Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Dárky pro gamery – 15 tipů na dárek pro hráče

25. 10. 2023 aktualizováno

Potěšit gamera vhodným dárkem nemusí být vůbec jednoduché. Nejen, že jsou náročnými zákazníky, ale také musíte mít perfektně zjištěno, jakým hrám nebo konzolím dává přednost. Výběr vám může ztížit, anebo naopak usnadnit pestrý trh. Hry vycházejí každoročně před Vánoci a už dávno se nehrají jen na počítači. Ať už vybíráte dárek k Vánocům nebo k narozeninám, naše tipy na nejlepší dárky pro gamery vám mohou být alespoň inspirací.

1. Doplněk stravy na zlepšení soustředění

Doplněk stravy na zlepšení soustředění - dárky pro gamery

Madmonq.gg

Každý hráč by vám potvrdil, že hraní vyžaduje mimořádnou koncentraci. A vůbec nezáleží na tom, zda se snaží zneškodnit nepřátele, najít ztracený poklad, nebo se odhodlávají k důležitému strategickému kroku, který by je mohl stát celý dosavadní posun ve hře. Soustředěnost je klíčová a pomoci s ní mohou i doplňky stravy pro gamery.

Madmonq bezpochyby mezi dárky pro hráče v podobě nutričních doplňků patří. Oproti mnoha jiným doplňkům stravy na trhu, Madmonq vsadil na využití čistě přírodní síly. Obsahuje například ženšen, meduňku, zinek nebo vitamin B12. Kombinace přírodních složek má pozitivní vliv na rychlost, přesnost i soustředění a hráči dodává sebevědomí.

Na trochu jiné, ale stále přírodní složení, spoléhá doplněk stravy Champion. Ten pomůže mimo jiné krevnímu oběhu, očím a pohybovému aparátu s návratem ke zdraví.

2. Herní židle

Herní židle - dárky pro gamery

Czc.cz

Udělat si během hraní pohodlí může být klíčem k úspěchu. Ale tady nejde jen o pohodlí. Jde o to, aby se hodiny prosezené na kancelářské židli nestaly důvodem pro návštěvu chiropraktika. Pokud zvolíte jako dárek pro gamera herní židli od DXRacer, dáte mu naději, že specialistu navštíví opravdu až tehdy, kdy na to bude mít věk. Pohodlí je pak příjemným bonusem.

Stejně jako všechny ergonomické kancelářské židle, i DXRacer Formula si zakládá na přesně vytvarovaných zónách v místech, kde se tělo dotýká židle. Samozřejmostí jsou široké možnosti nastavení a polohování všech opěrek. Židle vydrží i nadšené zhoupnutí po vydřené výhře. Mimořádné vlastnosti uzavírá design, který jednoduše sladí se zbytkem vybavení.

Zdravotní herní židle dá odpočinout zádům, ale sedací část si bude po několika hodinách sezení trochu stěžovat. Výškově nastavitelný stůl umožní pokračovat vestoje.

3. Tenisky s Pokémonem

Tenisky s Pokémonem - dárky pro gamery

Emp-shop.cz

Mezi dárky pro hráče v dospělém věku bychom tyto tenisky možná nezařadili. Ale představte si, jakou radost udělají dětem nebo náctiletým! Dát najevo, o co se člověk zajímá, bývá pro někoho důležité už od poměrně nízkého věku. A právě oblečení bývá nejoblíbenějším způsobem, jak říct „Jo, přesně tohle mě baví.“ Ale proč jsme vybrali zrovna Pokémona?

Coby seriál je s námi Pokémon už od roku 1997. S trochou nadsázky se tedy dá říct, že už pár generací vychoval. Aby si ale získával nové fanoušky, snaží se jít s dobou, a tak se v roce 2016 objevila aplikace Pokémon Go. Téměř přes noc se stala fenoménem, a jelikož baví děti (i dospělé) dodnes, mezi tipy na dárky pro gamery jsme jeho merch zkrátka museli zařadit.

Ačkoliv je nejznámějším Pokémonem Pikachu, neměli bychom zapomínat ani na další kreslené hrdiny. Ikonickou postavičkou je také Charmander s plamínkem na konci ocasu.

4. Herní sluchátka

Herní sluchátka - dárky pro gamery

Czc.cz

Mezi běžné herní dárky patří také nejrůznější vychytávky k PC a konzolím. Jedná se o předměty či elektroniku, bez kterých se nikdo, kdo to s hraním myslí vážně, neobejde. Přitom se nemusí jednat o žádnou velkou novinku. Klidně to může být něco, co už dávno používá, ale v nedávné době mu to vypovědělo službu. Na mysli máme třeba herní sluchátka.

Pro naše účely jsme vybrali jedny z nejlepších herních sluchátek, které v současné době trh nabízí. Jedná se o SteelSeries Arctis Nova Pro v bezdrátovém provedení. Na svém kontě mají několik prvotřídních vlastností – dlouhou výdrž baterie, bezchybný prostorový zvuk, výsuvný mikrofon či podporu rychlonabíjení. Bezdrátový dosah činí 12 metrů.

Pro fantastický zážitek z virtuální automobilové honičky je nezbytný kvalitní volant s pedály. Jako další tip na dárek pro gamera jsme proto vybrali Logitech G923 X pro PC i konzole.

5. Brýle proti modrému světlu

Brýle proti modrému světlu - dárky pro gamery

BrainMarket.cz

Brýle blokující modré světlo jsou dárek vhodný pro kohokoliv, kdo u obrazovek počítačů, notebooků nebo mobilů tráví až příliš mnoho času. Ačkoliv je to v dnešní době téměř nevyhnutelné, proti jeho negativním dopadům můžeme bojovat. Zrak gamera, ajťáka i video editora ochraňují brýle s filtrem, který zamezuje pronikání nežádoucího modrého světla.

Brýle proti modrému světlu od značky Greenhorn blokují 100 % modrého (a zeleného) světla. Kvůli vysoké míře blokace se hodí k nošení zhruba 1 – 2 hodiny před spánkem. Během dne nemusí být totiž určitá míra modrého světla na škodu. Udržuje nás v bdělosti a zvyšuje soustředěnost. Lze tak říci, že pomáhá pro dosažení lepších pracovních (a herních) výsledků.

Nejen dospělí, ale i děti by měly chránit svůj zrak. Dostat je od počítačových her se občas jeví jako nadlidský úkol, proto pořiďte i malým hráčům tyto brýle, které jejich zraku uleví.

6. Herní PC sestava

Herní PC sestava - dárky pro gamery

Czc.cz

Pokud máte alespoň trochu představu o investicích hráčů do PC sestav, pak víte, že se opravdu nejedná o levnou záležitost. Tedy za předpokladu, že touží po výkonném PC se špičkovým procesorem i grafickou kartou. Nízkým cenám v současnosti nenahrává ani složitá situace na trhu s PC komponenty. Nabízí se tak oslovit zbytek rodiny a složit se mu na ni.

Pokud počítačovým sestavám nerozumíte, do skládání se sami nepouštějte. Obraťte se na někoho, kdo s tím už má své zkušenosti. Herní PC jsou specifickou kategorií, ve které se může laik snadno ztratit. Patří ale mezi nejoblíbenější dárky pro PC hráče, protože jim ušetříte velký finanční obnos. O dárku může i sám vědět a upřesnit vám své preference.

CZC se rozhodlo výběr PC sestav o něco zjednodušit, a tak samo navrhlo několik herních počítačů, u nichž spoléhá na využití kvalitních komponent a moderním přístupu ke hraní.

7. Mikina od The Last Of Us

Mikina od The Last Of Us - dárky pro gamery

Emp-shop.cz

Merch oblíbené hry má mezi tipy na herní dárky své čestné místo. Buď můžete darovat něco, co si hráč vychutná doma v soukromí, nebo něco, čím se pochlubí ve společnosti. Do druhé skupiny bychom zařadili třeba oblečení. Jelikož bude potřeba vybrat velikost, hodí se tak spíše pro někoho, kdo je vám blízký a máte možnost zjistit, která velikost mu padne.

Nejen v herním, ale také v seriálovém světě je teď často slyšet název The Last Of Us. Tento hororový seriál byl natočen na motivy stejnojmenné hry, ve které se děj odehrává v postapokalyptické Americe. Hrdiny jsou Joel a Ellie, kteří se společně snaží zachránit. Pokud se i váš gamer stal fanouškem seriálu nebo hry, pořiďte mu odpovídající mikinu.

Výběr oblečení je pochopitelně mnohem širší a neomezuje se pouze na The Last Of Us. Mezi oblíbené hry patří už po mnoho let i Zaklínač, jehož motivy může nosit třeba na kšiltovce.

8. Vitamíny pro lepší spánek

Vitamíny pro lepší spánek - dárky pro gamery

Bloom Robbins.cz

Jednu věc mají gameři společnou – spánek. Ne, že by ho měli hodně, právě naopak. Propařené noci strávené u počítačových her na LAN party si v následujících dnech vybírají svou daň. Narušený biorytmus se může paradoxně projevovat v nespavosti a mimo jiné také v horší náladě. Darovanými vitamíny dáte hráči najevo, že už by se měl konečně vyspat.

Doporučit můžeme třeba gumové jednorožce s melatoninem, kteří mají spoustu benefitů. Na jedné straně zkracují dobu usínání a na té druhé prodlužují dobu spánku. Pokud je darujete profíkovi, který se hraním živí a za akcemi cestuje po světě, pak zaručeně ocení i zmírnění příznaků jet-lagu. Pomohou ale také s únavou a celkovým vyčerpáním organismu.

Nepříliš zdravou denní rutinu může odnést také imunita. Aby i ta byla v pořádku, můžete mu předepsat jednorožce na podporu imunity. Skvělou příchuť zajistí mandarinka a med.

9. PlayStation VR2

PlayStation VR2 - dárky pro gamery

Czc.cz

Nejnovější headseat pro virtuální realitu PlayStation VR2 posune již tak neuvěřitelné zážitky na zcela novou úroveň. Najít mezi hráči někoho, koho by nelákalo to byť jen vyzkoušet, je téměř nemožné. Představte si tu radost, až zjistí, že jste za 1. investovali do tak hodnotného dárku a za 2. zrovna do tohoto dárku! O to více, pokud se na něj třeba sám snaží našetřit.

Jaké jsou pocity prvních vyvolených, kteří měli tu možnost PlayStation VR2 vyzkoušet? Z herního hlediska mimořádné, uznávají, že virtuální svět zde nabývá nových rozměrů. Diváci navíc mají jedinečnou příležitost pozorovat na televizi to, co aktuálně hráč ve svém světě prožívá. A pokud si to budou sami chtít vyzkoušet, nastavitelná čelenka to umožní každému.

Pravdou je, že ačkoliv je toto lákavá koupě, virtuální realita nemusí být vhodná pro každého. Pak doporučujeme vybírat z klasických herních konzolí, kterých rozhodně není málo.

10. League of Legends dárky

League of Legends dárky - dárky pro gamery

Emp-shop.cz

League of Legends od Riot Games je fenomén, který je dnes možné hrát na PC a ve verzi Wild Rift i na mobilu. Od svého spuštění v roce 2009 se jeho obliba rozšířila napříč celým herním i opravdovým světem. Proto by nás nepřekvapilo, kdyby u ní svůj volný čas trávil i hráč, pro kterého vybíráte dárek. Dárky pro gamery s náměty z Lolka proto nesmí chybět.

League of Legends dárky jsou obvykle opatřeny motivy, které souvisejí s některou z herních postav. Hráči si při čtení těchto řádků nejspíš mnou ruce – postav je totiž opravdu mnoho. Nás zaujal batoh na obrázku odkazující na Jinx, která pravděpodobně patří k jedné z nejikoničtějších postav. Svůj podíl na tom bezpochyby má i seriálový hit Arcane: League of Legends.

Design batohu umožňuje jeho zařazení mezi dárky pro hráče i hráčky. Spíše ženy by pak mohla oslovit tato peněženka, která se svými motivy odkazuje na Akali.

11. Proteinové doplňky stravy

Proteinové doplňky stravy - dárky pro gamery

NaturalProtein.cz

Nemá čas se najíst, protože musí hrát. Setkali jste se u něj už někdy s tímto přístupem? Je pravda, že z boje se neutíká, a stopnout hru uprostřed přestřelky je nemožné. A když už dokončí jednu herní kapitolu, rychle přechází na další. Pro vášnivé hráče s nedostatkem času na přípravu jídla existuje tato proteinová náhrada jídla v různých příchutích.

Tyto proteinové balíčky obsahují vyvážené množství potřebných bílkovin, vitamínů i vlákniny. Příprava je neskutečně rychlá, stačí odebrat dvě odměrky, zalít je vodou nebo mlékem a pořádně zamíchat. Výživný drink je na světě! Je však potřeba pamatovat na to, že se nejedná o dlouhodobé řešení a určitě by kvůli tomu neměl vynechávat pestrou stravu.

Podobně jako proteinové drinky jsou dnes oblíbené také tyčinky. Tyto kromě proteinů, bílkovin a vlákniny obsahují také kolagen. Pochutná si díky obsahu ovoce sušeného mrazem.

12. Herní členství

Herní členství - dárky pro gamery

Czc.cz

Existují lepší dárky pro hráče Xboxu než samotná konzole a k ní herní členství? V tomto tipu bychom se zaměřili na druhé z nich. Xbox Game Pass zajistí přístup k (téměř) nekonečnému množství her pro konzoli a PC s Windows. Hry si bude moci zahrát už v den vydání a velkou výhodou je také možnost online hraní ve více hráčích. Členství s sebou přináší mnoho výhod.

Další z možností je vedle Game Pass také Live Gold, které zajistí místo v komunitě hráčů. Umožní mu hrát pouze s lidmi, kteří to berou stejně vážně jako on. Nejen, že máte možnost výběru mezi Game Pass a Live Gold, ale u každé z nich lze zvolit také dobu členství. Ta činí obvykle jeden, tři, šest nebo dvanáct měsíců. Nejvýhodnější je pochopitelně roční členství.

Samozřejmě máme i tip na dárky pro hráče PlayStation. Dárková karta jim umožní například nákupy v obchodě PlayStation Store nebo přístup k multiplayeru. I zde je výběr pestrý.

13. Zážitek ve virtuální realitě

Zážitek ve virtuální realitě - dárky pro gamery

Zážitky.cz

Brýle k virtuální realitě pod svou střechou nedovolíte, ale zároveň nechcete gamerovi odepírat možnost zažít něco fantastického? Řešení je snadné. Darujte mu zážitek ve virtuální realitě. Výběr zážitkových dárků je dnes opravdu pestrý a portály se stále rozrůstají, takže to může být jakýkoliv zážitek. Ale ruku na srdce, co mu udělá takovou radost jako právě VR?

Jako příklad jsme vybrali větrný tunel ve virtuální realitě. Asi bychom to měli upřesnit – větrný tunel je skutečný, absolvuje ho ovšem s brýlemi na očích. Ty mu nasimulují například prostředí vesmíru, skok padákem nad Prahou či vyhlídkový let nad New Yorkem. Díky volnému pádu ve větrném tunelu bude tento zážitek nesmírně autentický.

Virtuální realita ano, ale větrný tunel ne? Doporučit můžeme také paintball. Toto dobrodružství může zažít 4 až 8 osob, klidně tak může vytáhnout celý svůj herní tým.

14. Konkrétní počítačová hra

Konkrétní počítačová hra - dárky pro gamery

Czc.cz

Nejlepší dárky pro hráče PC her? Hry! Pokud trávíte s oslavencem spoustu času, pak už se vám možná zmínil o hře, kterou by si přál. Pořiďte mu ji dříve, než si ji stihne koupit sám. Určitě ale nezoufejte, pokud vám žádný tip na hru nedal. Každoročně na podzim se trh naplní novými tituly, mezi nimiž bezpochyby vyberete ten, který by ho mohl bavit.

Nás zaujal například manažerský simulátor Football Manager z října roku 2022. FIFA je známá, ale tohle je jiná liga! Namísto hraní fotbalu umožní gamerovi přičichnout k budování strategií v rámci vlastního fotbalového týmu. Úspěch tohoto týmu závisí na úspěchu jeho manažera. Nechybí účast na nejdůležitějších zápasech ani tvorba smluv s hráči.

Budování v trochu jiném stylu nabízí Minecraft. Jelikož se jedná o jednu z nejoblíbenějších PC her, nesmí nám zde chybět ani tip na ni. Nezapomeňte vytvořit k licenci pěkné věnování.

15. Dárek s potiskem

Dárek s potiskem - dárky pro gamery

Belabel.cz

Na dárek s potiskem můžete v našich článcích narazit poměrně často. S vhodným nápisem nebo obrázkem ho lze přizpůsobit na míru komukoliv. Vytvoříte tak pěknou památku, se kterou se může pochlubit ve společnosti. Proto nesmí chybět ani mezi našimi tipy na dárky pro milovníky videoher. Stačí zvolit nápis, který gamera pobaví nebo dojme.

V začátcích potisků se jednalo zejména o trička a oblečení obecně, které se dostalo pod ruku šikovným výrobcům. Doba jde ale dopředu, a proto je dnes možné vybírat z celé řady předmětů, na které můžete nechat natisknout vzpomínku nebo slogan. K těm nejoblíbenějším patří kromě triček také hrnky, polštáře, samolepky nebo třeba plyšáci.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.7 (32 hlasů)

Autor článku

Adéla
Adéla

Miluji život a vychutnávám si ho plnými doušky. Momentálně mě definují tři věci: cestování, poznávání a posouvání vlastních hranic. Obdarovávání mých nejbližších mám spojené s úsměvem na jejich tváři. S úsměvem, který mě pokaždé zahřeje u srdce.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář