DobráVíla.cz - vaše průvodkyně světem dárků DobráVíla.cz - vaše průvodkyně světem dárků
Menu

Dárek pro tátu nejen ke Dni otců – 23 jedinečných tipů

Datum 17.8.2021 Gabriela Gabriela

Vybírání dárku pro tatínka neboli tátu je pro hodně z nás noční můrou. Proč? Táta prostě už všechno má. Nic nechce, hlavně, ať má trochu toho klidu. A co by si přál, to je moc drahé, nebo úplně nedostupné. A nakonec, on si vlastně nic nepřeje.

Je tomu opravdu tak? Je dárek pro tatínka takovou obtíží? Udělali jsme velký průzkum a zjistili jsme, že existuje spousty skvělých a originálních dárků pro tátu ke Dni otců, které tatínky určitě potěší. Jen je potřeba zapojit trochu té fantazie. Tady je našich 23 tipů na skvělé dárky pro otce, ze kterých můžete vybírat. Pokud vám to nebude stačit můžete se inspirovat dalšími tipy na zajímavé dárky pro muže.

23 tipů na dárek pro tátu

1) Dobrodružství na střelnici

Dobrodružství na střelnici - zážitek nejen pro tatínka

Cena od 1 119 Kč na Dobrodružství na střelnici.cz

Máte tatínka nadšeného do mužských sportů, chtěl si vždycky vyzkoušet střelbu? Na venkovních střelnicích si tatínek můžete vyzkoušet zastřílet ze zbraní jako je například brokovnice nebo samopal. Zbraně si nejen vyzkouší, ale hlavně se o nich doví spousty zajímavých informací.

Střelbou a tréninkem bude tatínka provázet zkušený instruktor, díky kterému bude zážitek ještě intenzivnější. Tatínek si zkusí různé střelné zbraně a samozřejmě, že bude střílet ostrými náboji.

Střelnici si můžete vybrat z několika lokalit, dle místa vašeho pobytu.

2) Outdoorová kamera

Outdoorová kamera

Cena od 1 290 Kč na Alza.cz

Chcete koupit nějaký dražší dárek pro tátu, se kterým si užije spousty legrace? Outdoorová kamera je moderní zařízení ideální pro všechny sportovní nadšence, kteří si vzpomínky na své zážitky chtějí uchovat i jinde než jen ve své paměti. A v maximální kvalitě.

Tato kamera nezabere prakticky žádné místo v batohu či jiném zavazadle a její nízká hmotnost neovlivní ani sportovní výkon. Díky tomu je vhodná při jakémkoli sportu či outdoorové aktivitě.

3) Degustační ochutnávka whisky

Degustační zážitek – ochutnávka whisky

Cena od 1 399 Kč na Zazitky.cz

Dejte tatínkovi jedinečný gurmánský zážitek, který si doslova vychutná. V rámci degustace pozná chuť pravé whisky, která pochází z tradičních oblastí a regionů Skotska.

Degustace sestává z osmi druhů whisky, díky kterým se tatínek dostane do jednotlivých oblastí Skotska, kde se tyto whisky vyrábí. Nedílnou součástí akce je prezentace s popisem jednotlivých whisky a skotských palíren. Zážitek probíhá v neformálním duchu formou přátelských diskuzí o chutích a vůních jednotlivých degustovaných vzorků.

Pokud chcete tatínka potěšit kvalitní whisky, nechte se inspirovat naším výběrem těch nejlepších lahví z celého světa.

4) Chytré hodinky

Chytré hodinky

Cena od 890 Kč na Alza.cz

Že si táta na chytré mobily nepotrpí a má radši starou klasiku? Pokud nosí hodinky, třeba se mu zalíbí technologie Smartwatch, tedy náramkových hodinek, které umí mnohem více, než jen ukazovat čas.

S chytrými hodinkami bude mít táta okamžitý přehled o těch nejdůležitějších informacích, jako jsou zprávy, naplánované schůzky nebo aktuální počasí. Hodinky skvěle využije i při sportu. Může průběžně sledovat svojí aktivitu a během pohybu třeba poslouchat muziku.

5) Doplňky stravy pro věčné sportovce

Doplňky stravy pro věčné sportovce

Cena od 49 Kč na Lékárna.cz

Je váš táta celoživotní sportovec? Nevzdá se sportu, i když si už začíná stěžovat, jak ho všechno bolí a je čím dál tím víc unavený? Darujte otci nějaký doplněk stravy určený pro kvalitnější pohyb a celkové zdraví.

Konkrétní výběr je jen na vás a na tom, na co přesně si váš tatínek stěžuje. Sáhnout můžete po kloubní výživě, doplňcích na únavu a vyčerpání, nebo třeba po těch pro celkovou lepší imunitu.

Tip: Můžete vytvořit balíček z lékárny. Kromě výše uvedených doplňků stravy můžete do balíčku přidat i nějaký produkt ze sportovních potřeb či voňavou kosmetiku (nejen) po sportovních výkonech.

6) Dvoudenní pobyt na jachtě pro čtyři

Dvoudenní pobyt na jachtě pro čtyři osoby

Cena od 5 199 Kč na Zazitky.cz

Fascinuje tatínka život na vodě a vždy si chtěl užít pohodu na jachtě či plachetnici? Přemýšlíte nad dárkem pro tátu, který si užije celá rodina? Nějaký originální výlet nebo zážitek?

Prožijte úžasné dva dny dobrodružství na palubě plachetnice. Loď budete mít k dispozici po celou dobu pobytu a ovládat si jí budete sami. Noc probíhá samozřejmě v kajutách plachetnice, v zátoce, ve které si sami zakotvíte.

Plachetnici bude moci tatínek sám řídit, takže se nejen pobaví a zrelaxuje, ale také nasbírá řadu jachtařských zkušeností. Před samotnou plavbou probíhá školení a trénink s instruktorem, takže se nemusíte bát, že byste řízení nezvládli.

7) Náramek Cordell pro moderní tatínky

Náramek pro moderní tatínky

Cena od 119 Kč na Vivantis.cz

Máme  tu další skvělý tip na dárek pro otce. Patří váš táta mezi ty moderní, kteří o sebe pečují a rádi se hezky oblékají? Věříme, že by se mu mohl hodit nějaký náramek. Ať už korálkový, kožený, nebo ocelový. Jestli ještě žádný náramek nemá, sáhněte raději po jednodušším kousku. Až si na něj zvykne, můžete mu pořídit i nějaký odvážnější náramek.

Pokud je váš táta dobrodruh, určitě by se mu líbil víceúčelový náramek z padákové šňůry, který je možné rozmotat a použít jej v nejrůznějších (i těch nebezpečných) situacích.

8) Napínavá severská detektivka

Napínavá severská detektivka

Cena od 399 Kč na Knihydobrovsky.cz

Na knížky se při výběru dárků často zapomíná. Kdy si však tatínek zašel naposledy do knihkupectví a vybral si nějakou knižní novinku?

Knihy pomáhají bystřit paměť, pozornost a dělají nám radost už jenom tím, že si k nim můžeme přičichnout a nasát příjemnou atmosféru plnou pohody. Knížky nás totiž donutí na chvíli se zastavit a užít si příjemný okamžik. Přinášejí nám tajuplné příběhy plné vzrušení, které nikde jinde nenajdeme.

Tak co, kterou knížku pro tatínka vyberete? Pokud nevíte, máme pro vás skvělý tip – jakoukoli severskou detektivku od autora Jo Nesboa.

9) Maxi lahev slivovice Dr. Jelínek

Maxi lahev slivovice Dr. Jelínek

Cena od 2 099 Kč na Alkohol.cz

Pořádáte pro tatínka velkou narozeninovou oslavu, na které se sejde spousty přátel i rodina? Tak to budete potřebovat pořádnou dávku alkoholu, ať si můžou všichni připít! Tento dárek tak dokonale doplní pohoštění, které budete na akci připravovat a udělá tatínkovi určitě radost.

Láhev známé slivovice má objem 3 litry a je zabalena v pěkném balení, které dělá tento dárek ještě zajímavějším.

10) Nový luxusní kožený opasek

Nový luxusní kožený opasek

Cena od 649 Kč na Vivantis.cz

Nemá táta kvalitní kožený pásek, který by se mu hodil nejen k džínsům, ale i ke klasickým kalhotám? Pořiďte mu precizně provedený opasek.

Vybírat můžete z celé řady kožených opasků. Nám se líbí tento od české firmy N.Ties, který je vyroben ze tří vrstev kvalitní kůže. Spona má elegantní ocelouvou barvu, a opasek tak skvěle doladí jakýkoli outfit.

11) Houpací závěsné lehátko

Houpací závěsné lehátko

Cena od 369 Kč na 4home.cz

Dopřeje si tatínek rád relaxaci na zahradě, ve stínu košatého stromu? Pokud ještě nemá houpací lehátko, určitě mu jedno pořiďte. Je opravdu pohodlné, dá se na něm nejen číst, ale také velice příjemně podřimovat, třeba po dobrém obědě.

Lehátko unese i větší osoby, a to díky kvalitním dřevěným vzpěrám a pevným popruhům. Plátno je pevné, takže se z lehátka dobře vstává. Prostě ideální dárek pro tatínka, který má k dispozici zahradu nebo jezdí na chatu či do přírody.

12) Velká grilovací sada nářadí

Velká grilovací sada nářadí

Cena od 999 Kč na 4home.cz

Bydlí vaši rodiče v domku se zahradou nebo mají větší balkon, na kterém se dá grilovat? Je váš tatínek milovníkem masa? Tak to mu pořiďte sadu nářadí na grilování, díky které bude starost o přípravu šťavnatých steaků jen radost.

Velká sada nářadí obsahuje vše, co bude tatínek ke grilování potřebovat. A pokud nemá to hlavní – tedy vhodný gril, máte o dárek určitě už vystaráno. Tady jsou skvělé tipy na grily všech velikostí i druhů, ze kterých určitě vyberete (v nabídce jsou i elektrické, na kterých můžete grilovat doma).

13) Projížďka Hummerem a prohlídka tvrze

Projížďka divokým Hummerem

Cena od 3 199 Kč na Zazitky.cz

U automobilových dárků ještě chvíli zůstaneme. Tentokrát se ale přesuneme do oddělení exkluzivních až adrenalinových zážitků. Posaďte tatínka za volant fenomenálního Hummeru H2 a postavte jej před překážky speciálně připraveného terénního okruhu, jako jsou brody a náklony.

S notnou dávkou adrenalinu v krvi pak přesednete na korbu vojenské verze Hummeru H1 (Humvee) a užijete si jízdu drsným terénem. Do auta můžou s tatínkem další dvě osoby, které si jízdu užijí společně s ním.

Jako završení zážitku získáváte vstupenku do středověké tvrze pro celou rodinu.

14) Funkční mikina – na hory i do města

Funkční mikina

Cena od 799 Kč na 4camping.cz

I když si myslíte, že váš táta oblečení neocení, toto je výjimka. Řekněte, kolikrát si váš tatínek koupil něco opravdu kvalitního na sebe, funkční oblečení na hory, nebo příjemné triko na studenější dny do města?

Většinou se odbude tou starou mikinou a šustkou, že? Dnešní funkční materiály jsou již opravdu jinde, než tomu bylo před 20 lety. Dopřejte vašemu tátovi taky pár kousků, díky kterým bude v teple na lyžovačce i na horské túře.

15) Dárkový balíček autokosmetiky

Dárkový balíček autokosmetiky

Cena od 329 Kč na Alza.cz

Pánové a jejich plechoví miláčci, to je kapitola sama pro sebe. Pokud i váš tatínek tráví v autě spoustu času, a to nejen za volantem, ale i leštěním interiéru a exteriéru, pořiďte mu balíček nějaké kvalitní autokosmetiky nebo některou z vychytávek do auta.

Sady kromě autokosmetiky často obsahují i škrabky, smetáčky, houby na mytí apod. Vybírat můžete podle ceny, kusů produktů v balíčku, nebo podle počtu hvězdiček od uživatelů.

Tip: Tátovi můžete kromě balíčku dát i profesionální čištění auta v nějakém autosalonu či myčce. Musíte ale zvážit, zda táta dobrovolně předá své autíčko k vyčištění cizím lidem.

16) Foukací harmonika – klasika pro pohodáře

Foukací harmonika

Cena od 349 Kč na Kytary.cz

Nejlepší dárky jsou takové, které vašeho tatínka zavedou do jiného světa. Podpořte ho v nějaké aktivitě, novém koníčku, čemkoli, co ho bude bavit a při čem se třeba naučí i něco nového.

Nikdy není pozdě na to začít s výukou na hudební nástroj. Má tatínek rád dobrou muziku, folk nebo staré rockové kousky? Díky foukací harmonice si je může zahrát sám doma, aniž by se musel dlouze na nástroj učit. Foukací harmonika je lehká na naučení, stačí jen pravidelný trénink alespoň jedenkrát týdně.

17) Pohodlné pyžamo

Pohodlné pyžamo

Cena od 390 Kč na Astratex.cz

Když jsme byli malí, tak jsme měkké dárky nenáviděli. S přibývajícím věkem jejich praktičnost oceňujeme. Chodí váš táta do postele ve vytahaném a sepraném pyžamu? Možná je na čase zakročit.

Pro pohodlné spaní můžete vybrat pánskou košili, šortky vs. dlouhé kalhoty, krátký rukáv vs. dlouhý rukáv. Také vzorů je hned několik. Zvolíte nějaký retro kousek, nebo si taťka zaslouží modernější model?

Náš tipNáš tip

Vzpomínáte na Křečka v noční košili? Třeba by se vám pro tátu líbila noční košile s čepičkou.

18) Kravata s otvírákem na lahve

Kravata s otvírákem na lahve

Cena od 269 Kč na Suprovedarky.cz

Sranda musí být. Jestli si to myslí i váš taťka, tak pro vás máme tip na vtipný dárek pro otce, který jej určitě rozesměje. Má to ale i další podmínku. Váš táta musí mít rád pivo. Bez toho by kravata s otvírákem jaksi neměla smysl.

Jen si to představte – táta sedí v obýváku v teplákách a v jednom ze svých oblíbených triček, na něm má proužkovanou kravatu, kterou si rozdělává pivko. Je to dárek na Den otců, který vykouzlí úsměv na rtech všem členům rodiny.

19) Stírací mapa světa na zeď

Stírací mapa světa na zeď

Cena od 599 Kč na Knihydobrovsky.cz

Máte tátu cestovatele? Udělejte mu radost a pořiďte mu parádní mapu světa, díky které si může připomenout, kam všude se už podíval a inspirovat, co mu ještě chybí :). Může si ji vylepit třeba ve své pracovně, v garáži nebo v dílně.

Pokud se vám mapa světa nezamlouvá, ale přesto víte, že má tatínek cestovatelského ducha, pořiďte mu třeba cestovní deník, nebo nějakou dobrodružnou knihu podle skutečné události či cestopis.

20) Handsfree do auta

Handsfree do auta

Cena od 399 Kč na Alza.cz

Jestli váš táta tráví hodně času v autě a jestli v něm ještě nemá handsfree, máme pro vás tip na velmi praktický dárek. Díky němu se tatínek vyhne jednak možné pokutě, jednak nebezpečí při telefonování za jízdy.

Pokud jej bude používat pouze v autě, kupte mu přímo handsfree do auta. To se připne na stínítko, klimatizaci či na palubní desku. Pokud by se mu hodilo handsfree například i na zahradu, nebo do dílny, pořiďte mu sluchátkovou variantu.

21) Moderní košile

Moderní košile

Cena od 399 Kč na Aboutyou.cz

Nosí váš táta košile do práce i mimo ni? Má ve svém šatníku samé „kancelářské kousky“? Zkuste mu ukázat, že košile nemusí být pouze jednobarevná a usedlá.

Výběr je opravdu široký. Můžete zvolit nějakou výraznější barvičku, nebo i zajímavý vzor. Jestli krátký, nebo dlouhý rukáv, to necháme čistě na vás. Pokud váháte, kupte mu rovnou dvě. Určitě se budou hodit.

22) Nový sportovní koníček

Nový sportovní koníček – vybavení na stolní tenis

Cena od 190 Kč na InSPORTline.cz

Nikdy není pozdě začít s novým koníčkem. Tatínci většinou říkají, že nemají na sport moc času, ani náladu, a už vůbec ne energii po celém dni v práci. Stolní tenis je skvělou variantu aktivního odpočinku, při které se pobavíte, a navíc shodíte i nějaká ta kila. Táta získá kondičku, díky které bude zase fit a plný života.

Pokud se tatínek už dlouho odhodlává k nějakému sportu, pomozte mu s výběrem a dejte mu dárek, díky kterému konečně začne. Když do toho půjdete společně, užijete si i parádní čas jako celá rodina.

TIP: Objednejte pronájem pingpongového stolu ve vašem okolí a dejte tatínkovi poukázku na první turnaj!

23) Dárkový poukaz na vybavení do přírody

Dárkový poukaz na vybavení do přírody

Cena od 500 Kč na 4camping.cz

Máte tatínka dobrodruha, který se rád vydává kempovat do přírody? Nebo má velký koníček, jako je např. rybaření nebo víkendové přechody hor? Možná je to s vaším tatínkem právě naopak. Často je doma a o výletech do přírody jenom mluví.

Pro všechny tyto případy pro vás máme skvělý tip na neoriginální dárek pro tátu– pořiďte tatínkovi poukaz na kvalitní vybavení do přírody a kempování, díky kterému si bude moci vybrat vybavení podle svých představ.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 2.2 (37 hlasů)

Autor článku

Gabriela
Gabriela

Milovnice kávy a dobrého jídla, náruživá cestovatelka a čtenářka dobrých knih. Kromě cestování a poznávání nových kultur si užívám čas strávený s rodinou a těmi nejbližšími, kterým ráda vymýšlím nejrůznější dárky. Nápady pak předávám dál, jak je tomu třeba i na tomto webu. :)

Podobné články