DobráVíla.cz - vaše průvodkyně světem dárků DobráVíla.cz - vaše průvodkyně světem dárků
Menu

Vychytávky a doplňky do auta – 24 tipů na dárky do auta

Datum 15.2.2020 Vendula Vendula

Auto. Pro muže srdcová záležitost, pro ženu dopravní prostředek. Ať už patříte do první, nebo naopak do druhé skupiny, určitě si sem tam pořídíte nějaké ty doplňky do auta, nebo se občas přistihnete, že vám v něm něco chybí. Že by se vám možná hodily fajn vychytávky do auta.

Abych se přiznala, já osobně jsem v tomto ohledu opravdu žena. Auto nemusím mít extra vyleštěné, rozhodně jej každý týden nevysávám, občas v nějaké přihrádce zapomenu sáček nebo papírový kapesník. Ale na druhou stranu, bez držáku na mobil, vůně, nabíječky apod. se v autě rozhodně neobejdu.

Jaké jsou další vychytávky do auta, které prostě musíte mít? Mrkněte na následujících 24 tipů na dárky do auta:

1) Parkovací asistent

Parkovací asistent

Cena od 399 Kč na Alza.cz

Věděli jste, že existuje i přídavný parkovací asistent? Já jsem si teda myslela, že buď ho v autě máte, nebo nemáte. Tohle je pro mě novinka a naprosto skvělá. Takže pokud parkovací senzory nemáte zabudované, za mě je tento doplněk do auta prostě „nutnost“.

Parkovací asistent je skvělý v tom, že vám zvukovým signálem dává najevo, jak daleko od překážky jste. Takže když couváte na parkovací místo, řekne vám, jestli je ten sloupek vedle vás v dostatečné vzdálenosti i jestli ještě můžete couvat, abyste autu za vámi nepromáčkli značku. Existují také asistenti, kteří vám vizuálně ukážou prostor za vámi. Tady je to trošku o zvyku – většinou ženy mívají s „obrácenou orientací“ problémy. Já teda určitě.

2) Organizér do auta pro děti pro pohodovou a čistou jízdu

Organizér do auta pro děti

Cena od 45 Kč na Mall.cz

Okopaná sedačka, vaše ruka neustále vykloubená dozadu, nebo naopak manželka sedící za vámi, aby se vaše dítko nenudilo. A dost. Pořiďte si konečně do auta dětský organizér. Vaše cestování tak bude pohodovější.

Existují dva typy dětských organizérů, stačí si jen vybrat podle potřeb vás a hlavně vašeho dítěte. Ty nejjednodušší organizéry do auta vypadají jako boxy, které přichytíte vedle autosedačky na zadní sedadlo a děti si z nich berou věci z boku. Druhý typ organizéru vám pomůže i proti okopávání sedačky spolujezdce – jedná se o kapsář, který vypadá trošku jako zástěra. Připevníte jej k sedadlu spolujezdce, tedy před dítě. To pak jednak nezašpiní botami sedačku, jednak má všechny potřebné věci přímo před sebou. Která varianta u vás vyhrála?

3) Chladicí box

Chladicí box

Cena od 139 Kč na 4home.cz

Ať už jezdíte autem pracovně, nebo se často vydáváte na výlety či delší cesty, mohla se vám hodit chladicí taška, respektive chladicí box. A garantuji vám, že ho nevyužijete pouze v létě.

Chladicí tašky jsou vhodné spíše na rodinné výlety – schováte do nich svačinu nebo pití a můžete vyrazit. Existují v několika velikostech i barevných provedeních. Chladicí box má lepší chladicí vlastnosti, je pevný, takže jej můžete mít v pracovním autě připravený ke každodennímu použití.

Tip: Pořiďte si k boxu i chladicí vložky. Prodlouží účinek až o 9 hodin. Necháte je přes noc doma v mrazáku, ráno je dáte do boxu spolu s nápoji a jídlem, večer máte pití stále krásně vychlazené.

4) Vyhřívaný masážní potah

Vyhřívaný masážní potah

Cena od 1 375 Kč na Suprovedarky.cz

Vychytaný dárek nejen pro kamioňáky. Práci jim rozhodně nikdo nezávidí – celý den za volantem, do toho kolony, přestávky, zima, horko, zodpovědnost… Prostě je to náročná práce. Co jim ji alespoň trošku zpříjemnit?

Tento potah simuluje japonskou masážní techniku shiatsu, což v praxi znamená, že tlačí na jednotlivé části těla – od krku přes záda a pas až po stehna. A protože to je opravdu vychytávka, má i několik možností nastavení. Ty ovládáte pomocí dálkového ovladače. Kromě adaptéru do auta má i klasický síťový adaptér, takže si japonskou masáž můžete dopřát i vy doma.

5) Alkohol tester pro jistotu

Alkohol tester

Cena od 379 Kč na Alza.cz

S pravdou ven. Kolikrát už jste si říkali, že by se vám alkohol tester v autě hodil? A vždycky nad tím mávnete rukou a necháte to být. Že jsem to správně vystihla? Možná je na čase si tuto praktickou vychytávku do auta pořídit.

Na výběr máte dva druhy alkohol testerů: s polovodičovým čidlem a elektrochemický. Rozdíl je v použití, ceně, přesnosti a výdrži. Za alkohol tester s polovodičovým čidlem sice zaplatíte méně, ale jeho měření není tak přesné a po několika použitích asi bude potřeba vyměnit čidlo (foukáte totiž přímo na něj, takže dochází k jeho opotřebení). Elektrochemický alkohol tester je dražší, ale opravdu přesný a vydrží i každodenní použití. Nechám samozřejmě na vás, pro který se rozhodnete. Věřím, že tohoto doplňku do auta nebudete litovat.

6) Antiradar

Antiradar

Cena od 6 500 Kč na Alza.cz

Všichni samozřejmě víme, jaká je kde povolená rychlost a že ta se prostě musí dodržovat. Co si budeme povídat, někdy se nám (vůbec nechápu jak) povede, že jedeme o něco málo rychleji. Na druhou stranu musím říct, že občas tápu, „kolikátkou“ na tomto úseku mohu vlastně jet.

Antiradar je naprosto neškodná věc, která vás jen upozorní na to, že se blížíte k radaru a poradí vám, jaká je zde povolená rychlost. Existují dva druhy: přenosný a napevno instalovaný. Ten první má výhodu v tom, že jej můžete používat ve více autech. Ten napevno instalovaný je přesnější a rozezná radar na větší vzdálenost.

7) Cestovní ramínko pro businessmany

Cestovní ramínko

Cena od 299 Kč na Alza.cz

Jasná volba mezi doplňky do auta pro muže, kteří musí být každý den perfektně vyžehlení a „vymazlení“. Univerzální cestovní ramínko se samozřejmě hodí i jako doplňek do auta pro ženy – na jejich šaty. Je prostě pro všechny, kteří po cestě potřebují udělat dojem.

Součástí balení je pět sad adaptérů, aby ramínko přesně sedlo právě na vaše sedadlo. Pokud se vám nelíbí celá pochromovaná varianta, mrkněte na dřevěné ramínko.

8) Handsfree jako povinný doplněk

Handsfree

Cena od 390 Kč na Alza.cz

Řekla bych, že v dnešní době musí mít handsfree v autě snad každý. Bohužel se ale na cestách pořád setkávám s tím, že řidiči drží svůj mobilní telefon sami u ucha. Tak takhle ne, prosím vás. Za prvé porušujete zákon, za druhé je to fakt nebezpečné. Přitom se to dá tak jednoduše vyřešit.

Handsfree najdete v drátové i bezdrátové variantě. Bezdrátové je samozřejmě praktičtější a také využívanější. Na druhou stranu drátové handsfree má lepší přenos zvuku. Na kvalitu zvuku si dejte pozor. U levných kousků se vám může stát, že v autě příchozí hovor špatně uslyšíte.

9) Nabíječka do auta jako praktický dárek

Nabíječka do auta

Cena od 150 Kč na Alza.cz

A já si myslela, že to v autě máme automaticky. Prý ne. Takže prosím vás, určitě si nabíječku do auta kupte, protože to je věc, kterou využijete každý den. I vy, kteří jezdíte jen občas.

Na trhu je spousta kusů – různých tvarů, různých možností. Doporučuji takovou nabíječku, která zároveň zvládne minimálně dvě nabíjení. Nevyužijete to možná často, ale občas se to určitě hodí. Některé nabíječky mají například dva porty USB-C, další mají jeden USB-C a druhý USB-A. Mrkněte na výběr, která varianta se vám bude hodit a líbit nejvíc.

10) Reproduktory do auta. To bude jízda

Reproduktory do auta

Cena od 299 Kč na Alza.cz

Jasně, že vám rádio hraje. Ale jak? Mohlo by to být lepší, co? Pořiďte si nové reproduktory a to bude, panečku, jízda. Hlavně to nepřežeňte, skákací jízda á la americký rapper se v Česku úplně nenosí.

Jsou dva typy reproduktorů: komponentní a koaxální. Komponentní reproduktory mají jednotlivé měniče samostatné, což znamená, že na palubní desce budete mít speciální reproduktor, ve dveřích jiný speciální reproduktor, v kufru další speciál. Koaxální reproduktory slučují všechny speciální měniče do jednoho. Je vám asi jasné, že ty první mají kvalitnější zvuk a jsou dražší.

11) Kamera do auta

Kamera do auta

Cena od 790 Kč na Alza.cz

Velký trend posledních několika měsíců, televizní zprávy jsou těchto auto záznamů plné. Kamera je rozhodně velmi praktický doplněk do auta, a to nejen pro profesionální řidiče.

Je hned několik druhů těchto kamer. Mě určitě zaujaly duální kamery, protože mít kameru jen vepředu, nebo naopak jen vzadu je podle mě nesmysl. Duální tedy znamená, že jednu kameru máte za zadním sklem, jednu za předním sklem a obě snímají záznam na jedno uložiště.

12) Autovysavač hlavně pro rodiče

Autovysavač

Cena od 549 Kč na Alza.cz

Jak je na tom vaše rodina? Platí v autě zákaz konzumace veškerého občerstvení, nebo dětem svačinky povolujete a potom nadáváte, kolik je vzadu nepořádku?

Mám pro vás vychytávku do auta, se kterou budete všichni spokojenější. Děti budou moct svačit bez výčitek, vy si ušetříte pár infarktových stavů. Autovysavače jsou logicky malé vysavače, které zapojíte do auto adaptéru kdykoliv je potřeba. Mají hned několik nástavců, takže se s nimi dostanete úplně všude. Velmi praktický doplněk do auta.

13) Rozkládací přepravka na věci do auta

Rozkládací přepravka s víkem

Cena od 369 Kč na 4home.cz

Hodí se nejen na nákup, ale také na převoz nejrůznějšího materiálu. Je skvělá v tom, že ji můžete mít složenou stále v autě. A když ji budete potřebovat, jen ji rozložíte a je to. Ne vždy totiž dokážete odhadnout, jak velký ten nákup vlastně bude.

Potěší vás jednak její velikost, jednak praktické víko. Takže nářadí ani nic podobného se vám už nebude válet po celém kufru. Pokud je na vás přepravka zbytečně velká, mrkněte na skládací nákupní koše. Třeba by se mohly také hodit.

14) Pořádný držák telefonu

Pořádný držák telefonu

Cena od 389 Kč na 4home.cz

Držák telefonu do auta už určitě máte. Pokud máte extra vychytaný, tak tento tip klidně přeskočte. Pokud máte obyčejný, který vám ze skla pořád padá, nebo vám dokonce občas i zavazí ve výhledu, nabízím tento vychytaný kousek.

Držák má extra silnou přísavku, ohebné rameno a navíc se dá úchyt otočit o 360°. Takže si jej můžete nastavit opravdu přesně podle vašich potřeb. Dá se natáhnout až na 15 cm, vejde se tak do něj i GPS navigace. Jednoduše skvělé příslušenství do auta.

15) Ohřívací box na obědy

Ohřívací box na obědy

Cena od 449 Kč na Suprovedarky.cz

Neuvěřitelné, jaké vychytávky do auta existují. Tento tip na ohřívací box využijí především řidiči z povolání, kamioňáci, nebo prostě ti, kdo v autě tráví až několik hodin denně a nechce se jim každý den utrácet peníze za oběd v restauracích.

Jedná se vlastně o menší termobox, do které vložíte připravený oběd v krabičce. Až se bude blížit čas oběda (snídaně, večeře, svačiny), připojíte jej pomocí USB kabelu do auto nabíječky a zapnete. Za pár minut budete mít příjemně teplé jídlo. Vařící rozhodně nebude, ale předpokládám, že to vám nevadí. Za mě skvělý dárek do auta nejen pro kamioňáky.

16) Vůně do auta Yankee candle

Vůně do auta

Cena od 119 Kč na Knihydobrovsky.cz

Co si budeme povídat, dnes už se jedná o skoro automatickou výbavu každého vozu. Také jste už několikrát řešili, že vůně, kterou máte v autě pověšenou teprve pár dní, už nevoní a že nevíte, jakou si teda vybrat? Vyzkoušejte něco od kvalitní značky Yankee Candle.

Ta má k dispozici jak klasické papírové visačky, tak i vonné kolíčky či klipy do ventilace a designová pouzdra s vyměnitelnou náplní. Ženy ocení poslední variantu, jedná se totiž o elegantní dekoraci a samozřejmě voňavý přívěsek do auta. Vůní je také celá řada – od citrusů přes růže až po kůži a čerstvě vyprané prádlo. Ano, i taková vůně existuje.

17) Autokosmetika do zásoby

Autokosmetika do zásoby

Cena od 99 Kč na Mall.cz

To si takhle zaparkujete pod stromem, přijdete a máte na skle vzkaz zřejmě od orla. Tak jdete do kufru pro čistič, jenže tam není. Nebo si díky sluníčku všimnete, jak zaprášenou máte palubku. Sáhnete do přihrádky a tam nic. Jedete na benzinku a koupíte předraženou autokosmetiku. Naprosto zbytečně.

Udělejte si zásobu těch nejdůležitějších přípravků: něco na čištění, v zimě jsou super odmrazovače skel, přípravky na mytí skla a samozřejmě i nějaké houby, utěrky, rukavice a další příslušenství do auta.

18) Angličtina nejen do auta

Angličtina nejen do auta

Cena od 149 Kč na Knihydobrovsky.cz

Není to tak úplně doplněk do auta, ale vychytávka to je, ne? Jen si to představte – jedete autem na dovolenou a jediné, co vám chybí ke štěstí je angličtina. Zase se budete domlouvat rukama a nohama. Vezměte si s sebou na cestu praktické CD s angličtinou a v restauraci budete za hvězdu.

Naučit se anglicky vás moc láká, ale ten čas… Na co jiného to také svést, že? Tak se přestaňte vymlouvat. Toto CD obsahuje 15 témat a 300 slovíček, to vše z kategorie Restaurace a jídlo. Pořídit si samozřejmě můžete i další výuková CD, např. Nakupování či Ve městě. Místo angličtiny můžete zvolit i němčinu.

19) Přívěsek na klíče

Přívěsek na klíče

Cena od 215 Kč na Suprovedarky.cz

Já vím, tento poslední tip není tak úplně doplněk ani vychytávka do auta, ale když je tak vtipný a originální. Prostě jsem ho sem musela přidat, berte jej jako tip na dárek pro řidiče nebo automechanika.

Tento přívěsek do auta ve tvaru převodovky s pohyblivou řadicí pákou je super nejen na klíče, ale klidně i jako přívěsek do auta, např. na zpětné zrcátko. Našla jsem i přívěsek ve tvaru disku, svítícího autobusu pro autobusáky nebo skládacího metru pro všechny kutily.

20) Termohrnek

Termohrnek

Cena od 69 Kč na 4home.cz

Taky máte rádi horkou kávu? Jako ta ledová je v horku také super, ale dobrou horkou kávu prostě nic nenahradí. Pořiďte si, nebo pořiďte někomu jako praktický dárek do auta, hezký termohrnek.

Tyto hrnky jsou skvělé nejen v tom, že vám v nich vydrží teplé nápoje opravdu teplé, ale také v tom, že mají praktické víčko, takže vám z něj nápoj nevyteče a vy se díky malému otvoru nepolejete. Existuje spousta barev a tvarů. Dejte si jen pozor, aby se vám termohrnek vešel do držáku v autě. Popř. se můžete mrknout i na speciální držák na nápoje, který se přizpůsobí šířce vašeho hrníčku.

21) Doplněk stravy jako doplněk do auta

Energit Pro řidiče

Od 89 Kč na Pilulka.cz

Především profesionální řidiči by v přihrádce měli mít nějakou „nakopávací“ pilulku. Ne, nemám na mysli tu na podporu erekce, ale tu proti únavě.

Ne vždy je možnost zastavit, ne vždy s sebou má řidič dostatečnou zásobu kávy. V tom případě určitě pomůže kofeinový doplněk stravy. Existuje jich samozřejmě mnoho, náhodně jsem vybrala např. přírodní kofein s guaranou,  mini balení pro sportovce i řidiče nebo tekutý ochucený doplněk.

Tip: Řidič, který nemá rád kávu, ocení energetické ovocné bonbóny.

22) Pořádné sluneční brýle

sluneční brýle

Cena od 699 Kč na 4camping.cz

Už jste někdy slyšeli o polarizačních brýlích? Jsou to speciální sluneční brýle, které se hodí jak pro sportovce, tak pro řidiče a třeba i rybáře. Tahle praktická vychytávka je tedy určená nejen do auta a nejen pro řidičovo pohodlí.

S polarizačními brýlemi máte zaručenou maximální viditelnost na přímém slunci, vidíte díky nim všechny detaily a nikdy se vám nestane, že byste kvůli dešti či slunci neviděli silnici před sebou. Vybrat si můžete ze šesti barevných provedení, brýle jsou tak vhodné jak pro muže, tak pro ženy.

Tip: Bojíte se objednat si brýle přes internet? Co když vám nesednou? Tyto brýle jsou vyrobené technologií double injection, která se vyznačuje pružností a odolností. Pro vás to znamená, že nožičky brýlí se lehce přizpůsobí tvaru a velikosti vaší hlavy.

23) Multitool pro všechny případy

Multitool

Cena od 250 Kč na 4camping.cz

Nevím, jestli to pořád platí, ale dříve se říkalo, že každý správný muž má mít v kapse nůž. A já s tím naprosto souhlasím. Nemusíte jej mít přímo v kapse, ale každopádně kdykoliv po ruce by měl být. A nejenom nůž…

Multitool neboli multifunkční nástroj je víc než obyčejný nůž. V jedné malé a lehké věcičce se skrývá hned několik pomocníků, jako jsou nůž, nůžky, otvírák, vrták, pilník, šroubovák, pravítko, pinzeta… Doporučuji schovat si ho kamkoliv do auta. Věřím, že se vám bude jednou, dvakrát, třikrát hodit.

24) Kosmetika proti pocení

Kosmetika proti pocení

Cena od 25 Kč na Vivantis.cz

Zbytečnost? V žádném případě. Nutnost, pánové. Je mi jasné, že tohle se žádnému chlapovi nebude úplně pozdávat, ale mít v autě schovaný jeden voňavý sprej, to nikoho nezabije. A co vás nezabije, to vás posílí. Minimálně to posílí vaše sebevědomí.

O tom, kolik druhů přípravků určených proti pocení existuje, vám asi psát nemusím. Vše záleží na vašem vkusu a preferencích. Já bych vám jen poradila, abyste v tomto případě sáhli po antiperspirantu. Ten totiž nepříjemné pocení skutečně omezí. Deodorant svou vůní pouze překryje případný zápach.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor článku

Vendula
Vendula

Ahoj, jsem Vendula a jsem závislá... na dárcích. Všude kolem sebe vidím, co by se komu mohlo hodit, a podle toho také vypadá můj účet. Ale dárků nikdy nelituji - podle mě jimi dává člověk najevo, že druhého dobře zná, poslouchá ho a že mu na něm záleží. A co mé další závislosti? Rodina v čele s mým dvouletým chlapečkem, cestování, jídlo a pití, kamarádi a volejbal.

Podobné články