18 tipů na jedinečný dárek pro tátu

Vybírání dárku pro tatínka je pro hodně z nás noční můrou. Proč? Táta prostě už všechno má. Nic nechce, hlavně, ať má trochu toho klidu. A co by si přál, to je moc drahé, nebo úplně nedostupné. A nakonec, on si vlastně nic nepřeje.

Je tomu opravdu tak? Je dárek pro tatínka takovou obtíží? Udělali jsme velký průzkum a zjistili jsme, že existuje spousty skvělých a originálních dárků, které tatínky určitě potěší. Jen je potřeba zapojit trochu té fantazie. Tady je našich 18 tipů, ze kterých můžete vybírat.


1.  Foukací harmonika – klasika pro pohodáře

Foukací harmonika

Cena od 312 Kč na Muziker.cz

Nejlepší dárky jsou takové, které vašeho tatínka zavedou do jiného světa. Podpořte ho v nějaké aktivitě, novém koníčku, čemkoli, co ho bude bavit a při čem se třeba naučí i něco nového.

Nikdy není pozdě na to začít s výukou na hudební nástroj. Má tatínek rád dobrou muziku, folk nebo staré rockové kousky? Díky foukací harmonice si je může zahrát sám doma, aniž by se musel dlouze na nástroj učit. Foukací harmonika je lehká na naučení, stačí jen pravidelný trénink alespoň jedenkrát týdně.

Více foukacích harmonik >>


2.  Degustační zážitek – ochutnávka whisky

Degustační zážitek – ochutnávka whisky

Cena od 1 399 Kč na Zazitky.cz

Dejte tatínkovi jedinečný gurmánský zážitek, který si doslova vychutná. V rámci degustace pozná chuť pravé whisky, která pochází z tradičních oblastí a regionů Skotska.

Degustace sestává z osmi druhů whisky, díky kterým se tatínek dostane do jednotlivých oblastí Skotska, kde se tyto whisky vyrábí. Nedílnou součástí akce je prezentace s popisem jednotlivých whisky a skotských palíren. Zážitek probíhá v neformálním duchu formou přátelských diskuzí o chutích a vůních jednotlivých degustovaných vzorků.

Více gurmánských zážitků >>


3.  Dárkový poukaz na vybavení do přírody

Dárkový poukaz na vybavení do přírody

Cena od 500 Kč na 4camping.cz

Máte tatínka dobrodruha, který se rád vydává kempovat do přírody? Nebo má velký koníček, jako je např. rybaření nebo víkendové přechody hor? Možná je to s vaším tatínkem právě naopak. Často je doma a o výletech do přírody jenom mluví.

Pro všechny tyto případy pro vás máme skvělý tip na dárek – pořiďte tatínkovi poukaz na kvalitní vybavení do přírody a kempování, díky kterému si bude moci vybrat vybavení podle svých představ.

Více dárků do přírody a kempování >>


4.  Nový sportovní koníček – vybavení na stolní tenis

vybavení na stolní tenis

Cena od 390 Kč na Sportobchod.cz

Nikdy není pozdě začít s novým koníčkem. Tatínci většinou říkají, že nemají na sport moc času, ani náladu, a už vůbec ne energii po celém dni v práci. Stolní tenis je skvělou variantu aktivního odpočinku, při které se pobavíte, a navíc shodíte i nějaká ta kila. Táta získá kondičku, díky které bude zase fit a plný života.

Pokud se tatínek už dlouho odhodlává k nějakému sportu, pomozte mu s výběrem a dejte mu dárek, díky kterému konečně začne. Když do toho půjdete společně, užijete si i parádní čas jako celá rodina.

TIP: Objednejte pronájem pingpongového stolu ve vašem okolí a dejte tatínkovi poukázku na první turnaj!

Více tipů na sportovní vybavení >>


5.  Dvoudenní pobyt na jachtě pro čtyři osoby

Třídenní pobyt na jachtě pro čtyři osoby

Cena od 5 199 Kč na Zazitky.cz

Fascinuje tatínka život na vodě a vždy si chtěl užít pohodu na jachtě či plachetnici? Přemýšlíte nad dárkem, který si užije celá rodina? Nějaký originální výlet nebo zážitek?

Prožijte úžasné dva dny dobrodružství na palubě plachetnice. Loď budete mít k dispozici po celou dobu pobytu a ovládat si jí budete sami. Noc probíhá samozřejmě v kajutách plachetnice, v zátoce, ve které si sami zakotvíte.

Plachetnici bude moci tatínek sám řídit, takže se nejen pobaví a zrelaxuje, ale také nasbírá řadu jachtařských zkušeností. Před samotnou plavbou probíhá školení a trénink s instruktorem, takže se nemusíte bát, že byste řízení nezvládli.

Více zážitkových pobytů >>


6.  Napínavá severská detektivka od autora bestselerů Jo Nesboa

Napínavá severská detektivka

Cena od 357 Kč na Knihydobrovsky.cz

Na knížky se při výběru dárků často zapomíná. Kdy si však tatínek zašel naposledy do knihkupectví a vybral si nějakou knižní novinku?

Knihy pomáhají bystřit paměť, pozornost a dělají nám radost už jenom tím, že si k nim můžeme přičichnout a nasát příjemnou atmosféru plnou pohody. Knížky nás totiž donutí na chvíli se zastavit a užít si příjemný okamžik. Přinášejí nám tajuplné příběhy plné vzrušení, které nikde jinde nenajdeme.

Tak co, kterou knížku pro tatínka vyberete? Pokud nevíte, máme pro vás skvělý tip – jakoukoli severskou detektivku od autora Jo Nesboa.

Více tipů na knižní bestsellery >>


7.  Šlechtický titul Lord

Šlechtický titul Lord

Cena od 597 Kč na Uzasne-darky.cz

Slavíte tatínkovo jubileum a chtěli byste ho potěšit nějakým vtipným, ale přesto „velkým“ dárkem? A co takhle šlechtický titul pravého Lorda?

Dnes už není potřeba mít štěstí k tomu, abyste se stali Lordem. Jak je to možné? Podle skotského šlechtického práva je totiž každý majitel půdy ve Skotsku oprávněný nazývat se Laird – což je skotský ekvivalent k českému titulu Lord nebo Lady.

S touto sadou se váš tatínek stane vlastníkem malého pozemku ve Skotsku a bude tedy oprávněn užívat titul Lord. Instrukce k registraci jsou přeloženy do českého jazyka, a tak je postup velice snadný. A pozor! Titul i pozemek jsou dědičné! 😊

Více tipů na úžasné a originální dárky >>


8.  Stírací mapa světa na zeď

Cena od 499 Kč na Zoot.cz

Máte tátu cestovatele? Udělejte mu radost a pořiďte mu parádní mapu světa, díky které si může připomenout, kam všude se už podíval a inspirovat, co mu ještě chybí :). Může si ji vylepit třeba ve své pracovně, v garáži nebo v dílně.

Pokud se vám mapa světa nezamlouvá, ale přesto víte, že má tatínek cestovatelského ducha, pořiďte mu třeba cestovní deník, nebo nějakou dobrodružnou knihu podle skutečné události či cestopis.

Více tipů na originální dárky >>


9.  Nový luxusní kožený opasek

Pánský kožený opasek

Cena od 549 Kč na Vivantis.cz

Nemá táta kvalitní kožený pásek, který by se mu hodil nejen k džínsům, ale i ke klasickým kalhotám? Pořiďte mu precizně provedený opasek.

Vybírat můžete z celé řady kožených opasků. Nám se líbí tento od české firmy N.Ties, který je vyroben ze tří vrstev kvalitní kůže. Spona má elegantní ocelouvou barvu, a opasek tak skvěle doladí jakýkoli outfit.

Více kvalitních nejen kožených pásků >>


10. Houpací závěsné lehátko

Houpací závěsné lehátko

Cena od 499 Kč na 4home.cz

Dopřeje si tatínek rád relaxaci na zahradě, ve stínu košatého stromu? Pokud ještě nemá houpací lehátko, určitě mu jedno pořiďte. Je opravdu pohodlné, dá se na něm nejen číst, ale také velice příjemně podřimovat, třeba po dobrém obědě.

Lehátko unese i větší osoby, a to díky kvalitním dřevěným vzpěrám a pevným popruhům. Plátno je pevné, takže se z lehátka dobře vstává. Prostě ideální dárek pro tatínka, který má k dispozici zahradu nebo jezdí na chatu či do přírody.

Více druhů kvalitních houpacích sítí >>


11. Poukaz na pořádnou hostinu

Cena od 99 Kč na Pepa.cz

Chete udělat vašemu tatínkovi, a třeba i mamince, pořádnou radost k narozeninám? Pořiďte jim dárkový poukaz do nějaké skvělé restaurace, kde se dobře nají a užijí si rande jako za mladých let. 🙂

Pokud chcete koupit opravdovou hostinu, za kterou neutratíte majlant, zkuste tento slevový portál, kde najdete poukazy na dobroty za opravdu skvělé ceny.

Více tipů na gurmánské dárky >>


12. Velká grilovací sada nářadí

Velká grilovací sada nářadí

Cena od 1 099 Kč na 4home.cz

Bydlí vaši rodiče v domku se zahradou nebo mají větší balkon, na kterém se dá grilovat? Je váš tatínek milovníkem masa? Tak to mu pořiďte sadu nářadí na grilování, díky které bude starost o přípravu šťavnatých steaků jen radost.

Velká sada nářadí obsahuje vše, co bude tatínek ke grilování potřebovat. A pokud nemá to hlavní – tedy vhodný gril, máte o dárek určitě už vystaráno. Tady jsou skvělé tipy na grily všech velikostí i druhů, ze kterých určitě vyberete (v nabídce jsou i elektrické, na kterých můžete grilovat doma).

Více tipů na dárky pro grilování >>


13. Outdoorová kamera

Cena od 2 990 Kč na Insportline.cz

Chcete koupit tátovi nějaký dražší dárek, se kterým si užije spousty legrace? Outdoorová kamera je moderní zařízení ideální pro všechny sportovní nadšence, kteří si vzpomínky na své zážitky chtějí uchovat i jinde než jen ve své paměti. A v maximální kvalitě.

Tato kamera nezabere prakticky žádné místo v batohu či jiném zavazadle a její nízká hmotnost neovlivní ani sportovní výkon. Díky tomu je vhodná při jakémkoli sportu či outdoorové aktivitě.

Více outdoorových přístrojů >>


14. Projížďka divokým Hummerem a prohlídka tvrze pro celou rodinu

Projížďka divokým Hummerem

Cena od 3 199 Kč na Zazitky.cz

U automobilových dárků ještě chvíli zůstaneme. Tentokrát se ale přesuneme do oddělení exkluzivních až adrenalinových zážitků. Posaďte tatínka za volant fenomenálního Hummeru H2 a postavte jej před překážky speciálně připraveného terénního okruhu, jako jsou brody a náklony.

S notnou dávkou adrenalinu v krvi pak přesednete na korbu vojenské verze Hummeru H1 (Humvee) a užijete si jízdu drsným terénem. Do auta můžou s tatínkem další dvě osoby, které si jízdu užijí společně s ním.

Jako završení zážitku získáváte vstupenku do středověké tvrze pro celou rodinu.

Více automobilových a adrenalinových zážitků >>


15. Chytré hodinky

Chytré hodinky

Cena od 1 500 Kč na Mall.cz

Že si táta na chytré mobily nepotrpí a má radši starou klasiku? Pokud nosí hodinky, třeba se mu zalíbí technologie Smartwatch, tedy náramkových hodinek, které umí mnohem více, než jen ukazovat čas.

S chytrými hodinkami bude mít táta okamžitý přehled o těch nejdůležitějších informacích, jako jsou zprávy, naplánované schůzky nebo aktuální počasí. Hodinky skvěle využije i při sportu. Může průběžně sledovat svojí aktivitu a během pohybu třeba poslouchat muziku.

Více druhů chytrých hodinek >>


16. Funkční mikina – na hory i do města

Cena od 899 Kč na Astratex.cz

I když si myslíte, že váš táta oblečení neocení, toto je výjimka. Řekněte, kolikrát si váš tatínek koupil něco opravdu kvalitního na sebe, funkční oblečení na hory, nebo příjemné triko na studenější dny do města?

Většinou se odbude tou starou mikinou a šustkou, že? Dnešní funkční materiály jsou již opravdu jinde, než tomu bylo před 20 lety. Dopřejte vašemu tátovi taky pár kousků, díky kterým bude v teple na lyžovačce i na horské túře.

Tato mikina nás zaujala rolákem, který jde přetáhnout přes nos i ústa, takže je skvělá nejen na procházky, ale také na pořádný sportovní výkon i v největších mrazech.

Více pánského funkčního prádla >>


17. Maxi lahev slivovice Dr. Jelínek v dárkovém balení

Maxi lahev slivovice Dr. Jelínek v dárkovém balení

Cena od 1 894 Kč na Alkohol.cz

Pořádáte pro tatínka velkou narozeninovou oslavu, na které se sejde spousty přátel i rodina? Tak to budete potřebovat pořádnou dávku alkoholu, ať si můžou všichni připít! Tento dárek tak dokonale doplní pohoštění, které budete na akci připravovat a udělá tatínkovi určitě radost.

Láhev známé slivovice má objem 3 litry a je zabalena v pěkném balení, které dělá tento dárek ještě zajímavějším.

Více originálních maxi lahví alkoholu  >>


18. Střelba na venkovní střelnici

Střelba na venkovní střelnici

Cena od 1 590 Kč na Adrop.cz

Máte tatínka nadšeného do mužských sportů, chtěl si vždycky vyzkoušet střelbu? Na venkovních střelnicích si tatínek můžete vyzkoušet zastřílet ze zbraní jako je například brokovnice nebo samopal. Zbraně si nejen vyzkouší, ale hlavně se o nich doví spousty zajímavých informací.

Střelbou a tréninkem bude tatínka provázet zkušený instruktor, díky kterému bude zážitek ještě intenzivnější. Tatínek si zkusí šest typů střelných zbraní a samozřejmě, že bude střílet ostrými náboji.

Střelnici si můžete vybrat z několika lokalit, dle místa vašeho pobytu.

 Více sportovních a originálních zážitků  >>

1 KOMENTÁŘ

  1. Super tipy. Táta furt čte, tak jsem zase přemýšlela o knížce, třeba právě od Jo Nesba, ale nakonec jsem rozhodla pro změnu a že ho trochu překvapím a koupím mu online kurz. Jen ještě musím vybrat ten správný, ale to už snad problém nebude.

OKOMENTUJTE

Prosím, napište komentář!
Prosím napište sem své jméno