uměl také krásně malovat. To není žádným tajemstvím. Vlastnoručně malované obrazy od něj ke speciálním výročím dostala spousta významných osobností. Jednou z těch osobností nyní může být i váš oslavenec. Obraz to nebude, ale pivní etiketa je opravdu originální dárek pro pivaře.

Dárkové balení je opravdu krásné. Jedná se o dřevěný box s nápisem „Na život“ a se čtyřmi okýnky, kdy v každém z nich vykukuje jedna lahev svrchně kvašeného piva Bernard. Pivo je v „sektových“ lahvích (0, 75 l), obsahuje 8,2 % alkoholu a má svěží ovocnou vůni, čistou sladovou chuť se špetkou koriandru a jemnou hřejivost v doznívání. Každá lahev má jinou etiketu – Karel Gott nakreslil jednu etiketu ročně, čtyři roky za sebou. Speciálně právě pro pivovar Bernard a jeho limitovanou edici Bernard Bohemian Ale.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.9 (11 hlasů)

Autor článku

Vendula
Vendula

Ahoj, jsem Vendula a jsem závislá… na dárcích. Všude kolem sebe vidím, co by se komu mohlo hodit, a podle toho také vypadá můj účet. Ale dárků nikdy nelituji – podle mě jimi dává člověk najevo, že druhého dobře zná, poslouchá ho a že mu na něm záleží. A co mé další závislosti? Rodina v čele s mým dvouletým chlapečkem, cestování, jídlo a pití, kamarádi a volejbal.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář