DobráVíla.cz - vaše průvodkyně světem dárků DobráVíla.cz - vaše průvodkyně světem dárků
Menu

20 tipů na dárek pro tchyni a tchána

Datum 7.2.2020 Vendula Vendula

Svěříte se mi, jaký máte vztah se svojí tchyni a tchánem? Jestli dobrý až skvělý, gratuluji. Jestli nic moc až nula, je mi to líto, ale věřte, že takových je vás velká spousta. Předpokládám ale, že kdyby vaše vztahy byly opravdu hrozné, nezavítali byste na naše stránky a nehledali tipy na dárky pro tchyni a tchána k Vánocům či narozeninám.

No prostě, ať jste na tom jakkoliv, zkusila jsem pro vás najít ty nejlepší dárky pro vaše vyženěné, resp. vyvdané rodiče. Budete jim chtít udělat radost, popíchnout je, nebo jen splnit základní „dárkovou“ povinnost? To už nechám na vás. Následující tipy budou ze všech kategorií.

1Dárky pro tchýni

1) Degustace čokolády pro dva

Degustace čokolády pro dva

Cena od 1 199 Kč na Zazitky.cz

Má vaše tchyně ráda čokoládu? Co kdybyste jí letos místo klasické tabulkové koupili rovnou čokoládovou degustaci? Připravte se na řeči typu: „Jé, to se svou postavou nepotřebuji.“ nebo „To zase ztloustnu.“ Jsem ale přesvědčená, že po zážitku bude nadšená.

Čekají ji totiž ty nejlepší, a hlavně nejkvalitnější světové kousky, a to bez zbytečných cukrů, tuků a dochucovadel. To jí řekněte hned na začátku – že s těmito čokoládami nemusí mít o svá kila strach. Celkem ochutná, popř. ochutnáte (pokud vás vezme s sebou) 12 vzorků čokolád z Francie, Švýcarska, Itálie i Velké Británie. Degustace trvá dvě hodiny, samozřejmostí je i zajímavý výklad o historii této kakaové pochoutky.

Tip: Pokud byste chtěli zážitek ještě vylepšit, kupte k němu rovnou i dárkové balení čokolád.

2) Voňavý balíček pro tchyni

Voňavý balíček pro tchýni

Cena od 49 Kč na Vivantis.cz

Každá žena se ráda obklopuje nejrůznějšími vůněmi. A protože samotné svíčky nejsou až tak reprezentativním dárkem, poskládejte je do balíčku s dalšími voňavými věcičkami.

Abyste se trefili do vkusu, mrkněte do koupelny, jaký typ vůní má vaše tchyně ráda – sladké, orientální, citrusové… A podle toho jí vyberte třeba balzám na vlasy, krém na ruce, tělové mléko a pokud si troufnete, tak i nějaký parfém.

Tip: Výběr produktů samozřejmě závisí na tom, k jaké příležitosti dárek tchýni dáváte. Hodnota balíčku k svátku bude zřejmě jiná než hodnota balíčku k šedesátinám.

3) Hřejivý župánek

Dámský froté župan Pamela

Cena od 440 Kč na Astratex.cz

Krásný a kvalitní dárek pro tchyni k Vánocům, který zahřeje. Ideální, pokud vaše tchyně doma topí skoro až na 30 °C a je jí pořád zima.

Župan pro tchyni můžete vybrat jednak podle délky (nad kolena, pod kolena, dlouhý) i podle barev a vzorů. Župan s oušky jí asi nekoupíte (i když proč ne – pokud víte, že jej např. závidí vám nebo své vnučce, neváhejte), ale nějakou hezkou barvičku byste vybrat mohli. Růžová, modrá nebo červená vaši tchyni krásně rozzáří.

4) Nejlepší kniha pro nejlepší tchyni

Dárek pro tchýni - kniha

Cena od 99 Kč na Knihydobrovsky.cz

Jako dárek pro tchyni vyberte nějaký bestseller, ať má pocit, že jste jí dali tu nejlepší knihu na světě. Mezi ně nepatří pouze romány a detektivky, ale třeba i antistresové omalovánky nebo knihy o zdravé stravě.

Velmi oblíbenou a známou knižní novinkou, ke které nazpívala písničku i skupinka českých umělců, je Gump – Pes, který naučil lidi žít. Pokud vaše tchyně není na dojáky, popř. je citlivka a silný příběh by jí nemusel udělat dobře, sáhněte po humorném bestselleru ze série Aristokratka, např. Aristokratka ve varu. Pokud ani to ne, mrkněte na kuchařky nebo antistresové omalovánky.

