DobráVíla.cz - vaše průvodkyně světem dárků DobráVíla.cz - vaše průvodkyně světem dárků
Menu

Dárek pro kamaráda – 16 tipů na dárky pro nejlepšího kámoše

16.1.2023 Adéla Adéla

Může se to zdát jako neustále opakované klišé, ale ti nejbližší přátelé jsou pro nás mnohdy stejně důležití jako rodina. Dárek pro kamaráda je proto něco, na čem si dáváme opravdu záležet. Odráží to náš vzájemný vztah a dáváme tím najevo, že ho dobře známe a nasloucháme mu.

Pokud jste ale výjimečně naprosto bez nápadu a nevíte co koupit kamarádovi k narozeninám, nestyďte se v našem článku načerpat inspiraci. Nabízíme vám 18 tipů na dárky pro nejlepšího kamaráda.

1. Křišťálová lebka jako karafa

Křišťálová lebka jako karafa - nejlepší dárečky

Nejlepší-dárečky.cz

Potrpí si váš kámoš na designové doplňky do domácnosti? Co někomu připadá přehnané, může být pro druhého naprostý klenot. Pokud je to případ i vašeho kamaráda, pořiďte mu křišťálovou lebku, kterou využije jako karafu. Jestli mu k ní pořídíte i lahev jeho oblíbeného rumu, uvidíte, že bude zářit štěstím.

Díky průhlednému zpracování vždycky uvidí, kolik alkoholu mu v karafě zbývá. Je dostupná ve dvou velikostních variantách, a sice 700 ml nebo 400 ml. Cena není nijak vysoká a za jeho radost to určitě stojí.

2. Sada piv namixovaná z ležáků a speciálů

Sada piv namixovaná z ležáků a speciálů - dárek pro kamaráda

Domácí-pivotéka.cz

Chcete být opravdu dobrou kamarádkou nebo kamarádem? Darujte kámošovi sadu 9 plechovkových piv. O její obsah se výrobci postarají sami a je namíchán ze skvělých českých ležáků a speciálů. Zdarma k nákupu dostanete pivní tácky.

V sadě jsou zastoupeny pouze a jen produkty českých pivovarů. Konkrétně se jedná například o pivo Brouczech Strong, Konrád, Primátor Tchyně, Rohozec Skalák či Spytihněv. Třeba se mezi pivy skrývá jeho nový oblíbenec.

3. Degustace karibských rumů

Degustace karibských rumů - dárek pro kamaráda

Zážitky.cz

Zážitek v podobě degustace lahodných rumů je naprosto ideální dárek pro nejlepšího kamaráda. Spojuje vás láska k dobrému alkoholu? Pak vězte, že nemusí být jediný, kdo ochutná. Jednou z možností je zakoupit poukaz i pro více než jednu osobu. Klidně se tedy můžete obdarovat společně.

Jako malou pozornost dostanete při ochutnávce klobouk s logem některého z rumů. Degustace se týká 6 karibských rumů. Holduje spíše jinému alkoholu? Na výběr máte i z několika dalších možností, jednou z nich je například gin a tonic nebo skotská whisky.

4. Kbelík na nářadí

Kbelík na nářadí - nejlepší dárečky

Nejlepší-dárečky.cz

Charakterizovali byste svého kamaráda jako velkého kutila? A má ve své dílně pořádek, nebo se mu nářadí válí všude možně? Jestliže se přikláníte spíše ke druhé variantě, pak mu prostřednictvím kbelíkového organizéru ukažte, že to jde i jinak. Nebude trvat dlouho a začne si sám pochvalovat, že ihned ví, kam sáhnout.

Organizér disponuje spoustou kapes, které jsou umístěné po obvodu. Veškeré nářadí si tak může přehledně uspořádat podle vlastní fantazie. Organizér se navléká na kbelík, který má každý správný kutil ve své dílně.

5. Přibližte mu Středozemi

Přibližte mu Středozemi - dárek pro kamaráda

imago.cz

Na skládání puzzle není člověk nikdy příliš starý. A co teprve puzzle s motivem Pána prstenů! Pokud se váš kamarád považuje za velkého fanouška, asi není nic, s čím mu uděláte větší radost. Puzzle s mapou Středozemě obsahují celkem 1000 dílků, takže ho zaměstnáte na poměrně dlouhou dobu. Na popis dílků byla použita zlatá barva písma.

Po složení puzzle může jeho radost ještě dlouho pokračovat, pokud mu zařídíte i následné zasklení vzniklého obrázku. To samé však můžete udělat i s již předtištěným plakátem s mapou Středozemě.

6. Dárek pro odvážné kamarády

Dárek pro odvážné - dárek pro kamaráda

Adrop.cz

Tradičním zážitkovým dárkem je bungee jumping. Je to dárek kamarádovi, který vás každoročně láká na ta největší dobrodružství, u nichž únosnost šílenosti překračuje veškeré meze. Při oslavě jeho narozenin máte možnost mu to trochu vrátit a dopřát mu adrenalin, po kterém touží. A sice skokem z 36 metrů vysoké televizní věže.

Celý zážitek je situován do Harrachova, kde se mimochodem nachází i největší skokanský můstek v České republice. Pokud tušíte, že by ho výlet do Krkonoš příliš nelákal, otestujte jeho odvahu na nejvyšším mostě, ze kterého se u nás skáče.

7. Sluneční brýle s možností gravírování

Sluneční brýle s možností gravírování - dárek pro kamaráda

Hooray.cz

Asi si říkáte, proč byste měli jako dárek pro kamaráda vybrat zrovna sluneční brýle. Možná proto, že jsou hrozně cool. Konkrétně tyto sluneční brýle ho ochrání čočkami s UV 400 a nechybí ani polarizační filtr. Nožičky jsou vyrobeny z bambusu a černé obroučky doplňují modrá sklíčka. Design můžete doladit bezplatným gravírováním.

Výběr samotných brýlí je vcelku rozsáhlý. Kromě černého rámečku je k dispozici třeba i modrý či fialový. U tohoto typu brýlí byl rámeček vyroben z plastu, ale pozornost si zaslouží i celodřevěné. Aby byl dárek pro nejlepšího kamaráda kompletní, můžete dokoupit i dřevěné pouzdro.

8. Balíček autokosmetiky

Balíček autokosmetiky - dárek pro kamaráda

Alza.cz

Dárky pro kamarády na Vánoce můžou pěkně zavařit. A co takhle koupit všem balení autokosmetiky, aby se kluci nehádali? Dárková sada Interiér od značky Sheron obsahuje vše potřebné k tomu, aby udržovali své mechanické parťáky zevnitř čisté. Součástí balení je třeba vonná visačka, čistič interiérů či kokpitu.

Péči zvenku obstará dárková sada Exteriér. S její pomocí mohou opečovávat vnější plasty i disky. Ať vyberete jednu nebo druhou, vždy se vám dostanou v průhledné krabičce, kterou jednoduše zabalíte.

9. Bylinkový dárek pro kamaráda

Alkoholový dárek číslo 2 - dárek pro kamaráda

Alkohol.cz

Možná to vypadá, že nám tipy na dárky pro kamaráda už došly, když opět sázíme na alkohol. Ale tohle jsme si zkrátka nemohli nechat pro sebe. Nesvěřil se vám v poslední době, že by si rád dopřál ochutnávku Tatranských čajů? Balení šesti miniverzí Tatratea, každá o objemu 0,04 l, mu může jeho sen splnit.

Bylinné likéry v různé stupňovitosti od 22% do 72% vizuálně odpovídají svým větším verzím. A pokud by snad raději zůstal věrný českým likérům, s degustačním setem 4 Becherovek neuděláte chybu.

10. Kniha pro potěšení

Kniha pro potěšení - levné dárky pro kamarády

Knihy Dobrovský.cz

Sháníte levné dárky pro kamarády? A co by řekli třeba na knihu? Existují tituly, které udělají radost i osobám, které běžně nečtou. Ty v tomto případě ocení hlavně jednoduchost, vtip a nízký počet stran. Kniha Kašli na to přinese do života vašich přátel trochu nadsázky v situacích, kdy jim není tak úplně do smíchu.

Další možností jsou třeba Opráski sčeskí historje. Ne, nejedná se o hrubky, kniha se tak opravdu jmenuje! Název vám může být známý i ze sociálních sítí. Obdarujte kamaráda knižním vydáním humorných obrázků s osobnostmi z české historie.

11. Multitool pro zručného kamaráda

Multitool pro nadšeného kutila

4camping.cz

Snaží se váš kamarád demonstrovat svou zručnost za každou cenu ve všech situacích? Pak u něj pravděpodobně uspějete s ryze praktickým dárkem. Tím se může stát například multitool od firmy Gerber. Jeho součástí jsou nůžky, šroubovák, pilník, nůž a mnoho dalšího. Materiálem pro výrobu se stala nerezová ocel.

Velkou šanci zabodovat máte také s výrobky firem Victorinox či Leatherman. I u nich se můžete inspirovat prostřednictvím multifunkčního nářadí. Koukněte třeba na SwissCard Classic či Leatherman Style PS.

12. Stírací mapa světa. Nebo ne?

Stírací mapa světa. Nebo ne - dárek pro kamaráda

Balabim.cz

Tip na dárek pro kamaráda v podobě stírací mapy světa či jen České republiky je už tak trochu provařený. Famózní alternativou je proto stírací mapa světa se sprostými slovy. No kdo by si nechtěl zanadávat v cizím jazyce? Součástí je samozřejmě anglický překlad všech nadávek a jejich definice. Obdarovaný dostane možnost nakouknout do více než 200 světových jazyků.

Pokud chcete být originální, ale tohle je na vás příliš silné sousto, podívejte se na mapu vyrobenou z korku. Korkové obrazce ve tvaru jednotlivých světadílů může oslavenec přilepit na zeď a ozdobit si je fotkami z cest.

13. Nechte ho, ať se vyřádí

Nechte ho, ať se vyřádí - dárek pro kamaráda

Dobrodružství na střelnici.cz

Hledáte dárek pro nejlepšího kamaráda spojený se získáním nových dovedností? Jedním takovým může být třeba zkušební střelba ze zbraní. Cena se sice pohybuje v řádu pár set korun, ale pokud je jeho odvaha dostačující, neváhejte. Čeká ho 72 nábojů rozdělených do 9 různých zbraní. Tu devátou si navíc může určit sám výběrem ze 450 možností.

I výběr samotných zážitků je mnohem rozsáhlejší. Koukněte třeba na balíček krátkých zbraní s 36 výstřely. Jestliže máte možnost složit se s více lidmi, můžete investovat vyšší částku. Pak by stál za zkoušku balíček nejsilnější ráží s 60 výstřely.

14. Pro vášnivé rybáře

Pro vášnivé rybáře - tip na dárek pro kamaráda

Parys.cz

Odvození dárku od oslavencova koníčku je trefa do černého. Ať už se rád oddává basketbalu, tanci, nebo třeba rybolovu. K poslednímu zmíněnému vám přinášíme pár tipů na dárky pro rybáře. Pro laika může být poměrně těžké vybrat vhodné náčiní k chytání ryb. Proto navrhujeme sáhnout například po setu nádobí. To využijí jak rybáři, tak milovníci kempování.

Celý set je složen z hliníkové konvičky, hrnce a pánvičky. K nádobí neodmyslitelně patří také příbory, které můžete dokoupit v sadě s talíři a otvírákem. Sadu může přepravovat v polstrovaném obalu, který ji chrání před poškozením.

15. Dárek vhodný nejen v Movemberu

Dárek vhodný nejen v Movemberu - dárek pro kamaráda

Hubatá Černoška.cz

Asi všichni jsme se v životě setkali s někým, kdo nedá dopustit na své vlasy a věnuje jim láskyplnou péči. Podobně tomu může být s vypěstovanými vousy. Máte takového kamaráda? Pokud ano, právě jste pro něj našli perfektní dárek. Příhodně nazvaná Krabička první záchrany obsahuje hřeben, nůžky a olejíček.

Nejedná se o žádnou profesionální péči, ale o dárek, který může vašeho kámoše zachránit třeba během dovolené. V případě, že vám to připadá málo chlapské, vyměňte krabičku za hodinky pro přežití. Jsou vybavené kompasem, teploměrem i píšťalkou.

Nehledáte dárek pro nejlepšího kamaráda? Chcete raději 27 tipů na dárek pro kamarádku?

16. Sklenici koupit musíš – fantasy dárek pro kamaráda

Sklenici koupit musíš - vtipné dárky pro kamaráda

imago.cz

Jestli ty kamaráda máš, co na Star Wars rád dívá se, takovým dárkem potěšit bys ty měl ho. Vraťme se na zem, mistr Yoda z nás asi nebude. Ale z vás může být člověk, který má tipy na dárky pro kamaráda v malíku. Jako poslední inspirace k vám letí sklenice s Darth Vaderem, skvělý kousek do sbírky.

Dárků s motivy Star Wars je ohromné množství. Pokud se v tématu sami neorientujete, hodnocení napoví. Oblíbené jsou například plakáty či hrnečky. Kromě klasických Hvězdných válek však můžete narazit i na motivy ze série Mandalorian.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.3 (7 hlasů)

Autor článku

Adéla
Adéla

Miluji život a vychutnávám si ho plnými doušky. Momentálně mě definují tři věci: cestování, poznávání a posouvání vlastních hranic. Obdarovávání mých nejbližších mám spojené s úsměvem na jejich tváři. S úsměvem, který mě pokaždé zahřeje u srdce.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář