Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Dobrá Víla » Dárky k narozeninám

Gravírovaní – láhev se jménem jako dárek

27. 9. 2023 aktualizováno

Vymýšlet neustále dárky pro své blízké dovede někdy pořádně zamotat hlavu. Nelze se proto divit, že mnozí na nějakou originalitu zcela rezignovali a všem bez výjimky předávají obálku s různě vysokou sumou. Vždyť za peníze si může dotyčný udělat radost přesně podle svého gusta a odpadá riziko v podobě nechtěných dárků. Nechcete se však spokojit s touto neosobní formou? Rádi byste oslavence obdarovali něčím, co mu bude společně strávené chvíle připomínat i dlouhá léta po skončení oslav? Dlouhodobě nejoblíbenější dárkový sortiment představuje kvalitní alkohol. Jen velmi málo z nás totiž lahvinkou něčeho dobrého pohrdne. A co ta originalita? Stačí nechat láhev ozdobit personalizovanými rytinami – Gravírováním a výsledný dojem bude dokonalý.

Pozor

Objednejte nyní láhev vybrané irské whisky Tullamore D.E.W. 1l 40% na Bottles&Stories a získejte vygravírované věnování zcela zdarma! Nechte si na lahev napsat osobní vzkaz či jméno a udělejte z ní jedinečný dar, který bude nositelem vašich přání.

Následující článek věnujeme doplňkové službě, s jejíž pomocí přeměníte obyčejnou láhev na jedinečný dárek. Řeč je o gravírování, disciplíně navazující na starodávné rytecké řemeslo. V následujících kapitolách jej důkladně popíšeme a také předáme ty nejdůležitější informace o nabízené službě.

Co je gravírování?

Pod tímto vcelku exoticky znějícím názvem se neskrývá nic jiného než tradiční rytí nápisů či ornamentů do pevného materiálu. V dřívějších dobách jej bylo zapotřebí provádět pomocí speciálně navržených manuálních nástrojů. Odebraný materiál býval obvykle doplňován různými zvýrazňujícími prvky z lesklých či dokonce drahocenných materiálů. Vzhledem k vysoké ceně však ruční rytí zůstává v dnešní době pouze devízou elitních společností.

gravirovana lahev

Technika gravírování z rytí přímo vychází, je však mnohem rychlejší a užívá se při něm automatických přístrojů. Chirurgicky přesné lasery dovedou ubrat přesně tolik materiálu, kolik je zapotřebí a jsou stavěny také pro sériovou výrobu.

Možná jste si během nákupu alkoholu všimli, že je celá řada lahví nějakými těmi rytinami vyzdobena? Jedná se o jakýsi punc luxusu, který je děla honosnějšími. Prostřednictvím nabízené služby si ovem můžete vytvořit rytinu vlastní, která bude lépe vystihovat vaše potřeby. Snadno tak vytvoříte věnování na dárek, které vašeho bližního jistě potěší mnohem více, než kdyby dostal „pouze“ jednu z mnoha standardních lahví z obchodu.

Široká škála příležitostí

Zamýšleli jste se někdy nad množstvím příležitostí, při nichž se od vás očekává dárek? Možná by vás jejich počet překvapil, neboť jich rozhodně není málo. Spousta lidí se zkrátka vydají do supermarketu a nějakou tu pozornost zde zakoupí. Personalizované dárky však působí mnohem lépe, neboť dávají najevo, že si předávající dal tu práci s jejich vymýšlením.

Slaví člen vaší rodiny významné životní jubileum? Proč nepřipravit láhev jeho oblíbeného pití, na které bude vyrytý dosažený věk s příslušným věnováním? I po několika letech bude s největší pravděpodobností prázdná zaujímat výsostné místo ve vitríně. Rádi byste ukázali, jak si ceníte svých rodičů, kteří oslavují zlatou svatbu? Víte o jejich vášni pro kvalitní víno? Dárkem v podobě tohoto nejlepšího ve skle s věnováním je jistě dojmete až k slzám.

Podobně mohou láhve se jménem posloužit v pracovním kolektivu. Loučíte se se svým oblíbeným kolegou, s nímž vám každá směna připadala až moc krátká? Proč si společně neotevřít lahvinku něčeho dobrého a krátkým vzkazem mu za všechno nepoděkovat? Velmi podobně mohou své uznání a vděk za dobré služby vyjádřit také vedoucí pracovníci.

