Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Dobrá Víla

Dárek k výročí svatby či vztahu – 22 tipů pro muže i ženy

Výročí. Pro někoho jen obyčejný den, pro zamilované a milované každoroční připomínka toho, že našli svoji druhou polovičku. Strašně věřím, že patříte do té druhé skupiny a že i přes občasné neshody jste vděční za to, že máte právě toho svého partnera.

Proto se mi líbí, když se výročí svatby či výročí vztahu pěkně oslaví. Třeba večeře, sklenička a květina by podle mě měly být na výročí povinné. Shrňte předchozí rok, zavzpomínejte na společné začátky, mrkněte spolu na fotky a přidejte k tomu i (klidně malý) dárek. Jaký? Inspirujte se v následujících 22 tipech, které jsem rozdělila na dárky k výročí pro ženy a dárky k výročí pro muže.

Dárky k výročí pro ženu

1) Zážitková degustace pro dva

Zážitková degustace pro dva

Zážitky.cz

Jak už jsem psala v úvodu, společná večeře by na výročí měla být povinností. Žena připravuje večeře po většinu roku, takže je na vás, jestli jí na výročí uvaříte dokonalou večeři vy, nebo ji někam pozvete. Pokud jste se rozhodli pro variantu „b)“, podívejte se na možnosti zážitkových degustací. Je to podle mě něco víc než jen obyčejná večeře.

Na začátek se zamyslete nad tím, co má vaše drahá polovička ráda (a samozřejmě co chutná i vám) – bude to italská, asijská, česká kuchyně? Ocenila by vaše partnerka zámecké prostředí, nebo nějaký top výhled? Podle toho vybírejte místo i typ degustace. Víte, co mě ještě napadlo? Co kdybyste si tu dokonalou večeři společně uvařili? Doma si v kuchyni spíš zavazíte, ale na kurzu vaření by vám to spolu mohlo jít. Na výběr je opravdu velké množství kurzů. Vyberete si?

2) Kurz pro radost

Kurz pro radost - dárky k výročí

Kurzy pro radost.cz

Tímto tipem na dárek k výročí bychom vám chtěli připomenout, že i ve vztahu je důležité, abyste uměli trávit čas každý sám. Každý z vás by měl věnovat i určitou část svého volného času něčemu, co ho baví. Navzájem si o tom pak můžete vyprávět. A právě proto jsme vybrali kurz jako dárek k výročí. Kurzy jsou investicí do našeho talentu, vzdělání a seberozvoje.

Výběrem toho nejlepšího kurzu pro vašeho miláčka vás provede virtuální dárkový rádce. Zeptá se, pro koho kurz vybíráte a jaké jsou jeho/její zájmy. Na základě zadaných parametrů vám vygeneruje kurzy, které by se pro něj/ni mohly hodit. Může se učit cizí jazyk, hraní na hudební nástroj, kreslit, vařit i pečovat o zahradu. Kurzů je mnoho a vybere opravdu každý.

3) Vlastní svíčka

Vlastní svíčka k výročí vztahu

Sviička.cz

Bylo pro vás setkání s vaší drahou polovičkou významným momentem? Byla pro vás první pusa nezapomenutelná? Ať už pro vás byl důležitý jakýkoliv moment ve vašem vztahu, přeneste o něm všechny informace na tento dárek v podobě svíčky.

Na svíčku můžete nechat napsat vaše jména, datum daného momentu, o co se jednalo a kde se to stalo. Na etiketě poté budou všechny tyto údaje společně s mapkou místa v srdíčku či čtverečku. Váš domov provoní vůně citrusových plodů a sladkého ovoce. Dřevěný knot je zalitý v přírodním sójovém vosku.

Náš tip

Zadejte při objednávce kód DOBRAVILA a získejte 10 % slevu na svíčku.

Co dalšího o svíčkách říct? Důležité je třeba to, že pocházejí z jižních Čech, přičemž dodavateli jsou obvykle malé rodinné firmy. Používají se přírodní esenciální oleje.

4) Sexy prádlo pro tu nejvíc sexy ženu

Sexy prádlo k výročí

Astratex.cz

Začneme zostra, proč to oddalovat. Je jasné, že tento dárek napadne k výročí každého muže. Někteří to dotáhnou do konce, jiní zůstanou jen u myšlenky. A je to škoda. Ženy mají rády krásné prádlo a většina z nich ocení, když muž vybere nějaký kousek přesně podle vlastních představ.

Při výběru tohoto dárku pro ženu myslete nejen na sebe, ale také na ni – pokud není na příliš vyzývavé prádlo a je spíš „stydlivka“, vyberte decentnější kousek. Pokud je vaše paní dračice, gratuluji, můžete sáhnout po opravdu sexy prádýlku. Ideální samozřejmě bude, když k výročí koupíte jak kalhotky, tak podprsenku, popř. košilku. Vybírejte z těch krajkových, obyčejné si koupí vaše žena sama. Pro odvážné doporučuji korzety, které jsou mezi sexy prádlem opravdu top. O váš „výroční“ večer rozhodně nemám strach. Užijte si ho.

5) Partnerská hra pro zpestření společných večerů

Dárek k výročí - partnerské hrátky

Albi.cz

Stěžuje si občas vaše žena, že spolu trávíte málo času? A že když už jste spolu doma, každý si děláte to svoje, nebo se jen pasivně koukáte na televizi? Tímto dárkem jí dáte najevo, že s ní chcete být víc a že si chcete společné chvíle užívat i aktivně. Jen si dávejte pozor – pokud jí dáte partnerskou hru, bude ji s vámi chtít hrát.

Pokud čtete dál, jste odvážní a opravdu vás tyto hry zajímají. Jaké jsou tedy možnosti? Tou nejjednodušší a možná i nejznámější hrou jsou kostky – jedna kostka určí, co bude hráč provádět, další kostka ukáže, jaké části těla se bude úkol týkat. Je to maličkost, ale postelový stereotyp kostky dokážou zpestřit. Věděli jste, že existují i erotické stírací losy? Oproti těm klasickým, tady vyhrává úplně každý los. Respektive každý hráč. No a nejčastější variantou (nejen) partnerských her jsou hry stolní. S herním plánem, nějakými kartami, figurkami atd. Mě podle názvu zaujala hra Nespoutané laškování – nebojte se odvázat. Na výběr je jich ale víc. Mrkněte.

6) Parfém je klasika mezi dárky k výročí

Parfém - dárek k výročí

Notino.cz

Tipuji, že parfém je po květině, večeři a možná ještě víně či šampaňském dalším velmi oblíbený dárek k výročí pro ženu. Výhodu mají ti, jejichž partnerky mají jednu oblíbenou vůni, popř. značku. Ti ostatní to mají o něco složitější, ale na druhou stranu, každá zamilovaná žena chce vonět právě svému muži. Takže parfém vybírejte podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.

Náš tip

Nejste si jisti tou správnou vůní? Darujte přítelkyni několik druhů napodobenin voňavek a až poté kupte originál. Co když ale nepozná rozdíl?

Jak už jsem psala, parfémy můžete vybírat podle oblíbené značky – mezi ty top dámské značky patří například Lancôme, Armani, Dior… Voňavku lze vybrat také podle toho, jestli je žena spíše romantická duše, nebo má ráda extravaganci, dává přednost sladkým vůním, nebo těm těžším kořeněným? Tady se pozná váš čich a vaše pozorovací schopnosti. Mám pro vás jeden tajný trik – zajděte do obchodu, nechejte si poradit, vezměte si domů pár odstřiků (v lepších parfumériích vám zadarmo ostříknou vzoreček parfému do malého rozprašovače) a doma se u online verze obchodu v klidu rozhodněte.

7) Kytice k výročí? Musí být

Kytice k výročí

Fleurop.cz

Pánové, prosím vás, nezapomeňte na ni. Každá žena ji na každé výročí vztahu či svatby očekává. Věřte mi. I když možná říká, že ne, tak ano. Potěšíte ji, a to stoprocentně. Nemusíte vždy koupit mega pugét. Důležité je, abyste koupili kvalitní květiny, které vydrží.

Kytice k výročí jsou opravdu různorodé – můžete zvolit jen červené růže, romantickou kytici, nebo třeba květiny v dárkové krabičce. Když zavřete oči a vzpomenete si na svoji ženu – jaká je? Je něžná, impulsivní, veselá, konzervativní, extrovertní, stydlivá? Přesně tohle vám pomůže vybrat tu nejlepší kytici pro tu nejlepší ženu.

8) Infrasauna pro domácí pohodu

Infrasauna pro domácí pohodu

Marimex.cz

Nee, nezbláznila jsem se. Infrasauna je velmi oblíbená varianta domácího wellness. Je to zlatý střed mezi například obyčejným masážním přístrojem a rozměrnou vířivkou, která se domů vejde málokomu. Má vaše žena ráda teplo? Není proč váhat.

Infrasauny se dělají pro jednoho nebo rovnou pro dva. Od toho se samozřejmě odvíjí jejich velikost i cena. Tak třeba infrasaunu pro jednoho dokážete vmístit i do většího bytu. To by byla domácí pohoda, co? Infrasauna navozuje pocit uvolnění, psychické pohody a relaxaci. Má tedy jednoznačně pozitivní vliv na lidské zdraví – psychické i fyzické. Předností infračerveného záření je, že proniká hluboko do tkáně. Jak se říká, prohřeje vaši ženu až do morku kostí.

9) Fotokniha se vzpomínkami

Fotokniha se vzpomínkami - dárky k výročí

FotoŠkoda.cz

Chodíte spolu už dlouhé roky a letos oslavíte významné výročí? Zažili jste toho spolu opravdu hodně a navštívili jste společně tolik míst, že už se vám fotografie na nástěnku nevejdou? Ženy si pravděpodobně na uchovávání vzpomínek potrpí více než muži, a tak navrhujeme vytvoření fotoknihy, ve které obsáhnete ty nejdůležitější vzpomínky.

Při tvorbě fotoknihy buďte kreativní. Fotografie můžete poskládat chronologicky tak, jak šly zážitky za sebou. Nebojte se sáhnout mezi starší fotky. Vzpomínejte společně na okamžiky, které váš vztah utvářely a dovedly vás tam, kde jste teď. Máte děti nebo čtyřnohé miláčky? Společné přátele? Nezapomeňte do fotoknihy začlenit i jejich fotografie.

10) Domácí masáž horkými kameny

Domácí masáž horkými kameny

Balabim.cz

Maličkost, která ale může udělat velkou parádu, tedy vlastně pohodu. Miluje vaše žena masáže, stěžuje si na bolesti zad, nebo jí jen chcete dopřát více relaxace? Horké kameny by mohly být tím pravým dárkem k výročí.

V sametovém pytlíčku najdete 9 lávových kamenů, které jen nahřejete v teplé až horké vodě. Lávové kameny mají tu výhodu, že v sobě udržují teplo déle než jiné kameny. No a potom už je to na vás. Připravte si relaxační nebo romantickou hudbu, zkuste zabrouzdat na netu a najít si nějaké masáží tipy a triky. Teplo zahřeje svaly a uvolní tělo i mysl.

11) Pobyt plný hýčkání

Wellness - dárek k výročí

Zážitky.cz

Pokud je podle vás domácí masáž málo, mám pro vás tip na profesionální hýčkání. A protože cestování nám nyní zbývá spíš to domácí, zvolila jsem jako romantický dárek na výročí výlet do českých lázní a wellness hotelů. Jakou zvolíte lokalitu, délku pobytu a tak dále, to nechám čistě na vás.

Hýčkání v podobě masáží a dalších procedur, to není jen výsada lázní. Po celé naší krásné republice najdete i spoustu wellness hotelů či penzionů, kde se o vás a vaši drahou polovičku skvěle postarají. Mnohdy stačí jen víkendový pobyt a domů přijedete jako znovu zrození. Některé pobyty v sobě už ukrývají pár základních procedur, další můžete minimálně vaší paní dokoupit. Pobyt vybírejte především podle lokality (ideálně směřujte tak, kde jste se ženou ještě nebyli), ale také podle recenzí.

