Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Dárek pro družičky, svatebčany a svatební hosty

27. 9. 2023 aktualizováno

Největšími hvězdami svatebního dne jsou bezpochyby nevěsta s ženichem. Svatba by se ale neobešla ani bez dalších důležitých osob. Těmi jsou kromě svědků také samotní svatebčané, družičky a další svatební hosté. Jestliže hledáte dárek pro ně, jste tu správně. Prohlédněte si našich 15 tipů na dárky pro družičky, svatebčany a svatební hosty. Pokud se naopak nacházíte na druhé straně veselky a hledáte dárky pro novomanžele, můžete nahlédnout do našich tipů.

Dárky pro družičky

Drobný šperk na památku

Šperk - dárek pro družičky

Klenoty Amber.cz

Bez ohledu na to, kolik družiček se na svatbě chystáte mít, jako dárek je potřeba vybrat něco, co budou mít všechny společné. Pokud ho koupíte i sobě, bude to něco, co vás spojí. Něčím takovým může být třeba drobný šperk. Jako ideální se jeví třeba přívěsek. Je to maličkost, se kterou se můžete chlubit, nebo ji klidně nosit schovanou pod tričkem.

Šperk vybírejte podle preferencí vašich družiček. Zkuste odhadnout, jaký materiál, tvar či jaká velikost se jim bude líbit. Pokud si nevíte rady, vsaďte na stříbrné srdíčko. Jeho netypický tvar je doplněn o bílé zirkony. Ke šperku dostanete dárkovou krabičku, takže máte o dárek pro družičky i jeho zabalení postaráno.

K přívěsku můžete družičkám obstarat i řetízek, ale to necháme na vás. Samotný přívěsek je za nás plnohodnotným dárkem pro družičky a je na nich, na co ho připnou.

Parfémované oleje podle nálady

Parfémované oleje podle nálady - dárky pro družičky

Notino.cz

Dárek pro družičky nemusí být nutně něco osobního. Může to být vůně založená na květinách, které zdobily vaši svatbu. Nebo úplně jiná. A pokud se nemůžete rozhodnout pro tu nejlepší, vyberte balíček s větším množstvím lahviček. Bojíte se vysoké ceny? Nemusíte. Existují i sady za rozumnou cenu. A i ty udělají velkou radost.

Důkazem je například tato dárková sada s parfémovanými oleji. Vůně jsou zajímavé tím, že mají ve své nositelce vyvolat určitý pocit nebo konkrétní náladu. V balíčku je olej pro dobrou náladu, lepší soustředění, pro dodání energie a zklidnění. Posledním typem je olej určený pro nošení během slunečných dnů.

V sadě je tedy pět mini lahviček s vonnými esencemi, každá po 5,8 ml. Svým charakterem se hodí pro každodenní použití, ale pochopitelně to není podmínkou.

Lapač snů

Lapač snů - dárek pro družičky

4home.cz

Lapač snů je geniální dárek pro družičky, které jsou nastavené na podobnou vlnu jako vy. Je to dáreček, který jim zkrášlí byt nebo pokoj a zároveň přinese klid a pohodu. Je dlouhý 70 cm, takže pozornosti rozhodně neunikne. Vašim blízkým kamarádkám tak pokaždé připomene, jak důležitou součástí vašeho velkého dne byly.

Tradice lapače snů nás dostává až k indiánům, kteří je zavěšovali k posteli spící osoby nebo volně do místnosti. Věří se, že každá noční můra se zachytí do sítě, kde přetrvá až do ranních hodin. První paprsky pak tyto zlé sny spálí. Dobré sny naopak díky peříčkům doputují do duše spícího, kde zůstanou a zajistí klidný spánek.

Tento lapač snů má hnědou barvu a ve spodní části se nacházejí již zmíněná peříčka, která jsou tak důležitá. Shodnete se s vašimi družičkami v jejich užitku?

Dárkový poukaz na spodní prádlo

Dárkový poukaz na spodní prádlo - dárek pro družičky

Astratex.cz

Ty z vás, které už někdy objednávaly z Astratexu, ví, že se mohou těšit na kvalitní služby a pohodlné výrobky. Pokud se o to chcete podělit a ještě jste nevybraly žádný dárek pro družičky, dopřejte jim trochu luxusu. Nemusíte jim za sebe vybírat spodní prádlo, stačí dárkový poukaz, se kterým se samy rozhodnou, co si pod šaty obléknou.

Sáhnou po podprsence nebo ponožkách? Vyhraje krajka nebo jednoduchý vzor? Zkusí bambus nebo zůstanou věrné bavlně? V nabídce jsou ovšem i jednodílné či dvoudílné plavky. Možná vás překvapí výběrem pyžama nebo županu. Ať tak či tak, buďte jim k dispozici, pokud vás požádají o pomoc s výběrem.

I vy sama máte v rámci poukazů na výběr. Pokud máte družiček hodně, asi nepůjdete výše než k 500 Kč. Vaše investice se však může vyšplhat až ke 2 000 Kč.

Zasloužená masáž

Zasloužená masáž - dárek pro družičky

Zážitky.cz

Reflexní masáž nohou je něco, co si po několika hodinách na podpatcích zaslouží všechna chodidla. Jedná se o trochu finančně náročnější variantu dárku, ale pokud máte družičku jednu nebo dvě, určitě vám peněz nebude líto. Masáž si mohou vyzvednout ve čtyřech různých městech. Záleží jen na tom, kam to mají blíže nebo kam si budou chtít udělat výlet.

Zážitek spočívá v masáži dolních končetin a začíná již u konečků prstů. Následuje postupy reflexologie a věnuje se energetickým drahám, které spojují chodidla s orgány. Kromě navrácení energie je výsledkem masáže také snížení stresu. Snad také netřeba dodávat, že se jedná o velmi příjemnou masáž, při které si odpočinou.

Poukaz je dodáván v dárkovém balení. Pokud by vám nestačilo a chcete něco originálního, můžete si připlatit za propracovanější dárkovou krabičku.

Vytvořte dárek sama

Vytvořte dárek sama - dárek pro družičky

Belabel.cz

Dárek pro družičky vytvořený vlastní fantazií a kreativitou překoná vše. Dáte do něj kousek své osobnosti a to nejdůležitější – čas při jeho tvorbě. Pokud chcete svým družičkám vytvořit tričko s nápisem, ale všechna již vymyšlená hesla se vám zdají trapná nebo se nehodí pro tuto situaci, vytvořte jim vlastní podle sebe.

Vytvořený nápis můžete nechat natisknout na bavlněné tričko, které je samo o sobě zárukou kvality a pohodlí. Volit můžete mezi více střihy a barvami, ale doporučujeme celé skupince pořídit stejné. Jedině tak všichni poznají, že patří k sobě. A pokud slečnám dáte dárek ještě před vaší svatbou, uvidíte, že si ho rády vezmou třeba na rozlučku.

Na tričko můžete kromě nápisu vložit také vlastní obrázek nebo fotografii. Vyrobená jsou poměrně rychle, takže se nemusíte bát ani v případě, že vybíráte na poslední chvíli.

Kabelka pro celou partu

Kabelka pro celou partu - dárek pro družičky

AboutYou.cz

Říkáte si, že byste mohly vybrat něco, co bude pro vaše družičky také využitelné? Kabelka přes rameno plní jak okrasnou, tak praktickou funkci. Je dostupná v bílé a světle modré variantě. Pokud jim bílou nechcete nic naznačovat, vsaďte na světle modrou. K džínům vypadá skvěle a uvidíte, že ji při společných návštěvách kavárny využijí.

Uvnitř této tašky přes rameno se nachází přihrádka na zip, do které mohou schovat nějakou drobnost, která by se jim jinak špatně hledala. Popruh je pochopitelně nastavitelný, takže si délku tašku mohou určit podle sebe. Alespoň si je tak od sebe mohou odlišit. Pokud jí chcete dodat na jedinečnosti, nechte na tašku něco vyšít.

Nemusíte se držet jen nápadu s taškou. Vybírat dárek pro družičky můžete i z jiných doplňků. Můžete jim pořídit šátek v barvách vaší svatby nebo peněženku na drobné, kam schováte vzkaz s poděkováním.

Skleněný set na vodu do domácnosti

Skleněný set na vodu do domácnosti - dárek pro družičky

Skleněný Shop.cz

Poslední dárek pro družičky není nic, co by holky mohly nosit na sobě a dávat tak najevo, že patří k sobě. Tento skleněný set na vodu ale využijí doma. Možná právě v těchto skleničkách dostanete nápoj pokaždé, kdy je přijdete navštívit. Nádobí je klasickým svatebním darem, ale podle nás by to mohlo zafungovat i jako dárek pro družičky ze strany novomanželů.

Součástí tohoto setu je karafa a dvě sklenice. Popisuje se jako „luxusní“, a my víme proč. Všechny komponenty jsou totiž zdobené Swarovski krystalky a ručním brusem. Karafa na vodu je opatřená těsnící zátkou. Objem karafy je 1,3 l, kdežto každá ze dvou sklenic pojme tekutinu o množství 350 ml.

Aby se sklo neponičilo, doporučuje se pouze ruční mytí. To ale můžete svým milým družičkám říci v momentě, kdy jim budete dárkovou krabičku předávat.

Dárky pro svatebčany a svatební hosty

Svatební tužky se jménem

Svatební tužky se jménem - dárek pro svatebčany a svatební hosty

Svatební-diář.cz

Bílé svatební tužky jsou dokonalou ukázkou toho, že jako dárek pro svatebčany stačí úplná maličkost. Nestojí vás mnoho a zároveň poslouží jako skvělý upomínkový předmět. Čím více jich pořídíte, tím se cena za kus snižuje. V tomto ohledu se vám vlastně velká svatba docela vyplatí. Každá z tužek je doplněná o gravírování podle vaší volby.

Laserové gravírování může na těchto svatebních tužkách vytvořit například jména novomanželů společně s datem svatby. Na všechny tužky se píše stejné jméno, ale můžete sáhnout i po jiné variantě výroby, kde můžete zvolit například jména hostů, a každá tužka bude jiná. Konce tužek jsou máčeny v laku.

Výrobci si zakládají na vysoké kvalitě svých produktů. Na svět přicházejí v Německu pod tím nejpřísnějším dozorem. Samozřejmostí je, že se dodávají ořezané.

Čokoládka na přání

Čokoládka na přání - dárek pro svatebčany

Chocolissimo.cz

Podobně jako dárek pro družičky, i dárek pro svatebčany si můžete přikrášlit podle své fantazie. Rozvášnit se můžete třeba u tvorby čokolády. Buď se můžete rozhodnout pro již vytvořené motivy, ke kterým jen přidáte personalizaci, nebo si ji můžete vytvořit sami úplně od základu. Zvolíte si tvar, druh čokolády, přísady i krabičku.

Mezi tvary se objevuje králíček, vajíčko, květ, čtyřlístek, srdce a další. Co se týče druhů, vybírat můžete nejen z klasických možností typu mléčné, hořké a bílé čokolády, ale také jejich kombinací. Přidat můžete přísady jako banán, ananas, brusinky či kokos. Nechybí ani skořice nebo Skittles. Celý výsledek můžete nechat zabalit do krabičky podle výběru.

Typickými personalizacemi na dárek pro svatební hosty je například datum konání svatby či jména novomanželů. Můžete být originální a přispět i jiným nápisem.

Víno neurazí

Víno neurazí - dárek pro svatebčany

Simply Wines.cz

Ne každý sice pije víno, ale buďme upřímní. Lahev vína je klasickým dárkem pro svatební hosty. Je důkazem toho, že byste neradi nechali své hosty odejít s prázdnou. Je jedno, zda zvolíte velkou nebo malou lahev, jde o potěšení. Ke každé lahvi pak můžete přidat obecné věnování s poděkováním, že se zúčastnili vašeho důležitého dne.

Bílé víno Château Guillebot Plaisance Blanc v sobě nezapře aroma citrusů a hrušek. Nádech tropického ovoce doplňuje svěží závěr. Podepsalo se na něm klima oblasti, ze které pochází. Jedná se o suché víno z oblasti Bordeaux, které fermentuje v nerezových tancích. Vaše svatební hosty si získá plnou chutí.

Protože může být těžké trefit se do chuti všem, nechte své svatební hosty, ať si vyberou. Vyberte bílá i červená vína, a pak už je na nich, po kterém sáhnou.

Skleněná tuba s nápisem „Thank you“

Skleněná tuba s nápisem „Thank you“ - dárek pro svatební hosty

Mojepárty.cz

Levné dárky pro svatebčany nekončí u tužek. Tato tuba vyplní funkci dárečku, který ale ještě předtím ozdobí stůl. Lahvičky jsou malé a nenápadné, ale můžete do nich ukrýt cokoliv podle vaší fantazie. Nabízí se možnost je naplnit bonbonky nebo mandlemi, my bychom se však nebáli ani vzkazu. V něm můžete svým svatebním hostům za celý den poděkovat.

Tuby samozřejmě zůstanou vašim hostům, kteří s nimi po svatbě mohou naložit podle svého uvážení. Jsou vyrobené ze skla a mají korkovou zátku. S trochou fantazie je opravdu můžete zakomponovat do svatebních dekorací. Hosté si jich všimnou, ale nebudou tušit, že si je budou moci odnést domů. Bude to pro ně příjemným překvapením.

Abyste nerozdávali jen samotné lahvičky, můžete na každou z nich připevnit mašličku s věnováním a jménem každého z hostů. Nápis „Thank you“ však mluví sám za sebe.

Svítící rámeček na fotografii

Svítící rámeček na fotografii - dárek pro svatební hosty a svatebčany

Balabim.cz

Dnešní doba fotografování přeje. S osudy fotek už to však tak slavné nebývá. Málokdo z nás si je v dnešní době tiskne a ukládá do fotoalba. Bojíte se, že to tak dopadne i s vašimi svatebními fotografiemi? Nemusí. Pořiďte si na ně speciální fotoalbum. Společnou fotografii pak vytiskněte pro každého z hostů a darujte jim ji v tomto svítícím rámečku.

Tento fotorámeček má nejen LED osvětlení, ale také flitry. Na stole se tak bude vyjímat. Zrak návštěv se potom fotografii zkrátka nevyhne. LED světýlek je na rámečku celkem deset a každé svítí očím příjemným teplým odstínem. Disponuje dvěma háčky, které ho umožňují zavěsit svisle či vertikálně. Záleží na fotografii.

Rámeček má vypínač, takže se nemusíte bát, že by světýlka svítila neustále. Zdá se nám to jako hezký a slavnostně vypadající dárek pro hosty na svatbě. Nebo spíš po svatbě.

Zrnková káva

Zrnková káva - dárek pro svatební hosty

Alza.cz

Káva pravděpodobně nebude na svatbě tím nejvyhledávanějším nápojem. Druhý den ale může udělat nejednomu svatebnímu hostu radost. Zrnková káva, 100% arabica, původem z Brazílie. Právě to může být věc, která je po předchozím dlouhém večeru postaví na nohy. Balení s 200 gramy zrnek jim na nějakou dobu vystačí.

Aby bylo dosaženo co nejlepší chuti, doporučuje se zrna mlít těsně před přípravou kávy. Kávy od Zlatého Zrnka se vyznačují výraznou vůní a lahodnou chutí. Kávu praží přibližně 20 minut při nízkých teplotách. Tato pražírna je držitelem několika mezinárodních ocenění. To samo o sobě svědčí o vysoké kvalitě zrn a kávy.

Pokud by vás brazilská káva neoslovila, vybírat můžete i z jiných druhů. Můžete je i různě namíchat a dát hostům možnost si je mezi sebou vyměnit.

Hrneček s fotografií

Hrneček s fotografií - dárek pro svatební hosty

Belabel.cz

Poslední tip na dárek pro svatební hosty je kombinací několika výše zmíněných dárků. Pokud jim chcete pořídit něco, co jim vydrží a nespotřebují to, místo kávy můžete zvolit hrneček. Kávu nebo čaj už si k němu pořídí sami. Jelikož by měl být ozdobený fotografií, můžete počkat, až budete mít nějakou svatební, a tu k němu pak před výrobou vložit.

Vaši hosté díky fotografii nezapomenou, od koho a k jaké příležitosti ho dostali. Pokud si chcete dát opravdu hodně práce, můžete každý hrneček ozdobit fotkou s konkrétním člověkem, kterému se ho chystáte předat. K fotografii může být přidán i text, obrázek nebo šablona. Dejte si pozor, abyste vybrali fotografii s vhodnou kvalitou.

Hrneček je vyrobený rychle a jeho cena nestoupá k závratným částkám. E-shop se vám navíc klidně postará i o dárkové balení.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.7 (13 hlasů)

Autor článku

Adéla
Adéla

Miluji život a vychutnávám si ho plnými doušky. Momentálně mě definují tři věci: cestování, poznávání a posouvání vlastních hranic. Obdarovávání mých nejbližších mám spojené s úsměvem na jejich tváři. S úsměvem, který mě pokaždé zahřeje u srdce.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář