DobráVíla.cz - vaše průvodkyně světem dárků DobráVíla.cz - vaše průvodkyně světem dárků
Menu

21 tipů na dárek k 70. narozeninám pro dědu i babičku

Datum 19.9.2022 Dobrá Víla Dobrá Víla

Babičko, dědečku, všechno nejlepší. Od určitého věku je velmi těžké vymýšlet dárky. Každý se snaží najít originální a luxusní dárek ke kulatinám, přitom těm našim babičkám a dědečkům stačí maličkosti. Pro potěšení, pohodlí i pro domácnost.

Našla jsem nejlepší dárky k 70. narozeninám, rozdělila jsem je na dárek pro ženu k 70. narozeninám a dárek pro muže k 70. narozeninám. K tomuto krásnému životnímu jubileu opravdu nemusíte vymýšlet nějaké mega dary – vaši prarodiče budou šťastní, když si na ně vzpomenete, zavoláte jim, sejdete se u rodinné oslavy… A dárek? Upřímně, ten je pro ně v tuto chvíli asi nejméně důležitý.

Dárek k 70. narozeninám pro ženy

1) Trekingové hole pro bezpečnější procházky

Trekingové hole

Cena od 346 Kč na 4camping.cz

Chodí vaše babička ráda na procházky? Občas si ale postěžuje, že se jí zatočila hlava, nebo že musí po cestě víc odpočívat? Pořiďte jí trekingové hole, které jí s chůzí alespoň trošku pomůžou.

Určitě vybírejte podle váhy, aby byly co nejlehčí. Babičce by se mohly hodit skládací hole, které jednoduše složí do nákupního vozíku a nebudou jí při nakupování zavazet. Trekingové hole do lehkého terénu (pokud vaše babička nelozí po horách, tak jí budou určitě stačit) jsou cenově velmi dostupné, pořídíte je v rámci stovek korun.

2) Akupresurní podložka

Měkká akupresurní podložka

Cena od 529 Kč na Suprovedarky.cz

I když si možná vyloženě nestěžuje, nebo možná právě proto, že si pořád stěžuje, pořídit vaší sedmdesátileté babičce jednoduchou masážní podložku je rozhodně dobrý nápad. Bude jí příjemným společníkem nejen při ležení.

Tato akupresurní podložka je vhodná pro všechny části těla, od krku přes záda až po nohy. Je měkká, takže se přizpůsobí jak tělu, tak křeslu či posteli. To znamená, že během jejího používání může babička klidně sledovat televizi nebo luštit křížovky. Kromě úlevy od bolesti podložka pomáhá také s lymfatickým systémem, oslavenkyni by se mohly zmírnit například otoky nohou. To zní dobře, co myslíte?

3) Barevný šátek

Barevný šátek

Cena od 149 Kč na Vivantis.cz

Věřím, že spousta dnešních sedmdesátnic se stále ráda parádí, resp. že při návštěvě kamarádky nebo doktora vytáhne ze skříně tu nejlepší halenku. Ta mě jako dárek k 70. narozeninám pro ženu taky napadla, ale nakonec jsem raději sáhla po hezkém barevném šátku.

Šátek je totiž univerzálnější – vaše babička si jej může vzít hned k několika halenkám či svetrům. A nakonec jej klidně může nosit i doma – když ji bude trápit ztuhlý krk, nebo jen tak pro radost, aby vás měla na blízku. Mě moc zaujaly tyto kousky:

4) Reflexní masáž nohou – zážitek k narozeninám

Reflexní masáž nohou

Cena od 899 Kč na Zazitky.cz

Nohy trápí starší lidi možná nejvíce z celého těla. Pokud vaše maminka či babička nemá žádné zdravotní problémy, kupte jí voucher na pořádnou masáž nohou. Možná se jí do toho nebude chtít jít, přece jen pedikúra je něco trošku jiného. Věřím ale, že po masáži bude nadšená.

Reflexní masáž nohou začíná u konečků prstů, ale rozhodně u nich nekončí. Díky energetickým drahám, které propojují prsty u nohou s ostatními částmi těla, uleví masáž všem namáhaným partiím. Kromě toho taková masáž skvěle působí i na psychiku a životní energii.

Tip: Možná by babička ocenila, kdybyste ji na masáž doprovodili. A tím nemyslím jen to, že ji zavezete před salon, ale že s ní tu půl hodinku/hodinku v salonu strávíte. Mohlo by se tím babičce ulevit – nebude sama v cizím prostředí a s cizími masérkami, kterým třeba nebude 100% rozumět.

