Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Dobrá Víla » Deskové hry

Deskové hry pro dva

Venku prší, svůj oblíbený seriál už jste dokoukali a na čtení knihy nemáte náladu. Váš partner je na tom podobně. Co takhle si zahrát nějakou deskovku? Ačkoliv je zábava hrát ve více lidech, nepodceňujte ani deskové hry pro dva. Nabízí rozmanitou škálu námětů, naleznete mezi nimi také erotické hry pro páry.

V tomto článku jsme pro vás namíchali lektvar ze 13 tipů na nejlepší deskové hry pro dva. Některé vás zavedou do světa fantasy, jiné do minulosti, další si vyžadují trochu trpělivosti. Ale všechny spojuje to, že při nich zapomenete na starosti běžného života.

Nejlepší deskové hry pro dva

Název hry Stručný popis
1. Nevinné hrátky pro dva - deskové hry pro dva Nevinné hrátky pro dva Erotická desková hra pro pár Zjistit cenu
2. Trůn - deskové hry pro dva Trůn Karetní hra pro dva hráče od 10 let Zjistit cenu
3. Dva bratři - deskové hry pro dva Dva bratři Strategická deskovka pro dva Zjistit cenu
4. Arkham Horror Files - deskové hry pro dva Arkham Horror Files Hororová deskovka pro dva Zjistit cenu
5. Caverna Sedláci z jeskyní - deskové hry pro dva Caverna: Sedláci z jeskyní Deskovka ze zemědělského prostředí Zjistit cenu
6. Výbušná koťátka - deskové hry pro dva Výbušná koťátka Společenská hra pro dva ale i více hráčů Zjistit cenu
7. Dokonalý pár - deskové hry pro dva Dokonalý pár „Testovací“ desková hra pro pár Zjistit cenu
8. Labilní jednorožci Přisprostlá edice - deskové hry pro dva Labilní jednorožci: Přisprostlá edice Karetní hra pro hráče od 18 let Zjistit cenu
9. Francouzská desková hra lásky pro pár Francouzská hra lásky Oblíbená erotická hra pro zamilované Zjistit cenu
10. Paříž Město světel - deskové hry pro dva Paříž: Město světel Hra z prostředí francouzské metropole Zjistit cenu
11. Sobek - deskové hry pro dva Sobek Kousek Egypta v zajímavé deskovce Zjistit cenu
12. Ubongo Duel - deskové hry pro dva Ubongo Duel Verze rodinné hry hratelná ve dvou hráčích Zjistit cenu
13. Moře a souš - deskové hry pro dva Moře a souš Tvorba mapy ve dvou až čtyřech hráčích Zjistit cenu

1. Nevinné hrátky pro dva

Nevinné hrátky pro dva - deskové hry pro dva

Knihydobrovský.cz

Mezi deskové hry pro dva patří bezpochyby také ty, které se sluší hrát zejména se svým milovaným protějškem. Takové hry vás s partnerem či partnerkou sblíží a zpestří váš společně trávený čas. To oceníte zejména v případě, kdy se zdá, že tento čas začíná upadat do nezajímavé rutiny. Veškeré pochyby o vás dvou se rázem rozplynou.

Součástí této hry je 150 karet, které vás provedou zajímavými úkoly. A správně očekáváte, že se jedná o úkoly, jejichž smyslnost se s každou kartou zvyšuje. Díky takto vysokému počtu úkolů je zaručené, že budete moci hrát znovu a znovu. A hra přitom nezevšední. V průběhu hry získáváte různé odměny. Jednu z nich si pak můžete vybrat v cíli v případě výhry.

Během hraní počítejte s tím, že budete úkolem požádáni o zapojení nejrůznějších pomůcek. Může se jednat například o šlehačku, ale trochu překvapivě třeba také o zeleninu.

2. Trůn

Trůn - deskové hry pro dva

Tlamagames.com

Společenské hry pro dva opravdu existují! A nabízejí stejnou porci zábavy jako hry pro celou partu přátel nebo rodinu. Důkazem za všechny je hra Trůn. Název je možná trochu obyčejný, ale průběh hry si vás získá. Jedná se o karetní verzi hry pro dva, kterou mohou hrát děti již od 10 let. Herní doba nepřekračuje 30 minut, proto tedy nepřestane bavit ani je.

Hra je rozdělená na dvě fáze a v každé z nich jde o něco jiného. Během první části dostanete karty, které jsou klíčové pro naverbování následovníků. Tyto postavy využijete během druhé fáze tak, aby pro vás získaly co nejvíce z pěti frakcí. Když získáte převážnou většinu, tedy tři, stáváte se vítězem a převezmete moc nad říší, která se ocitla bez krále.

Pravidla mohou znít složitě, ale nebojte. Legenda praví, že je hra svižná, oddechová a jednoduchá. Hrou vás budou provázet tematické ilustrace na hracích kartách.

3. Dva bratři

Dva bratři - deskové hry pro dva

Albi.cz

Ne, nejedná se o další pohádku od mistrovského režiséra a scénáristy. I když něco společného přeci jen mají. I v tomto případě se totiž na tvorbě podílel český autor. A příběh také připomíná pohádku. A ačkoliv se jedná o hru pro dva hráče, je s trochu pozměněnými pravidly hratelná i v jednom člověku. Což je ideální, pokud se parťákovi hrát nechce.

Onen pohádkový příběh zní následovně – král by rád svěřil království jednomu ze svých dvou synů. Aby rozhodl správně, přenechal každému z nich neopečovávanou část království a jejich úkolem je se o tuto část co nejlépe postarat. V roli synů jste vy a protihráč. Vítěz je jasný. Korunu a žezlo získá ten, kdo se o svou svěřenou část nejlépe postará.

K objednávce dostanete zdarma tzv. Promo pack. Ten se vztahuje ke hře a obsahuje celkem 9 karet. Každá karta znázorňuje jednoho rádce, který hráčům poskytuje různé výhody.

4. Arkham Horror Files

Arkham Horror Files - deskové hry pro dva

Veselý-drak.cz

V roce 2005 spatřila světlo světa desková hra Arkham Horror. V ní se hráči seznámili s městečkem Arkham, ve kterém docházelo k nevysvětlitelným událostem. Příběh hry si došel pro svůj motiv do povídek H. P. Lovecrafta, které se vyznačují podobně mrazivou atmosférou. A tak není divu, že nezůstalo u jediného herního vydání a vzniklo další.

Ve hře se ve společnosti Stelly Clarkové vydáváte na cestu do Innsmouthu. Tušíte správně, že to bude cesta plná nebezpečí. Aby byl dojem ze hry co nejautentičtější, využíváte při ní anglicky mluvící aplikace. Ta vám zajišťuje přístup do únikové místnosti, díky které dostává Stellin příběh nový nádech. Neméně důležitý je obsah sběratelských artefaktů v balení hry.

Plnohodnotně zahrát si můžete ve dvou, ale i ve čtyřech hráčích. A pokud by byla nouze, je možná také sólo verze. Tato dobrodružná hra je vhodná pro hráče od 14 let.

5. Caverna: Sedláci z jeskyní

Caverna Sedláci z jeskyní - deskové hry pro dva

Imago.cz

Caverna působí jako jedna z her, které vás zavedou do minulosti. Budete mít pocit, že jste se ocitli o několik set let zpět. Přitom stále zůstáváte ve svém obýváku. Zajímavá je na ní její široká využitelnost. Zahrát si ji totiž můžete sami, ale i s šesti dalšími osobami. Hratelná je tedy i ve dvou, proto jsme ji zařadili mezi stolní hry pro dva.

Nyní už ale k samotné hře. Jde o strategickou deskovku, ve které stojíte v čele rodiny trpaslíků-farmářů. Se svou rodinou chováte zvířata, pěstujete les a zeleninu před jeskyní, ve které žijete a také hloubíte dál a dál v této hoře. Nově vzniklé jeskyně se mohou stát novým obydlím nebo jakousi pomyslnou kanceláří pro další podnikání.

V recenzích hodnotících náročnost hry vystoupala tato úroveň téměř až na 4 body z 5. Pokud vás strategické hry baví a oceníte jejich kvalitní zpracování, neváhejte.

6. Výbušná koťátka

Výbušná koťátka - deskové hry pro dva

Alza.cz

O téhle hře už jste pravděpodobně slyšeli. Mezi nadšenci do deskovek se šíří rychle, a proto není divu, že jsme se ji sem rozhodli zařadit. Pokud je vás více než dva, není problém. Zahraje si totiž až pět hráčů ve věku od 7 let. Hra je vhodná na party, ale také jako zpestření až příliš klidného večera. Hra trvá zhruba čtvrt hodiny, ale lze ji hrát pořád dokola.

Průběh hry vám může maličko připomínat Černého Petra. Z balíčku si postupně vytahujete karty, mezi nimiž číhá i ta, která vás ze hry vyřadí. Již získané karty vás ale mohou dostat zpět do hry, stačí vlastnit tu správnou. Dá se zkrátka říct, že každý krok pořádně zamíchá kartami. Hra je napínavá, do poslední chvíle nelze odhadnout, kdo bude vítěz.

Karty vás pobaví svými ilustracemi. Pokud by vás náhodou tento balíček přestal bavit, můžete si přikoupit další rozšíření. V nich se z koťátek stanou strakatá, štěkající i sprostá.

7. Dokonalý pár

Dokonalý pár - deskové hry pro dva

Albi.cz

Považujete se s partnerem či partnerkou za dokonalý pár, který o sobě ví vše? Otestujte to ve stejnojmenné hře. Mezi hry pro pár jsme ji zařadili ze zřejmého důvodu. Zjistíte, jak dobře (nebo špatně) svoji druhou polovičku znáte. Můžete na tom vystavět základ pro budování společné budoucnosti, protože budete vědět, v čem je nutné se zlepšit.

Hra odhalí vaše přání, plány, preference i názory na různá témata. Odtajní také to, co si vlastně o tom druhém myslíte. Umožní vám rovněž zjistit reakce v určitých situacích. Karet s úkoly a otázkami je ve hře celkem 200, zabaví vás tedy poměrně na dlouho a opakovaně. Přítomnost fixů napovídá něco o zapojení vašeho talentu.

Na hře je zajímavé to, že ji můžete hrát sami s protějškem, přizvat ale můžete i další pár. Pravidla se přizpůsobí a připravený je na to i počet figurek.

8. Labilní jednorožci: Přisprostlá edice

Labilní jednorožci Přisprostlá edice - deskové hry pro dva

Veselý-drak.cz

Labilní jednorožci v Přisprostlé edici bezpochyby patří mezi hry pro dva hráče, ovšem jen pro ty dospělé. Oproti slušné verzi je totiž tato edice plná nevkusných narážek, a to zejména z oblasti sexuality. A co teprve, když se do hry rozhodnete zařadit vyzývavá pravidla svlékací varianty. Minimální věková hranice 18 let vám už tedy určitě dává smysl.

Na začátku hry získáte malé mládě jednorožce. Postupně k němu nabíráte další a další kouzelná stvoření, která se zároveň stanou členy vaší armády. Každý jednorožec umí prosadit jiné kouzlo, ale na vás záleží, zda se chcete bránit, nebo se rozhodnete pro útok. Celkovým vítězem hry se stává ten, kdo postavil svoji armádu jednorožců jako první.

Pokud byste ve dvou hráčích prošli hru skrz naskrz a už by vás nebavila, přizvěte další hráče. Tuto karetní hru si totiž můžete zahrát v počtu až 8 odvážných osob, které se neberou příliš vážně.

9. Francouzská hra lásky

Francouzská desková hra lásky pro pár

Růžovýslon.cz

Pro nikoho nebude překvapením, že se na našem seznamu objevila Francouzská hra lásky patřící mezi erotické hry pro páry. Takováto hra prohloubí vášeň mezi partnery. Možná díky ní přijdete na něco, co jste nevěděli o svém protějšku nebo sami o sobě. Pochopitelně v intimní rovině. Ti stydliví z vás ocení naprosto diskrétní doručení balíčku.

Hra vás vyzve k posouvání svých hranic v celkem 83 úkolech. Postup je naprosto jednoduchý. Figurkami se pohybujete po hracích polích a plníte úkoly, které k daným polím náležejí. Dojde na svlékání i polibky, ale není to zase tak jednoduché. U některých úkolů je totiž naprosto nezbytné zapojit svoji kreativitu a předvést, co umíte.

Celá cesta hrou se zdá být vítězstvím, co tedy čeká na toho, kdo dorazí do cíle jako první? Velká výsada! Může rozhodnout o tom, jaká poloha vás čeká v daný večer.

10. Paříž: Město světel

Paříž Město světel - deskové hry pro dva

Knihydobrovský.cz

Jestliže jsou naším tématem stolní hry pro dva, neměli bychom zapomínat ani na ty, které potrénují vaši myslivnu a možná se během hraní i něco přiučíte. Jednou takovou je hra nazvaná Paříž: Město světel. Nezavede vás nikam jinak než do Paříže. Důvod návštěvy tohoto města a tedy i námět hry by vás ale možná mohl trochu překvapit.

Vrátíte se totiž do konce 19. století, kdy se na ulicích začaly objevovat elektrické lampy. Dnes samozřejmost, tehdy zázrak. Hra je rozdělená na dvě části. V té první si vy a protihráč rozeberete budovy, ve druhé části hry potom tyto budovy rozmisťujete a nasvěcujete. Musí se jednat o strategické a chytré kroky, které vám získají dostatek bodů k výhře.

Hra je určena človíčkům už od 8 let. Pak tedy dává smysl, že nemůže být nijak náročná. Jak jsme již ale prozradili, mozek se vám při ní trochu zavaří.

11. Sobek

Sobek - deskové hry pro dva

Tlamagames.com

Společenské hry pro dva vás mohou vzít po celém světě. A dokonce i do kterékoliv doby. Hra Sobek pro 2 hráče se totiž odehrává v Egyptě a ještě navíc v dobách, které nikdo z nás nepamatuje. Čekají na vás pěkné egyptské ilustrace, které nastolí tu správnou atmosféru. Hra je vhodná pro kohokoliv ve věku od 10 let. Nemusíte být nadšenci do této doby ani oblasti.

Děj hry se odehrává na tržišti, kde dva cechy obchodníků soupeří o přízeň boha Sobka. Vy, jako hráči a zástupci těchto cechů, máte za úkol vybírat co nejvýhodnější dílky a využívat moci daných osob. Nejdůležitější však je nezapomínat na správné mravy a zásadně odmítat korupci. Jen tak si totiž můžete boha naklonit.

Hra má několik výhod. Je jednoduchá, avšak komplexní. Konec hry je proměnlivý, proto ji můžete hrát několikrát. Skladnost hry umožňuje její přibalení na cesty.

12. Ubongo Duel

Ubongo Duel - deskové hry pro dva

Albi.cz

Mezi nejlepší deskové hry pro dva jsme se rozhodli s naprosto čistým svědomím zařadit hru Ubongo ve verzi Duel. Jedná se o známou a oblíbenou hru plnou zábavy a vzrušujícího napětí. Jak již slovíčko „Duel“ v názvu napovídá, tato edice je jen a pouze pro dva hráče. Ideální jako desková hra pro pár nebo dva spolubydlící.

Pravidla hry jsou jednoduchá, ale u samotné hry tomu tak být nemusí. Jde o to, abyste správně poskládali dílky do obrazce. Hru však dělá nesnadnou časový limit, který vás může rozhodit. Pokud ale rozhodí soupeře, můžete to brát jako výhodu. Aby hra byla spravedlivá, oba skládáte ten samý obrazec. Vyhrává pochopitelně ten, kdo to dokáže jako první.

Hra je vybavena 18 hracími kartami, ale nebojte se, že by to bylo málo. Možných kombinací je ve hře totiž až 360. A pokud vás hra chytne, možná si pořídíte i další edice.

13. Moře a souš

Moře a souš - deskové hry pro dva

Tlamagames.com

Moře a souš. Jedno střídá druhé. Čemu dáváte přednost? Plavání v moři nebo sledování nekonečna z bezpečné vzdálenosti? Nemusíte odpovídat. V této hře na tom totiž nezáleží. Záleží na tom, jak moc se ponoříte do hraní, ne do vody. A pokud se ponoříte dostatečně, získáte nejvyšší počet bodů a hru vyhrajete.

Princip hry je založen na tom, abyste sestavili mapu pevninských a mořských oblastí. Mapa disponuje detaily z historické kartografie, což ji činí o to krásnější. V rozšiřování mapy se postupně střídáte a umisťujete destičky, které přinášejí ony důležité body. Základní verzi hry zpestří akce „hraj znovu“ a „krádež“. Bodovací systém je volitelný.

Hra je o to zajímavější, že ji lze hrát ve dvou až čtyřech hráčích. Herní režim je však pokaždé jiný. Vše vám vysvětlí pravidla, která jsou v českém jazyce.