12) Soupravy šperků k výročí

Soupravy šperků k výročí

Klenota.cz

Šperk je také jedním z nejčastějších a zároveň nejočekávanějších dárků k výročí svatby. Opět se vyplatí vaše pozorovací schopnosti – co vaše žena nosí, co nenosí, co jí doma chybí, co se jí rozbilo… Na výběr je toho opravdu hodně.

Nejvíc setů najdete v kombinaci náhrdelník a náušnice. Z těch mě hodně zaujal jednoduchý set s růžovými skleněnými perlami Swarovski a s čirými krystaly Swarovski, který je vhodný na každodenní nošení. Potom mě moc upoutal jemný set náhrdelníku a náramku z růžově pozlacené ušlechtilé oceli se symbolem holubičky. A do třetice jsem pro vás vybrala srdíčkový set náramku a náušnic. Vybírat můžete z více než 200 produktů. To by bylo, abyste nic nekoupili.

Dárky k výročí pro muže

1) Balíček pro ochranu i potěšení

Balíček pro ochranu i potěšení

DrMax.cz

Zostra jsme začali u žen, zostra začneme také u mužů. Co je víc, než partnerovi darovat možnost bezpečného, častého a skutečně procítěného milování. Tento dárek z lásky k výročí je pouze pro ty muže, kteří ochranu při milování používají. Ti, kteří jsou razantně proti, tento balíček opravdu neocení.

Na výběr máte hned několik značek, balení, vůní, ale samozřejmě (a o tom to celé je) také tlouštěk materiálu a vzorků. Oblíbené jsou Ultra Thin kondomy pro co největší citlivost, nebo ty, které na sobě mají různé vzorky pro speciální stimulaci. Do balíčku ke kondomům přibalte třeba i nějaký lubrikační gel. Potom už jen doporučuji předat dárek v sexy prádélku. A večerní program je jasný.

2) Pivní lázně

Pivní lázně - dárky k výročí

Adrop.cz

Kdo říká, že nemůžete vybrat dárek, ze kterého byste se těšili společně? Lázně oceníte vy, pivo zase váš milovaný. Ale pochopitelně to může být i naopak. Důležité je, abyste získali další magické momenty, na které budete dlouho vzpomínat. Nám se tento zážitek zdá jako krásný kompromis mezi dárky k výročí pro muže a pro ženu.

Součástí tohoto zážitku nejsou pouze již zmiňované pivní lázně. Nejlepší na něm je, že budete ubytovaní ve tříhvězdičkovém hotelu, ve kterém budete mít dostatek pití (rozumějte piva) po celou dobu svého pobytu. Ubytovat se můžete na jednu až čtyři noci. Záleží na tom, o jak intenzivní relax si vaše těla momentálně říkají. Chybět nebude ani masáž.

3) Sklenice pro krále a královnu

Sklenice pro krále a královnu

Suprové Dárky.cz

Štve vás, že si manžel k večeři rozdělá pivo a vy máte chuť na víno? Kašlete na to. Dejte si každý, na co máte zrovna chuť a neřešte maličkosti. Užívejte si, že si můžete s někým přiťuknout, ať už je to čímkoliv. K lepšímu pocitu i chuti vám pomůžou speciální sklenice.

Balení obsahuje 2 sklenice: jedna bude patřit vašemu muži – má objem 600 ml, je určena na pivo a zdobí ji nápis King a koruna, druhá je připravena pro vás – má objem 430 ml, bude se hodit především na víno (při přimhouření oka ji lze určitě použít i na pivo) a je na ni nápis Queen s korunkou. Když ke skleničkám vašemu partnerovi dáte i nějaké to pivečko, bude nadšený. A nezapomeňte ani na sebe. Se skleničkou v ruce to bude velmi příjemná oslava vašeho výročí.

4) Elektrický gril pro milovníky grilování

Elektrický gril pro milovníky grilování

4home.cz

Milujete s manželem letní večery, kdy jen hodíte maso na gril, nakrájíte zeleninu, pečivo a užíváte se chvíle pohody u skvělé a jednoduché večeře? Proč se nechat omezovat ročním obdobím? I když počasí venkovním grilovačkám už nepřeje, vás to nemusí zajímat. Udělejte si rychlou grilovanou pochoutku v pohodlí domova.

Stolní kontaktní gril je dárek pro manžela (který chlap odolá pořádnému masu) a zároveň i pro vás. Také váš muž ke grilování nikoho nepustí? Věřím, že s tím nebudete mít problém. Užijte si to. A víte co? Domácí grily jsou minimálně náročné na údržbu – takže jestli na vás po večeři čeká úklid, nemusíte se bát. Vyjmete grilovací desky a jednoduše je umyjete. Mají nepřilnavý povrch, takže to budete mít raz dva. Kontaktní grily jsou všechny na skvělé úrovni, při výběru se tedy orientujte podle recenzí a ceny.

5) Lahev gravírovaná jen pro něj

Gravírovaní – láhev se jménem jako dárek

Alkohol.cz

Lahev, kterou nemá nikdo jiný na světě? Ten bude nadšenýýý. Tento tip na originální dárek z lásky k výročí je pro muže jako dělaný. Každý chlap se rád cítí výjimečně, oceňuje kvalitu a jedinečnost. Přesně tohle se v gravírované lahvi ukrývá.

Co se týče obsahu, vybírat můžete hned z několika typů alkoholu – bude to rum, whisky, gin, pálenka…? Vygravírovat = vyrýt speciálním laserem přímo na sklo lze vlastně cokoliv – vaše iniciály, číslo připomínající, kterého výročí se dárek týká, přání i krátký vzkaz. Jinou variantou originální lahve může být ta s vlastní etiketou. Ať vyberete tu, nebo tu formu jedinečné lahve, neuděláte špatně. To vám garantuji.

6) Speciální pánská bonboniéra

Dárek pro muže k výročí - bonboniéra

Adrop.cz

Výročí, k tomu se bonboniéra výborně hodí. Alespoň dříve to tak 100% bylo. Tak se toho nebojte a darujte svému muži k výročí svatby speciální bonboniéru. Že váš muž na čokoládové bonbony příliš není? Tak to vůbec nevadí. Naopak.

Krabička, která na první pohled skutečně připomíná klasickou bonboniéru, obsahuje 45 jednotlivě balených pralinek z výtečného… českého hovězího. Ano, čtete správně. Každá pralinka skrývá to nejlepší masíčko – jemně namleté, a především české hovězí maso. Pomalu sušená hovězí falešná svíčková roztančí chuťové pohárky každému masožravci. Tyto chlapské bonbony skvěle chutnají k vínu, pivu nebo jen jako zdravý a chutný mls u televize.

7) Kniha pro čtenáře i pro sporťáky

Kniha pro sportovce

Knihy Dobrovský.cz

Je váš manžel (alespoň duchem) sportovec? Rád si o svých oblíbencích vyhledává nejrůznější informace, má nějaké sportovní ikony, pamatuje si všechna data ze sportovní historie? Co mu koupit nějakou hezkou knížku s touto tematikou? Možná si říkáte, proč byste měla partnerovi koupit k výročí zrovna knihu? Proč ne. Ukážete mu díky ní, že vás jeho koníčky zajímají a podporujete je (i když na ně občas doma nadáváte). Navíc mu do knihy můžete napsat i nějaké milé osobní věnování.

Možná byste se divila, kolik knih z oblasti sportu existuje. A určitě mezi nimi najdete i tu, která bude zajímat zrovna vašeho muže. Mezi novinky patří například kniha o Milanu Barošovi, z prostředí Velké pardubické nebo ta s příběhy úspěšných maratonců. Mezi nejprodávanější potom najdete povídání o českých oštěpařích, ilustrovanou knihu o fotbale i biografii cyklisty Petra Sagana.

8) Maličkost s osobním vzkazem

Originální dárek k výročí

Belabel.cz

Personalizované dárky patří dlouhá léta mezi ty velmi oblíbené. Pokud vašemu příteli k výročí nenecháte vyrobit tričko s vaší fotkou v srdíčku a nebudete ho nutit, aby ho nosil pravidelně do práce, určitě mu uděláte radost. Klidně jen nějakou personalizovanou maličkostí.

Z čeho můžete vybírat? Z více než 30 pánských doplňků. Mně se například moc líbí svinovací metr, na který můžete nechat vytisknout vzkaz typu „Jsi můj borec“. Dále třeba kuchyňská zástěra nejen pro gril mistry, kde si můžete zvolit nejen text či obrázek, ale také velké množství barevných variant. Vtipné mi přijdou boxerky s vlastním potiskem – co na ně dát za motiv, to asi nechám jen a jen na vás. Přeci jen je to dost soukromá záležitost.

9) Stan pro společné zážitky

Stan pro společné zážitky

4camping.cz

Máte rádi přírodu a cestování? Hledáte něco dalšího, jiného, speciálního, čím byste si společné zážitky ještě více zpříjemnili a především zpestřili? Mám pro vás tip na dárek k výročí, kterým vašeho muže… minimálně překvapíte. Snad příjemně.

Jaký typ stanu se vám bude nejvíce hodit? Nejprodávanějším druhem je turistický stan, který je univerzální a existuje i varianta přímo pro dvě osoby. Pokud nejste s mužem sami, ale máte už děti, vezměte pod stan celou rodinku. V poslední době jsou velmi oblíbené karavany, a právě k nim se hodí tzv. předstany. Správnou variantu zvolíte podle toho, kam s partnerem nejčastěji jezdíte, kolik lidé se do stanu má vejít a samozřejmě také podle svých finančních možností.

10) Pánský náhrdelník pro vašeho fešáka

Pánský náhrdelník k výročí

Vivantis.cz

Všimla jste si, že pánové se v poslední době čím dál tím více „parádí“? Začalo to barber shopy a nyní to pokračuje výraznějšími šperky. Často vídám pánské prsteny, klasikou jsou náramky. Já jsem však jako dárek k výročí pro muže zvolila zajímavé pánské náhrdelníky. Aby muž nosil dárek od své milé co nejblíže srdci.

Co třeba jednoduchý náhrdelník z černé kůže a ocelovými korálky? Výraznější je potom třeba tento modrý korálkový náhrdelník. Zajímavý ocelový náhrdelník s tmavě šedou kotvou bude vašemu muži neustále připomínat, kde má svůj přístav. Vybrala jste?

Výročí svatby

Na závěr bych ráda napsala ještě jeden odstavec přímo o dárcích k výročí svatby. Určitě už jste slyšeli například o zlaté svatbě. Věděli jste, že každé výročí svatby má své označení? Ano, i to roční, i to 80leté. Velmi se mi líbí i trend, kdy si manželé dávají dárky podle názvu daného výročí. To znamená, že například jako dárek k prvnímu výročí svatby, které je označováno jako „bavlněná svatba“, si navzájem dají něco z bavlny. Další rok následuje „papírová svatba“, zajímavější je třetí rok a „kožená svatba“, dále i čtvrté výročí a „květinová svatba“… Zádrhel bych viděla až třeba u 8. a 9. roku – bronzová soška a alobal?

Užijte si každé výročí, každý rok, který s tou svojí druhou půlkou strávíte.

Roky manželství Označení
1 bavlněná svatba
2 papírová svatba
3 kožená svatba
4 květinová svatba (ovocná)
5 dřevěná svatba
6 železná svatba (zinková)
7 vlněná svatba (měděná)
8 bronzová svatba (plechová)
9 hliněná svatba
10 cínová svatba (růžová)
11 ocelová svatba
12 hedvábná svatba
13 krajková svatba
14 slonovinová svatba
15 křišťálová svatba (skleněná)
20 porcelánová svatba
25 stříbrná svatba
30 perlová svatba
35 korálová svatba (plátěná, lněná)
40 rubínová svatba
45 safírová svatba
50 zlatá svatba
55 smaragdová svatba
60 diamantová svatba
65 kamenná svatba
70 platinová svatba (briliantová)
75 nebeská svatba (korunovační)
80 a víc multi-platinová

Další tipy na dárky