Zamyslete se nad využitím gravírovacích služeb pro propagaci své společnosti. Účastníte se často důležitých obchodních jednání? Pak jistě dobře víte, že mnohem lepší pozici získáte, pokud jste svému protějšku sympatičtí. Proč si tedy nepřihrát pár kladných bodů pozorností na úvod schůzky? Personalizovaný dárek rozhodně neurazí a pomůže vám získat si na svou stranu i toho nejsilnějšího vyjednavače.

Škála příležitostí je prakticky neomezená, od důležitých životních jubileí, přes pracovní setkání, až po obyčejnou snahu udělat radost. Záleží pouze na konkrétní osobě a příležitosti. Jedno je jisté – dárek s věnováním udělá radost za všech okolností.

Chivas gravírování

Na whisky, rum i slivovici

Víte přesně, jakým druhem alkoholu uděláte oslavenci radost? Potom se jej snažte zvolit i při výběru dárku. Podstatnou výhodu představuje fakt, že gravírování do skla není omezeno druhem lahve ani jejího obsahu. Zkrátka si vyberete vhodný kus z nabídky a odborníci se o všechno postarají pomocí velmi výkonných laserů. Drobná omezení přeci jen existují, neboť nelze rýt do všech produktů v nabídce. Někteří výrobci totiž jakékoliv zásahy do svých výrobků striktně zakazují.

Na své si ale přijde i tak každý. Milovníci pravé whisky jistě ocení možnost zakoupení těch nejluxusnějších kousků. Za zmínku stojí kupříkladu Chivas Regal, pravá skotská whisky přípravovaná podle dávné receptury. Na své si ale přijdou i ti, kteří nedají dopustit na americké destiláty od Jacka Danielse.

Osobní dárek můžete snadno vytvořit i z lahve kvalitního rumu. K mání jsou třeba luxusní rumy. Blue Mauritius Gold 15y nebo Relicacio Superior. Luxusní alkohol, po němž se zapráší jen krátce po otevření.

Bohatou nabídku uzavírá výběr jakostních destilátů. Ať už zvolíte koňak Godet Folle Blanche, sherry Kleiner Sour, slivovici Kleiner Conoisseur či vodku Mayfair English, neuděláte chybu. Stačí jen vymyslet vhodný vzkaz, případně obrázek, a máte napůl vyhráno.

Nedílná součást firemní kultury

Moderní firmy s vyspělou kulturou si svých zaměstnanců váží a dávají jim to najevo. Ačkoliv štědré prémie nemohou být z pochopitelných důvodů vypláceny vždy, láhev kvalitního alkoholu jistě schopného zaměstnance potěší. Vyrytý motivační nápis na skle nenásilnou formou připomene dosažené úspěchu a motivuje v další práci.

Přemýšlíte nad zahrnutím rytých lahví do svého portfolia marketingových prostředků? Potom vězte, že se vám tato akce finančně vyplatí. Platbu za gravírování do skla si můžete zahrnout do firemních nákladů, díky čemuž snížíte míru investice na přijatelné minimum. Přínos dárků s věnováním bude jistě mnohem výraznější.

Firemní dárek lahev s etiketou

Mnoho muziky za málo peněz

Možná si teď říkáte, že precizní rytí do skla jistě bude velmi nákladné? Opak je ovšem pravdou a v ceně luxusní lahve alkoholu se jedná o zlomek celkových nákladů. V případě glavírování nápisů a čísel je cena stanovena na 199 Kč. Vzhledem k tomu, že zpracování log a obrázků firem je nepoměrně náročnější, cena se v takovémto případě zvyšuje na 398 Kč. Chcete-li získat přesnou kalkulaci, není nic jednoduššího než zaslat potřebný návrh mailem a počkat na vyjádření odborného pracovníka.

Jelikož při rytí do skla dochází ke specifickým úpravám lahví, je vyžadována platba předem. Skla s osobním nápisem či logem by totiž patrně v tradičním proději příliš neuspěly. Jestliže byste rádi vytvořili větší množství kusů s věnováním, kontaktujte odborného pracovníka. Při zachování jednotného stylu rytí totiž není zapotřebí laser pracně přenastavovat, čímž vzniká prostor pro udělení množstevní slevy.

U společnosti alkohol.cz si můžete objednat gravírování online či po telefonu, případně osobně v Praze či Brně na jejich pobočce.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.6 (30 hlasů)

Autor článku

Michaela
Michaela

Kromě dobré kávy a hudby miluju nakupování. A především nakupování online. Ve světě e-shopů jsem jako doma a vždy vím, kde se co šustne. Proto vám mohu přinášet ty nejlepší tipy na dárky pro vaše blízké.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář