Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

22 tipů na dárek k 70. narozeninám pro dědu i babičku

23. 10. 2023 aktualizováno

Babičko, dědečku, všechno nejlepší. Od určitého věku je velmi těžké vymýšlet dárky. Každý se snaží najít originální a luxusní dárek ke kulatinám, přitom těm našim babičkám a dědečkům stačí maličkosti. Pro potěšení, pohodlí i pro domácnost.

Našla jsem nejlepší dárky k 70. narozeninám, rozdělila jsem je na dárek pro ženu k 70. narozeninám a dárek pro muže k 70. narozeninám. K tomuto krásnému životnímu jubileu opravdu nemusíte vymýšlet nějaké mega dary – vaši prarodiče budou šťastní, když si na ně vzpomenete, zavoláte jim, sejdete se u rodinné oslavy… A dárek? Upřímně, ten je pro ně v tuto chvíli asi nejméně důležitý.

Dárek k 70. narozeninám pro ženy

1) Čajová kolekce

Čajová kolekce - dárky k sedmdesátinám

Babičkářství.cz

Jak si představujete typickou sedmdesátiletou babičku? Má na hlavě šátek, na stole upečené buchty, sedí na lavici v kuchyni a čte si knihu? Možná je přesně taková právě ta vaše. A možná jí u knihy chybí šálek dobrého čaje. Dopřejte jí ho! Nejen, že si pochutná, ale také ji zahřeje. Aby jí vydržely čaje co nejdéle, pořiďte hned celou čajovou kolekci.

Tato sada obsahuje 90 čajových sáčků s 9 příchutěmi. Dostane tak možnost je ochutnat hned několikrát. Je jich dost na to, aby se podělila i s dědečkem nebo návštěvou, která k nim zavítá. Mezi příchutěmi dominují ovocné, jako příklad můžeme uvést zázvor, citron, malinu či černý rybíz. Všechny bylinné i ovocné čaje mají přírodní složení.

2) Trekingové hole pro bezpečnější procházky

Trekingové hole

4camping.cz

Chodí vaše babička ráda na procházky? Občas si ale postěžuje, že se jí zatočila hlava, nebo že musí po cestě víc odpočívat? Pořiďte jí trekingové hole, které jí s chůzí alespoň trošku pomůžou.

Určitě vybírejte podle váhy, aby byly co nejlehčí. Babičce by se mohly hodit skládací hole, které jednoduše složí do nákupního vozíku a nebudou jí při nakupování zavazet. Trekingové hole do lehkého terénu (pokud vaše babička nelozí po horách, tak jí budou určitě stačit) jsou cenově velmi dostupné, pořídíte je v rámci stovek korun.

3) Akupresurní podložka

Měkká akupresurní podložka

Balabim.cz

I když si možná vyloženě nestěžuje, nebo možná právě proto, že si pořád stěžuje, pořídit vaší sedmdesátileté babičce jednoduchou masážní podložku je rozhodně dobrý nápad. Bude jí příjemným společníkem nejen při ležení.

Tato akupresurní podložka je vhodná pro všechny části těla, od krku přes záda až po nohy. Je měkká, takže se přizpůsobí jak tělu, tak křeslu či posteli. To znamená, že během jejího používání může babička klidně sledovat televizi nebo luštit křížovky. Kromě úlevy od bolesti podložka pomáhá také s lymfatickým systémem, oslavenkyni by se mohly zmírnit například otoky nohou. To zní dobře, co myslíte?

4) Barevný šátek

Barevný šátek

Vivantis.cz

Věřím, že spousta dnešních sedmdesátnic se stále ráda parádí, resp. že při návštěvě kamarádky nebo doktora vytáhne ze skříně tu nejlepší halenku. Ta mě jako dárek k 70. narozeninám pro ženu taky napadla, ale nakonec jsem raději sáhla po hezkém barevném šátku.

Šátek je totiž univerzálnější – vaše babička si jej může vzít hned k několika halenkám či svetrům. A nakonec jej klidně může nosit i doma – když ji bude trápit ztuhlý krk, nebo jen tak pro radost, aby vás měla na blízku. Mě moc zaujaly tyto kousky:

5) Reflexní masáž nohou – zážitek k narozeninám

Reflexní masáž nohou

Zážitky.cz

Nohy trápí starší lidi možná nejvíce z celého těla. Pokud vaše maminka či babička nemá žádné zdravotní problémy, kupte jí voucher na pořádnou masáž nohou. Možná se jí do toho nebude chtít jít, přece jen pedikúra je něco trošku jiného. Věřím ale, že po masáži bude nadšená.

Reflexní masáž nohou začíná u konečků prstů, ale rozhodně u nich nekončí. Díky energetickým drahám, které propojují prsty u nohou s ostatními částmi těla, uleví masáž všem namáhaným partiím. Kromě toho taková masáž skvěle působí i na psychiku a životní energii.

Tip: Možná by babička ocenila, kdybyste ji na masáž doprovodili. A tím nemyslím jen to, že ji zavezete před salon, ale že s ní tu půl hodinku/hodinku v salonu strávíte. Mohlo by se tím babičce ulevit – nebude sama v cizím prostředí a s cizími masérkami, kterým třeba nebude 100% rozumět.

6) Mobil pro seniory – skvělý dárek k sedmdesátinám

Mobil pro seniory

Alza.cz

Nehodil by se mamce či babičce nový telefon? Možná už na ten svůj špatně vidí, nebo jej musí mít pořád na nabíječce… Mobilní telefony pro seniory mě velmi překvapily svojí cenou, která se pohybuje od stovek korun.

Všechny tyto telefony jsou tlačítkové, velikost tlačítek je různá – asi bych zvolila ta největší, protože tento mobil babičce vydrží klidně až do sta let. Mobily pro seniory existují v různých barvách. Pořídíte babičce klasický černý, nebo půjdete do žluté či červené? Věřím, že s ním bude babička spokojená. Především proto, že si spolu budete moct častěji volat.

7) Pohodlné spodní prádlo

Pohodlné spodní prádlo

Astratex.cz

Není to žádný extra dárek ke kulatým narozeninám, ale je praktický a hodí se vždycky. Kdy naposledy jste babičce koupili nějaké pořádné spodní prádlo? A kdy myslíte, že si nové kousky koupila ona sama? Jestli je vaše babička jako moje babička, tak si vystačí se zašitými a sepranými kalhotkami X let.

Mrkněte na nějaké pěkné kalhotky, podprsenky, košilky a třeba i ponožky a vytvořte jí praktický, hezký a pohodlný balíček. Navrhuji podívat se na tyto kategorie:

8) Taška na kolečkách

Taška na kolečkách

4home.cz

Možná se jí babička stále brání, protože přece nebude chodit s taškou na kolečkách jak nějaká stará bába. Jsem si ale jistá, že jakmile si ji jednou vyzkouší, bude z ní nadšená. I já bych ji občas brala, když táhnu těžký nákup v rukách.

Tašky na kolečkách jsou v různých a velmi hezkých designech, liší se také velikostí. Nejčastěji se setkáte s objemem od 30 do 50 l. Zvolíte puntíkovanou, kytičkovanou, barevnou nebo decentní? Ideálně takovou, aby se za ni babička nestyděla a aby ji lákalo s ní na první nákup vyrazit. Další nákupy už budou automaticky na kolečkách, uvidíte.

9) Přípravek pro lepší spaní

Happy dreams: přípravek pro lepší spánek – vysněný dárek pro babičku

Benu.cz

Všichni senioři si stěžují na špatné spaní. Ať už nemohou usnout, musí jít v noci na záchod nebo se probudí brzo ráno a už neusnou. Co takhle nějaký doplněk stravy pro lepší spaní? I kdyby měl jen psychický účinek – „beru“ nové pilulky na spaní, tak se mi přece musí dobře spát.

Určitě sáhněte po bylinkové variantě. Je přírodní, nezatěžuje tělo a nevzniká na ní závislost. Vybírat můžete z čajů, sirupů i tobolek. Pro babičku, která nějaké léky určitě už bere, bych vám ale tobolky moc nedoporučovala – i když jsem narazila na jedny vtipné. Velmi oblíbené jsou přípravky s kozlíkem lékařským, tak mrkněte na ně.

10) Rodinná fotka v krásném fotorámečku

Rodinná fotka v krásném fotorámečku

4home.cz

Je to možná otřepané, ale uznejte, je nějaký hezčí dárek pro babičku než fotka v rámečku? Tak vidíte. Výběr fotorámečků je široký, určitě si vyberete.

Bylo by skvělé, kdyby se vám podařilo vyfotit se celá rodina a dát babičce jednu velkou rodinnou fotku. Nebo druhá varianta, více menších fotek vaší babičky s jednotlivými členy rodiny – určitě s ní má každý nějakou fotku. A čím usměvavější, tím lepší.

Dárek k 70. narozeninám pro muže

11) Velký kurz houbaření

Velký kurz houbaření - dárky k sedmdesátinám

Kurzy pro radost.cz

Je dědeček vášnivým houbařem? Myslí si, že zná prostředí lesů a jeho dary lépe než kdokoliv jiný? Ukažte mu, že může své vědění posunout ještě výš. Online kurz houbaření je vhodný i pro zkušené houbaře, kterým možná zodpoví otázky, na které se jim prozatím nepodařilo najít odpověď. S novými znalostmi se pak bezpochyby rád vydá do lesa s celou rodinou.

Tento kurz mykologie si klade za cíl účastníky naučit, jak rozeznat jedovaté a jedlé houby, v jakých lesech je nejlepší se pohybovat, jak zpracovávat houby, jaký vliv mají na houby různá roční období či k čemu se mohou používat léčivé houby. Dozví se toho ale mnohem více. Kurzem provází zkušený mykolog. Rozdělený je do 46 lekcí.

12) Luxusní holení – parádní dárek k narozeninám pro muže

strojek na holení

Alza.cz

Patří váš dědeček mezi ty elegány, co se pořád holí břitvou či holicím strojkem s vyměnitelnými žiletkami? Pořiďte mu dárek k 70. narozeninám v podobě luxusního holení.

Sáhnout můžete pouze po štětce, strojku nebo kosmetice. Mně se moc líbí stylové sady se strojkem a štětkou od legendární německé značky. K tomu se samozřejmě hodí i pěna na holení a balzám po holení.

13) Degustační sada piv a pochutin

Degustační sada piv a pochutin - dárek k 70. narozeninám

Domácí-pivotéka.cz

Nápady na dárky k 70. narozeninám vám docházejí, a jediná myšlenka, která se vás drží, se ubírá směrem k vytvoření balíčku s dobrotami? Pak nezapomeňte, že ho můžete koupit již hotový se vším, co pánovi zachutná. Jeden jsme vybrali za vás.

Jedná se o degustační sadu s českými pivy v plechu a lahvovými, ale také s pár drobnostmi na zub. Mezi pivy v plechu narazí oslavenec na Černovar či Bakaláře, mezi lahvovými pak na Chodovar nebo Regent Escobeer. Zakousnout může utopence nebo sušené maso.

14) Otvírák na lahve pro dědečky pivaře

Otvírák na lahve pro dědečky pivaře

Balabim.cz

Přemýšlíte co k 70. narozeninám? Co takhle pořídit nějaký vtipný dárek. A jestli má váš milý oslavenec rád pivo, je tento tip přesně pro vás.

Jedná se o otvírák ve tvaru přepravky na pivo. V otvíráku je magnet, takže si tento originální dárek může dědeček vystavit na ledničku. Myslíte, že by to dědečka pobavilo a vykouzlilo mu to úsměv na tváři? Jděte do toho. O tom to totiž je.

Tip: Ke vtipnému otvíráku se samozřejmě hodí i jedna skutečná basa s dědečkovým oblíbeným pivem. Anebo naopak mix různých, známých i méně známých piv. Toto rozhodnutí nechám na vás.

15) Vysněný rybářský zážitek k narozeninám

Vysněný rybářský zážitek

Adrop.cz

Byl váš dědeček vášnivým rybářem? Občas si posteskne, že by ho to lákalo vyrazit si zarybařit? Tak proč mu tento jeho sen nesplníte? Je to tááák jednoduché.

Jen si to představte – soukromý rybník plný kaprů a jeseterů v Českém ráji. Zbytek rodiny si může udělat procházku do přírody, společně si potom můžete užít příjemné posezení u rybníka a zaposlouchat se do dědečkova vyprávění jeho největších (nejen) rybářských zážitků. Jsem si jistá, že mezi nimi bude i tento dárek k 70. narozeninám.

16) Pohodlné pyžamo

Pohodlné pyžamo

Astratex.cz

Víte, jak vypadá tatínkovo či dědečkovo aktuální pyžamo? Nezasloužil by si nějaké nové, neseprané, neděravé? Třeba se mu díky pyžamu od vás budou zase zdát i hezké sny.

Na výběr máte hned několik variant – noční košili, dlouhý rukáv, krátké kalhoty, propínací vršek, bavlněný úplet… Pro dědečka bude asi nejlepší pyžamo s dlouhými nohavicemi i dlouhými rukávy, ale barvu bych zvolila nějakou veselejší – ať dědečka rozzáří.

17) Hra pro celou rodinu

Hra pro celou rodinu

Knihy Dobrovský.cz

Patří vás dědeček mezi ty veselé, kteří pořád něco vypráví a užívají si ruch rodinných oslav? Gratuluji a mám pro vás skvělý tip na dárek – společenskou stolní hru Babičko, dědečku, jak to tenkrát bylo?

Hra obsahuje spoustu kartiček s nejrůznějšími retro fotografiemi, které hráče vybízí k vyprávění nejen rodinných příběhů. V další části hry se objeví otázky k předchozím příběhům a odhalí, který hráč (nejen) dědečka pořádně poslouchal a který nikoliv. Hrát může až 12 hráčů, takže zábava opravdu zaručena.

18) Autokosmetika pro motorového miláčka

Autokosmetika do zásoby

Alza.cz

Také váš dědeček rád leští toho svého plechového mazlíčka? Mám pocit, že senioři mají nejblýskavější auta ze všech – tedy kromě těch, co zrovna vyjedou z automobilky. Je hezké, s jakou láskou o svá auta pečují.

Existuje celá řada nejrůznějších přípravků. Ideální by bylo zjistit, jaké typy dědeček používá, abyste mu nenabourali nějaký jeho „lešticí rituál“. Na druhou stranu, pokud vyberete pár základních čističů a dáte je do balíčku, chybu určitě neuděláte.

19) Moderní ponožky – nejen hřejivý dárek pro muže

Moderní ponožky

BuďChlap.cz

Já vím, že dárek pro dědu k 70. narozeninám by mohl být víc… no prostě méně obyčejný. Ale motto „To chce klid a nohy v teple“ nevzniklo jen tak náhodou. Nohy sedmdesátníka si rozhodně zaslouží teplo a hlavně pohodlí.

Zvolit můžete ty nejobyčejnější a nejuniverzálnější ponožky, nebo naopak nějaké moderní vzory á la hipster. Ať tak, či tak, vždy vybírejte bavlnu a také široký lem, aby ponožky zbytečně neškrtily. Na odkazu najdete rovnou 136 kusů, to by bylo, abyste nevybrali.

Náš tip

Jasně, že univerzální se hodí vždycky. Co ale udělat balíček, kde budou např. tři páry obyčejnější a k tomu jeden veselý, barevný ponožkový páreček? Mně zaujaly tyto pestrobarevné s puntíky. Alespoň na doma, pro radost…

20) Trénink paměti

Trénink paměti - dárky k sedmdesátinám

Babičkářství.cz

Ve stáří je důležité zůstat aktivní nejen po fyzické, ale také po duševní stránce. Senioři by měli svůj mozek neustále procvičovat. Jakmile s tím jednou přestanou, následky bývají nezvratitelné. Nedovolme jim to! Tento dárek jsme zařadili mezi dárky k 70. narozeninám pro muže, ale stejně tak by se hodil i pro babičku nebo známého ve vyšším věku.

Kniha nazvaná Trénink paměti pro seniory má dvě části – teoretickou a praktickou. Teoretická část je zaměřená na poznávání mozku v obecné rovině a na zajímavosti o něm. Ve druhé části se dostanou k procvičování jeho funkcí. Úlohy jsou zaměřené na logiku, slovní zásobu, kreativitu a další schopnosti. Čas strávený s touto knihou je investicí do budoucích let.

21) Kufr na nářadí – perfektní dárek pro kutila k 70. narozeninám

Kufr na nářadí

Alza.cz

Tak kdo si stěžuje víc – babička, nebo dědeček – že je v tom nářadí nepořádek, resp. že se v něm někdo hrabal a nedal šroubovák na to správné místo. Napadlo mě pro tyto případy pořídit dědovi kutilovi pořádný kufr na nářadí.

Ty se liší především velikostí a váhou. Pokud dědeček kufr nikam nepřenáší a má ho v dílně na jednom místě, můžete mu klidně pořídit nějaký větší a těžší kousek. Pokud s ním ale děda neustále pendluje mezi dílnou, garáží a zahradou, určitě se podívejte po nějakém lehkém kufru. Ty nejlehčí mají okolo 1 kg, ale zase se do nich vejde jen málo nářadí. Je tak potřeba udělat nějaký kompromis.

Náš tip

Napadlo mě samozřejmě koupit otci či dědovi k 70. narozeninám rovnou novou sadu nářadí, ale potom jsem si říkala, že takový zkušený „montér“ se bude nerad loučit se svými starými a poctivými kousky.

22) Balíček s kosmetikou a spol

Dárková sada kosmetiky

Vivantis.cz

I když se může zdát, že děda žádnou speciální kosmetiku nepotřebuje, jsem si jistá, že takový dárkový balíček nakonec bude obsahovat pěkný počet přípravků.

Vybrala jsem pro vás alespoň obecné kategorie, kam doporučuji zabrousit:

Testado radí

Vhodným dárkem v pokročilém věku je také glukometr. Přístroje pro měření cukru v krvi, tzv. glukometry, pomáhají snadno a rychle kontrolovat hladinu glukózy v krvi. Případně uděláte radost i matrací pro seniori.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.1 (34 hlasů)

Autor článku

Gabriela
Gabriela

Milovnice kávy a dobrého jídla, náruživá cestovatelka a čtenářka dobrých knih. Kromě cestování a poznávání nových kultur si užívám čas strávený s rodinou a těmi nejbližšími, kterým ráda vymýšlím nejrůznější dárky. Nápady pak předávám dál, jak je tomu třeba i na tomto webu. 🙂

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář