20 nejlepších dárků pro roční miminko

První narozeniny se musí pořádně oslavit! Lámete si hlavu, jaký dárek přinést, aby byl zajímavý, užitečný a udělal velkou radost? Co takové malé miminko potřebuje, s čím si hraje a co zaručeně potěší i jeho rodiče?

Abyste mohli zvolit dobrý dárek, musíte vědět, co vše už takové roční miminko ve svém věku umí. Už se samostatně pohybuje – leze po kolenou, bere do ruky nejrůznější věci a zkoumá je. Za chvíli se i postaví a začne chodit.

Miminko také rádo komunikuje – vymýšlí si svá slova, napodobuje zvuky, rychle se učí. Dobrou volbou jsou proto i knížky a různé naučné hračky. Že se vám nechce nic vymýšlet? Tady je spousty originálních tipů na dárky, které rozhodně nebudou ležet v koutě.


1) Skákadlo / hopsadlo do dveří

Skákadlo / hopsadlo do dveří

Cena od 1 390 Kč na Mall.cz

Skvěle zabaví děťátko i když na něj nemáte moc času. Můžete se věnovat své práci v domácnosti a dítě si spokojeně samo hopsá ve dveřích.

Na skákadlo můžete upevnit nejrůznější hračky, některé jsou i součástí balení. Je to prostě nikdy nekončící skákací zábava!

Více zábavných skákadel >>


2) Samolepící dekorace na zeď

Cena od 699 Kč na 4home.cz

Krásné samolepky do dětského pokoje v příjemných teplých pastelových barvách si každé roční dítko zamiluje. Už totiž umí rozeznávat zvířátka, rostliny a barvy a vše ohledně přírody jej neuvěřitelně zajímá.

Uvidíte sami, jaké bude nadšení, když si bude vaše dítko moci i doma užít spousty legrace z venkovního světa. Samolepky nejsou určeny pouze na zeď – lze je lepit také na hladké povrchy jako jsou například dveře, skříně, zrcadla, lednice atd. Aplikace samolepek je velmi jednoduchá a zvládne ji opravdu každý.

Více dekorací na zeď a samolepek >>


3) Kreslící stůl Mimoňi

Cena od 399 Kč na Prodeti.cz

Mimoni válí a děti zase milují čmárání po zdech a stolech. I když vaše dítko ještě tak úplně neví, k čemu se pastelky používají, a strká si je nejspíš pořád jen do pusy, nebude dlouho trvat a bude s nimi chtít čmárat hlavně tam, kde nemá!

Ale vy na to vyzrajete mnohem dříve, a pořídíte tento skvělý kreslící stůl, který si zamilují nejen vaše děti, ale i vy! 🙂 Součástí stolku je role s omalovánkami známých hrdinů v délce 5-ti metrů a nechybí také pastelky!

Více tabulí a kreslících hraček >>


4) Dětská lampička

Cena od 299 Kč na Mall.cz

Taky se vaše dítko bojí usínat po tmě, ale klasické lampy dávají prostě moc světla? Tak to potřebujete roztomilé světýlko, které vykouzlí z pokojíčku jedním bliknutím útulné místečko na spaní.

A když půjdete v noci vaše maličké nakojit či podat lahvičku, nezakopnete už o haldu hraček před postýlkou, jelikož na ni uvidíte! 🙂 Udělejte prostě vše pro to, aby se vaše děti nebály usínat. Za svitu veselé lampičky bude vše pohádkovější.

Více dárků pro děti >>


5) Dřevěná didaktická hračka

Dřevěná didaktická hračka

Cena od 149 Kč na Mall.cz

Jste zastánci kvalitních dřevěných hraček, které podporují vývoj dítěte a učení? Tak to vás určitě potěší velký výběr didaktických hraček, které pomáhají rozvíjet prostorové vnímání a jemnou motoriku dítka.

Pořídit můžete třeba tuto logickou hru vhodnou pro miminko starší jednoho roku, která je vyrobená pouze z přírodních materiálů.

Více tipů na didaktické dřevěné hračky >>


6) Samolepící tabule Opička

Cena od 359 Kč na Prodeti.cz

Magnetky a čmárání po zdech, to bude za chvíli aktivita NO.1 – věřte mi, mluvím z vlastní zkušenosti. Jakmile se vašemu tvorečkovi překotí jeden rok, začnou se u vás v domě dít podivuhodné věci.

Vybavte dětský pokojíček hračkami, které budou rozvíjet dětskou kreativitu a vám ušetří spousty času, kdy byste museli uklízet, nebo si s dítětem hrát. Tabule je vděčný pomocník každé mámy a táty na rodičovské „dovolené“.

PS: Tato tabule plní funkci nejen praktickou, ale také estetickou. Krásně vyplní nudné zdi dětského pokojíku a nikde nepřekáží. Dokáže také vykouzlit krásný dětský kout třeba v obývacím pokoji.

Více tipů na tabule a samolepky >>


7) Zvonkohra

Cena od 539 Kč na Muziker.cz

Hudební dárky potěší spíše děti, než jejich rodiče, ale co byste pro jejich rozesmátý obličej a oči plné radosti neudělali, že? Navíc, čím více hraček, tím více volného času pro vás, třeba na vychutnání odpoledního kafíčka.

Děti totiž u hraček, které vydávají zvuky, vydrží extrémně dlouho. Osobně ověřeno! 🙂 Co mohu doporučit je investovat do hudebních nástrojů kvalitních, třeba klidně z běžného obchodu. Na Kytarách.cz vše objednáte z pohodlí domova, a třeba zdarma vyzvednete na nejbližší prodejně, kdy pojedete kolem. Dětem tyto hračky vydrží déle a využijí je i v pozdějším věku.

Více hudebních hraček >>


8) Dětská perkusní sada

Cena od 1 469 Kč na kytary.cz

Taaakže, u hudebních nástrojů ještě chvíli zůstaneme. Víte, jak jsem vám radila zabrousit do klasických hudebnin. Tak to je rada nad zlato, jelikož zde nakoupíte nejkvalitnější hudební nástroje za zlomek ceny těch, které jsou určený speciálně pro děti. Navíc vydávají mnohem příjemnější, melodické zvuky, což jistě oceníte.

Pěstujte rytmus a hudební sluch již v útlém věku a pořiďte svým dětem opravdové nástroje, ne náhražky. Navíc, tyto bicí nástroje, tamburíny a rolničky jistě využijete i v pozdějším věku, nebo třeba u táboráku.

Více hudebních hraček >>


9) Tahací hračka

Tahací hračka

Cena od 349 Kč na Mall.cz

Za chvíli už bude dítko umět samo chodit. Pořiďte mu prvního psího kamaráda, který ho bude opravdu všude následovat.

Milá, dřevěná, tahací hračka v podobě barevného psíka se díky otáčení koleček celá rozpohybuje. Hračka je vyrobená z kvalitního dřeva a nezávadných barev.

Více tipů na tahací hračky >>


10) Tatrovka

Tatrovka

Cena od 639 Kč na Mall.cz

Vaše dítko ještě nemá tatrovku? Tak to se musí okamžitě napravit! Tuto hračku známe již z dob našich rodičů, a tak víme, že se těší veliké oblibě.

Dítě se na ni může vozit, skládat a vykládat náklad a dovádět společně s kamarády. Jak? No třeba uspořádat velký automobilový závod! Juhuu!

Více aut a bagrů >>


11) Zábavná naučná knížka

Zábavná naučná knížka

Cena od 179 Kč na Knihydobrovsky.cz

Každé dítko by mělo dostat na své narozeniny alespoň jednu knížku, ne-li dvě. Knihy jsou skvělým dárkem i do rodin, kde nemají rádi dostávání hraček.

Pořiďte třeba tuto samolepkovou knížku prvních slovíček a jejich významu, která je určená nejmenším dětem. Čeká vás více než 500 samolepek, obrázky a celá řada různorodých aktivit.

Více dětských knížek >>


12) Výzdoba pokoje –  veselý plakát

Cena od 359 Kč na Zoot.cz

Domov je nejkouzelnější místo a je třeba o něj řádně dbát. Pořiďte vašemu nejmenšímu tenhle úžasný plakát, aby to „teplo domova“ nevytvářela jen láska a… topení. Zvlášť, když s vámi bydlí zvířátka!

Výzdoba nemusí být vždycky stejná, může se měnit, a je opravdu moc důležitá! Navíc, vyzdobit určitě potřebuji i zbytek vašeho bytu. Pokud bude veselo i v koupelně a v kuchyni, bude se vám bydlet jako v té nejlepší pohádce.

Více skvělých plakátů a dekorací >>


13) Jídelní set pro nejmenší

Cena od 99 Kč na Mall.cz

Dítku už rostou zoubky a může jíst spousty dobrot? V tom případě by se mělo začít se společným stolováním. Veselé nádobí, které bude jenom jejich, podpoří radost ze společného jídla.

Nádobí je nerozbitné a přizpůsobené pro ruce malého dítěte. Pokud vyberete soupravu s oblíbeným obrázkem, bude jídlo ještě zábavnější.

Více jídelních setů pro nejmenší >>


14) Pěnové kostky

Pěnové kostky

Cena od 512 Kč na Alza.cz

Stavění kostek je velká zábava! Bojíte se pořídit těžké dřevěné kostky? S těmito bude vaše dítko naprosto v bezpečí. Pěnové kostky podporují motoriku, zručnost, poznávání tvarů a barev a můžete je použít na spousty dalších zábavných činností.

Více hraček pro rozvoj motoriky >>


15) Lego Duplo Box plný zábavy

Lego Duplo Box plný zábavy

Cena od 699 Kč na Alza.cz

Lego je naprostá klasika a nesmí chybět v žádném dětském koutku. Výrobci mysleli samozřejmě i na ty nejmenší, takže si můžou hrát i děti už od jednoho roku.

Box plný zábavy je plný DUPLO kostek, které můžete připojovat k speciálnímu vozíku. Ten má zaoblené kraje a můžete jej všude vozit. Je tak vhodný i pro nejmenší děti.

Komplexní sada obsahuje 2 prvky otevíracích oken, roztomilého pejska, kostky s číslicemi a odpovídající kostky s obrázky, které pomohou dítěti s počítáním.

Více tipů na hračky z lega >>


16) Skládací podložkaSkládací podložka

Cena od 949 Kč na Mall.cz

Vzbuďte zájem dítěte o pohyb pomocí rozkládací podložky, která je vyrobena z různých materiálů. Podložka je speciálně vyrobena tak, aby podporovala k uchopení a dotykům.

Dítku budou dělat společnost zvířátka z Afriky – žirafa, slon i tygr. Podložka lze navíc prakticky složit do tvaru tašky, takže ji můžete brát všude s sebou. Můžete do ní vložit i další věci, takže máte o cestu postaráno.

Více hracích dek a podložek >>


17) Dětský outfit s vlastním či vtipným motivem

Cena od 336 Kč na Balabel.cz

Udělejte radost nejen dětem, ale také jejím rodičům. Ti si rádi své dítko oblečou do něčeho nového a krásného. Je pravda, že děti z oblečení rychle vyrostou. Proto ho rodiče moc nekupují a spíš se spoléhají na dárky od babiček a tet, které ví, co dětem sluší.

Na tomto webu je úžasné to, že vám vyrobí kvalitní obleček s motivem, který si vyberete, nebo ještě lépe, s vlastním vtipným textem či obrázkem. Inspiraci se meze nekladou! 🙂

Více tipů na originální dětské oblečení >>


18) Knížka českých písniček

Knížka českých písniček

Cena od 133 Kč na Knihydobrovsky.cz

Jste hudebně založená rodina? Písničky jsou důležitou součástí výchovy dítěte a jsou oblíbenou zábavou samozřejmě i těch nejmenších.

Skvělým dárkem je zpěvník plný not, akordů a textů pro všechny děti i dospělé, kteří si rádi zahrají a zazpívají známé písničky oblíbených autorů Z. Svěráka a J. Uhlíře.

Více zpěvníků, říkadel a básniček >>


19) Dětský stan do pokoje Teepee

Cena od 1 129 Kč na Alza.cz

Že stany patří jen na zahradu nebo na tábory? Pche! Tak to si určitě nemyslí vaše děti. Pořiďte jim třeba tento úžasný stan a uvidíte, že o nich jen tak neuslyšíte. Můžete jej naplnit barevnými kuličkami, či plyšáky a jinými hračkami.

Stan skvěle navozuje pocit bezpečí, úkrytu a vymezuje dětem jejich soukromé území. Díky voděodolnému materiálu ve spodní části podložky je však možné umístit stan za slunných dnů i na terasu či trávník před domem.

Více tipů na skvělé stany do pokoje >>


20) Odrážedlo 2v1

Odrážedlo 2v1

Cena od 1 699 Kč na Mall.cz

Odrážedlo je pro mnohé symbolem prvních narozenin. Dítko se začíná samo pohybovat a objevovat svět. K tomu bude potřebovat pořádný stroj! Toto skvělé odrážedlo je vyrobeno ze dřeva a můžete jej později předělat i na balanční kolo. Vydrží vám tedy ještě dlouhá léta.

Více tipů na odrážedla >>

OKOMENTUJTE

Prosím, napište komentář!
Prosím napište sem své jméno