5) Fotorámeček plný vzpomínek

Fotorámeček plný vzpomínek

Cena od 105 Kč na Suprovedarky.cz

Klasika mezi dárky pro tchyni, která ale nikdy nezklame. Zvlášť pokud máte děti, nebo v rodině slavíte nějaké výročí. Fotografie jsou jeden z nejvděčnějších dárků, zvlášť pro starší generace mají velké kouzlo.

Co se týče velikosti, jsem určitě pro rámeček s možností vložit hned několik fotek. Ať už tam dáte fotografie vnoučat, tchyně s tchánem, celé rodiny, vzpomínky z dovolené… Více fotek při sobě vypadá luxusně – navíc čím víc jich je, tím víc je i vzpomínek. Zvolit můžete klasickou variantu se sklem nebo tu originálnější s kolíčky.

6) Sada na společné fondue

Sada na společné fondue

Cena od 159 Kč na 4home.cz

Potrpí si vaše tchyně na společná „celorodinná“ setkání? Na stůl vždy připraví klasické jednohubky a chlebíčky? Nic proti nim, taky je miluji. Ale co takhle gurmánskou změnu?

Pokud je tchyně alespoň trošku moderní a nebojí se nových věcí, pořiďte jí (a vlastně celé rodině) pořádnou fondue sadu. Zkusit můžete i menší čokoládovou, já jsem ale měla na mysli to velké sýrové. Např. nerezová sada pro 6 včetně roztomilých mističek bude skvělým zpestřením vašeho rodinného večera.

Tip: K této sadě rovnou dokupte i sýr na vaše první fondue. Ať tento rodinný dárek rovnou vyzkoušíte.

7) Outdoorové vybavení pro akční tchyni

Outdoorové vybavení pro akční tchýni

Cena od 99 Kč na 4camping.cz

Ne všechny tchyně jsou nejraději doma – u telky a v papučích. Některé jsou i akční. Pokud vaše tchyně ráda sportuje a cestuje, pořiďte jí něco, co její koníčky podpoří a zpříjemní.

Má ráda zimní sporty, jezdí na kole, cvičí jógu, prochází se po horách…? Vyberte jí dárek přesně na míru. Mě zaujaly tyto konkrétní věci:

8) Čajová dárková sada

Dárky pro tchýni - čaj

Cena od 147 Kč na Mall.cz

Není čaj jako čaj, to je jasné. A stejně tak není dárková sada jako dárková sada. Z některých je na první pohled patrné, kde a za kolik jste ji pořídili. Na druhou stranu existují i velmi zajímavé sady s čaji, které běžně ve vašem místním marketu nekoupíte.

Na výběr máte samozřejmě ovocné, zelené i černé čaje. Zabalené jsou v plechových dózách či papírových krabicích. Mě asi nejvíc zaujala velká barevná sada od London Tea Company. Obsahuje tři druhy čaje a celkem 75 sáčků. Navíc je fairtrade, takže zaručena nejen kvalita, ale i etika.

9) Přístroj pro dokonalý účes

Dárek pro tchýni - kulmofen

Cena od 399 Kč na Alza.cz

Nevíte, co koupit na Vánoce tchyni? Co třeba elektrického pomocníka pro krásné a zdravé vlasy?

Jestli tchyně používá natáčky, tak chce mít zřejmě vlasy samou loknu. S těmi jí pomůže kvalitní kulmofén. Vybírat můžete ze statických, nebo rotačních (ten si sám namotává vlasy, naučit se s ním vyžaduje trošku cviku). Pokud je vaše tchyně opravdu konzervativní, mrkněte na elektrické natáčky – ano, existují. Zůstane u natáček, ale na vlny jí bude stačit pár minut.

Tip: K jejímu novému vlasovému pomocníkovi pořiďte tchyni také kvalitní kosmetiku.

10) Pravé šampaňské za odměnu

Pravé šampaňské za odměnu

Cena od 399 Kč na Alkohol.cz

Posteskla si vaše tchyně, že ještě nikdy neměla možnost ochutnat pravé šampaňské? Tak jestli si to zaslouží, dopřejte jí tu možnost vy.

Pravé šampaňské pochází ze severovýchodní Francie, z oblasti Champagne-Ardenne. Na výběr máte desítky možností. Já bych jako tip na dárek pro tchyni doporučila některou z těchto lahví: růžový Moët, Piper-Heidsieck v chladící tašce ve tvaru lahvičky od parfému, ta stejná značka „šampáňa“ v chladícím boxu ve tvaru rtěnky nebo klasickou lahev polosuchého šampaňského.

2Dárky pro tchána

11) Lahev světového piva

Lahev světového piva

Cena od 39 Kč na Alkohol.cz

Dopřává si váš tchán pravidelně lahváče? Pokud není striktní fanoušek jedné jediné značky, mám pro vás tip na speciální pivní ochutnávku.

Na výběr máte piva z Mexika, Velké Británie a Irska. Když mu koupíte od každého jedno, můžete si jeden krásný večer udělat domácí pivní degustaci. Uznávám, že pro pravého českého pivaře nemusí být některá světová piva ideální. Tak mu k těm speciálům buď pořiďte basu nějaké české klasiky, nebo klidně něco tvrdšího. Ať je ten váš degustační večer zajímavější.

12) Luxusní vůně do auta

Dárek pro tchána - vůně do auta

Cena od 79 Kč na Mall.cz

Každý chlap pečuje o své auto víc než o cokoliv jiného. Takže pořídit tchánovi jakýkoliv doplněk do auta, to je trefa do černého.

Na výběr máte papírové visačky, klipy do ventilace nebo elegantní pouzdro s vyměnitelnou voňavou náplní – to vše od známé značky Yankee Candle. Vůně jsou také nejrůznější, od růže přes citron až po kůži. Věděli jste, že existují i vůně jako čisté ručníky nebo jemná přikrývka? Vůně vydrží cca 4 týdny, takže mu jich kupte rovnou víc. Do zásoby.

13) Střelba na kryté střelnici

Střelba na kryté střelnici

Cena od 1 339 Kč na Adrop.cz

Je váš tchán otevřený novým zážitkům a rád zkouší nevšední věci? Zážitků vhodných pro akčního tchána určitě existuje několik, mně padla do oka střelba na kryté střelnici.

V nabídce je hned pět možných balíčků – Start, České zbraně, SSSR, S.W.A.T., Extrem. Váš tchán si tak vyzkouší střelbu nejen z pistole, ale také z brokovnice, revolveru či legendárního samopalu Škorpion. Zvolit můžete hodinový či dvouhodinový zážitek. Oba začínají teoretickou přípravou, poté se teprve přistupuje ke střelnici. Po celou dobu je se střelcem školený instruktor.

14) Holicí strojek pro tchána fešáka

Holicí strojek pro tchána

Cena od 249 Kč na Alza.cz

Všimli jste si, že váš tchán má už hodně starý strojek, nebo k holení stále používá žiletku? Co takhle mu koupit pořádný a kvalitní holicí strojek?

Existují dva základní typy strojků: planžetové (kmitající nože pod planžetami, ideální pro pravidelné holení krátkých vousů) a frézkové (samostatné rotující hlavy, vhodné pro husté a delší vousy). Některé strojky jsou určené pro suché holení, jiné se hodí i do sprchy. Vybírat můžete samozřejmě i podle ceny a značky. Jo a nezapomeňte k tomu přikoupit i nějakou pečující kosmetiku.

Tip: Zkuste se poradit s tchýní, který holicí strojek by se tchánovi hodil. Přeci jen zvyk je železná košile a váš náhodný výběr by nemusel tchánovi úplně sednout.

15) Meteostanice pro vášnivé meteorology

Dárky pro tchána

Cena od 429 Kč na 4home.cz

Vždy když k vám tchán přijde, chodí kolem ní a studuje všechny její parametry? Než jde do práce, tak si na internetu nebo na mobilu musí nastudovat, kolik je vlastně venku stupňů? Pořiďte mu konečně jeho vlastní meteostanici.

Ty nejvychytanější meteostanice neukazují pouze čas a venkovní či vnitřní teplotu, ale také vlhkost vzduchu, fáze měsíce, datum, budík a pár dalších strašně důležitých údajů. Existují i moc hezké designy – bílé, černé, zaoblené nebo hranaté.  Ale co si budeme povídat, na vzhledu tady asi úplně nezáleží. Hlavní jsou ty měřené údaje. Čím víc, tím líp.

16) Jízda v supersportu pro super tchána

Jízda v supersportu pro super tchána

Od 890 Kč na Adrop.cz

Líbí se vašemu tchánovi sportovní auta? Má rád rychlou jízdu a nebojí se riskovat? Mám pro vás tip na jízdu v super rychlé káře. Pro pořádné frajery.

Na výběr máte z 36 zážitků. Liší se nejen značkou „supersporťáku“, ale také dobou jízdy, místem projížďky apod. Co mě opravdu zaujalo, to je Projížďka ve fešáckém Žigulíku, Souboj titánů: Lamborghini vs. Ferrari a Zážitková jízda ve formuli. Tak co, bude to Chevrolet, Mustang, Lamborghini, Ferrari, McLaren, Porsche, nebo třeba Velorex?

 17) Veselé ponožky na tchánovy nožky

Veselé ponožky na tchánovy nožky

Cena od 210 Kč na Suprovedarky.cz

Ponožky se hodí vždycky. Ale přece nebudete dávat ty obyčejné jednobarevné. S veselými ponožkami zabijete dvě mouchy jednou ranou. Dáte praktický a zároveň vtipný dárek pro tchána.

Tak které se mu budou hodit a líbit nejvíc? Na výběr máte několik motivů, a to podle zálib či povolání: pivní, myslivecké, fotbalové, hokejové, rybářské, lesnické, hudební a tak dále a tak dále. Ponožky se dělají ve třech velikostech 36-39, 40-43 a 44-46. Omrkněte tchánovy boty, díky velkému rozmezí se určitě trefíte.

18) Placatka se čtyřmi panáky

Placatka se čtyřmi panáky

Cena od 249 Kč na 4camping.cz

Ať už je váš tchán vášnivý turista, sportovní fanoušek, chatař, lyžař… Prostě taková malá placatka se hodí k mnohým příležitostem.

Vybrala jsem pro vás, resp. pro vašeho tchána dárkové balení obsahující 175 ml nerezovou placatku, čtyři nerezové panáky, pouzdro na panáky a nálevku pro jednodušší dolévání. Je to skvělý dárek pro tchána – vy díky placatce budete oblíbení u tchána, tchán bude díky panákům oblíbený u kamarádů.

Tip: Taková placatka jde vždy ruku v ruce s nějakou dobrou lahvinkou. Snad vás nenapadlo, že byste dali tchánovi placatku bez vhodného obsahu.

19) Elegantní pánský svetr

Elegantní pánský svetr

Cena od 269 Kč na Urbanstore.cz

Zdá se vám, že by se tchán mohl o něco lépe a moderněji oblékat? Tak proč to nevezmete do vlastních rukou? Pořiďte mu nějaký elegantní a slušivý svetr do jeho postaršího šatníku.

Výběr je opravdu široký – svetr přes hlavu, na zapínání, na knoflíky, na zip, jednobarevný, se vzorem, výstřih kulatý, do véčka. Věřím vám a vašemu vkusu, takže určitě vyberete kousek, který se tchánovi bude líbit. A aby mu i seděl, zkuste nějak vypátrat tu správnou velikost – kouknete do špinavého prádla, nebo se poradíte s tchyní?

20) Hodinky jako praktický doplněk

Hodinky jako praktický doplněk

Cena od 289 Kč na Vivantis.cz

Všimli jste si, jestli váš tchán nosí hodinky? Jsou jen dvě možnosti: nosí, nenosí. Pokud nenosí, mohl by začít. Pokud nosí, mohl by určitě nosit hezčí a modernější. A o to se postaráte právě vy.

Nemusíte se bát, hodinky lze pořídit i za stovky korun. Samozřejmě, pokud chcete udělat velkou parádu a velkou radost, pořiďte mu nějaký dražší kousek. Klidně se domluvte i se zbytkem rodiny a složte se. Hodinky seženete s ocelovým, koženým i textilním řemínkem, s číslicemi, bez číslic, vodotěsné, s automatickým natahováním… Takže jak. Budou zlaté, sportovní, jednoduché?

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor článku

Vendula
Vendula

Ahoj, jsem Vendula a jsem závislá... na dárcích. Všude kolem sebe vidím, co by se komu mohlo hodit, a podle toho také vypadá můj účet. Ale dárků nikdy nelituji - podle mě jimi dává člověk najevo, že druhého dobře zná, poslouchá ho a že mu na něm záleží. A co mé další závislosti? Rodina v čele s mým dvouletým chlapečkem, cestování, jídlo a pití, kamarádi a volejbal.

Podobné články