DobráVíla.cz - vaše průvodkyně světem dárků DobráVíla.cz - vaše průvodkyně světem dárků
Menu

21 nejlepších dárků pro roční miminko

Datum 15.7.2020 Gabriela Gabriela

První narozeniny se musí pořádně oslavit! Lámete si hlavu, jaký dárek přinést, aby byl zajímavý, užitečný a udělal velkou radost? Co takové malé miminko potřebuje, s čím si hraje a co zaručeně potěší i jeho rodiče?

Abyste mohli zvolit dobrý dárek, musíte vědět, co vše už takové roční miminko ve svém věku umí. Už se samostatně pohybuje – leze po kolenou, bere do ruky nejrůznější věci a zkoumá je. Za chvíli se i postaví a začne chodit.

Miminko také rádo komunikuje – vymýšlí si svá slova, napodobuje zvuky, rychle se učí. Dobrou volbou jsou proto i knížky a různé naučné hračky. Že se vám nechce nic vymýšlet? Tady je spousty originálních tipů na dárky, které rozhodně nebudou ležet v koutě.

TOP3 tipy dle cenových kategorií

Pro rozvoj motoriky

Hravé chodítko, skvělé pro rozvoj pohybových dovedností a fyzické síly.

Rozvíjí představivost

Se 6 měkkými barevnými kostkami si vaše ratolest užije hodiny fantastické zábavy.

Legrační hračka

Zábavná hračka pro nejmenší v podobě dřevěného pejska.

1) Skákadlo / hopsadlo do dveří

Skákadlo / hopsadlo do dveří

Cena od 1 390 Kč na Mall.cz

Skvěle zabaví děťátko i když na něj nemáte moc času. Můžete se věnovat své práci v domácnosti a dítě si spokojeně samo hopsá ve dveřích.

Na skákadlo můžete upevnit nejrůznější hračky, některé jsou i součástí balení. Je to prostě nikdy nekončící skákací zábava!

2) Samolepící dekorace na zeď

Samolepící dekorace na zeď

Cena od 699 Kč na 4home.cz

Krásné samolepky do dětského pokoje v příjemných teplých pastelových barvách si každé roční dítko zamiluje. Už totiž umí rozeznávat zvířátka, rostliny a barvy a vše ohledně přírody jej neuvěřitelně zajímá.

Uvidíte sami, jaké bude nadšení, když si bude vaše dítko moci i doma užít spousty legrace z venkovního světa. Samolepky nejsou určeny pouze na zeď – lze je lepit také na hladké povrchy jako jsou například dveře, skříně, zrcadla, lednice atd. Aplikace samolepek je velmi jednoduchá a zvládne ji opravdu každý.

3) Dětský stan do pokoje Teepee

Dětský stan do pokoje Teepee

Cena od 1 129 Kč na Alza.cz

Že stany patří jen na zahradu nebo na tábory? Pche! Tak to si určitě nemyslí vaše děti. Pořiďte jim třeba tento úžasný stan a uvidíte, že o nich jen tak neuslyšíte. Můžete jej naplnit barevnými kuličkami, či plyšáky a jinými hračkami.

Stan skvěle navozuje pocit bezpečí, úkrytu a vymezuje dětem jejich soukromé území. Díky voděodolnému materiálu ve spodní části podložky je však možné umístit stan za slunných dnů i na terasu či trávník před domem.

4) Dětská lampička

Dětská lampička

Cena od 299 Kč na Mall.cz

Taky se vaše dítko bojí usínat po tmě, ale klasické lampy dávají prostě moc světla? Tak to potřebujete roztomilé světýlko, které vykouzlí z pokojíčku jedním bliknutím útulné místečko na spaní.

A když půjdete v noci vaše maličké nakojit či podat lahvičku, nezakopnete už o haldu hraček před postýlkou, jelikož na ni uvidíte! 🙂 Udělejte prostě vše pro to, aby se vaše děti nebály usínat. Za svitu veselé lampičky bude vše pohádkovější.

5) Dřevěná didaktická hračka

Dřevěná didaktická hračka

Cena od 149 Kč na Mall.cz

Jste zastánci kvalitních dřevěných hraček, které podporují vývoj dítěte a učení? Tak to vás určitě potěší velký výběr didaktických hraček, které pomáhají rozvíjet prostorové vnímání a jemnou motoriku dítka.

Pořídit můžete třeba tuto logickou hru vhodnou pro miminko starší jednoho roku, která je vyrobená pouze z přírodních materiálů.

6) Odrážedlo 2v1

Odrážedlo 2v1

Cena od 1 699 Kč na Mall.cz

Odrážedlo je pro mnohé symbolem prvních narozenin. Dítko se začíná samo pohybovat a objevovat svět. K tomu bude potřebovat pořádný stroj! Toto skvělé odrážedlo je vyrobeno ze dřeva a můžete jej později předělat i na balanční kolo. Vydrží vám tedy ještě dlouhá léta.

7) Zvonkohra

Zvonkohra

Cena od 539 Kč na Muziker.cz

Hudební dárky potěší spíše děti, než jejich rodiče, ale co byste pro jejich rozesmátý obličej a oči plné radosti neudělali, že? Navíc, čím více hraček, tím více volného času pro vás, třeba na vychutnání odpoledního kafíčka.

Děti totiž u hraček, které vydávají zvuky, vydrží extrémně dlouho. Osobně ověřeno! 🙂 Co mohu doporučit je investovat do hudebních nástrojů kvalitních, třeba klidně z běžného obchodu. Na Kytarách.cz vše objednáte z pohodlí domova, a třeba zdarma vyzvednete na nejbližší prodejně, kdy pojedete kolem. Dětem tyto hračky vydrží déle a využijí je i v pozdějším věku.

8) Dětská perkusní sada

Dětská perkusní sada

Cena od 1 799 Kč na Mall.cz

Taaakže, u hudebních nástrojů ještě chvíli zůstaneme. Víte, jak jsem vám radila zabrousit do klasických hudebnin. Tak to je rada nad zlato, jelikož zde nakoupíte nejkvalitnější hudební nástroje za zlomek ceny těch, které jsou určený speciálně pro děti. Navíc vydávají mnohem příjemnější, melodické zvuky, což jistě oceníte.

Pěstujte rytmus a hudební sluch již v útlém věku a pořiďte svým dětem opravdové nástroje, ne náhražky. Navíc, tyto bicí nástroje, tamburíny a rolničky jistě využijete i v pozdějším věku, nebo třeba u táboráku.

9) Tahací hračka

Tahací hračka

Cena od 239 Kč na Alza.cz

Za chvíli už bude dítko umět samo chodit. Pořiďte mu prvního psího kamaráda, který ho bude opravdu všude následovat.

Milá, dřevěná, tahací hračka v podobě barevného psíka se díky otáčení koleček celá rozpohybuje. Hračka je vyrobená z kvalitního dřeva a nezávadných barev.

10) Tatrovka

Tatrovka

Cena od 639 Kč na Mall.cz

Vaše dítko ještě nemá tatrovku? Tak to se musí okamžitě napravit! Tuto hračku známe již z dob našich rodičů, a tak víme, že se těší veliké oblibě.

Dítě se na ni může vozit, skládat a vykládat náklad a dovádět společně s kamarády. Jak? No třeba uspořádat velký automobilový závod! Juhuu!

11) Hračky do vody

 

Hračky do vody

Cena od 260 Kč na Agatinsvet.cz

Miluje vaše dítko vodu? Rádo v ní tráví více a více času? V roce je batole čím dál tím šikovnější, takže už ve vaně krásně sedí a při cákání kouká kolem sebe, co by se mu asi tak hodilo do ručiček. Možná byste mu měli pořídit nějaké hračky do vody. Spousta z nich rozvíjí motorické schopnosti, takže kromě zábavy se ve vaně i něco naučí.

Knížka do vody, protékací misky, rybářská loďka se síťkou na rybičky, hladový žabák… To vše jsou skvělé vodní dárky pro šikovné dětské ručičky.

12) Dětské úložné boxy

Dětské úložné boxy

Cena od 79 Kč na 4home.cz

Protože k prvním narozeninám toho vaše dítě dostane opravdu hodně, mrkněte se určitě po nějakém hezkém úložném boxu. Hodí se nejen na stavebnice, ale také na plyšáky, autíčka, výbavu pro panenky…

Opět existují nejrůznější barvy a motivy, také materiály se liší. Mohou být textilní, plastové i dřevěné. Některé mají víko, jiné jsou bez víka. Existují i skládací kousky. Výběr záleží především na tom, co do boxu budete ukládat.

Tip: Prázdný box batole zřejmě nezaujme. Pokud mu do něj ale schováte nějaké kostky, nebo jakoukoliv další hračku, pochopí hned, k čemu slouží a brzy se naučí do něj hračky samo schovávat.

13) Jídelní set pro nejmenší

Jídelní set pro nejmenší

Cena od 99 Kč na Mall.cz

Dítku už rostou zoubky a může jíst spousty dobrot? V tom případě by se mělo začít se společným stolováním. Veselé nádobí, které bude jenom jejich, podpoří radost ze společného jídla.

Nádobí je nerozbitné a přizpůsobené pro ruce malého dítěte. Pokud vyberete soupravu s oblíbeným obrázkem, bude jídlo ještě zábavnější.

14) Pěnové kostky

Pěnové kostky

Cena od 512 Kč na Alza.cz

Stavění kostek je velká zábava! Bojíte se pořídit těžké dřevěné kostky? S těmito bude vaše dítko naprosto v bezpečí. Pěnové kostky podporují motoriku, zručnost, poznávání tvarů a barev a můžete je použít na spousty dalších zábavných činností.

15) Lego Duplo Box plný zábavy

Lego Duplo Box plný zábavy

Cena od 699 Kč na Alza.cz

Lego je naprostá klasika a nesmí chybět v žádném dětském koutku. Výrobci mysleli samozřejmě i na ty nejmenší, takže si můžou hrát i děti už od jednoho roku.

Box plný zábavy je plný DUPLO kostek, které můžete připojovat k speciálnímu vozíku. Ten má zaoblené kraje a můžete jej všude vozit. Je tak vhodný i pro nejmenší děti.

Komplexní sada obsahuje 2 prvky otevíracích oken, roztomilého pejska, kostky s číslicemi a odpovídající kostky s obrázky, které pomohou dítěti s počítáním.

16) Skládací podložka

Skládací podložka

Cena od 949 Kč na Mall.cz

Vzbuďte zájem dítěte o pohyb pomocí rozkládací podložky, která je vyrobena z různých materiálů. Podložka je speciálně vyrobena tak, aby podporovala k uchopení a dotykům.

Dítku budou dělat společnost zvířátka z Afriky – žirafa, slon i tygr. Podložka lze navíc prakticky složit do tvaru tašky, takže ji můžete brát všude s sebou. Můžete do ní vložit i další věci, takže máte o cestu postaráno.

17) Hravé chodítko

Hravé chodítko

Cena od 2 475 Kč na Agatinsvet.cz

Chodítko je pro vašeho malého průzkumníka velkým pomocníkem. Takové, ve kterém dítě sedí a zároveň ťape, se příliš nedoporučuje – nepodporuje samostatnou chůzi. Ale chodítko, kterého se dítko pouze drží a tlačí jej před sebe, je naprosto v pořádku.

Chodítka jsou krásná, nejčastěji dřevěná. Najdete mezi nimi pojízdnou kuchyňku, kutilský pult, sekačku na trávu, chodítko s kostkami, interaktivní chodítko s různými aktivitami, nebo chodítko s vozíčkem, ve kterém vaše roční miminko může převážet hračky a plyšáky.

18) Pokladnička pro malé šetřílky

Pokladnička pro malé šetřílky

Cena od 109 Kč na Suprovedarky.cz

Co se v mládí naučí… Jestli vaše dítko začíná v obchodě pokukovat po zboží, jestli u pokladny vyžaduje vaši peněženku a chce platit, možná je na čase začít s vlastními korunkami.

Nejoblíbenějším tvarem pokladničky je samozřejmě stále prasátko. Vybrat můžete klasické porcelánové, nebo i velké plyšové. Z dalších zvířátek a tvarů pro děti to je například panda a jednorožec.

19) Dětské povlečení

Dětské povlečení

Cena od 199 Kč na 4home.cz

Spinká váš poklad stále v miminkovském povlečení? Chystáte mu pořídit velkou postel? Možná by se mu k jeho prvnímu jubileu hodilo i povlečení pro „velké“ holky a kluky.

Na výběr jsou pohádkové vzory, které roční dítě ještě nemusí znát, vládnou samozřejmě zvířecí obrázky, nebo pro kluky autíčkové či lodičkové kousky. Co se týče materiálu, je to stejné jako u nás dospěláků – nejběžnější je bavlna, dále krep, pro studenější noci i flanel.

Tip: Pozor si dejte na rozměry. Jsou dva nejčastější, a to 100 × 135 cm a 140 × 200 cm. Pro roční batole máte zřejmě stále menší přikrývku, takže hledejte i menší rozměr povlečení.

20) Knížka českých písniček

Knížka českých písniček

Cena od 133 Kč na Knihydobrovsky.cz

Jste hudebně založená rodina? Písničky jsou důležitou součástí výchovy dítěte a jsou oblíbenou zábavou samozřejmě i těch nejmenších.

Skvělým dárkem je zpěvník plný not, akordů a textů pro všechny děti i dospělé, kteří si rádi zahrají a zazpívají známé písničky oblíbených autorů Z. Svěráka a J. Uhlíře.

21) Výzdoba pokoje – veselý plakát

Výzdoba pokoje - veselý plakát

Cena od 159 Kč na Posters.cz

Domov je nejkouzelnější místo a je třeba o něj řádně dbát. Pořiďte vašemu nejmenšímu tenhle úžasný plakát, aby to „teplo domova“ nevytvářela jen láska a… topení. Zvlášť, když s vámi bydlí zvířátka!

Výzdoba nemusí být vždycky stejná, může se měnit, a je opravdu moc důležitá! Navíc, vyzdobit určitě potřebuji i zbytek vašeho bytu. Pokud bude veselo i v koupelně a v kuchyni, bude se vám bydlet jako v té nejlepší pohádce.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 2.9 (9 hlasů)

Autor článku

Gabriela
Gabriela

Milovnice kávy a dobrého jídla, náruživá cestovatelka a čtenářka dobrých knih. Kromě cestování a poznávání nových kultur si užívám čas strávený s rodinou a těmi nejbližšími, kterým ráda vymýšlím nejrůznější dárky. Nápady pak předávám dál, jak je tomu třeba i na tomto webu. :)

Podobné články