5) Mobil pro seniory – skvělý dárek k sedmdesátinám

Mobil pro seniory

Cena od 590 Kč na Alza.cz

Nehodil by se mamce či babičce nový telefon? Možná už na ten svůj špatně vidí, nebo jej musí mít pořád na nabíječce… Mobilní telefony pro seniory mě velmi překvapily svojí cenou, která se pohybuje od stovek korun.

Všechny tyto telefony jsou tlačítkové, velikost tlačítek je různá – asi bych zvolila ta největší, protože tento mobil babičce vydrží klidně až do sta let. Mobily pro seniory existují v různých barvách. Pořídíte babičce klasický černý, nebo půjdete do žluté či červené? Věřím, že s ním bude babička spokojená. Především proto, že si spolu budete moct častěji volat.

6) Pohodlné spodní prádlo

Pohodlné spodní prádlo

Cena od 139 Kč na Astratex.cz

Není to žádný extra dárek ke kulatým narozeninám, ale je praktický a hodí se vždycky. Kdy naposledy jste babičce koupili nějaké pořádné spodní prádlo? A kdy myslíte, že si nové kousky koupila ona sama? Jestli je vaše babička jako moje babička, tak si vystačí se zašitými a sepranými kalhotkami X let.

Mrkněte na nějaké pěkné kalhotky, podprsenky, košilky a třeba i ponožky a vytvořte jí praktický, hezký a pohodlný balíček. Navrhuji podívat se na tyto kategorie:

7) Taška na kolečkách

Taška na kolečkách

Cena od 289 Kč na 4home.cz

Možná se jí babička stále brání, protože přece nebude chodit s taškou na kolečkách jak nějaká stará bába. Jsem si ale jistá, že jakmile si ji jednou vyzkouší, bude z ní nadšená. I já bych ji občas brala, když táhnu těžký nákup v rukách.

Tašky na kolečkách jsou v různých a velmi hezkých designech, liší se také velikostí. Nejčastěji se setkáte s objemem od 30 do 50 l. Zvolíte puntíkovanou, kytičkovanou, barevnou nebo decentní? Ideálně takovou, aby se za ni babička nestyděla a aby ji lákalo s ní na první nákup vyrazit. Další nákupy už budou automaticky na kolečkách, uvidíte.

8) Přípravek pro lepší spaní

Happy dreams: přípravek pro lepší spánek – vysněný dárek pro babičku

Cena od 285 Kč na Benu.cz

Všichni senioři si stěžují na špatné spaní. Ať už nemohou usnout, musí jít v noci na záchod nebo se probudí brzo ráno a už neusnou. Co takhle nějaký doplněk stravy pro lepší spaní? I kdyby měl jen psychický účinek – „beru“ nové pilulky na spaní, tak se mi přece musí dobře spát.

Určitě sáhněte po bylinkové variantě. Je přírodní, nezatěžuje tělo a nevzniká na ní závislost. Vybírat můžete z čajů, sirupů i tobolek. Pro babičku, která nějaké léky určitě už bere, bych vám ale tobolky moc nedoporučovala – i když jsem narazila na jedny vtipné. Velmi oblíbené jsou přípravky s kozlíkem lékařským, tak mrkněte na ně.

9) Rodinná fotka v krásném fotorámečku

Rodinná fotka v krásném fotorámečku

Cena od 119 Kč na 4home.cz

Je to možná otřepané, ale uznejte, je nějaký hezčí dárek pro babičku než fotka v rámečku? Tak vidíte. Výběr fotorámečků je široký, určitě si vyberete.

Bylo by skvělé, kdyby se vám podařilo vyfotit se celá rodina a dát babičce jednu velkou rodinnou fotku. Nebo druhá varianta, více menších fotek vaší babičky s jednotlivými členy rodiny – určitě s ní má každý nějakou fotku. A čím usměvavější, tím lepší.

10) Balíček plný zásob do domácnosti

Balíček plný zásob do domácnosti

Cena od 99 Kč na Alza.cz

Tento dárek k 70. narozeninám pro babičku nepatří mezi ty nejoriginálnější a nejluxusnější, ale je 100% užitečný. Balíček čisticích prostředků a hygienických potřeb se hodí vždycky. Babička by si je stejně musela koupit, tahala by se s nimi… Tak ji předběhněte a vytvořte jí pořádnou čisticí zásobu.

Určitě se vám budou hodit produkty z těchto kategorií:

Dárek k 70. narozeninám pro muže

11) Luxusní holení – parádní dárek k narozeninám pro muže

strojek na holení

Cena od 599 Kč na Alza.cz

Patří váš dědeček mezi ty elegány, co se pořád holí břitvou či holicím strojkem s vyměnitelnými žiletkami? Pořiďte mu dárek k 70. narozeninám v podobě luxusního holení.

Sáhnout můžete pouze po štětce, strojku nebo kosmetice. Mně se moc líbí stylové sady se strojkem a štětkou od legendární německé značky. K tomu se samozřejmě hodí i pěna na holení a balzám po holení.

12) Degustační sada piv a pochutin

Degustační sada piv a pochutin - dárek k 70. narozeninám

Cena od 1653 Kč na Domaci-pivoteka.cz

Nápady na dárky k 70. narozeninám vám docházejí, a jediná myšlenka, která se vás drží, se ubírá směrem k vytvoření balíčku s dobrotami? Pak nezapomeňte, že ho můžete koupit již hotový se vším, co pánovi zachutná. Jeden jsme vybrali za vás.

Jedná se o degustační sadu s českými pivy v plechu a lahvovými, ale také s pár drobnostmi na zub. Mezi pivy v plechu narazí oslavenec na Černovar či Bakaláře, mezi lahvovými pak na Chodovar nebo Regent Escobeer. Zakousnout může utopence nebo sušené maso.

13) Otvírák na lahve pro dědečky pivaře

Otvírák na lahve pro dědečky pivaře

Cena od 80 Kč na Suprovedarky.cz

Přemýšlíte co k 70. narozeninám? Co takhle pořídit nějaký vtipný dárek. A jestli má váš milý oslavenec rád pivo, je tento tip přesně pro vás.

Jedná se o otvírák ve tvaru přepravky na pivo. V otvíráku je magnet, takže si tento originální dárek může dědeček vystavit na ledničku. Myslíte, že by to dědečka pobavilo a vykouzlilo mu to úsměv na tváři? Jděte do toho. O tom to totiž je.

Tip: Ke vtipnému otvíráku se samozřejmě hodí i jedna skutečná basa s dědečkovým oblíbeným pivem. Anebo naopak mix různých, známých i méně známých piv. Toto rozhodnutí nechám na vás.

14) Vysněný rybářský zážitek k narozeninám

Vysněný rybářský zážitek

Cena od 757 Kč na Adrop.cz

Byl váš dědeček vášnivým rybářem? Občas si posteskne, že by ho to lákalo vyrazit si zarybařit? Tak proč mu tento jeho sen nesplníte? Je to tááák jednoduché.

Jen si to představte – soukromý rybník plný kaprů a jeseterů v Českém ráji. Zbytek rodiny si může udělat procházku do přírody, společně si potom můžete užít příjemné posezení u rybníka a zaposlouchat se do dědečkova vyprávění jeho největších (nejen) rybářských zážitků. Jsem si jistá, že mezi nimi bude i tento dárek k 70. narozeninám.

15) Pohodlné pyžamo

Pohodlné pyžamo

Cena od 299 Kč na Astratex.cz

Víte, jak vypadá tatínkovo či dědečkovo aktuální pyžamo? Nezasloužil by si nějaké nové, neseprané, neděravé? Třeba se mu díky pyžamu od vás budou zase zdát i hezké sny.

Na výběr máte hned několik variant – noční košili, dlouhý rukáv, krátké kalhoty, propínací vršek, bavlněný úplet… Pro dědečka bude asi nejlepší pyžamo s dlouhými nohavicemi i dlouhými rukávy, ale barvu bych zvolila nějakou veselejší – ať dědečka rozzáří.

16) Hra pro celou rodinu

Hra pro celou rodinu

Cena od 618 Kč na Knihydobrovsky.cz

Patří vás dědeček mezi ty veselé, kteří pořád něco vypráví a užívají si ruch rodinných oslav? Gratuluji a mám pro vás skvělý tip na dárek – společenskou stolní hru Babičko, dědečku, jak to tenkrát bylo?

Hra obsahuje spoustu kartiček s nejrůznějšími retro fotografiemi, které hráče vybízí k vyprávění nejen rodinných příběhů. V další části hry se objeví otázky k předchozím příběhům a odhalí, který hráč (nejen) dědečka pořádně poslouchal a který nikoliv. Hrát může až 12 hráčů, takže zábava opravdu zaručena.

17) Autokosmetika pro motorového miláčka

Autokosmetika do zásoby

Cena od 69 Kč na Alza.cz

Také váš dědeček rád leští toho svého plechového mazlíčka? Mám pocit, že senioři mají nejblýskavější auta ze všech – tedy kromě těch, co zrovna vyjedou z automobilky. Je hezké, s jakou láskou o svá auta pečují.

Existuje celá řada nejrůznějších přípravků. Ideální by bylo zjistit, jaké typy dědeček používá, abyste mu nenabourali nějaký jeho „lešticí rituál“. Na druhou stranu, pokud vyberete pár základních čističů a dáte je do balíčku, chybu určitě neuděláte.

18) Moderní ponožky – nejen hřejivý dárek pro muže

Moderní ponožky

Cena od 68 Kč na BuďChlap.cz

Já vím, že dárek pro dědu k 70. narozeninám by mohl být víc… no prostě méně obyčejný. Ale motto „To chce klid a nohy v teple“ nevzniklo jen tak náhodou. Nohy sedmdesátníka si rozhodně zaslouží teplo a hlavně pohodlí.

Zvolit můžete ty nejobyčejnější a nejuniverzálnější ponožky, nebo naopak nějaké moderní vzory á la hipster. Ať tak, či tak, vždy vybírejte bavlnu a také široký lem, aby ponožky zbytečně neškrtily. Na odkazu najdete rovnou 136 kusů, to by bylo, abyste nevybrali.

Náš tipNáš tip

Jasně, že univerzální se hodí vždycky. Co ale udělat balíček, kde budou např. tři páry obyčejnější a k tomu jeden veselý, barevný ponožkový páreček? Mně zaujaly tyto pestrobarevné s puntíky. Alespoň na doma, pro radost…

19) Kniha pro radost a dovzdělání

Kniha pro radost a dovzdělání

Cena od 50 Kč na Knihydobrovsky.cz

Je váš dědeček vášnivý čtenář, nebo si knihami alespoň rád listuje a stále v nich hledá nějaká moudra? Tak nad čím váháte… Vždyť kniha je tak krásný dárek k 70. narozeninám pro dědu. Já jsem zabrousila do kategorie encyklopedií, protože ta mi přišla pro moudré dědečky velmi zajímavá, ale samozřejmě záleží na tom, jaký váš dědeček je a co jej zajímá.

Kromě encyklopedií by se vám mohla hodit i hobby literatura, cestovatelská kniha, česká a slovenská beletrie nebo klidně jen nějaký pořádný sešit křížovek. Doporučuji sáhnout po nějakých novinkách, u těch je velká pravděpodobnost, že je dědeček ve své knihovně ještě nemá.

Dědečka by také mohly zajímat historické romány, výběr těch nejlepších najdete zde.

20) Kufr na nářadí – perfektní dárek pro kutila k 70. narozeninám

Kufr na nářadí

Cena od 429 Kč na Alza.cz

Tak kdo si stěžuje víc – babička, nebo dědeček – že je v tom nářadí nepořádek, resp. že se v něm někdo hrabal a nedal šroubovák na to správné místo. Napadlo mě pro tyto případy pořídit dědovi kutilovi pořádný kufr na nářadí.

Ty se liší především velikostí a váhou. Pokud dědeček kufr nikam nepřenáší a má ho v dílně na jednom místě, můžete mu klidně pořídit nějaký větší a těžší kousek. Pokud s ním ale děda neustále pendluje mezi dílnou, garáží a zahradou, určitě se podívejte po nějakém lehkém kufru. Ty nejlehčí mají okolo 1 kg, ale zase se do nich vejde jen málo nářadí. Je tak potřeba udělat nějaký kompromis.

Náš tipNáš tip

Napadlo mě samozřejmě koupit otci či dědovi k 70. narozeninám rovnou novou sadu nářadí, ale potom jsem si říkala, že takový zkušený „montér“ se bude nerad loučit se svými starými a poctivými kousky.

21) Balíček s kosmetikou a spol

Dárková sada kosmetiky

Cena od 139 Kč na Vivantis.cz

I když se může zdát, že děda žádnou speciální kosmetiku nepotřebuje, jsem si jistá, že takový dárkový balíček nakonec bude obsahovat pěkný počet přípravků.

Vybrala jsem pro vás alespoň obecné kategorie, kam doporučuji zabrousit:

Dobrá Víla radíDobrá Víla radí

Vhodným dárkem v pokročilém věku je také glukometr. Přístroje pro měření cukru v krvi, tzv. glukometry, pomáhají snadno a rychle kontrolovat hladinu glukózy v krvi. Případně uděláte radost i matrací pro seniori.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.1 (33 hlasů)

Autor článku

Dobrá Víla
Dobrá Víla

Ať již nakupujete dárek pro přítelkyni, manžela, prarodiče nebo novorozence, Dobrá Víla přináší tipy a inspiraci na nejlepší dárky k narozeninám, Vánocům, Valentýnu či Dni Matek.

Podobné články