Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Dobrá Víla » Dárky pro muže

Dárek pro tátu – 24 jedinečných tipů

31. 5. 2024 aktualizováno

Vybírání dárku pro tatínka je noční můrou. Proč? Táta prostě už všechno má. Nic nechce, hlavně, ať má trochu toho klidu. A co by si přál, to je moc drahé, nebo úplně nedostupné. On si vlastně nic nepřeje. Je dárek pro tatínka opravdu takovou obtíží? Udělali jsme velký průzkum a zjistili jsme, že existuje spousta skvělých dárků, které ho určitě potěší. Tady je 24 tipů na dárek pro tátu.

Pokud vám to nebude stačit, můžete se inspirovat dalšími tipy na dárky pro muže nebo přeskočit rovnou na dárek ke Dni otců.

1. Dobrodružství na střelnici

Adrenalinový dárek pro taťku

Dobrodružství na střelnici - zážitek nejen pro tatínka

Dobrodružství na střelnici.cz

Máte tatínka nadšeného do mužských sportů, chtěl si vždycky vyzkoušet střelbu? Na venkovních střelnicích si tatínek můžete vyzkoušet zastřílet ze zbraní jako je například brokovnice nebo samopal. Zbraně si nejen vyzkouší, ale hlavně se o nich doví spousty zajímavých informací.

Střelbou a tréninkem bude tatínka provázet zkušený instruktor, díky kterému bude zážitek ještě intenzivnější. Tatínek si zkusí různé střelné zbraně a samozřejmě, že bude střílet ostrými náboji.

Střelnici si můžete vybrat z několika lokalit, dle místa vašeho pobytu.

2. Dárková ořechová krabička

ořechy pro nejlepšího tatínka

Dárková ořechová krabička - dárek táta

Nutworld.cz

Tatínka stále honí mlsná, i když maminka často peče a návštěvě restaurací se nevyhýbají? Když mu pořídíte tuto pěknou dárkovou krabičku s oříšky, uvidíte, že mu tím uděláte radost. Oříšky jsou totiž typickou drobností, která se zakusuje k pivu. A když mu k nim pořídíte i to pivo, vzpomene si na vás každý den při sledování svého oblíbeného pořadu.

Tato dárková ořechová krabička zaujme svým atraktivním designem. Po otevření se na tatínka usměje knírek namalovaný na kelímcích, jejichž obsahem jsou právě oříšky. Mandle tří barev, mandle uzené a japonská směs. V různých gramážích na něj v kelímcích čekají právě tyto dobroty. Nápis „Pro nejlepšího tatínka“ ho rozhodně nenechá chladným.

3. Outdoorová kamera

Skvělý dárek pro aktivního otce

Outdoorová kamera pro tátu k narozeninám

Alza.cz

Chcete koupit nějaký dražší dárek pro tátu, se kterým si užije spousty legrace? Outdoorová kamera je moderní zařízení ideální pro všechny sportovní nadšence, kteří si vzpomínky na své zážitky chtějí uchovat i jinde než jen ve své paměti. A v maximální kvalitě.

Tato kamera nezabere prakticky žádné místo v batohu či jiném zavazadle a její nízká hmotnost neovlivní ani sportovní výkon. Díky tomu je vhodná při jakémkoli sportu či outdoorové aktivitě.

4. Degustační ochutnávka whisky

Super dárek pro tátu k narozeninám

Degustační zážitek – ochutnávka whisky jako dárek pro tátu

Zážitky.cz

Dejte tatínkovi jedinečný gurmánský zážitek, který si doslova vychutná. V rámci degustace pozná chuť pravé whisky, která pochází z tradičních oblastí a regionů Skotska.

Degustace sestává z osmi druhů whisky, díky kterým se tatínek dostane do jednotlivých oblastí Skotska, kde se tyto whisky vyrábí. Nedílnou součástí akce je prezentace s popisem jednotlivých whisky a skotských palíren. Zážitek probíhá v neformálním duchu formou přátelských diskuzí o chutích a vůních jednotlivých degustovaných vzorků.

Pokud chcete tatínka potěšit kvalitní whisky, nechte se inspirovat naším výběrem těch nejlepších lahví z celého světa.

5. Mluvící otvírák na lahve

Vtipný dárek pro tatínka

Mluvící otvírák na lahve - dárky pro tátu dobrá víla

Balabim.cz

Sranda musí být. Jestli si to myslí i váš taťka, tak pro vás máme tip na vtipný dárek pro otce, který jej určitě rozesměje. Má to ale i další podmínku. Váš táta musí mít rád pivo. Bez toho by mluvící otvírák jaksi neměl smysl.

Jen si to představte – táta si jde v klidu otevřít pivo, a pak použije otvírák, který ho prozradí. Otvírák, který mluví a počítá mu piva. Je to dárek pro tatínka, který vykouzlí úsměv na rtech všem členům rodiny. Velice nenápadný je naopak prstenový otvírák.

6. Chytré hodinky

Praktický dárek pro tátu

Chytré hodinky

Alza.cz

Že si táta na chytré mobily nepotrpí a má radši starou klasiku? Pokud nosí hodinky, třeba se mu zalíbí technologie Smartwatch, tedy náramkových hodinek, které umí mnohem více, než jen ukazovat čas.

S chytrými hodinkami bude mít táta okamžitý přehled o těch nejdůležitějších informacích, jako jsou zprávy, naplánované schůzky nebo aktuální počasí. Hodinky skvěle využije i při sportu. Může průběžně sledovat svojí aktivitu a během pohybu třeba poslouchat muziku.

7. Dárek pro tátu sportovce

Doplněk stravy pro pevnější zdraví

Dárek pro tátu – doplňky stravy pro věčné sportovce

Benu.cz

Je váš táta celoživotní sportovec? Nevzdá se sportu, i když si už začíná stěžovat, jak ho všechno bolí a je čím dál tím víc unavený? Darujte otci nějaký doplněk stravy určený pro kvalitnější pohyb a celkové zdraví.

Konkrétní výběr je jen na vás a na tom, na co přesně si váš tatínek stěžuje. Sáhnout můžete po kloubní výživě, doplňcích na únavu a vyčerpání, nebo třeba po těch pro celkovou lepší imunitu.

Tip: Můžete vytvořit balíček z lékárny. Kromě výše uvedených doplňků stravy můžete do balíčku přidat i nějaký produkt ze sportovních potřeb či voňavou kosmetiku (nejen) po sportovních výkonech.

8. Všestranná svítilna

Praktický dárek pro tatínka

Všestranná svítilna - nejlepší dárečky

Alza.cz

Vyráží tatínek často sám na výlety do přírody? Nebo se zkrátka jen jedná o praktického muže, který má rád užitečné věci? Ať tak či onak, multifunkční svítilna je možná něco, co mu chybí ve výbavě, a přitom by ji ocenil. Možná nastanou i doma situace, kdy bude nakonec rád, že ji má. Na výběr je z nejrůznějších druhů praktických svítilen.

9. Dvoudenní pobyt na jachtě pro čtyři

Ideální dárek pro tatínka dobrodruha

Dvoudenní pobyt na jachtě pro čtyři osoby

Zážitky.cz

Fascinuje tatínka život na vodě a vždy si chtěl užít pohodu na jachtě či plachetnici? Přemýšlíte nad dárkem pro tátu, který si užije celá rodina? Nějaký originální výlet nebo zážitek?

Prožijte úžasné dva dny dobrodružství na palubě plachetnice. Loď budete mít k dispozici po celou dobu pobytu a ovládat si jí budete sami. Noc probíhá samozřejmě v kajutách plachetnice, v zátoce, ve které si sami zakotvíte.

Plachetnici bude moci tatínek sám řídit, takže se nejen pobaví a zrelaxuje, ale také nasbírá řadu jachtařských zkušeností. Před samotnou plavbou probíhá školení a trénink s instruktorem, takže se nemusíte bát, že byste řízení nezvládli. Teď už nemusíte přemýšlet, co koupit tátovi k narozeninám.

10. Výběr 20 českých ležáků a speciálů

Výběr 20 českých ležáků a speciálů - dárek k 50. narozeninám

Domáci-pivotéka.cz

K tipům na dárkové pivní sady přidáváme ještě jednu. Tentokrát se však jedná o výběr speciálů a ležáků. A piv není 15, ale hned 20. Jedná se o piva stáčená do lahví v menších českých pivovarech. K balení dostanete zdarma pivní tácky, které můžete rovněž darovat.

Mezi pivy v balíčku narazíte například na pivní speciály Sedmý schod, Rohozec Třináctka, Regent Prezident či Rebel sváteční speciál. Z ležáků je zastoupena třeba Slavičínská, řezaný Rohozec, Rebel Originál Premium nebo také Primátor Weizen pšeničný.

11. Napínavá severská detektivka

Knižní tip na dárek pro tátu k narozeninám

Napínavá severská detektivka – knižní dárek pro tátu

Knihy Dobrovský.cz

Na knížky se při výběru dárků často zapomíná. Kdy si však tatínek zašel naposledy do knihkupectví a vybral si nějakou knižní novinku?

Knihy pomáhají bystřit paměť, pozornost a dělají nám radost už jenom tím, že si k nim můžeme přičichnout a nasát příjemnou atmosféru plnou pohody. Knížky nás totiž donutí na chvíli se zastavit a užít si příjemný okamžik. Přinášejí nám tajuplné příběhy plné vzrušení, které nikde jinde nenajdeme.

Tak co, kterou knížku pro tatínka vyberete? Pokud nevíte, máme pro vás skvělý tip – jakoukoli severskou detektivku od autora Jo Nesboa.

12. Maxi lahev slivovice Dr. Jelínek

Objemný dárek pro tatínka na oslavu

Maxi lahev slivovice Dr. Jelínek

Alkohol.cz

Pořádáte pro tatínka velkou narozeninovou oslavu, na které se sejde spousty přátel i rodina? Tak to budete potřebovat pořádnou dávku alkoholu, ať si můžou všichni připít! Tento dárek pro taťku tak dokonale doplní pohoštění, které budete na akci připravovat a udělá určitě radost.

Láhev známé slivovice má objem 3 litry a je zabalena v pěkném balení, které dělá tento dárek ještě zajímavějším.

13. Houpací závěsné lehátko

Ideální dárek pro tátu pohodáře

Houpací závěsné lehátko

4home.cz

Dopřeje si tatínek rád relaxaci na zahradě, ve stínu košatého stromu? Pokud ještě nemá houpací lehátko, určitě mu jedno pořiďte. Je opravdu pohodlné, dá se na něm nejen číst, ale také velice příjemně podřimovat, třeba po dobrém obědě.

Lehátko unese i větší osoby, a to díky kvalitním dřevěným vzpěrám a pevným popruhům. Plátno je pevné, takže se z lehátka dobře vstává. Prostě ideální dárek pro tatínka, který má k dispozici zahradu nebo jezdí na chatu či do přírody.

14. Velká grilovací sada nářadí

Užitečný dárek pro otce mlsouna

Velká grilovací sada nářadí – dárek pro tátu na zahradu

4home.cz

Bydlí vaši rodiče v domku se zahradou nebo mají větší balkon, na kterém se dá grilovat? Je váš tatínek milovníkem masa? Tak to mu pořiďte sadu nářadí na grilování, díky které bude starost o přípravu šťavnatých steaků jen radost.

Velká sada nářadí obsahuje vše, co bude tatínek ke grilování potřebovat. A pokud nemá to hlavní – tedy vhodný gril, máte o dárek určitě už vystaráno. Tady jsou skvělé tipy na grily všech velikostí i druhů, ze kterých určitě vyberete (v nabídce jsou i elektrické, na kterých můžete grilovat doma).

15. Projížďka Hummerem a prohlídka tvrze

Tip na zážitek pro tatínka

Projížďka divokým Hummerem – adrenalinový dárek pro tátu

Zážitky.cz

U automobilových dárků ještě chvíli zůstaneme. Tentokrát se ale přesuneme do oddělení exkluzivních až adrenalinových zážitků. Posaďte tatínka za volant fenomenálního Hummeru H2 a postavte jej před překážky speciálně připraveného terénního okruhu, jako jsou brody a náklony.

S notnou dávkou adrenalinu v krvi pak přesednete na korbu vojenské verze Hummeru H1 (Humvee) a užijete si jízdu drsným terénem. Do auta můžou s tatínkem další dvě osoby, které si jízdu užijí společně s ním.

Jako završení zážitku získáváte vstupenku do středověké tvrze pro celou rodinu.

16. Funkční mikina – na hory i do města

Měkký dárek tatínkovi k Vánocům

Funkční mikina

4camping.cz

I když si myslíte, že váš táta oblečení neocení, toto je výjimka. Řekněte, kolikrát si váš tatínek koupil něco opravdu kvalitního na sebe, funkční oblečení na hory, nebo příjemné triko na studenější dny do města?

Většinou se odbude tou starou mikinou a šustkou, že? Dnešní funkční materiály jsou již opravdu jinde, než tomu bylo před 20 lety. Dopřejte vašemu tátovi taky pár kousků, díky kterým bude v teple na lyžovačce i na horské túře.

17. Dárkový balíček autokosmetiky

Tip na dárek pro tatínka autíčkáře

Dárkový balíček autokosmetiky – dárek pro tátu do auta

Alza.cz

Stále nevíte, co koupit tátovi k narozeninám? Pánové a jejich plechoví miláčci, to je kapitola sama pro sebe. Pokud i váš tatínek tráví v autě spoustu času, a to nejen za volantem, ale i leštěním interiéru a exteriéru, pořiďte mu balíček nějaké kvalitní autokosmetiky nebo některou z vychytávek do auta.

Sady kromě autokosmetiky často obsahují i škrabky, smetáčky, houby na mytí apod. Vybírat můžete podle ceny, kusů produktů v balíčku, nebo podle počtu hvězdiček od uživatelů.

Tip: Tátovi můžete kromě balíčku dát i profesionální čištění auta v nějakém autosalonu či myčce. Musíte ale zvážit, zda táta dobrovolně předá své autíčko k vyčištění cizím lidem.

18. Foukací harmonika – klasika pro pohodáře

Tip na dárek k svátku pro tátu

Foukací harmonika – dárek pro tátu k svátku

Kytary.cz

Nejlepší dárky jsou takové, které vašeho tatínka zavedou do jiného světa. Podpořte ho v nějaké aktivitě, novém koníčku, čemkoli, co ho bude bavit a při čem se třeba naučí i něco nového.

Nikdy není pozdě na to začít s výukou na hudební nástroj. Má tatínek rád dobrou muziku, folk nebo staré rockové kousky? Díky foukací harmonice si je může zahrát sám doma, aniž by se musel dlouze na nástroj učit. Foukací harmonika je lehká na naučení, stačí jen pravidelný trénink alespoň jedenkrát týdně.

19. Dárek pro tatínka na spaní

Tip na praktický dárek pro otce

Pohodlné pyžamo

Astratex.cz

Když jsme byli malí, tak jsme měkké dárky nenáviděli. S přibývajícím věkem jejich praktičnost oceňujeme. Chodí váš táta do postele ve vytahaném a sepraném pyžamu? Možná je na čase zakročit.

Pro pohodlné spaní můžete vybrat pánskou košili, šortky vs. dlouhé kalhoty, krátký rukáv vs. dlouhý rukáv. Také vzorů je hned několik. Zvolíte nějaký retro kousek, nebo si taťka zaslouží modernější model?

Náš tip

Vzpomínáte na Křečka v noční košili? Třeba by se vám pro tátu líbila noční košile.

20. Stírací mapa světa na zeď

Skvělý tip na dárek do pracovny

Stírací mapa světa na zeď

Knihy Dobrovský.cz

Máte tátu cestovatele? Udělejte mu radost a darujte mu parádní mapu světa, díky které si může připomenout, kam všude se už podíval a inspirovat, co mu ještě chybí :). Může si ji vylepit třeba ve své pracovně, v garáži nebo v dílně.

Pokud se vám mapa světa nezamlouvá, ale přesto víte, že má tatínek cestovatelského ducha, pořiďte mu třeba cestovní deník, nebo nějakou dobrodružnou knihu podle skutečné události či cestopis.

21. Handsfree do taťkova auta

Tip na praktický dárek pro tátu

Handsfree do auta

Alza.cz

Stále nevíte, co dát tátovi k narozeninám? Jestli váš táta tráví hodně času v autě a jestli v něm ještě nemá handsfree, máme pro vás tip na velmi praktický dárek pro otce. Díky němu se tatínek vyhne jednak možné pokutě, jednak nebezpečí při telefonování za jízdy.

Pokud jej bude používat pouze v autě, kupte mu přímo handsfree do auta. To se připne na stínítko, klimatizaci či na palubní desku. Pokud by se mu hodilo handsfree například i na zahradu, nebo do dílny, pořiďte mu sluchátkovou variantu.

22. Moderní košile

Trendy dárek pro taťku do práce

Moderní košile – dárek pro tátu

Aboutyou.cz

Nosí váš táta košile do práce i mimo ni? Má ve svém šatníku samé „kancelářské kousky“? Zkuste mu ukázat, že košile nemusí být pouze jednobarevná a usedlá.

Výběr je opravdu široký. Můžete zvolit nějakou výraznější barvičku, nebo i zajímavý vzor. Jestli krátký, nebo dlouhý rukáv, to necháme čistě na vás. Pokud váháte, kupte mu rovnou dvě. Určitě se budou hodit.

23. Nový sportovní koníček pro tatínka

Dárek pro tatínka k narozeninám

Nový sportovní koníček jako dárek pro tátu – vybavení na stolní tenis

InSPORTline.cz

Nikdy není pozdě začít s novým koníčkem. Tatínci většinou říkají, že nemají na sport moc času, ani náladu, a už vůbec ne energii po celém dni v práci. Stolní tenis je skvělou variantu aktivního odpočinku, při které se pobavíte, a navíc shodíte i nějaká ta kila. Táta získá kondičku, díky které bude zase fit a plný života.

Pokud se tatínek už dlouho odhodlává k nějakému sportu, pomozte mu s výběrem a dejte mu dárek, díky kterému konečně začne. Když do toho půjdete společně, užijete si i parádní čas jako celá rodina.

TIP: Objednejte pronájem pingpongového stolu ve vašem okolí a dejte tatínkovi poukázku na první turnaj!

24. Dárkový poukaz na vybavení do přírody

Dárek pro tatínka na poslední chvíli

Dárkový poukaz na vybavení do přírody

4camping.cz

Máte tatínka dobrodruha, který se rád vydává kempovat do přírody? Nebo má velký koníček, jako je např. rybaření nebo víkendové přechody hor? Možná je to s vaším tatínkem právě naopak. Často je doma a o výletech do přírody jenom mluví.

Pro všechny tyto případy pro vás máme skvělý tip na neoriginální dárek pro tátu – pořiďte tatínkovi poukaz na kvalitní vybavení do přírody a kempování, díky kterému si bude moci vybrat vybavení podle svých představ.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 2.3 (40 hlasů)

Autor článku

Gabriela
Gabriela

Milovnice kávy a dobrého jídla, náruživá cestovatelka a čtenářka dobrých knih. Kromě cestování a poznávání nových kultur si užívám čas strávený s rodinou a těmi nejbližšími, kterým ráda vymýšlím nejrůznější dárky. Nápady pak předávám dál, jak je tomu třeba i na tomto webu. 🙂

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář